Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты бекіту және орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 380 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 желтоқсанда № 33781 болып тіркелді
2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 40) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламасының тиісті бекітілген кіші бағдарламасында айқындалған көлемде бекітілсін.
2. "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 8-бабының 2-2-тармағына сәйкес кемінде жиырма жылға жатақхананың нысаналы мақсатын өзгерту құқығына ауыртпалық тіркеген жатақхана иелері арасында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс орналастырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Инфрақұрылымды дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев

Об утверждении и размещении государственного заказа на обеспечение студентов организаций технического и профессионального, послесреднего образования местами в общежитиях
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 19 декабря 2023 года № 380. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2023 года № 33781
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5
В соответствии с подпунктом 40) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить государственный заказ на обеспечение студентов организаций технического и профессионального, послесреднего образования местами в общежитиях в объеме, определенном соответствующей утвержденной подпрограммой бюджетной программы Министерства просвещения Республики Казахстан на соответствующий финансовый год.
2. Разместить государственный заказ на обеспечение студентов организаций технического и профессионального, послесреднего образования местами в общежитиях среди собственников общежитий, зарегистрировавших обременение права на изменение целевого назначения общежития на срок не менее двадцати лет, в соответствии с пунктом 2-2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об образовании".
3. Департаменту по развитию инфраструктуры Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2023 года.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев