"Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен операторлардың вагондарды (контейнерлерді) сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржыландыру лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 497 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 21 шiлдедегi № 532 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 шiлдеде № 33155 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен операторлардың вагондарды (контейнерлерді) сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржыландыру лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 497 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14002 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-27) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылардың және вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуына кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
Д. Щеглова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрі
міндетін атқарушының
2023 жылғы 21 шілдедегі
№ 532 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 497 бұйрығымен
бекітілген
Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 497 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 июля 2023 года № 532. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2023 года № 33155.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 497 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14002) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 34-27) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов.";
Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Д. Щеглова
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию
конкуренции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности
министра индустрии и
инфраструктурного развития
Респбулики Казахстан
от 21 июля 2023 года № 532
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 16 июня 2016 года № 497
Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-27) тармақшасына сәйкес әзірленді және вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақының мөлшерлемесін субсидиялау тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) вагондардың (контейнерлердің) операторы – меншік құқығы немесе басқа заңды негіздерде вагондарға (контейнерлерге) ие, вагондардың (контейнерлердің) операторы қызметін көрсету арқылы тасымалдау үдерісіне қатысатын және тасымалдау құжаттарында көрсетілген тұлға;
2) жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы – жолаушылар тасымалдары үшін пайдаланылатын тартқыш көлік құралын (локомотивті) меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде иеленетін, оны күтіп-ұстауды, пайдалануды қамтамасыз ететін тұлға;
3) қаржы институттары – банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын заңды тұлғалар, ұйымдар:
4) локомотивтік тартқыш операторы – жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторын қоспағанда, тартқыш көлік құралын (локомотивті) меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде иеленетін, оны күтіп-ұстауды, пайдалануды қамтамасыз ететін тұлға;
5) тасымалдаушы – жүктерді немесе жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, пошта жөнелтілімдерін тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және тасымалдау құжаттарында көрсетілген, тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде жылжымалы құрамды иеленетін тұлға;
6) уәкілетті орган – теміржол саласында басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде,- салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2-тарау. Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау тәртібі
3. Банк қарызы/қаржылық лизинг шартымен бекітілген вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау (бұдан әрі – мөлшерлемені субсидиялау):
1) вагондар (контейнерлер) операторы мен қаржы институты;
2) жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы мен қаржы институты;
3) локомотивтік тартқыш операторы мен қаржы институты;
4) тасымалдаушы мен қаржы институты арасында жасалған кезде іске асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов разработаны в соответствии с подпунктом 34-27) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" и определяют порядок субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов.
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) оператор вагонов (контейнеров) – лицо, владеющее вагонами (контейнерами) на праве собственности или иных законных основаниях, участвующее на основе договора с перевозчиком в перевозочном процессе путем оказания услуг оператора вагонов (контейнеров) и указанное в перевозочных документах;
2) оператор локомотивной тяги в пассажирском движении – лицо, владеющее на праве собственности или иных законных основаниях тяговым транспортным средством (локомотивом), используемым для пассажирских перевозок, обеспечивающее его содержание, эксплуатацию;
3) финансовые институты – юридические лица, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций;
4) оператор локомотивной тяги – лицо, владеющее на праве собственности или иных законных основаниях тяговым транспортным средством (локомотивом), обеспечивающее его содержание, эксплуатацию, за исключением оператора локомотивной тяги в пассажирском движении;
5) перевозчик - лицо, осуществляющее деятельность по перевозке грузов или пассажиров, багажа, грузобагажа, почтовых отправлений и указанное в перевозочных документах, владеющее на праве собственности или на ином законном основании подвижным составом, включая тяговые транспортные средства;
6) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере железнодорожного транспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию.
Глава 2. Порядок субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов
3. Субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов, установленного договором банковского займа/финансового лизинга (далее – субсидирование ставки) осуществляется при заключении его между:
1) оператором вагонов (контейнеров) и финансовым институтом;
2) оператором локомотивной тяги в пассажирском движении и финансовым институтом;
3) оператором локомотивной тяги и финансовым институтом;
4) перевозчиком и финансовым институтом.

4. Субсидиялауға жаңа вагондар мен локомотивтерді сатып алуға арналған кредит беру және қаржы лизингінің сыйақы мөлшерлемесі жатады.
5. Уәкілетті орган өзінің интернет-ресурсында осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мерзімдерді ескере отырып, қабылдаудың басталуы мен аяқталуын көрсете отырып, мөлшерлемені субсидиялауды жүзеге асыруға құжаттар қабылдаудың басталуы туралы хабарландыруды (бұдан әрі – хабарландыру) жариялайды.
1-параграф. Субсидиялар мөлшерін айқындау
6. Субсидиялауға жолаушылар тасымалдаушысының шығындары, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының және локомотивтік тартқыш операторының вагондарды және локомотивтерді сатып алуға осы Қағидалардың 10-тармағында бекітілген мөлшерде банк қарызы немесе қаржы лизингі шартында (бұдан әрі – қарыз /қаржы лизингі шарты) анықталған төлемге жұмсаған шығындары жатады.
7. Қарыз/қаржы лизингі шартында белгіленген сыйақы мөлшерлемесін төлеуге жұмсалған тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) оператордың, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператордың және локомотивтік тартқыш оператордың шығындары тиісті жылға арнап республикалық бюджетте көзделген сома шегінде субсидияланады.
8. Сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау уәкілетті орган, тасымалдаушы вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы және қаржы институты арасында жасалған вагондарды және локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған шартқа сәйкес (бұдан әрі – субсидиялау шарты) іске асырылады.
9. Субсидиялау шарты қарыз/қаржы лизингі шартының мерзімінен аспайтын, бірақ жиырма жылдан аспайтын мерзімге Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 517 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13975 болып тіркелген) үлгілік шарт негізінде жасалады. Бұл ретте уәкілетті орган субсидиялау шарттарының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін мөлшерлемені субсидиялауға республикалық бюджеттен шығыстардың жыл сайынғы жоспарлануын қамтамасыз етеді.
10. Субсидиялауға қарыз/қаржы лизингі шартына сәйкес тасымалдаушыларға арналған жылдық мөлшері 0,1%-дан, вагондар (контейнерлер) операторларға, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторға және локомотивтік тартқыш операторларға арналған мөлшері 5%-дан асқан, алайда 10%-дан жоғары емес сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігі жатады, ал қалған бөлігі тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторларымен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторымен және локомотивтік тартқыш операторлармен төленеді.

4. Субсидированию подлежат ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение новых вагонов и локомотивов.
5. Уполномоченный орган опубликовывает на своем интернет-ресурсе объявление о начале приема документов на осуществление субсидирования ставки (далее – объявление) с указанием даты начала и окончания приема с учетом сроков, указанных в пункте 19 настоящих Правил.
Параграф 1. Определение размера субсидий
6. Субсидированию подлежат расходы перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении и оператора локомотивной тяги на выплату ставки вознаграждения, установленной договором банковского займа или финансового лизинга на приобретение вагонов и локомотивов (далее – договор займа/финансового лизинга) в размерах, установленных в пункте 10 настоящих Правил.
7. Расходы перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении и оператора локомотивной тяги на выплату ставки вознаграждения, установленного договором займа/финансового лизинга, субсидируются в пределах суммы, предусмотренной республиканским бюджетом на соответствующий год.
8. Субсидирование ставки осуществляется в соответствии с заключенным между уполномоченным органом, перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги и финансовым институтом договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов (далее – договор субсидирования).
9. Договор субсидирования заключается на основе типового договора, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 517 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13975) на срок, не превышающий срока договора займа/финансового лизинга, но не более двадцати лет. Уполномоченный орган обеспечивает ежегодное планирование расходов республиканского бюджета на субсидирование ставки до окончания срока действия договора субсидирования.
10. Субсидированию подлежит часть ставки вознаграждения по договорам займа/финансового лизинга, превышающая 0,1 % годовых для перевозчиков, 5 % годовых для оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении и оператора локомотивной тяги, но размером не более 10 %, а оставшаяся часть оплачивается перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги.

11. Егер қарыз/қаржы лизингі шарты жасалса және кредиттік қаражат қаржы институтымен шетел валютасында берсе, субсидиялар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағамы бойынша бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын сыйақы мөлшерлемесінің мөлшеріне сәйкес субсидиялау сомасын аударған күні қолданылатын теңгемен төленеді.
2-параграф. Субсидиялау мөлшерлемесінің шарттары
12. Мөлшерлемені субсидиялау қарыз/қаржы лизингі шартына сәйкес, тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) оператордың, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператордың және локомотивтік тартқыш оператордың өз міндеттемелерін уақтылы және толық орындауы және осы Қағидаларға сәйкес мөлшерлемені субсидиялау есебінен қарыз/қаржы лизингі шартында көзделген кестеге сәйкес қаржы институтына төлеуді жүзеге асыру жағдайларында жүргізіледі.
13. Субсидиялар қаржы институтының алдында мерзімі кешіктірілген берешек бойынша есептелген және төленген пайыздарды қаржы институты белгілеген бір жолғы комиссияяларды төлеуге ұсынылмайды.
14. Республикалық бюджеттен мөлшерлемені субсидиялауға қаражат алу үшін, тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператор және локомотивтік тартқыш оператор мынадай талаптарға сай болуға тиіс:
1) Қазақстан Республикасының аумағында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер және заңды тұлға болып табылуы;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлем мерзімі кешіктірілген жағдайды қоспағанда, салықтар және басқа міндетті бюджетке төлемдер мен бірыңғай жинақтау зейнетақы қорына аударымдар бойынша қарыздың жоқтығы;
3) осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген сыйақы мөлшерлемесінің мөлшерін ескере отырып, қаржы институтымен соңғы 6 айда берілген қарыз/қаржы лизингі шартын жасау мүмкіндігі немесе қаржы институтымен жасалған қарыз/қаржы лизингі шарты туралы алдын ала оң қорытындыға ие болуы.
15. Республикалық бюджеттен мөлшерлемені субсидиялауға қаражат алу үшін, тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) оператор, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператор немесе локомотивтік тартқыш оператор осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген мерзімін ескере отырып, уәкілетті органға:
1) қаржы институтының осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолымен (осы құқықты растаушы сай келетін құжаты қоса бере отырып) тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) оператормен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператормен немесе локомотивтік тартқыш оператормен қарыз/қаржы лизингі шартын жасау мүмкіндігі туралы алдын ала оң қорытындыны (бұдан әрі – алдын ала қорытынды) немесе төлем кестесін көрсете отырып, қарыз/қаржы лизингі шартының қаржы институтымен куәландырылған немесе өрмен бекітілген көшірмесін;

11. В случае если договор займа/финансового лизинга заключен и кредитные средства выданы финансовым институтом в иностранной валюте, субсидий выплачиваются в тенге, по курсу Национального Банка Республики Казахстан, действующей на дату перечисления сумм субсидий в соответствии с размером ставки вознаграждения, подлежащая субсидированию за счет бюджетных средств.
Параграф 2. Условия субсидирования ставки
12. Субсидирование ставки производится при условии своевременного и полного исполнения перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги своих обязательств в соответствии договором займа/финансового лизинга и осуществление выплаты финансовому институту согласно графику, предусмотренному договором займа/финансового лизинга с учетом субсидирования ставки.
13. Субсидии не предоставляются на уплату процентов, начисленных и уплаченных по просроченной задолженности финансовым институтом, единовременных комиссии установленных финансовым институтом.
14. Для получения средств из республиканского бюджета на субсидирование ставки перевозчик, оператор вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении и оператор локомотивной тяги соответствует следующим требованиям:
1) является индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность на территории Республики Казахстан;
2) не имеет задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) имеет предварительное положительное заключение, выданное за последние 6 месяцев финансовым институтом о возможности заключения договора займа/финансового лизинга с учетом размера ставки вознаграждения, указанного в пункте 10 настоящих Правил или заключенный договор займа/финансового лизинга с финансовым институтом.
15. Для получения средств из республиканского бюджета на субсидирование ставки перевозчик, оператор вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении или оператор локомотивной тяги с учетом сроков, предусмотренных пунктом 19 настоящих Правил, представляет в уполномоченный орган:
1) предварительное положительное заключение финансового института о возможности заключения договора займа/финансового лизинга с перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – предварительное заключение), за подписью первого руководителя или лица имеющего право подписи (с приложением соответствующего документа, подтверждающего данное право), скрепленная печатью либо засвидетельственную финансовым институтом копию договора займа/финансового лизинга, с указанием графика платежей;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, уәкілетті органға құжаттар ұсыну күнінен алдыңғы бір айдан астам уақыт бұрын салық қарызының, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша қарыздарының жоқтығы (болуы) туралы мәліметтерді ұсынады;
3) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша вагондарды немесе локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақының мөлшерлемесін бюджеттік қаржы есебінен субсидиялауға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім);
4) "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаны немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеуді немесе қайта тіркеуді растайтын құжатты немесе оның нотариалды түрде куәландырылған көшірмесін.
16. Осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес барлық қоса берілген құжаттар бір топтамаға тігіліп, беттері нөмірленуге тиіс, соңғы бетінің теріс жағында жіптердің ұштары "_____ бет тігілді және нөмірленді 20__ жыл "___"___________" сөздері жазылған қағаз парағымен жапсырылуға, лауазымды тұлғаның қолы қойылуы және тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторның, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторның немесе локомотивтік тартқыш операторның мөрімен бекітілуі тиіс. Тігілмеген хат қалтада жеке құжаттардың болуына рұқсат етілмейді, мұндай құжаттар қаралмайды, тасымалдаушыға, вагондар (контейнерлер) операторына, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторына немесе локомотивтік тартқыш операторына қайтарып беріледі.
17. Осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау үшін өтінімдерді қарау бойынша комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрылады. Комиссия құрамы уәкілетті органның бірінші басшысының немесе ол болмаған жағдайда, оның орнын ауыстыратын тұлғаның актімен бекітіледі, бұл ретте комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ сан құрауға және бес адамнан кем болмауға тиіс. Комиссияны комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда, төрағаның орынбасары басқарады. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығына ие болмайды.
Бұл ретте, комиссия құрамы бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналасады.
18. Комиссия төрағасы, ол болмаған кезде төрағаның орынбасары комиссияның қызметін басқарады, комиссияның отырыстарында төрағалық етеді, комиссия жұмысын жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы басшылық етеді.
19. Осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды уәкілетті орган өзінің интернет-ресурсында жариялаған күннен бастап жыл сайын комиссия хатшысы тіркеу журналына енгізу арқылы (комиссия хатшысы тігеді, нөмірлейді, параграфтайды және мөрмен бекітеді) жүргізеді және әр жылдың 30 қарашасында аяқталады.

2) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за месяц, предшествующих дате предоставления документов в уполномоченный орган за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) заявку на субсидирование за счет бюджетных средств ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов или локомотивов по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка);
4) нотариально засвидетельственную копию или полученный с веб-портала "электронного правительства" документ, подтверждающие государственную регистрацию или перерегистрацию юридического лица или индивидуального предпринимателя.
16. Все прилагаемые документы в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил прошиваются в один пакет, страницы пронумеровываются, на обороте последней страницы концы нити заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано ____ листов. Дата "___" ___________ 20__ год", подписано должностным лицом и скреплена печатью перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги. Наличие в конверте не прошитых, отдельных документов не допускается, такие документы не рассматриваются и возвращаются перевозчику, оператору вагонов (контейнеров), оператору локомотивной тяги в пассажирском движении или оператору локомотивной тяги.
17. Для рассмотрения представленных документов, указанных в пункте 15 настоящих Правил, формируется комиссия по рассмотрению заявок (далее – комиссия). Состав комиссии утверждается актом первого руководителя уполномоченного органа либо в случае его отсутствия, лица, его замещающего, при этом общее количество членов комиссии составляет нечетное число и составляет менее пяти человек. Комиссию возглавляет председатель комиссии, а при его отсутствии заместитель председателя. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
При этом, состав комиссии в течении трех рабочих дней после утверждения размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
18. Председатель комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя, руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений.
19. Прием документов, указанных в пункте 15 настоящих Правил, осуществляется ежегодно со дня опубликования уполномоченным органом на своем интернет-ресурсе объявления о начале приема документов секретарем комиссии путем занесения в журнал регистрации (прошитый, пронумерованный, запарафированный секретарем комиссии и скрепленный печатью) и завершается 30 ноября каждого года.

20. Комиссия тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) оператор, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператор немесе локомотивтік тартқыш оператор ұсынған құжаттарды қарап шығады және олардың мынадай өлшемшарттарға сәйкестігін тексереді:
1) қаржы институтынан алынатын қаржы құралдарының мақсаты осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мақсаттарға сәйкестігі;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, мерзімі кешіктірілген салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер мен міндетті зейнетақы қорына аударымдар бойынша қарызының болмауы;
3) ұсынылған құжаттардың дәйектілігі және олардың осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкестігі.
21. Комиссия тасымалдаушының өтінімі түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде тасымалдаушылармен, вагондар (контейнерлер) оператормен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператормен немесе локомотивтік тартқыш оператормен ұсынылған құжаттарды қарастырады және қабылдайды.
22. Комиссия ұсынылған құжаттарды қарастыру кезінде мынадай басымдықтар бойынша тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) оператормен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператормен немесе локомотивтік тартқыш оператормен субсидиялау шартын жасаудың дұрыстығы туралы шешім қабылдайды:
1) алдын ала қорытындыға сәйкес сыйақы мөлшерлемесінің ең төмен мөлшері мәлімделген;
2) алдын ала қорытындыға немесе қарыз /қаржы лизингі шартына сәйкес тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) оператор, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш оператор немесе локомотивтік тартқыш оператор барынша көп вагон мен локомотив сатып алуды жоспарлайды;
3) құжаттардың уәкілетті органға қарауға келіп түскен күніне қарай.
23. Комиссия қарастыру қорытындылары бойынша тасымалдаушы өтінмді енгізген күннен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) операторымен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторымен немесе локомотивтік тартқыш операторымен субсидиялау шартын жасау немесе жасаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Шешім комиссия отырысының хаттамасымен рәсімделеді және оған комиссия мүшелерінің барлығы және хатшы қол қояды.
24. Тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) операторымен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторымен немесе локомотивтік тартқыш операторымен субсидиялау шартын жасасудан бас тарту үшін:
1) вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақының мөлшерлемесін субсидиялау бағдарламасы бойынша бюджет қаражатының болмауы негіз болып табылады;

20. Комиссия рассматривает представленные перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги документы и проверяет их на соответствие следующим критериям:
1) соответствие цели получаемых финансовых средств от финансового института пункту 5 настоящих Правил;
2) отсутствие задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) достоверность представленных документов и их соответствие пункту 15 настоящих Правил.
21. Комиссия принимает и рассматривает представленные перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги документы в течение 5 рабочих дней со дня внесения заявки перевозчиком.
22. Комиссия при рассмотрении представленных документов принимает решение о заключении или об отказе в заключении договора субсидирования с перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги по следующей приоритетности:
1) согласно предварительному заключению заявлено на субсидирование наименьший размер ставки вознаграждения;
2) согласно предварительному заключению или договору займа/финансового лизинга перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги планируется приобретение наибольшего количества вагонов или локомотивов;
3) в зависимости от даты поступления документов на рассмотрение в уполномоченный орган.
23. Комиссия по итогам рассмотрения в срок не более 5 рабочих дней со дня внесения заявки перевозчиком принимает решение о заключении или об отказе в заключение договора субсидирования с перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги. Решение оформляется протоколом заседания комиссии и подписывается всеми ее членами и секретарем комиссии.
24. Основанием для отказа в заключении договора субсидирования с перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги являются:
1) отсутствие бюджетных средств по программе субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов;

2) осы Қағидалардың 22-тармағында көзделген басымдықтарға сәйкес келмеуі;
3) тасымалдаушыға, вагондар (контейнерлер) операторына, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторына немесе локомотивтік тартқыш операторына қатысты теміржол көлігі саласындағы қызметке тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімі) бар болуы.
25. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысы берілген жағдайда, ол қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп саналады. Дауыс беру рәсімінде комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда, комиссияның шешімі заңды болып саналады. Комиссияның әрбір мүшесі өзінің ерекше пікірін жазбаша баяндай алады, ол хаттамаға тіркеледі.
26. Уәкілетті орган комиссия отырысының хаттамасына қол қойған күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) комиссия отырысы хаттамасының көшірмесін мөлшерлемені субсидиялауға құжат берген тасымалдаушыға, вагондар (контейнерлер) операторына, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторына немесе локомотивтік тартқыш операторына, алдын ала қорытынды берген немесе қарыз/қаржы лизингі шартында екінші тарап болып шыққан қаржы институтына жолдайды;
2) өзінің интернет-ресурсында комиссия отырысының қол қойылған хаттамасының мәтінін жариялайды. Комиссия отырысының хаттамасындағы және интернет-ресурста орналастырылған мәліметтер ақы алынбай барлық мүдделі тұлғаларға танысу үшін қолжетімді болуға тиіс.
27. Тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) операторымен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторымен немесе локомотивтік тартқыш операторымен субсидиялау шартын жасау туралы комииссия оң шешім шығарған жағдайда, уәкілетті орган комиссия отырысы хаттамасына қол қойылған күннен кейінгі 7 жұмыс күнінен кешіктірмей қаржы институтына (алдын ала қорытынды ұсынған) және тасымалдаушыға, вагондар (контейнерлер) операторына, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторына немесе локомотивтік тартқыш операторына субсидиялау мөлшерлемесінің мөлшері мен көлемін көрсете отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының өтінімі бойынша субсидиялау шартын жасау туралы уәкілетті органның қорытындысын жолдайды.
28. Комиссия тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының өтінімінен бас тартқан жағдайда, комиссия отырысының хаттамасында өтінімін қайтару себебі көрсетіледі. Өтінімді қайтару негізі:

2) несоответствие приоритетности, предусмотренной пунктом 22 настоящих Правил;
3) в отношении перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности в сфере железнодорожного транспорта.
25. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии. Решение комиссии признается легитимным при присутствии на процедуре голосования не менее двух третьей от общего количества членов комиссии. Каждый член комиссии может письменно изложить свое особое мнение, которое прилагается к протоколу.
26. Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем подписания протокола заседания комиссии:
1) направляет копию протокола заседания комиссии перевозчику, оператору вагонов (контейнеров), оператору локомотивной тяги в пассажирском движении или оператору локомотивной тяги подавшему документы на субсидирование ставки, финансовому институту, предоставившему предварительное заключение или выступающему второй стороной договора займа/финансового лизинга;
2) опубликовывает на своем интернет-ресурсе текст подписанного протокола заседания комиссии. Сведения, содержащиеся в протоколе заседания комиссии и размещенные на интернет-ресурсе, является доступными для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
27. В случае положительного решения комиссией о заключении договора субсидирования с перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги, уполномоченный орган не позднее 7 рабочих дней, следующих за днем подписания протокола заседания комиссии направляет финансовому институту (предоставившему предварительное заключение) и перевозчику, оператору вагонов (контейнеров), оператору локомотивной тяги в пассажирском движении или оператору локомотивной тяги заключение уполномоченного органа о готовности заключения договора субсидирования по заявке перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам с указанием размера и объема субсидирования ставки.
28. В случае отклонения комиссией заявки перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги в протоколе заседания комиссии указываются причины такого отклонения. Основанием отклонения заявки является:

1) осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес толық емес құжаттар топтамасын ұсыну;
2) осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген талаптарға тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының сай келмеуі болып табылады.
29. Өтінімнен бас тарту осы Қағидаларға сәйкес өтінімнен бас тарту себептерін жоя отырып, тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының жаңа өтінімін комиссияның қайта қарастыруынан бас тарту үшін негіз болып табылмайды.
30. Субсидиялау шартын жасау үшін тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы уәкілетті органның мекенжайына төлем кестесін көрсете отырып, нотариалды куәландырылған қарыз/қаржы лизингі шартын ұсынады.
Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы уәкілетті органның мекенжайына мөлшерлемені субсидиялауға құжаттарды берген тасымалдаушыға, вагондар (контейнерлер) операторына, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторына немесе локомотивтік тартқыш операторына комиссия отырысының хаттамасының көшірмесі жолданған күненнен бастап 90 жұмыс күні ішінде қарыз/қаржы лизингі шартының куәландырылған көшірмесін ұсынбаған жағдайда, субсидиялау шартын жасасқаны туралы комиссияның шешімі күшін жояды.
31. Төлем кестесі көрсетіліп, нотариалдық куәландырған қарыз/қаржы лизингі шарт ұсынылғаннан кейін 7 жұмыс күні ішінде субсидиялау шарты жасалады.
32. Халықаралық қаржы институттарымен шарт жасасу үшін, тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотив тартымының операторы немесе локомотив тартымының операторы уәкілетті органның атына екінші деңгейдегі банктерде, кредиттік ұйымдарда және лизингтік компанияларда талап етілетін кредиттік соманың жоқтығы туралы негіздеуші құжаттарды және екінші деңгейдегі банктер және лизингтік компаниялармен халықаралық қаржы институттары арасындағы кредит шарттары бойынша салыстырмалы талдау ұсынуы қажет.
33. Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы қаржы жылы ішінде бірнеше қаржы институтымен қарыз/қаржы лизингі шартын жасаған немесе бір қаржы институтымен бірнеше қарыз/қаржы лизингі шартын жасаған жағдайда, осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес субсидиялар әрбір жасалған қарыз/қаржы лизингі шарты бойынша ұсынылады.

1) предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 15 настоящих Правил;
2) несоответствия перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги требованиям, указанным в пункте 14 настоящих Правил.
29. Отклонение заявки не является основанием для отказа в повторном рассмотрении комиссией новой заявки перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги, представленного с устранением причин отклонения заявки в соответствии с настоящими Правилами.
30. Для заключения договора субсидирования перевозчик, оператор вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении или оператор локомотивной тяги в адрес уполномоченного органа предоставляет нотариально засвидетельственный договор займа/финансового лизинга с указанием графика платежей.
В случае непредставления перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги в адрес уполномоченного органа копии нотариально засвидетельственного договора займа/финансового лизинга в течении 90 рабочих дней с даты направления копии протокола заседания комиссии перевозчику, оператору вагонов (контейнеров), оператору локомотивной тяги в пассажирском движении или оператору локомотивной тяги, подавшему документы на субсидирование ставки, решение комиссии о заключении договора субсидирования аннулируется.
31. В течение 7 рабочих дней после предоставления нотариально засвидетельственного договора займа/финансового лизинга с указанием графика платежей заключается договор субсидирования.
32. Для заключения договора с международными финансовыми институтами, перевозчик, оператор вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении или оператор локомотивной тяги в адрес уполномоченного органа предоставляет обосновывающие документы об отсутствий требуемой кредитной суммы у банков второго уровня, кредитных организациях и лизинговых компаниях, и сравнительный анализ по условиям кредита между банками второго уровня и лизинговой компании с международным финансовым институтом.
33. В случае если перевозчик, оператор вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении или оператор локомотивной тяги заключил договор займа/финансового лизинга с несколькими финансовыми институтами или же несколько договор займа/финансового лизинга в одном финансовом институте в течение финансового года, субсидии предоставляются по каждому заключенному договору займа/финансового лизинга в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил.

3-параграф. Субсидиялар төлеу шарттары
34. Республикалық бюджеттен субсидия төлеу төлем бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) сәйкес жүргізіледі.
Қаржыландыру жоспары Субсидиялау шартына қол қойылғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде қаржы институтымен және тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) операторымен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторымен немесе локомотивтік тартқыш операторымен келісу бойыншга уәкілетті органмен бекітіледі.
35. Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы қаржыландыру жоспарында көрсетілген субсидияларды төлеу айының 10 күнінен кешіктірмей уәкілетті органның мекенжайына осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы институты ұсынған кредит беру немесе қаржы лизингі езінде сыйақы мөлшерлемесін нақты есептеу мен өтеу туралы есепті қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттен қаржы институтының есеп шотына қаражат аударуға өтінімді (бұдан әрі – аударуға өтінім) ұсынады.
36. Уәкілетті орган аударуға өтінім ұсынған күннен кейінгі 7 жұмыс күнінен кешіктірмей қаржы институтына жасалған субсидиялау шартына сәйкес 12 айға біржолғы төлеммен субсидиялау сомасын аударуды жүзеге асырады.
37. Қаржы институтына субсидиялар сомасын аударуды жүзеге асыру үшін уәкілетті орган осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес, нысан бойынша бюджеттік бағдарлама бойынша вагондарды және локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға арналған ведомость құрады.
38. Қаржы институтына субсидиялар төлеу үшін уәкілетті орган қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын екі дана етіп ұсынады.
39. Субсидия алған тасымалдаушылар, вагондар (контейнерлер) операторлары, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы және локомотивтік тартқыш операторлары жыл сайын 1 желтоқсанға дейін уәкілетті органға қарыз қаражатын пайдалану және қол жеткен нәтижелер туралы ақпаратты ұсынып отырады.
40. Уәкілетті орган тасымалдаушылар, вагондар (контейнерлер) операторлары, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы және локомотивтік тартқыш операторлары ұсынған құжаттар негізінде қарыз қаражаттың мақсатты пайдаланылуына мониторингті жүзеге асырады.
41. Уәкілетті орган жүргізілген мониторинг негізінде:

Параграф 3. Условия выплаты субсидий
34. Выплата субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам (далее – План финансирования).
План финансирования после подписания Договора субсидирования утверждается уполномоченным органом по согласованию с финансовым институтом и перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги в течение 5 рабочих дней.
35. Перевозчик, оператор вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении или оператор локомотивной тяги не позднее 10 числа месяца выплаты субсидий, указанного в плане финансирования предоставляет в адрес уполномоченного органа заявку на перечисление средств из республиканского бюджета на расчетный счет финансового института по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – заявка на перечисление) с приложением отчета о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения при кредитовании или финансовом лизинге, представленного финансовым институтом по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
36. Уполномоченный орган не позднее 7 рабочих дней, следующих за днем предоставления заявки, осуществляет перечисление суммы субсидий финансовому институту единовременным платежом за 12 месяцев в соответствии с заключенным договором субсидирования.
37. Для осуществления перечисления суммы субсидий финансовому институту, уполномоченный орган формирует ведомость для субсидирования ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов по бюджетной программе по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
38. Для выплаты субсидий финансовому институту уполномоченный орган в территориальное подразделение казначейства представляет реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
39. Перевозчики, операторы вагонов (контейнеров), оператор локомотивной тяги в пассажирском движении и операторы локомотивной тяги, получившие субсидий, представляют ежегодно до 1 декабря в уполномоченный орган информацию об использовании заемных средств и достигнутых результатах.
40. Уполномоченный орган осуществляет мониторинг целевого использования заемных средств на основании документов, представляемых перевозчиками, операторами вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении и операторами локомотивной тяги не реже одного раза в год.
41. Уполномоченный орган на основании проведенного мониторинга расторгает договор субсидирования при:

1) қатарынан күнтізбелік 120 күн ішінде қарыз/қаржы лизингі шарты бойынша мерзімі өткен берешек кезінде субсидиялау шартын бұзады;
2) тасымалдаушылардың, вагондар (контейнерлер) операторларының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының және локомотивтік тартқыш операторларының қарыз қаражатын мақсаты емес пайдалану фактілері анықталған.
3-тарау. Қорытынды ережелер
42. Тасымалдаушымен, вагондар (контейнерлер) операторымен, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторымен немесе локомотивтік тартқыш операторларымен жасалған қарыз/қаржы лизингі шартын қаржы институты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда:
1) қаржы институты уәкілетті органға субсидиялау шартында белгіленген міндеттемелерге сәйкес қарыз/қаржы лизингі шартын бұзу туралы хабарлайды;
2) субсидиялау шарты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бұзылады;
3) төленген субсидиялар қарыз/қаржы лизингі шарты бұзылған күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде уәкілетті органның шотына қайтарыладыс.
43. Мерзімінен бұрын субсидиялау шарттары бұзылған жағдайда, қаржы институты пайдаланбаған субсидия сомасын республикалық бюджет кірісіне субсидиялау шартын бұзу күнінен бастап банктік 10 күн ішінде қайтаруды жүргізеді.
Вагондар мен локомотивтерді
сатып алуға кредит беру және
қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға өтінім
Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі
кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын қарастыа
келе,_________________________________________________________
(тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар
қозғалысындағы локомотив тартқыш операторының немесе локомотив
тартқыш операторының толық атауы)
вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі
кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау бойынша бюджеттік бағдарламаны
іске асыруда қатысуға ниет білдіреді.
Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар
қозғалысындағы локомотив тартқыш операторы немесе локомотив тартқыш
операторы туралы мәліметтер
1. Заңды мекенжайы _____________________________________________
2. Нақты мекенжайы, телефондары, факсы, электрондық
мекенжайы ______________________________________________________
3. Жарғылық капиталдағы үлесі көрсетілген негізгі құрылтайшылар
________________________________________________________________

1) просроченной задолженности по договору займа/финансового лизинга в течение 120 календарных дней подряд;
2) выявлении фактов нецелевого использования заемных средств перевозчиками, операторами вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении и операторами локомотивной тяги.
Глава 3. Заключительные положения
42. В случае досрочного расторжения финансовым институтом договора займа/финансового лизинга с перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператором локомотивной тяги в пассажирском движении или оператором локомотивной тяги:
1) финансовый институт уведомляет уполномоченный орган о расторжении договора займа/финансового лизинга в соответствии с обязательствами, установленными договором субсидирования;
2) расторгается договор субсидирования в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) финансовый институт производит возврат выплаченных субсидий на счет уполномоченного органа в течение 10 календарных дней, начиная с даты расторжения договора займа/финансового лизинга.
43. В случае досрочного расторжения договора субсидирования финансовый институт производит возврат сумм неиспользованных субсидий в доход республиканского бюджета в течение 10 банковских дней, начиная с даты расторжения договора субсидирования.
Приложение 1
к Правилам субсидирования ставок
вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на приобретение
вагонов и локомотивов
Форма
Заявка на субсидирование за счет бюджетных средств ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов
Рассмотрев Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов,__________________________
_________________________________________________________________________
(полное наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги) изъявляет желание принять участие в реализации бюджетной программы по субсидированию ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов или локомотивов. Сведения о перевозчике, операторе вагонов (контейнеров), операторе локомотивной тяги в пассажирском движении или операторе локомотивной тяги
1. Юридический адрес__________________________________________
2. Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес ___________
_____________________________________________________________
3. Основные учредители с указанием доли в уставном капитале ______
_____________________________________________________________

4. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)___________________ ___
5. Негізгі қызмет түрлері __________________________________________
6. Жұмысшылар саны ____________________________________________
7. Қаржы институтының атауы ____________________________________
8. Қарыз қаражатын мақсатты пайдалану бағыты _____________________
Басшы _______________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М. О. (күні)
Вагондар мен локомотивтерді
сатып алуға кредит беру және
қаржы лизингі кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________________ (уәкілетті органның толық атауы) _______________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) _________________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) қарыз/қаржы лизингі шартын жасасу мүмкіндігі туралы қаржы институтының _____________ алдын ала (қаржы институтының атауы) қорытындысы _________________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) вагондар мен локомотивтерді сатып алуға ___________________ шартын жасасу (қарыз немесе қаржы лизингі) үшін ұсынылан құжаттарды қарастырып, _________________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) оператордың, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) ________________________________________ (кредит беру және қаржы лизингі)
шартын мынадай талаптарда жасауға дайын екенін хабарлайды:
Қаржыландыру мақсаты
Сатып алынатын вагондардың немесе локомотивтердің саны мен типі
Кредиттеу немесе лизинг сомасы, ( теңге немесе шетелдік валютада)
Қаржы институтының сыйақы мөлшерлемесінің %
Қаржыландыру мерзімі, ай
Вагонның немесе локомотивтің типі
бірліктер
Бір бірліктің құны
Қаржыландыру түрі – кредит беру немесе қаржы лизингі
Алдын ала қорытындыға қарызды өтеудің жоспарлы кестесі қоса берілді.
Басшы____________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О. (күні)
Вагондар мен локомотивтерді
сатып алуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде
сыйақы мөлшерлемелерін
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
__________________________________________________ (қаржы институтының толық атауы) __________________________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) _____________________________________________________ (уәкілетті органның атауы) _____________________________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шартын жасасу дайындығы туралы қорытындысы _____________________________________________________________ (атауы уәкілетті органның) ____________________________________________________________________ __________________________________________ (тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) ұсынған құжаттарды ______________________________________________ (нормативтік құқықтық акт қабылдаған лауазымды тұлға, нөмірі және күні) бұйрығымен бекітілген Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларына сәйкес қарап, ______________________________________________ (уәкілетті органның атауы) ________________________________________________________ ___(тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының толық атауы) Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шартын мынадай талаптарда жасауға дайын екендігін туралы хабарлайды:
Қаржы институтының атауы
бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын сыйақы мөлшерлемесі %
Субсидиялау мерзімі, ай.
Басшы_____________ __________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М. о. (дата)
Вагондар мен локомотивтерді
сатып алуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде
сыйақы мөлшерлемелерін
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_____________________________________ (уәкілетті органның толық атауы)
Қаражатты республикалық бюджеттен есеп шотына аудару туралы өтінім __________________________________________________________ (қаржы институтының атауы) Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау ______________ № ________ шарты бойынша (күні және нөмірі)
Кезең
Қарыз шартының немесе қаржы лизингінің атауы, күні және нөмірі
Тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының қарыз сомасы, мың теңге
Сыйақы мөлшерлемесі, мың теңге
Уәкілетті органның субсидиялау сыйақысының сомасы, мың теңге
ББарлығы:
Тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар
қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік
тартқыш операторының басшысы________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О. (күні)
Вагондар мен локомотивтерді
сатып алуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде
сыйақы мөлшерлемелерін
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
________ кезеңінде кредит беру немесе қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін нақтылы есептеу және өтеу туралы есеп
р/с №
Тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының атауы
Қаржылық институты сыйақы есептеді
Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы сыйақы төледі
Алдыңғы кезеңде есептелген субсидиялардың барлығы
Есептік кезеңде бюджеттік қаражаттың есебінен субсидиялануы тиіс
Есептік кезеңнің соңындағы барлық берешек, мың теңге
Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы негізгі берешекті өтеді
алдыңғы кезеңдер үшін
есептік кезең үшін
алдыңғы кезеңдер үшін
есептік кезең үшін
%
мың теңге
%
мың. теңге
негізгі берешектің үлесі,
%
мың. теңге
%
мың. теңге
%
мың. теңге
%
мың. теңге
%
мың. теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қаржы институтының басшысы __________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О. (күні)
Тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар
қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік
тартқыш операторының басшысы__________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О. (күні)
Вагондар мен локомотивтерді
сатып алуға кредит беру
және қаржы лизингі кезінде
сыйақы мөлшерлемелерін
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға арналған тізімдеме Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау _______________№ ____ шартына сәйкес (күні және нөмірі) _________ кезеңі үшін "____________________________________" (бюджеттік бағдарламаның атауы)
р/с №
Тасымалдаушының, вагондар (контейнерлер) операторының, жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш операторының немесе локомотивтік тартқыш операторының атауы
Қаржылық институт есептік кезең үшін есептеген сыйақы
Есептік кезеңде бюджеттік қаражат есебінен сыйақы субсидиялануға жатады
%
мың теңге
%
мың теңге
1
2
3
4
5
______ үшін субсидиялау сомасы____________________________ құрайды
(санмен және жазбаша көрсетілген сома, теңге)
Тараптардың заңды мекенжайлары:
Уәкілетті орган:
БСН
Банктік деректемелері
______________________________
(басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
______________________________
(тізімдемені қабылдау үшін жауапты
басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Мөр орны
Тасымалдаушы, вагондар (контейнерлер) операторы,
жолаушылар қозғалысындағы локомотивтік тартқыш
операторы немесе локомотивтік тартқыш операторы:
БСН
Банктік деректемелері
______________________________
(басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
______________________________
(бас бухгалтердің қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Мөр орны

4. Фамилия, имя, отчество руководителя (при его наличии) __________
5. Основные виды деятельности _________________________________
6. Численность работающих ____________________________________
7. Наименование финансового института __________________________
8. Направление целевого использования заемных средств ____________
Руководитель _______________ _________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) М.П. (дата)
Приложение 2
к Правилам субсидирования ставок
вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на приобретение
вагонов и локомотивов
Форма
__________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
__________________________________________________
(полное наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги)
Предварительное заключение финансового института о возможности заключения договора займа/финансового лизинга с ______________________________________________
(полное наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги)
__________________________________________________________________________
(полное наименование финансового института) рассмотрев представленные
__________________________________________________________________________
(полное наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги) документы на заключение договора ___________________________________________________________
(банковского займа или финансового лизинга) на приобретение вагонов или локомотивов сообщает, что готово заключить договор ________________________________
(кредитования и финансового лизинга) с ____________________________________________
(полное наименование перевозчика или оператора) по следующим условиям:
Цель финансирования
Количество и тип приобретаемых вагонов или локомотивов
Сумма кредитования или лизинга, (тенге или в иностранной валюте)
% ставка вознаграждения финансового института
Срок финансирования, мес.
Тип вагона или локомотива
единиц
Цена за единицу
Вид финансирования – кредитование или финансовый лизинг К предварительному заключению прилагается планируемый график погашения задолженности.
Руководитель _______________ __________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) М.П. (дата)
Приложение 3
к Правилам субсидирования ставок
вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на приобретение
вагонов и локомотивов
Форма
__________________________________________________
(полное наименование финансового института)
__________________________________________________
(полное наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги)
Заключение _______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа) о готовности заключения договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов _______________________________________________
(наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги)
__________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа) рассмотрев представленные
__________________________________________________________________________
(наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении иили оператора локомотивной тяги) документы в соответствии с Правилами субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов, утвержденными приказом _________________________________________________________
(должностное лицо, принявшее нормативный правовой акт, номер и дата) сообщает о готовности ____________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
заключить с _______________________________________________________________
(полное наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги)
договор на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов по следующим условиям:
Наименование финансового института
% ставка вознаграждения, подлежащее субсидированию за счет бюджетных средств
Срок субсидирования, мес.
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) М.П. (дата)
Приложение 4
к Правилам субсидирования ставок
вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на приобретение
вагонов и локомотивов
Форма
___________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявка на перечисление средств из республиканского бюджета на расчетный счет___________________________________________________________________________
(полное наименование финансового института) по договору на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов № ________ от ____________________ (номер и дата)
Период
Наименование договора займа или финансового лизинга, дата и номер
Сумма задолженности перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги тыс.тенге
Сумма вознаграждения, тыс. тенге
Сумма субсидирования вознаграждения уполномоченным органом, тыс. тенге
Итого:
Руководитель перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги
`_____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество при его наличии) М.П. (дата)
Приложение 5
к Правилам субсидирования ставок
вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на приобретение
вагонов и локомотивов
Форма
Отчет о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения при кредитовании или финансовом лизинге за период _________
№ п/п
Наименование перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги
Начислено вознаграждения финансовым институтом
Уплачено вознаграждения перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги
Всего перечислено субсидий за предыдущие периоды
Подлежит субсидированию вознаграждения за счет бюджетных средств за отчетный период
Всего задолженности на конец отчетного периода, тыс.тенге
Уплачено вознаграждения перевозчиком, оператором вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги
за предыдущие периоды
за отчетный период
за предыдущие периоды
за отчетный период
%
тыс.
тенге
%
тыс. тенге
доля от основного долга, %
ттыс. тенге
%
ттыс. тенге
%
тыс. тенге
%
тыс. тенге
%
тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель финансового института _________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)) М.П. (дата)
Руководитель перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги
_________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П. (дата)
Приложение 6
к Правилам субсидирования ставок
вознаграждения при кредитовании
и финансовом лизинге на приобретение
вагонов и локомотивов
Форма
Ведомость для субсидирования ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов по бюджетной программе № ____
"_____________________________________________________________"
(наименование бюджетной программы) за период _______________ согласно договору на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов № ________ от ____________________
(номер и дата)
№ п/п
Наименование Перевозчика, оператора вагонов (контейнеров), оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги
Начислено вознаграждения финансовым институтом за отчетный период
Подлежит субсидированию вознаграждения за счет бюджетных средств за отчетный период
%
тыс.тенге
%
тыс.тенге
1
2
3
4
5
Сумма субсидирования за ______составляет ___________________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Юридические адреса сторон:
Уполномоченный орган:
БИН Банковские реквизиты
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
руководителя (при его наличии)
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
руководителя, ответственного за прием
ведомости (при его наличии)
Место печати
Перевозчик, оператора вагонов (контейнеров),
оператора локомотивной тяги в пассажирском движении или оператора локомотивной тяги:
БИН Банковские реквизиты
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
руководителя (при его наличии)
______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) главного бухгалтера)
Место печати