Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2025 жылдарға арналған спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 29 қарашадағы № 229 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 1 желтоқсанда № 7638-15 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2025 жылдарға арналған спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Г. Нурмухамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
2023 жылғы 29 қарашадағы
№ 229 қаулыға қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2025 жылдарға арналған спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Спорт түрлерінің атауы
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрінің атауы
Ұлттық спорт түрінің атауы
"А" тобы
1
Спорттық бағдарлау
Жеңіл атлетика
Коньки тебу спорты
Пара жүзу
Асық ату
2
Гір спорты
Грек-рим күресі
Керлинг
Пара жеңіл атлетика
Жекпе-жек
3
Муайтай
Велосипед спорты
Биатлон
Пара пауэрлифтинг
Қазақ күресі
4
Кекушинкай каратэ
Бокс
Шорт-трек
Пара үстел теннисі
5
Президенттік көпсайыс (полиатлон)
Еркін күрес
Пара шаңғы жарысы
6
Таэквондо ИТФ (I.T.F.)
Батуттық гимнастика
7
Кикбоксинг
Ауыр атлетика
8
Би спорты
Жүзу
9
Қол күресі
Баскетбол
10
Белбеу күрес
Классикалық волейбол
11
Спорттық акробатика
12
Шахмат
13
Жеңіл атлетика (сурдо)
14
Арбадағы би (паралимпиадалық емес)
15
Арбамен жарыс (паралимпиадалық емес)
16
Қол күресі (паралимпиадалық емес)
17
Биатлон (паралимпиадалық емес)
18
Дойбы (паралимпиадалық емес)
19
Жатып сығымдау (паралимпиадалық емес)
20
Шахмат (паралимпиадалық емес)
"В" тобы
1
Өрт сөндіру және өрттен құтқару спорты
Футбол
Шаңғы жарысы
Бәйге
2
Пауэрлифтинг
Үстел теннисі
Шайбалы
хоккей
Аударыспақ
3
Допты хоккей
Дзюдо
Тоғызқұмалақ
4
Шинкиокушинкай каратэ
Көркем гимнастика
Көкпар
5
Бильярд
Әйелдер күресі
6
Шағын футбол
Семсерлесу
7
Қоян-қолтық ұрыс
8
Самбо
9
Панкратион
10
Шағын футбол (сурдо)
"С" тобы
1
Мұзға өрмелеу
Көгалдағы хоккей
Тау шаңғысы спорты
Жамбы ату
2
Мейбукан Годзю-рю карате-до
Спорттық гимнастика
Теңге ілу
3
Каратэ (WKF)
Теннис
Құсбегілік
4
Спорттық туризм
Триатлон
5
Джиу-джитсу
6
Футзал
7
Кудо
8
Зендокай Будо каратэ-до
9
Ушу
10
Кунг-фу
11
Футбол (сурдо)
Ескертпе: аббревиатуралардың түсіндірмесі:
ИТФ (I.T.F.) – International taekwondo federation (Халықаралық таеквондо федерациясы)
Сурдо – Сурдолимпиадалық спорт түрлері
WKF – World karate federation (Дүниежүзілік каратэ федерациясы)

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта Северо-Казахстанской области на 2024 – 2025 годы
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2023 года № 229. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Северо-Казахстанской области 1 декабря 2023 года № 7638-15
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый региональный перечень приоритетных видов спорта Северо-Казахстанской области на 2024 – 2025 годы.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Г. Нурмухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
приложение к постановлению
от 29 ноября 2023 года № 229
Региональный перечень приоритетных видов спорта Северо-Казахстанской области на 2024 – 2025 годы
Наименование видов спорта
Наименование групп
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наиме-нование паралим-пийского вида спорта
Название нацио-нального вида спорта
Группа "А"
1
Спортивное ориентирование
Легкая атлетика
Конькобежный спорт
Пара плавание
Асык ату
2
Гиревой спорт
Греко-римская борьба
Керлинг
Пара легкая атлетика
Жекпе-жек
3
Муайтай
Велосипедный спорт
Биатлон
Пара пауэрлифтинг
Казахша курес
4
Кекушинкай каратэ
Бокс
Шорт-трек
Пара настольный теннис
5
Президентское многоборье (полиатлон)
Борьба вольная
Пара лыжные гонки
6
Таэквондо ИТФ (I.T.F.)
Батутная гимнастика
7
Кикбоксинг
Тяжелая атлетика
8
Танцевальный спорт
Плавание
9
Армрестлинг
Баскетбол
10
Борьба на поясах
Классический волейбол
11
Спортивная акробатика
12
Шахматы
13
Легкая атлетика (сурдо)
14
Танцы на колясках (непаралимпийский)
15
Гонки на колясках (непаралимпийский)
16
Армрестлинг (непаралимпийский)
17
Биатлон
(непаралимпийский)
18
Шашки (непаралимпийский)
19
Жим лежа (непаралимпийский)
20
Шахматы (непаралимпийский)
Группа "В"
1
Пожаротушение и пожароспасательный спорт
Футбол
Лыжные гонки
Байге
2
Пауэрлифтинг
Настольный теннис
Хоккей с шайбой
Аударыспак
3
Хоккей с мячом
Дзюдо
Тогызкумалак
4
Каратэ шинкиокушинкай
Художественная гимнастика
Кокпар
5
Бильярд
Борьба женская
6
Мини футбол
фехтование
7
Рукопашный бой
8
Самбо
9
Панкратион
10
Мини футбол (сурдо)
Группа "С"
1
Ледолазание
Хоккей на траве
Горнолыжный спорт
Жамбы ату
2
Мейбукан Годзю-рю карате-до
Спортивная гимнастика
Теңге ілу
3
Каратэ (WKF)
Теннис
Охота с ловчими птицами
4
Спортивный туризм
Триатлон
5
Джиу-джитсу
6
Футзал
7
Кудо
8
Зендокай Будо каратэ-до
9
Ушу
10
Кунг-фу
11
Футбол (сурдо)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИТФ (I.T.F.) – International taekwondo federation (Международная федерация таеквондо)
Сурдо – Сурдолимпийские виды спорта
WKF – World karate federation (Всемирная федерация каратэ)