"Еңбек нарығының жағдайы және жұмыссыздарды әлеуметтік қолдау туралы есеп" (индексі 2-Т (еңбек нарығы), кезеңділігі тоқсандық)" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 10 тамыздағы № 303 бұйрығына өзгеріс енгізу
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 15 тамыздағы № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 21 тамызда № 33309 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының жағдайы және жұмыссыздарды әлеуметтік қолдау туралы есеп" (индексі 2-Т (еңбек нарығы), кезеңділігі тоқсандық)" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 10 тамыздағы № 303 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29087 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Еңбек нарығының жағдайы және жұмыссыздарды әлеуметтік қолдау туралы есеп" (индексі 2-Т (еңбек нарығы), кезеңділігі тоқсандық) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Еңбек және
халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 342 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2022 жылғы 10 тамыздағы
№ 303 бұйрығына
қосымша
"Еңбек нарығының жағдайы және жұмыссыздарды әлеуметтік қолдау туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (индексі 2-Т (еңбек нарығы), кезеңділігі тоқсандық)
Ұсынылады: Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: еңбек нарығының жағдайы және жұмыссыздарды әлеуметтік қолдау туралы есеп (индексі 2-Т (еңбек нарығы), кезеңділігі тоқсандық).
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-Т
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы_______ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары.

О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 10 августа 2022 года № 303 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о состоянии рынка труда и социальной поддержке безработных" (индекс 2-Т (рынок труда), периодичность квартальная)"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 августа 2023 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 августа 2023 года № 33309
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 10 августа 2022 года № 303 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о состоянии рынка труда и социальной поддержке безработных" (индекс 2-Т (рынок труда), периодичность квартальная)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 29087) следующее изменение:
форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о состоянии рынка труда и социальной поддержке безработных" (индекс 2-Т (рынок труда), периодичность квартальная), утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 15 августа 2023 года № 342
Приложение к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 августа 2022 года № 303
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о состоянии рынка труда и социальной поддержке безработных"
(индекс 2-Т (рынок труда), периодичность квартальная)
Представляется: В уполномоченный орган в сфере социальной защиты населения.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.enbek.gov.kz.
Наименование формы административных данных: отчет о состоянии рынка труда и социальной поддержке безработных (индекс 2-Т (рынок труда), периодичность квартальная).
Индекс формы административных данных: 2-Т
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: ________ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения района, городов областного и республиканского значения, столицы.

Ұсыну мерзімі: ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарына ақпарат береді. Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органға есепті тоқсаннан кейінгі айдың 12-күніне дейін ұсынады.

Срок представления: местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения района, городов областного значения предоставляют информацию местным исполнительным органам по вопросам социальной защиты и занятости населения области, городов республиканского значения, столицы до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом. Местные исполнительные органы по вопросам социальной защиты и занятости населения области, городов республиканского значения, столицы предоставляют в уполномоченный орган в сфере социальной защиты населения до 12 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Еңбек нарығының жағдайы және жұмыссыздарды әлеуметтік қолдау туралы есеп" (индексі 2-Т (еңбек нарығы), кезеңділігі тоқсандық)" облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары деректері бойынша қалыптастырылады.
Жиынтық ақпарат "Еңбек нарығы" ААЖ-да "Есептер" бөлімінде қалыптастырылады.
2. Мына анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) табысы аз адамдар (отбасылар) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада белгіленген кедейлік шегінен төмен адамдар (отбасылар);
2) бос орын – жұмыс берушідегі бос жұмыс орны (лауазым);
3) жұмыс беруші таратылуына байланысты жұмыстан босатылған адамдар – жұмыс беруші – заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші – жеке тұлға қызметінің тоқтатылуына, жұмыскерлер санының немесе штатының қысқаруына, жұмыс берушінің экономикалық жай-күйінің нашарлауына әкеп соққан өндірістердің және орындалатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер көлемінің төмендеуіне байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
4) жұмыссыз – жұмыс іздеуші және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
5) субсидияланатын жұмыс орны – жалақысын толық немесе ішінара субсидиялай отырып, жұмыссыздарды, сондай-ақ оқудан бос уақытта денсаулығына зиян келтірілмейтін және оқу процесін бұзбайтын жұмысқа қатысатын студенттер мен жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушыларын жұмысқа орналастыру үшін, еңбек мобильділігі орталығымен (мансап орталығымен) шарт негізінде жұмыс беруші құратын жұмыс орны;
6) жалдамалы жұмыскер – жұмыс істелген уақыт не өндірілген тауардың бірлігі үшін не көрсетілген қызметтер үшін тәртіп пен төлемді тапсырыс беруші айқындайтын еңбек шарты бойынша жұмысты орындайтын не азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға;
7) кәсіптік оқыту – осы Кодексте көзделген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары шеңберінде жаңа мамандықтарды (кәсіптерді), дағдыларды меңгеру және біліктілікті арттыру мақсатында кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды қамтитын оқыту;
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-тарауда мансап орталықтарына белгілі бір уақыт аралығында еңбек делдалдығы үшін жүгінген және осы нысанда көрсетілген санаттар бойынша жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-жол бойынша "Жұмысқа орналасуға жәрдемдесуге өтініш білдірген азаматтардың саны" көрсетіледі, еңбек делдалдығы үшін мансап орталықтарына өтініш берген және зейнеткерлерді, білім алушыларды, студенттерді, мүгедектігі бар адамдарды және еңбек қызметімен айналысатын, бірақ басқасын табуға тілек білдірген азаматтарды қоса алғанда, осындай ретінде есепке қойылған азаматтардың жалпы саны туралы деректер келтіріледі қосымша табыс (жалақы) алуға және бірнеше еңбек шарттары бойынша, сондай-ақ оқудан бос уақытта жұмыс істеуге құқылы, жұмыс берушілерге оларда жұмыс күшіне қажеттілік болған кезде жіберілетін болады.
1-жол бойынша мансап орталығына жұмысқа орналастыру және еңбек заңнамасы мәселелері бойынша консультациялар алуға жүгінген азаматтар есепке алынбайды;
2-жол бойынша жұмыс іздеп немесе мемлекеттік қолдау шараларын көрсету үшін жұмыспен қамту органдарына жүгінген тәуелсіз жұмыскерлер бойынша деректер келтіріледі;
3-жол бойынша мансап орталығына жүгінген сәтте жұмысы бар азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі. Бұған жұмыс орнын ауыстырғысы келетін немесе бірнеше еңбек шарты бойынша жұмыс істегісі келетін адамдар, сондай-ақ ұйымдардың (заңды тұлғаның) таратылуына, жұмыс берушінің (жеке тұлғаның) қызметінің тоқтатылуына, жұмыскерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты алдағы жұмыстан босату туралы ескертілген және өтініш берген кезде іс жүзінде әлі босатылмаған адамдар жатады;
4-жол бойынша мансап орталығына оқудан бос уақытта жұмысқа орналастыру мәселесі бойынша жүгінген жалпы білім беретін мектептер, гимназиялар, лицейлер оқушыларының, кәсіптік мектептер мен лицейлер оқушыларының, колледждер, жоғары оқу орындары студенттерінің саны көрсетіледі, олар жұмыс күшіне қажеттілігі болған кезде жұмыс берушілерге жіберілуі мүмкін;
5-жол бойынша мансап орталығына жұмысқа орналасуға жәрдемдесу үшін өтініш білдірген зейнеткерлердің саны келтіріледі;
6-жол бойынша жұмыс іздеп жүрген адам (бұдан әрі – ЖІА) ретінде мансап орталықтарында тіркелген азаматтардың саны туралы деректер келтіріледі;
7-жол бойынша ЖІА қатарынан тіркелген жұмыссыздар саны туралы деректер келтіріледі;
8-жол бойынша ұйымның (заңды тұлғаның) таратылуына, жұмыс берушінің (Жеке тұлғаның) қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылғандар көрсетіледі;
9-жол бойынша он алты жастан жиырма үш жасқа дейінгі балалар ауылы тәрбиеленушілерінің және балалар үйлері, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар түлектерінің саны көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. "Отчет о состоянии рынка труда и социальной поддержке безработных" (индекс 2-Т (рынок труда), периодичность квартальная)" формируется по данным местных исполнительных органов по вопросам социальной защиты и занятости населения области, городов республиканского значения, столицы.
Сводная информация формируется в АИС "Рынок труда" в разделе "Отчеты".
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) малообеспеченные лица (семьи) – лица (семьи), имеющие среднедушевые доходы в месяц ниже черты бедности, установленной в областях, городах республиканского значения, столице;
2) вакансия - свободное рабочее место (должность) у работодателя;
3) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя – юридического лица либо прекращением деятельности работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников, снижением объема производств и выполняемых работ и услуг, повлекшим ухудшение экономического состояния работодателя;
4) безработный – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе;
5) субсидируемое рабочее место – рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с центром трудовой мобильности (карьерным центром) для трудоустройства безработных, а также студентов и учащихся старших классов общеобразовательных школ в свободное от учебы время, участвующих в работах, не причиняющих вреда здоровью и не нарушающих процесса обучения, с полным или частичным субсидированием их заработной платы;
6) наемный работник - физическое лицо, выполняющее работу по трудовому договору либо осуществляющее деятельность по договору гражданско-правового характера, в котором распорядок и оплата за проработанное время либо единицу произведенного товара, либо за оказанные услуги определяются заказчиком;
7) профессиональное обучение - обучение, включающее в себя профессиональную подготовку, переподготовку в целях получения новых специальностей (профессий), навыков и повышение квалификации в рамках мер содействия занятости, предусмотренных Социальным Кодексом Республики Казахстан.
Глава. 2 Пояснение по заполнению формы
В главе 1 указываются сведения об обратившихся в карьерные центры за трудовым посредничеством за определенный промежуток времени, и трудоустроенных по категориям указанными в настоящей форме.
По строке 1 указывается "Число граждан, обратившихся за содействием в трудоустройстве" приводятся данные об общей численности граждан, обратившихся за трудовым посредничеством в карьерные центры и поставленных в них на учет в качестве таковых, включая пенсионеров, учащихся, студентов, лиц с инвалидностью и граждан, занятых трудовой деятельностью, но желающих найти другую работу, получить дополнительный доход (заработок) и работать по нескольким трудовым договорам, а также в свободное от учебы время, которые будут направлены к работодателям при наличии у них потребности в рабочей силе.
По 1 строке не учитываются граждане, обратившиеся в карьерные центры за консультациями по вопросам трудоустройства и трудового законодательства;
По строке 2 приводятся данные по независимым работникам, обратившимся в органы занятости в поисках работы либо для оказания мер государственной поддержки;
По строке 3 приводятся данные о числе граждан, имеющих работу на момент обращения в карьерный центр. Сюда относятся лица, желающие сменить место работы или работать по нескольким трудовым договорам, а также лица, предупрежденные о предстоящем высвобождении в связи ликвидаций организаций (юридического лица), прекращения деятельности работодателя (физического лица), сокращения численности или штата работников и на момент обращения фактически еще не высвобожденные;
По строке 4 показывается численность учащихся общеобразовательных школ, гимназий, лицеев, учащихся профессиональных школ и лицеев, студентов колледжей, высших учебных заведений, обратившихся в карьерные центры по вопросу трудоустройства в свободное от учебы время, которые могут быть направлены к работодателям при наличии у них потребности в рабочей силе;
По строке 5 приводится численность обратившихся пенсионеров, которые обратились за содействием в трудоустройстве в карьерные центры;
По строке 6 приводятся данные о численности граждан, зарегистрированных в карьерных центрах в качестве лица ищущего работу (далее – ЛИР);
По строке 7 приводятся данные о численности безработных, зарегистрированных из числа ЛИР;
По строке 8 показывается численность высвобожденных в связи с ликвидацией организации (юридического лица), прекращения деятельности работодателя (физического лица), сокращения численности или штата работников;
По строке 9 показывается численность воспитанников детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в возрасте от шестнадцати до двадцати трех лет;

10-жол бойынша зейнеталды жастағы (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға 2 жыл қалған) адамдар көрсетіледі;
11-жол бойынша мүгедектігі бар адамдар көрсетіледі;
12-жол бойынша бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдардың саны көрсетіледі;
13-жол бойынша пробация қызметінің есебінде тұрған адамдардың саны көрсетіледі;
14-жол бойынша кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған көп балалы ата-аналар көрсетіледі;
15-жол бойынша 7 жасқа дейінгі мүгедектігі бар баланы, бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды бағып-күтумен айналысатындар көрсетіледі;
16-жол бойынша қандастар көрсетіледі;
17-жол бойынша терроризм актісінен зардап шеккен адамдардың және оның жолын кесуге қатысқан адамдардың саны көрсетіледі;
18-жол бойынша табысы аз адамдардың саны көрсетіледі;
19-жол бойынша ұзақ уақыт (1 жылдан астам) жұмыс істемеген тұлғалар көрсетіледі;
20-жол бойынша жергілікті атқарушы органдар айқындаған "ХӘОТ" халықтың топтары көрсетіледі;
21-жол бойынша білім беру ұйымдарының түлектері көрсетіледі;
22-жол бойынша негізгі орта білім көрсетіледі;
23-жол бойынша жалпы орта білім көрсетіледі;
24-жол бойынша орта техникалық және кәсіптік білім көрсетіледі;
25-жол бойынша орта білімнен кейінгі білім көрсетіледі;
26-жол бойынша жоғары білім көрсетіледі;
27-жол бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім көрсетіледі;
28-жол бойынша кәсіптік бағдарлаудан өткен адамдардың саны көрсетіледі;
29-жол бойынша жұмысқа орналасқандардың жалпы саны көрсетіледі;
30-жол бойынша жұмысқа орналасқандардың ішінен жұмыссыздар көрсетіледі;
31-жол бойынша жұмысқа орналасқандардың ішінен тәуелсіз жұмыскерлер көрсетіледі;
32-жол бойынша жалдамалы қызметкерлер көрсетіледі;
33-жол бойынша білім алушылар көрсетіледі;
34-жол бойынша бос орындарға жұмысқа орналастыру көрсетіледі, адам, 29-жолдан;
35-тен 43-ке дейінгі жолдарда экономика салалары бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың саны көрсетіледі;
35-жол бойынша өнеркәсіптегі көрсетіледі;
36-жол бойынша ауыл, орман және балық шаруашылығындағы көрсетіледі;
37-жол бойынша көлікте және қоймадағы көрсетіледі;
38-жол бойынша құрылыста көрсетіледі;
39-жол бойынша көтерме және бөлшек саудадағы көрсетіледі;
40-жол бойынша тұру және тамақтану жөніндегі қызметтердегі көрсетіледі;
41-жол бойынша денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтердегі көрсетіледі;
42-жол бойынша білім берудегі көрсетіледі;
43-жол бойынша басқа салалардағы көрсетіледі;
44-жол бойынша 29-жолдан халықтың топтары бөлінісінде көрсетіледі;
45-жол бойынша ұйымның (заңды тұлғаның) таратылуына, жұмыс берушінің (Жеке тұлғаның) қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылғандар көрсетіледі;
46-жол бойынша он алты жастан жиырма үш жасқа дейінгі балалар ауылдарының тәрбиеленушілері және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектері көрсетіледі;

По строке 10 указываются лица предпенсионного возраста (за 2 года до выхода на пенсию по возрасту);
По строке 11 указываются лица с инвалидностью;
По строке 12 показывается численность лиц, освобожденных из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
По строке 13 показывается численность лиц, состоящие на учете службы пробации;
По строке 14 указываются многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
По строке 15 указываются занятые уходом за детьми в возрасте до 7 лет ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью первой и второй группы;
По строке 16 указываются кандасы;
По строке 17 показывается численность лиц, потерпевших от акта терроризма, и лица, участвовавшие в его пресечении;
По строке 18 показывается численность малообеспеченных лиц;
По строке 19 указываются лица, длительное время (более 1 года) не работавшие;
По строке 20 указываются группы населения "СУСН", которые определены местными исполнительными органами;
По строке 21 указываются выпускники организаций образования;
По строке 22 указывается основное среднее образование;
По строке 23 указывается общее среднее образование;
По строке 24 указывается среднее техническое и профессиональное образование;
По строке 25 указывается послесреднее образование;
По строке 26 указывается высшее образование;
По строке 27 указывается послевузовское образование;
По строке 28 показывается число лиц, прошедших профессиональную ориентацию;
По строке 29 показывается общее число трудоустроенных;
По строке 30 показываются безработные из числа трудоустроенных;
По строке 31 показываются независимые работники из числа трудоустроенных;
По строке 32 указываются наемные работники;
По строке 33 указываются учащиеся;
По строке 34 показывается трудоустройство на вакансии, человек, из строки 29;
В строках с 35 по 43 показывается число лиц, трудоустроенных по отраслям экономики;
По строке 35 указывается в промышленности;
По строке 36 указывается в сельском, лесном и рыбном хозяйстве;
По строке 37 указывается на транспорте и в складировании;
По строке 38 указывается в строительстве;
По строке 39 указывается в оптовые и розничные торговли;
По строке 40 указывается в услугах по проживанию и питанию;
По строке 41 указывается в здравоохранении и социальных услугах;
По строке 42 указывается в образовании;
По строке 43 указывается в других отраслях;
По строке 44 указывается в разрезе групп населения из строки 29;
По строке 45 указываются высвобожденные в связи с ликвидацией организации (юридического лица), прекращения деятельности работодателя (физического лица), сокращения численности или штата работников;
По строке 46 указываются воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в возрасте от шестнадцати до двадцати трех лет;

47-жол бойынша зейнеталды жастағы (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға 2 жыл қалған) адамдар көрсетіледі.;
48-жол бойынша мүгедектігі бар адамдар көрсетіледі;
49-жол бойынша бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылғандар көрсетіледі;
50-жол бойынша пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар көрсетіледі;
51-жол бойынша кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған көп балалы ата-аналар көрсетіледі;
52-жол бойынша 7 жасқа дейінгі мүгедектігі бар баланы, бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды бағып-күтумен айналысатындар көрсетіледі;
53-жол бойынша қандастар көрсетіледі;
54-жол бойынша терроризм актісінен зардап шеккен адамдар және оның жолын кесуге қатысқан адамдар көрсетіледі;
55-жол бойынша табысы аз адамдар көрсетіледі;
56-жол бойынша ұзақ уақыт (1 жылдан астам) жұмыс істемеген адамдар көрсетіледі;
57-жол бойынша жергілікті атқарушы органдар айқындаған адамдар көрсетіледі;
58-жол бойынша басқалары көрсетіледі;
59-жол бойынша 29-жолдан субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқандар көрсетіледі;
60-жол бойынша жастар практикасы көрсетіледі;
61-жол бойынша әлеуметтік жұмыс орындары көрсетіледі;
62-жол бойынша қоғамдық жұмыстар көрсетіледі;
63-жол бойынша ұрпақтар келісімшарты көрсетіледі;
64-жол бойынша бірінші жұмыс орны көрсетіледі;
65-жол бойынша күміс жасы көрсетіледі;
66-жол бойынша 29-жолдан лауазымдарға көрсетіледі;
67-жол бойынша жұмысқа орналастырылған жұмысшылардың саны көрсетіледі;
68-жол бойынша лауазымда жұмысқа орналасқан қызметшілердің саны көрсетіледі;
69-жол бойынша жұмыстар саны көрсетіледі;
70-жол бойынша ағымдағы жылдың басына жұмыспен қамту органдарында есепте тұрған жұмыссыздар саны, яғни өткен жылдың соңғы айының соңына (31 желтоқсанға) жұмыссыздардың нақты саны көрсетіледі;
71-жол бойынша ағымдағы жылдың есепті кезеңі ішінде мансап отралығында тіркелген және есепке қойылған жұмыссыздардың саны есепке алынады;
72-жол бойынша есепке қойылған күніне және есептен шығару себебіне (басқа жерге кету, қайтыс болу, зейнеткерлікке шығу, оқу орнына түсу, әскерге шақыру, өз бетінше жұмысқа орналасу, сондай-ақ еңбек делдалдығы арқылы жұмысқа орналасу) қарамастан, есепті кезеңде есептен шығарылған жұмыссыздардың жалпы саны көрсетіледі;
73-жол бойынша лайықты жұмыстың ұсынылған үш нұсқасынан бас тарту көрсетіледі;
74-жол бойынша дәлелсіз себептермен келмеу көрсетіледі;
75-жол бойынша мансап орталығы хабардар еткен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде ұсынылған жұмысқа орналасу орнына немесе оқу орнына келмегенде көрсетіледі;
76-жол бойынша мансап орталығына шақырту бойынша үш жұмыс күні ішінде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысу көрсетіледі;
77-жол бойынша жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуды өз бетінше тоқтатуы көрсетіледі;
78 – жол бойынша жұмыссыз, мансап орталығына бару мерзімдерін дәлелсіз себептермен бұзса көрсетіледі;
79-жол бойынша тұрғылықты жерінің өзгеруі көрсетіледі;
80-жол бойынша лайықты жұмысқа орналастыру көрсетіледі;
81-жол бойынша жұмыссыздың бас бостандығынан айыру түріндегі жазаға сотталғандығы не күшіне енген сот шешімі бойынша мәжбүрлеп емдеуге жіберілгені көрсетіледі;
82-жол бойынша Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес зейнетақы төлемдерін тағайындау көрсетіледі;
83-жол бойынша өзге де себептер көрсетіледі;
84-жол бойынша ағымдағы жылдың есепті кезеңінің соңында есепте тұрған жұмыссыздар саны көрсетіледі;

По строке 47 указываются лица предпенсионного возраста (за 2 года до выхода на пенсию по возрасту);
По строке 48 указываются лица с инвалидностью;
По строке 49 указываются освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
По строке 50 указываются лица, состоящие на учете службы пробации;
По строке 51 указываются многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
По строке 52 указываются занятые уходом за детьми в возрасте до 7 лет ребенком- с инвалидностью, лицами с инвалидностью первой и второй группы;
По строке 53 указываются кандасы;
По строке 54 указываются лица, потерпевшие от акта терроризма, и лица, участвовавшие в его пресечении;
По строке 55 указываются малообеспеченные;
По строке 56 указываются лица, длительное время (более 1 года) не работавшие;
По строке 57 указываются лица, которые определены местными исполнительными органами;
По строке 58 указываются другие;
По строке 59 показываются трудоустроенные на субсидируемые рабочие места из строки 29:
По строке 60 указывается молодежная практика;
По строке 61 указываются социальные рабочие места;
По строке 62 указываются общественные работы;
По строке 63 указывается контракт поколений;
По строке 64 указывается первое рабочее место;
По строке 65 указывается серебряный возраст;
По строке 66 показываются на должности из строки 29:
По строке 67 показывается число трудоустроенных на должностях рабочих;
По строке 68 показывается число трудоустроенных на должностях служащих;
По строке 69 показывается численность безработных;
По строке 70 показывается численность безработных, состоящих на учете в органах занятости на начало текущего года, то есть фактическая численность безработных на конец последнего месяца предыдущего года (на 31 декабря);
По строке 71 учитывается количество безработных, то есть зарегистрированных и поставленных на учет в карьерном центре в течение отчетного периода текущего года;
По строке 72 указывается общее число снятых с учета в отчетном периоде безработных независимо от даты постановки на учет и причины снятия с учета (выезд в другую местность, смерть, выход на пенсию, поступление в учебное заведение, призыв в армию, самостоятельное трудоустройство, а также трудоустройство через трудовое посредничество);
По строке 73 указывается отказ от трех предложенных вариантов подходящей работы;
По строке 74 указываются неявки без уважительных причин;
По строке 75 указываются в течение пяти рабочих дней со дня уведомления карьерным центром по месту предложенного трудоустройства или обучения;
По строке 76 указываются те, кто не явился в течение трех рабочих дней по вызову в карьерный центр на участие в активных мерах содействия занятости;
По строке 77 указывается самовольное прекращение участия в активных мерах содействия занятости;
По строке 78 указываются нарушения безработным без уважительных причин сроков посещения или уведомления карьерного центра;
По строке 79 указываются перемены места жительства;
По строке 80 указываются трудоустройства на подходящую работу;
По строке 81 показывается осуждения безработного к наказанию в виде лишения свободы либо направления на принудительное лечение по вступившему в силу решению суда;
По строке 82 указываются назначения пенсионных выплат в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении;
По строке 83 указываются прочие причины;
По строке 84 показывается число безработных, состоящих на учете на конец отчетного периода текущего года;

85-90-жолдар бойынша ағымдағы жылдың есепті кезеңінің соңындағы жағдай бойынша жұмыссыздық ұзақтығы бойынша жұмыссыз азаматтар туралы деректердің бөлінуі келтіріледі;
Жұмыссыздықтың ұзақтығы жұмыссыздарды тіркеу және есепке алу күні мен есепті кезеңнің соңы (оны есептен шығарғанға дейінгі) арасындағы уақыт ретінде айқындалады
"Жұмыссыздар құрамы" деген кіші бөлімде осы статистикалық нысанның 84-жолы бойынша есепке алынған жұмыссыздар құрамын сипаттайтын көрсеткіштер көзделген:
85-жол бойынша жұмыссыздықтың 1 айға дейінгі ұзақтығы көрсетіледі;
86-жол бойынша 1 айдан 3 айға дейін көрсетіледі;
87-жол бойынша 3 айдан 6 айға дейін көрсетіледі;
88-жол бойынша 6 айдан 9 айға дейін көрсетіледі;
89-жол бойынша 9-дан 1 жылға дейін көрсетіледі;
90-жол бойынша бір жылдан астам уақыт көрсетіледі;
Жұмыссыздарды жұмыспен қамтылмау себептері бойынша бөлу кезінде мансап орталығында тіркелген күннен бастап бір жыл (он екі ай) өткеннен кейін 90-жолдан жұмыссыздар "ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемегендер" санатына ауысатыны және 95-жолда көрсетілетіні ескеріледі;
Жұмыссыздардың жалпы санынан құрамы: жұмыспен қамтылмау себептері бойынша 84-жолдан (91-ден 99-ға дейін):
91-жол бойынша ұйымның (заңды тұлғаның) таратылуына, жұмыс берушінің (Жеке тұлғаның) қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылғандар көрсетіледі;
92-жол бойынша өз бастамасы бойынша еңбек шартын бұзғандар көрсетіледі;
93-жол бойынша мерзім өткеннен кейін жұмыс берушімен еңбек шарты бұзылған тұлғалар көрсетіледі;
94-жол бойынша бұрын жұмыс істемегендер – барлығы көрсетіледі;
95-жол бойынша ұзақ уақыт (1 жылдан астам) жұмыс істемеген тұлғалар көрсетіледі:
96-жол бойынша бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылғандар көрсетіледі;
97-жол бойынша пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар көрсетіледі;
98-жол бойынша Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босатылған адамдар көрсетіледі;
99-жол бойынша басқалары көрсетіледі;
100-ден 105-ке дейінгі жолдар бойынша білімі бойынша жұмыссыздардың құрамы көрсетіледі (100-ден 105-ке дейінгі жолдардың сомасы 84-жолды береді);
106 және 107-жолдарда жұмысшылар мен қызметшілер санаттары бойынша жұмыссыздардың құрамы көрсетіледі;
108-жол бойынша қызметшілер қатарынан көрсетіледі;
109-жол бойынша соңғы жұмыс орны бойынша басшы болып табылатын қызметшілер (108-жол бойынша) қатарындағы жұмыссыздар саны көрсетіледі;
110-жол бойынша мамандар көрсетіледі;
111-114-жолдарда жалпы жұмыс өтілі бойынша жұмыссыздардың құрамы көрсетілген;

По строкам с 85 по 90 приводится разбивка данных о безработных гражданах по состоянию на конец отчетного периода текущего года по продолжительности безработицы;
Продолжительность безработицы определяется как время между днем регистрации и учета безработным и концом отчетного периода (до снятия его с учета)
В подразделе "Состав безработных" предусмотрены показатели, характеризующие состав безработных, учтенных по строке 84 данной статистической формы:
По строке 85 указываются по продолжительности безработицы до 1 месяца;
По строке 86 указывается от 1 до 3 месяцев;
По строке 87 указывается от 3 до 6 месяцев;
По строке 88 указывается от 6 до 9 месяцев;
По строке 89 указывается от 9 до 1 года;
По строке 90 указывается более года;
При распределении безработных по причинам незанятости учитываются, что по истечению года (двенадцати месяцев) со дня регистрации в карьерном центре безработные из строки 90 переходят в категорию "длительное время (более года) не работавшие" и отражаться в строке 95;
Состав безработных из общего их числа: из строки 84, по причинам незанятости (с 91 по 99):
По строке 91 указываются высвобожденные в связи с ликвидацией организации (юридического лица), прекращения деятельности работодателя (физического лица), сокращения численности или штата работников;
По строке 92 указываются расторгнувшие трудовой договор по собственной инициативе;
По строке 93 указываются лица, трудовой договор с которыми расторгнут работодателем по истечении срока;
По строке 94 указываются ранее не работавшие – всего;
По строке 95 указываются лица, длительное время (более 1 года) не работавшие;
По строке 96 указываются освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
По строке 97 указываются лица, состоящие на учете службы пробации;
По строке 98 указываются лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
По строке 99 показываются другие;
По строкам с 100 по 105 показывается состав безработных по образованию (сумма строк 100 по 105 дает строку 84);
В строках 106 и 107 показывается состав безработных по категориям: рабочие и служащие;
По строке 108 указываются из числа служащих;
По строке 109 показывается число безработных из числа служащих (по строке 108) являющихся по последнему месту работы руководителями;
По строке 110 указываются специалисты;
В строках с 111 по 114 показывают состав безработных по общему стажу работы;

115-124-жолдарда жасы бойынша жұмыссыздардың құрамы көрсетіледі;
125-жол бойынша зейнеталды жастағы адамдар көрсетіледі (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға 2 жыл қалған);
126-жол бойынша мансап отралығына мәлімделген бос орындардың жалпы саны көрсетіледі;
127-136-жолдар бойынша экономикалық қызмет түрлері бойынша жұмыс берушілер ұсынған бос орындар туралы мәліметтер келтіріледі;
137-жолдан бастап жұмыс берушілер жіберген бос жұмыс орындары туралы мәліметтер негізінде жұмысшылар кәсіптері мен қызметшілер лауазымдарының ең көп 20 саны бойынша тізбесі келтіріледі. Кәсіптердің (лауазымдардың) атауы берілген бос орындардың ең көп санынан бастап кему тәртібімен орналастырылады. (Кәсіптер көрсеткіші "Еңбек нарығы" ААЖ-дан қалыптасады).
138-жол бойынша 137-жолда ескерілмеген жұмысшылар кәсіптерінің және қызметшілер лауазымдарының жалпы саны көрсетіледі.

В строках с 115 по 124 показывают состав безработных по возрасту.
По строке 125 показываются лица предпенсионного возраста (за 2 года до выхода на пенсию по возрасту);
По строке 126 показывается общее число вакансий, заявленных в карьерные центры;
По строкам 127 по 136 приводятся сведения о вакансиях, представленных работодателями по видам экономической деятельности;
Начиная со строки 137 приводится перечень по 20-ти наибольшему числу профессий рабочих и должностей служащих на основании сведений о вакансиях, направленных работодателями. Наименование профессий (должностей) располагаются в порядке убывания, начиная с наибольшего числа предоставленных вакансий. (Показатель профессий формируется из АИС "Рынок труда").
По строке 138 указывается общее число профессий рабочих и должностей служащих, не учтенных в строке 137.