Тұрғын үй инспекциясының көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару үшін уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 желтоқсанда № 33796 болып тіркелді
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-2-бабының 10-28) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тұрғын үй инспекциясының көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару үшін уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 149 Бұйрыққа
қосымша
Тұрғын үй инспекциясының көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару үшін уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тұрғын үй инспекциясының көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару үшін уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10–2–бабының 10–28) тармақшасына сәйкес әзірленді және тұрғын үй инспекциясының көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару үшін уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) басқарушы компания-жасалған шарт негізінде кондоминиум объектісін басқару бойынша қызметтерді көрсететін жеке немесе заңды тұлға;
2) көппәтерлі тұрғын үй – ортақ үлестік меншік болып табылатын кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінен және көппәтерлі тұрғын үйге іргелес жатқан жер учаскесіне не кондоминиум объектісі ортақ мүлкінің өзге де бөліктеріне дербес шығатын жерлері бар екі және одан көп пәтерлерден, тұрғын емес үй-жайлардан тұратын, біртұтас бөлінбейтін жер учаскесінде біртұтас іргетасы бар жеке тұрған ғимарат;

Об утверждении Правил определения и назначения жилищной инспекцией временной управляющей компании для управления объектом кондоминиума многоквартирного жилого дома
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 22 декабря 2023 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2023 года № 33796.
В соответствии с подпунктом 10-28) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения и назначения жилищной инспекцией временной управляющей компании для управления объектом кондоминиума многоквартирного жилого дома.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2023 года № 149
Правила определения и назначения жилищной инспекцией временной управляющей компании для управления объектом кондоминиума многоквартирного жилого дома
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения и назначения жилищной инспекцией временной управляющей компании для управления объектом кондоминиума многоквартирного жилого дома (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10-28) статьи 10–2 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее – Закон) и устанавливают порядок определения и назначения жилищной инспекцией временной управляющей компании для управления объектом кондоминиума многоквартирного жилого дома.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) управляющая компания – физическое или юридическое лицо, оказывающее услуги по управлению объектом кондоминиума на основании заключенного договора;
2) многоквартирный жилой дом – отдельно стоящее здание с единым фундаментом на едином неделимом земельном участке, состоящее из общего имущества объекта кондоминиума, которое является общей долевой собственностью, и двух и более квартир, нежилых помещений, имеющих самостоятельные выходы на земельный участок, прилегающий к многоквартирному жилому дому, либо в иные части общего имущества объекта кондоминиума;

3) Тұрғын үй инспекциясы-уақытша басқарушы компанияны айқындау және тағайындау жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі;
4) өтінім – Қағидаларда көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес басқарушы компанияның көппәтерлі тұрғын үйді басқаруға келісімін білдіру нысаны, сондай-ақ басқарушы компанияның біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын ол туралы мәліметтерді алуға келісімі;
5) баға ұсынысы – конкурсқа қатысу үшін өтінімге қоса берілетін әлеуетті басқарушы компания ұсынған баға.
2-тарау. Көппәтерлі тұрғын үйді басқару үшін уақытша басқарушы компанияны таңдау бойынша конкурсқа өтінім беру тәртібі
3. Көппәтерлі тұрғын үйдің пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері кондоминиум объектісін басқару нысанын таңдау туралы жиналыста бірыңғай келісімге келмеген, тұрғын үй инспекциясы немесе тұрғын үй инспекциясының функцияларын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару үшін бір жылға дейінгі мерзімге уақытша басқарушы компанияны айқындайды.
4. Тұрғын үй инспекциясы уақытша басқарушы компанияны тағайындау үшін жергілікті атқарушы органның ресми интернет–ресурсында конкурсқа құжаттарды қабылдау туралы хабарландыруды орналастырады, онда мынадай мәліметтер болуға тиіс:
1) басқаруға жататын көппәтерлі тұрғын үйдің мекенжайы;
2) көппәтерлі тұрғын үйдің техникалық сипаттамаларының сипаттамасы;
3) конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттардың тізбесі.
5. Уақытша басқарушы компания уақытша басқарушы компания тұрғын үй инспекциясының көппәтерлі тұрғын үйді басқару үшін ұсынылған басқарушы компанияға қойылатын жалпы біліктілік талаптарына сәйкес келуі керек:
1) құқық қабілеттілігіне ие болу;
2) қаржылық орнықты болуы және тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салықтық берешегінің болмауы;
3) банкроттық немесе тарату процедурасында болмау.
6. Көппәтерлі тұрғын үйді басқару қызметтерін көрсетуге ниет білдірген әлеуетті басқарушы компаниялар тұрғын үй инспекциясына конкурс жарияланған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде мынадай ақпарат пен құжаттарды ұсынады:
1) көппәтерлі тұрғын үйді басқаруға қатысуға туралы өтінім (1 – қосымшаға сәйкес);
2) құқық қабілеттілігін растайтын құжаттардың көшірмелері (заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтама немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, жарғы);
3) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және ақпараттық жүйелер арқылы алынған әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы (болуы) туралы мәліметтер. Анықтама құжаттар ұсынылған күннің алдындағы бір айдан ерте берілмеуі тиіс;

3) Жилищная инспекция – структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющая полномочия по определению и назначению временной управляющей компании;
4) заявка – форма выражения согласия управляющей компании на управление многоквартирным жилым домом, в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными в Правилах, а также согласие управляющей компании на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям;
5) ценовое предложение – цена, предложенная потенциальной управляющей компанией, прилагаемая к заявке для участия в конкурсе.
Глава 2. Порядок предоставления заявки на конкурс по выбору временной управляющей компании для управления многоквартирным жилым домом
3. При несогласии собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома, на собрании о выборе формы управления объектом кондоминиума, жилищная инспекция, определяет на срок до одного года, временную управляющую компанию для управления объектом кондоминиума многоквартирного жилого дома.
4. Жилищная инспекция для назначения временной управляющей компании размещает на официальном интернет ресурсе местного исполнительного органа объявление о приеме документов на конкурс, которое содержит следующие сведения:
1) адрес многоквартирного жилого дома, подлежащий управлению;
2) описание технических характеристик многоквартирного жилого дома;
3) перечень документов, предоставляемых для участия в конкурсе.
5. Временная управляющая компания не допускается к рекомендуемой жилищной инспекцией управляющей компании для управления многоквартирным жилым домом при несоответствии к следующим квалификационным требованиям:
1) обладать правоспособностью;
2) являться финансово устойчивым и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
3) не находиться в процедуре банкротства либо ликвидаций.
6. Потенциальные управляющие компании, изъявившие желание оказать услуги по управлению многоквартирным жилым домом предоставляют в течение 10 рабочих дней с момента объявления конкурса в жилищную инспекцию следующие документы:
1) заявку на участие в управлении многоквартирным жилым домом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии документов, подтверждающих правоспособность (справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя, устав);
3) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, полученным посредством информационных систем. Справка, выданная не ранее одного месяца, предшествующего дате предоставления документов;

4) өз құрамында оқытудан өткен және сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттелген ұйым немесе мамандардың біліктілігін тәуелсіз сертификаттауды жүзеге асыратын орталықтарда берген кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруға арналған біліктілікті растайтын құжаты бар мамандардың болуы;
5) баға ұсынысы.
7. Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде нөмірленген және тігілген түрде, не жергілікті атқарушы органның тұрғын үй инспекциясының электрондық поштасына ұсынылады.
8. Өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін өтінім берілген кезінде басқарушы компанияның өтінімі автоматты түрде қабылданбайды.
3-тарау. Өтінімдерді қарау
9. Тұрғын үй инспекциясы әлеуетті басқарушы компаниялардан келіп түскен кемінде үш өтінімнің негізінде конкурстық негізде уақытша басқарушы компанияны таңдауды жүзеге асырады.
10. Конкурстық комиссияны құрамына тұрғын үй инспекциясының қызметкерлері кіретін тиісті елді мекеннің жергілікті атқарушы органы бекітеді.
11. Конкурстық комиссия әлеуетті басқарушы компаниялар ұсынған өтінімдерді қоса берілген құжаттармен бірге осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне, өтінімдерді қабылдау аяқталғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде қарайды.
4-тарау. Конкурс қорытындысын шығару
12. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия уақытша басқарушы компанияны айқындау үшін 5 тармақтағы өлшемшарттарға және баға ұсынынсына сәйкес конкурстың қорытындысын шығарады және хаттама ресімделеді.
Жеңімпаз ең аз баға ұсынысын ұсынған әлеуетті уақытша басқарушы компания болып саналады.
Бірнеше әлеуетті басқарушы компаниялар ең төмен баға ұсынысын ұсынған жағдайда, баға ұсынысы басқа әлеуетті басқарушы компаниялардың баға ұсыныстарынан бұрын келіп түскен әлеуетті басқарушы компания жеңімпаз болып танылады.
13. Барлық қатысушы басқарушы компанияларға конкурс нәтижелерімен танысу үшін қатысуға өтінімде көрсетілген электрондық поштаға хабарламалар жіберіледі.
Уақытша басқарушы компанияны тағайындау ол айқындалған сәттен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
5-тарау. Конкурсты өтпеді деп танудың негіздемелері мен салдарлары
14. Конкурс өтпеді деп танылған жағдайда тұрғын үй инспекциясы талаптарға сәйкес өтінім берген жалғыз қатысушы болып табылатын басқарушы компаниялармен тікелей шарт жасасу жолымен, ал конкурсқа қатысушылар болмаған кезде пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері кемінде он пайыз санында бастамашыл топ ұсынған басқарушы компанияның бірімен шарт жасасуға негіздемесі бар.
Конкурсты өтпеді деп тануға негіз болып табылады:

4) наличие в штате специалистов, прошедших обучение и обладающих документом, подтверждающим квалификацию на осуществление функций по управлению объектом кондоминиума, выданный аккредитованной организацией в области оценки соответствия или в центрах осуществляющих независимую сертификацию квалификации специалистов;
5) ценовое предложение.
7. Документы, предусмотренные пунктом 6 настоящих Правил, предоставляются на государственном и русском языках в пронумерованном и прошнурованном виде, либо на электронную почту жилищной инспекции местного исполнительного органа.
8. Заявка управляющей компании автоматически отклоняется при подаче заявки после истечения окончательного срока приема заявок.
Глава 3. Рассмотрение заявок
9. Жилищная инспекция осуществляет выбор временной управляющей компании на конкурсной основе, на основании не менее трех заявок, поступивших от потенциальных управляющих компаний.
10. Конкурсную комиссию утверждает местный исполнительный орган соответствующего населенного пункта, в состав которой включаются сотрудники жилищной инспекции.
11. Конкурсная комиссия рассматривает заявки, представленные потенциальным управляющими компаниями с прилагаемыми документами на соответствие требованиям настоящих Правил, в течение 5 рабочих дней после окончания приема заявок.
Глава 4. Подведение итогов конкурса
12. По результатам рассмотрения документов конкурсная комиссия подводит итоги конкурса согласно требованиям, из пункта 5 настоящих Правил и ценовому предложению для определения временной управляющей компании и оформления протокола.
Победителем признается потенциальная временная управляющая компания, предложившая наименьшее ценовое предложение.
При представлении несколькими потенциальными управляющими компаниями наименьшего ценового предложения, победителем признается потенциальная управляющая компания, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных управляющих компаний.
13. Всем участвовавшим управляющим компаниям направляются уведомления для ознакомления с результатами конкурса на электронную почту указанной в заявке на участия.
Назначение временной управляющей компании осуществляется не позднее 3 рабочих дней с момента ее определения.
Глава 5. Основания признания конкурса несостоявшимися
14. При признании конкурса не состоявшимися, жилищная инспекция имеет основание путҰм прямого заключения договора с управляющей компаний являющейся единственным участником, подавшим соответствующим требованиям заявку, а при отсутствии участников в конкурсе с одной из управляющей компанией, предложенной инициативной группой в количестве не менее десяти процентов собственниками квартир, нежилых помещений.
Основанием признания конкурса несостоявшимся являются:

1) Ұсынылған өтінімдердің болмауы;
2) екіден кем өтінім беру;
3) егер конкурс жеңімпазы тұрғын үй инспекциясымен шарт жасасудан жалтарған жағдайда.
6-тарау. Шарт жасасу
15. Тұрғын үй инспекциясы уақытша басқарушы компанияны тағайындаған кезде кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қызметтер Тұрғын үй инспекциясының лауазымды адамы не тұрғын үй қатынастары саласындағы мәселелерге жетекшілік ететін жергілікті атқарушы органның лауазымды адамы мен уақытша басқарушы компания арасында жасалған үлгілік шарт нысаны бойынша ол айқындалған сәттен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады (2-қосымшаға сәйкес).
16. Уақытша басқарушы компания екінші деңгейдегі банкте кондоминиум объектісін басқару және осы көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шығыстарға ақша аудару үшін жеке ағымдағы шот ашады.
17. Уақытша басқарушы компания кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесіне бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 20284 болып тіркелді) сәйкес жергілікті өкілді орган бекіткен кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін қолдануы тиіс.
18. Бір жыл өткеннен кейін кондоминиум объектісін басқару нысандарының бірін таңдаған жағдайда, пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері, сондай-ақ Үй кеңесі осындай өкілеттіктерді берген жағдайда осы Уақытша басқарушы компаниямен кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қызметтер көрсету туралы шарт жасасу туралы шешім қабылдауға негіздемесі бар.
19. Уақытша басқарушы компаниямен шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін, егер көппәтерлі тұрғын үйдің пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері басқару нысанын таңдау туралы шешім қабылдамаса, онда тұрғын үй инспекциясы көппәтерлі тұрғын үйлерді басқаруға уақытша басқарушы компанияны таңдау бойынша конкурсты қайта өткізеді.
20. Егер конкурс қорытындылары шығарылмаса, онда қолданыстағы уақытша басқарушы компаниямен шарт жаңа уақытша басқарушы компания анықталғанға дейін бір ай мерзімге ұзартылады.
Тұрғын үй инспекциясының
көппәтерлі тұрғын үйдің
кондоминиум объектісін басқару
үшін уақытша басқарушы
компанияны айқындау және
тағайындау қағидаларына
1–қосымша
Қатысуға өтінім (басқарушы компаниялар үшін)
Кімге ________________________________________________________
(ұйымның атауы көрсетіледі)
Кімнен _______________________________________________________
(басқарушы компанияның толық атауы көрсетіледі)

1) отсутствие предоставленных заявок;
2) предоставление менее двух заявок;
3) при уклонении победителя конкурса от заключения договора с жилищной инспекцией.
Глава 6. Заключение договора
15. При назначении жилищной инспекцией временной управляющей компании, услуги по управлению объектом кондоминиума, осуществляются на основании типового договора, заключенного между должностным лицом жилищной инспекции и временной управляющей компанией по форме типового договора согласно приложению 2 к настоящим Правилам не позднее 3 рабочих дней с момента ее определения.
16. Временная управляющая компания открывает в банке второго уровня отдельный текущий счет для зачисления денег на расходы по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума, данного многоквартирного жилого дома.
17. Временная управляющая компания применяет минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума в соответствии с методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методикой расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 (Зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20284).
18. При выборе одной из форм управления объектом кондоминиума по истечении одного года, собственники квартир, нежилых помещений, а также Совет дома при делегирования таких полномочий имеет основание принять решение о заключении договора об оказании услуг по управлению объектом кондоминиума с данной временной управляющей компанией.
19. До истечения срока действия договора с временной управляющей компанией, при неопределении собственниками квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома с выбором формы управления, жилищная инспекция повторно проводит конкурс по выбору временной управляющей компании на управление многоквартирным жилым домов.
20. При не подведении итогов конкурса, то договор с действующей временной управляющей компанией продлевается сроком на один месяц, до определения новой временной управляющей компанией.
Приложение 1
к Правилам определения
и назначения жилищной
инспекцией временной
управляющей компании
для управления объектом
кондоминиума
многоквартирного жилого дома
Заявка на участие (для управляющих компаний)
Кому ________________________________________________________
(указывается наименование организации)
От кого ______________________________________________________
(указывается полное наименование управляющей компании)

1. Көппәтерлі тұрғын үйді басқару жөніндегі конкурсқа қатысуға үміткер басқарушы компания туралы мәліметтер:
Заңды тұлға басшысының немесе жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Заңды тұлға басшысының немесе жеке кәсіпкердің жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
Заңды тұлға басшысының немесе жеке кәсіпкердің тіркелу мекенжайы
Тізімде мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың болмауы;
Заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің банк реквизиттері, сондай-ақ жеке тұлғаға қызмет көрсетілетін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Байланыс телефондары, пошта мекенжайы және электрондық пошта адресі
2. _________________________________ (заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы көрсетіледі) осы өтініммен конкурсқа қатысуға ниет білдіреді және Қағидаларда көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес көппәтерлі тұрғын үйді басқару жөніндегі қызметтерді жүзеге асыруға келісім береді.
___________________________________ /___________________/
(Заңды тұлға басшысының немесе             (қолы, мөрі)
жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
Толтыру күні __________________
Тұрғын үй инспекциясының
көппәтерлі тұрғын үйдің
кондоминиум объектісін басқару
үшін уақытша басқарушы
компанияны айқындау және
тағайындау қағидаларына
2–қосымша
нысан
Тұрғын үй инспекциясы мен уақытша басқарушы компания арасындағы шарттың үлгілік нысаны
______________ қала
"___"___________ 202__ жылғы
Жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) __________________________________ атынан Қағидалар негізінде әрекет ететін (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________________, бір тараптан және Басқарушы компания __________________________________ атынан, бұдан әрі "Уақытша басқарушы компания" деп аталатын __________________________________ негізінде әрекет ететін __________________________________ (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)), екінші тараптан, бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын, осы көппәтерлі тұрғын үйді басқару туралы шартты жасасты.
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы Шарт ______________________________ (тұрғын үй кешенінің атауы және оның нақты орналасқан жері (толық пошта мекенжайы) мекенжайы бойынша орналасқан көппәтерлі тұрғын үйді уақытша басқаруды қамтамасыз ету мақсатында жасалған.

1. Сведения об управляющей компании, претендующим на участие в конкурсе по управлению многоквартирным жилым домом:
(Фамилия, имя, отчество, при его наличии) руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя
Данные документа удостоверяющего личность руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя
Адрес прописки руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя
Отсутствие в списке недобросовестных участников государственных закупок;
Банковские реквизиты юридического лица или индивидуального предпринимателя, а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором обслуживается физическое лицо
Контактные телефоны, почтовый адрес и адрес электронной почты
2. __________________________________________________________
(указывается наименование юридического лица или индивидуального
предпринимателя) настоящей заявкой выражает желание принять участие
в конкурсе и выражает согласие осуществить услуги по управлению
многоквартирным жилым домом в соответствии с требованиями и условиями,
предусмотренными в Правилах.
___________________________________________ /____________________/
(Фамилия, имя, отчество, при его наличии) (подпись, руководителя печать
при наличии) юридического лица или индивидуального предпринимателя)
Дата заполнения __________________
Приложение 2
к Правилам определения
и назначения жилищной
инспекцией временной
управляющей компании
для управления объектом
кондоминиума
многоквартирного жилого дома
форма
Типовой договор между жилищной инспекцией и временной управляющей компанией
город ______________
"___"_____202__ год
Жилищная инспекция ____________________________________________,
в лице _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество, при его наличии),
действующего на основании Положения с одной стороны и Управляющей
компанией ______________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Временная управляющая компания"
в лице __________________________________________________________
(должность, (Фамилия, имя, отчество, при его наличии),
действующего на основании _______________________________________,
с другой стороны, а вместе именуемые "Стороны", заключили настоящий
договор об управлении многоквартирным жилым домом.
1. Общие положения
1.1. Настоящий договор заключен в целях обеспечения временного управления многоквартирным жилым домом, расположенного по адресу: ______________________________ (название жилищного комплекса и фактическое его местонахождение (полный почтовый адрес).

1.2. Осы Шарт "__"_________ 20__ ж. конкурстық комиссияның шешімі негізінде жасалды, № ____ хаттама.
2. Шарттың мәні
2.1. Осы Шарт бойынша ЖАО тапсырады, ал Уақытша басқарушы компания өз атынан кондоминиум объектісін басқару бойынша қызметтер көрсетуге, көппәтерлі тұрғын үйді басқару мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық қажетті заңды және нақты әрекеттерді жасауға міндеттеме алады.
2.2. Уақытша басқарушы компания кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп–ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін қолдануы тиіс.
3. Тараптардың міндеттері
3.1. Тұрғын үй инспекциясының міндеттері:
3.1.1. кондоминиум объектісін басқару нысанын (Үй кеңесін, тексеру комиссиясын) таңдау немесе Уақытша басқарушы компанияны тағайындау бойынша көппәтерлі тұрғын үйдің пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің жиналысын өткізу.
3.1.2. Уақытша басқарушы компанияға көппәтерлі тұрғын үйдің құрамы мен техникалық сипаттамалары туралы мәліметтер беру;
3.1.3 көппәтерлі тұрғын үйді маусымдық пайдалануға дайындау жөніндегі іс-шаралардың жүзеге асырылуын бақылау;
3.1.4. Уақытша басқарушы компанияның кондоминиум объектісін басқаруға және осы көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар бойынша ақша салу үшін ағымдағы шот ашуын бақылау;
3.1.5. пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне ай сайынғы және жылдық есеп беруді бақылау.
3.2. Уақытша басқарушы компанияның міндеттері:
3.2.1. Осы Шарттың талаптарына сәйкес көппәтерлі тұрғын үйді басқару.
3.2.2. Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, орынтұрақ орындары, қоймалар меншік иелерінің тізімдерін жасау;
3.2.3. Жиналыстар өткізуді ұйымдастыру үшін материалдар дайындауды жүзеге асыру;
3.2.4. Көппәтерлі тұрғын үйдегі ортақ мүліктің құрамына кіретін объектілердің сақталуын қамтамасыз ету;
3.2.5. Сервистік қызмет субъектілерімен қызметтер көрсету туралы шарттар жасасу және орындау;
3.2.6. Коммуналдық қызметтер көрсететін ұйымдармен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету, оларға ақы төлеу туралы шарттар жасасу, сондай ақ объектінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету туралы шарттардың орындалу мониторингі;
3.2.7. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі ай сайынғы және жылдық есепті ұсыну;
3.2.8. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне қызметтің негізгі көрсеткіштері туралы, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға жасалған шарттар, оларды көрсету тәртібі мен шарттары, құны туралы ақпаратқа еркін қол жеткізуді қамтамасыз ету;

1.2. Настоящий договор заключен на основании решения конкурсной комиссии от "__"_________ 20__ год. Протокол № ____.
2. Предмет договора
2.1. По настоящему договору Жилищная инспекция поручает, а Временная управляющая компания принимает на себя обязательства совершать от своего имени все необходимые юридические и фактические действия, направленные на оказание услуг по управлению объектом кондоминиума, на достижение целей управления многоквартирным жилым домом.
2.2. Временная управляющая компания применяет минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума.
3. Обязанности Сторон
3.1. Обязанности жилищной инспекции:
3.1.1. Проведение собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома по выбору формы управления объектом кондоминиума (Совета дома, ревизионной комиссии) или назначению Временной управляющей компании;
3.1.2. Предоставление Временной управляющей компании сведений о составе и технических характеристик многоквартирного жилого дома;
3.1.3 Контроль за осуществлением мероприятий по подготовке многоквартирного жилого дома к сезонной эксплуатации;
3.1.4. Контроль за открытием Временной управляющей компании текущего счета для зачисления денег по расходам на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, данного многоквартирного жилого дома;
3.1.5. Контроль за предоставлением собственникам квартир, нежилых помещений ежемесячного и годового отчета.
3.2. Обязанности Временной управляющей компании:
3.2.1. Управлять многоквартирным жилым домом в соответствии с условиями настоящего договора;
3.2.2. Формировать списки собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок;
3.2.3. Осуществлять подготовку материалов для организации проведения собраний;
3.2.4. Обеспечивать сохранность объектов, входящих в состав общего имущества в многоквартирном жилом доме;
3.2.5. Заключать и исполнять договоры об оказании услуг с субъектами сервисной деятельности;
3.2.6. Заключать договоры об оказании коммунальных услуг на содержание общего имущества объекта кондоминиума с организациями, предоставляющими коммунальные услуги, их оплате, а также мониторинг исполнения договоров об оказании коммунальных услуг на содержание общего имущества объекта;
3.2.7. Представлять собственникам квартир, нежилых помещений ежемесячного и годового отчета по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума;
3.2.8. Обеспечивать свободный доступ собственникам квартир, нежилых помещений к информации об основных показателях деятельности, о заключенных договорах на оказание услуг и выполнение работ по содержанию общего имущества объекта кондоминиума, порядке и условиях их оказания, стоимости;

3.2.9. Коммуналдық қызметтердің сапасына және оларды пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне берудің үздіксіздігіне мониторинг жүргізу;
3.2.10. Шарттың қолданылуы тоқтатылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылдау-тапсыру актісі негізінде үйдің кеңесіне немесе мүлік иелері бірлестігінің төрағасына не жай серіктестіктің сенім білдірілген адамына (бар болса):
қаржылық құжаттама (бастапқы, есептік құжаттар, қаржылық есептілік, ағымдағы шот бойынша операцияларға байланысты құжаттар), сондай ақ қаржылық құжаттаманың көшірмелері;
көппәтерлі тұрғын үйге техникалық құжаттама;
жиналыс хаттамалары;
сервистік қызмет субъектілерімен және коммуналдық қызмет көрсететін ұйымдармен жасалған қызметтер көрсету туралы шарттардың көшірмелері;
кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау актілерінің көшірмелері;
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға байланысты өзге де құжаттар;
кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамына кіретін үй-жайлардың кілттері, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамына кіретін жабдыққа қол жеткізудің электрондық кодтары (бар болса);
кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалану үшін қажетті өзге де техникалық құралдары мен жабдықтарын беруге міндетті.
4. Тараптардың құқықтары
4.1. Тұрғын үй инспекциясының негіздемесі бар:
4.1.1. Уақытша басқарушы компаниядан кондоминиум объектісін басқару және көппәтерлі тұрғын үй бойынша кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау бойынша сапалы қызметтер көрсету туралы ақпаратты уақтылы алуға;
4.1.2. Белгіленген тәртіппен Уақытша басқарушы компанияның кінәсінен келтірілген залалды өтеуді талап етуге;
4.1.3. Осы Шартты іске асыру мақсатында Уақытша басқарушы компания жасаған шарттармен танысуға;
4.1.4. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері басқару нысанын таңдау туралы дауыс берген жағдайда, шешім дауыс беруге тікелей қатысқан пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының көпшілігі келіскен кезде қабылданады, шарт біржақты тәртіппен бұзылады;
4.1.5. Өз құқықтары мен мүдделерін қорғау үшін Уақытша басқарушы компанияның әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдармен сотқа жүгінуге;
4.1.6. Осы Шарт бойынша Уақытша басқарушы компанияның жұмысын және міндеттемелерінің орындалуын бақылауға. Уақытша басқарушы компаниядан осы Шартты орындауға байланысты сұрақтарға (сұрау салуларға) жазбаша жауаптар ұсынуды талап етуге құқылы.

3.2.9. Осуществлять мониторинг качества коммунальных услуг и непрерывности их подачи собственникам квартир, нежилых помещений;
3.2.10. В течении трех рабочих дней со дня прекращения действий договора по управлению объектом кондоминиума передает совету дома или председателю объединения собственников имущества либо доверенному лицу простого товарищества (при наличии) на основании акта приема-передачи:
финансовую документацию (первичные, учетные документы, финансовую отчетность, документы, связанные с операциями по текущему счету), а также копии финансовой документации;
техническую документацию на многоквартирный жилой дом;
протоколы собраний;
копии заключенных договоров об оказании услуг с субъектами сервисной деятельности и организациями, предоставляющими коммунальные услуги;
копии актов приемки оказанных услуг по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума;
иные документы, связанные с управлением объектом кондоминиума и содержанием общего имущества объекта кондоминиума;
ключи от помещений, входящих в состав общего имущества объекта кондоминиума, электронные коды доступа к оборудованию, входящему в состав общего имущества объекта кондоминиума (при наличии);
иные технические средства и оборудование, необходимые для управления объектом кондоминиума и эксплуатации общего имущества объекта кондоминиума.
4. Права Сторон
4.1. Жилищная инспекция имеет основание:
4.1.1. Своевременно получать информацию от Временной управляющей компании об оказании качественных услуг по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума по многоквартирному жилому дому;
4.1.2. В установленном порядке требовать возмещения убытков, понесенных по вине Временной управляющей компании;
4.1.3. Знакомиться с договорами, заключенными Временной управляющей компанией в целях реализации настоящего договора;
4.1.4. При голосовании собственниками квартир, нежилых помещений о выборе формы управления, решение принимается при согласии большинства от общего числа собственников квартир, нежилых помещений, непосредственно принявших в нем участие, договор расторгается в одностороннем порядке;
4.1.5. Обращаться с жалобами на действия (бездействие) Временной управляющей компании в суд за защитой своих прав и интересов;
4.1.6. Контролировать работу и исполнение обязательств Временной управляющей компании по настоящему договору. Требовать от Временной управляющей компании представления письменных ответов на вопросы (запросы), связанные с исполнением настоящего договора.

4.2. Уақытша басқарушы компания:
4.2.1. Осы Шартта көзделген міндеттерді орындау мақсатында жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге үшінші тұлғалармен шарттар жасасуға.
4.2.2. Заңнамада белгіленген тәртіппен сервистік қызмет субъектілерімен жасалған шарт шеңберінде міндеттемелерді бұзу нәтижесінде келтірілген залалдардың орнын толтыруды талап етуге.
4.2.3. Көрсетілетін қызметтер үшін төлемақыны уақытылы енгізуді талап етуге.
4.2.4. Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау, орынтұрақ орындарын, қоймаларды күтіп-ұстау бойынша ай сайынғы жарналар бойынша берешекті өндіріп алу бойынша шараларды қабылдауға.
4.2.5. Көппәтерлі тұрғын үйдегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының шешімі бойынша мақсатты алымдарды жүзеге асыруға.
4.2.6. Орнатылған үйге ортақ есепке алу аспаптарының жұмысына және пломбалардың сақталуына тексеру жүргізуге.
4.2.7. Сервистік қызмет субъектілерінің, коммуналдық қызметтерді жеткізушілердің қызметін бақылауды, ортақ мүлікті күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды орындауды және қызметтер көрсетуді және олардың шарт талаптарына сәйкестігін жүзеге асыруға.
4.2.8. Заңнамада көзделген, осы Шарт шеңберінде Уақытша басқарушы компаниялардың өкілеттіктеріне жатқызылған өзге де құқықтарға құқылы.
5. Тараптардың жауапкершілігі
5.1. Осы Шарт бойынша міндеттемелер орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған жағдайда Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасы шеңберінде жауапты болады.
5.2. Уақытша басқарушы компания көппәтерлі тұрғын үйдің іс-әрекеті немесе әрекетсіздігі нәтижесінде оның ортақ мүлкіне келтірілген залалды келтірілген залал мөлшерінде өтеуге міндетті.
6. Есеп айырысу тәртібі
6.1. Уақытша басқарушы компания "Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 бұйрығына сәйкес кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін қолдануға тиіс.
7. Дауларды шешу
7.1. Осы Шартта реттелмеген мәселелер бойынша тараптар арасында туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер арқылы шешіледі.
7.2. Даулы мәселелерді келіссөздер арқылы реттеу мүмкін болмаған кезде даулар кондоминиум объектісінің орналасқан жері бойынша сот тәртібімен шешіледі.

4.2. Временная управляющая компания имеет основание:
4.2.1. Заключать договоры с третьими лицами на выполнение работ, оказание услуг в целях исполнения обязанностей, предусмотренных настоящим договором.
4.2.2. В установленном законодательством порядке требовать возмещения убытков, понесенных в результате нарушения обязательств в рамках заключенного договора с субъектами сервисной деятельности.
4.2.3. Требовать своевременного внесения платы за оказываемые услуги.
4.2.4. Принимать меры по взысканию задолженности по ежемесячным взносам по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума, по содержанию парковочных мест, кладовок.
4.2.5. Осуществлять целевые сборы по решению собрания собственников квартир, нежилых помещений в многоквартирном жилом доме.
4.2.6. Проводить проверку работы установленных общедомовых приборов учета и сохранности пломб.
4.2.7. Осуществлять контроль деятельности субъектов сервисной деятельности, поставщиков коммунальных услуг выполнение работ и оказание услуг по содержанию общего имущества, и их соответствия условиям договоров.
4.2.8. Иные права, предусмотренные законодательством, отнесенные к полномочиям Временным управляющим компаниям в рамках настоящего договора.
5. Ответственность Сторон
5.1. При неисполнении или ненадлежащего исполнения обязательств по настоящему договору Стороны несут ответственность, в рамках действующего Законодательства Республики Казахстан.
5.2. Временная управляющая компания возмещает ущерб, причиненный общему имуществу многоквартирного жилого дома в результате ее действий или бездействия, в размере причиненного ущерба.
6. Порядок расчетов
6.1. Временная управляющая компания должна применять минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума в соответствии с методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методикой расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума утвержденные приказом и. о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 апреля 2020 года № 20284.).
7. Разрешение споров
7.1. Все споры и разногласия, которые возникнут между сторонами по вопросам, не урегулированным настоящим договором, разрешаются путем переговоров.
7.2. При невозможности урегулирования спорных вопросов путем переговоров споры разрешаются в судебном порядке по месту нахождения объекта кондоминиума.

8. Шартты өзгерту және бұзу тәртібі
8.1. Осы Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдерінің қолы қойылған болса, жарамды болады.
8.2. Осы Шарт Тараптардың жазбаша келісімі бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да жағдайларда өзгертілуі немесе бұзылуы мүмкін.
8.3. ЖАО, егер Уақытша басқарушы компания осы Шарттың талаптарын орындамаса, көппәтерлі тұрғын үйдегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының шешімі негізінде тұрғын үй инспекциясы мен уақытша басқарушы компания арасындағы шартты орындаудан біржақты тәртіппен бас тартуға құқылы.
9. Қорытынды ережелер
9.1. Осы Шарт оған Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және бір жыл бойы әрекет етеді және өз әрекетін 20__ жылғы ___ __________________ тоқтатады.
Осы Шарттың қолданылу мерзімін тоқтату (аяқтау) Тараптардың ол бойынша міндеттемелерін тоқтатуына әкеп соғады, бірақ егер осы Шарттың талаптарын орындау кезінде осындай жағдайлар орын алса, Шарт Тараптарын оны бұзғаны үшін жауаптылықтан босатпайды.
9.2. Шарт екі данада жасалды: мемлекеттік және орыс тілінде Тараптардың әрқайсысы үшін бірдей заңды күші бар.
10. Тараптардың реквизиттері
ЖАО
_____________________________________
(атауы)
Мекенжайы: __________________________
Өкілі
_____________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қолы ________________________________
"Уақытша басқарушы компания"
Мекенжайы:__________________________
Басшы:
______________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қолы ________________________________

8. Порядок изменения и расторжения договора
8.1. Любые изменения и дополнения к настоящему договору действительны при условии, если они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями сторон.
8.2. Настоящий Договор может быть изменен или расторгнут по письменному соглашению Сторон, а также в других случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
8.3. Жилищная инспекция в одностороннем порядке имеет основание отказаться от исполнения договора между жилищной инспекцией и временной управляющей компанией на основании решения собрания собственников квартир, нежилых помещений в многоквартирном жилом доме, если Временная управляющая компания не выполняет условия настоящего договора.
9. Заключительные положения
9.1. Настоящий договор вступает в силу со дня подписания его Сторонами и действует в течение одного года и прекращает свое действие _____________________ 20__ года.
Прекращение (окончание) срока действия настоящего Договора влечет за собой прекращение обязательств Сторон по нему, но не освобождает Стороны Договора от ответственности за его нарушения, если таковые имели место при исполнении условий настоящего Договора.
9.2. Договор составлен в двух экземплярах: на государственном и русском языке для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу.
10. Реквизиты Сторон
Жилищная инспекция
______________________________________
(наименование)
Адрес: ________________________________
Представитель
______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _____________________________
"Временная управляющая компания"
Адрес: ________________________________
Руководитель:
______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _____________________________