"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 қыркүйекте № 33475 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
"19-1) фермерлік жылыжайлар – ҚР СТ 3834 "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ұлттық стандартының талаптарына сәйкес келетін ауыл шаруашылығы дақылдарын маусымаралық өсіруге арналған жылытылатын құрылысжайлар;";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Өсімдік шаруашылығында субсидия алатын ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтері) ЖАО-мен және Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің (бұдан әрі – СИМ) Сауда комитетінің аумақтық департаменттерімен өндірілген өнімді СИМ-нің ақпараттық жүйесі арқылы нарықтық бағалармен өткізу бойынша қарсы міндеттемелерді орындау туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) жасайды.
Келісімді орындау шарттары СМАЖ-да, оның ішінде СИМ-нің ақпараттық жүйесімен интеграциялық өзара іс-қимыл арқылы жүзеге асырылады. Келісімнің қабылданған шарттары орындалмаған жағдайда, ауылшартауарынөндірушілер (ауылшаркооперативтері) келесі жылы өсімдік шаруашылығындағы субсидиялау бағдарламалары бойынша субсидия алмайды.
Осы тармақтың нормалары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрінің 2023 жылғы 11 мамырдағы № 166-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32474 болып тіркелген) бекітілген әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесіне кіретін өнімді өндірумен айналысатын және Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 50-бабының 5-тармағына сәйкес бекітілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің ең төменгі мөлшерінен асатын жер учаскелерінің алаңы бар ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне) қолданылады.
Келісімді іске асыру 2024 жылдың екінші жартыжылдығынан бастап жүзеге асырылады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2023 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2023 года № 33475.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) фермерские теплицы – отапливаемые сооружения для межсезонного выращивания сельскохозяйственных культур, соответствующие требованиям национального стандарта СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования";";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Сельхозтоваропроизводители (сельхозкооперативы), получающие субсидии в растениеводстве, заключают соглашение с МИО и территориальными департаментами Комитета торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан (далее – МТИ) об исполнении встречных обязательств по реализации произведенной продукции через информационную систему МТИ по рыночным ценам (далее – Соглашение).
Выполнение условий Соглашения осуществляется в ГИСС, в том числе путем интеграционного взаимодействия с информационной системой МТИ. В случае невыполнения принятых условий Соглашения, сельхозтоваропроизводители (сельхозкооперативы) не получают субсидии по программам субсидирования в растениеводстве в следующем году.
Нормы настоящего пункта действуют на сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством продукции, входящей в перечень социально значимых продовольственных товаров, утвержденный приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 11 мая 2023 года № 166-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32474), и имеющих площадь земельных участков, превышающую минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения, которые утверждаются в соответствии с пунктом 5 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан.
Реализация Соглашения осуществляется со второго полугодия 2024 года.

17. Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған басым дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары (бұдан әрі – тізбе және субсидиялар нормалары) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі орынбасарының қолы қойылған ілеспе хатпен тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей Министрлікке мақұлдауға беріледі.
Тізбені және субсидиялар нормаларын Министрлікке мақұлдауға берген кезде субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін (ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттелген және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейіндегі ғылыми ұйымдармен келісілген әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелері), сондай-ақ тізбенің және субсидиялар нормаларының өңірлік кәсіпкерлер палатасымен және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық кеңесімен келісілгенін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Жабық топырақта басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған субсидиялар нормалары алынған өсінділердің қорытындылары бойынша көкөніс дақылдарының бір дақыл айналымына белгіленеді (1 шаршы метрге тамыр жайған көшеттердің кемінде 95%). Бұл ретте жылытылатын өнеркәсіптік жылыжай кешендеріндегі және фермерлік жылыжайлардағы шығындарды есептеуде қысқы-көктемгі немесе күзгі-қысқы кезеңдердегі электр энергиясына, газға, көмірге арналған шығыстардан тұратын көкөніс дақылдарының 1 (бір) дақыл айналымының шығындары ескеріледі. Жылытылмаған жылыжайлар субсидияланбайды.
Министрлік оң шешім шығарған жағдайда, он жұмыс күні ішінде тізбені және субсидиялар нормаларын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады не теріс шешім шығарған жағдайда, тізбені және субсидиялар нормаларын пысықтауға жолдайды. ЖАО-ның тізбені және субсидиялар нормаларын пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Тізбе және субсидиялар нормалары ЖАО-ның қаулысымен тиісті жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі және үш жұмыс күні ішінде СМАЖ-да және ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Тізбеге және субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші, екінші, үшінші, төртінші және бесінші бөлімдерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Жыл сайын Басқарма ЖАО (оның ішінде аудандық/қалалық) және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын ұйымдардың қызметкерлері қатарынан жабық топырақта көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия) құрады. Басқарма басшысы Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссияның төрағасы болып табылады. Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелерін Басқарма СМАЖ-да тіркейді.

17. Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений (далее – перечень и нормы субсидий) предоставляются сопроводительным письмом за подписью заместителя акима области, города республиканского значения, столицы, на одобрение в Министерство не позднее 1 декабря соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству перечня и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты затрат по каждой субсидируемой культуре, согласованные с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющимися резидентами Республики Казахстан), а также подтверждающие согласование перечня и норм субсидий с региональной палатой предпринимателей и общественным советом области, города республиканского значения, столицы.
Нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур в закрытом грунте устанавливаются на один культурооборот овощных культур по итогам полученных всходов (не менее 95% прижившейся рассады на 1 квадратный метр). При этом в расчете затрат в отапливаемых промышленных тепличных комплексах и в фермерских теплицах учитываются затраты 1 (одного) культурооборота овощных культур, включающие расходы на электроэнергию, газ, уголь в зимне-весенний, либо осенне-зимний периоды. Неотапливаемые теплицы не субсидируются.
Министерство в течение десяти рабочих дней соответствующим сопроводительным письмом возвращает перечень и нормы субсидий – в случае положительного решения, либо направляет на доработку перечень и нормы субсидий – в случае отрицательного решения. Срок доработки перечня и норм субсидий МИО составляет пять рабочих дней.
Перечень и нормы субсидий утверждаются постановлением МИО не позднее 30 декабря соответствующего года и в течение трех рабочих дней размещаются в ГИСС и на официальном интернет-ресурсе МИО.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой, второй, третьей, четвертой и пятой настоящего пункта.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Ежегодно Управлением создается комиссия по обследованию всходов семян/рассад овощных культур в закрытом грунте (далее – Комиссия по обследованию всходов семян/рассад овощных культур) из числа сотрудников МИО (в том числе районных/городских) и организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций. Председателем Комиссии по обследованию всходов семян/рассад овощных культур является руководитель Управления.
Члены Комиссии по обследованию всходов семян/рассад овощных культур регистрируются Управлением в ГИСС.

Өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде және фермерлік жылыжайларда жабық топырақта өсірілетін көкөніс дақылдарын зерттеп-қарау үшін ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға алдын ала өтінім береді.
Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелері алдын ала өтінім қабылданған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жер учаскелерін, өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде немесе фермерлік жылыжайларда жабық топырақта көкөніс дақылдары тұқымдары/көшеттері өсінділерінің бар-жоғын қарап-тексеруді жүзеге асырады.
Әрбір ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) Көкөніс дақылдары тұқымдарының/көшеттерінің өсінділерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссия айқындайтын кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде немесе фермерлік жылыжайларда қарап-тексеру ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) немесе оның сенім білдірілген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 4-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарап-тексеру актісі ресімделеді.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Субсидиялар осы Қағидаларда белгіленген тәртіпке сәйкес жыл сайын ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне басым көкөніс дақылдары бойынша өндірілген өнім немесе өңдеу кәсіпорнына өңдеуге тапсырылған өнім үшін не ағымдағы жылы немесе өткен жылдың төртінші тоқсанында өзінің өңдеу құрылымдарына өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге бөлінеді.
19. Субсидиялар ЖАО-ның қаулысымен бекітілген субсидиялар нормалары бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша 1 тоннаға немесе 1 гектарға төленеді. Бидайды қоспағанда, басым дақылдар өңірлерді мамандандырудың ұсынылатын схемасына қарай айқындалады, оның өндірісі өңдеуші кәсіпорындардың отандық өндірістің шикізатымен жүктелуін қамтамасыз етуге, өндірілетін өңделген өнім көлемін ұлғайтуға, нарықтың ішкі қажеттілігін қамтамасыз етуге және экспортты дамытуға бағытталған.
Бұл ретте, ЖАО бидайды қоспағанда, басым ауыл шаруашылығы дақылдарын өндіруді субсидиялаудың орындылығын дербес айқындайды";
20-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінімді не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінімді беруі;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы;
жабық топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу кезінде – ауыл шартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы өзге де санаттағы жер учаскелерінің болуы.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарөндірушілердің субсидия алуына өтінім береді. Бұл ретте, ауылшартауарөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім береді:
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативінің мүшелері тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
өнімді өңдеуге ауылшаркооперативі тапсырған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте, ауылшаркооперативіне мүшелік өтінімге ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен алынған үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік нысанында ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар өнімді өңдеуге шаруа немесе фермерлік қожалықтар тапсырған жағдайда, субсидияға өтінім береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;";

Для обследования овощных культур, возделываемых в закрытом грунте в промышленных тепличных комплексах и в фермерских теплицах, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает предварительную заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.
Члены Комиссии по обследованию всходов семян/рассад овощных культур в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия предварительной заявки осуществляют проверку документов, осмотр земельных участков сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), на наличие всходов семян/рассад овощных культур в закрытом грунте в промышленных тепличных комплексах или в фермерских теплицах.
На каждого сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) направляется не менее 2 (двух) специалистов, определяемые Комиссией по обследованию всходов семян/рассад овощных культур.
Осмотр в промышленных тепличных комплексах или в фермерских теплицах осуществляется в присутствии сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) или его доверенного лица и по результатам оформляется акт осмотра по форме согласно приложению 4-2 к настоящим Правилам.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. Субсидии выделяются сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам ежегодно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами на частичное возмещение затрат по приоритетным культурам за продукцию, сданную на переработку перерабатывающему предприятию, либо за продукцию, сданную на переработку собственным перерабатывающим структурам, либо по приоритетным овощным культурам, произведенным в закрытом грунте, в текущем году или в четвертом квартале предыдущего года.
19. Субсидии выплачиваются по приоритетным сельскохозяйственным культурам на 1 тонну или на 1 гектар по нормам субсидий, утвержденным постановлением МИО. Приоритетная культура, за исключением пшеницы, определяется исходя из рекомендуемой схемы специализации регионов, производство которой направлено на обеспечение загруженности перерабатывающих предприятий сырьем отечественного производства, увеличение объема выпускаемой переработанной продукции, обеспечение внутренней потребности рынка и развитие экспорта.
При этом, МИО самостоятельно определяет целесообразность субсидирования производства приоритетных сельскохозяйственных культур, за исключением пшеницы.";
в пункте 20:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, либо заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства";";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости;
при возделывании сельскохозяйственных культур в закрытом грунте – наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии:
при сдаче продукции на переработку членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при сдаче продукции на переработку сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку на субсидии при сдаче продукции на переработку крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;";

мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) ағымдағы жылы немесе өткен жылы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскесінің шекарасы шегінде орналасқан егістіктерде немесе жабық топырақта басым ауыл шаруашылығы дақылдарын себу;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидиялар субсидиялауға жататын өткізілген (тапсырылған) ауыл шаруашылығы өнімінің ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) растаған көлемдерінен және ЖАО-ның қаулысымен бекітілген субсидиялар нормаларынан мынадай формула бойынша есептеледі:
С = З х Нс,
мұндағы:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – өткізілген (тапсырылған) ауыл шаруашылығы өнімінің расталған көлемі, тонна;
Нс – қосылған құн салығынсыз субсидиялар нормасы, теңге.";
мынадай мазмұндағы 22-1-тармақпен толықтырылсын:
"22-1. Жабық топырақта басым көкөніс дақылдарын өндіру шығындарын ішінара өтеуге арналған субсидиялар субсидиялауға жататын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) растаған алаңдардан және ЖАО-ның қаулысымен бекітілген субсидиялар нормаларынан мынадай формула бойынша есептеледі:
С = З х Нс,
мұндағы:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – егіс алаңы, гектар;
Нс – қосылған құн салығынсыз субсидиялар нормасы, теңге гектарға.
Бұдан басқа, өлшем бірлігінің төменгі түрлеріне ауыстыруды ескере отырып, 1 гектардан төмен аудандар да субсидияланады.";
25-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғалар үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Басқарма өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдаланып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды не уәжді бас тарту шығарады. Бұл ретте, өтінімді растау туралы хабарлама не уәжді бас тарту электрондық құжат нысанында ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) СМАЖ-дағы Жеке кабинетіне жіберіледі.
Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.
Бұл ретте, төлем шоттары қалыптастырылғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, субсидиялар төленген сәтке дейін Басқарманың қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып,өтінімді қайтаруға мүмкіндігі бар.";

дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) посева в текущем году или в предыдущем году приоритетных сельскохозяйственных культур на полях или в закрытом грунте, находящихся в пределах границ земельного участка, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности;";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Субсидии на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур рассчитываются из подтвержденных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) объемов реализованной (сданной) сельскохозяйственной продукции, подлежащих субсидированию, и норм субсидий, утвержденных постановлением МИО по следующей формуле:
С = З х Нс,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – подтвержденный объем реализованной (сданной) сельскохозяйственной продукции, тонна;
Нс – норма субсидий без налога на добавленную стоимость, тенге.";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Субсидии на частичное возмещение затрат производства приоритетных овощных культур в закрытом грунте рассчитываются из подтвержденных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) площадей, подлежащих субсидированию, и норм субсидий, утвержденных постановлением МИО по следующей формуле:
С = З х Нс,
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – посевная площадь, гектар;
Нс – норма субсидий без налога на добавленную стоимость, тенге за гектар.
Кроме того, субсидируются также площади ниже 1 гектара с учетом перевода на нижние виды единицы измерения.";
подпункт 1) пункта 25 изложить в следующей редакции:
"1) для физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления либо выносит мотивированный отказ. При этом, уведомление о подтверждении заявки либо мотивированный отказ направляется в форме электронного документа в Личный кабинет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в ГИСС.
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление имеет возможность вернуть заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).";

30-тармақтың 5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) оригинаторда СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Шаруа немесе фермер қожалығы нысанында құрылған, жер учаскелері мүшелерінің атына тіркелген оригинатор өтінім берген жағдайда, жер учаскелерінің бар екенін жер учаскелеріне арналған құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаттарымен растауға жол беріледі, олардың сканерленген электрондық көшірмелері СМАЖ-да орналастырылады.";
34-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғалар үшін: ЖСН, аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Жыл сайын Басқарма ЖАО-ның (оның ішінде аудандық/қалалық) және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын ұйымдардың қызметкерлері қатарынан жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия) құрады. Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссияның төрағасы Басқарма басшысы болып табылады.
Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелерін Басқарма СМАЖ-да тіркейді.
Бір (екі) жыл пайдаланылған бүлдірген (құлпынай) екпелерін қоса алғанда, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау үшін ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға алдын ала өтінім береді.
Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия мүшелері он жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жер учаскелерін қарап-тексеруді, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) элиталық көшеттермен отырғызған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарауды жүзеге асырады.
Әрбір ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) Көпжылдық екпелерді зерттеп-қарау жөніндегі комиссия айқындаған кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Зерттеп-қарау ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) немесе оның сенім білдірілген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отырғызылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі (бұдан әрі – зерттеп-қарау актісі) ресімделеді.";

подпункт 5) пункта 30 изложить в следующей редакции:
"5) наличии у оригинатора земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
В случае подачи заявки оригинатором, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, земельные участки которых зарегистрированы за их членами, допускается подтверждение наличия земельных участков, правоустанавливающими и идентификационными документами на земельные участки, сканированные электронные копии которых размещаются в ГИСС.";
подпункт 1) пункта 34 изложить в следующей редакции:
"1) для физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Ежегодно Управлением создается комиссия по обследованию многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – Комиссия по обследованию многолетних насаждений) из числа сотрудников МИО (в том числе районных/городских) и организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций. Председателем Комиссии по обследованию многолетних насаждений является руководитель Управления.
Члены Комиссии по обследованию многолетних насаждений регистрируются Управлением в ГИСС.
Для обследования многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, включая насаждения земляники (клубники) одного (двух) года использования, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает предварительную заявку на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Члены Комиссии по обследованию многолетних насаждений в течение десяти рабочих дней осуществляют проверку документов, осмотр земельных участков сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), обследование многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, заложенных сельхозтоваропроизводителями (сельхозкооперативами) элитными саженцами.
На каждого сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) направляется не менее 2 (двух) специалистов, определяемые Комиссией по обследованию многолетних насаждений.
Обследование осуществляется в присутствии сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) или его доверенного лица и по результатам оформляется акт обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – акт обследования).";

49-тармақтың 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) элиттұқымшарда, тұқымшарда және ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өндірістік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативінің мүшелері сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативі сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;
5) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті мөлшерде жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің (қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтері үшін) болуы.";

подпункты 4) и 5) пункта 49 изложить в следующей редакции:
"4) наличии у элитсемхоза, семхоза и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади на праве землепользования и (или) частной собственности, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении субсидируемых семян членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении субсидируемых семян сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении семян крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
5) наличии (для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством томатов и огурцов в защищенном грунте) промышленного тепличного комплекса с соответствующим размером рабочей площади теплицы, подтвержденного в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.";

57-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген жеке тұлғалар үшін: ЖСН-сы, аты және әкесінің аты (бар болса), тегі;";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, элиттұқымшардың, тұқымшардың, тұқым өткізушінің, ауылшартауарөндірушінің, ауылшаркооперативінің себебін көрсете отырып, өтінімді (өтпелі өтінімді) кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.
Бұл ретте, төлем шоттары қалыптастырылғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, субсидиялар төленген сәтке дейін Басқарманың қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып,өтінімді қайтаруға мүмкіндігі бар.";
66-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өнеркәсіптік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп-өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі тыңайтқыш сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалық субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тыңайтқыш сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады.
Лизингтік компанияға жер учаскелеріне жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) лизингтік компания растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді.";
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

подпункт 1) пункта 57 изложить в следующей редакции:
"1) для физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);";
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, элитсемхоз, семхоз, реализатор, сельхозтоваропроизводитель, сельхозкооператив имеет возможность отозвать заявку (переводную заявку) с указанием причины отзыва.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление имеет возможность вернуть заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).";
в пункте 66:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении удобрений членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении удобрений сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении удобрений крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизинговой компании, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизинговой компанией;";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдары) ауыспалы егіс туралы мәліметтің болуы.";
73-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғалар үшін: ЖСН-сы, аты, әкесінің аты (бар болса) тегі;";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыру мен тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 66-тармағының 4), 5) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім не осы Қағидалардың 66-тармағының 5) тармақшасының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім (өтпелі өтінім) СМАЖ-да ауылшартауарөндірушінің, ауылшаркооперативінің ЭЦҚ-сын қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер Басқарманың төлем шоттарын қалыптастыру сәтіне дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады. Бұл ретте, өтпелі өтінімдерді кері қайтарып алуға жол берілмейді.
Бұл ретте, төлем шоттары қалыптастырылғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, субсидиялар төленген сәтке дейін Басқарманың қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып,өтінімді қайтаруға мүмкіндігі бар.";
82-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиісті алаңдағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өнеркәсіптік жылыжай кешенінде ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп-өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидияға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
ауылшаркооперативінің мүшелері пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооператив мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
ауылшаркооперативі пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскесі тіркелген шаруа немесе фермер қожалығы субсидияға өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермер қожалығы пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) сатып алған кезде береді, бұл ретте шаруа немесе фермер қожалығы субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермер қожалығына мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру жолымен расталады;
Лизингтік компанияға жер учаскелерінің жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығын беруді көздейтін дайын объектінің лизингі жағдайында ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) лизингтік компания растайтын жер учаскелерінің деректемелерін көрсетеді;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

"6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
подпункт 1) пункта 73 изложить в следующей редакции:
"1) для физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);";
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4), 5) пункта 66 настоящих Правил либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требования подпункта 5) пункта 66 настоящих Правил;
2) заявка (переводная заявка) регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва. При этом, по переводным заявкам отзыв не допускается.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление имеет возможность вернуть заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).";
в пункте 82:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявки) на субсидии при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
В случае лизинга готового объекта, предусматривающего передачу права землепользования и (или) частной собственности земельных участков лизинговой компании, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) указывает реквизиты земельных участков, которые подтверждаются лизинговой компанией;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

"7) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдары) ауыспалы егіс туралы мәліметтің болуы.";
87-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғалар үшін: ЖСН-сы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі;";
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді қалыптастыру мен тіркеуді Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 82-тармағы 4), 5) тармақшаларының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім (не осы Қағидалардың 82-тармағының 5) тармақшасының талаптарын СМАЖ-бен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім) қалыптастырылады;
2) өтінім немесе өтпелі өтінім СМАЖ-да ауылшартауарөндірушінің оған ЭЦҚ-сын қою арқылы тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың электрондық мекенжайына қарастыруға өтінімнің немесе өтпелі өтінімнің келіп түскені туралы электрондық хабарлама жолданады.
Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.";
Бұл ретте, төлем шоттары қалыптастырылғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, субсидиялар төленген сәтке дейін Басқарма қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып,өтінімді қайтаруға мүмкіндігі бар.";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 4-1 және 4-2- қосымшалармен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 5-1-қосымшамен толықтырылсын;
10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму,
инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

"7) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
подпункт 1) пункта 87 изложить в следующей редакции:
"1) для физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. Формирование и регистрация сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требований подпунктов 4), 5) пункта 82 настоящих Правил (либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС требования подпункта 5) пункта 82 настоящих Правил);
2) заявка или переводная заявка регистрируется в ГИСС путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки или переводной заявки.
В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате, выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление имеет возможность вернуть заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).";
дополнить приложениями 4-1 и 4-2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложения 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
1-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған алдын ала өтінім
1. Кімге: __________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
Осымен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы
1
2
3
4
5
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)__________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі_________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)_________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді _________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері
хабардар етілген күн ________________________________________________________

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 4-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Предварительная заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте
В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса) (сведения подтягиваются из информационной системы)
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая), гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование ________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _____________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) __________________________
адрес: ________________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _________________________
документ, удостоверяющий личность: номер ________________________________________________________________________
кем выдано ___________________________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________________
адрес: ________________________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя для физического лица:
местонахождение ____________________________________________________________
дата уведомления ___________________________________________________________

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістіктер
нысаналы мақсаты
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН ________________________________________________________________
банктің деректемелері: _____________________________________________________
банктің атауы: ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
бенефициар коды ___________________________________________________________
6. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
Жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі: ______________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі _________________________________________________________
түгендеу нөмірі ___________________________________________________________
нысаналы мақсаты __________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін):
Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді _________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе, пашни
целевое назначение
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН____________________________________________________________________
реквизиты банка: ______________________________________________________________
наименование банка: ___________________________________________________________
банковский идентификационный код______________________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________________________
БИН _________________________________________________________________________
код бенефициара ______________________________________________________________
6. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: ________________________________________________
адрес _______________________________________________________________________
кадастровый номер ___________________________________________________________
инвентарный номер ___________________________________________________________
целевое назначение ___________________________________________________________
7. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи ___________________________________________________________________
кем выдан ____________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
2-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-2-қосымша
Нысан
Қарап-тексеру актісі 20___ жылғы "____" __________ № _____
__________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің, ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы:
__________________________________________________________________________
Кадастрлық учаскесі (алаңы, гектар):
__________________________________________________________
Объектінің орналасқан жері: ________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын ЖАО-ның құрылымдық бөлімшесінің толық атауы)
20__ жылғы "____" ____________ №________ бұйрығының негізінде құрылған,
құрамында:
1.________________________________________________________ бар мамандар тобы
(мамандардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
2. _______________________________________________________________________
(жылыжайлардың түрін көрсету)
3. объектісін қарап-тексеру барысында мыналарды анықтады:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қарап-тексеру тұжырымдары:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қарап-тексеруді жүзеге асыратын тұлғалардың қолдары:
1. _______________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса),тегі)
3. _______________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің, ауыл шаруашылығы кооперативінің (өкілінің) қолы
__________________________________________________________________________
(______ ___________№___ сенімхат)
Ескерту: Өскіндердің бар-жоғын (1 шаршы метрге тамыр жайған көшеттер кемінде 95%) қорытындылау бойынша шешім қабылданады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 4-2
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Акт осмотра
от "____" __________ 20__ года № _______
___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя, сельскохозяйственного кооператива: __________________________________________________________
Кадастровый участок (площадь, гектар): ___________________________________________________
Местоположение объекта: _______________________________________________________________
Группа специалистов, созданная на основании приказа _____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование структурного подразделения МИО, осуществляющего функции в области сельского хозяйства)
от __________20__ года №___________, в составе:
1. __________________________________________________________________________
(фамилии, имена, отчества (при их наличии), должность специалистов)
2. __________________________________________________________________________
(указать вид теплицы)
3. в ходе осмотра объекта выявлено следующее: ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
__________
Выводы осмотра: ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Подписи лиц, осуществляющих осмотр:
1. _________________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
3. _____________________________________________________________________
Подпись сельскохозяйственного товаропроизводителя, сельскохозяйственного кооператива (представителя): ______________________________________________________________________________
(доверенность №___ от __________________)
Примечание:
Решение принимается по итогам наличие всходов (не менее 95% прижившейся рассады на 1 квадратный метр).
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
3-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Жабық топырақта басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Кімге: _______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың толық атауы)
кімнен___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі, (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
Осымен мынадай басым дақылдарды өндіруге субсидиялар бөлуді сұраймыз:
Р/с №
Дақыл
Алаң (пайдаланылатын), гектар
Объектінің/жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1
2
3
4
5
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
2. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ___________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күн ________________________________________________________

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 5-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур в закрытом грунте
1. В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса) (сведения подтягиваются из информационной системы)
Настоящим просим выделить субсидии на производство приоритетных культур:
№ п/п
Культура
Площадь (используемая), гектар
Кадастровый номер объекта/ земельного участка
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
1
2
3
4
5
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий, принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
2. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование ________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _____________________________
адрес: ________________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ________________________________________________________________________
кем выдано ___________________________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________________
адрес: ________________________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя для физического лица:
местонахождение ________________________________________________________
дата уведомления __________________________________________

3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Р/с №
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістіктер
нысаналы мақсаты
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН ________________________________________________________________
банктің деректемелері: _____________________________________________________
банктің атауы: ___________________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
бенефициар коды ___________________________________________________________
6. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайлардың жұмыс алаңының өлшемі: ____________________________________
мекенжайы ________________________________________________________________
кадастрлық нөмірі _________________________________________________________
түгендеу нөмірі ___________________________________________________________
нысаналы мақсаты __________________________________________________________
7. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін):
Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі
органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік
стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның
атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік
жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі
туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп. берілген күні
__________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға,
дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға
және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
4-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көпжылдық екпелерін зерттеп-қарау актісі
20___ жылғы "____" __________ № _____
Біз, төменде қол қойғандар, __________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды
жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесінің толық атауы)
20__ жылғы "____" ____________ №____________ бұйрығы негізінде құрылған,
1.________________________________________________________________________
(мамандардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
2._______________________________________________________________ құрамынан
тұратын Комиссия__________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің)
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
________________________________теңге сомасына _______ дана көлемінде сатып
алынған (сомасы цифрлармен және жазбаша)
элиталық көшеттердің көпжылдық екпелерін ___________________________________
дақылдардың(дың), сорттардың(ы) аты,
отырғызу схемасы (лары))
отырғызуы ____________ гектар алаңда жүзеге асырылғаны туралы осы актіні жасадық.
Отырғызылған көпжылдық екпелер _________________ жай-күйде.
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Комиссия мүшелері:_____________ _______________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
басшысы: _______________________________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
5-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден алынады))
____ тонна (егіс бірліктері) көлемінде сатып алынған __________________бірегей тұқымдарға
(дақыл, сұрып)
______________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
1. Екінші деңгейлі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) _______________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ___________________
банктің немесе почта операторының атауы _________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН/БСН
1
2
3

3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
4. Сведения о земельном участке:
№ п/п
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе, пашни
целевое назначение
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня: ИИН/БИН___________________________________________________________________
реквизиты банка: _____________________________________________________________
наименование банка: __________________________________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________________
индивидуальный идентификационный код ________________________________________
БИН ________________________________________________________________________
код бенефициара _____________________________________________________________
6. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _______________________________________________
адрес ______________________________________________________________________
кадастровый номер __________________________________________________________
инвентарный номер __________________________________________________________
целевое назначение __________________________________________________________
7. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи __________________________________________________________________
кем выдан ___________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в ____ часов "___" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в ____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 10
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Акт обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
от "____" __________ 20__ года № ____
Мы, нижеподписавшиеся, Комиссия, созданная на основании приказа
________________________________________________________________________________
(полное наименование структурного подразделения местного исполнительного органа, осуществляющего функции в области сельского хозяйства)
от "____" __________20__года №____________, в составе:
1. __________________________________________________________________________
(фамилии, имена, отчества (при их наличии), должность специалистов)
2. __________________________________________________________________________
составили настоящий акт о том, что ____________________________________________
_____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя)
осуществлена закладка многолетних насаждений элитными саженцами, приобретенными в
объеме _____ штук, на сумму _________тенге ____________________на площади
______________________________________________________________ гектар.
(название культур(ы), сортов(а), схемы(а) закладки)
Заложенные многолетние насаждения находятся в ____________________ состоянии.
Члены комиссии: __________________ ______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии: __________________ _______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии: __________________ _______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии: __________________ _______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Члены комиссии: __________________ _______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)
Руководитель сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива):
_____________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)) (подпись)
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 11
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена
В _________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _________________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные оригинальные семена
_____________________ в объеме _____ тонн (посевных единиц), в размере
_________________________ тенге.
(культура, сорт) (сумма цифрами и прописью)
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) /бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) ___________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: _______________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3

3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы мен оригинатор (тұқым өткізуші, шетелдік
тұқым өндіруші) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шартың нөмірі ____________________________________________________
шарттың жасалған күні __________________________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге __________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы
___________________________________________________
оригинатордың (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің
мекенжайы _______________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) _______________________
өткізу құны, барлығы ______________________________________
төлеу мерзімі___________________________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________________________
4. Бірегей тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын
төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және бірегей тұқымдарды жеткізу туралы
жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі _________________________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________________________
шот-фактура нөмірі _____________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі _________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _____________________________
5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірегей тұқымдарды Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ___________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері)__________________________
бағасы, теңге ___________________________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ______________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ________________
6. Бірегей тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін
растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна (егіс бірліктері) _________________________
бағасы, теңге __________________________________________________
өткізу құны, барлығы __________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________________

3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством и оригинатором (реализатором семян, иностранным производителем семян):
ИИН/БИН покупателя _________________________
номер договора____________________
дата заключения договора____________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ___________________________
наименование и БИН оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) ___________________________________
адрес местонахождения оригинатора хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) ___________________________________
наименование культуры, сорта _________________________________
объем семян, тонн (посевных единиц) ___________________
всего стоимость реализации _______________________________
срок оплаты ________________________
пункт назначения (отпуска) _____________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение оригинальных семян:
номер платежного документа ___________________________________
дата выдачи платежного документа _______________________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ___________________
номер накладной на отпуск_______________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении оригинальных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорта________________________________
объем семян, тонн (посевных единиц) __________________
цена, тенге___________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что оригинальные семена ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта _________________________________
объем семян, тонн (посевных единиц) ___________________
цена, тенге___________________
всего стоимость реализации _____________________________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________

7. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірегей тұқымдардың сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы________________________________________________
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген
тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_______________________________________________
берілген күні __________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақыл тұқымдарының сапасына сараптама
жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
оригинаторлар өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
кім берді ______________________________________________________
8. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы
декларацияның (тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден
сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________________________
тауардың атауы _________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ____________________________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________________________

7. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества оригинальных семян: наименование документа__________
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности семян (акт клубневого анализа, результат анализа семян), выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан _______________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным оригинаторами:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
8. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи______________________
наименование товара___________________
экспортер/грузоотправитель______________________________________
импортер/грузополучатель_______________________________________

9. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сұрыптың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Себу нормасы, тонна (егіс бірліктері) /гектар
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Сатып алынған тұқымдар, тонна (егіс бірліктері)
1 тонна (егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (егіс бірліктеріне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын элиталық тұқым өсіру шаруашылығы дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы элиталық тұқым өсіру шаруашылығына жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

9. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорт
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Норма высева, тонн (посевных единиц) /гектар
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Приобретено семян, тонн (посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (посевную единицу), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается элитно-семеноводческим хозяйством самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному элитно-семеноводческому хозяйству на праве землепользования и (или) частной собственности.

Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 6-баған х 8-баған х 0,7 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 6-баған х 9-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық тұқым өндіру үшін субсидияланған бірегей тұқымдардың пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
6-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
_________тонна (дана, егіс бірліктері) көлемінде сатып алынған
__________________________________________________________________________
(дақыл, сұрып) элиталық тұқымдарға ______________________________________
(сомасы цифрлармен және жазбаша) теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) __________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
банктің немесе почта операторының атауы __________________________
банктік сәйкестендiру коды _______________________
жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН _________________________________________
Кбе __________________________________________

В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 8 х 0,7.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 9.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных оригинальных семян для производства элитных семян.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 12
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за
фактически приобретенные элитные семена
В ___________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные элитные семена ______________________________
(культура, сорт)
в объеме ___ тонн (штук, посевных единиц), в размере ________________тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты: Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) /бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) __________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: ____________
наименование банка или оператора почты: __________
банковский идентификационный код _____________
индивидуальный идентификационный код _________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші)
мен тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші
(ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша
мәліметтер:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым
өткізушінің) атауы және БСН-сы __________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым
өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ________________
дақылдың, сұрыптың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) _______________________
өткізу құны, барлығы ______________________________________
төлеу мерзімі________________________________
межелі (босату) пункті ___________________________
4. Элиталық тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте)
растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және элиталық тұқымдарды жеткізу
туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ___________________________
берілген күні ____________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
5. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ________________________
берілген күні ________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
6. Мемлекеттік кірістер органы берген, элиталық тұқымдардың Еуразиялық
экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________
берілген күні ______________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____ ____________________
бағасы, теңге _________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем семян) и семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ____________________
номер договора____________________
дата заключения договора____________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ______________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) _______________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) _____________________________
наименование культуры, сорта____________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _____
всего стоимость реализации __________________
срок оплаты ________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке элитных семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение элитных семян:
номер платежного документа _____________________
дата выдачи платежного документа ________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________
номер накладной на отпуск______________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорта__________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) __________________
цена, тенге___________________
всего стоимость реализации ______________________
наименование иностранного производителя семян _____________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _____________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что элитные семена ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорта ___________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________
цена, тенге___________________
всего стоимость реализации ______________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ___________________

7. Тиісті өлшемдегі жылыжайдың жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің
бар-жоғы туралы мәліметтер:
мекенжайы ____________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________
түгендеу нөмірі __________________________________
нысаналы мақсаты ____________________________
қордың санаты ___________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер: элиталық тұқымдардың сұрыптық және егістік сапасын
растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген элиталық
тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау
нәтижесі):
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу
бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша егістерді
апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________

7. Сведения о наличии промышленного тепличного комплекса с соответствующим размером рабочей площади теплицы:
адрес ________________________________
кадастровый номер ___________________
инвентарный номер ___________________
целевое назначение ___________________
категория фонда______________________
8. Сведения о документах: документ, подтверждающий сортовые и посевные качества элитных семян:
наименование документа____________
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян) элитных семян, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством: номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы
декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін
елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы ________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші __________________
импорттаушы/жүк алушы_____________________
10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сұрыптың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Себу нормасы, тонна (дана, егіс бірліктері) /гектар
Сатып алынған тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
11
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы тұқым өсіру шаруашылығына, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи______________________
наименование товара___________________
экспортер/грузоотправитель______________________
импортер/грузополучатель________________________
10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорт
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля (теплицы)
Площадь поля (теплицы), гектар
Доля посевной площади культуры, %
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Норма высева, тонн (штук, посевных единиц) /гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
11
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному семеноводческому хозяйству, сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

Субсидиялар қызанақтың, қиярдың және мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңының 15 (он бес) пайызынан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Элиталық тұқымдарға арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңының 30 (отыз) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 9-баған х 0,7 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері элиталық тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне мәліметтер толтырылады және тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
бірінші репродукциялы тұқымдарды өндіру үшін элиталық тұқымдардың (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті жылы тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге де ақпараттарды жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _____________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

Субсидии выплачиваются на объем элитных семян, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, для элитных семян картофеля на площадь – не более 50 (пятидесяти) процентов от посевной площади, за исключением элитных семян томата, огурца и хлопчатника;
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на элитные семена и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры;
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6) /100 %) х графу 7 х графу 9 х 0,7.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6) /100 %) х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
элитных семян (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян первой репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 7 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
7-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: __________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы) кімнен:
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
_______________________________________________ __ тонна (дана, егіс бірліктері)
(дақыл, сұрып)
көлемінде сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның
екінші репродукция тұқымдары үшін _________________________________________
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) _______________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________
банктің немесе почта операторының деректемелері____________________
банктің немесе почта операторының атауы ___________________________
банктік сәйкестендiру коды ________________________
жеке сәйкестендiру коды _________________________
БСН ________________________________________
Кбе _________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл
шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып
алу- сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі ____________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге __________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің)
атауы және БСН-сы __________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің)
орналасқан жерінің мекенжайы ___________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _______________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) _______________________
өткізу құны, барлығы ______________________________________
төлеу мерзімі___________________________________
межелі (босату) пункті __________________________

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 13
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции
В ______________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции ___________________________ в объеме ____________________ тонн (штук, посевных единиц), в размере
______________________ тенге, использованные на
(культура, сорт) (сумма цифрами и прописью)
проведение посевных работ.
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) /бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: _______________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _________________________
номер договора_____________________________
дата заключения договора____________________________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ___________________________
наименование и БИН семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя семян) _________________________________
адрес местонахождения семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем семян) ___________________________________
наименование культуры, сорт_________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________
всего стоимость реализации _______________________________
срок оплаты ________________________
пункт назначения (отпуска) ___________________________________

4. Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактураның нөмірі _____________________________
берілген күні _______________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі____________
5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі __________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы ________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ____________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
6. Мемлекеттік кірістер органы берген, бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _____________________________
берілген күні _________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) __________________________
бағасы, теңге __________________________________
өткізу құны, барлығы ___________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы _________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Өнеркәсіптік жылыжай кешенінің бар-жоғы туралы мәліметтер:
мекенжайы ____________________________________
кадастрлық нөмірі ______________________________
түгендеу нөмірі _______________________
қордың санаты ________________________
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі _______________
8. Құжаттар туралы мәліметтер: бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ________________________________
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымдарды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ____________________
бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) екінші мақтаның репродукция тұқымын өндіруші өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________

4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счета-фактуры_________________
дата выписки _______________________
номер накладной на перевозку ____________________________________
номер накладной на отпуск ________________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации ___________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, сорт __________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________
цена, тенге _________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ____________________
дата выдачи _________________________
наименование культуры, сорта_________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) __________________
цена, тенге __________________________
всего стоимость реализации _____________________________________
наименование иностранного производителя семян __________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян __________
7. Сведения о наличии промышленного тепличного комплекса:
адрес _________________________________
кадастровый номер _______________________
инвентарный номер _____________________
целевое назначение _______________________
категория фонда________________________
размер рабочей площади теплицы_______________
8. Сведения о документах: документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
наименование документа__________
номер документа____________________
дата выдачи ________________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян) семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным производителем семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

9. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы _____________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы__________________________

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________
наименование товара_________________
экспортер/грузоотправитель________________________________________________
импортер/грузополучатель_________________________________________________

10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сұрыптың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Себу нормасы, тонна (дана, егіс бірліктері)/гектар
Сатып алынған тұқымдар, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
11
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Доля посевной площади культуры, %
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Норма высева, тонн (штук, посевных единиц) /гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
11
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

Субсидиялар мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңының 20 (жиырма) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарының көлеміне, картоптың бірінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңының 50 (елу) пайызынан аспайтын алаңға сатып алынған тұқым көлеміне төленеді.
Бірінші репродукция тұқымдарына арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңының 40 (қырық) пайызына дейінгі алаңға төленеді.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 9-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((5-баған х 6-баған)/100 %) х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесі мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
екінші репродукция тұқымдарын өндіру үшін бірінші репродукция тұқымдарының (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер ЭЦҚ қою күні және уақыты Өтінімді қабылдау туралы хабарлама: Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды: ЭЦҚ-дан алынған деректер ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

Субсидии выплачиваются на объем семян первой репродукции, приобретенных на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти), за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий на семена первой репродукции и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6) /100 %) х графу 7 х графу 9 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий, и рассчитывается по формуле ((графа 5 х графу 6) /100 %) х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
семян первой репродукции (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника) для производства семян второй репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 8 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
8-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: __________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
_______________________________________________ ____ тонна (дана, егіс
бірліктері)
(дақыл, будан)
көлемінде сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың,
мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының
тұқымдарына
__________________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) _________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________
банктің немесе почта операторының деректемелері____
банктің немесе почта операторының атауы ___________
банктік сәйкестендiру коды ________________________
жеке сәйкестендiру коды __________________________
БСН ____________________________________________
Кбе ____________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН ______________________________________________
шарттың нөмірі ________________________________________________________
шарттың жасалған күні __________________________________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге ___________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы ___________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы
_______________________________
дақылдың, буданның атауы ___________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)________________________________
өткізу құны, барлығы _________________________________________________
төлеу мерзімі________________________________________________________
межелі (босату) пункті ________________________________________________

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 14
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца (нужное подчеркнуть) ________________________ в объеме __________ тонн (штук, посевных единиц), в размере
(культура, гибрид)
____________________________тенге, использованные на проведение посевных работ.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) /бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) ___________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: _______________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН _______________________________
Кбе _______________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _________________________
номер договора_____________________
дата заключения договора_____________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ___________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян, иностранного производителя семян) ______________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян, иностранным производителем семян) ________________
наименование культуры, гибрид_______________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________
всего стоимость реализации _______________________________
срок оплаты ________________________
пункт назначения (отпуска) ____________________________________

4. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________________________
төлем құжатының берілген күні ____________________________________
шот-фактура нөмірі ______________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
дақылдың, буданның/сұрыптың атауы ______________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге ____________________________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
6. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
дақылдың, буданның атауы ________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)____________________________
бағасы, теңге ____________________________________________________
өткізу құны, барлығы _____________________________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің атауы ____________________________
шетелдік тұқымдарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____
7. Өнеркәсіптік жылыжай кешенінің бар-жоғы туралы мәліметтер:
мекенжайы ________________________________________
кадастрлық нөмірі __________________________________
түгендеу нөмірі қордың санаты _______________________
қордың санаты ____________________________________
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі _______________

4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
номер платежного документа ____________________________________
дата выдачи платежного документа _____________________________________
номер счета-фактуры______________________________
дата выписки _______________________________
номер накладной на перевозку ____________________________________
номер накладной на отпуск_______________________________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи ______________________
наименование культуры, гибрид/сорт ______________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ______________________________
цена, тенге ______________________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя___________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ___________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ввезены из стран Евразийского экономического союза: номер документа ____________________
дата выдачи ________________________
наименование культуры, гибрид _________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) _____________________________
цена, тенге _________________________
всего стоимость реализации ______________________________________
наименование иностранного производителя семян ___________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян___________
7. Сведения о наличии промышленного тепличного комплекса:
адрес ________________________________
кадастровый номер ___________________
инвентарный номер ___________________
целевое назначение ___________________
категория фонда______________________
размер рабочей площади теплицы________

8. Құжаттар туралы мәліметтер:
жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы_________________________________
құжаттың нөмірі__________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші буын будандары тұқымдарының кондициялылығы (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі) туралы куәлік:
құжаттың нөмірі_________________________________
берілген күні ___________________________________
кім берді _______________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу
аккредиттеу саласы) ____________________
аттестатталған бірінші ұрпақ будандары тұқымдарын өндірушілер өткізген тұқымдар
бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі_______________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ____________________________________

8. Сведения о документах: документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца:
наименование документа_____________
номер документа___________________
дата выдачи ________________________
кем выдан _________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян) семян гибридов первого поколения, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа __________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств семян соответствующей культуры) ____________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным аттестованными производителями семян гибридов первого поколения:
номер документа _____________________
дата выдачи _________________________
кем выдан ___________________________

9. Тауардың (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы_________________________

9. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________
наименование товара_________________
экспортер/грузоотправитель________________________________________________
импортер/грузополучатель_________________________________________________

10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сұрыптың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) алаңы, гектар
1
2
3
4
5
1
кестенің жалғасы
Себу нормасы (саны), тонна (дана, егіс бірліктері)/гектар
Сатып алынған тұқымдар, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
6
7
8
9
10
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля (теплицы)
Площадь поля (теплицы), гектар
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Норма высева (количество), тонн (штук, посевных единиц) /гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу) /, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
6
7
8
9
10
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

Егер жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 6-баған х 8-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 6-баған х 9-баған формуласы бойынша есептеледі.
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған бірінші буын будандарының тұқымдарының тиісті ауыл шаруашылығы дақылдарын сату, өңдеу не өңдеу (астық қабылдау) кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында өсіру үшін пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
9-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттері үшін субсидиялар алуға өтінімдер
Кімге: ________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға
_______________ дана көлемінде ______________________________
(дақыл, сұрып)
нақты сатып алынған және пайдаланылған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
элиталық көшеттері үшін _________________________________________теңге
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

В случае если фактическая стоимость семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 8 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 9.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца, членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных семян гибридов первого поколения для возделывания соответствующей сельскохозяйственной культуры с целью ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее (хлебоприемное) предприятие или в хлопкозаготовительную организацию. В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 9 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 15
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявки на получение субсидий за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные и использованные для закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда элитные саженцы плодово- ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы) _____________________ в объеме ______ штук, в размере ________________________тенге,
(культура, сорт) (сумма цифрами и прописью)
использованные на проведение посевных работ (на закладку сада (виноградника)).

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –
БСН) _______________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________
банктің және почта операторының деректемелері ____
банктің және почта операторының атауы ___________
банктік сәйкестендiру коды ______________________
жеке сәйкестендiру коды ________________________
БСН ___________________________________________
Кбе ___________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік элиталық көшеттерді өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН __________________________
шарттың нөмірі _____________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге __________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық
көшеттерді өндірушінің) атауы және БСН-сы ________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізушінің, шетелдік элиталық
көшеттерді өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана__________________
өткізу құны, барлығы ______________________________________
төлеу мерзімі__________________________________
межелі (босату) пункті __________________________
4. Элиталық көшеттерді сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактура нөмірі ______________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі_________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі______________________________
5. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ____________________________
берілген күні ____________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _________________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге ____________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы __________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) /бизнес- идентификационный номер (далее – БИН) _________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________________
наименование банка или оператора почты: _______________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ______________________________
Кбе _______________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (реализатором семян, иностранным производителем элитных саженцев) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _________________________
номер договора____________________
дата заключения договора____________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ___________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного производителя элитных саженцев) _______________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранным производителем элитных саженцев) _______________________________
наименование культуры, сорт____________________________________
объем элитных саженцев, штук_______
всего стоимость реализации _______________________________
срок оплаты ______________________
пункт назначения (отпуска) _________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке элитных саженцев, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение элитных саженцев:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счета-фактуры________________
дата выписки ______________________
номер накладной на перевозку ________________________________________
номер накладной на отпуск___________
5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________
дата выдачи _______________________
наименование культуры, сорт____________________________________
объем элитных саженцев, штук ______
цена, тенге ________________________
всего стоимость реализации _________
наименование иностранного производителя элитных саженцев ___________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев _______________________________________

6. Элиталық көшеттердің Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _______________________________
берілген күні __________________________________
дақылдың, сұрыптың атауы _______________________
элиталық көшеттердің көлемі, дана_________________
бағасы, теңге ____________________________________
өткізу құны, барлығы ____________________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің атауы ___________________
шетелдік элиталық көшет өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ____________
7. Құжаттар туралы мәліметтер: элиталық көшеттердің сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжаттар:
құжаттың атауы________________________________
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________
апробация актісі:
құжаттың нөмірі________________________________
берілген күні __________________________________
кім берді ______________________________________

6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что элитные саженцы ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ___________________
дата выдачи ______________________
наименование культуры, сорт_________
объем элитных саженцев, штук _______
цена, тенге ________________________
всего стоимость реализации _______________________________________
наименование иностранного производителя элитных саженцев__________
адрес местонахождения иностранного производителя элитных саженцев___________
7. Сведения о документах:
документы подтверждающие сортовые и посевные качества элитных саженцев:
наименование документа__________
номер документа___________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________
акт апробации:
номер документа___________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

8. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (элиталық көшеттерді Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні __________________________
тауардың атауы _________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________________
импорттаушы/жүк алушы________________________
9. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызылған көпжылдық екпелерін зерттеп- қарау актісі туралы мәліметтер:
құжат нөмірі___________________
берілген күні ______________________
кім берді ________________________

8. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (при приобретении элитных саженцев из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________
наименование товара________________
экспортер/грузоотправитель__________
импортер/грузополучатель___________
9. Сведения об акте обследования заложенных многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
номер документа___________________
дата выдачи ______________________
кем выдан ________________________

10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сұрыптың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Отырғызу схемасы, метр
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Отырғызу нормасы, дана/гектар
Сатып алынған көшеттер, дана
1 дана тұқымның нақты бағасы, теңге
Тұқымның 1 данасына субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (7-баған х 9-баған)
7
8
9
10
11
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген элиталық көшеттер бойынша сұрыптық куәлік және байқау актісі туралы мәліметтер көрсетіледі; өткізушілерден не тікелей шетелдік өндірушіден сатып алынған, импортталатын тұқымдар бойынша жөнелтуші елдің құзыретті органдары берген сұрыптық және егістік сапаларын растайтын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.

10. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Схема посадки, метров
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Норма посадки, штук/гектар
Приобретено элитных саженцев, штук
Фактическая цена 1 штуки элитных саженцев, тенге
Норматив субсидий на 1 штуку, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 7 х графа 9)
7
8
9
10
11
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По элитным саженцам: реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения о сортовом свидетельстве и акте апробации; по импортируемым семенам, приобретенным у реализаторов либо напрямую у иностранного производителя, указываются сведения о документе подтверждающим сортовые и посевные качества, выданным компетентными органами страны-отправителя;

Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 7-баған х 9-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер элиталық көшеттердің нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 7-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидияларды есептеу жүргізіледі.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің субсидияланған элиталық көшеттерін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу үшін пайдалануға, сондай-ақ оларды өсіруді (күтуді) қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған және өсіруді (күтімді) қамтамасыз етпеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
10-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
Осымен __________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы))
__________________________________________________________________________
тонна (дана, егіс бірліктері) көлемінде ________________________________________
(дақыл, будан/сұрып)
субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу-сату шартын
жасасқанымды мәлімдеймін және элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру
шаруашылығы, тұқым шаруашылығы) ________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы)) нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша
мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен
кейін маған тиесілі
___________________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны ___________________
(осы өтінімге қосымшада (сома санмен және жазбаша) толық жазу)
__________________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы)) элиталық тұқым өсіру шаруашылығына (тұқым өсіру
шаруашылығына, тұқым өткізушіге) аударуды сұраймын.

В случае если фактическая стоимость элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 7 х графу 9 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается по формуле графа 5 х графу 7 х графу 10.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении элитных саженцев членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу выращивание и уход за многолетними насаждениями плодово-ягодных культур и винограда, заложенными просубсидированными элитными саженцами.
В случае необеспечения выращивания (ухода) согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 10 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 16
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении по удешевленной стоимости субсидируемых семян
В ______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи субсидируемых семян по удешевленной стоимости с ________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)) в объеме ________________ тонн (штук, посевных единиц) ____________________________
(культура, гибрид/сорт) и прошу перечислить элитно-семеноводческому хозяйству (семеноводческому хозяйству, реализатору семян) ______________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)) причитающиеся мне субсидии, в размере _____________________тенге
(сумма цифрами и прописью) (расшифровка в приложении к заявке) после внесения элитно- семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян) ______________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)) в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным субсидируемым семенам.

1. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің) екінші деңгейдегіі банктегі ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы ___________________________________________________________
банктік сәйкестендiру коды – (бұдан әрі – БСК) _________________________________
жеке сәйкестендiру коды (бұдан әрі – ЖСК) ____________________________________
бизнес-сәйкестендiру нөмiрі (бұдан әрі – БСН) __________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ____________________________________________

1. Сведения о текущем счете элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) в банке второго уровня:
Наименование банка: ___________________________________________
банковский идентификационный код (далее – БИК) ______________________________
индивидуальный идентификационный код (далее – ИИК) ___________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН-сы)/ БСН-сы
1
2
3
3. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Р/с
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) атауы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) орналасқан жері (заңды мекенжайы)
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) ЖСН/БСН-сы
Дақылдың атауы
Сұрыптың атауы
Репродукциясы
Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жұмсалған шығындарды (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың субсидияланатын тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері
Субсидияланатын тұқымдардың сұрыптық сапасын растайтын құжат туралы мәліметтер
төлем құжатының нөмірі
төлем құжатының берілген күні
жазылған күні
шот-фактура нөмірі
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі
нөмірі
берілген күні
кім берді
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген субсидияланатын тұқымдардың кондициялылығы туралы куәліктің (түйнекті талдау актінің, тұқымды талдау нәтижелерінің) мәліметтері
Тұқым шаруашылығының аттестатталған субъектілер өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілерінің мәліметтері
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
нөмірі
берілген күні
кім берді
нөмірі
берілген күні
кім берді
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
Танаптың кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
Отырғызу схемасы, метр
Себу нормасы (мөлшері), тонна (дана, егіс бірліктері)/гектар
Сатып алынған тұқымдар (көшеттер), тонн (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірлігі) тұқымның (көшеттің) нақты бағасы, теңге
Тұқымның (көшеттің) 1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидияның сомасы, теңге
26
27
28
29
30
31
32
33
34
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқымдарға арналған аттестат, сұрыптық куәлік және тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқым куәлігі және тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі;

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) / БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Расчет причитающихся субсидий:
№ пп
Наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
Место нахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян) (юридический адрес)
ИИН/БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства, реализатора семян)
Наименование культуры
Наименование сорта
Репродукция
Сведения договора купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством, реализатором семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом)
номер договора
дата заключения договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке субсидируемых семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
Сведения о документе, подтверждающем сортовые и посевные качества субсидируемых семян
номер платежного документа
дата выдачи платежного документа
дата выписки
номер счета-фактуры
номер накладной на перевозку
номер накладной на отпуск
номер
дата выдачи
кем выдано
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Сведения об удостоверении о кондиционности субсидируемых семян (акте клубневого анализа, результате анализа семян), выданного аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян
Сведения об акте апробации посевов по семенам по реализованным аттестованными субъектами семеноводства
Кадастровый номер земельного участка
номер
дата выдачи
кем выдано
номер
дата выдачи
кем выдано
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Кадастровый номер поля
Площадь поля, гектар
Доля от посевной площади культуры, %
Схема посадки, метров
Норма высева (количество), тонн (штук, посевных единиц) /гектар
Приобретено семян (саженцев), тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
26
27
28
29
30
31
32
33
34
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
По семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются сведения об аттестате на семена, сортовом свидетельстве и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По семенам, реализованным семеноводческим хозяйством, указываются сведения о свидетельстве на семена и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа);

Субсидиялар мақтаның элиталық тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 15 (он бес) пайыздан аспайтын алаңға, картоптың элиталық тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға, мақтаның бірінші және екінші репродукция тұқымдарын қоспағанда, дақылдың егіс алаңынан 20 (жиырма) пайыздан аспайтын алаңға, картоптың бірінші репродукция тұқымдары үшін егіс алаңынан 50 (елу) пайыздан аспайтын алаңға сатып алынған элиталық тұқым көлеміне төленеді.
Қажетті көлемде бюджет қаражаты болғанда және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, элиталық тұқымдарға арналған субсидиялар дақылдың егіс алаңынан 30 (отыз) пайызға дейінгі алаңға, бірінші репродукция тұқымдарына арналған субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, субсидиялар дақылдың егіс алаңынан 40 (қырық) пайызға дейінгі алаңға төленеді.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есебін жүргізеді.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

Субсидии выплачиваются по элитным семенам, приобретенных на площадь не более 15 (пятнадцати) процентов от посевной площади культуры, по элитным семенам картофеля не более 50 (пятидесяти) процентов, за исключением элитных семян хлопчатника; по семенам первой репродукции, приобретенным на площадь не более 20 (двадцати) процентов от посевной площади культуры, для семян картофеля первой репродукции на площадь не более 50 (пятидесяти), за исключением семян хлопчатника первой и второй репродукции.
При условии наличия бюджетных средств в необходимом объеме субсидий и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии на элитные семена выплачиваются на площадь до 30 (тридцати) процентов от посевной площади культуры, на семена первой репродукции и в, случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии выплачиваются на площадь до 40 (сорока) процентов от посевной площади культуры.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении субсидируемых семян членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ___ 20_ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "_" ___ 20_ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 11 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
12-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге __________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органның толық атауы)
кімнен__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
Тыңайтқыштарды сатушыдан __________________________ тонна (килограмм, литр)
көлемiнде сатып алынған ___________________________________ тыңайтқышы үшiн
(тыңайтқыш түрi)
маған ___________________________________теңге мөлшерінде субсидия төленуін
(сома санмен және жазбаша)
сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) __________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________
мекенжайы:_______________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) __________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ___________________________________________
кім берді ________________________________________
берілген күні______________________________________
мекенжайы:______________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері___________________________________
хабардар етілген күні_______________________________

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 18
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные
удобрения по полной стоимости
В ______________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы))
от ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя))
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений в объеме _______________________ тонн (килограммов, литров) _________________________,
(вид удобрений)
в размере _________________________тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица: наименование_________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________
адрес: __________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________
кем выдано_____________________________________________
дата выдачи___________________________________________
адрес: ___________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение_______________________________
дата уведомления_____________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
кадастрлық нөмірі:________________________________
барлық алаң, гектар:_______________________________
оның ішінде егістіктер:_______________________________
нысаналы мақсаты:________________________________
лизингтік компанияның атауы:_____________________
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні: ______________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
кадастровый номер: ____________________________________________
площадь всего, гектар: __________________________________________
в том числе, пашни: _____________________________________________
целевое назначение: ________________________________________
наименование лизинговой компании: _______________________________
номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией___________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шотының мәліметтері:
ЖСН/БСН ________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _____________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері______________________
банктің немесе почта операторының атауы_____________________________
банктік сәйкестендiру коды ____________________________________________
жеке сәйкестендiру коды ____________________________________________
БСН _____________________________________________
Кбе ___________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші не жеткізуші не шетелдік өндіруші)
___________________________________
шарттың нөмірі _________________________________
шарттың жасалған күні _________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) бағасы (теңге)______________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-сы _______________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы ____________
тыңайтқыштың атауы _____________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) ________________________
төлеу мерзімі ____________________________________
межелі (босату) пункті______________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ___________________________
төлем құжатының берілген күні _____________________
шот-фактура нөмірі ________________________________
берілген күні ___________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі__________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі________________________________
7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі____________________
берілген күні _____________________________________
тыңайтқыштың атауы ______________________________
өлшем бірлігі ____________________________________
мөлшері (көлемі)_______________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)_________________________
өткізу құны, барлығы____________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы _________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
_________________________________

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ______________________________________
наименование банка или оператора почты: ___________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
БИН ____________________________________________
Кбе ____________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик, либо иностранный производитель) ________________________________________________
номер договора________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость (далее – НДС) (тенге)__________________
наименование и БИН продавца удобрений___________________________
адрес местонахождения продавца удобрений_________________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _______
срок оплаты_____________________________________________
пункт назначения (отпуска)_________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений:
номер платежного документа __________________
дата выдачи платежного документа _________________
номер счет-фактуры__________________________
дата выписки ________________________________________________
номер накладной на перевозку __________________________________
номер накладной на отпуск _____________________________________
7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары_____________________________________
дата выдачи_____________________________________________
наименование удобрения_________________________________________
единица измерения__________________________________________
количество (объем)____________________________________________
цена без НДС (тенге)__________________________________________
всего стоимость реализации____________________________________
наименование иностранного производителя удобрений_______________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений__________________

8. Тауардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі __________________________________
берілген күні ____________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы _________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ___________
мөлшері (көлемі) _________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)___________________________
өткізу құны, барлығы___________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_______________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ___________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)___________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)___________________
кім берді __________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.
10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні____________________________
тауардың атауы __________________________________
шыққан елі ________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _____________________
импорттаушы/жүк алушы _________________________

8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа__________________________________________
дата выдачи_____________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений___________________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений__________________
количество (объем)____________________________________________
цена без НДС (тенге)___________________________________________
всего стоимость реализации____________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата________________________________________
срок действия сертификата_______________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) ____________________
кем выдан______________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения учитывается на момент приобретения удобрения.
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара:
номер и дата выдачи____________________________________
наименование товара___________________________________________
страна происхождения _________________________
экспортер/грузоотправитель_____________________
импортер/грузополучатель_____________________

11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәліктің нөмірі ___________________________
химиялық өнімнің толық атауы_______________________
өндіруші фирма_________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі___________________
тіркелген күні_____________________________________
кім берді________________________________________
кімге берілді______________________________________
12. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Ауыл шаруашылығы дақылының, сүрі жердің атауы
Тыңайтқыштың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға тыңайтқыш енгізу нормалары (тәлімі жерде немесе суармалы жерде) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Тыңайтылатын алаң, гектар
Енгізуге арналған тыңайтқыштың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 гектарға арналған тыңайтқыштардың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 тоннаның (килограмм, литр) бағасы, теңге
1 тоннаға (килограмға, литрге) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
7
8
9
10
11
12
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства_____________________________________
полное название химической продукции___________________________
фирма-производитель_____________________________________
срок действия свидетельства_____________________________________
дата регистрации________________________________________
кем выдано_____________________________________
кому выдано _________________________________
12. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Наименование удобрения
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма внесения удобрения на 1 гектар (на богаре или орошении) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Удобряемая площадь, гектар
Фактический объем удобрения для внесения (килограмм, литр)
Фактический объем удобрения на 1 гектар (килограмм, литр)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
7
8
9
10
11
12
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

Енгізу нормаларынан төмен тыңайтқыштарды сатып алған кезде тиесілі субсидия сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормалары жоғары болған жағдайда, тиесілі субсидия сомасы 6-баған х 7-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де мыналарға қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер ЭЦҚ қою күні мен уақыты Өтінімді қабылдау туралы хабарлама: Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды: ЭЦҚ-дан алынған деректер ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 7 және 8-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) шетелдік тыңайтқыштар өндірушіден тыңайтқыштарды тікелей сатып алған кезде толтырады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Өтінімді ауыл шаруашылығы кооперативі берген жағдайда, тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне сатып алғанда осы өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Осы толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім тыңайтқыштың әр түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
13-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
Кімге ___________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің (бар
болса), тегі
Осымен __________________________________________ арзандатылған құнымен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
____________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде ___________________ тыңайтқышын
(тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды өндіруші
__________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
_____________________________________________________________________ теңге
(сома санмен және жазбаша)
мөлшеріндегі субсидияны отандық тыңайтқыштарды өндіруші ___________________
__________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.

При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышения норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 7 и 8 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 настоящей заявки.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3, 4, 5 и 6 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 13 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 19
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
В _________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы))
от ________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений по удешевленной стоимости с ________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме _________________ тонн (килограммов, литров) ________________________
(вид удобрений) и прошу перечислить отечественному производителю удобрений _________________________ причитающиеся мне субсидии, (наименование отечественного производителя удобрений) в размере _____________________________тенге после внесения (сумма цифрами и прописью)
отечественным производителем удобрений ________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений) в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным удобрениям.

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)___________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі___________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)____________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі____________________________________________________________
кім берді _________________________________________________________
берілген күні_____________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:______________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері__________________________________________________
хабардар етілген күні_______________________________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано_____________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі:______________________________________________
Барлық алаң, гектар:______________________________________________
оның ішінде егістік:______________________________________________
Нысаналы мақсаты:______________________________________________
Лизингтік компанияның атауы:____________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:______________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ пп
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер: _______________________________________________
Площадь всего, гектар: ____________________________________________
в том числе пашни: ______________________________________________
Целевое назначение: ______________________________
Наименование лизинговой компании: _______________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией____________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі ___________________________________________________
шарттың жасалған күні _____________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)_____________________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы ______________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ___________
тыңайтқыштың атауы ______________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _______________________
төлеу мерзімі _____________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________
5. Тыңайтқыштарды өндірушінің екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы ____________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды ___________________________________________
БСН ____________________________________________________________
бенефициар коды ____________________________________________________

4. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и производителем удобрений:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН производителя удобрений______________________
адрес местонахождения производителя удобрений____________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) ________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
5. Сведения о текущем счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка: _____________________________________________
банковский идентификационный код __________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________
бизнес-идентификационный номер _________________________________
БИН___________________________________________________
код бенефициара _________________________________________________

6. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_____________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ___________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)_________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)____________________________________
кім берді _________________________________________________________
Бұл ретте, сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.

6. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата________________________________________________
срок действия сертификата_________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) ____________________________________
кем выдан________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения учитывается на момент приобретения удобрения.

Тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде тиесілі субсидиялар сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормаларынан асқан жағдайда, тиесілі субсидиялар сомасы 6-баған х 7-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, отандық өндірушіден алған субсидияларды осы өтпелі өтінім бойынша бюджетке қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер ЭЦҚ қою күні және уақыты Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама: Өтінім 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қарауға қабылданды.
Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне тыңайтқыштар сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, өтпелі өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері тыңайтқыштар сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық тыңайтқыштар өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім тыңайтқыштың әрбір түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
14-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Кімге _________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен_________________________________________________________________ ,
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)

При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышении норм внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные отечественным производителем субсидии по данной переводной заявке в бюджет.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3 и 4 переводной заявки.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 14 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 20
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости
1. В __________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя))

2. Маған________________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде сатып алынған
_________________________________________________________________________
(пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) түрi)
пестицид, биоагент (энтомофаг) үшiн ___________________________________ теңге
(сома санмен және жазбаша) мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін: атауы _________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ________________________
мекенжайы: ____________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________
4. Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
атауы__________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________
ЖСН____________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________
кім берді _______________________________________
берілген күні ___________________________________
мекенжайы:______________________________________
телефон (факс) нөмірі:_____________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ________________________________
хабарлама күні ___________________________________

2. Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) в объеме _______________________ литров (килограммов, граммов, штук) ____________________________________________________________________________,
(вид пестицида, биоагента (энтомофага))
в размере ___________________________________тенге.
(сумма цифрами и прописью)
3. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя__________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________
адрес: _____________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
4. Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
наименование ___________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
ИИН___________________________________________
документ, удостоверяющий личность: номер _______________________________
кем выдано_____________________________________________
дата выдачи_____________________________________________
адрес: ___________________________________________________
номер телефона (факса): ___________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение_________________________________
дата уведомления________________________________________

5. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
6. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістіктер
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі:______________________________
Барлық алаң, гектар:____________________________
оның ішінде егістік:_____________________________
Нысаналы мақсаты:___________________________
Лизингтік компанияның атауы:_____________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні:
________________________________________________

5. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
6. Сведения о земельном участке:
Кадастровый номер земельного участка
Площадь всего, гектар
В том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер: ____________________________________________
Площадь всего, гектар: __________________________________________
в том числе пашни: _____________________________________________
Целевое назначение: ____________________________________________
Наименование лизинговой компании: ______________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией ___________________________________________________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
ЖСН/БСН _______________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) __________________
банктің деректемелері: _______________________
банктің атауы: ______________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________
жеке сәйкестендіру коды ____________________
БСН____________________________________________
Кбе_____________________________________________
8. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) және пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші/жеткізуші арасындағы сатып алу- сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі _______________________________
шарт жасалған күн ______________________________
қосылған құн салығынсыз (бұдан әрі – ҚҚС) бағасы (теңге)__________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің/жеткізушінің атауы және
БСН-сы ____________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің/жеткізушінің орналасқан
жерінің мекенжайы _________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы
____________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) көлемі, литр (килограмм, грамм, дана)
________________________________________________
төлеу мерзімі ___________________________________
межелі (босату) пункті ____________________________
9. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алуға (өтінім берген сәтте) жұмсалған шығындарды растайтын төлем құжаттарының, шот-фактуралардың, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі __________________________
төлем құжатының берілген күні ___________________
шот-фактураның нөмірі______________________________
берілген күні __________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі ______________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі ___________________________________
10. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден пестицид, биоагент (энтомофаг) сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі____________________
берілген күні ____________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы __________________________
өлшем бірлігі ___________________________________
саны (көлемі)___________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)_____________________
өткізу құны, барлығы___________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы
____________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан
жерінің мекенжайы__________________

7. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня:
ИИН/БИН ___________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
реквизиты банка: ________________________________________________
наименование банка: ____________________________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ___________________________________________________
Кбе __________________________________
8. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и производителем/поставщиком пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер договора__________________________________
дата заключения договора________________________
цена без налога на добавленную стоимость (далее – НДС) (тенге)________
наименование и БИН производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)___________________________
адрес местонахождения производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) ___________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага)_____________________
объем пестицида, биоагента (энтомофага), литров (килограммов, граммов, штук) ___________________________________________________
срок оплаты______________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
9. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер платежного документа ______________
дата выдачи платежного документа _________
номер счет-фактуры_______________________
дата выписки ____________________________
номер накладной на перевозку______________
номер накладной на отпуск _________________
10. Сведения из декларации на товары (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел пестицид, биоагент (энтомофаг) из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары____________________________
дата выдачи______________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага) ____________________
единица измерения________________________________
количество (объем)____________________________________________
цена без НДС (тенге)____________________________
всего стоимость реализации_______________________________________
наименование иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) ___________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) ___________________________________________________

11. Тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ________________________________
берілген күні _________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы
________________________________________________
шетелдік пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан
жерінің мекенжайы_________________________________________
саны (көлемі)___________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)__________________________
өткізу құны, барлығы _______________________
12. Сатып алынған пестицидтерге арналған сәйкестiк сертификаты/сапа сертификаты/талдау сертификаты/ сәйкестiк туралы декларация:
сертификаттың/ декларацияның нөмірі_______________
сертификаттың/декларацияның берілген күні ____________________________
сертификаттың/декларацияның қолданылу мерзімі (көрсетілген жағдайда) ____
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)____________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ______________________________________
кім берді _______________________________________
Бұл ретте сатып алынған пестицидтерге сәйкестік сертификатының/сапа сертификатының/талдау сертификатының/сәйкестік туралы декларацияның қолданылу мерзімі пестицидті сатып алу сәтінде ескеріледі.
13. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері (шетелде өндірілген пестицидті, биоагентті (энтомофагты) сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні ___________________________
тауардың атауы ________________________________
шыққан елі ________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________
импорттаушы/жүк алушы ______________________

11. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа__________________________________
дата выдачи______________________________________
наименование иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) __________________________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)_______________________________________
количество (объем)_____________________________
цена без НДС (тенге)_____________________
всего стоимость реализации_______________________________________
12. Сертификат соответствия/сертификат качества/сертификат анализа/ декларация о соответствии на приобретенные пестициды:
номер сертификата/декларации______________________________
дата выдачи сертификата/декларации______________________________
срок действия сертификата/декларации (если указан) __________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения) __________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) ___________________________________
кем выдан___________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия/сертификата качества/ сертификата анализа/декларации о соответствии на приобретенные пестициды учитывается на момент приобретения пестицида.
13. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел пестицид, биоагент (энтомофаг) иностранного производства):
номер и дата выдачи_______________________________
наименование товара_______________________________
страна происхождения __________________________
экспортер/грузоотправитель___________
импортер/грузополучатель______________________

14. Пестицидтерді тіркеу куәлігінің мәліметтері:
пестицидтің сауда атауы _______________________
куәліктің қолданылу мерзімі_____________________
кім берді _______________________________________
15. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) саудалық атауы
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) өндіруші (отандық/ шетелдік)
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы (өңделетін объект), сүрі жер
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
1 гектарға пестицид, биоагент (энтомофаг) шығысының (қолдану) нормасы, литр (килограмм, грамм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өңделетін алаң, гектар
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 гектарға пестицидті, биоагентті (энтомофагты) пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 литрдің (килограмм, грамм, дана) бағасы, теңге
1 литрге (килограмм, грамм, дана) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8-баған х 10-баған)
8
9
10
11
12
13
2023 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауылшартауарөндірушіге (ауылшаркооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.

14. Сведения регистрационного удостоверения на пестицид:
номер удостоверения______________________________
срок действия удостоверения ____________________
торговое название пестицида ____________________
кем выдан_________________________________
15. Расчет причитающихся субсидий:
Торговое название пестицида, биоагента (энтомофага)
Производство пестицида, биоагента (энтомофага) (отчественное/ иностранное)
Наименование сельскохозяйственной культуры (обрабатываемый объект), пар
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма расхода (применения) пестицида, биоагента (энтомофага), литр (килограмм, грамм, штук) на 1 гектар
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Обрабатываемая площадь, гектар
Фактический объем использования пестицида, биоагента (энтомофага) (литр, килограмм, грамм, штук)
Фактический объем использования пестицида, биоагента (энтомофага) на 1 гектар (литр, килограмм, грамм, штук)
Цена 1 литра (килограмма, грамма, штуки), тенге
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
8
9
10
11
12
13
В 2023 году присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь поля указывается сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.

Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) шығыс нормаларынан төмен сатып алған кезде тиесілі субсидиялар сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, шығыс нормаларынан асқан жағдайда, тиесілі субсидиялар сомасы 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантиндік объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін сатып алынған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолданбаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Осы өтінімнің 10 және 11-тармақтарының мәліметтері ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) пестицидті тікелей шетелдік пестицидті, биоагенті (энтомофагты) өндірушіден сатып алған кезде толтырады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне осы өтінімнің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне осы өтінімнің 5, 6, 7, 8 және 9- тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Толық құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған осы өтінім пестицидтің, биоагенттің (энтомофагтың) әр түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі

При приобретении ниже норм расхода пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения норм расхода сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в целях защиты растений для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств). В случае неприменения приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Сведения пунктов 10 и 11 настоящей заявки заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении пестицида напрямую у иностранного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5 и 6 настоящей заявки.
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5, 6, 7, 8 и 9 настоящей заявки.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по полной стоимости заполняется на каждый вид пестицида, биоагента (энтомофага).
Приложение 15 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан

2023 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 342 бұйрығына
15-қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Пестицидті, биоагентті (энтомофагты) отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
1. Кімге _________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
2. Осымен _______________________________________________ арзандатылған құны
(пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
бойынша _____________________________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемiнде
__________________________________________________________________________
(пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) түрi)
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алу-сату шартын жасасқанымды
мәлімдеймін және маған тиесілі ___________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруші
__________________________________________________________________________
(отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
нақты өткізілген пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) көлемдері
жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін отандық пестицидтерді,
биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіге ___________________________________
____________________________________________________________________
(отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы _______________________________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) _____________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________
мекенжайы: _________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________
4. Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
атауы ______________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________________
ЖСН _______________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат: нөмірі
_____________________________________________________________
кім берді ___________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
мекенжайы:_________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________
хабарлама күні _____________________________________________________

от 28 сентября 2023 года
№ 342
Приложение 21
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении пестицида, биоагента (энтомофага) у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости
1. В ____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, (города республиканского значения, столицы))
от _______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя))
2. Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по удешевленной стоимости
с_______________________________________________________________________
(наименование производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)) в объеме ________________ литров (килограммов, граммов, штук) ______________________________________________________________________________
(вид производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и прошу перечислить отечественному производителю пестицидов, биоагентов (энтомофагов) ________________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) причитающиеся мне субсидии, в размере _______________________________________ тенге (сумма цифрами и прописью) после внесения отечественным производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов)_________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сведений в реестр по объемам фактической реализации пестицидов, биоагентов (энтомофагов).
3. Сведения о заявителе: для юридического лица: наименование___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя__________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя __________________________________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
4. Для физического лица (индивидуального предпринимателя): наименование____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
ИИН ___________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность: номер __________________________________________________________
кем выдано______________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________

7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші мен пестицидтерді, биоагенттерді
(энтомофагтарды) өндіруші арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі __________________________________________________
шарт жасалған күн _______________________________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы (теңге)__________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің атауы және БСН-сы
__________________________________________________________________
пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің орналасқан жерінің
мекенжайы __________________________________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) атауы___________________________
пестицидтің, биоагентің (энтомофагтың) көлемі, литр (килограмм, грамм, дана)
_________________________________________________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________
8. Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушінің екінші деңгейдегі
банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер:
банктің атауы: _________________________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды _____________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды ______________________________________________
БСН_________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ______________________________________
9. Сатып алынған пестицидтерге арналған сәйкестiк сертификаты:
сертификаттың нөмірі __________________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі_______________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел) ______________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) _______________________________________
кім берді ____________________________________________________________
Бұл ретте сатып алынған пестицидтерге сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі
пестицидті сатып алу сәтінде ескеріледі.

7. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем и производителем пестицидов, биоагентов (энтомофагов):
номер договора _________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость (тенге)____________________ наименование и БИН производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) ___________________________________________________________________
адрес местонахождения производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов)_______________________________________________________
наименование пестицида, биоагента (энтомофага) ____________________
объем пестицида, биоагента (энтомофага), литров (килограммов, граммов, штук) __________________________________________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
8. Сведения о текущем счете производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в банке второго уровня:
наименование банка: _____________________________________________
Банковский идентификационный код _______________________________
Индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
9. Сертификат соответствия на приобретенные пестициды:
номер сертификата_______________________________________________
срок действия сертификата________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
_________________________________________________________________
заявитель (наименование, адрес) ___________________________________
кем выдан_______________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные пестициды учитывается на момент приобретения пестицида.

Пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) шығыс нормаларынан төмен сатып алған кезде тиесілі субсидиялар сомасы 8-баған х 10-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі, шығыс нормаларынан асқан жағдайда, тиесілі субсидиялар сомасы 7-баған х 8-баған х 12-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды (арамшөптер, бидай трипсі, шалғын көбелегі, карадрина және жағалау шыбыны) және аса қауіпті зиянды организмдерге (өңдеу жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын саяқ және үйірлі шегіртке тұқымдастарын қоспағанда) және карантинді объектілерге (таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілерді қоспағанда) қарсы өңдеу жүргізу үшін сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолдануды қамтамасыз ететінімді растаймын. Сатып алынған пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) қолданбаған жағдайда алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Ауыл шаруашылығы кооперативі пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 5, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық пестицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған пестицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім әрбір пестицид, биоагент (энтомофаг) түріне толтырылады.

При приобретении ниже норм расхода пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 8 х графу 10 х графу 12, в случае превышения норм расхода сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа 7 х графу 8 х графу 12.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов) в целях защиты растений для проведения обработок против вредных (сорняков, пшеничный трипс, луговой мотылек, карадрина и прибрежная муха) и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности (за исключением стадных и нестадных саранчовых по отношению к которым мероприятия по обработке осуществляются за счет бюджетных средств) и карантинных объектов (за исключением карантинных объектов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств). В случае неприменения приобретенных пестицидов, биоагентов (энтомофагов), согласен вернуть полученные субсидии.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5 и 6 настоящей переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении пестицидов, биоагентов (энтомофагов) членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 5, 6 и 7 настоящей переводной заявки.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные пестициды, биоагенты (энтомофаги) по удешевленной стоимости у отечественного производителя пестицидов, биоагентов (энтомофагов) заполняется на каждый вид пестицида, биоагента (энтомофага).