"Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 1 желтоқсандағы № 341 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 желтоқсанда № 33725 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректер жинауға арналған нысандар:
1) пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесi пайдаланушыларының қорықшылық қызметтер туралы мәліметтері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) пайдаланушылардың ағымдағы жылда балық шаруашылығын дамытуға жоспарланған қаржылай қаражаты көлемінің орындалуы туралы мәліметтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) пайдаланушылардың балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітудің бүкіл кезеңінде балық шаруашылығын дамытуға жоспарланған қаржылай қаражатының көлемдері туралы мәліметтер осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) пайдаланушыларды материалдық-техникалық жарақтау туралы мәліметтер осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер жөніндегі мәліметтер осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар ақпараты туралы мәліметтер осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) балық ресурстарын қорғау саласындағы аумақтық органдардың бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес;
12) орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет жөніндегі жиынтық ақпарат осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных"
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 декабря 2023 года № 341. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2023 года № 33725
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9203) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения о выполнении запланированных на текущий год объем финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) сведения о материально-техническом оснащении пользователей, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) сведения по субъектам, занятым в сфере рыбного хозяйства, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) сведения об информации предприятий, занимающихся переработкой рыб, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в области охраны рыбных ресурсов, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 12 к настоящему приказу;

13) браконьерлікпен күрес туралы мәліметтер осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес;
14) жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес;
15) жануарлар дүниесін аулау туралы мәліметтер осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес;
16) жануарлар дүниесін есепке алу туралы мәліметтер осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
осы бұйрыққа 1), 2) және 3) қосымшаларына сәйкес 14, 15 және 16-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрінің міндетін атқарушы
Н. Шарбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 341 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан аңшылық шаруашылығының (аңшылық шаруашылығы атауы) жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтері
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы)
Есепті кезең 20 _ _ жыл
Нысан
Индекс: 14-аш
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан

13) сведения о борьбе с браконьерством, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) сведения по добыче животного мира, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) сведения по учету численности охотничьих видов животных и птиц, согласно приложению 16 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 14, 15 и 16, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Шарбиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 341
Приложение 14 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства
(наименование охотничьего хозяйства)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Отчетный период 20__год
Форма
Индекс: 14-ох
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма

12. Бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәлімет.
13. Өрескел заң бұзушылық туралы мәлімет.
14. Аңшылық шаруашылығы субъектісіне жүргізілген тексерулер туралы мәлімет
"____" _____________ 20__жыл
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
__________________________________________________________________________
Басшының немесе оның міндетін атқарушысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі мен аңшылық шаруашылығының қызметіне мониторинг жүргізу үшін мәліметтер беру болып табылады.
2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін толтырады және ұсынады.
Ұсыну мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей тапсырады.
3. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі немесе резервтік қордағы аңшылық шаруашылығы болған жағдайда, резервтік қор белгісі қойылады.
5. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.

12. Сведения о контрольно-инспекционной деятельности.
13. Сведения о фактах грубых нарушений (уголовных дел).
14. Сведения о проводимых проверках субъектов охотничьего хозяйства.
"____" _____________ 20__года
____________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) исполнителя, подпись, контактный телефон
____________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя или исполняющий
его обязанности, подпись, контактный телефон
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства.
2. Форма заполняется и предоставляется пользователями животным миром в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом. Для территориальных подразделения в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
3. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, при отсутствии субъекта охотничьего хозяйства указывается "резервный фонд".
5. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.

6. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында облысты, ауданды (аудандарды), жақын елді мекендерді көрсете отырып, аңшылық шаруашылығының орналасқан жері көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында мың гектарда аңшылық шаруашылығының ауданы көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында аңшылық шаруашылығының санаты көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында облыс әкімдігінің аңшылық шаруашылығын бекіту жөніндегі шешім көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт жасалған күн көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығын бекіту мерзімі көрсетіледі.
12. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығында жұмыс жасайиын адамдардың жалпы саны көрсетіледі, ол 4, 5, 6, 8, 9 және 10-бағандардың сомасына сәйкес келуі тиіс.
15. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында Директор (Бар болса) көрсетіледі.
16. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында аға аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны (бар болса) көрсетіледі.
17. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында 5 және 6-бағандарда көрсетілген аға аңшылық жүргізуші және (немесе) аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін аңшылық білімі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында аға қорықшы лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны (бар болса) көрсетіледі.
20. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында қорықшы лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі.
21. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында аңшылық шаруашылығындағы өзге де қызметкерлердің саны (жүргізуші, күзетші, аспаз және тағы басқалар) көрсетіледі.
22. Нысанның 2-кестесінің 11-бағанында есепті кезеңде табиғат қорғау заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалардың (актілердің) саны көрсетіледі.
23. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
24. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
25. Нысанның 3-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын көлік құралдарының жалпы саны көрсетіледі, ол 4, 5, 6 және 7-бағандардың сомасына сәйкес келуі тиіс.
26. Нысанның 3-кестесінің 4, 5, 6 және 7-бағандарында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын көліктің маркасы көрсетіледі.

6. В графе 3 таблицы 1 формы указывается место расположения охотничьего хозяйства с указанием области, района (районов), ближайшие населенные пункты.
7. В графе 4 таблицы 1 формы указывается площадь охотничьего хозяйства в тысячи гектар.
8. В графе 5 таблицы 1 формы указывается категория охотничьего хозяйства.
9. В графе 6 таблицы 1 формы указывается решение по закреплению охотничьего хозяйства акимата области.
10. В графе 7 таблицы 1 формы указывается дата заключения договора на введения охотничьего хозяйства.
11. В графе 8 таблицы 1 формы указывается срок закрепления охотничьего хозяйства.
12. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
13. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
14. В графе 3 таблицы 2 формы указывается общее количество человек, работающих в охотничьем хозяйстве, которое должно соответствовать сумме граф 4, 5, 6, 8, 9 и 10.
15. В графе 4 таблицы 2 формы указывается Директор (при наличии).
16. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество человек, работающих в должности старшего охотоведа (при наличии).
17. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество человек, работающих в должности охотоведа.
18. В графе 7 таблицы 2 формы указывается количество работников, имеющие охотоведческое образование, указанные в графах 5 и 6 работающие в должности старшего охотоведа и (или) охотоведа.
19. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество работников, работающих в должности старшего егеря (при наличии).
20. В графе 9 таблицы 2 формы указывается количество работников, работающих в должности егеря.
21. В графе 10 таблицы 2 формы указывается количество прочих работников в охотничьем хозяйстве (водитель, охранник, повар и другие).
22. В графе 11 таблицы 2 формы указывается количество протоколов (актов) за нарушение природоохранного законодательства за отчетный период.
23. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
24. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
25. В графе 3 таблицы 3 формы указывается общее количество транспортных средств, используемых для ведения охотничьего хозяйства, которое должно соответствовать сумме граф 4, 5, 6 и 7.
26. В графах 4, 5, 6 и 7 таблицы 3 формы указывается марка транспорта, используемого для ведения охотничьего хозяйства.

27. Нысанның 3-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын жылқылардың саны көрсетіледі.
28. Нысанның 3-кестесінің 9-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын басқа да өздігінен жүретін көліктердің саны көрсетіледі.
29. Нысанның 3-кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 бағандарының соңында қалың қаріппен әрбір бағанда көліктің, жылқылардың және өзге де өздігінен жүретін көліктердің қорытынды саны көрсетіледі.
30. Нысанның 4-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
31. Нысанның 4-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
32. Нысанның 4-кестесінің 3, 4, 5, 6, 7 және 8-бағандарында қорықшылық қызметтің жарақтандырылуы көрсетіледі, оның ішінде 3-бағанда қорықшылық қызметтің қызметтік куәліктерінің саны (директор, аға қорықшы, қорықшы) көрсетіледі, 4-бағанда заңдарға сәйкес аңшылық шаруашылығы субъектісіне тіркелген қызметтік қарудың үлгісі көрсетіледі, ал 5-бағанда қызметтік қарудың саны, 6-бағанда қорықшылық қызметке берілген арнайы киім жиынтықтары көрсетіледі, 7-бағанда қорықшылық қызмет пайдаланатын байланыстың түрі, 8-бағанда осы байланыстың пайдаланылатын аппараттарының саны көрсетіледі.
33. Нысанның 5-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
34. Нысанның 5-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
35. Нысанның 5-кестесінің 3-бағанында дайындалған шөп мөлшері тоннамен көрсетіледі.
36. Нысанның 5-кестесінің 4-бағанында дайындалған пішендеменің саны тоннамен көрсетіледі.
37. Нысанның 5-кестесінің 5-бағанында дайындалған астық жемінің (құрама жем, астық қалдықтары, арпа, сұлы және тағы басқалар) саны тоннада көрсетіледі.
38. Нысанның 5-кестесінің 6-бағанында дайындалған астық дақылдардың саны көрсетіледі.
39. Нысанның 5-кестесінің 7-бағанында дайындалған шырынды жемнің (түйнек-тамыр дақылдарының) саны тоннамен көрсетіледі.
40. Нысанның 5-кестесінің 8-бағанында дайындалған тұздың мөлшері тоннада көрсетіледі.
41. Нысанның 5-кестесінің 9-бағанында дайындалған басқа азықтардың атауы көрсетіледі.
42. Нысанның 5-кестесінің 10-бағанында дайындалған басқа да азықтардың саны көрсетіледі.
43. Нысанның 5-кестесінің 11-бағанында салынған шөп мөлшері тоннамен көрсетіледі.
44. Нысанның 5-кестесінің 12-бағанында салынған пішендеменің саны тоннамен көрсетіледі.
45. Нысанның 5-кестесінің 13-бағанында салынған астық жемдерінің (құрама жем, астық қалдықтары, арпа, сұлы және тағы басқалар) саны тоннамен көрсетіледі.

27. В графе 8 таблицы 3 формы указывается количество лошадей, используемых для ведения охотничьего хозяйства.
28. В графе 9 таблицы 3 формы указывается количество прочего самоходного транспорта используемого для ведения охотничьего хозяйства.
29. В конце граф 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 таблицы 3 формы жирным шрифтом в каждой колонке указывается итоговое количество транспорта, лошадей и прочих самоходных транспортов.
30. В графе 1 таблицы 4 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
31. В графе 2 таблицы 4 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
32. В графах 3, 4, 5, 6, 7 и 8 таблицы 4 формы указывается оснащенность егерской службы. В том числе: в графе 3 – количество служебных удостоверений егерской службы (директор, старший егерь, егерь), в графе 4 – модель служебного оружия зарегистрированного в соответствии действующим законодательством за субъектом охотничьего хозяйства, в графе 5 – количество служебного оружия, в графе 6 – комплект спецодежды выданной егерской службе, в графе 7 – тип связи используемой егерской службой, в графе 8 – количество используемых аппаратов данной связи.
33. В графе 1 таблицы 5 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
34. В графе 2 таблицы 5 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
35. В графе 3 таблицы 5 формы указывается количество заготовленного сена в тоннах.
36. В графе 4 таблицы 5 формы указывается количество заготовленного сенажа в тоннах.
37. В графе 5 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных зерновых кормов (комбикорм, зерновые отходы, ячмень, овес и другие) в тоннах.
38. В графе 6 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных зерновых снопиков.
39. В графе 7 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных сочных кормов (клубне-корнеплоды) в тоннах.
40. В графе 8 таблицы 5 формы указывается количество заготовленной соли в тоннах.
41. В графе 9 таблицы 5 формы указывается наименование заготовленных других кормов.
42. В графе 10 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных других кормов.
43. В графе 11 таблицы 5 формы указывается количество выложенного сена в тоннах.
44. В графе 12 таблицы 5 формы указывается количество выложенного сенажа в тоннах.
45. В графе 13 таблицы 5 формы указывается количество выложенных зерновых кормов (комбикорм, зерновые отходы, ячмень, овес и другие) в тоннах.

46. Нысанның 5-кестесінің 14-бағанында орналастырылған астық қалдықтарының саны көрсетіледі.
47. Нысанның 5-кестесінің 15-бағанында салынған шырынды жемшөптердің (түйнек-тамыр дақылдарының) саны тоннамен көрсетіледі.
48. Нысанның 5-кестесінің 16-бағанында салынған тұздың мөлшері тоннамен көрсетіледі.
49. Нысанның 5-кестесінің 17-бағанында салынған басқа азықтардың атауы көрсетіледі.
50. Нысанның 5-кестесінің 18-бағанында салынған басқа да азықтардың мөлшері тоннамен немесе саны көрсетіледі.
51. Нысанның 5-кестесінің 19-бағанында жер учаскесі болған жағдайда егілген жем-шөп алқаптарының саны көрсетіледі.
52. Нысанның 5-кестесінің 20-бағанында жер учаскесі болған жағдайда егілген ремиздердің саны гектармен көрсетіледі.
53. Нысанның 6-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
54. Нысанның 6-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
55. Нысанның 6-кестесінің 3-бағанында жабайы жануарлардың жемін сақтауға арналған орындардың саны көрсетіледі.
56. Нысанның 6-кестесінің 4-бағанында жабайы жануарларға арналған орнатылған қоректендіру астаулар саны көрсетіледі.
57. Нысанның 6-кестесінің 5-бағанында жабайы жануарларға арналған ұйымдастырылған азықтандыру алаңдарының саны көрсетіледі.
58. Нысанның 6-кестесінің 6-бағанында жабайы жануарларға арналған тұз жалау орындарының саны көрсетіледі.
59. Нысанның 6-кестесінің 7-бағанында құстарға арналған малтатастардың саны көрсетіледі.
60. Нысанның 6-кестесінің 8-бағанында құстарға арналған жасанды ұялардың саны көрсетіледі.
61. Нысанның 6-кестесінің 9-бағанында басқа биотехникалық құрылыстардың атауы көрсетіледі.
62. Нысанның 6-кестесінің 10-бағанында басқа биотехникалық құрылыстардың саны көрсетіледі.
63. Нысанның 6-кестесінің 11-бағанында орналастырылған аншлагтардың және аңшылық шаруашылығы аумағындағы басқа да құрылыстар саны көрсетіледі.
64. Нысанның 7-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
65. Нысанның 7-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
66. Нысанның 7-кестесінің 3-бағанында ауланған қасқырдың жыныстық-жас құрамы көрсетіледі.
67. Нысанның 7-кестесінің 4-бағанында ауланған қасқырдың саны көрсетіледі.
68. Нысанның 7-кестесінің 5-бағанында ауланған шибөрінің жыныстық-жас құрамы көрсетіледі.
69. Нысанның 7-кестесінің 6-бағанында ауланған шибөрінің саны көрсетіледі.
70. Нысанның 8-кестесінің 1-бағанында субъектінің аңшылық шаруашылығының атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.

46. В графе 14 таблицы 5 формы указывается количество выложенных зерновых снопиков.
47. В графе 15 таблицы 5 формы указывается количество выложенных сочных кормов (клубне-корнеплоды) в тоннах.
48. В графе 16 таблицы 5 формы указывается количество выложенной соли в тоннах.
49. В графе 17 таблицы 5 формы указывается наименование выложенных других кормов.
50. В графе 18 таблицы 5 формы указывается количество выложенных других кормов в тоннах или количествах.
51. В графе 19 таблицы 5 формы при наличии земельных участков указывается количество гектар засеянных кормовых полей.
52. В графе 20 таблицы 5 формы при наличии земельных участков указывается количество гектар засеянных ремиз.
53. В графе 1 таблицы 6 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
54. В графе 2 таблицы 6 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
55. В графе 3 таблицы 6 формы указывается количество мест для хранения кормов диким животным.
56. В графе 4 таблицы 6 формы указывается количество установленных кормушек для диких животных.
57. В графе 5 таблицы 6 формы указывается количество устроенных подкормочных площадок для диких животных.
58. В графе 6 таблицы 6 формы указывается количество солонцов для диких животных.
59. В графе 7 таблицы 6 формы указывается количество галечников для птиц.
60. В графе 8 таблицы 6 формы указывается количество устроенных искусственных гнезд для птиц.
61. В графе 9 таблицы 6 формы указывается наименование других биотехнических сооружении.
62. В графе 10 таблицы 6 формы указывается количество других биотехнических сооружении.
63. В графе 11 таблицы 6 формы указывается количество устроенных аншлагов и другие сооружение на территории охотничьего хозяйства.
64. В графе 1 таблицы 7 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
65. В графе 2 таблицы 7 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
66. В графе 3 таблицы 7 формы указывается половозрастной состав добытого волка.
67. В графе 4 таблицы 7 формы указывается количество добытого волка.
68. В графе 5 таблицы 7 формы указывается половозрастной состав добытого шакала.
69. В графе 6 таблицы 7 формы указывается количество добытого шакала.
70. В графе 1 таблицы 8 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.

71. Нысанның 8-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
72. Нысанның 8-кестесінің 3-бағанында жер учаскесі болған жағдайда стационарлық қорықшы кордоны (жануарлар дүниесі объектілерін қадағалау, сондай-ақ оларды заңсыз пайдаланудан қорғау мақсатында белгіленетін аңшылық шаруашылықтарының қорықшы қызметі үшін тұрғын және шаруашылық құрылыс) көрсетіледі.
73. Нысанның 8-кестесінің 4-бағанында жылжымалы қорықша кордоны көрсетіледі.
74. Нысанның 8-кестесінің 5-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығына баратын аңшылардың тұруы үшін аңшылық шаруашылығында бар қонақ үйлердің саны көрсетіледі.
75. Нысанның 8-кестесінің 6-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығына баратын аңшылардың тұруы үшін қонақүйдегі орындардың саны көрсетіледі.
76. Нысанның 8-кестесінің 7-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығындағы өзге де (кордондар мен қонақ үйлерден басқа) құрылыстардың атауы көрсетіледі.
77. Нысанның 8-кестесінің 8-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығындағы басқа құрылыстардың саны көрсетіледі.
78. Нысанның 9-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
79. Нысанның 9-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
80. Нысанның 9-кестесінің 3-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерлерінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
81. Нысанның 9-кестесінің 4-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерінің лауазымы көрсетіледі.
82. Нысанның 9-кестесінің 5-бағанында қызметтік куәліктің нөмірі көрсетіледі.
83. Нысанның 9-кестесінің 6-бағанында төсбелгінің нөмірі көрсетіледі.
84. Нысанның 9-кестесінің 7-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерінің байланыс нөмірі көрсетіледі.
85. Нысанның 10-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
86. Нысанның 10-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
87. Нысанның 10-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің бірінші басшысының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
88. Нысанның 10-кестесінің 4-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің заңды мекенжайы көрсетіледі.
89. Нысанның 10-кестесінің 5-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің нақты мекенжайы көрсетіледі.
90. Нысанның 10-кестесінің 6-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің қызметтік байланыс телефоны көрсетіледі.
91. Нысанның 10-кестесінің 7-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің электрондық пошта мекенжайы (бар болса) көрсетіледі.

71. В графе 2 таблицы 8 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
72. В графе 3 таблицы 8 формы при наличии земельных участков указывается стационарный егерский кордон (жилая и хозяйственная постройка для егерской службы охотничьих хозяйств устанавливаемый с целью наблюдения за объектами животного мира, а также для защиты от незаконного их использования).
73. В графе 4 таблицы 8 формы указывается передвижной егерский кордон.
74. В графе 5 таблицы 8 формы при наличии указывается количество имеющихся гостиниц в охотничьем хозяйстве для проживания охотников, посещаемых охотничье хозяйство.
75. В графе 6 таблицы 8 формы при наличии указывается количество мест в гостинице для проживания охотников, посещаемых охотничье хозяйство.
76. В графе 7 таблицы 8 формы при наличии указывается наименование прочих (кроме кордонов и гостиниц) строений в охотничьем хозяйстве.
77. В графе 8 таблицы 8 формы при наличии указывается количество прочих строений в охотничьем хозяйстве.
78. В графе 1 таблицы 9 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
79. В графе 2 таблицы 9 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
80. В графе 3 таблицы 9 формы указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) работников егерской службы.
81. В графе 4 таблицы 9 формы указывается должность работника егерской службы.
82. В графе 5 таблицы 9 формы указывается номер служебного удостоверения.
83. В графе 6 таблицы 9 формы указывается номер нагрудного знака.
84. В графе 7 таблицы 9 формы указывается контактный номер работника егерской службы.
85. В графе 1 таблицы 10 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
86. В графе 2 таблицы 10 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
87. В графе 3 таблицы 10 формы указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) первого руководителя субъекта охотничьего хозяйства.
88. В графе 4 таблицы 10 формы указывается юридический адрес субъекта охотничьего хозяйства.
89. В графе 5 таблицы 10 формы указывается фактический адрес субъекта охотничьего хозяйства.
90. В графе 6 таблицы 10 формы указывается служебный контактный телефон субъекта охотничьего хозяйства.
91. В графе 7 таблицы 10 формы указывается адрес электронной почты (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.

92. Нысанның 10-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
93. Нысанның 11-тармағында бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған мақалалар, оның ішінде газеттердегі, журналдардағы мақалалардың, мақалалардың, бейнематериалдардың және басқалардың көшірмелері қоса берілген радио мен теледидардағы сөйлеген сөздерінің саны көрсетіледі.
94. Нысанның 12-тармағында бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
95. Нысанның 13-тармағында өрескел заң бұзушылық туралы мәліметтер көрсетіледі.
96. Нысанның 14-тармағында аңшылық шаруашылығы субъектілеріне жүргізілетін тексерулер туралы мәліметтер көрсетіледі.
97. Есептіліктің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушысы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 341 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан аңшылық шаруашылығының (аңшылық шаруашылығы атауы) жануарлар дүниесін аулау жөніндегі мәліметтері
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) Есепті кезең 20 _ _ жыл
Нысан
Индекс: 15-аш
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
1. Жабайы жануарларды аулау туралы мәліметтер
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру номері /бизнес сәйкестендіру номері
Аңшылық шаруашылығы атауы
Жануардың түрі
Бекітілген квота
(дарақ)
Сатып алынған квота (дана)
Оның ішінде тұяқты жануарларды жыныстық-жас құрамы бойынша сатып алынған квота
Бюджетке төленгені (мың теңге)
еркегі
ұрғашысы
төлі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
1-кестенің жалғасы
Ауланған жануарлар (дарақ)
Аңшылар қатысты (адам)
барлығы
аталығы
аналығы
төлі
Оның ішінде шетелдік аңшылығынан
ҚР азаматы
Шетел азаматы
10
11
12
13
14
15
16

92. В графе 8 таблицы 10 формы указывается индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
93. В пункте 11 формы указывается количество выступлений в средствах массовой информации, в том числе статей в газетах, журналах, выступлений на радио и телевидении с приложением копий статей, видеоматериалов и другие.
94. В пункте 12 формы указывается сведения о контрольно-инспекционной деятельности.
95. В пункте 13 формы указывается сведение о фактах грубых нарушений (уголовных дел).
96. В пункте 14 формы указывается сведения о проводимых проверках субъектов охотничьего хозяйства.
97. В конце отчета указывается дата его заполнения, подписи, фамилия, имя и отчество (при наличии) исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 341
Приложение 15 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по добыче животного мира (наименование охотничьего хозяйства)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Отчетный период 20__год
Форма
Индекс: 15-ох
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма
1. Сведения о добыче диких животных
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес идентификационный номер
Наименование охотничьего хозяйства
Вид животных
Утвержденная квота (особей)
Выкупленная квота (штук)
в том числе выкупленная квота для копытных по половозрастным группам
Направлено бюджет (тысяч тенге)
Самец
Самка
Сеголеток
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Продолжение таблицы
1. Сведения о добыче диких животных
Добыто животных (особей)
Участвовало охотников
(человек)
Всего
самец
самка
сеголеток
в том числе от иностранной охоты
Граждан Республики Казахстан
Иностранных граждан
10
11
12
13
14
15
16

2. Аңшылық шаруашылығында жолдамаларды пайдалану және көрсетілген қызметтер туралы ақпарат
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру номері /бизнес сәйкестендіру номері
Аңшылық шаруашылығы атауы
Жолдама берілді, барлығы (дана)
Оның ішінде
өткен жылы берілген жолдамалардың саны
маусымдық
біржолғы
1
2
3
4
5
6
тұяқты-
жүнді -
құстар -
тұяқты-
жүнді -
құстар -
"____" _____________ 20__жыл
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
__________________________________________________________________________
Басшының немесе оның міндетін атқарушысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, байланыс телефоны
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Жануарлар дүниесін аулау жөніндегі мәліметтері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесін аулау бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері толтырады.
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
Бұдан әрі аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есепті беру мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей, аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
2. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.

2. Сведения по реализованным путевкам в охотничьих хозяйствах
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер
Наименование охотничьего хозяйства
Всего выдано путевок (штук)
В том числе
Всего выдано путевок в прошедшем году
Сезонные
Разовых
1
2
3
4
5
6
Копытные-
Пушные -
Пернатые -
Копытные-
Пушные -
Пернатые-
"____" _____________ 20__года
___________________________________________________________________
Фамилия, Имя, отчество (при его наличии) исполнителя, подпись, контактный телефон
___________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) руководителя или исполняющий
его обязанности, подпись, контактный телефон
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения по добыче животного мира
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по добыче животного мира.
Форма заполняется пользователями животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Далее предоставляется пользователями животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
2. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
4. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға бекітілген квота көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға сатып алынған квота көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 6, 7, 8-бағандарында тұяқты жануарлар үшін сатып алынған квота, оның ішінде 6-бағанда сатып алынған текесінің саны, 7-бағанда сатып алынған ұрғашылардың саны, 8-бағанда сатып алынған төлдердің саны көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 9-бағанында аңшылық пайдаланушының мемлекеттік бюджетке жіберген жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемдер сомасы (жолдама құнынсыз) мың теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 10-бағанында ауланған жабайы жануарлардың жалпы саны көрсетіледі, 11, 12 және 13-бағандарда тұяқты жануарлар үшін жыныстық-жас құрамы бойынша көзделген, 14-бағанда шетелдік аңшылармен ауланған жабайы жануарлардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 15-бағанында аң аулауға қатысатын Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын аңшылардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында аң аулауға қатысатын шетелдік елдердің азаматтары болып табылатын аңшылардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 2-кестесінің 3, 4 және 5-бағандарында аң аулау мақсатында жеке тұлғалардың аңшылық алқаптарына бару үшін аңшылық шаруашылығы субъектілері әрбір жануар түріне берген жолдамалардың саны, оның ішінде маусымдық 4-бағанда, бір жолғы 5-бағанда көрсетіледі.
16. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында өткен жылы берілген жолдамалардың саны көрсетіледі.
17. Есептің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушысы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 341 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан аңшылық шаруашылығының (аңшылық шаруашылығы атауы) жануарлар дүниесін есепке алу жөніндегі мәліметтері
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) Есепті кезең 20 _ _ жыл
Нысан
Индекс: 16-аш
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан

Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
4. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
5. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
6. В графе 4 таблицы 1 формы указывается утвержденная квота на изъятие объектов животного мира.
7. В графе 5 таблицы 1 формы указывается выкупленная квота на изъятие объектов животного мира.
8. В графе 6, 7, 8 таблицы 1 формы указывается выкупленная квота для копытных видов животных, в том числе в графе 6 количество выкупленных самцов, в графе 7 количество выкупленных самок, в графе 8 количество выкупленных сеголеток.
9. В графе 9 таблицы 1 формы указывается сумму платежей за пользование животным миром направленная в государственный бюджет охотпользователем в тысячах тенге.
10. В графе 10 таблицы 1 формы указывается общее количество добытых диких животных, графы 11, 12 и 13 предусмотрены для копытных видов животных по половозрастным составом, в графе 14 указывается количество добытых диких животных иностранными охотниками.
11. В графе 15 таблицы 1 формы указывается количество охотников, являющихся гражданами Республики Казахстан участвующих в охоте.
12. В графе 16 таблицы 1 формы указывается количество охотников, являющихся гражданами других стран, участвующих в охоте.
13. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
14. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
15. В графах 3, 4 и 5 таблицы 2 формы указывается количество выданных на каждый вид животного путевок субъектами охотничьего хозяйства для посещения охотничьих угодий физических лиц с целью охоты, в том числе в графе 4 сезонная, в графе 5 разовая.
16. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество выданных путевок за прошедший год.
17. В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии), ставиться подписи исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 декабря 2023 года № 341
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по учету численности животных и птиц
(наименование охотничьего хозяйства)
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Отчетный период 20__год
Форма
Индекс: 16-ох
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира, особо охраняемые природные территории и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесін есепке алу бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері толтырады.
Бұдан әрі аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есепті беру мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей, аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
2. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
4. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында алқаптардың жалпы ауданы (аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақ) мың гектарда көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында есепке алынатын жабайы жануардың таралу аймағы (тіршілік ету үшін жарамды) мың гектарда көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында жабайы жануарлар санын есепке алудың қолданылатын әдісіне қарай мың гектар есебімен қамтылған алаң көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по учету численности охотничьих видов животных и птиц.
Форма заполняется пользователями животного мира, особо охраняемыми природными территориями и территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Далее предоставляется пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
2. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
4. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
5. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
6. В графе 4 таблицы 1 форма указывается общая площадь угодий (охотничье хозяйство, особо охраняемая природная территория) в тысячах гектар.
7. В графе 5 таблицы 1 формы указывается площадь ареала (пригодная для обитания) учитываемого дикого животного в тысячах гектарах.
8. В графе 6 таблицы 1 формы в зависимости от применяемого метода учетов численности диких животных указывается площадь охваченная учетом в тысячи гектаров.

9. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында мекендеу ортасының жалпы ауданынан (тіршілік етуге жарамды) есепке алу жүргізілген пайызбен аудан көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында қолданылатын есепке алу әдісіне байланысты есепке алынған жабайы жануарлардың жалпы саны немесе есепке алу алаңындағы есепке алу көрсеткіші (ЕК) көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 9, 10 және 11-бағандарында айқындау мүмкіндігіне қарай 8-бағанда көрсетілген жануардың жалпы санынан немесе ЕК көрсетіледі, жабайы тұяқты жануарлардың саны немесе ЕК дарақтардағы жынысы мен жасы бойынша көрсетіледі, бұл бағандар тұяқты жануарлар түрлері үшін толтырылады.
12. Нысанның 1-кестесінің 12-бағанында есепке алынатын жабайы жануардың мекендеу үшін жарамды алаңға (ареалға) экстраполяциядан кейін дарақтардағы жабайы жануарлардың жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 1-кестесінің 13, 14 және 15-бағандарында 12-бағанда көрсетілген жабайы тұяқты жануардың жалпы санынан анықтау мүмкіндігіне қарай тұяқты жануарлардың жынысы мен жасы бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында популяцияның 1000 гектарға тығыздығы көрсетіледі.
15. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
16. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында барылдауық үйректерінің саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
18. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында шүрегейлердің саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
19. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында сүңгуір үйректер саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
20. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында басқа да өзен үйректерінің (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) саны көрсетіледі.
21. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында 3, 4, 5 және 6-бағандардың қосындысына тең есепке алынған үйректердің жалпы саны көрсетіледі.
22. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында қасқалдақ саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
23. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында есепке алынған қаздардың саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
24. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында шалшықшылардың саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.

9. В графе 7 таблицы 1 формы указывается площадь в процентах, на которой произведен учет, от общей площади ареала (пригодной для обитания).
10. В графе 8 таблицы 1 формы в зависимости от применяемого метода учетов численности указывается общее количество учтенных диких животных или показатель учета (ПУ) на площади учета.
11. В графах 9, 10 и 11 таблицы 1 формы указывается из общей численности животного или показатели учета указанного в графе 8, в зависимости от возможности определения, указывается численность или показатели учета диких копытных животных по полу и возрасту в особях, данные графы заполняются для копытных видов животных.
12. В графе 12 таблицы 1 формы указывается общая численность диких животных в особях после экстраполяции на площадь (ареала) пригодную для обитания учитываемого дикого животного.
13. В графах 13, 14 и 15 таблицы 1 формы из общей численности дикого копытного животного указанного в графе 12, в зависимости от возможности определения, указывается численность диких копытных животных по полу и возрасту в особях.
14. В графе 16 таблицы 1 формы указывается плотность популяции на 1000 гектар.
15. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
16. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
17. В графе 3 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) кряква в особях.
18. В графе 4 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) чирок в особях.
19. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) нырок в особях.
20. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) прочих речных уток в особях.
21. В графе 7 таблицы 2 формы указывается общее количество учтенных уток в особях, равное сумме граф 3, 4, 5 и 6.
22. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество учтенной лысухи (общая численность после экстраполяции) в особях.
23. В графе 9 таблицы 2 формы указывается количество учтенных гусей (общая численность после экстраполяции) в особях.
24. В графе 10 таблицы 2 формы указывается количество учтенных куликов (общая численность после экстраполяции) в особях.

25. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резерв" деген жазу қойылады.
26. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
27. Нысанның 3-кестесінің 3, 4, 5, 6 және басқа да кейінгі бағандарында сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің тізбесіне енгізілген жануарлар түрлерінің атауы мен есепке алынған түрлерінің саны көрсетіледі.
28. Нысанның 4 а) кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
29. Нысанның 4 а) кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
30. Нысанның 4 а) кестесінің 3-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынған құстардың түрі көрсетіледі.
31. Нысанның 4 а) кестесінің 4-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
32. Нысанның 4 а) кестесінің 5-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
33. Нысанның 4 а) кестесінің 6-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
34. Нысанның 4 а) кестесінің 7-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта көктемгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
35. Нысанның 4 а) кестесінің 8-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта көктемгі ұшуда құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
36. Нысанның 4 а) кестесінің 9-бағанында көктемгі аралықтағы құстардың жалпы саны 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көрсетіледі.
37. Нысанның 4 б) кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайд, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
38. Нысанның 4 б) кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.

25. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
26. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
27. В последующих графах 3, 4, 5, 6 и далее таблицы 3 формы указывается наименование вида и количество учтенных видов животных включенных в перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных.
28. В графе 1 таблицы 4 а) формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
29. В графе 2 таблицы 4 а) формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
30. В графе 3 таблицы 4 а) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на весеннем пролете.
31. В графе 4 таблицы 4 а) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
32. В графе 5 таблицы 4 а) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
33. В графе 6 таблицы 4 а) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
34. В графе 7 таблицы 4 а) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
35. В графе 8 таблицы 4 а) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
36. В графе 9 таблицы 4 а) формы указывается общая численность птиц на весеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
37. В графе 1 таблицы 4 б) формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
38. В графе 2 таблицы 4 б) формы указывается наименование охотничьего хозяйства.

39. Нысанның 4 б) кестесінің 3-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынған құстардың түрі көрсетіледі.
40. Нысанның 4 б) кестесінің 4-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
41. Нысанның 4 б) кестесінің 5-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
42. Нысанның 4 б) кестесінің 6-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
43. Нысанның 4 б) кестесінің 7-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта күзгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
44. Нысанның 4 б) кестесінің 8-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта күзгі ұшуда құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
45. Нысанның 4 б) кестесінің 9-бағанында күзгі аралықтағы құстардың жалпы саны 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көрсетіледі.
46. Есептің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің, ерекше қорғалатын табиғи аумақтың немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.

39. В графе 3 таблицы 4 б) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на осеннем пролете.
40. В графе 4 таблицы 4 б) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
41. В графе 5 таблицы 4 б) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
42. В графе 6 таблицы 4 б) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
43. В графе 7 таблицы 4 б) формы указывается учтенная численность птиц на осеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
44. В графе 8 таблицы 4 б) формы указывается учтенная численность птиц на осеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
45. В графе 9 таблицы 4 б) формы указывается общая численность птиц на осеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
46. В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии) и ставиться подписи исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемого природного территории или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.