Бұқар жырау ауданының елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 9 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 3 қаңтарда № 6544-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 11 бабының 1 тармағына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес,Бұқар жырау ауданының елді мекендеріндегі бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Әли
Бұқар жырау аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 9 шешіміне қосымша
Бұқар жырау ауданы Ботақара кентінің бағалау аймақтарының шекаралары
Бұқар жырау ауданы Ғабиден Мұстафин кентінің бағалау аймақтарының шекаралары
Бұқар жырау ауданы Қушоқы кентінің бағалау аймақтарының шекаралары
Бұқар жырау ауданының елді мекендеріндегі жер учаскелері үшін төлем ақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Бағалау аймағының №
Бағалау аймақтарының сипаттамасы
Түзету коэффициенттері
Ботақара кенті
I

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки населенных пунктов Бухар-Жырауского района
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28 декабря 2023 года № 9. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 3 января 2024 года № 6544-09
В соответствии пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан Бухар-Жырауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в населенных пунктах Бухар-Жырауского района согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Председатель сессии М. Абрам
приложение к решению
Бухар-Жырауского
районного маслихата
от 28 декабря 2023 года
№ 9
Границы оценочных зон поселка Ботакара Бухар-Жырауского района
Границы оценочных зон поселка Габидена Мустафина Бухар-Жырауского района
Границы оценочных зон поселка Кушокы Бухар-Жырауского района
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам за земельные участки в населенных пунктах Бухар-Жырауского района
№ оценочной зоны
Описание оценочных зон
Поправочные коэффициенты
поселок Ботакара
I

Кенттің орталық бөлігінде негізгі әкімшілік ғимараттар, әлеуметтік мәдени тұрмыстық нысандар, дүкендер желісі, кафелер шоғырланған. Тұрғын үй қоры 2 қабатты құрылыстың кейбір әкімшілік ғимараттарынан басқа, негізінен жеке сектордан тұрады. Бұқар жырау, Сәтпаев, Торегожин, Бауыржан Момышұлы, Абылай хан, Шопанай, Әлихан Бөкейхан, Қазыбек би көшелері ішінара кірді. Қарағанды-Қарқаралы-Аягөз автожолының бойындағы аумақ автожол осінен 100 метр және электр беру мен байланыс желілерінің астындағы жер.
2,0
II
Тұрғын үй құрылысының қалған бөлігі, тұрғын үй қоры жеке сектормен ұсынылған, шағын дүкендер, моншалар желісі бар.
1,0
III
Кент шекарасындағы құрылыс салудан, ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерден босаумақ.
0,8
Ғабиден Мұстафин кенті
I
Өндірістік, өнеркәсіптік, көліктік, коммуникациялық аумақтар, өнеркәсіп жерлері, Бастау-Ақтау-Теміртау автожолының бойындағы ені 100 м жолдар осінен және электр және байланыс желілерінің астындағы "Қазақстан темір жолы" ҰК" жерлері 070, 066, 115 және 116 есептік кварталдарда орналасқан.
2,0
II
Ғабиден Мұстафин кентінің қоныстану аумағында негізгі әкімшілік ғимараттар әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілері, дүкендер, кафелер желісі, Центральная, Корниенко, Октябрьская, Набережная, Гагарин, К. Альмагамбетов, Футбол, Мир, Юбилейная, Ахметов, Верхняя, Советская, Механизатор, Майская көшелері шоғырланған, сондай-ақ Нұра станциясының қоныстану аумағында Привокзальная, Пристанционная, Пионерская, Шахтинская, Озерная, Весовая, Элеваторная, Первомайская, Механизаторов, Крайняя, 1-й тупик, Средняя, Центральный проезд көшелері 066, 115 және 116 есептік кварталдарда орналасқан.
1,0
III
Кент шекарасындағы құрылыс салудан бос аумақ – ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер.
0,8
Қушоқы кенті
I
Өндірістік, өнеркәсіптік, көліктік, коммуникациялық аудандар, өнеркәсіптік мақсаттағы жерлер, негізгі әкімшілік ғимараттар шоғырланған кенттің орталық бөлігі әлеуметтік мәдени тұрмыстық объектілер, дүкендер желісі, кафелер орналасқан. Тұрғын үй қоры 2 және 5 қабатты үйлерден тұрады. Ішінара Разрезовская, Ысқақов Ескендір, Абай көшелері кірді.
2,0
II
Бұл ауылдың орталығына іргелес жеке сектор.
1,2
III
Бұл тұрғын үй құрылысының қалған бөлігі - жеке сектордан тұратын тұрғын үй құрылысының қалған бөлігі.
1,0
IV
Бұл құрылыс салудан азат кент шекарасындағы аумақ - Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер, Майозек ауылының жеке секторы.
0,8

Центральная часть поселка сосредоточены основные административные здания, объекты социально-культурного быта, сеть магазинов, кафе. Жилой фонд представлен в основном частным сектором, кроме некоторых административных зданий 2-х этажной застройки. Частично вошли улицы Бухар-Жырау, Сатпаева, Торегожина, Бауыржан Момышулы, Абылайхана, Шопаная, Әлихан Бөкейхан, Казыбек би. Территория вдоль автодороги Караганда-Каркаралинск-Аягуз по 100 метров от оси автодороги и земли под линиями электропередач и связи.
2,0
II
Оставшаяся часть селитебной застройки, жилой фонд представлен частным сектором, имеется сеть мелких магазинов, бани.
1,0
III
Территория в границах поселка, свободная от застройки, земли сельскохозяйственного использования.
0,8
поселок Габидена Мустафина
I
Производственные, промышленные, транспортные, коммуникационные районы, земли промышленного назначани, земли вдоль автомобильной дороги Бастау-Актау-Темиртау шириной по 100 м от оси дорог и земли под линиями электропередач и связи "НК "Казақстан темір жолы" расположенные в 070, 066, 115 и 116 учетных кварталах.
2,0
II
Селитебная зона поселка Габидена Мустафина, где сосредоточены основные административные здания объекты социально-культурного быта, сеть магазинов, кафе, улицы Центральная, Корниенко, Октябрьская, Набережная, Гагарина, К. Альмагамбетова, Футбольная, Мира, Юбилейная, Ахметова, Верхняя, Советская, Механизаторов, Майская, а также селитебная зона станции Нуринская по улицам Привокзальная, Пристанционная, Пионерская, Шахтинская, Озерная, Весовая, Элеваторная, Первомайская, Механизаторов, Крайняя, 1-й тупик, Средняя, Центральный проезд, расположенные в 066, 115 и 116 учетных кварталах.
1,0
III
Территория в границах поселка свободная от застройки – земли сельскохозяйственного использования.
0,8
поселок Кушокы
I
Производственные, промышленные, транспортные, коммуникационные районы, земли промышленного назначания, центральная часть поселка где сосредоточены основные административные здания объекты соцкультбыта, сеть магазинов, кафе. Жилой фонд представлен 2-х и 5-ти этажными домами. Частично вошли улицы: Разрезовская, Искакова Искандера, Абая.
2,0
II
Это частный сектор, прилегающий к центру поселка.
1,2
III
Это оставшаяся часть селитебной застройки - остальная жилая застройка, состоящая из частного сектора.
1,0
IV
Это территория в границах поселка свободная от застройки- земли сельскохозяйственного использования, частный сектор села Майозек.
0,8