2023 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 16 мамырдағы № 70 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 19 мамырда № 5017-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27, 37 баптарына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген 2023 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі С. Шапкенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Атырау облысы әкімдігінің
2023 жылғы 16 мамырдағы
№ 70 қаулысына қосымша
2023 жылға арналған Атырау облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар, субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативі, теңге
Өлшем шарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас

Об утверждении нормативов субсидий, критерий к получателям субсидий, и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Атырауской области на 2023 год
Постановление акимата Атырауской области от 16 мая 2023 года № 70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 19 мая 2023 года № 5017-06
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий, и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Атырауской области на 2023 год.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области С. Шапкенов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Акимата Атырауской области
от 16 мая 2023 года № 70
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий, и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Атырауской области на 2023 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

240 000
өтінім берген сәтте (13 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы
Ағымдағы жылғы 1 мамырдан бастап 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
2
Ірі қара малдың аналық басы
бас
30 000
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 25 бастан кем емес болуы;
2) жайылымдардың болуы
Ағымдағы жылғы 1 қарашадан бастап 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
3
Ұсақ малдың аналық басы
бас
5 000

240 000
на момент подачи заявки наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 13 месяцев) не менее 600 голов
С 1 мая по 20 декабря (включительно) текущего года
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
30 000
1) на момент подачи заявки наличие собственного маточного поголовья коров и телок старше 18 месяцев не менее 25 голов;
2) наличие пастбищ
С 1 ноября по 20 (включительно) декабря текущего года
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова
5 000

1) өтінім берген сәтте (12 айдан асқан аналықтардың) меншікті аналық басының қойлардың 200 бастан кем емес болуы;
2) жайылымдардың болуы
4
Жылқылардың аналық басы
бас
8 000
1) өтінім берген сәтте (аналық бастың жасы 36 айдан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) жайылымдардың болуы
5
Түйелердің аналық басы
бас
8 000
1) өтінім берген сәтте (аналық бастың жасы 36 айдан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы;

1) поголовья на момент подачи заявки наличие собственного маточного (маток старше 12 месяцев) не менее 200 голов овец
2) наличие пастбищ
4
Маточное поголовье лошадей
голова
8 000
1) на момент подачи заявки наличие собственного маточного поголовья (возраст маточного поголовья от 36 месяцев) не менее 50 голов;
2) наличие пастбищ
5
Маточное поголовье верблюдов
голова
8 000
1) на момент подачи заявки наличие собственного маточного поголовья (возраст маточного поголовья от 36 месяцев) не менее 50 голов;