"Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 27 қазандағы № 1108 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 896 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 тамызда № 33337 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 27 қазандағы № 1108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 24948 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларында:
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 25 тамыздағы
№ 896 Бұйрыққа
қосымша
Облыстық бюджет,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың бюджеті
бойынша болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
6-қосымша
ДТ-ЖБ нысан
Бюджет құрылымы бойынша деректер тізбесі ______________________________________ (жергілікті бюджеттің атауы) ______________ жылдар

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2021 года № 1108 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 896. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2023 года № 33337
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 октября 2021 года № 1108 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24948) следующее изменение:
в Правилах составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы, утвержденных указанным приказом:
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 25 августа 2023 года № 896
Приложение 6
к Правилам составления
прогнозной консолидированной
финансовой отчетности по
областному бюджету, бюджету
города республиканского
значения, столицы
Форма ПД-МБ
Перечень данных по структуре бюджета
_______________________________________________
(наименование местного бюджета)
__________ годы

Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол-800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезең басындағы ақша қаражаты*****
920
Кезең соңындағы ақша қаражаты
930
Көрсеткіштер:
Ақша профициті (тапшылығы) (Операциялық қызмет және қаржылық емес активтермен операциялар бойынша ақша қаражатының таза қозғалысы) (300-жол-550-жол)
940
Ақшаның жалпы профициті (тапшылығы) (940-жол+560-жол)
950
Ақшаның жалпы профициті (тапшылығы) (мұнай емес) (950-жол -(110-жол -210-жол)-(410-жол -510-жол)
960
* Ескертпе: шикі мұнайға кедендік әкету баждары

Чистая сумма денежных средств от финансовой деятельности (строка 700- строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода*****
920
Денежные средства на конец периода
930
Показатели:
Профицит (дефицит) денег (Чистое движение денежных средств по операционной деятельности и операций с нефинансовыми активами) (строка 300-строка 550)
940
Общий профицит (дефицит) денег (строка 940+строка 560)
950
Общий профицит (дефицит) денег (ненефтяной) (строка 950-(строка 110-строка 210)-(строка 410-строка 510)
960
*Примечание: вывозные таможенные пошлины на сырую нефть

** Ескертпе: мұнай операцияларынан түсетін түсімдер (111, 112-жолдар бойынша көрсетілген түсімдерді қоспағанда) және ақшаның шығуы
*** Ескертпе: салық түсімдері бойынша деректер Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептің деректері бойынша көрініс тапқан
**** Ескертпе: 3-баған бойынша деректер Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептің деректері бойынша көрініс тапқан

**Примечание: поступления (за исключением поступлений, указанных по строкам 111, 112) и выбытие денег от нефтяных операций
***Примечание: данные по налоговым поступлениям отражены по данным отчета об исполнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы
****Примечание: данные по графе 3 отражены по данным отчета об исполнении об исполнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы