"Спорт резерві және жоғары дәрежедегі спортшыларды даярлау бойынша оқу-жаттығу процесін жүзеге асыратын дене шынықтыру-спорт ұйымдарында спорт түрлері бойынша спортшылардың жас шамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 20 қазандағы № 42 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2023 жылғы 28 шiлдедегi № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 шiлдеде № 33194 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Спорт резерві және жоғары дәрежедегі спортшыларды даярлау бойынша оқу-жаттығу процесін жүзеге асыратын дене шынықтыру-спорт ұйымдарында спорт түрлері бойынша спортшылардың жас шамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 20 қазандағы № 42 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9881 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген спорт резервін және жоғары дәрежедегі спортшыларды даярлау бойынша оқу-жаттығу процесін жүзеге асыратын дене шынықтыру-спорт ұйымдарындағы спорт түрлері бойынша спортшылардың жас шамасы:
реттік нөмірі 31-жол, алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы, реттік нөмірі 61-1- жолмен толықтырылсын:
"
61-1.
Американдық футбол (Флаг-футбол)
9-15 жас
9-15 жас
16-18 жас
16-18 жас
-
-
-
-
18 жастан
18 жастан
";
реттік нөмірлері 92 және 93-жолдары, мынадай редакцияда жазылсын:
"
92.
Пенчак Силат (Тунгал, Регу, Ганда, Соло креатив)
7-9 жас
7-9 жас
10-11 жас
10-11 жас
12-13 жас
12-13 жас
14-16 жас
14-16 жас
17-45 жас
17-45 жас
93.
Пенчак Силат (Тандинг)
-
-
10-11 жас
10-11 жас
12-13 жас
12-13 жас
14-16 жас
14-16 жас
17-45 жас
17-45 жас
";
реттік нөмірі 102-жол, өзгеріс орыс тілінде енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 октября 2014 года № 42 "Об утверждении возраста спортсменов по видам спорта в физкультурно-спортивных организациях, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса"
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2023 года № 33194
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 октября 2014 года № 42 "Об утверждении возраста спортсменов по видам спорта в физкультурно-спортивных организациях, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9881) следующие изменения и дополнение:
возраст спортсменов по видам спорта в физкультурно-спортивных организациях, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса, утвержденный указанным приказом:
строку, порядковый номер 31, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 61-1, следующего содержания:
"
61-1.
Американский футбол (Флаг-футбол)
9-15 лет
9-15 лет
16-18 лет
16-18 лет
-
-
-
-
с 18 лет
с 18 лет
";
строки, порядковые номера 92 и 93, изложить в следующей редакции:
"
92.
Пенчак Силат (Тунгал, Регу, Ганда, Соло креатив)
7-9 лет
7-9 лет
10-11 лет
10-11 лет
12-13 лет
12-13 лет
14-16 лет
14-16 лет
17-45 лет
17-45 лет
93.
Пенчак Силат (Тандинг)
-
-
10-11 лет
10-11 лет
12-13 лет
12-13 лет
14-16 лет
14-16 лет
17-45 лет
17-45 лет
";
строку, порядковый номер 102, изложить в следующей редакции:
"
102.
Самбо
10-13 лет
10-13 лет
14-16 лет
14-16 лет
17-18 лет
17-18 лет
19-23 лет
19-23 лет
с 24 лет
с 24 лет
";

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 30 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылатын осы бұйрықтың 1-тармағының он екінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
Министрінің міндетін атқарушы
С. Құранбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі

2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца двенадцатого пункта 1 настоящего приказа, который распространяется на отношения, возникшие с 30 января 2023 года.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
С. Құранбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан