Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 23 қаңтардағы № 107-120 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 25 қаңтарда № 1331 болып тіркелді
Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2019–2023 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 25 маусымдағы № 107-884 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1232 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 3-тармағының 7-3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының елордасы – Нұр-Сұлтан қаласын Қазақстан Республикасының елордасы – Астана қаласы деп өзгерту туралы" 2022 жылғы 17 қыркүйектегі № 1017 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының 1-тармағының 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) – "360 024 000 "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау" және "360 038 000 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында біліктілікті арттыру, кадрларды даярлау және қайта даярлау";
"Астана қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "353 043 000 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" және "353 044 000 "Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері болып бекітілсін.;
көрсетілген қаулының 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.";
көрсетілген қаулының 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";

О внесении изменений в некоторые постановления акимата города Нур-Султан
Постановление акимата города Астаны от 23 января 2023 года № 107-120. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 25 января 2023 года № 1331
Акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Нур-Султан от 25 июня 2019 года № 107-884 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2019–2023 учебные годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1232) следующие изменения:
преамбулу указанного постановления изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-3) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2022 года № 1017 "О переименовании города Нур-Султана – столицы Республики Казахстан в город Астану – столицу Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
подпункт 3) пункта 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3) администраторами бюджетных программ:
"360 024 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" и "360 038 000 "Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек" – Государственное учреждение "Управление образования города Астаны" (далее – Управление);
"353 043 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" и "353 044 000 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования" – Государственное учреждение "Управление общественного здравоохранения города Астаны.";
пункт 3 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3. Управлению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.";
пункт 4 указанного постановления изложить в новой редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.";

көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшаларының жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 25 маусымдағы
№ 107-884 қаулысына
1-қосымша";
"Астана қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 25 маусымдағы
№ 107-884 қаулысына
2-қосымша";
көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшалары осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2020–2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 107-2048 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1293 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 3-тармағының 7-3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының елордасы – Нұр-Сұлтан қаласын Қазақстан Республикасының елордасы – Астана қаласы деп өзгерту туралы" 2022 жылғы 17 қыркүйектегі № 1017 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының 1-тармағының 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) – "360 024 000 "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау";
"Астана қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі – "353 043 000 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" және "353 044 000 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері болып бекітілсін.";
көрсетілген қаулының 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.";
көрсетілген қаулының 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшаларының жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 107-2048 қаулысына
1-қосымша";
"Астана қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 107-2048 қаулысына
2-қосымша";

правый верхний угол в приложениях 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции:
"Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 25 июня 2019 года № 107-884";
"Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 25 июня 2019 года № 107-884";
приложения 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление акимата города Нур-Султан от 30 сентября 2020 года № 107-2048 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2020–2024 учебные годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1293) следующие изменения:
преамбулу указанного постановления изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-3) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2022 года № 1017 "О переименовании города Нур-Султана – столицы Республики Казахстан в город Астану – столицу Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
подпункт 3) пункта 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3) администраторами бюджетных программ:
"360 024 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" – Государственное учреждение "Управление образования города Астаны (далее – Управление);
"353 043 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" и "353 044 000 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования" – Государственное учреждение "Управление общественного здравоохранения города Астаны.";
пункт 3 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3. Управлению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.";
пункт 4 указанного постановления изложить в новой редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.";
правый верхний угол в приложениях 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции:
"Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 30 сентября 2020 года № 107-2048";
"Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 30 сентября 2020 года № 107-2048";

көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшалары осы қаулының 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімдігінің
2023 жылғы 23 қаңтардағы
№ 107-120 қаулысына
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 25 маусымдағы
№ 107-884 қаулысына
1-қосымша

приложения 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему постановлению.
3. Руководителю государственного учреждения "Управление образования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Приложение 1
к постановлению
акимата города Астаны
от 23 января 2023 года № 107-120
Приложение 1
к постановлению акимата
города Нур-Султана
от 25 июня 2019 года № 107-884

Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2019–2023 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Р/с
Қазақстан Республикасының кәсіптік білім мамандықта рының коды
Мамандық атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау
Бюджеттік бағдарлама лар әкімшісі
Барлығы
негізгі орта білім беру базасында
(9 (10) сынып)
жалпы орта білім беру базасында

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2019–2023 учебные годы
№ п/п
Код специальности профессиональ ного образования Республики Казахстан
Наименование специальности
Прием граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства
Администратор бюджетных программ
Всего
на базе основного среднего образования
(9 (10) класс)
на базе общего среднего образования

3655
1775
1260
445
175
Астана қаласы әкімдігінің
2023 жылғы 23 қаңтардағы
№ 107-120 қаулысына
2-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 25 маусымдағы
№ 107-884 қаулысына
2-қосымша
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2019-2023 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Р/с№
Қазақстан Республикасының кәсіптік білім мамандықтарының коды
Мамандық атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Барлығы
негізгі орта білім беру базасында

3655
1775
1260
445
175
Приложение 2
к постановлению
акимата города Астаны
от 23 января 2023 года № 107-120
Приложение 2
к постановлению акимата
города Нур-Султана
от 25 июня 2019 года № 107-884
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2019-2023 учебные годы по Государственной программе развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
№ п/п
Код специальности профессионального образования Республики Казахстан
Наименование специальности
Прием граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства
Администратор бюджетных программ
Всего
на базе основного среднего образования