"Жамбыл облысында ортақ су пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 26 қыркүйектегі № 38-9 шешіміне толықтыру енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 5 қазандағы № 7-6 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 6 қазанда № 5092 болып тіркелді
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 26 қыркүйектегі "Жамбыл облысында ортақ су пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4352 болып тіркелген) № 38-9 шешіміне мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жамбыл облысында ортақ су пайдалану Қағидалары:
мынадай мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында, Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған "Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Жамбыл облысының әкімдігінің 2019 жылғы 7 тамыздағы № 168 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4314 болып тіркелген), "Жамбыл облысының шекарасындағы Балқаш көлінің "Аяқарал" аралында көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған орынды белгілеу туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2017 жылғы 21 тамыздағы № 178 қаулыларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3531 болып тіркелген) бекітілген жерлерді есепке алмағанда, Жамбыл облысының аумағында орналасқан су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарында шомылуға тыйым салынады.
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 354 "Шағын көлемді кемелерді және олар тоқтауға арналған базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11197 болып тіркелген) бұйрығының 10 тармағына сәйкес шағын көлемді кемелермен жүзу кезінде:
1) адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында мотордың немесе желкеннің астынан өтуге және су объектілеріндегі тұрғындардың жаға, басқа суға түсу орындары мен жаппай демалу акваторияларында маневрлеуге;
2) жағажайлар мен суға түсуге ұйымдастырылған басқа да орындарда суға түсу шекарасының қоршауына 10 метрге дейінгі қашықтықта жақындауға жол берілмейді.
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облыстық
мәслихатының төрағасы А. Нуралиев

О внесении дополнения в решение Жамбылского областного маслихата от 26 сентября 2019 года № 38-9 "Об утверждении Правил общего водопользования в Жамбылской области"
Решение Жамбылского областного маслихата от 5 октября 2023 года № 7-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 6 октября 2023 года № 5092
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата от 26 сентября 2019 года № 38-9 "Об утверждении Правил общего водопользования в Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4352) следующее дополнение:
в Правила общего водопользования в Жамбылской области, утвержденных указанным решением:
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. В целях охраны жизни и здоровья граждан запрещается купание в водных объектах и водохозяйственных сооружениях, расположенных на территории Жамбылской области, за исключением мест, утвержденных постановлениями акимата Жамбылской области от 7 августа 2019 года № 168 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4314), от 21 августа 2017 года № 178 "Об установлении места для массового отдыха, туризма и спорта на острове "Аякарал" озера Балхаш в границах Жамбылской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3531).
Согласно пункту 10 приказа исполняющего обязанности министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 354 "Об утверждении правил эксплуатации маломерных судов и баз (сооружений) для их стоянки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11197) при плавании на маломерных судах не допускается:
1) в целях обеспечения безопасности людей заходить под мотором или парусом и маневрировать на акваториях пляжей, других мест купания и массового отдыха населения на водных объектах;
2) приближаться не ближе 10 метров к ограждению границ заплыва на пляжах и других организованных мест купания.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Жамбылского
областного маслихата А. Нуралиев