"2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/12 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 16/12 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12/12 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 605 632,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 70 852 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 529 780,1 мың теңге;
2) шығындар – 613 826,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 194,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 194,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 194,3 мың теңге.";
7-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің елді мекендерінен қарды шығаруға.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылындағы он пәтерлі тұрғын үйді ағымдағы жөндеуге;
2) модульдік контейнерді сатып алуға;
3) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Железное ауылының көше жарығына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылының аумағын абаттандыруға;
5) қиыршық тас сатып алуға;
6) жылыту қазандығын сатып алуға;
7) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Железное ауылында балалар ойын алаңын орнатуға;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 12/12 "Об утверждении бюджета Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 27 марта 2024 года № 16/12
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 12/12 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 605 632,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 70 852 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 529 780,1 тысяч тенге;
2) затраты – 613 826,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 194,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 194,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 194,3 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) на вывоз снега из населенных пунктов Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе:
1) на текущий ремонт десятиквартирного жилого дома в селе Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
2) на приобретение модульного контейнера;
3) на текущий ремонт уличного освещения в селе Железное Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
4) на благоустройство территории села Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
5) на приобретение щебня;
6) на приобретение отопительного котла;
7) на установку детской игровой площадки в селе Железное Жамбылского района Северо-Казахстанской области;

8) жаяу жүргіншілер өткелдерін және жол белгілерін орнатуға;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға:
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
10) бейнебақылау жүйесін сатып алуға және орнатуға.
Аудандық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің 2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтің бюджеті туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы шешімімен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Ауылдық округ бюджеттің шығыстары 2024 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2023 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) облыстық және аудандық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қарастырылсын.";

8) на установку пешеходных переходов и дорожных знаков;
9) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі":
средний ремонт внутрипоселковых дорог села Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
10) на приобретение и установку системы видеонаблюдения.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о бюджете сельского округа на 2024-2026 годы.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года и возврата целевых трансфертов из областного и районного бюджетов неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.";