"Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 216 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 желтоқсанда № 33736 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 3 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31621 санымен тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес, "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 39) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 4.0 нысанды ЭАЕҚ "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағында (бұдан әрі – Заң) көрсетілген атқарушылық құжаттар бойынша, соның ішінде заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы атқарушылық құжаттар бойынша және активтерді қайтару жөніндегі алдын ала қамтамасыз ету шаралары бойынша, сонымен қатар Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9, 10), 11), 12), 13) тармақшалары тәртібінде атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартқан жағдайда енгізіледі.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. 16-бағанда Заңның 47-бабы 1-тармағының 1-6), 7-1), 8), 8-1), 9), 10) тармақшалары негізінде іс жүргізуі тоқтатылған атқарушылық құжаттар есепке алынады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. 22-бағанда барлық тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүргізулердің саны көрсетіледі. Олардың ішінде 23-бағанда Заңның 42-бабының 6) тармақшасына сәйкес тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүргізулер көрсетіледі.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. 16-бағанда Заңның 47-бабы 1-тармағының 1- 6), 7-1), 8), 8-1), 9), 10) тармақшалары негізінде іс жүргізуі тоқтатылған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар есепке алынады.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 3 "Об утверждении формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года № 216. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2023 года № 33736
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 3 "Об утверждении формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31621) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по формированию отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов", утвержденной указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. ЭИУД формы 4.0 вводятся по исполнительным документам, указанным в пункте 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон), в том числе по исполнительным документам о возврате государству незаконно приобретенных активов и по предварительным обеспечительным мерам по возврату активов, а так же в случае отказа в возбуждении исполнительного производства в порядке подпунктов 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9, 10), 11), 12), 13) пункта 1 статьи 38 Закона.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. В графе 16 учитываются исполнительные документы, производство по которым прекращено на основании подпунктов 1-6), 7-1), 8), 8-1), 9), 10) пункта 1 статьи 47 Закона.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В графе 22 указывается количество всего приостановленных исполнительных производств. Из них в графе 23 указываются исполнительные производства, приостановленные в соответствии с подпунктом 6) статьи 42 Закона.";
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. В графе 16 учитываются суммы по исполнительным документам, производство по которым прекращено на основании подпунктов 1- 6), 7-1), 8), 8-1), 9), 10) пункта 1 статьи 47 Закона.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:

"68. 21-бағанда мерзімдік орындауға жолданған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар есепке алынады.
22-бағанда барлық тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүрізулердің сомасы көрсетіледі. Олардың ішінде 23-бағанда Заңның 42-бабының 6) тармақшасына сәйкес тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүргізулер көрсетіледі.";
Нұсқаулықтың 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық көшірмесінің құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 216 бұйрығына
қосымша
"Сот актілерін орындау
бойынша
жұмыс туралы" № 4 есептің
нысанын қалыптастыру
жөніндегі нұсқаулықтың
1-қосымшасы
4.0-нысан
Атқарушылық құжатты есепке алу жөніндегі электронды ақпараттық есепке алу құжаты
Құжаттың орындауға келіп түскені туралы мәліметтер:
1. Атқару парағының нөмірі:
___________________________________________________________________________
Сот актісінің шығарылған күні: 20__ жылғы "__" __________
1.1. Соттағы азаматтық, қылмыстық, әкімшілік істің нөмірі
(уәкілетті органның әкімшілік қаулысының нөмірі):
___________________________________________________________________________
2. Атқару парағының берілген күні: 20__ жылғы "__" __________
3. Атқарушылық құжатты шығарған орган: ______________________________________
___________________________________________________________________________
3.1. Азаматтық іс бойынша талапкер: (анықтамалық бойынша)
4. Атқарушылық құжаттың атауы ("Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы (бұдан әрі - Заң)):
(анықтамалық бойынша)
5. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) 13) тармақшалары
тәртібінде бас тартылды: (анықтамалық бойынша)
5.1. Бас тартылған күні: 20__ жылғы "__" __________
5.2. Заңның 38-бабы 5-тармағы тәртібінде қайтару жүргізілген органның, адамның атауы:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(Өндіріп алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), аумақтық органның атауы)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

"68. В графе 21 учитываются суммы по исполнительным документам, направленным на периодическое исполнение.
В графе 22 указывается сумма всего приостановленных исполнительных производств. Из них в графе 23 указываются исполнительные производства приостановленные в соответствии с подпунктом 6) статьи 42 Закона.";
приложение 1 к Инструкции изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 декабря 2023 года № 216
Приложение 1 к Инструкции
по формированию отчета № 4
"О работе по исполнению
судебных актов"
форма 4.0.
Электронный информационный учетный документ по учету исполнительного документа
Сведения о поступлении документа на исполнение:
1. Номер и/листа:
___________________________________________________________________________
дата вынесения судебного акта: "___"______20__года
1.1. Номер гражданского, уголовного, административного дела в суде
(номер административного постановления уполномоченного органа):
___________________________________________________________________________
2. Дата выписки и/листа: "___"______20__года
3. Орган, вынесший исполнительный документ:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3.1. Истец по гражданскому делу: (по справочнику)
4. Наименование исполнительного документа (статьи 9 Закона Республики Казахстан
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)):
(по справочнику)
5. Отказано в порядке подпунктов 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) 13) пункта 1
статьи 38 Закона: (по справочнику)
5.1. Дата отказа: "___"______20__года
5.2. Наименование органа, лица кому возвращено, в порядке пункта 5 статьи 38 Закона:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) взыскателя, наименование территориального органа)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

6. Атқарушылық іс жүргізу қозғалған күні: 20__ жылғы "__" __________
6.1. Аумақтық органның атауы: (анықтамалық бойынша)
6.2. Атқарушылық іс жүргізудің толассыз нөмірі: __________________________________
7. Атқарушылық құжаттың орындауға келіп түскен күні: 20__ жылғы "__" ____________
7.1. Атқарушылық құжат келіп түсті: (анықтамалық бойынша)
7.2. Атқарушылық құжатты жеткізу тәртібі: (анықтамалық бойынша)
8. Талаптардың санаты: (анықтамалық бойынша)
8.1. Талаптар санатына қосымша: (анықтамалық бойынша)
9. Талаптың мәні: ___________________________________________________________
___________________________________________________________________________
10. Өндіріп алу сомасы: (теңге түрінде) _________________________________________
10.1. Ортақ тәртіпте: (анықтамалық бойынша)
10.2. Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулылардың күші жойылды:
20__ жылғы "__" __________
10.3. Ішінара өндіріп алу сомасы (теңге түрінде)
Борышкер туралы мәліметтер: жеке тұлға, заңды тұлға (анықтамалық бойынша)
Жеке тұлғаға арналған
11. Борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде):
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Туған күні: ____ жылғы "__" __________
11.1. Жеке куәлігінің нөмірі: _______, кім берген: ______, қашан берілген: 20__ жылғы "__"
___________________________________________________________________________
11.2. Жеке сәйкестендіру нөмірі: _______________________________________________
11.3. Жұмыс орны: (анықтамалық бойынша)
11.4. Атқарып отырған лауазымы: (анықтамалық бойынша)
11.5. Шетелдік адам: (анықтамалық бойынша)
11.6. Шетелдіктер үшін ел азаматтығы: _________________________________________
11.7. Мекенжайы: ___________________________________________________________
11.8. Борышкердің жынысы: (анықтамалық бойынша)
Заңды тұлғаға арналған
12. Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы: ____________________________________
12.1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі: _____________________________________________
12.2. Есеп айырысу шотының нөмірі: ___________________________________________
13. Борышкердің заңды мекенжайы: ___________________________________________
Өндіріп алушы туралы мәліметтер:
14. Өндіріп алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): __________________________

6. Дата возбуждения исполнительного производства: "___"______20__года
6.1. Наименование территориального органа: (по справочнику)
6.2. Сквозной номер исполнительного производства:
___________________________________________________________________________
7. Дата поступления исполнительного документа на исполнение: "___"______20__года
7.1. Исполнительный документ поступил: (по справочнику)
7.2. Способ доставки исполнительного документа: (по справочнику)
8. Категория требований: (по справочнику)
8.1. Дополнение к категории требований: (по справочнику)
9. Сущность требования:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
10. Сумма взыскания: (в тенге) ________________________________________________
10.1. В солидарном порядке: по справочнику
10.2 Отменено постановлений о возбуждении исполнительного производства:
"___"______20__года *
10.3 Частично взысканная сумма (в тенге)
Сведения о должнике: физическое лицо, юридическое лицо (по справочнику)
Для физического лица
11. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должника:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Дата рождения: "___"______20__года
11.1. Номер удостоверения личности:________, кем выдан: ___________, когда выдан:
"___"______20__года
11.2. Индивидуальный идентификационный номер:
___________________________________________________________________________
11.3. Место работы: (по справочнику)
11.4. Занимаемая должность: (по справочнику)
11.5. Иностранное лицо: (по справочнику)
11.6. Страна гражданства для иностранцев: ______________________________________
11.7. Место жительства:
___________________________________________________________________________
11.8. Пол должника: (по справочнику)
Для юридического лица
12. Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя:
___________________________________________________________________________
12.1. Бизнес-идентификационный номер:
___________________________________________________________________________
12.2. Номер расчетного счета:
___________________________________________________________________________
13. Юридический адрес должника:
___________________________________________________________________________
Сведения о взыскателе:
14. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) взыскателя:
___________________________________________________________________________

14.1. Туған күні: ____ жылғы "__" __________
14.2. Жеке сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________________
14.3. Шетелдік адам: (анықтамалық бойынша)
14.4. Мекенжайы: __________________________________________________________
Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша балалар жөніндегі мәліметтер:
14.5. Тұлғаның пайдасына өндірілген сома (анықтамалық бойынша) _______________
14.6 Тегі
14.7 Аты
14.8 Әкесінің аты (ол болған кезде)
14.9 Туған күні
14.10 Баланың жынысы: (анықтамалық бойынша)
14.11 Баланың саны ____
15. Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы: ____________________________________
15.1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі: _____________________________________________
16. Өндіріп алушының заңды мекенжайы: ______________________________________
16.1 Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы атқарушылық құжаттар
бойынша мәліметтер
1. Активтің санаты (анықтама)
2. Орналасқан жері (анықтама)
3. Өлшем бірлігі
4. Саны
5. Сомасы (теңге)
17. Электрондық ақпараттық есепке алу құжатын толтырған адам: (анықтамалық бойынша)
17.1. Сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде):
___________________________________________________________________________
17.2. Электрондық ақпараттық есепке алу құжатын толтырған лауазымды тұлғаның жеке
сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________________________

14.1. Дата рождения: "___"______20__года
14.2. Индивидуальный идентификационный номер:
___________________________________________________________________________
14.3. Иностранное лицо: (по справочнику)
14.4. Место жительства:
___________________________________________________________________________
Сведения о лицах по исполнительным производствам о взыскании алиментов:
14.5. Взыскание в пользу лица (по справочнику)
14.6 Фамилия
14.7 Имя
14.8 Отчество (при его наличии)
14.9. Дата рождения
14.10. Пол ребенка: (по справочнику)
14.11. Количество детей ____
15. Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя:
___________________________________________________________________________
15.1. Бизнес-идентификационный номер:
___________________________________________________________________________
16. Юридический адрес взыскателя:
___________________________________________________________________________
16.1 Сведения по исполнительным документам о возврате государству незаконно приобретенных активов
1. Категория актива
(справочник)
2. Местонахождение
(справочник)
3. Единица измерения
(справочник)
4. Количество
5. На сумму (тенге)
17. Лицо, заполнившее электронный информационный учетный документ (по справочнику)
17.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судебного исполнителя:
___________________________________________________________________________
17.2. Индивидуальный идентификационный номер должностного лица заполнившего ЭИУД:
___________________________________________________________________________