Сарысу ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 маусымдағы № 5-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 23 маусымда № 5047 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы №787 қаулысына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері-болу құнының 5(бес) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихат төрағасы Ш. Мусабеков

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по Сарысускому району
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 19 июня 2023 года № 5-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 23 июня 2023 года № 5047
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года №787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взнос для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2023 года включительно – в размере 5 (пять) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Сарысуского
районного маслихата Ш. Мусабеков