"Солтүстік Қазақстан облысының су объектілерінде және су шаруашылығы үймереттерінде көпшіліктің демалуына, туризмге және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 99 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 қазандағы № 162 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 қазанда № 7596-15 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысының су объектілерінде және су шаруашылығы үймереттерінде көпшіліктің демалуына, туризмге және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 99 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1780 тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Г. Нурмухамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Солтүстік Қазақстан
облысының санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесінің
басшысы
"Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар
министрлігі Экологиялық реттеу
және бақылау комитетінің
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесінің
басшысы
"Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік
инспекциясы" республикалық мемлекеттік
мекемесі Солтүстік Қазақстан аумақтық
су ресурстарын кешенді пайдалану бөлімінің
басшысы
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің

О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2011 года № 99 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 октября 2023 года № 162. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Северо-Казахстанской области 13 октября 2023 года № 7596-15
Акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Северо-Казахстанской области" от 12 апреля 2011 года № 99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1780) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Северо-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции по Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Г. Нурмухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Республиканского государственного учреждения
"Департамент санитарно-эпидемиологического контроля
Северо-Казахстанской области
Комитета санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
Руководитель
Республиканского государственного
учреждения "Департамент экологии по
Северо-Казахстанской области
Комитета экологического регулирования
и контроля Министерства экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан"
Руководитель
Северо-Казахстанского территориального
отдела комплексного использования водных ресурсов
Республиканского государственного учреждения
"Есильская бассейновая инспекция по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии и
природных ресурсов Республики Казахстан"
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области

2023 жылғы 12 қазандағы № 162
қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2011 жылғы 12 сәуірдегі
№ 99 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының су объектілерінде және су шаруашылығы үймереттерінде көпшіліктің демалуына, туризмге және спортқа арналған орындар
Реті бойынша
Су объектісінің атауы
Жаппай демалатын туризм және спорт орындар
Ауылдық округ, жақын жердегі елді мекен
Петропавл қаласы
1
Есіл өзені
Есіл өзенінің оң жағалауында азаматтардың жаппай демалуы үшін пайдаланылатын су объектісінің бөлігі, Петропавл-Мамлютка автомобиль көпірінен ағысқа қарсы 300 метр жоғары қашықтықта (қалалық жағажай)
Петропавл қаласы шегінде
2
Пестрое көлі
Петропавл қаласының оңтүстік шетінде Тепличное ауылының маңында орналасқан Пестрое көлінде азаматтардың жаппай демалуы үшін пайдаланылатын су объектісінің бөлігі (қалалық жағажай)
Петропавл қаласы шегінде
Айыртау ауданы
3
Шалқар көлі
"Арман" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
4
Шалқар көлі
"Бастау" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
5
Шалқар көлі
"Ардагер" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
6
Шалқар көлі
"Тұрпан" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
7
Шалқар көлі
"Құлагер" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
8
Шалқар көлі
"Кочевники" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
9
Шалқар көлі
"Жемчужина" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
10
Шалқар көлі
"Дара" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
11
Шалқар көлі
"Арлан" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
12
Шалқар көлі
"Сүйін" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
13
Шалқар көлі
"AytaS" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
14
Шалқар көлі
"Мерей" демалыс аймағының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
15
Шалқар көлі
"Родники" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
16
Шалқар көлі
"Ақ бұлақ" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
17
Шалқар көлі
"Сабина" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
18
Шалқар көлі
"Ажар" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
19
Шалқар көлі
"Ұлан" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
20
Шалқар көлі
"Шалқар" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
21
Шалқар көлі
"Намыс" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
22
Шалқар көлі
"Изумрудное" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
23
Шалқар көлі
"Тихая гавань" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
24
Шалқар көлі
"Шалқар су" санаторийінің жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
25
Айыртавчик көлі
"Сокол" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
26
Айыртавчик көлі
"Чайка" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
27
Айыртавчик көлі
"Олимпиец" сауықтыру-қалпына келтіру орталығы
Володар ауылдық округі, Айыртау ауылы
28
Имантау көлі
"Боровушка" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
29
Имантау көлі
"Қарлығаш" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
30
Имантау көлі
"Аршалы" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
31
Имантау көлі
"Қазығұрт" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
32
Имантау көлі
"Тихая заводь" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
33
Имантау көлі
"Imantau Marine Club" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
34
Имантау көлі
"Адель" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
35
Имантау көлі
"Дом у озера" қонақ үйінің жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
36
Имантау көлі
"Жемчужина Имантау" демалыс аймағының жағажайы
Арықбалық ауылдық округі, Арықбалық ауылы
37
Имантау көлі
"Солнечный ВИП" демалыс аймағының жағажайы
Арықбалық ауылдық округі, Арықбалық ауылы
38
Имантау көлі
"Ақбар" туристік кешенінің жағажайы
Арықбалық ауылдық округі, Арықбалық ауылы
39
Имантау көлі
"Имантау" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
40
Имантау көлі
"Адам" қонақ үйінің жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
41
Белое көлі
"Әбілов" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
42
Жақсы Жалғызтау көлі
"Тихая бухта" демалыс аймағының жағажайы
Константинов ауылдық округі,
Ақан-Бұрлық ауылы
43
Шалқар көлі
"Дом охотника и рыбака" демалыс аймағының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
44
Шалқар көлі
"Қазақстан зағиптар қоғамы" пансионатының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
45
Айыртавчик көлі
"Заря" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Лобанов ауылдық округі, Шалқар ауылы
46
Имантау көлі
"Айбек" демалыс аймағының жағажайы
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
47
Имантау көлі
Жеке кәсіпкер "Жаңабаев Б." демалыс аймағының жағажайы (Қазақтелеком)
Имантау ауылдық округі, Имантау ауылы
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан
48
Есіл өзені
Есіл өзенінің сол жағалауының бойында орналасқан "Пески" жағажайында азаматтардың жаппай демалуы үшін пайдаланылатын су объектісінің бөлігі, Ефимовка ауылынан 500 метр қашықтықта
Нежин ауылдық округі, Ефимовка ауылы
49
Есіл өзені
Есіл өзенінің сол жағалауында орналасқан "Станционный" жағажайында азаматтардың жаппай демалуы үшін пайдаланылатын су объектісінің бөлігі, Новоишим ауылынан шығысқа қарай 1 шақырым
Новоишимск ауылдық округі, Новоишимка ауылы
50
Есіл өзені
Тоқсан би аулының жаныңда "Мельница" су объектісінің азаматтардың жаппай демалуына пайдаланылатын бөлігі
Нежин ауылдық округі, Тоқсан би ауылы
Есіл ауданы
51
Үлкен Тараңғұл көлі
"Сосновый бор" демалыс аймағының жағажайы
Корнеев ауылдық округі, Корнеевка ауылы
Қызылжар ауданы
52
Есіл өзені
"Абакшино" демалыс аймағына іргелес су объектісінің бөлігі
Вагулин ауылдық округі, Вагулин ауылы
53
Соленое көлі
"Соленое" көлінің жағажайы
Лесной ауылдық округі, Пресновка ауылы
54
Есіл өзені
"Привал" демалыс аймағына іргелес су объектісінің бөлігі
Қызылжар ауылдық округі, Новокаменка ауылы
55
Лебяжье көлі
"Лебяжье" көлінің жағажайы
Вагулин ауылдық округі, Вагулино ауылы
56
Каменное көлі
"Каменное" көлінің жағажайы
Вагулин ауылдық округі, Соколовка ауылы
57
Черное көлі
"Черное" көлінің жағажайы
Прибрежин ауылық округі, Прибрежное ауылы
Мамлют ауданы
58
"Меңкесер" көлі
"Меңкесер" көлінің жағажайы
Новомихайловск ауылдық округі, Меңкесер ауылы
Шал ақын ауданы
59
Сергеевка су қоймасы
Қаратал елді мекені мен Сергеевка қаласының шекарасындағы су қоймасының оң жағы
Аютас ауылдық округі, Қаратал ауылы, Сергеевка қаласы
Жамбыл ауданы
60
Баян көлі
"Баян" көлінің жағажайы
Мирный ауылдық округі, Петровка ауылы

от 12 октября 2023 года № 162
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
№ 99 от 12 апреля 2011 года
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Северо-Казахстанской области
№ по порядку
Наименование водного объекта
Места массового отдыха туризма и спорта
Сельский округ, ближайший населенный пункт
город Петропавловск
1
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан на правом берегу реки Ишим, на расстоянии 300 метров вверх против течения от автомобильного моста Петропавловск-Мамлютка (городской пляж)
в границах города Петропавловска
2
озеро Пестрое
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан на озере Пестрое, находящегося на южной окраине города Петропавловска, около села Тепличное (городской пляж)
в границах города Петропавловска
Айыртауский район
3
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Арман"
Володарский сельский округ, село Айыртау
4
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Бастау"
Володарский сельский округ, село Айыртау
5
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Ардагер"
Володарский сельский округ, село Айыртау
6
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Тұрпан"
Володарский сельский округ, село Айыртау
7
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Кулагер"
Володарский сельский округ, село Айыртау
8
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Кочевники"
Володарский сельский округ, село Айыртау
9
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Жемчужина"
Володарский, село Айыртау
10
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Дара"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
11
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Арлан"
Володарский сельский округ, село Айыртау
12
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Сүйін"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
13
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "АytaS"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
14
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Мерей"
Володарский сельский округ, село Айыртау
15
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Родники"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
16
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Ақ бұлақ"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
17
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Сабина"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
18
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Ажар"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
19
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Улан"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
20
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Шалкар"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
21
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Намыс"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
22
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Изумрудное"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
23
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Тихая гавань"
Лобановский сельский округ, селоШалкар
24
озеро Шалкар
пляж санатория "Шалкар су"
Володарский сельский округ, село Айыртау
25
озеро
Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Сокол"
Володарский сельский округ, село Айыртау
26
озеро
Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Чайка"
Володарский сельский округ, село Айыртау
27
озеро
Айыртавчик
пляж оздоровительно-восстановительного центра "Олимпиец"
Володарский сельский округ, село Айыртау
28
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Боровушка"
Имантауский сельский округ, село Имантау
29
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Карлыгаш"
Имантауский сельский округ, село Имантау
30
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Аршалы"
Имантауский сельский округ, село Имантау
31
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Қазығұрт"
Имантауский сельский округ, село Имантау
32
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Тихая заводь"
Имантауский сельский округ, село Имантау
33
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Imantau Marine Club"
Имантауский сельский округ, село Имантау
34
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Адель"
Имантауский сельский округ, село Имантау
35
озеро Имантау
пляж гостевого дома "Дом у озера"
Имантауский сельский округ, село Имантау
36
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Жемчужина Имантау"
Арыкбалыкский сельский округ, село Арыкбалык
37
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Солнечное ВИП"
Арыкбалыкский сельский округ, село Арыкбалык
38
озеро Имантау
пляж туристического комплекса "Акбар"
Арыкбалыкский сельский округ, село Арыкбалык
39
озеро Имантау
пляж зоны отдыха "Имантау"
Имантауский сельский округ, село Имантау
40
озеро Имантау
пляж гостевого дома "Адам"
Имантауский сельский округ, село Имантау
41
озеро Белое
пляж зоны отдыха "Абилова"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
42
озеро Жаксы Жалгызтау
пляж зоны отдыха "Тихая бухта"
Константиновский сельский округ, село Акан-Бурлук
43
озеро Шалкар
пляж зоны отдыха "Дом охотника и рыбака"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
44
озеро Шалкар
пляж пансионата "Казахстанское общество слепых"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
45
озеро
Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Заря"
Лобановский сельский округ, село Шалкар
46
озеро Имантау
пляж зоны отдыха
"Айбек"
Имантауский сельский округ, село Имантау
47
озеро Имантау
пляж зоны отдыха индивидуального предпринимателя "Жанабаев Б." (Казактелеком)
Имантауский сельский округ, село Имантау
район имени Габита Мусрепова
48
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан на пляже "Пески", находящегося вдоль левого берега реки Ишим, на расстояние 500 метров от села Ефимовка
Нежинский сельский округ, село Ефимовка
49
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан на пляже "Станционный", находящегося на левом берегу реки Ишим, в 1 километр к востоку от села Новоишимское
Новоишимский сельский округ, село Новоишимское
50
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан "Мельница" вблизи села Токсан Би
Неженский сельский округ, село Токсан Би
Есильский район
51
озеро Большой Тарангул
пляж зоны отдыха "Сосновый бор"
Корнеевский сельский округ, село Корнеевка
Кызылжарский район
52
река Ишим
часть водного объекта, прилегающая к зоне отдыха "Абакшино"
Вагулинский сельский округ, село Вагулино
53
озеро Соленое
пляж озера "Соленое"
Лесной сельский округ, село Пресновка
54
река Ишим
часть водного объекта, прилегающая к зоне отдыха "Привал"
Кызылжарский сельский округ, село Новокаменка
55
озеро Лебяжье
пляж озера "Лебяжье"
Вагулинский сельский округ, село Вагулино
56
озеро Каменное
пляж озера "Каменное"
Вагулинский сельский округ, село Соколовка
57
озеро Черное
пляж озера "Черное"
Прибрежнинский сельский округ, село Прибрежное
Мамлютский район
58
озеро Менгисор
пляж озера "Менгисор"
Новомихайловский сельский округ, село Минкесер
район Шал акына
59
Сергеевское водохранилище
правая сторона водохранилища в границах населенного пункта Каратал и города Сергеевка
Аютасский сельский округ, село Каратал, город Сергеевка
Жамбылский район
60
озеро Баян
пляж озера "Баян"
Мирный сельский округ, село Петровка

Барлығы 60, оның ішінде: 6 коммуналдық және 54 жеке.

Всего 60, из них: 6 коммунальных и 54 частных.