Павлодар облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 538/44 "Павлодар облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 қыркүйекте № 54/4 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 14 қыркүйекте № 7392-14 болып тіркелді
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "Павлодар облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 538/44 шешіміне (Нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7102 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Павлодар облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қағидаларының 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Атақ: ерекше еңбегі үшін (мемлекеттік, әскери және қоғамдық қызметтегі, демократияны, жариялылық пен әлеуметтік прогресті, рухани және зияткерлік әлеуетті дамытудағы жоғары жетістіктері үшін; заңдылықты, құқықтық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті нығайтудағы белсенділігі үшін; облыстың (қаланың, ауданның) әлеуметтік-экономикалық дамуына қосқан үлесі үшін) қоршаған ортаны қорғауға белсенді қатысқаны және өскелең ұрпақты рухани-патриоттық тәрбиелегені үшін) жалпы еңбек өтілі облыспен, қаламен, ауданмен жоғарыда аталған қызмет салаларының бірінде кемінде 20 жыл байланысты азаматтарға беріледі.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Атақ Қазақстан Республикасы күніне орайластырылып жылына бір рет беріледі. Атақ жетіден аспайтын азаматтарға беріледі.
Павлодар облысының (қаласының, ауданының) мерейтойлық күніне орай Атақ беру әрбір он жыл сайын жүзеге асырылады және он адамға дейін берілуі мүмкін.
Қолдаухаттар қабылдау ағымдағы жылдың 15 қыркүйегіне дейін жүзеге асырылады. Белгіленген мерзімнен кеш келіп түскен қолдаухаттар қаралмайды.";
"21. "Павлодар облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" төсбелгісін, куәлігін (бұдан әрі – куәлік) тапсыруды облыстың (қаланың, ауданның) әкімі және тиісті мәслихаттың төрағасы салтанатты түрде жүргізеді.";
"22. Куәлікке облыс (қала, аудан) әкімі және тиісті мәслихат төрағасы қол қояды.";
"Павлодар облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облыстық мәслихатының төрағасы И. Теренченко
Павлодар облыстық
мәслихатының 2023 жылғы
11 қыркүйектегі № 54/4
шешіміне қосымша
"Павлодар облысының
(қаласының, ауданының)
Құрметті азаматы" атағын
беру қағидаларына
қосымша
____________________
(облысы/қала/аудан)
НАГРАДА ҚАҒАЗЫ

О внесении изменений в решение маслихата Павлодарской области от 11 декабря 2020 года № 538/44 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Павлодарской области (города, района)"
Решение Павлодарского областного маслихата от 11 сентября 2023 года № 54/4. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 14 сентября 2023 года № 7392-14
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Павлодарской области "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Павлодарской области (города, района)" от 11 декабря 2020 года № 538/44 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7102) следующие изменения:
в Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Павлодарской области" (города, района), утвержденных указанным решением:
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Звание присваивается гражданам: за особые заслуги (за высокие достижения в государственной, военной и общественной деятельности, в развитии демократии, гласности и социального прогресса, духовного и интеллектуального потенциала; за активность в укрепление законности, правопорядка, общественной безопасности; за вклад в социально-экономическое развитие области (города, района); за активное участие в защите окружающей среды и духовно-патриотическое воспитание подрастающего поколения), чей общий трудовой стаж связан с областью, городом, районом не менее 20 лет в одной из вышеуказанных сфер деятельности.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Присвоение Звания осуществляется один раз в год и приурочивается ко Дню Республики Казахстан. Звание присваивается не более семи гражданам.
По случаю юбилейной даты Павлодарской области (города, района) присвоение Звания осуществляется каждые десять лет и может быть присвоено до десяти гражданам.
Прием ходатайства осуществляется до 15 сентября текущего года. Ходатайства, поступившие позже установленного срока, не рассматриваются.";
"21. Вручение нагрудного знака, удостоверения "Почетный гражданин Павлодарской области (города, района)" (далее – удостоверение) производится в торжественной обстановке акимом области (города, района) и председателем соответствующего маслихата.";
"22. Удостоверение подписывают аким области (города, района) и председатель соответствующего маслихата";
приложение к Правилам присвоения звания "Почетный гражданин Павлодарской области" (города, района) изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Павлодарского областного маслихата И. Теренченко
Приложение
к решению Павлодарского
областного маслихата
от 11 сентября 2023 года
№ 54/4
Приложение к
Правилам присвоения звания
"Почетный гражданин
Павлодарской области
(города, района)"
____________________
(область/город/район)
НАГРАДНОЙ ЛИСТ

1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________________________
__________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
3. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны (кәсіпорын, мекеме, ұйым бөлімшесінің атауы дәл көрсетілуі керек)
_____________________________________________________________________
4. Жынысы ________________________________________________________
5. Туған жылы мен туған жері ________________________________________
6. Ұлты ___________________________________________________________
7. Білімі ___________________________________________________________
8. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ______________________________
9. Қазақстан Республикасының қандай мемлекеттік наградаларымен наградталған және наградталған
уақыты:________________________________
10. Үйінің мекенжайы:____________________________________________
11. Жалпы жұмыс өтілі ___________ Саладағы жұмыс өтілі___________
12. Осы еңбек ұжымындағы жұмыс өтілі _____________________________
13. Наградталушының нақты айрықша еңбегін сипаттайтын мінездеме:
__________________________________________________________________
Кандидатура талқыланып, ұсынылған._______________________
(кәсіпорынның, мекеменің, ұйымның атауы немесе бастамашыл топтың аты- жөні, талқылау күні,
хаттаманың №)
Мына наградаға ұсынылады ________________________________
(награданың түрі)
___________ _______________________________________________
(ТАӘ) (ТАӘ)
___________________________________________________________
(қолы) (қолы)
М.О. М.О. ( болған жағдайда)
________ жылғы "______" ___________
(толтырылған күні)
Ескертпе: наградталушының тегі, аты және әкесінің аты жеке басының куәлігі бойынша толтырылып,
қазақ және орыс тілдеріндегі транскрипциясы міндетті түрде көрсетіледі.

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________________________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
________________________________________________________________
3. Должность, место работы, службы (указать точное наименование
подразделения предприятия, учреждения, организации)
________________________________________________________________
4. Пол ______________
5. Год и место рождения ______________________
6. Национальность ________________________________________________
7. Образование ___________________________________________________
8. Ученая степень, ученое звание ____________________________________
9. Какими государственными наградами Республики Казахстан
награжден(а) и дата награждения: ___________________________________
10. Домашний адрес: ______________________________________________
11. Общий стаж работы ______ Стаж работы в отрасли ______________
12. Стаж работы в данном трудовом коллективе _______________________
13. Характеристика с указанием конкретных заслуг награждаемого:
________________________________________________________________
Кандидатура обсуждена и рекомендована ____________________________
________________________________________________________________
(наименование предприятия, учреждения, организации или ФИО инициативной группы,
дата обсуждения, № протокола)
Представляется к _________________________________________________
(вид награды)
________________________________________________________________
(Ф.И.О.) (Ф.И.О.)
_________________________________________________________________
(подпись) (подпись)
М.П. МП.(при наличии)
"__" ________ ____ год
(дата заполнения)
Примечание: фамилия, имя, отчество награждаемого заполняются по
удостоверению личности и обязательно указывается транскрипция на
казахском и русском языках.