"Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 21 қарашадағы № 1210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 қарашада № 33671 болып тіркелді. Бұйрықтың қолданыста болу мерзімі 2023 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданыста болу мерзімі - 31.12.2023 қоса алғанда (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларында:
8-тармақтың 20) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"20) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының ""Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді құру, дамыту, пайдалану, сатып алу қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13282 болып тіркелді) Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларында белгіленген тәртіппен ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының қаржылай қамтамасыз етілуін айқындау бөлігінде осы жобалардың тізбесінің жобасына бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң қорытындысы және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларына шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган бекіткен ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді жобалауға арналған тапсырма;";
28 және 29-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"28. 01-124-нысан (25-қосымша) Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеуге шығыстарды есептеуге арналған.
Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасын есептеу кезінде "Міндетті медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 21 ноября 2023 года № 1210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2023 года № 33671. Срок действия приказа - до 31 декабря 2023 года включительно
Примечание ИЗПИ!
Срок действия приказа - до 31.12.2023 включительно (п.3 приказа).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007) следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:
подпункт 20) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"20) положительное заключение уполномоченного органа по бюджетному планированию на проект перечня проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации в части определения финансовой обеспеченности указанных проектов в порядке, определяемом Правилами реализации сервисной модели информатизации, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 "Об утверждении Правил создания, развития, эксплуатации, приобретения объектов информатизации "электронного правительства", а также информационно-коммуникационных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13282), и задание на проектирование информационно-коммуникационных услуг, утвержденное уполномоченным органом в сфере информатизации, при планировании расходов на проекты государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации, согласно подпункту 2) пункта 6 статьи 45 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";";
пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. Форма 01-124 (приложение 25) предназначена для расчета расходов на уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования.
При расчете суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании".

29. 01-123 және 02-123-нысандар (23 және 24-қосымшалар) 123 "Мiндеттi сақтандыру жарналары" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-123-нысан (23-қосымша) көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеуге арналған.
23-қосымшаны теңгерімінде көлiк құралдары есепке алынған мемлекеттiк мекемелер көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыруға арналған шығыстар сомасын анықтау үшiн толтырады.
Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезiндегi сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу кезінде "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.
02-123-нысан (24-қосымша) тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеуге арналған.
Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу кезінде "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. 03-159-нысан (50-қосымша) үй-жай үшін жалдау ақысын төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағаналардың дерекқорын ескере отырып, ағымдағы қаржы жылы үшін -жайлар мен ғимараттарды жалдау туралы шарттардың көшірмелері ұсынылады.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 133, 154, 155, 156, 157, 158, 163, 164, 165, 166, 167, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 ерекшелiктерi бойынша жоспарланатын шығыстардың түрлері жөніндегі есептеулер еркiн нысанда жасалады.
Қорлар мен негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлаған кезде есепке қорлар немесе негізгі құралдардың әрбір түрлері бойынша кем дегенде үш прайс-парақтар қоса беріледі.
421, 423 және 435 ерекшелiктер бойынша міндетті тәртіпте есептеулердi ұсыну кезiнде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (қызметтердiң) құнын негiздейтiн құжаттарға мемлекеттiк сараптаманың немесе кешенді ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысын ұсынады, ал қорларды сатып алуға арналған есептеулерге ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде тұрған қорлардың іс жүзіндегі қалдықтарының болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.
Мәслихат депутаттарына олардың негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақыны өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 22-бабына сәйкес осы қызметте бiр жылға дейiнгi жұмыс өтілі бар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік әкiмi аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады. Есептеуге жұмыс берушілердің Салық кодексіне сәйкес әлеуметтік салық бойынша жарналары мен "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдары кіреді.

29. Формы 01-123 и 02-123 (приложения 23 и 24) предназначены для расчета расходов по специфике 123 "Взносы на обязательное страхование".
Форма 01-123 (приложение 23) предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств.
Приложение 23 заполняется государственными учреждениями, у которых на балансе числятся транспортные средства, для определения суммы расходов на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств".
Форма 02-123 (приложение 24) предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами".";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Форма 03-159 (приложение 50) предназначена для расчета расходов на оплату аренды за помещение. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об аренде помещений и зданий за текущий финансовый год, с учетом базы данных цен на товары, работы, услуги, установленный Законом Республики Казахстан "О государственных закупках".";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 154, 155, 156, 157, 158, 163, 164, 165, 166, 167, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При планировании расходов на приобретение запасов и основных средств к расчету прилагаются не менее трех прайс-листов по каждому виду запасов или основных средств.
При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 423 и 435 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.
Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года. В расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу в соответствии с Налоговым кодексом и социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан.

164 ерекшелiк бойынша есептеудi ұсынған кезде "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағаныттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес шетелдiк жоғары оқу орындары (әлемнiң ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 4 сәуірдегі № 301 қаулысына сәйкес шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi қызметтердi, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясын берушi болып анықталған заңды тұлға арасында жасалған шарттардың көшiрмелерi ұсынылады.
Өкілдік шығындарға шығыстарды жоспарлау кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14926 болып тіркелген ""Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығымен бекітілген өкілдік шығындар нормаларын басшылыққа алған жөн.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған шығыстар қаржылық-экономикалық негіздемеде айқындалған бюджеттік инвестицияларды іске асыру мерзімдеріне сәйкес жоспарланады.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Автомобиль көлiк құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшін арналған. Осы нысан "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 02-413 нысаны (62-қосымша) толтырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 23 және 24-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашкы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, 2023 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 24 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 21 қарашадағы
№ 1210 Бұйрығына
1 қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау
және ұсыну қағидаларына
23-қосымша

При представлении расчета по специфике 164 представляются копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года № 301, поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии "Болашак", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак".
При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами представительских затрат, утвержденными приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14926).
Расходы на реализацию бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц планируются в соответствии со сроками реализации бюджетных инвестиций, определенными в финансово-экономическом обосновании.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Форма 01-413 (приложение 62) предназначена для расчета расходов на приобретение автомобильных транспортных средств. Данная форма заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте".";
приложения 23 и 24 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, действует до 31 декабря 2023 года включительно и распространяется на правоотношения, возникшие с 24 июля 2023 года.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 21 ноября 2023 года № 1210
Приложение 23
к Правилам составления
и представления
бюджетной заявки

01-123-нысан
Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысы мөлшерiн есептеу
Кодтары
Жылы                                    |_________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)       |_________________|
Функционалдық топ                         |_________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi             |_________________|
Мемлекеттiк мекеме                   |_________________|
Бағдарлама                              |_________________|
Ерекшелiк                               |_________________|
Көлiк құралының түрi
Көлiк құралының түрi бойынша коэффициент мөлшерi *
Алматы облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстiк Қазақсттан облысы
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Өлшем бірлікiгi
коэффициент.
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
Жеңiл
7 жылға дейінгі жеңіл автомобильдер
7 жылдан жоғарғы автомобильдер
16 жолаушы орыны бар автобустар
16 жолаушы орыны бар автобустар (7 жылға дейінгі)
16 жолаушы орыны бар автобустар (7 жылдан жоғарғы)
16-дан аса жолаушы орны бар автобустар
16-дан аса жолаушы орны бар автобустар (7 жылға дейінгі)
16-дан аса жолаушы орны бар автобустар (7 жылдан жоғарғы)
Жүк
Жүк (7 жылға дейінгі)
Жүк (7 жылдан жоғарғы)
Троллейбустар, трамвайлар
Троллейбустар, трамвайлар (7 жылға дейінгі)
Троллейбустар, трамвайлар (7 жылдан жоғарғы)
Мототранспорт
Мототранспорт (7 жылға дейінгі)
Мототранспорт (7 жылдан жоғарғы)
Тiркемелер (жартылай тiркемелер)
Тiркемелер (жартылай тiркемелер) 7 жылға дейінгі
Тiркемелер (жартылай тiркемелер) 7 жылдан жоғарғы
Жиыны
х
кестенiң жалғасы
Ақмола облысы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
9
10
11
12
13
14
15
16
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Абай облысы
Жетісу облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Астана қаласы
Шымкент қаласы
Жарна сомасы ***
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
17
18
19
20
21
22
23
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ______________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:
* Осы баған "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес толтырылады;

Форма 01-123
Расчет размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
Коды
Год
|______________|
Вид данных
(прогноз, план, отчет)
|______________|
Функциональная группа
|______________|
Администратор программ
|______________|
Государственное учреждение
|______________|
Программа
|______________|
Специфика
|______________|
Тип транспортного средства
Размер Коэффициента по типу транспортного средства *
Алматинская область
Туркестанская область
Восточно Казахстанская область
Костанайская область
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Акмолинская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
коэффициент
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
Легковые
Легковые автомобили до 7 лет
Легковые автомобили свыше 7 лет
Автобусы до 16 пассажирских мест
включительно
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно (до 7 лет)
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно (свыше 7 лет)
Автобусы свыше 16 пассажирских мест
Автобусы свыше 16 пассажирских мест (до 7 лет)
Автобусы свыше 16 пассажирских мест (свыше 7 лет)
Грузовые
Грузовые (до 7 лет)
Грузовые (свыше 7 лет)
Троллейбусы, трамваи
Троллейбусы, трамваи (до 7 лет)
Троллейбусы, трамваи (свыше 7 лет)
Мототранспорт
Мототранспорт (до 7 лет)
Мототранспорт (свыше 7 лет)
Прицепы (полуприцепы)
Прицепы (полуприцепы) до 7 лет
Прицепы (полуприцепы) свыше 7 лет
Итого
х
продолжение таблицы
Павлодарская область
Жамбылская область
Актюбинская область
Западно-Казахстанская область
Кызылординская область
Атырауская область
Мангистауская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
10
11
12
13
14
15
16
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
продолжение таблицы
Область Абай
Область Жетісу
Область Ұлытау
Город Алматы
Город Астана
Город Шымкент
Сумма взноса **
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
17
18
19
20
21
22
23
единица
единица
единица
единица
единица
единица
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев
транспортных средств";

** Осы баған былайша есептеледi: ((1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 3)+(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 4)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 5)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 6)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 7)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 8)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 9) +(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 10)+ (1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 11) + (1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 12)+ (1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 13)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 14)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 15)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 16)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 17)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 18)+( 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 19)+ (1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 20)+(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 21)+(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициенті (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 22)) х айлық есептік көрсеткіш /1000.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 21 қарашадағы
№ 1210 бұйрығына
2 қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
24-қосымша

** – данная графа рассчитывается следующим образом: ((1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 3)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации трансп. средств (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 4)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 5)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 6)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 7)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 8)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 9)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 10)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 11)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа12)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 13)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 14)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 15)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 16)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 17)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 18)+(1,9 х графа.2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 19)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 20)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 21)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 22)) х месячный расчетный показатель/1000.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 21 ноября 2023 года № 1210
Приложение 24
к Правилам составления
и представления
бюджетной заявки

02-123-нысан
Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу
Кодтары
Жылы                                     |_________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)       |_________________|
Функционалдық топ                         |_________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi             |_________________|
Мемлекеттiк мекеме                   |_________________|
Бағдарлама                               |_________________|
Ерекшелiк                              |_________________|
Көлiк құралының түрi
Жылдық сақтандыру сыйлықақысының коэффициент мөлшерi *
Алматы облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстiк облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Өлшем бірлікiгi
коэффициент
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
Жеңіл автомобильдер, автобустар, шағын автобустар:
жолаушылар орны 4-ке дейін, қоса алғанда
жолаушылар орны 4-тен 7-ге дейін, қоса алғанда
жолаушылар орны 7-ден 16-ға дейін, қоса алғанда
жолаушылар орны 16-дан 30-ға дейін, қоса алғанда
жолаушылар орны 30-дан көп
Трамвайлар, троллейбустар
Жиыны
х
кестенiң жалғасы
Ақмола облысы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
9
10
11
12
13
14
15
16
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Абай облысы
Жетісу облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Астана қаласы
Шымкент қаласы
Жарна сомасы **
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
17
18
19
20
21
22
23
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ______________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:
* Бұл баған "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес толтырылады;

Форма 02-123
Расчет размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
Коды
Год
|______________|
Вид данных
(прогноз, план, отчет)
|______________|
Функциональная группа
|______________|
Администратор программ
|______________|
Государственное учреждение
|______________|
Программа
|______________|
Специфика
|______________|
Тип транспортного средства
Размер Коэффициента годовой страховой премии*
Алматинская область
Туркестанская область
Восточно - Казахстанская область
Костанайская область
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
Единица измерения
коэффициент
единица
единица
единица
единица
единица
единица
Легковые автомобили, автобусы, микроавтобусы:
до 4 пассажирских мест включительно
свыше 4 до 7 пассажирски
х мест включительно
свыше 7 до 16 пассажирских мест включительно
свыше 16 до 30 пассажирских мест включительно
свыше 30 пассажирских мест
Трамваи, троллейбусы
Итого
х
продолжение таблицы
Акмолинская область
Павлодарская область
Жамбылская область
Актюбинская область
Западно-Казахстанская область
Кызылординская область
Атырауская область
Мангистауская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
9
10
11
12
13
14
15
16
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
продолжение таблицы
Область Абай
Область Жетісу
Область Ұлытау
Город Алматы
Город Астана
Город Шымкент
Сумма взноса **
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
17
18
19
20
21
22
23
единица
единица
единица
единица
единица
единица
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
_____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика
перед пассажирами";

** Бұл баған былайша есептеледi: ((2-баған х 3-баған)+(2-баған х 4-баған)+(2-баған х 5-баған)+(2-баған х 6-баған)+( 2-баған х 7-баған)+(2-баған х 8-баған)+( 2-баған х 9-баған) +( 2-баған х 10-баған)+ (2-баған х 11-баған) + (2-баған х 12-баған)+ (2-баған х 13-баған)+( 2-баған х 14-баған)+(2-баған х 15-баған)+(2-баған х 16-баған)+(2-баған х 17-баған)+(2-баған х 18-баған)+(2-баған х 19-баған) +(2-баған х 20-баған) +(2-баған х 21-баған) +(2-баған х 22-баған)) х айлық есептік көрсеткіш/1000.

** – данная графа рассчитывается следующим образом: ((графа 2 х графа 3)+( графа 2 х графа 4)+( графа 2 х графа 5)+( графа 2 х графа 6)+( графа 2 х графа 7)+( графа 2 х графа 8)+( графа 2 х графа 9)+( графа 2 х графа 10)+( графа 2 х графа 11)+( графа 2 х графа 12)+( графа 2 х графа 13)+( графа 2 х графа 14)+( графа 2 х графа 15)+( графа 2 х графа 16)+( графа 2 х графа 17)+ (графа 2 х графа 18)+ ( графа 2 х графа 19)+ ( графа 2 х графа 20)+ ( графа 2 х графа 21)+( графа 2 х графа 22)) х месячный расчетный показатель/1000.