Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 желтоқсанда № 33813 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны үш жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы туризм және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
азақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы
С. Жарасбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы 2023 жылғы
26 желтоқсандағы
№ 342 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 115 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10876 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 3-қосымшасы осы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын, Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 249 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11948 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра культуры и спорта Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 26 декабря 2023 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2023 года № 33813
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан, в которые вносятся изменения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
С. Жарасбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 26 декабря 2023 года № 342
Перечень некоторых приказов Министра культуры и спорта Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 115 "Об утверждении Перечня и формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10876) следующее изменение:
приложение 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
2. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 249 "Об утверждении формы представления отчетности организатора игорного бизнеса, Правил осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11948) следующие изменения:

көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасы осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ойын бизнесін ұйымдастырушы ұсынатын есептілікті жинауды және талдауды жүзеге асыру қағидаларында:
9 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Талдау нәтижелері ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік саясатты жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау және бақылау субъектісіне (объектісіне) бармай профилактикалық бақылау жүргізу кезінде пайдаланылады.";
3. "Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
"Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде:
реттік номері 1-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті
";
4-қосымша осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
"Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінде:
реттік номері 1-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті
";
4-қосымша осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
"Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінде:
реттік номері 1-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті
";

приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в Правилах осуществления сбора и анализа отчетности, представляемой организатором игорного бизнеса, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"Результаты анализа используются при подготовке предложений по совершенствованию государственной политики в области игорного бизнеса и проведении профилактического контроля без посещения субъекта (объекта) контроля.";
3. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20947) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью казино":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов":
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы":
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
";

4-қосымша осы Тізбенің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
"Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінде:
реттік номері 1-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті
";
4-қосымша осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
Тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 115 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Меншік құқығындағы ойын жабдықтарының болуы туралы мәліметтер
№ п/п
Ойын жабдығының атауы
Ойын жабдығының түрі
Сатып алынған жабдықтың шартының нөмірі мен күні
Жабдықты қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі мен күні
Мақсаты (букмекерлік кеңсеге немесе тотализаторға немесе казиноға немесе ойын автоматтары залдарына арналған)
Саны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Сериялық немесе инвентарлық нөмірі
Өндіруші
Техникалық жай-күйі (жаңа, бұрын пайдаланылған)
Сәйкестік сертификатының нөмірі және күні, берген орган (жаңа ойын автоматтары үшін)
Жабдықтарды тестілеу күні (жаңа ойын автоматтары үшін)
Бақылау-кассалық аппараттың (фискализатор) нөмірі (болған жағдайда)
Технологиялық тұрғыдан ойын автоматына енгізілген ұтыс пайызы (ойын автоматтары үшін)
8
9
10
11
12
13
14
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
Тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 249 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған : www.tsm.gov.kz
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілігін ұсыну нысаны
Есепті кезең ________20__жыл
Индексі: 1-(ОИБ)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, тоқсанына бір рет
Ойын жабдығының атауы және түрі
Ойын жабдығының саны
Сериялық немесе инвентарлық нөмірі
Өндіруші
Ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі (жаңа / қолданылған)
Жабдықты тестілеу күні (жаңа ойын автоматтары үшін)
дана
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер
Ойын автоматына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы (ойын автоматтары залы үшін)
Үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер
Бейне жазу жүйесінің атауы
Саны
Техникалық жай-күйі
Жабдықты тестілеу күні
Ауыстырылатын жабдықтың сериялық нөмірі
Лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны
Ойын үстелдері санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы ақпарат
дана
%
дана
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Кассалар саны туралы мәліметтер
Қызметкерлер саны
Есепті кезең үшін лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы
Есептілікті ұсынған күнгі жағдай бойынша банкте (банктерде) нақты орналастырылған міндетті резервтердің сомасы*
Ойын бизнесін ұйымдастырушының құрылтайшылар құрамындағы бенефициарлық меншік иелері, басшылары және ойын бизнесін ұйымдастырушының бірінші басшылары туралы мәліметтер
Елді мекен (облыс, қала)
Кассаның орналасқан жері (мекен-жайы)
Есептен шығару туралы мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік кіріс органдарында салық салу объектілерін/кассаларды (кассаларды) тіркеу есебі туралы мәліметтер
адам
теңге
теңге
16
17
18
19
20
21
22
*Міндетті резервтердің болуын растау мақсатында есептілікке салым шартын жасаған кезде ашылған банктік шоттар бойынша ақшасының болуы және қозғалысы туралы анықтама қоса беріледі.
Ұйымның атауы: ___________________________________________________________
Қызмет түрі ______________________________________________________________
Заңды мекен-жайы _________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
Ойын мекемесінің немесе тауар белгісінің атауы (болған жағдайда) ______________________
Интернет-ресурс (болған жағдайда) __________________________________________
Телефон:__________________________________________________________________
Берілген лицензияның нөмірі мен күні
__________________________________________________________________________
_____ парақта қоса беріледі
Осымен: осы есептілікте көрсетілген барлық мәліметтер және қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылатындығы расталады.
Жауапты тұлға _________________________________ қолы _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға
____________________________________________ қолы ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілік нысаны
(Индекс: 1 - (ОИБ), кезеңділігі: тоқсан сайын)

приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора":
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
";
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 115
Форма
Сведения о наличии игорного оборудования на праве собственности
№ р/с
Наименование игорного оборудования
Вид игорного оборудования
Номер и дата договора приобретенного оборудования
Номер и дата акта приема-передачи оборудования
Предназначение (для букмекерской конторы или тотализатора или казино или зала игровых автоматов)
Количество
Серийный или инвентарный номер
Производитель
Техническое состояние (новое, бывшее в употреблении)
Номер, дата, орган, выдавший сертификат соответствия (для новых игровых автоматов)
Дата тестирования оборудования (для новых игровых автоматов)
Номер контрольно-кассового аппарата (фискализатора) (при наличии)
Процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для игровых автоматов)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 249
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.tsm.gov.kz
Форма представления отчетности организатора игорного бизнеса
Отчетный период ________20__года
Индекс: 1-(ОИБ)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: организаторы игорного бизнеса
(юридические лица, осуществляющие организацию и проведение азартных
игр и (или) пари)
Срок представления формы административных данных: один раз в квартал,
не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование и вид игорного оборудования
Количество игорного оборудования
Серийный или инвентарный номер
Производитель
Техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов (новое/бывшее в употреблении)
Дата тестирования оборудования (для новых игровых автоматов)
Сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем
Установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов)
Сведения об изменении количества столов, замены оборудования
Наименование видеозаписывающей системы
Количество
Техническое состояние
Дата тестирования оборудования
Серийный или инвентарный номер заменившего оборудования
Количество игровых столов, указанных при получении лицензии
Информация об увеличении и сокращении количества игровых столов
штук
штук
%
штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о количестве касс
Численность работников
Сумма уплаченной платы за пользование лицензией за отчетный период
Сумма обязательных резервов, фактически размещенных в банке (-ах) по состоянию на день предоставления отчетности*
Сведения о бенефициарных собственниках в составе учредителей, руководителей организатора игорного бизнеса и о первых руководителях организатора игорного бизнеса
Населенный пункт (область, город)
Месторасположение кассы (адреc)
Сведения о регистрационном учете объектов налогообложения/касс (-ы) в органах государственных доходов, включая сведения о снятии с учета
человек
тенге
тенге
16
17
18
19
20
21
22
*В целях подтверждения наличия обязательных резервов к отчетности прилагается
справка о наличии и движении денег по банковским счетам, открытым
при заключении договора банковского вклада.
Наименование организации:
____________________________________________________________________
Вид деятельности ____________________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Бизнес идентификационный номер _____________________________________
Наименование игорного заведения или товарного знака (при наличии)
____________________________________________________________________
Интернет-ресурс (при наличии) ________________________________________
Телефон: ___________________________________________________________
Номер и дата выданной лицензии ______________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все сведения, указанные в настоящей отчетности,
и прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
Ответственное лицо __________________________________________ подпись
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
__________________________________________________________ подпись
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Форма отчетности организатора игорного бизнеса
(Индекс: 1 - (ОИБ), периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ойын бизнесін ұйымдастырушының есептілікті ұсыну нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ойын бизнесін ұйымдастырушылар (құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар) толтырады және Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетіне ұсынады.
3. Нысан ойын бизнесін ұйымдастырушы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен (міндеттерді жүктеу туралы бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып), сондай-ақ ұйымның мөрімен (болған жағдайда) расталады.
4. Нысан тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-бағанда реттік нөмірі толтырылады;
6. 2-бағанда ойын жабдығының атауы және түрі көрсетіледі;
7. 3-бағанда ойын жабдығының саны көрсетіледі;
8. 4-бағанда ойын жабдығының сериялық немесе инвентарлық нөмірі көрсетіледі;
9. 5-бағанда ойын жабдығын өндіруші көрсетіледі;
10. 6-бағанда ойын жабдығының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі көрсетіледі (жаңа/қолданылған);
11. 7-бағанда ойын жабдығын тестілеу күні көрсетіледі (жаңа ойын автоматтары үшін);
12. 8, 9, 10, 11-бағандарда бейне жазу жүйелерінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер, оның ішінде бейне жазу жүйесінің атауы, жабдықтың саны, техникалық жай-күйі, тестілеу күні көрсетіледі;
13. 12-бағанда ойын автоматтарына технологиялық салынған ұтыстың белгіленген пайызы көрсетіледі (ойын автоматтары залдар үшін);
14. 13, 14, 15-бағандарда үстелдер санының өзгеруі, жабдықты ауыстыру туралы мәліметтер, оның ішінде ауыстырылған жабдықтың сериялық немесе инвентарлық нөмірі, лицензия алу кезінде көрсетілген ойын үстелдерінің саны, ойын үстелдер санының ұлғайтылғаны және қысқартылғаны туралы мәліметтер көрсетіледі;
15. 16, 17, 18-бағандарда кассалар саны, оның ішінде елді мекен (облыс, қала), кассаның орналасқан жері (мекенжайы), есептен шығару туралы мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік кіріс органдарында салық салу объектілерін/кассаны (кассаларды) тіркеу есебі туралы мәліметтер көрсетіледі;
16. 19-бағанда қызметкерлердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
17. 20-бағанда ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысуға есепті кезең үшін лицензияны пайдаланғаны үшін төленген төлем сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
18. 21-бағанда есептілікті ұсынған күнгі жағдай бойынша банкте (банктерде) нақты орналастырылған "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалатын міндетті резервтер түріндегі әрбір лицензияға қамтамасыз ету сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы представления отчетности организатора игорного бизнеса.
2. Форма заполняется организаторами игорного бизнеса (юридическими лицами, осуществляющие организацию и проведение азартных игр и (или) пари) и представляется в Комитет индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
3. Форма заверяется подписью руководителя организатора игорного бизнеса, либо лица его заменяющего (с приложением копии приказа о возложении обязанностей), а также печатью организации (при наличии).
4. Форма предоставляется ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 заполняется номер по порядку;
6. В графе 2 указывается наименование и вид игорного оборудования;
7. В графе 3 указывается количество игорного оборудования;
8. В графе 4 указывается серийный или инвентарный номер игорного оборудования;
9. В графе 5 указывается производитель игорного оборудования;
10. В графе 6 указывается техническое состояние игорного оборудования, игровых автоматов (новое/бывшее в употреблении);
11. В графе 7 указывается дата тестирования игорного оборудования (для новых игровых автоматов);
12. В графах 8, 9, 10, 11 указываются сведения о техническом состоянии видеозаписывающих систем, в том числе наименование видеозаписывающей системы, количество, техническое состояние, дата тестирования оборудования;
13. В графе 12 указывается установленный процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для зала игровых автоматов);
14. В графах 13, 14, 15 указываются сведения об изменении количества столов, замены оборудования, в том числе серийный или инвентарный номер заменившего оборудования, количество игровых столов, указанных при получении лицензии, информация об увеличении и сокращении количества игровых столов;
15. В графах 16, 17, 18 указываются сведения о количестве касс, в том числе населенный пункт (область, город), месторасположение кассы (адрес), сведения о регистрационном учете объектов налогообложения/касс (-ы) в органах государственных доходов, включая сведения о снятии с учета;
16. В графе 19 указываются сведения о численности работников;
17. В графе 20 указываются сведения о сумме уплаченной платы за пользование лицензией на занятие деятельностью в сфере игорного бизнеса за отчетный период;
18. В графе 21 указываются сведения о сумме обеспечения на каждую лицензию в виде обязательных резервов, определяемых Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе", фактически размещенных в банке (-ах) по состоянию на день предоставления отчетности;