Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестер тізілімімен интеграциялауға жататын ақпараттандыру объектілерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 31 шiлдедегi № 144 бұйрығы және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 31 шiлдедегi № 308/НҚ бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 тамызда № 33210 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 272) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестер тізілімімен интеграциялауға жататын ақпараттандыру объектілерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
__________Б. Мусин
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
__________А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2023 жылғы 31 шілдедегі
№ 308/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 31 шілдедегі
№ 144 Бұйрықпен
бекітілген
Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестер тізілімімен интеграциялауға жататын ақпараттандыру объектілерінің тізбесі
Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бизнес-әріптестер тізілімімен интеграциялауға жататын ақпараттандыру объектілері:
1) "Интеграцияланған салықтық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесі;
2) "Интеграцияланған деректерді сақтау орны" ақпараттық жүйесі;

Об утверждении перечня объектов информатизации государственных органов и организаций, подлежащих интеграции с реестром бизнес-партнеров
Совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 144 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 308/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2023 года № 33210.
В соответствии с подпунктом 272) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый перечень объектов информатизации государственных органов и организаций, подлежащих интеграции с реестром бизнес-партнеров.
2. Департаменту политики развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________________Б. Мусин
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
от 31 июля 2023 года № 308/НҚ и
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 июля 2023 года № 144
Перечень объектов информатизации государственных органов и организаций, подлежащих интеграции с реестром бизнес-партнеров
Объекты информатизации государственных органов и организаций, подлежащие интеграции с реестром бизнес-партнеров:
1) информационная система "Интегрированная налоговая информационная система";
2) информационная система "Интегрированное хранилище данных";

3) "Акциз" ақпараттық жүйесі;
4) "Салық төлеушілер мен салық салу объектілерінің тізілімі" ақпараттық жүйесі;
5) "Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшасы" ақпараттық жүйесі;
6) "Деректерді бірыңғай сақтау орны" ақпараттық жүйесі;
7) "Орталықтандырылған біріздендірілген дербес шот" ақпараттық жүйесі;
8) "Интеграцияланған деректер базасы" ақпараттық жүйесі;
9) "Ақпараттық есепке алу орталығы" ақпараттық жүйесі;
10) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
11) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
12) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
13) "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
14) "Азаматтық хал актілерінің жазбалары" ақпараттық жүйесі;
15) атқарушылық іс жүргізу органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
16) "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесі;
17) "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
18) "Талдау орталығы" ақпараттық жүйесі;
19) "Төрелік" автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі;
20) "Сервистік орталық" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
21) "Сатып алудың бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі;
22) көліктік дерекқордың және тасымалдаулар қауіпсіздігі мониторингінің ақпараттық-талдау жүйесі.

3) информационная система "Акциз";
4) информационная система "Реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения";
5) информационная система "Web-приложение "Кабинет налогоплательщика";
6) информационная система "Единое хранилище данных";
7) информационная система "Централизованный унифицированный лицевой счет";
8) информационная система "Интегрированная база данных";
9) информационная система "Информационный учетный центр";
10) информационная система "Государственная база данных "Юридические лица";
11) информационная система "Государственная база данных "Физические лица";
12) информационная система "Государственная база данных "Регистр недвижимости";
13) информационная система "Государственная база данных "Е-лицензирование";
14) информационная система "Записи актов гражданского состояния";
15) автоматизированная информационная система органов исполнительного производства;
16) интегрированная информационная система "е-Статистика";
17) информационная система "Адресный регистр";
18) информационная система "Аналитический центр";
19) автоматизированная информационная аналитическая система "Төрелік";
20) автоматизированная информационная система "Сервисный центр";
21) информационная система "Единое окно закупок";
22) информационно-аналитическая система транспортной базы данных и мониторинга безопасности перевозок.