Шемонаиха ауданы бойынша 2023 жылға шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 маусымдағы № 4/5-VIII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 1 шілдеде № 8880-16 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-1-бабына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 қаулысына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылға шетелдіктер үшін туристерді орналастыру орындарындағы туристік жарнаның мөлшерлемелері - болу құнының 5 (бес) пайызымен бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по Шемонаихинскому району
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 июня 2023 года № 4/5-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 1 июля 2023 года № 8880-16
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 7-1 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов на 2023 год - 5 (пять) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев