2023 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормаларын, сондай-ақ пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемдерін бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 89/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 28 сәуірде № 7327 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, "Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген, Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 78-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
осы қаулының қосымшасына сәйкес 2023 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормалары;
2023 жылға арналған пестицидтерді, биоагенттердi (энтомофагтарды) субсидиялауға 2 669 102 000 (екі миллиард алты жүз алпыс тоғыз миллион жүз екі мың) теңге қаражатының бюджет көлемдері.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы әкімдігінің 20.12.2023 № 335/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының Қазақстан Республикасы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облыс әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды облыс әкімінің жетекшелік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Байханов
Павлодар облысы әкімдігінің

Об утверждении перечня и норм субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги), а также объемов бюджетных средств на субсидирование пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на 2023 год
Постановление акимата Павлодарской области от 20 апреля 2023 года № 89/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 апреля 2023 года № 7327.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 78 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20209), акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) на 2023 год согласно приложению к настоящему постановлению;
объемы бюджетных средств на субсидирование пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на 2023 год в размере 2 669 102 000 (два миллиарда шестьсот шестьдесят девять миллионов сто две тысячи) тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 20.12.2023 № 335/4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Байханов
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области

2023 жылғы 20 сәуірдегі
№ 89/2 қаулысымен
бекітілген
2023 жылға субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) тізбесі және 1 литрге (килограмм, грамм, дана) пестицидтерге, биоагенттерге (энтомофагтарға) арналған субсидиялар нормалары
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы әкімдігінің 20.12.2023 № 335/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ п/п
Пестицидтердің топтары бойынша әсерлі зат
Өлшем бірлігі (литр, килограмм, грамм, дана)
Пестицидтердің 1 литріне (килограмына, граммына, данасына) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Гербицидтер

от 20 апреля 2023 года
№ 89/2
Перечень субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) на 2023 год
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 20.12.2023 № 335/4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Действующее вещество по группам пестицидов
Единица измерения (литр, килограмм, грамм, штук)
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) тенге
Гербициды

752
Трихограмма
грамм
168
753
Бракон
дана
1,6
Ескертпе: * екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және гербицид пен десикант ретінде пайдаланылатын препараттар;
** қосарланған мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид ретінде және ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілердің қойма үй-жайларында қорлардың зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
*** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид ретінде және астық өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындарда қорларды зиянкестерге қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын;
**** үш мақсатта мемлекеттік тіркелген және инсектицид ретінде және ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің қойма үй-жайларында қор зиянкестеріне қарсы және нан өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындарда қор зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
***** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид және фунгицид ретінде пайдаланылатын препараттар;
****** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид және егін себу алдындағы өңдеуге арналған препарат ретінде пайдаланылатын препараттар.

752
Трихограмма
грамм
168
753
Бракон
штук
1,6
Примечание: * препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как гербицид и десикант;
** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции;
*** имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
**** препараты, имеющие государственную регистрацию тройного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции и против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
***** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и фунгицид;
****** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и препарат для предпосевной обработки.