Шортанды аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 тамыздағы № С-46/3 "Шортанды ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 сәуірдегі № 8С-2/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 12 сәуірде № 8532-03 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 қарашадағы № 8С-10/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 20.11.2023 № 8С-10/3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "Шортанды ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 29 тамыздағы № С-46/3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7349 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Шортанды ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
6-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацындағы "Конституция" деген сөз "Конституциясы" деген сөзге ауыстырылсын;
7-тармақтың 1), 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде өтініш бойынша ол басталғаннан кейін үш айдан кешіктірмей, отбасының (азаматтың) табысына қарамастан, азаматтарға (отбасыларға):
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) бір рет 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;
2) өмірлік қиын жағдайда, оның ішінде әлеуметтік мәні бар аурулар салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі деп танылған адамдарға (отбасыларға):
әлеуметтік мәні бар қатерлі ісіктері бар азаматтарға жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда, медициналық мекемеден растау анықтамасы негізінде бір рет 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;
жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда, медициналық мекемеден растау анықтамасы негізінде адамның иммун тапшылығы вирусынан туындаған әлеуметтік мәні бар ауруы бар азаматтарға бір рет 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;
диспансерлік есепте тұрған, адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алмай тағайындалады, ай сайын ең төмен күнкөріс деңгейінің 2 (екі) еселенген мөлшерінде төленеді;
әлеуметтік мәні бар туберкулез ауруы бар, амбулаториялық емделуде жүрген азаматтарға ай сайын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде төленеді;
химиопрофилактика кезеңінде туберкулез жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне бір рет 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;

Решение Шортандинского районного маслихата № 8С-2/4 "О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 29 августа 2019 года № С-46/3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Шортандинского района""
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 апреля 2023 года № 8С-2/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 апреля 2023 года № 8532-03. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20 ноября 2023 года № 8С-10/3
Сноска. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20.11.2023 № 8С-10/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Шортандинского района" от 29 августа 2019 года № С-46/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7349) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Шортандинского района, утвержденных указанным решением:
в первом абзаце подпункта 2) пункта 6 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункты 1), 2), 3) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) гражданам (семьям), при наступлении трудной жизненной ситуации по обращению не позднее трех месяцев после ее наступления, независимо от дохода семьи (гражданина):
гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, единовременно в предельном размере - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
2) лицам (семьям), признанным находящимся в трудной жизненной ситуации, в том числе ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний:
гражданам, имеющим социально значимое заболевание злокачественные новообразования, на основании справки подтверждения с медицинского учреждения, без учета среднедушевого дохода единовременно в предельном размере 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
гражданам, имеющим социальное значимое заболевание болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека, на основании справки подтверждения с медицинского учреждения без учета среднедушевого дохода, единовременно в предельном размере - 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям инфицированных детей вирусом иммунодефицита человека, состоящим на диспансерном учете, социальная помощь назначается без учета среднедушевого дохода, выплачивается ежемесячно в 2 (двух) кратном размере величины прожиточного минимума;
гражданам, имеющим социальное значимое заболевание туберкулез, находящимся на амбулаторном лечении, выплачивается ежемесячно в предельном размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированным туберкулезом в период химиопрофилактики единовременно в предельном размере 3 (три) месячных расчетных показателей;

3) өмірлік қиын жағдайда деп танылған адамдарға (отбасыларға) жан басына шаққандағы орташа табысын есепке алмағанда, бір рет мынадай негіздер бойынша:
бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға 10 (он) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;
мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған адамдарға (отбасыларға) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға 10 (он) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға 10 (он) айлық есептік көрсеткіш шекті мөлшерінде;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрайымы Г.Садвокасова

3) лицам (семьям), признанным находящимся в трудной жизненной ситуации, единовременно без учета среднедушевого дохода по следующим основаниям:
лицам с инвалидностью первой, второй групп - в предельном размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;
лицам (семьям), воспитывающим ребенка с инвалидностью - в предельном размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
лицам, освобожденным из мест лишения свободы - в предельном размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;
лицам, состоящим на учете службы пробации - в предельном размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова