"Ауыл, су, орман шаруашылықтары және жануарлар дүниесі саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 18 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2023 жылғы 20 шiлдедегi № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 шiлдеде № 33162 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл, су, орман шаруашылықтары және жануарлар дүниесі саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы №18 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13155 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл, су, орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттарында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.";
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы
саласында қызметін жүзеге
асыратын азаматтық
қызметшілерді аттестаттаудан
өткізу қағидалары
мен шарттарына
2-қосымша".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 18 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского, водного, лесного хозяйств и животного мира"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2023 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2023 года № 33162
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 18 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского, водного, лесного хозяйств и животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13155) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства.";
в Правилах и условиях проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского, водного, лесного хозяйств и животного мира, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства (далее – служащие).";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
текст в правом верхнем углу приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих,
осуществляющих деятельность
в области сельского хозяйства".
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Ә. Тамабек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 20 шілдедегі
№ 267 бұйрығына
қосымша
Ауыл шаруашылығы саласында
қызметін жүзеге асыратын
азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіні аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті – _________________; қайталап – __________________
(керектiсiн Х белгiсiмен белгiлеу)
1. Аты, әкесінің аты (бар болса), тегi:
__________________________________________________________________________
2. Туған күнi _______жылғы "___" _______.
3. Бiлiмi, бiлiктiлiгiн арттыру, қайта даярлау туралы мәлiметтер (қашан және қандай
оқу орнын тәмамдаған, бiлiмi бойынша мамандығы және біліктілігі, бiлiктiлiгiн
арттыру, қайта даярлау, ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, берiлген күнi туралы
құжаттар):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күнi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтiлi: _________________________________________
6. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен ұсыныстары:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Аттестатталушының ой-пiкiрi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Ә. Тамабек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2023 года № 267
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих,
осуществляющих деятельность
в области сельского хозяйства
Форма
Аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации
Вид аттестации: очередная – _______________; повторная – _______________
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии):______________________________________
2. Дата рождения "____" _______________ ___ года.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке (когда и какое
учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о
повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж:
________________________________________________________________________________
6. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной комиссии:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7. Мнение аттестуемого:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

8. Аттестатталушының қызметтiк мiнездемесiне сәйкес азаматтық қызметшiнiң
қызметiн тiкелей басшысының бағалауы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшелері қатысты.
10. Аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі толтыратын қоса берілген бағалау
парағына сәйкес дауыс беру нәтижелері бойынша ауыл шаруашылығы саласында
қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшінің қызметінің бағасы:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) ________;
2) қайтадан аттестатталуы тиіс (дауыс саны) ____________;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) _______.**
Қорытынды баға _________________________________________________________
_________________________________________________________________________
11. Аттестаттау комиссиясының ұсыныстары (дәлелдемелерімен қоса):
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
12. Ескертпелер: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелерi: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттаудың өткiзiлген күнi 20___жылғы "___"__________
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындылары бойынша шешiмi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: ____________________________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
Ескертпе:
* қайтадан аттестаттаудан өткен кезде бағасы қойылмайды;
** бағасы қайтадан аттестаттаудан өткен кезде ғана қойылады.

8. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным руководителем
согласно служебной характеристике аттестуемого:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. На заседании присутствовало ___ членов аттестационной комиссии.
10. Оценка деятельности гражданского служащего, подлежащего аттестации по результатам
голосования, согласно прилагаемому оценочному листу на гражданского служащего,
осуществляющего деятельность в области сельского хозяйства, заполняемому каждым
членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ___;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____.**
Итоговая оценка
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
11. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов, по которым они даются):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Примечания:
________________________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "____" ______________ 20 ___ года.
Решение руководителя организации по итогам аттестации:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился:
____________________________________________________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати (при наличии) организации
Примечание:
* оценка при проведении повторной аттестации не выставляется;
** оценка выставляется только при проведении повторной аттестации