"Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткiзілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тiзбелерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 17 қаңтарда № 33914 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнайы экономикалық аймақтарды құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезiнде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткiзілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тiзбелерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 131 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16577 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "TURAN" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 11-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құндылықты дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 16 қаңтардағы
№ 18 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 131 бұйрығына
11-қосымша
"TURAN" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сай келетiн қызметті жүзеге асыру кезінде толығымен тұтынылатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағына өткізілетін, нөлдiк мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесі
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
1
2

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 131 "Об утверждении перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2024 года № 33914
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 131 "Об утверждении перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16577) следующие изменения:
подпункт 11) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"11) перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "TURAN" согласно приложению 11 к настоящему приказу.";
приложение 11 утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 января 2024 года № 18
Приложение 11
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 131
Перечень товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территорию специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальной экономической зоны "TURAN"
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
1
2

250100
Тұз (ас тұзын және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында қатып қалуға қарсы немесе еркін ағынды заттар қосылған немесе қосылмаған таза натрий хлориді; теңіз суы:
2501001000
– теңіз суы мен тұзды ерітінділер
2501003100
— — кейіннен өзге өнімдерді өндіру үшін пайдалана отырып, химиялық түрлендірулер (натрий мен хлорды бөлу) үшін
2501005100
— — — адам тағамын немесе жануарларға арналған жемді консервілеуден немесе дайындаудан өзге денатуратталған немесе өнеркәсіптік мақсаттар үшін (оның ішінде тазарту)
25010091
— — — — тұтынуға жарамды тұз:
2501009900
— — — — өзге
250300
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидты күкірттен өзге барлық түрдегі күкірт:
2503001000
— шикі немесе тазартылмаған күкірт
2503009000
– өзге
2504
Табиғи графит:
2504100000
— ұнтақ немесе үлпек түрінде
2505
26-топтағы металдары бар құмдардан өзге, боялған немесе боялмаған барлық түрдегі табиғи құмдар:
2505100000
— кремнийлі құмдар және кварц құмдары
2505900000
— өзгелер
2506
кварц (табиғи құмдардан өзге); дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталған, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішіндегі блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен кесілген кварцит:
2506100000
– кварц
2506200000
– кварцит
250700
Каолин және өзге де каолинді саздар, күйдірілген немесе күйдірілмеген:
2507002000
– каолин
2507008000
— өзге каолинді саздар
2508
Өзге саздар (6806 тауар позициясындағы керамзиттерден өзге), андалузит, кианит және силлиманит, күйдірілген немесе күйдірілмеген; муллит; шамот немесе динас жері:
2508100000
– бентонит
2508300000
— отқа төзімді саз
2508400000
— өзге саздар
2508500000
андалузит, кианит және силлиманит
2508600000
— муллит
2508700000
— шамот немесе динас жер
2509000000
Бор
2510
Табиғи кальций фосфаттары, табиғи алюминий—кальций фосфаттары және фосфатты бор:
2510100000
— жерсіз
2510200000
— жер
2511
Табиғи барий сульфаты (барит); табиғи барий карбонаты (витерит), күйдірілген немесе күйдірілмеген, 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен өзге:
2511100000
— табиғи барий сульфаты (барит)
2511200000
— табиғи барий карбонаты (витерит)
2512000000
Кремнийлі диатомды топырақтар (мысалы, кизельгур, триполит және диатомды жер) және ұқсас кремнийлі жер, күйдірілген немесе күйдірілмеген, үлес салмағы 1 немесе одан аз
2513
пемза; зімбір; табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивтер, термиялық өңдеуден өткен немесе өңделмеген:
2513100000
– пемза
2513200000
– эмери, табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивті материалдар

250100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
2501001000
— вода морская и солевые растворы
2501003100
— — для химических превращений (разделение натрия и хлора) с последующим использованием для производства других продуктов
2501005100
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
25010091
— — — — соль, пригодная для употребления в пищу:
2501009900
— — — — прочая
250300
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной:
2503001000
— сера сырая или нерафинированная
2503009000
— прочая
2504
Графит природный:
2504100000
— в виде порошка или чешуек
2505
Пески природные всех видов, окрашенные или неокрашенные, кроме металлоносных песков группы 26:
2505100000
— пески кремнистые и пески кварцевые
2505900000
— прочие
2506
Кварц (кроме песков природных); кварцит, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2506100000
— кварц
2506200000
— кварцит
250700
Каолин и глины каолиновые прочие, кальцинированные или некальцинированные:
2507002000
— каолин
2507008000
— глины каолиновые прочие
2508
Глины прочие (исключая вспученные глины товарной позиции 6806), андалузит, кианит и силлиманит, кальцинированные или некальцинированные; муллит; земли шамотные или динасовые:
2508100000
— бентонит
2508300000
— глина огнеупорная
2508400000
— глины прочие
2508500000
— андалузит, кианит и силлиманит
2508600000
— муллит
2508700000
— земли шамотные или динасовые
2509000000
Мел
2510
Фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный:
2510100000
— неразмолотые
2510200000
— размолотые
2511
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
2511100000
— сульфат бария природный (барит)
2511200000
— карбонат бария природный (витерит)
2512000000
Земли инфузорные кремнистые (например, кизельгур, трепел и диатомит) и аналогичные кремнистые земли, кальцинированные или некальцинированные, с удельным весом 1 или менее
2513
Пемза; наждак; корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы, термически обработанные или необработанные:
2513100000
— пемза
2513200000
— наждак, корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы

2514000000
Тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) пішінді блоктарға немесе плиталарға бөлінген немесе кесілген немесе кесілмеген, ұсақталған немесе ұсақталған тақтатас
2515
Мәрмәр, травертин немесе туфа, экаусин және ескерткіштерге немесе құрылыстарға арналған өзге де әктастар, үлес салмағы 2,5 және одан да көп, ал алебастр, дөрекі ұсақталған немесе кесілмеген, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты блоктарға немесе тақталарға (төртбұрышты қоса алғанда) өзгеша бөлінген. пішіндер:
2515110000
— — өңделмеген немесе ұсақталған
2515120000
— — кесілген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе тақталарға бөлінген
2515200000
— ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған экаусин және өзге әктастар; алебастр
2516
Гранит, порфирит, базальт, құмтас және дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталған өзге де ескерткіш немесе құрылыс тастары, кесілген немесе кесілмеген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен кесілген:
2516110000
— — өңделмеген немесе ұсақталған
2516120000
— — кесілген немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе тақталарға бөлінген
2516200000
– құмтас
2516900000
— ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған өзге тас
2517
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай—ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
251710
— әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылатын малтатас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар және шақпақ тас:
2517101000
— — қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас
2517102000
— — сынған немесе ұсақталған әктас, доломит және өзге де әктас тастар
2517108000
— — өзгелер
2517200000
— 2517 10 қосалқы позициясының материалдары бар немесе жоқ, қождың, шөгінділердің немесе ұқсас өндірістік қалдықтардың макадамы
2517300000
— асфальт макадам
2517410000
— — мәрмәрден
2517490000
— — өзгелер
2518
Доломит, күйдірілген немесе күйдірілмеген, күйдірілген немесе күйдірілмеген, оның ішінде дөрекі ұнтақталған немесе араланған немесе тікбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе плиталарға өзге жолмен бөлінген доломит:

2514000000
Сланец, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515
Мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2515110000
— — необработанные или грубо раздробленные
2515120000
— — распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515200000
— экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр
2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
2516110000
— — необработанный или грубо раздробленный
2516120000
— — распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516200000
— песчаник
2516900000
— камень для памятников или строительства прочий
2517
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
251710
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
2517101000
— — галька, гравий, щебень
2517102000
— — известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
2517108000
— — прочие
2517200000
— макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы субпозиции 2517 10
2517300000
— гудронированный макадам
2517410000
— — из мрамора
2517490000
— — прочие
2518
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:

2518100000
— күйдірілмеген немесе күйдірілмеген доломит
2518200000
— күйдірілген немесе күйдірілген доломит
2519
Табиғи магний карбонаты (магнезит); балқытылған магнезия; агломерация алдында күйдірілген (агломерацияланған), құрамында агломерация алдында қосылған өзге оксидтердің аздаған мөлшері бар немесе жоқ магнезия; қоспасыз немесе қоспасыз магний оксидтері:
2519100000
– табиғи магний карбонаты (магнезит)
251990
— өзгелер:
2519901000
— — күйдірілген табиғи магний карбонатынан өзге магний оксиді
2519903000
— — агломерация алдында күйдірілген магнезия (агломерацияланған)
2519909000
— — өзгелер
2520
гипс; ангидрит; гипс байланыстырғыштар (олар күйдірілген гипс немесе кальций сульфаты), боялған немесе боялмаған, құрамында аз мөлшерде жылдамдатқыштар немесе тежегіштер бар немесе жоқ:
2520100000
— гипс; ангидрит
2520200000
— гипс байланыстырғыштар
2521000000
Флюс әктас; әктас және әк немесе цемент жасау үшін қолданылатын өзге әктас
2522
2825 тауар позициясындағы кальций оксиді мен гидроксидінен өзге сөндірілмеген әк, сөндірілген әк және гидравликалық әк :
2522100000
— сөндірілмеген әк
2522200000
— сөндірілген әк
2522300000
– гидравликалық әк
2523
Портландцемент, алюминий цементі, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялған немесе боялмаған, клинкер түріндегі немесе жоқ:
2523100000
— цемент клинкерлері
2523210000
— — жасанды боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523290000
— — өзге
2523300000
— алюминий цемент
2523900000
— өзге гидравликалық цементтер
2524
Асбест:
2525
Слюда, оның ішінде қабатталған; слюда қалдықтары:
2525100000
— өңделмеген слюда және слюда пластинкаларға немесе үлпектерге бөлінеді
2525200000
— слюда ұнтағы
2525300000
— слюда қалдықтары
2526
Табиғи стеатит, дөрекі ұнтақталған немесе ұсақталмаған, кесілген немесе кесілмеген немесе өзге жолмен төртбұрышты (соның ішінде шаршы) пішінді блоктарға немесе тақталарға бөлінген; тальк:
2526100000
— ұсақталмаған және ұнтақталған емес
2526200000
— ұсақталған немесе ұнтақталған
2528000000
Табиғи тұзды ерітінділерден оқшауланған боратты қоспағанда, табиғи бораттар және олардың концентраттары (күйдірілген немесе күйдірілмеген); табиғи бор қышқылы, құрғақ өнімге қатысты салмағы 85% H3BO3 артық емес
2529
дала шпаты; лейцит; нефелин және нефелин сиенит; флюоршпаты:
2529100000
— дала шпаты
252921000
— — салмағы бойынша 97% немесе одан аз кальций фториді бар:
2529210001
— — — құрамында 95 масса % кем емес, бірақ 97 масса % көп емес кальций фториді бар
2529210009
— — — өзге

2518100000
— доломит некальцинированный или неспекшийся
2518200000
— доломит кальцинированный или спекшийся
2519
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519100000
— карбонат магния природный (магнезит)
251990
— прочие:
2519901000
— — оксид магния, кроме кальцинированного природного карбоната магния
2519903000
— — магнезия обожженная до спекания (агломерированная)
2519909000
— — прочие
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей:
2520100000
— гипс; ангидрит
2520200000
— гипсовые вяжущие
2521000000
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825:
2522100000
— известь негашеная
2522200000
— известь гашеная
2522300000
— известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров:
2523100000
— клинкеры цементные
2523210000
— — цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523290000
— — прочий
2523300000
— цемент глиноземистый
2523900000
— цементы гидравлические прочие
2524
Асбест:
2525
Слюда, в том числе расслоенная; слюдяные отходы:
2525100000
— слюда необработанная и слюда, расщепленная на пластинки или чешуйки
2525200000
— порошок слюды
2525300000
— отходы слюдяные
2526
Стеатит природный, грубо раздробленный или нераздробленный, распиленный или нераспиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; тальк:
2526100000
— недробленый и немолотый
2526200000
— дробленый или молотый
2528000000
Бораты природные и их концентраты (кальцинированные или некальцинированные), кроме боратов, выделенных из природных рассолов; борная кислота природная, содержащая не более 85 мас.% H3BO3 в пересчете на сухой продукт
2529
Полевой шпат; лейцит; нефелин и нефелиновый сиенит; плавиковый шпат:
2529100000
— полевой шпат
252921000
— — с содержанием фторида кальция 97 мас.% или менее:
2529210001
— — — с содержанием фторида кальция не менее 95 мас.%, но не более 97 мас.%
2529210009
— — — прочий

2713909000
— — өзгелер
2714
Битум және асфальт, табиғи; битумды немесе мұнайлы тақтатас және битумды құмтастар; асфальтиттер және асфальт жыныстары:
2714100000
— битумды немесе мұнайлы тақтатас және битумды құмтастар
2714900000
— өзгелер
2715000000
Табиғи асфальтқа, табиғи битумға, мұнай битумына, минералды шайырға немесе минералды шайырға негізделген битумдық қоспалар (мысалы, битумды мастикалар, жол төсеміне арналған асфальт қоспалары)
3201
Өсімдік тектес илеу сығындылары; таниндер және олардың тұздары, эфирлері, күрделі эфирлері және өзге туындылары:
3201100000
— квебрахо сығындысы
3201200000
— акация сығындысы
320190
— өзгелер:
3201902000
— — сумак сығындысы, валония сығындысы, емен сығындысы немесе каштан сығындысы
3201909000
— — өзгелер
3202
Органикалық таниндер, синтетикалық; бейорганикалық таниндер; илеуге арналған препараттар, құрамында табиғи таниндер бар немесе жоқ; Алдын ала тотығуға арналған ферменттік препараттар:
3202100000
— синтетикалық органикалық таниндер
3202900000
— өзгелер
320300
Өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануарлардың көмірінен өзге бояғыш сығындыларды қоса), химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған; Осы топтың 3—ескертуіне сәйкес өсімдік немесе жануар текті бояғыш заттардан жасалған препараттар:
320300100
— өсімдік тектес бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар:
3203001001
— — қара катечу (Acacia catechu)
3203001009
— — өзгелер
3203009000
— жануарлардан алынатын бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204
Органикалық бояғыштар, синтетикалық, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған; осы тараудың 3—ескертуінде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізіндегі препараттар; Оптикалық ағартқыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
3204110000
— — дисперсті бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204120000
— — алдын ала металдандырылған немесе металданбаған қышқыл бояғыштар және олардың негізінде дайындалған препараттар; морданттық бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204130000
— — негізгі бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204140000
— — тікелей бояғыштар және олардың негізіндегі препараттар
3204150000
— — бояғыштар (оның ішінде пигменттер ретінде пайдаланылатын) және олардың негізіндегі препараттар
3204160000
— — химиялық белсенді бояғыштар және олардың негізінде дайындалған препараттар

2713909000
— — прочие
2714
Битум и асфальт, природные; сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные; асфальтиты и асфальтовые породы:
2714100000
— сланцы битуминозные или нефтеносные и песчаники битуминозные
2714900000
— прочие
2715000000
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
3201
Экстракты дубильные растительного происхождения; таннины и их соли, эфиры простые и сложные и прочие производные:
3201100000
— экстракт квебрахо
3201200000
— экстракт акации
320190
— прочие:
3201902000
— — экстракт сумаха, экстракт валонеи, экстракт дуба или экстракт каштана
3201909000
— — прочие
3202
Органические дубильные вещества синтетические; неорганические дубильные вещества; препараты для дубления, содержащие или не содержащие природные дубильные вещества; ферментные препараты для предварительного дубления:
3202100000
— органические дубильные вещества синтетические
3202900000
— прочие
320300
Красящие вещества растительного или животного происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного угля), определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе красящих веществ растительного или животного происхождения, указанные в примечании 3 к данной группе:
320300100
— красящие вещества растительного происхождения и препараты на их основе:
3203001001
— — черный катеху (Acacia catechu)
3203001009
— — прочие
3203009000
— красящие вещества животного происхождения и препараты на их основе
3204
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
3204110000
— — красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
3204120000
— — красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
3204130000
— — красители основные и препараты, изготовленные на их основе
3204140000
— — красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
3204150000
— — красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
3204160000
— — красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе

3204170000
— — пигменттер және олардың негізіндегі препараттар
3204190000
— — өзге, 3204 11—ден 3204 19—ға дейінгі субпозициялардың екі немесе одан да көп бояғыш заттардың қоспаларын қоса алғанда
3204200000
— оптикалық ағартқыш ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер
3204900000
— өзгелер
3205000000
түрлі—түсті лактар; осы тараудың 3—ескертуінде көрсетілген түрлі—түсті лактардың негізіндегі препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205 тауар позицияларының препараттарынан өзге, осы топтың 3—ескертуінде көрсетілген препараттар; Фосфор ретінде пайдаланылатын бейорганикалық өнімдер, химиялық құрамы анықталған немесе анықталмаған:
3206110000
— — құрғақ зат бойынша есептелген, салмағы бойынша 80% немесе одан көп титан диоксиді бар
3206190000
— — өзгелер
3206200000
– хром қосылыстары негізіндегі пигменттер мен препараттар
3206410000
— — ультрамарин және оның негізіндегі препараттар
3206420000
— — Литопон және мырыш сульфидінің негізіндегі өзге пигменттер мен препараттар
320649
— — өзгелер:
3206491000
— — — магнетит
3206497000
— — — өзге
3206500000
— фосфор ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
3207
Дайындалған пигменттер, дайындалған шыны мөлдір етушілер және дайындалған бояулар, шыны тәрізді эмальдар мен глазурьлер, ангобтар (слиптер), сұйық жылтырлар және керамика, эмаль немесе шыны өндірісінде қолданылатын ұқсас препараттар; шыны тәрізді фрит және ұнтақ, түйіршіктер немесе үлпек түріндегі өзге шыны:
3207100000
— дайындалған пигменттер, дайындалған шыны мөлдір етушілер, дайындалған бояулар және ұқсас препараттар
320720
— шыны тәрізді эмальдар мен глазурьлер, ангобтар (слиптер) және ұқсас препараттар:
3207201000
— — саңылаулар (слиптер)
3207209000
— — өзгелер
3207300000
— сұйық жылтырлар және ұқсас препараттар
320740
— шыны тәрізді фрит және ұнтақ, түйіршіктер немесе үлпек түріндегі өзге шынылар:
3207404000
— — ұзындығы 0,1 мм немесе одан көп, бірақ 3,5 мм—ден аспайтын және қалыңдығы 2 мкм немесе одан көп, бірақ 5 мкм—ден аспайтын үлпек түріндегі шыны; ұнтақтағы шыны немесе құрамында 99 масса% немесе одан да көп кремний диоксиді бар түйіршіктер
3208
Сусыз ортада дисперсті немесе ерітілген синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен лактарды қоса алғанда); осы тараудың 4—ескертуінде көрсетілген шешімдер:
320810
— полиэстер негізінде:
3208101000
— — осы тараудың 4—ескертуінде көрсетілген шешімдер
320820
— акрил немесе винил полимерлер негізінде:
3208209009
— — — өзге
320890
— өзгелер:
320890910
— — — синтетикалық полимерлер негізінде:

3204170000
— — пигменты и препараты, изготовленные на их основе
3204190000
— — прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204 11 – 3204 19
3204200000
— органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
3204900000
— прочие
3205000000
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
3206110000
— — содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
3206190000
— — прочие
3206200000
— пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
3206410000
— — ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
3206420000
— — литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
320649
— — прочие:
3206491000
— — — магнетит
3206497000
— — — прочие
3206500000
— неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207100000
— готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
320720
— эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
3207201000
— — ангобы (шликеры)
3207209000
— — прочие
3207300000
— глянцы жидкие и аналогичные препараты
320740
— фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
3207404000
— — стекло в хлопьях длиной 0,1 мм или более, но не более 3,5 мм и толщиной 2 мкм или более, но не более 5 мкм; стекло в порошке или гранулах, содержащее 99 мас.% или более диоксида кремния
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
320810
— на основе сложных полиэфиров:
3208101000
— — растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
320820
— на основе акриловых или виниловых полимеров:
3208209009
— — — прочие
320890
— прочие:
320890910
— — — на основе синтетических полимеров:

3208909900
— — — химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде
3209
Сулы ортада дисперсті немесе ерітілген синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен лактарды қоса алғанда):
320910000
— акрил немесе винил полимерлер негізінде:
3209900000
— өзгелер
321000
Өзге бояулар мен лактар (соның ішінде эмальдар, лактар және жабысқақ бояулар); былғарыны өңдеу үшін пайдаланылатын дайын сулы пигменттер:
3210001000
– майлы бояулар мен лактар (соның ішінде эмальдар мен лактар)
321000900
— өзгелер:
3211000000
Аяқталған кептіргіштер
3212
Бояулар (эмальдарды қоса алғанда) өндірісінде пайдаланылатын сусыз ортада, сұйықта немесе пастада дисперсті пигменттер (металл ұнтақтары мен үлпектерін қоса алғанда); бедерлі фольга; Бөлшек сауда үшін пішіндерге немесе қаптамаларға салынған бояғыштар және өзге де бояғыш заттар:
3212100000
— бедерлі фольга
3212900000
— өзгелер
3214109000
— — бояу жұмыстарына арналған замазкалар
321490000
— өзгелер:
3502
Альбуминдер (құрғақ зат негізінде салмағы 80%—дан астам сарысу ақуыздары бар екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттарын қоса), альбуминаттар және өзге альбумин туындылары:
350211
— — кептірілген:
3502111000
— — — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502119000
— — — өзге
350219
— — өзге:
3502191000
— — — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502199000
— — — өзге
350220
— екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттарын қоса алғанда, сүт альбуминдері:
3502201000
— — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502209100
— — — кептірілген (мысалы, табақшаларда, үлпектерде, үлпектерде, ұнтақтарда)
3502209900
— — — өзге
350290
— өзгелер:
3502902000
— — — тұтынуға жарамсыз немесе азық—түлік емес мақсаттарда өңдеуге арналған
3502907000
— — — өзге
3502909000
— — альбуминаттар және альбуминнің өзге туындылары
350300
Желатин (оның ішінде тік бұрышты (соның ішінде төртбұрышты) парақтарда, беті өңделген немесе өңделмеген, боялған немесе боялмаған) және желатин туындылары; балық желім; 3501 тауар позициясындағы казеинді желімдерден өзге, жануарлардан алынатын өзге желімдер:
350300100
— желатин және оның туындылары:
350300800
— өзгелер:
350400
Пептондар және олардың туындылары; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған өзге ақуыздық заттар және олардың туындылары; былғарыдан немесе теріден жасалған ұнтақ, хромдалған немесе қапталмаған:
3505
Декстриндер және өзге модификацияланған крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе эфирленген крахмалдар); крахмал немесе декстриндер немесе өзге модификацияланған крахмал негізіндегі желімдер:

3208909900
— — — на основе химически модифицированных природных полимеров
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде:
320910000
— на основе акриловых или виниловых полимеров:
3209900000
— прочие
321000
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
3210001000
— масляные краски и лаки (включая эмали и политуры)
321000900
— прочие:
3211000000
Готовые сиккативы
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3212100000
— фольга для тиснения
3212900000
— прочие
3214109000
— — шпатлевки для малярных работ
321490000
— прочие:
3502
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина:
350211
— — высушенный:
3502111000
— — — непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502119000
— — — прочий
350219
— — прочий:
3502191000
— — — непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502199000
— — — прочий
350220
— альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков:
3502201000
— — непригодный для употребления в пищу или предназначенный для переработки в непищевых целях
3502209100
— — — высушенный (например, в пластинах, чешуйках, хлопьях, порошке)
3502209900
— — — прочий
350290
— прочие:
3502902000
— — — непригодные для употребления в пищу или предназначенные для переработки в непищевых целях
3502907000
— — — прочие
3502909000
— — альбуминаты и прочие производные альбумина
350300
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501:
350300100
— желатин и его производные:
350300800
— прочие:
350400
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный:
3505
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов:

350510
— декстриндер және өзге модификацияланған крахмалдар:
3505101000
— — декстриндер
3505105000
— — — күрделі эфирлерге немесе эфирлерге айналдырылған крахмалдар
3505109000
— — — өзге
350520
— желімдер:
3505201000
— — салмағы бойынша 25%—дан аз крахмал немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3505203000
— — салмағы бойынша 25% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 55% кем крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3505205000
— — салмағы бойынша 55% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 80% кем крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3505209000
— — салмағы бойынша 80% немесе одан көп крахмал немесе декстриндер немесе өзге түрлендірілген крахмал бар
3506
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған дайындалған желімдер және өзге де дайындалған желімдер; желім немесе желім ретінде пайдалануға жарамды, желім немесе желім ретінде бөлшек саудаға қойылған, таза салмағы 1 кг аспайтын бұйымдар:
3506100000
— желім немесе желім ретінде пайдалануға жарамды, желім немесе желім ретінде бөлшек саудаға қойылған, таза салмағы 1 кг аспайтын бұйымдар
3506990000
— — өзгелер
3507
ферменттер; Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған ферменттік препараттар:
3507100000
– ренин және оның концентраттары
350790
— өзгелер:
3801
жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; пасталар, блоктар, пластиналар немесе өзге жартылай фабрикаттар түріндегі графиттен немесе өзге көміртектен алынған бұйымдар:
3801100000
— жасанды графит
380120
— коллоидты немесе жартылай коллоидты графит:
3801201000
— — мұнайдағы суспензия түріндегі коллоидты графит; жартылай коллоидты графит
3801209000
— — өзге
3801300000
— электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді төсеу үшін ұқсас пасталар
3802
белсендірілген көмір; белсендірілген табиғи минералды өнімдер; жануарлар көмірі, оның ішінде пайдаланылған жануарлар көмірі:
3802100000
— белсендірілген көмір
3802900000
— өзгелер
380300
Тазартылған немесе тазартылмаған жоғары май:
3803001000
— тазартылмаған
3803009000
— өзге
3804000000
3803 тауар позициясының майлы майларынан өзге, лигнин сульфонаттарын қоса алғанда, концентратталған немесе қойылмаған, тәттілендірілген немесе тәттілендірілмеген, химиялық өңделген немесе өңделмеген ағаш массасын өндіруде қалдық.
3805
Қылқан жапырақты ағаштарды айдау немесе өзге өңдеу жолымен алынған сағыз, ағаш немесе сульфатты скипидар және өзге де терпен майлары; дипентен шикі; сульфитті скипидар және өзге тазартылмаған парацимен; Негізгі компонент ретінде құрамында альфа-терпинеол бар қарағай майы:

350510
— декстрины и прочие модифицированные крахмалы:
3505101000
— — декстрины
3505105000
— — — крахмалы, превращенные в сложный или простой эфир
3505109000
— — — прочие
350520
— клеи:
3505201000
— — содержащие менее 25 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505203000
— — содержащие 25 мас.% или более, но менее 55 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505205000
— — содержащие 55 мас.% или более, но менее 80 мас.% крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505209000
— — содержащие 80 мас.% или более крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг:
3506100000
— продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506990000
— — прочие
3507
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные:
3507100000
— реннин и его концентраты
350790
— прочие:
3801
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты, полученные на основе графита или прочего углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов:
3801100000
— графит искусственный
380120
— графит коллоидный или полуколлоидный:
3801201000
— — графит коллоидный в виде суспензии в масле; графит полуколлоидный
3801209000
— — прочий
3801300000
— пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
3802
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
3802100000
— уголь активированный
3802900000
— прочие
380300
Масло талловое, рафинированное или нерафинированное:
3803001000
— неочищенное
3803009000
— прочее
3804000000
Щелок, остающийся при изготовлении древесной массы, концентрированный или неконцентрированный, обессахаренный или необессахаренный, химически обработанный или необработанный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента:

380510
— сағыз, ағаш немесе сульфатты скипидар:
3805101000
— — сағыз скипидар
3805103000
— — ағаш скипидары
3805109000
— — сульфатты скипидар
3805901000
— — қарағай майы
3806
Канифоль және шайыр қышқылдары және олардың туындылары; канифоль спирті және канифоль майлары; балқытылған шайырлар:
3806100000
— канифоль және шайыр қышқылдары
3806200000
— канифольдің тұздары, шайыр қышқылдары немесе канифоль немесе шайыр қышқылдарының туындылары, канифоль қосындыларының тұздарынан өзге
3806300000
— күрделі эфир шайырлары
3806900000
— өзгелер
380700
Ағаш шайыры; ағаш шайырынан алынған майлар; ағаш креозот; ағаш нафтасы; көкөніс шайыры; канифоль, шайыр қышқылдары немесе көкөніс шайыры негізіндегі сыра қайнату және ұқсас өнімдер:
3807001000
— ағаш шайыры
3807009000
— өзгелер
3808
Бөлшек саудаға арналған пішіндерге немесе қаптамаларға салынған немесе препараттарда немесе бұйымдарда ұсынылған инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, өскінге қарсы агенттер және өсімдіктердің өсуін реттегіштер, дезинфекциялау құралдары және сол сияқтылар (мысалы, күкіртпен өңделген таспалар, фитильдер және шамдар, және шыбыннан жабысатын қағаз):
380891
— — инсектицидтер:
3808911000
— — — пиретроидтарға негізделген
3808912000
— — — хлорлы көмірсутектер негізінде
3808913500
— — — карбаматтарға негізделген
3808914500
— — — фосфорорганикалық қосылыстар негізінде
3808918000
— — — өзге
380892
— — фунгицидтер:
3808921000
— — — — мыс қосылыстары негізіндегі препараттар
3808923000
— — — — дитиокарбаматтарға негізделген
3808924000
— — — — бензимидазолдар негізінде
3808925000
— — — — диазолдар немесе триазолдар негізінде
3808926000
— — — — диазиндерге немесе морфолиндерге негізделген
3808928000
— — — — өзге
380893
— — гербицидтер, өсуге қарсы заттар және өсімдіктердің өсуін реттегіштер:
3808931100
— — — — феноксифитогормондарға негізделген
3808931300
— — — — триазиндер негізінде
3808931500
— — — — амидтерге негізделген
3808931900
— — — — карбаматтарға негізделген
3808932100
— — — — динитроанилин туындыларына негізделген
3808932300
— — — — несепнәр, урацил немесе сульфонилкарбамид туындыларына негізделген
3808932900
— — — — өзге
3808933000
— — — шығуға қарсы агенттер
3808939000
— — — өсімдіктердің өсу реттегіштері
380894
— — дезинфекциялау құралдары:
3808941000
— — — төрттік аммоний тұздарына негізделген
3808943000
— — — галогенді қосылыстар негізінде
3808992000
— — — кеміргіштер
3809
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тоқыма, қағаз, былғары немесе осыған ұқсас салаларда қолданылатын әрлеу агенттері, бояуды немесе бекітуді тездетуге арналған құралдар және өзге де препараттар мен препараттар (мысалы, байыту агенттері және байыту агенттері):

380510
— скипидар живичный, древесный или сульфатный:
3805101000
— — скипидар живичный
3805103000
— — скипидар древесный
3805109000
— — скипидар сульфатный
3805901000
— — масло сосновое
3806
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
3806100000
— канифоль и смоляные кислоты
3806200000
— соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
3806300000
— смолы сложноэфирные
3806900000
— прочие
380700
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
3807001000
— деготь древесный
3807009000
— прочие
3808
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (например, ленты, обработанные серой, фитили и свечи, и бумага липкая от мух):
380891
— — инсектициды:
3808911000
— — — на основе пиретроидов
3808912000
— — — на основе хлорированных углеводородов
3808913500
— — — на основе карбаматов
3808914500
— — — на основе фосфорорганических соединений
3808918000
— — — прочие
380892
— — фунгициды:
3808921000
— — — — препараты на основе соединений меди
3808923000
— — — — на основе дитиокарбаматов
3808924000
— — — — на основе бензимидазолов
3808925000
— — — — на основе диазолов или триазолов
3808926000
— — — — на основе диазинов или морфолинов
3808928000
— — — — прочие
380893
— — гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений:
3808931100
— — — — на основе феноксифитогормонов
3808931300
— — — — на основе триазинов
3808931500
— — — — на основе амидов
3808931900
— — — — на основе карбаматов
3808932100
— — — — на основе производных динитроанилина
3808932300
— — — — на основе производных карбамида, урацила или сульфонилкарбамида
3808932900
— — — — прочие
3808933000
— — — противовсходовые средства
3808939000
— — — регуляторы роста растений
380894
— — средства дезинфицирующие:
3808941000
— — — на основе четвертичных аммониевых солей
3808943000
— — — на основе галогенированных соединений
3808992000
— — — родентициды
3809
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:

380910
— крахмалды заттар негізінде:
3809101000
— — осындай заттардың салмағы бойынша 55%—дан азы бар
3809103000
— — мұндай заттардың құрамында салмағы бойынша 55% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 70% кем
3809105000
— — осындай заттардың құрамында 70 масса% немесе одан көп, бірақ 83 масса% кем
3809109000
— — салмағы бойынша 83% немесе одан да көп осындай заттар бар
3809910000
— — тоқыма өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылады
3809920000
— — қағаз өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылады
3809930000
— — былғары өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылады
3810
Металл беттерін оюға арналған препараттар; төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған флюстер және өзге де қосалқы препараттар; металдан және өзге материалдардан тұратын дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған ұнтақтар мен пасталар; дәнекерлеу электродтары немесе шыбықтар үшін өзектер немесе жабындар ретінде пайдаланылатын материалдар:
3810100000
— металл беттерін оюға арналған препараттар; металдан және өзге материалдардан тұратын дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған ұнтақтар мен пасталар
3810901000
— — электродтар мен өзектерді дәнекерлеуге арналған өзектер немесе жабындар ретінде пайдаланылатын материалдар
3810909000
— — өзгелер
3811
Соққыға қарсы агенттер, антиоксиданттар, сағыз ингибиторлары, тұтқырлықты реттегіштер, коррозияға қарсы агенттер және мұнай өнімдеріне (соның ішінде бензинге) немесе мұнай өнімдерімен бірдей мақсаттарда пайдаланылатын өзге сұйықтықтарға арналған өзге де дайындалған қоспалар:
381111
— — қорғасын қосылыстары негізінде:
3811111000
— — — тетраэтил қорғасын негізінде
3811190000
— — өзгелер
3811210000
— — құрамында мұнай немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдері бар
3811290000
— — өзгелер
3811900000
— өзгелер
3813000000
Өрт сөндіргіштердің құрамы мен алымдары; өрт сөндіруге арналған гранаталар, тиелген
381400
Еріткіштер мен еріткіштер, күрделі органикалық, өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған; бояуларды немесе лактарды кетіруге арналған дайын композициялар:
3814001000
— бутилацетат негізінде
3814009000
— өзгелер
3815
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған реакция инициаторлары, реакция үдеткіштері және катализаторлары:
3815110000
— — белсенді компонент ретінде құрамында никель немесе оның қосылыстары бар
3815120000
— — белсенді зат ретінде құрамында бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
3815191000
— — — массасы 90% және одан да көп мөлшері 10 мкм—ден аспайтын, магний силикаты тасымалдағышындағы оксидтер қоспасынан тұратын дән түріндегі катализатор, құрамында: — массасы 20% және одан көп , бірақ массасы 35% мыс және — 2 масс.% немесе одан көп, бірақ висмут 3 масс.% артық емес және көрінетін үлес салмағы 0,2 немесе одан көп, бірақ 1,0 артық емес

380910
— на основе крахмалистых веществ:
3809101000
— — с содержанием таких веществ менее 55 мас.%
3809103000
— — с содержанием таких веществ 55 мас.% или более, но менее 70 мас.%
3809105000
— — с содержанием таких веществ 70 мас.% или более, но менее 83 мас.%
3809109000
— — с содержанием таких веществ 83 мас.% или более
3809910000
— — применяемые в текстильной промышленности или аналогичных отраслях
3809920000
— — применяемые в бумажной промышленности или аналогичных отраслях
3809930000
— — применяемые в кожевенной промышленности или аналогичных отраслях
3810
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков:
3810100000
— препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
3810901000
— — материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов и прутков
3810909000
— — прочие
3811
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, регуляторы вязкости, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты:
381111
— — на основе соединений свинца:
3811111000
— — — на основе тетраэтилсвинца
3811190000
— — прочие
3811210000
— — содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
3811290000
— — прочие
3811900000
— прочие
3813000000
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные
381400
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
3814001000
— на основе бутилацетата
3814009000
— прочие
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
3815110000
— — содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
3815120000
— — содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
3815191000
— — — катализатор в виде зерен, 90 мас.% или более которых имеют размер не более 10 мкм, состоящий из смеси оксидов на носителе из силиката магния, содержащий:- 20 мас.% или более, но не более 35 мас.% меди и- 2 мас.% или более, но не более 3 мас.% висмута, и кажущимся удельным весом 0,2 или более, но не более 1,0

3815901000
— — метанолдағы ерітінді түріндегі этилтрифенилфосфоний ацетатынан тұратын катализатор
3816000000
Отқа төзімді цементтер, ерітінділер, бетондар және ұқсас қосылыстар, соның ішінде доломитті шламдар, 3801 тауар позициясындағы тауарлардан өзге
381700
2707 немесе 2902 тауар позицияларының өнімдерін қоспағанда, аралас алкилбензолдар және аралас алкилнафталиндер:
3817005000
— сызықты алкилбензолдар
381800
Дискілер, пластиналар немесе ұқсас пішіндер түріндегі электроникада қолдануға арналған қоспаланған химиялық элементтер; электроникада қолдануға арналған қоспаланған химиялық қосылыстар:
3818001000
— қоспаланған кремний
3818009000
— өзгелер
3819000000
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтар және гидравликалық беріліс үшін өзге дейындалған сұйықтықтар, құрамында битумдық жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдері салмағы бойынша 70% кем емес немесе құрамында
3820000000
Мұздануға қарсы және мұздануға қарсы сұйықтықтар дайын
3821000000
Микроорганизмдерді (вирустарды және сол сияқтыларды қоса) немесе өсімдік, адам немесе жануарлар жасушаларын өсіруге немесе ұстауға арналған дайын қоректік орталар
3822
3006 тауар позициясындағылардан өзге, сүйемелдеуге арналған диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, дайындалған диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, тіреуіште немесе тіреусіз, жинақтарға салынған немесе салынбаған; сертификатталған анықтамалық материалдар:
3823
Өнеркәсіптік монокарбонды май қышқылдары; тазартудан кейінгі қышқыл майлар; өнеркәсіптік майлы спирттер:
3823110000
——стеарин қышқылы
3823120000
——олеин қышқылы
3823130000
— — жоғары майлы май қышқылдары
3823191000
— — — тазартылған май қышқылдары
3823193000
— — — май қышқылы дистилляты
3823199000
— — — өзге
3823700000
— өнеркәсіптік майлы спирттер
3824
Қалыптарды немесе құю өзектерін өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар; өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда):
3824100000
— қалыптарды немесе өзектерді өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар
3824300000
— агломерацияланбаған, бір—бірімен немесе өзге металл байланыстырғыштармен араласқан металл карбидтері
3824400000
— цементтер, ерітінділер немесе бетондар үшін дайындалған қоспалар
382450
— отқа төзімді емес ерітінділер мен бетондар:
3824501000
— — құюға дайын бетон
3824509000
— — өзгелер
382460
— 2905 44 қосалқы позициясындағы сорбитолдан өзге сорбит:
3824601100
— — — D—глюцит құрамы бойынша D—маннитолдың салмағы 2% немесе одан аз

3815901000
— — катализатор, состоящий из этилтрифенилфосфонийацетата, в виде раствора в метаноле
3816000000
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, включая доломитовую набивочную смесь, кроме товаров товарной позиции 3801
381700
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
3817005000
— алкилбензолы линейные
381800
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
3818001000
— кремний легированный
3818009000
— прочие
3819000000
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3820000000
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3821000000
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
3822
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 3006; сертифицированные эталонные материалы:
3823
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования; промышленные жирные спирты:
3823110000
— — стеариновая кислота
3823120000
— — олеиновая кислота
3823130000
— — жирные кислоты таллового масла
3823191000
— — — дистиллированные жирные кислоты
3823193000
— — — жирнокислотный дистиллят
3823199000
— — — прочие
3823700000
— промышленные жирные спирты
3824
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824100000
— готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
3824300000
— карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
3824400000
— добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
382450
— неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
3824501000
— — бетон, готовый для заливки
3824509000
— — прочие
382460
— сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
3824601100
— — — содержащем 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита

3824609100
— — — құрамында D—глюцит мөлшері бойынша есептелген D—маннитолдың салмағы 2% немесе одан азы бар
3824609900
— — — өзге
3824810000
— — құрамында оксиран (этилен оксиді)
3824820000
— — құрамында полихлорланған бифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (РКТ) немесе полибромобифенилдер (ПББ)
3824830000
— — құрамында трис(2,3—дибромопропил)фосфат бар
3824996500
— — — — құю зауыттарына арналған қосалқы бұйымдар (3824 10 000 0 тауар позициясындағы өнімдерден өзге)
3825410000
— — галогенделген
3825500000
— пайдаланылған металл ерітінділері, гидравликалық сұйықтықтар, тежегіш сұйықтықтар және антифриздер
3825610000
— — құрамында негізінен органикалық құрамдас бөліктер бар
3825901000
— — газды тазартуға арналған сілтілі темір оксиді
382600
Құрамында салмағы 70%—дан кем мұнай немесе битумды жыныстардан алынған мұнай өнімдері жоқ немесе құрамында биодизель және олардың қоспалары:
3826001000
— май қышқылдарының моноалкилді күрделі эфирлері, күрделі эфирі 96,5 көлем % немесе одан жоғары (FAMAE)
3827
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған метанның, этанның немесе пропанның галогенденген туындылары бар қоспалар:
3827110000
— — құрамында хлорфторкөміртектер (ХФҚ) бар, құрамында гидрохлорфторкөміртектер (HCFC), перфторкөміртектер (PFCs) немесе гидрофторкөміртектер (HFC) бар немесе жоқ
3827120000
— — құрамында гидробромофторкөміртектер (HBFCs)
3827130000
— — құрамында төрт хлорлы көміртек бар
3827140000
— — құрамында 1,1,1—трихлорэтан (метилхлороформ)
3827200000
— құрамында бромхлордифторметан (Halon—1211), бромотрифторметан (Halon—1301) немесе дибромотетрафторэтандар (Halon—2402) бар
3901
Бастапқы формадағы этилен полимерлері:
390110
— меншікті салмағы 0,94 төмен полиэтилен:
3901101000
— — сызықты полиэтилен
3901109000
— — өзге
3901201000
— — осы топтың 6(b)—ескертпесiнде көрсетiлген түрлердiң бiрiндегi полиэтилен, 23°С температурада үлес салмағы 0,958 немесе одан жоғары, құрамында: — 50 мг/кг немесе одан аз алюминий, — 2 мг/кг немесе одан аз кальций, — 2 мг/кг немесе одан аз хром, — 2 мг/кг немесе одан аз темір, — 2 мг/кг немесе одан аз никель, — 2 мг/кг немесе одан аз титан және — 8 мг/кг немесе одан аз ванадий, сульфохлорланған полиэтилен өндіру үшін
3812209000
— — өзгелер
3901209009
— — — өзге
3901300000
— этиленнің винилацетатпен сополимерлері
3901903000
— — изобутилакрилат пен метакрил қышқылы бар этилен терполимерінің тұзынан тұратын иономерлі полимер; Полистиролдың, этилен—бутилен сополимерінің және полистиролдың A—B—A блоктық сополимері, құрамында салмағы бойынша 35% немесе одан аз стирол бар, осы топтың 6(b) ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде

3824609100
— — — содержащий 2 мас.% или менее D-маннита в пересчете на содержание D-глюцита
3824609900
— — — прочий
3824810000
— — содержащие оксиран (этиленоксид)
3824820000
— — содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
3824830000
— — содержащие трис(2,3-дибромпропил)фосфат
3824996500
— — — — вспомогательные продукты для литейных производств (кроме продуктов позиции 3824 10 000 0)
3825410000
— — галогенированные
3825500000
— отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы
3825610000
— — содержащие преимущественно органические составляющие
3825901000
— — оксид железа щелочной для очистки газа
382600
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
3826001000
— моноалкиловые сложные эфиры жирных кислот, с содержанием сложных эфиров 96,5 об.% или более (FAMAE)
3827
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные:
3827110000
— — содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ)
3827120000
— — содержащие гидробромфторуглероды (ГБФУ)
3827130000
— — содержащие тетрахлорид углерода
3827140000
— — содержащие 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ)
3827200000
— содержащие бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) или дибромтетрафторэтаны (Halon-2402)
3901
Полимеры этилена в первичных формах:
390110
— полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
3901101000
— — полиэтилен линейный
3901109000
— — прочий
3901201000
— — полиэтилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе, с удельным весом 0,958 или более при температуре 23 ºС, содержащий: - 50 мг/кг или менее алюминия,- 2 мг/кг или менее кальция,- 2 мг/кг или менее хрома,- 2 мг/кг или менее железа,- 2 мг/кг или менее никеля,- 2 мг/кг или менее титана, и- 8 мг/кг или менее ванадия, для производства сульфохлорированного полиэтилена
3812209000
— — прочие
3901209009
— — — прочий
3901300000
— сополимеры этилена с винилацетатом
3901903000
— — иономерный полимер, состоящий из соли тройного сополимера этилена с изобутилакрилатом и метакриловой кислотой; А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе

3902
Пропилен немесе өзге олефиндердің бастапқы формадағы полимерлері:
3902100000
— полипропилен
3902200000
— полиизобутилен
3902300000
— пропилен сополимерлер
3902909000
— — өзгелер
3902901000
— — осы топтың 6 (b) ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде салмағы бойынша 35% немесе одан аз стирол бар полистиролдың, этилен-бутилен сополимерінің және полистиролдың A-B-A блоктық сополимері
3902902000
— — полибут-1-эн, бут-1-эн мен этиленнің сополимері, құрамында 10 масса% немесе одан аз этилен немесе полибут-1-эннің полиэтиленмен және/немесе полипропиленмен қоспасы, массасы 10% немесе полиэтиленнен аз және/немесе салмағы бойынша 25% немесе одан аз полипропилен, осы топтың 6(b) ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде
3903
Бастапқы формадағы стирол полимерлер:
3903110000
— — көбіктену
3903190001
— — — фреонға төзімді
3903200000
– стирол-акрилонитрил сополимерлер (SAN)
3903300000
– акрилонитрил бутадиен стирол сополимерлер (ABS)
3903901000
— — ацетил саны 175 немесе одан жоғары тек стирол және аллил спиртінің сополимері
3903902000
— — осы топтың 6 (b) ескертуінде көрсетілген пішіндердің бірінде массасы бойынша 58% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 71% аспайтын бромды полистирол бромдалған полистирол
3904
Винилхлоридтің немесе өзге галогенделген олефиндердің бастапқы пішіндегі полимерлері:
390410000
— өзге компоненттермен араласпаған поливинилхлорид:
3904210000
— — пластиктенбеген
390422000
— — пластиктендірілген:
3904300000
— винилхлорид пен винилацетаттың сополимерлері
3904400000
— өзге винилхлоридті сополимерлер
390450
— винилиден хлоридінің полимерлері:
3904501000
— — диаметрі 4 мкм немесе одан көп, бірақ 20 мкм аспайтын көбік түзетін түйіршіктер түріндегі винилиден хлоридінің және акрилонитрилдің сополимері
3904610000
— — политетрафторэтилен
3904691000
— — — осы топтың 6 (b) ескертпесінде көрсетілген нысандардың бірінде поливинилфториді
3904692000
— — — Фторэластомер FKM
3905
Винилацетат полимерлері немесе өзге винил эфирлері, бастапқы пішіндер; Бастапқы формадағы өзге винил полимерлер:
3905120000
— — сулы дисперсия түрінде
3905190000
— — өзге
3905210000
— — сулы дисперсия түрінде
3905300000
— құрамында гидролизденбеген ацетат топтары бар немесе жоқ поливинил спирті
3905910000
— — сополимерлер
3905991000
— — — молекулалық салмағы 10 000 немесе одан да көп, бірақ 40 000-нан аспайтын және құрамында: массасы 9,5% немесе одан көп, бірақ 13-тен аспайтын, осы топтың 6 (b) ескертпесінде көрсетілген нысандардың бірінде жасалған поливинилді формалды винилацетат ретінде есептелген масса .% ацетил топтары және 5 масс.% немесе одан көп, бірақ винил спирті ретінде есептелген массасы 6,5% гидроксил топтары

3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах:
3902100000
— полипропилен
3902200000
— полиизобутилен
3902300000
— сополимеры пропилена
3902909000
— — прочие
3902901000
— — А-В-А блок-сополимер полистирола, этиленбутиленового сополимера и полистирола, содержащий 35 мас.% или менее стирола, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3902902000
— — полибут-1-ен, сополимер бут-1-ена и этилена, содержащий 10 мас.% или менее этилена, или смесь полибут-1-ена с полиэтиленом и/или полипропиленом, содержащая 10 мас.% или менее полиэтилена и/или 25 мас.% или менее полипропилена, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3903
Полимеры стирола в первичных формах:
3903110000
— — вспенивающийся
3903190001
— — — фреоностойкий
3903200000
— сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903300000
— сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (ABS)
3903901000
— — сополимер только стирола и аллилового спирта, с ацетильным числом 175 или более
3903902000
— — полистирол бромированный, содержащий 58 мас.% или более, но не более 71 мас.% брома, в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов, в первичных формах:
390410000
— поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами:
3904210000
— — непластифицированный
390422000
— — пластифицированный:
3904300000
— сополимеры винилхлорида и винилацетата
3904400000
— сополимеры винилхлорида прочие
390450
— полимеры винилиденхлорида:
3904501000
— — сополимер винилиденхлорида и акрилонитрила, в виде вспенивающихся гранул диаметром 4 мкм или более, но не более 20 мкм
3904610000
— — политетрафторэтилен
3904691000
— — — поливинилфторид в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3904692000
— — — фторэластомер FKM
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров, в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах:
3905120000
— — в виде водных дисперсий
3905190000
— — прочий
3905210000
— — в виде водных дисперсий
3905300000
— спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы
3905910000
— — сополимеры
3905991000
— — — поливинилформаль в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе, с молекулярной массой 10 000 или более, но не более 40 000 и содержащий: 9,5 мас.% или более, но не более 13 мас.% ацетильных групп, в пересчете на винилацетат, и 5 мас.% или более, но не более 6,5 мас.% гидроксильных групп, в пересчете на виниловый спирт

3905999010
— — — — поливинилпирролидон
3906
Бастапқы формадағы акрил полимерлер:
3906100000
— полиметилметакрилат
3906901000
— — поли[N—(3—гидроксиимино—1,1—диметилбутил)акриламид]
3906902000
— — 2—дизопропиламиноэтилметакрилат пен децилметакрилаттың сополимері, N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі, құрамында 55 масса% немесе одан да көп сополимер бар
3906903000
— — акрил қышқылының және 2-этилгексилакрилаттың сополимері, құрамында 10 масса% немесе одан көп, бірақ массасы 11% артық емес 2—этилгексилакрилат
3906904000
— — полибутадиен акрилонитрилімен (NBR) модификацияланған акрилонитрил мен метилакрилаттың сополимері
3906905000
— — акрил қышқылын алкилметакрилатпен және аздаған мөлшердегі өзге мономерлермен полимерлеу өнімі, тоқыма бұйымдарына арналған паста баспа бояуларын өндіруде қоюлатқыш ретінде пайдалануға арналған
3906906000
— — кремнеземмен араласқан немесе араласпаған метилакрилаттың терполимері, этилен және алмастырушы топ ретінде терминалды емес карбоксил тобы бар мономер
3907
Полиацеталдар, өзге полиэфирлер және бастапқы түрдегі эпоксидті шайырлар; поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиалилді эфирлер және бастапқы пішіндегі өзге де полиэфирлер:
3907100000
— полиацеталдар
390721000
— — бис(полиоксиэтилен)метилфосфонат:
3907210001
— — — гидроксил саны 100—ден аспайтын
3907210009
— — — өзге
390730000
— эпоксидті шайырлар:
390740000
— поликарбонаттар:
3907400001
— — балқыма ағынының индексі 9,0 г/10 мин кем емес, бірақ 250 °C температурада және 1,2 кг жүктеме кезінде 15 г/10 мин артық емес немесе 55 г/10 мин кем емес, бірақ 300 °C және 1,2 кг жүкте 70 г/10 мин артық емес
3907500000
— алкидті шайырлар
3907700000
— полилактид
390791
— — қанықпаған:
3907911000
— — — сұйық
3907919000
— — — өзге
390799
— — өзгелер:
3907991000
— — — полиэтиленафтален—2,6—дикарбоксилат
3907999000
— — — өзге
3908
Бастапқы формадағы полиамидтер:
3908100000
— полиамид—6, —11, —12, —6,6, —6,9, —6,10 немесе —6,12
3909
Бастапқы түрдегі аминоальдегидті шайырлар, фенолды шайырлар және полиуретандар:
3909100000
— карбамид және тиокарбамидті шайырлар
3909200000
— меламинді шайырлар
3909400000
— фенол—альдегидті шайырлар
390950
— полиуретандар:
3909501000
— — полиуретан, 2,2'—(терт—бутилимино)диэтанолдың және 4,4'—метилендициклогексилдиизоцианаттың сополимері, полимер мөлшері 50 масса% немесе одан көп N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі
391000000
Бастапқы формадағы силикондар:
3910000001
— 8701 — 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыру үшін5)
3910000002
— — силиконды шайырлар

3905999010
— — — — поливинилпирролидон
3906
Акриловые полимеры в первичных формах:
3906100000
— полиметилметакрилат
3906901000
— — поли[N-(3-гидроксиимино-1,1-диметилбутил)акриламид]
3906902000
— — сополимер 2-диизопропиламиноэтилметакрилата и децилметакрилата, в виде раствора вN,N-диметилацетамиде, содержащего 55 мас.% или более сополимера
3906903000
— — сополимер акриловой кислоты и 2-этилгексилакрилата, содержащий 10 мас.% или более, но не более 11 мас.% 2-этилгексилакрилата
3906904000
— — сополимер акрилонитрила и метилакрилата, модифицированный полибутадиенакрилонитрилом (NBR)
3906905000
— — продукт полимеризации акриловой кислоты с алкилметакрилатом и небольшими количествами прочих мономеров, для использования в качестве загустителя в производстве пастообразных печатных красок для текстиля
3906906000
— — тройной сополимер метилакрилата, этилена и мономера, содержащего неконцевую карбоксильную группу как группу-заместитель, содержащий 50 мас.% или более метилакрилата, смешанный или не смешанный с кремнеземом
3907
Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры и прочие сложные полиэфиры в первичных формах:
3907100000
— полиацетали
390721000
— — бис(полиоксиэтилен)метилфосфонат:
3907210001
— — — с гидроксильным числом не более 100
3907210009
— — — прочий
390730000
— смолы эпоксидные:
390740000
— поликарбонаты:
3907400001
— — с показателем текучести расплава не менее 9,0 г/10 мин, но не более 15 г/10 мин при температуре 250 °C и нагрузке 1,2 кг или не менее 55 г/10 мин, но не более 70 г/10 мин при температуре 300 °C и нагрузке 1,2 кг
3907500000
— смолы алкидные
3907700000
— полилактид
390791
— — ненасыщенные:
3907911000
— — — жидкие
3907919000
— — — прочие
390799
— — прочие:
3907991000
— — — полиэтиленнафталин-2,6-дикарбоксилат
3907999000
— — — прочие
3908
Полиамиды в первичных формах:
3908100000
— полиамид-6, -11, -12, -6,6, -6,9,-6,10 или -6,12
3909
Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные смолы и полиуретаны в первичных формах:
3909100000
— смолы карбамидные и тиокарбамидные
3909200000
— смолы меламиновые
3909400000
— феноло-альдегидные смолы
390950
— полиуретаны:
3909501000
— — полиуретан, сополимер2,2′-(трет-бутилимино)диэтанола и 4,4′-метилендициклогексилдиизоцианата, в виде раствора вN,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более
391000000
Силиконы в первичных формах:
3910000001
— для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
3910000002
— — силиконовые смолы

3911
Мұнай сағыздары, кумарон—инденді шайырлар, политерпендер, полисульфидтер, полисульфондар және осы тараудың 3—ескертуінде аталған өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған бастапқы нысандардағы өзге де өнімдер:
3911100000
— мұнай, кумарон, инден немесе кумарон—инденді шайырлар және политерпендер
3911901100
— — — полиокси—1,4—фениленсульфонил—1,4—фениленокси—1,4—фениленизопропилидин—1,4—фенилен, осы тараудың 6 (b)—ескертуінде көрсетілген нысандардың бірінде
3911901300
— — — политио—1,4—фенилен
3911909200
— — — полимер мөлшері массасы 50% немесе одан жоғары N,N—диметилацетамидтегі ерітінді түріндегі p—крезол мен дивинилбензолдың сополимері; винилтолуол мен a—метилстеролдың гидрленген сополимерлері
3912
Целлюлоза және оның өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған бастапқы нысандардағы химиялық туындылары:
391211000
— — пластиктенбеген:
3912110001
— — — темекі фильтрлерін өндіру үшін
3912120000
— — пластиктендірілген
391220
— целлюлоза нитраты (коллодиондарды қоса алғанда):
3912201100
— — — коллодиондар мен целлоидин
3912201900
— — — өзге
3912209000
— — пластиктендірілген
3912310000
— — карбоксиметилцеллюлоза және оның тұздары
3912392000
— — — гидроксипропил целлюлоза
391290
— өзгелер:
3912901000
— — целлюлоза эфирлері
3912909000
— — өзгелер
3913
Табиғи полимерлер (мысалы, альгин қышқылы) және модификацияланған табиғи полимерлер (мысалы, қатайтылған ақуыздар, табиғи каучуктың химиялық туындылары), өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған:
3913100000
— альгин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
3913900000
— өзгелер
3914000000
3901—3913 тауар позицияларының полимерлерінен алынған ион алмастырғыш шайырлар, бастапқы пішіндер
3915
Пластмассалардың қалдықтары, кесінділері және сынықтары:
3915100000
— этилен полимерлер
3915200000
— стирол полимерлер
3915300000
— винилхлоридті полимерлер
391590
— өзге пластмассалар:
3915901100
— — пропилен полимерлер
3916
Көлденең қимасының өлшемдері 1 мм—ден асатын монофиламенттер, беті өңделген немесе өңделмеген, бірақ өзгеша өңделмеген пластмассадан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер:
3916100000
— этилен полимерлерінен жасалған
3916200000
— винилхлоридті полимерлерден жасалған
391690
— өзге пластмассалардан:
3916901000
— — химиялық түрлендiрiлген немесе өзгертiлмеген конденсация өнiмдерiнен немесе қайта құрылымдау полимерлеу өнiмдерiнен
3916905000
— — полиқоспалы өнімдерден
3916909000
— — өзгелер
3917
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, түтіктер және олардың фитингтері (мысалы, муфталар, шынтақтар, фланецтер):
391710
— қатайтылған ақуыздардан немесе целлюлозалық материалдардан жасалған жасанды қаптамалар (шұжықтар үшін):

3911
Смолы нефтяные, смолы кумароно-инденовые, политерпены, полисульфиды, полисульфоны и продукты прочие, указанные в примечании 3 к данной группе, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3911100000
— смолы нефтяные, кумароновые, инденовые или кумароно-инденовые и политерпены
3911901100
— — — полиокси-1,4-фениленсульфонил-1,4-фениленокси-1,4-фениленизопропилидин-1,4-фенилен в одной из форм, упомянутых в примечании 6 (б) к данной группе
3911901300
— — — политио-1,4-фенилен
3911909200
— — — сополимер п-крезола и дивинилбензола, в виде раствора в N,N-диметилацетамиде с содержанием полимера 50 мас.% или более; гидрированные сополимеры винилтолуола и a-метилстерина
3912
Целлюлоза и ее химические производные, в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
391211000
— — непластифицированные:
3912110001
— — — для производства сигаретных фильтров
3912120000
— — пластифицированные
391220
— нитраты целлюлозы (включая коллодии):
3912201100
— — — коллодии и целлоидин
3912201900
— — — прочие
3912209000
— — пластифицированные
3912310000
— — карбоксиметилцеллюлоза и ее соли
3912392000
— — — гидроксипропилцеллюлоза
391290
— прочие:
3912901000
— — эфиры целлюлозы сложные
3912909000
— — прочие
3913
Полимеры природные (например, альгиновая кислота) и полимеры природные модифицированные (например, отвержденные протеины, химические производные натурального каучука), в первичных формах, в другом месте не поименованные или не включенные:
3913100000
— кислота альгиновая, ее соли и сложные эфиры
3913900000
— прочие
3914000000
Смолы ионообменные, полученные на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913, в первичных формах
3915
Отходы, обрезки и скрап, из пластмасс:
3915100000
— полимеров этилена
3915200000
— полимеров стирола
3915300000
— полимеров винилхлорида
391590
— прочих пластмасс:
3915901100
— — полимеров пропилена
3916
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из пластмасс:
3916100000
— из полимеров этилена
3916200000
— из полимеров винилхлорида
391690
— из прочих пластмасс:
3916901000
— — из продуктов конденсации или продуктов полимеризации с перегруппировкой, химически модифицированных или немодифицированных
3916905000
— — из продуктов полиприсоединения
3916909000
— — прочие
3917
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс:
391710
— оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов:

3917101000
— — шыңдалған ақуыздардан
3917109000
— — целлюлозалық материалдардан
391721
— — этилен полимерлерінің:
3917211000
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беттелген немесе жабылмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген
3917219001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған орнатылған арматурамен5)
3917219009
— — — — өзге
391722
— — пропилен полимерлерінен:
3917221000
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беттелген немесе жабылмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген
391723
— — винилхлорид полимерлерінің:
391723100
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беті жабылғанына қарамастан, бірақ өзге жолмен өңделмеген:
3917239001
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған орнатылған арматурамен5)
391729000
— — өзге пластмассалардан:
3917290009
— — — өзге
391731000
— — қысымы 27,6 МПа кем емес иілгіш құбырлар, түтіктер және шлангтар:
3917310001
— — — 8701 — 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
391732000
— — арматураланбаған немесе өзге материалдармен біріктірілмеген, арматурасы жоқ өзге:
3917320001
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беттелген немесе жабылмаған, бірақ өзге жолмен өңделмеген
3917320002
— 8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарын, олардың құрамдас бөліктері мен тораптарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5 )
391733000
— — арматураланбаған немесе өзге материалдармен біріктірілмеген, арматурасы бар өзге:
3917330001
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған арматура орнатылған5)
3917330009
— — — өзге
3917390001
— — — тігіссіз және көлденең қимасының максималды өлшемінен асатын ұзындықтарға кесілген, беті жабылған немесе жоқ, бірақ кез келген жолмен өңделмеген
3917390003
— — — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған орнатылған арматурамен5)
3917390008
— — — — — өзге
391740000
— арматура:
3917400001
— — азаматтық әуе кемелері үшін5)
3917400009
— — өзгелер
3918
Өздігінен жабысатын немесе жабыспаған пластмассадан жасалған еден жабындары орамда немесе парақта; пластмассадан жасалған қабырғаға немесе төбеге жабындар, осы топтың 9—ескертуінде көрсетілген:

3917101000
— — из отвержденных протеинов
3917109000
— — из целлюлозных материалов
391721
— — из полимеров этилена:
3917211000
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917219001
— — — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
3917219009
— — — — прочие
391722
— — из полимеров пропилена:
3917221000
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
391723
— — из полимеров винилхлорида:
391723100
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке:
3917239001
— — — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
391729000
— — из прочих пластмасс:
3917290009
— — — прочие
391731000
— — трубы, трубки и шланги, гибкие, выдерживающие давление не менее 27,6 МПа:
3917310001
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
391732000
— — прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, без фитингов:
3917320001
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо иной обработке
3917320002
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
391733000
— — прочие, не армированные или не комбинированные с другими материалами, с фитингами:
3917330001
— — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
3917330009
— — — прочие
3917390001
— — — бесшовные и нарезанные на отрезки, длина которых превышает максимальный размер поперечного сечения, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся какой-либо обработке
3917390003
— — — — — с установленными фитингами, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
3917390008
— — — — — прочие
391740000
— фитинги:
3917400001
— — для гражданских воздушных судов5)
3917400009
— — прочие
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе:

391810
— винилхлорид полимерлерінен:
3918101000
— — поливинилхлоридпен сіңдірілген немесе қапталған негізден тұрады
3918109000
— — өзгелер
3918900000
— өзге пластмассалардан
3919
Пластмассадан жасалған, орамдағы немесе орамдағы емес пластмассадан жасалған табақтар, жаймалар, пленкалар, таспалар, жолақтар және өзге де жалпақ пішіндер:
391910
— ені 20 см—ден аспайтын орамдарда:
3919101500
— — — полипропиленнен жасалған
3919101900
— — — өзге
3919900000
— өзгелер
3920
Кеуекті емес және арматураланбаған, қабаты жоқ, тірегі жоқ және өзге материалдармен бірдей жабыстырылмаған пластмассадан жасалған өзге тақталар, парақтар, фольгалар және жолақтар немесе жолақтар:
392010
— этилен полимерлерінен:
3920102300
— — — — — жартылай өткізгішті немесе баспа схемаларын өндіруде қолданылатын фоторезисттік пленканы алуға арналған қалыңдығы 20 мкм немесе одан көп, бірақ 40 мкм артық емес полиэтилен пленкасы
3920102400
— — — — — созылатын пленка
3920102800
— — — — 0,94 немесе одан да көп
392010400
— — — өзгелер:
3920108100
— — — құрамында ылғалдандырғыш ретінде суда ерітілген поливинил спирті бар, 15 %—дан аспайтын мөлшерде целлюлоза талшықтарымен араласқан немесе араласпаған, байланыспаған жіңішке тармақталған полиэтилен талшықтарынан алынған дымқыл парақтар түріндегі синтетикалық қағаз массасы
392020
— пропилен полимерлерінен:
392020210
— — — екі жақты бағытталған:
3920202900
— — — өзге
3920208000
— — қалыңдығы 0,10 мм артық
392030000
— стирол полимерлерінен:
392043
— — құрамында салмағы бойынша 6 % кем емес пластификаторлар бар:
392043100
— — — қалыңдығы 1 мм артық емес:
3920439000
— — — қалыңдығы 1 мм—ден астам
392049100
— — — қалыңдығы 1 мм артық емес:
3920491001
— — — — қатты пластиктенбеген
3920491009
— — — — икемді
3920499000
— — — қалыңдығы 1 мм—ден астам
3920510000
— — полиметилметакрилаттан
3920591000
— — — акрил және метакрил қышқылдарының күрделі эфирлерінің сополимерінен жасалған қалыңдығы 150 мкм—ден аспайтын пленка
3920599000
— — — өзге
3920610000
— — поликарбонаттардан
392062
— — полиэтилентерефталаттан:
3920621200
— — — — иілгіш магниттік дискілерді өндіруге арналған қалыңдығы 72 мкм және одан көп, бірақ 79 мкм аспайтын полиэтилентерефталат пленкасы; фотополимерлі баспа табақтарын өндіруге арналған қалыңдығы 100 мкм немесе одан да көп, бірақ 150 мкм артық емес полиэтилентерефталат пленкасы
392062190
— — — — өзгелер:
392062900
— — — қалыңдығы 0,35 мм—ден асатын:
3920630000
— — қанықпаған полиэфирлерден
3920690000
— — өзге полиэфирлерден
3920710000
— — регенерацияланған целлюлозадан
392073
— — целлюлоза ацетатынан:
3920731000
— — — кинематографияға немесе суретке түсіруге арналған орамдағы немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі пленка

391810
— из полимеров винилхлорида:
3918101000
— — состоящие из основы, пропитанной или покрытой поливинилхлоридом
3918109000
— — прочие
3918900000
— из прочих пластмасс
3919
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах:
391910
— в рулонах шириной не более 20 см:
3919101500
— — — из полипропилена
3919101900
— — — прочие
3919900000
— прочие
3920
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами:
392010
— из полимеров этилена:
3920102300
— — — — — пленка полиэтиленовая толщиной 20 мкм или более, но не более 40 мкм, для получения пленки фоторезиста, используемой в производстве полупроводниковых или печатных схем
3920102400
— — — — — растягивающаяся пленка
3920102800
— — — — 0,94 или более
392010400
— — — прочие:
3920108100
— — — синтетическая бумажная масса в виде влажных листов, полученная из несвязанных тонко разветвленных фибрилл полиэтилена, смешанная или несмешанная с волокнами целлюлозы в количестве не более 15%, содержащая растворенный в воде поливиниловый спирт в качестве увлажняющего агента
392020
— из полимеров пропилена:
392020210
— — — биаксиально ориентированные:
3920202900
— — — прочие
3920208000
— — толщиной более 0,10 мм
392030000
— из полимеров стирола:
392043
— — содержащие не менее 6 мас.% пластификаторов:
392043100
— — — толщиной не более 1 мм:
3920439000
— — — толщиной более 1 мм
392049100
— — — толщиной не более 1 мм:
3920491001
— — — — жесткие непластифицированные
3920491009
— — — — гибкие
3920499000
— — — толщиной более 1 мм
3920510000
— — из полиметилметакрилата
3920591000
— — — пленка толщиной не более 150 мкм из сополимера сложных эфиров акриловой и метакриловой кислот
3920599000
— — — прочие
3920610000
— — из поликарбонатов
392062
— — из полиэтилентерефталата:
3920621200
— — — — пленка из полиэтилентерефталата толщиной 72 мкм или более, но не более 79 мкм, для производства гибких магнитных дисков; пленка из полиэтилентерефталата толщиной 100 мкм или более, но не более 150 мкм, для производства фотополимерных печатных пластин
392062190
— — — — прочие:
392062900
— — — толщиной более 0,35 мм:
3920630000
— — из ненасыщенных полиэфиров сложных
3920690000
— — из полиэфиров сложных прочих
3920710000
— — из регенерированной целлюлозы
392073
— — из ацетата целлюлозы:
3920731000
— — — пленка в рулонах или в виде полос или лент для кинематографии или фотосъемки

3923409000
— — өзгелер
392350
— тығындар, қалпақшалар, қалпақшалар және өзге де жабулар:
3923501000
— бөтелкелерге арналған қақпақтар мен бұрандалы қақпақтар
3923900000
— өзгелер
3925
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған пластикалық құрылыс бөлшектері:
3925100000
— көлемі 300 литрден асатын резервуарлар, цистерналар, құдықтар және ұқсас ыдыстар
3925200000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
3925300000
— жапқыштар, перделер (соның ішінде венециандық жалюзи) және ұқсас бұйымдар мен олардың бөліктері
3925901000
— — есіктерде, терезелерде, баспалдақтарда, қабырғаларда немесе ғимараттардың өзге бөліктерінде тұрақты орнатуға арналған арматуралар мен бекітпелер
3925902000
— — электр тізбегіне арналған магистральдық, арналық және кабельдік науалар
3925908001
— — — полиуретаннан жасалған
3926
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901—3914 тауар позицияларының өзге материалдарынан жасалған бұйымдар:
3926100000
— кеңсе тауарлары немесе оқу құралдары
3926200000
— киім және киім аксессуарлары (қолғаптарды, қолғаптарды және қолғаптарды қоса алғанда)
3926300000
— жиһазға, көлік құралдарына немесе ұқсас бұйымдарға арналған бекіткіштер мен фитингтер
392690
— өзгелер:
3926905000
— — дренаждық жүйенің кірістеріндегі суды сүзуге арналған тесілген ыдыстар және ұқсас бұйымдар
3926909200
— — — жайма материалдан жасалған
392690970
— — — өзгелер:
4001
Табиғи каучук, балата, гуттаперча, гуайюле, шикл және ұқсас табиғи шайырлар, бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, жаймалар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі:
4001100000
— табиғи резеңке латекс, алдын ала вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған
4001210000
— — ысталған жаймалар (табиғи каучук маркасы)
4001220000
— — техникалық сипатталған табиғи каучук (TSNR)
4001290000
— — өзге
4001300000
— балата, гуттаперча, гуайюле, чикл және ұқсас табиғи шайырлар
4002
Синтетикалық каучук және майлардан бастапқы пішіндердегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түрінде алынған фактілер; 4001 тауар позициясының кез келген өнімінің осы позицияның кез келген өнімімен бастапқы пішіндегі немесе пластиналар, парақтар немесе жолақтар немесе жолақтар түріндегі қоспалары:
400219
— — өзге:
4002191000
— — — эмульсиялық полимерлеу (E-SBR) арқылы алынған стирол-бутадиенді каучук, бумаларда
4002192000
— — — ерітіндіде (SBS, термопластикалық эластомер), түйіршіктерде, чиптерде немесе ұнтақтағы полимерлеу арқылы алынған бутадиен мен стиролдың блок-сополимері
4002193000
— — — ерітіндіде (S-SBR) полимерлеу арқылы алынған стирол-бутадиенді каучук, бумаларда

3923409000
— — прочие
392350
— пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства:
3923501000
— — колпаки и навинчивающиеся пробки для бутылок
3923900000
— прочие
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные:
3925100000
— резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925200000
— двери, окна и их рамы, пороги для дверей
3925300000
— ставни, шторы (включая венецианские жалюзи) и аналогичные изделия и их части
3925901000
— — фитинги и крепежные детали, предназначенные для постоянной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий
3925902000
— — магистральные, канальные и кабельные желоба для электрических цепей
3925908001
— — — изготовленные из полиуретана
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914:
3926100000
— принадлежности канцелярские или школьные
3926200000
— одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки)
3926300000
— крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
392690
— прочие:
3926905000
— — емкости перфорированные и аналогичные изделия, предназначенные для фильтрования воды на входах в дренажную систему
3926909200
— — — изготовленные из листового материала
392690970
— — — прочие:
4001
Каучук натуральный, балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
4001100000
— латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или неподвулканизованный
4001210000
— — смокед-шитс (марка натурального каучука)
4001220000
— — каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR)
4001290000
— — прочий
4001300000
— балата, гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные природные смолы
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент:
400219
— — прочий:
4002191000
— — — каучук бутадиенстирольный, получаемый путем эмульсионной полимеризации (Е-SBR), в кипах
4002192000
— — — блок-сополимер бутадиена и стирола, получаемый путем полимеризации в растворе (SBS, термоэластопласт), в гранулах, крошке или в порошке
4002193000
— — — каучук бутадиенстирольный, получаемый путем полимеризации в растворе(S-SBR), в кипах

4010320000
— — сыртқы шеңбері 60 см—ден астам, бірақ 180 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V—белдіктер)
4010330000
— — сыртқы шеңбері 180 см—ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлы, трапеция тәрізді көлденең қимасының шексіз беріліс белдіктері (V-белдіктер)
4010340000
— — сыртқы шеңбері 180 см-ден астам, бірақ 240 см—ден аспайтын, қырлылардан өзге, трапеция тәрізді көлденең қиманың шексіз жетек белдіктері (V-белдіктер)
4010350000
— — сыртқы шеңбері 60 см-ден астам, бірақ 150 см-ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4010360000
— — сыртқы шеңбері 150 см-ден астам, бірақ 198 см—ден аспайтын шексіз уақыт белдіктері
4011201000
— — 121-ден аспайтын жүктеме индексімен
4011209000
— — жүктеме индексі 121-ден жоғары
4011300000
— ұшақтарда пайдалануға арналған
4014
Қатты резеңкеден өзге, қатты резеңке фитингтері бар немесе онсыз вулканизацияланған резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар (еміктерді қоса алғанда):
4014900000
— өзгелер
4015
Қатты резеңкеден өзге, әртүрлі мақсаттарға арналған вулканизацияланған резеңкеден жасалған киім және керек-жарақтар (қолғаптар, биялайлар және митенкалар қоса алғанда):
4015120001
— — — хирургиялық
4015190000
— — өзгелер
4015900000
— өзгелер
4016
Қатты резеңкеден өзге, вулканизацияланған резеңкеден жасалған өзге бұйымдар:
401610000
— кеуекті резеңкеден:
4016100009
— — өзгелер
4016910000
— — еден жабындары мен кілемшелер
4016920000
— — кеңсе тауарларының резеңке таспалары
401693000
— — тығыздағыштар, шайбалар және өзге тығыздағыштар:
4016940000
— — үрлемелі немесе үрленбейтін қайық немесе арқан амортизаторлары
4016950000
— — өзге үрлемелі бұйымдар
401699
— — өзгелер:
401699520
— — — — металл толтырылған резеңке бөлшектер:
401700000
Резеңке, қатты (мысалы, эбонит) барлық нысандарда, соның ішінде қалдықтар мен сынықтарда; қатты резеңке бұйымдар:
4401
Бөрене, бөрене, бұтақ, шоқ шоқтары немесе ұқсас нысандар түріндегі отын; жоңқа немесе жоңқа түріндегі ағаш; үгінділер мен ағаш қалдықтары мен сынықтары, бөренелер, брикеттер, түйіршіктер немесе ұқсас нысандар түрінде агломерацияланған немесе жоқ:
440111000
— — қылқан жапырақтылар:
440112000
— — қатты ағаш:
4401310000
— — ағаш түйіршіктері
4403
Кедір—бұдыр ағаш, қабығы немесе ағаш ағашы жойылған немесе алынбаған немесе өрескел қырлы немесе қырлы емес:
4404
Кооперативтік ағаш; журналдарды бөлу; қадалар, қазықтар және ағаш сырықтар, үшкірленген, бірақ ұзындығы бойынша араланбаған; таяқтарды, қолшатырларды, құрал тұтқаларын немесе сол сияқтыларды жасау үшін пайдаланылатын өрескел кесілген, бірақ бұрылмаған, майылмаған немесе өзге жолмен өңделмеген ағаш; жоңқалар және ұқсас ағаштар:

4010320000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010330000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010340000
— — бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010350000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010360000
— — бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4011201000
— — с индексом нагрузки не более 121
4011209000
— — с индексом нагрузки более 121
4011300000
— для использования на воздушных судах
4014
Изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них:
4014900000
— прочие
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей:
4015120001
— — — хирургические
4015190000
— — прочие
4015900000
— прочие
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие:
401610000
— из пористой резины:
4016100009
— — прочие
4016910000
— — покрытия напольные и коврики
4016920000
— — резинки канцелярские
401693000
— — прокладки, шайбы и прочие уплотнители:
4016940000
— — лодочные или причальные амортизаторы, надувные или ненадувные
4016950000
— — изделия надувные прочие
401699
— — прочие:
401699520
— — — — части из металлонаполненных резин:
401700000
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины:
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах:
440111000
— — хвойных пород:
440112000
— — лиственных пород:
4401310000
— — гранулы древесные
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные:
4404
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина:

4404200000
– қатты ағаш
4405000000
ағаш жүні; ағаш ұны
4406
Теміржол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар:
4407
Ағашты аралау немесе кесу, тегістеу немесе аршу жолымен алынған, өңделмеген немесе сүргілеу, тегістеу арқылы өңделмеген, ұшты қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 мм-ден астам:
440725
— — қою қызыл ағашты шорея, бозғылт қызыл ағашты шорея және шорея бақау:
4407251000
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар
4407255000
— — — — ұнтақтау арқылы өңделеді
440726
— — шореяның әртүрлі түрлерінің ағашы, парашорея, пентакме, судың барлық түрлерінің шырыны, парашорея, фагуцин шореа және өзге де шорея түрлері мен хош иісті хош иісті ағаштар:
4407261000
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар
4407265000
— — — — ұнтақтау арқылы өңделеді
440729
— — өзгелер:
4407291509
— — — — өзге
4407292000
— — — — — — Рио раушан ағашы, пара раушан ағашы және бразилиялық раушан ағашы
440729830
— — — — — тегістеу арқылы өңделеді:
440729850
— — — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
440791
— — емен (Quercus spp.):
4407913100
— — — — — паркет немесе ағаш еденге арналған штангалар, тақталар мен фриз, құрастырылмаған
440791390
— — — — — өзге:
440791900
— — — — өзгелер:
440792000
— — буктан (Fagus spp.):
440799
— — өзгелер:
440799100
— — — тегістеу арқылы өңделеді; аяқталмаған немесе тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған соңғы қосылымдары бар:
4408
Қаптауға арналған қаңылтырлар (оның ішінде ламинатталған ағашты бөлу арқылы алынған), фанер немесе ұқсас ламинатталған ағаш және өзге де ағаш бұйымдары, ұзындығы бойынша кесілген немесе жоңқаланған, тегістелген немесе аршылған, тегістелген немесе тегістелмеген, тегістелген, саусақпен біріктірілген немесе біріктірілмеген, немесе ұштары емес, қалыңдығы 6 мм аспайтын:
440810
— қылқан жапырақтылар:
4408109100
— — — қарындаш жасауға арналған тақталар
440831
— — қою қызыл ағашты шорея, бозғылт қызыл ағашты шорея және шорея бақау:
440831110
— — — тегістеу немесе тегістеу арқылы аяқталмаған немесе аяқталмаған соңғы қосылыстары бар:
440831210
— — — — тегістеу арқылы өңделеді:
440831250
— — — — ұнтақтау арқылы өңделген:
440831300
— — — — өзгелер:
440839
— — өзгелер:
440839210
— — — — — тегістеу арқылы өңделеді:
440890
— өзгелер:
440890350
— — — қарындаш жасауға арналған тақталар:
4409
Профильді ағаш түріндегі ағаш материалдары (паркет еденіне арналған тақтайшалар мен фризді қоса алғанда, құрастырылмаған) кез келген жиегі, ұшы немесе жазықтығы бойынша емес ұшты қосылыстары бар немесе жоқ тегістеу , тегістеу арқылы өңделген немесе өңделген :

4404200000
— лиственных пород
4405000000
Шерсть древесная; мука древесная
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей:
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм:
440725
— — шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау:
4407251000
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием
4407255000
— — — — обработанные шлифованием
440726
— — древесина различных видов шореи, парашореи, пентакме, заболонная древесина шореи всех видов, парашорея, шорея фагуцина и другие виды шореи и фрагрэа душистая:
4407261000
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием
4407265000
— — — — обработанные шлифованием
440729
— — прочие:
4407291509
— — — — прочие
4407292000
— — — — — — палисандр Рио, палисандр Пара и бразильское розовое дерево
440729830
— — — — — обработанные строганием:
440729850
— — — — — обработанные шлифованием:
440791
— — из дуба (Quercus spp.):
4407913100
— — — — — бруски, планки и фриз для паркета или деревянного покрытия полов, несобранные
440791390
— — — — — прочие:
440791900
— — — — прочие:
440792000
— — из бука (Fagus spp.):
440799
— — прочие:
440799100
— — — обработанные строганием; имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
4408
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, сращенные или не сращенные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм:
440810
— хвойных пород:
4408109100
— — — дощечки для изготовления карандашей
440831
— — шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной и шорея бакау:
440831110
— — — имеющие торцевые соединения, не обработанные или обработанные строганием или шлифованием:
440831210
— — — — обработанные строганием:
440831250
— — — — обработанные шлифованием:
440831300
— — — — прочие:
440839
— — прочие:
440839210
— — — — — обработанные строганием:
440890
— прочие:
440890350
— — — дощечки для изготовления карандашей:
4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения:

4819
Қағаздан, картоннан, целлюлозадан жасалған валицадан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған картондар, қораптар, қораптар, қаптар, пакеттер және өзге де орауыш ыдыстар; кеңселерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған файл жәшіктері, хат науалары және ұқсас бұйымдар:
4819100000
— гофрленген қағаздан немесе гофр картоннан жасалған қораптар, жәшіктер мен жәшіктер
4823400000
— жазу құрылғыларына арналған шиыршық қағаз, орамдағы, парақтағы және дискідегі
482370
— құйылған немесе престелген қағаз массасынан жасалған бұйымдар:
4823701000
— — пішінделген жұмыртқаны орау үшін науалар мен жәшіктер
4823709000
— — өзгелер
482390
— өзгелер:
5904
Кесілген немесе пішіні кесілмеген линолеум; Кесілмеген немесе пішімге кесілмеген тоқыма негізіндегі еден жабындары:
5904100000
– линолеум
590490000
— өзгелер:
5904900001
— — инемен тесу арқылы алынған киіз негізімен
590500
Қабырғаға тоқыма жабындары:
6801000000
Табиғи тастан жасалған тротуарлар, бордюрлер және тротуар тақталары (шиферден өзге)
6802
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге, ескерткіштер немесе құрылыстар үшін өңделген тастар (шиферден өзге) және олардан жасалған бұйымдар; мозаикалық текшелер және табиғи тастан жасалған ұқсас бұйымдар (оның ішінде шифер), тірегі бар немесе жоқ; табиғи тастан жасалған түйіршіктер, жоңқалар және ұнтақ (шиферді қоса алғанда), жасанды боялған:
6802100000
— тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) немесе тікбұрышты емес, ең үлкен бетін жағы өлшемі 7 см-ден аз шаршыға жазуға болатын плиткалар, текшелер және ұқсас бұйымдар; түйіршіктер, чиптер және ұнтақ, жасанды боялған
6802210000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — өзге тастар:
6802910000
— — мәрмәр, травертин және алебастр
6802920000
— — өзге әктастар
680293
— — гранит:
6802931000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
6802939000
— — — өзге
680299
— — өзге тастар:
6802991000
— — — таза салмағы 10 кг немесе одан жоғары жылтыратылған, әшекейленген немесе өзге жолмен өңделген, ойылғаннан өзге
6802999000
— — — өзге
680300
Өңделген шифер және шиферден немесе агломерацияланған шиферден жасалған бұйымдар:
6803001000
— шатыр мен қабырғаларға арналған материалдар
6803009000
— өзгелер
6804
Табиғи тастан, агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе керамикадан жасалған тастарды және олардың бөліктерін тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, орнатуға немесе кесуге, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тірек конструкциялары жоқ диірмен тастар, ұнтақ тастар, тегістеу дөңгелектері және ұқсас бұйымдар өзге материалдардан жасалған бөлшектермен немесе мына бөлшектерсіз құрастыру:

4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях:
4819100000
— картонки, ящики и коробки, из гофрированной бумаги или гофрированного картона
4823400000
— бумага разграфленная для регистрирующих приборов, в рулонах, листах и дисках
482370
— изделия из бумажной массы, литые или прессованные:
4823701000
— — подносы и коробки для упаковки яиц, литые
4823709000
— — прочие
482390
— прочие:
5904
Линолеум, не выкроенный или выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, не выкроенные или выкроенные по форме:
5904100000
— линолеум
590490000
— прочие:
5904900001
— — с основой из войлока, полученного иглопробивным способом
590500
Настенные покрытия из текстильных материалов:
6801000000
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802100000
— плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6802210000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802230000
— — гранит
680229000
— — камни прочие:
6802910000
— — мрамор, травертин и алебастр
6802920000
— — известняки прочие
680293
— — гранит:
6802931000
— — — полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более
6802939000
— — — прочий
680299
— — камни прочие:
6802991000
— — — полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 кг или более
6802999000
— — — прочие
680300
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца:
6803001000
— материалы для кровли и стен
6803009000
— прочие
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:

6804100000
— ұнтақтау, қайрау немесе ұнтақтауға арналған диірмен тастар мен ұнтақтау тастар
6804210000
— — агломерацияланған жасанды немесе табиғи алмаздардан
680422
— — өзге агломерацияланған абразивтерден немесе керамикадан:
6804221200
— — — — — күшейтілмеген
6804221800
— — — — — күшейтілген
6804223000
— — — — керамикалық немесе силикатты материалдардан
6804225000
— — — — өзге материалдардан
6804229000
— — — өзге
6804230000
— — табиғи тас
6804300000
— қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар
6805
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе тоқыма, қағаз, картон немесе өзге негіздегі, кесілген немесе тігілген немесе белгілі бір пішінде өзге жолмен өңделген немесе өңделмеген дәндер:
6805100000
– тек тоқыма тоқыма негізінде
6805200000
– тек қағаз немесе картон негізінде
680530000
— өзге материалдар негізінде:
6805300001
— — қағаз немесе картонмен біріктірілген тоқыма тоқыма негізде
6805300002
— — вулканизацияланған талшыққа негізделген
6805300009
— — өзгелер
6806
Қож жүн, минералды силикат жүн және ұқсас минералды мақта; қабыршақталған вермикулит, керамзит, керамзит және осыған ұқсас кеңейтілген минералды өнімдер; 6811 немесе 6812 тауар позициясындағы немесе 69—топтағылардан өзге жылу оқшаулағыш, дыбыс өткізбейтін немесе дыбысты жұтатын минералды материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар:
680610000
— шлак жүнi, минералды силикат жүнi және ұқсас минералды жүндер (олардың қоспаларын қоса алғанда), сусымалы, жайма немесе орамдағы:
680620
— қабыршақталған вермикулит, керамзит, көбіктелген шлак және өзге де кеңейтілген минералды өнімдер (олардың қоспаларын қоса алғанда):
6806201000
— — керамзит
6806209000
— — өзгелер
6806900000
— өзгелер
6807
Асфальт немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумы немесе көмір шайыры):
680710000
— орамда:
6807100001
— — шатыр немесе жабын материалдары
6807100009
— — өзгелер
6807900000
— өзгелер
6808000000
Өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жоңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе цементпен, гипспен немесе өзге минералды байланыстырғыштармен агломерацияланған ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, плиткалар, блоктар және ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар:
6809110000
— — тек қағаз немесе картонмен қапталған немесе күшейтілген
6809190000
— — өзгелер
6809900000
— өзге өнімдер
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар, арматураланған немесе күшейтілмеген:
681011
— — құрылыс блоктары мен кірпіштері:
6810111000
— — — жеңіл бетоннан (негізі ұсақталған пемза, түйіршіктелген қож және т.б.)

6804100000
— жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
6804210000
— — из агломерированных искусственных или природных алмазов
680422
— — из прочих агломерированных абразивов или из керамики:
6804221200
— — — — — неармированные
6804221800
— — — — — армированные
6804223000
— — — — из керамических или силикатных материалов
6804225000
— — — — из прочих материалов
6804229000
— — — прочие
6804230000
— — из природного камня
6804300000
— камни для ручной заточки или полировки
6805
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной:
6805100000
— только на тканой текстильной основе
6805200000
— только на бумажной или картонной основе
680530000
— на основе из других материалов:
6805300001
— — на тканой текстильной основе в сочетании с бумагой или картоном
6805300002
— — на основе вулканизованного волокна
6805300009
— — прочие
6806
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69:
680610000
— шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах:
680620
— вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси):
6806201000
— — глины вспученные
6806209000
— — прочие
6806900000
— прочие
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
680710000
— в рулонах:
6807100001
— — материалы кровельные или облицовочные
6807100009
— — прочие
6807900000
— прочие
6808000000
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6809
Изделия из гипса или смесей на его основе:
6809110000
— — покрытые или армированные только бумагой или картоном
6809190000
— — прочие
6809900000
— изделия прочие
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные:
681011
— — строительные блоки и кирпичи:
6810111000
— — — из облегченного бетона (с основой из битой пемзы, гранулированного шлака и т.д.)

6810119000
— — — өзге
681019000
— — өзгелер:
6810190001
— — — плиткалар; плиткалар, соның ішінде тротуар, т.б.
6810910000
— — құрылысқа, соның ішінде тұрғын үйге арналған құрама құрылыс блоктары
6810990000
— — өзгелер
6811
Асбест цементінен, целлюлоза талшықты цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар:
681140000
— құрамында асбест бар:
6811400001
— — гофрленген парақтар; құбырлар, құбырлар және оларға арналған фитингтер
6811400002
— — өзге парақтар, панельдер, плиткалар және т.б.
6811400009
— — өзгелер
6811810000
— — гофрленген парақтар
6811820000
— — өзге парақтар, панельдер, плиткалар және т.б.
681189000
— — Өзге өнімдер:
6812
Асбест талшығы өңделген; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киімдер, бас киімдер, аяқ киімдер, жастықтар), 6811 немесе 6813 тауар позицияларының тауарларынан өзге, күшейтілген немесе күшейтілмеген:
681299
— — өзгелер:
6814
Агломерленген немесе регенерацияланған слюданы қоса алғанда, қағазда, картоннан немесе өзге негізде жасалған немесе жоқ өңделген слюда және олардан жасалған бұйымдар:
6814100000
— астары бар немесе жоқ, агломерацияланған немесе регенерацияланған слюда пластиналары, парақтары және жолақтары
6814900000
— өзгелер
6815
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған тастан немесе өзге минералды заттардан жасалған бұйымдар (көміртекті талшықтарды, көміртекті талшықтарды және шымтезектен жасалған бұйымдарды қоса алғанда):
6815110000
— — көміртекті талшықтар
6815200000
— шымтезек өнімдері
681591000
— — құрамында магнезит, периклаза түріндегі магнезия, доломит, оның ішінде доломитті әк немесе хромит түріндегі:
681599000
— — өзгелер:
6901000000
Кремнийлі тас ұнынан (мысалы, кизельгур, триполит немесе диатомит) немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған кірпіштер, блоктар, плиткалар және өзге де керамикалық бұйымдар
6902
Кремнийлі тас ұнынан немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, плиткалар және ұқсас отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары:
6902100000
— MgO, CaO немесе Cr2O3 бойынша бөлек немесе бірге алынған Mg, Ca немесе Cr элементтерінің массасының 50% астамы бар
690220
— құрамында алюминий тотығы (Al2O3), кремний диоксиді (SiO2) немесе осы өнімдердің қоспалары немесе қосылыстары салмағы бойынша 50%—дан астам:
6902201000
— — салмағы бойынша 93% немесе одан да көп кремний диоксиді (SiO2) бар
6902209100
— — — құрамында 7 масс.%—дан астам, бірақ 45 масс.%—дан аз алюминий тотығы (Al2O3)
6902209900
— — — өзге
6902900000
— өзгелер

6810119000
— — — прочие
681019000
— — прочие:
6810190001
— — — черепица; плитка, в том числе тротуарная, прочая
6810910000
— — сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
6810990000
— — прочие
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов:
681140000
— содержащие асбест:
6811400001
— — гофрированные листы; трубы, трубки и фитинги к ним
6811400002
— — прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
6811400009
— — прочие
6811810000
— — гофрированные листы
6811820000
— — прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия
681189000
— — прочие изделия:
6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813:
681299
— — прочие:
6814
Слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или регенерированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее:
6814100000
— пластины, листы и ленты из агломерированной или регенерированной слюды, на основе или без нее
6814900000
— прочие
6815
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные:
6815110000
— — углеродные волокна
6815200000
— изделия из торфа
681591000
— — содержащие магнезит, магнезию в форме периклаза, доломит, включая в форме доломитовой извести, или хромит:
681599000
— — прочие:
6901000000
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6902100000
— содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на MgO, СаО или Сr2О3
690220
— содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов:
6902201000
— — содержащие 93 мас.% или более кремнезема (SiO2)
6902209100
— — — содержащие более 7 мас.%, но менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6902209900
— — — прочие
6902900000
— прочие

6903
Кремнийлі тас ұнынан немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге, отқа төзімді керамикалық бұйымдар (мысалы, реторттар, тигельдер, муфельдер, саптамалар, тығындар, тіректер, талдау стакандары, түтіктер, түтіктер, қаптамалар, штангалар, штангалар және жылжымалы қақпақтар):
6903100000
— құрамында 50 масс.%—дан астам бос көміртегі бар
690320
— құрамында салмағы бойынша 50%—дан астам глинозем (Al2O3) немесе глиноземнің кремнеземмен (SiO2) қоспалары немесе қосылыстары бар:
6903201000
— — құрамында 45 масс.%—дан аз алюминий тотығы бар (Al2O3)
6903209000
— — салмағы бойынша 45% немесе одан да көп алюминий тотығы бар (Al2O3)
690390
— өзгелер:
6903901000
— — салмағы бойынша 25%—дан астам, бірақ салмағы бойынша 50%—дан көп емес бос көміртегі бар
6903909000
— — өзгелер
6904
Құрылыс кірпіштері, еден блоктары, керамикалық жүк көтергіш немесе арқалық толтырғыш тастар және керамикадан жасалған ұқсас бұйымдар:
6904100000
— құрылыс кірпіштері
6904900000
— өзгелер
6905
Плиткалар, дефлекторлар, қолшатырлары, түтін құбырларының бөліктері, сәулеттік әшекейлер және өзге де керамикалық құрылыс бөлшектері:
6905100000
— шатыр плиткалары
6905900000
— өзгелер
6906000000
Құбырлар, қорғаныс құбырлары, дренаждық жүйелер және құбыр арматурасы, керамика
6907
Тротуар тақталары, еденге арналған плиткалар, пештер, каминдер немесе қабырғалар, керамика; керамикалық мозаика текшелері және сол сияқтылар, тірегі бар немесе жоқ; керамикалық өңдеу бұйымдары:
6907229001
— — — — қыры 7 см—ден аз шаршыға ең үлкен жағын жазуға болатын төртбұрышты немесе өзге пішіндегі плиткалар және ұқсас бұйымдар
6907229002
— — — — — — қос spaltplatten түрі плиткалар
6909
Зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттарға арналған керамикалық бұйымдар; ауыл шаруашылығында қолданылатын керамикалық шұңқырлар, құдықтар және ұқсас резервуарлар; қыш ыдыстар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе орау үшін пайдаланылатын ұқсас бұйымдар:
700100
8549 тауар позициясындағы катодтық түтіктердің шыныларынан немесе өзге сәулеленген шынылардан өзге сынған шыны, сынықтар және өзге шыны қалдықтары; блоктардағы шыны:
7001001000
– сынған шыны, сынықтар және өзге де шыны қалдықтары
7001009100
— — оптикалық шыны
7001009900
— — өзге
7002
Шарлар түріндегі шыны (7018 тауар позициясындағы микросфералардан өзге), өзектер немесе түтіктер, өңделмеген:
7002100000
— шарлар
700220
— таяқшалар:
7002201000
— — оптикалық шыныдан
7002209000
— — өзгелер
7002310000
— — балқытылған кварцтан немесе өзге балқытылған кремнеземнен
7002320000
— — 0 ºС—тен 300 ºС-қа дейінгі температура диапазонында сызықтық кеңею коэффициенті 5 х 10-6/К-ден аспайтын өзге шыныдан

6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6903100000
— содержащие более 50 мас.% свободного углерода
690320
— содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2):
6903201000
— — содержащие менее 45 мас.% глинозема (Al2O3)
6903209000
— — содержащие 45 мас.% или более глинозема (Al2O3)
690390
— прочие:
6903901000
— — содержащие более 25 мас.%, но не более 50 мас.% свободного углерода
6903909000
— — прочие
6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
6904100000
— кирпичи строительные
6904900000
— прочие
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики:
6905100000
— черепица
6905900000
— прочие
6906000000
Трубы, трубопроводы защитные, водоотводы и фитинги для труб, керамические
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные:
6907229001
— — — — плитки и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6907229002
— — — — — — плитка двойная типа "шпальтплаттен"
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров:
700100
Бой стеклянный, скрап и прочие отходы стекла, кроме стекла электронно-лучевых трубок или другого облученного стекла товарной позиции 8549; стекло в блоках:
7001001000
— бой стеклянный, скрап и прочие отходы стекла
7001009100
— — оптическое стекло
7001009900
— — прочее
7002
Стекло в форме шаров (кроме микросфер товарной позиции 7018), прутков или трубок, необработанное:
7002100000
— шары
700220
— прутки:
7002201000
— — из оптического стекла
7002209000
— — прочие
7002310000
— — из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7002320000
— — из прочего стекла с коэффициентом линейного расширения не более 5 х 10-6 на K в интервале температур от 0 ºС до 300 ºС

7007192000
— — — массада боялған (көлемі бойынша тоналды), дыбысы өшірілген, жағылған немесе сіңіретін немесе шағылыстыратын қабаты бар
700719800
— — — өзге:
700721
— — жердегі, әуедегі және судағы көлік құралдарында немесе зымырандық-ғарыштық жүйелерде пайдалануға мүмкіндік беретін өлшемі мен форматы:
7007290000
— — өзге
700800
Көп қабатты оқшаулағыш шыны бұйымдары:
7008002000
— массалық боялған (көлемі бойынша тоналды), тұншықтырылған, үстіңгі немесе сіңіретін немесе шағылыстыратын қабаты бар
7008008100
— — периметрі бойынша герметикалық байланысқан және ауа қабатымен, өзге газдармен немесе эвакуацияланған саңылаумен бөлінген екі шыны парақтан тұратын
7008008900
— — өзгелер
7009
Артқы көріністі көрсететін айналарды қоса алғанда, рамалық немесе жақтаусыз шыныдан жасалған айналар:
700910000
— көліктерге арналған артқы көрініс айналары:
7011
Шыны цилиндрлер (шамдар мен түтіктерді қоса алғанда), ашық, олардың шыны бөліктері, арматурасы жоқ, электр шамдары мен жарық көздеріне, катодты сәулелік түтіктерге немесе сол сияқтыларға арналған:
7011100000
– электрлік жарықтандыру жабдықтары үшін
7011200000
— катодтық сәулелік түтіктер үшін
7011900000
— өзгелер
7013
Ыдыс—аяқ және ас үй ыдыстары, дәретхана бұйымдары мен кеңсе тауарлары, үйді безендіруге арналған немесе ұқсас мақсаттарға арналған шыныдан жасалған бұйымдар (7010 немесе 7018 тауар позицияларының бұйымдарынан өзге):
7013100000
— шыны керамика
701391
— — қорғасын кристалынан:
7013911000
— — — қолмен теру
7013919000
— — — механикалық жинақ
7013990000
— — өзгелер
7014000000
Сигналдық құрылғыларға арналған шыны бұйымдар және оптикалық өңделмеген шыныдан жасалған оптикалық элементтер (70.15 тауар позициясындағылардан өзге)
7015
Сағат көзілдірігі және соған ұқсас көзілдірік, түзеткіш немесе түзетпейтін көзілдіріктерге арналған, қисық, ойысы бар ойыс немесе ұқсас көзілдірік, оптикалық өңделмеген; қуыс шыны шарлар және осы көзілдіріктерді өндіруге арналған олардың сегменттері:
7015100000
— түзеткіш көзілдіріктерге арналған линзалар
7015900000
— өзгелер
7016
Құрылыста қолданылатын тротуарлар, плиталар, кірпіштер, плиткалар және пресстелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар, арматураланған немесе жоқ; шыны текшелер және мозаика немесе соған ұқсас сәндік жұмыстарға арналған тірегі бар немесе жоқ өзге де шағын шыны пішіндері; витраждар және ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер, пластиналар түріндегі, қабықшалар немесе өзге де нысандар түріндегі ұялы немесе көбіктелген шыны:
7016100000
— әшекей немесе ұқсас сәндік жұмыстарға арналған шыны текшелер және өзге де шағын шыны пішіндер, тірегі бар немесе жоқ

7007192000
— — — окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий или отражающий слой
700719800
— — — прочее:
700721
— — размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем:
7007290000
— — прочее
700800
Многослойные изолирующие изделия из стекла:
7008002000
— окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий или отражающий слой
7008008100
— — состоящие из двух листов стекла, герметично соединенных по периметру и разделенных слоем воздуха, других газов или вакуумированным промежутком
7008008900
— — прочие
7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора:
700910000
— зеркала заднего обзора для транспортных средств:
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые, их стеклянные части, без фитингов, для электрических ламп и источников света, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий:
7011100000
— для электрического осветительного оборудования
7011200000
— для электронно-лучевых трубок
7011900000
— прочие
7013
Посуда столовая и кухонная, принадлежности туалетные и канцелярские, изделия для домашнего убранства или аналогичных целей, стеклянные (кроме изделий товарной позиции 7010 или 7018):
7013100000
— из стеклокерамики
701391
— — из свинцового хрусталя:
7013911000
— — — ручного набора
7013919000
— — — механического набора
7013990000
— — прочие
7014000000
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
7015
Стекла для часов и аналогичные стекла, стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол:
7015100000
— стекла для корректирующих зрение очков
7015900000
— прочие
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
7016100000
— кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ

7211
Ені 600 мм—ден аз шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған жалпақ прокат, қапталмаған, мырышталған немесе өзге жабыны жоқ:
7211130000
— — төрт жағына немесе тік бұрышты жабық өткелге оралған, ені 150 мм—ден астам және қалыңдығы 4 мм—ден кем емес, орамда емес және бедерлі емес
7211140000
— — қалыңдығы 4,75 мм немесе одан көп, өзге
7211190000
— — өзге
721123
— — салмағы бойынша 0,25%—дан аз көміртегі бар:
7211232000
— — — электрлік болаттан
7211233000
— — — — қалыңдығы 0,35 мм немесе одан да көп
7211238000
— — — — қалыңдығы 0,35 мм—ден аз
7212
Ені 600 мм—ден аз шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, қапталған, мырышталған немесе өзге жолмен қапталған жалпақ прокат:
721210
— мырышталған немесе өзге қалайы жабыны бар:
7212200000
— электролиттік мырышталған
7212300000
— өзге жолмен мырышталған
721250
өзге жолмен қамтылған:
7212502000
— — хром оксидтерімен немесе хром және хром оксидтерімен қапталған немесе өзге жолмен қапталған
7212503000
— — хроммен немесе никельмен қапталған немесе өзге жолмен қапталған
7212504000
— — мырышталған немесе өзге мыс жабыны бар
7212506100
— — — мырышталған немесе алюминий—мырыш қорытпалары бар өзге жабынмен
7213
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған борпылдақ орамдағы ыстықтай илектелген өзектер:
7213100000
— илемдеу процесінде алынған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялар бар
721391
— — диаметрі 14 мм кем дөңгелек қимасы:
7213911000
— — — арматуралық бетон үшін қолданылады
7213914100
— — — — құрамында салмағы бойынша 0,06% немесе одан аз көміртегі бар
7213914900
— — — — құрамында 0,06 масс.%—дан астам, бірақ 0,25 масс.%—дан аз көміртегі бар
7213917000
— — — — құрамында салмағы бойынша 0,25% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 0,75%—дан көп емес көміртегі бар
7213919000
— — — — құрамында 0,75 масс.%—дан астам көміртегі бар
721399
— — өзгелер:
7213991000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7213999000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
7214
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, соғылған, ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе ыстық экструдталғаннан кейін өңделмеген, бірақ прокаттан кейін бұралғандарды қоса алғанда:
7214100000
— соғылған
7214200000
— домалау кезінде алынған ойықтар, шығыңқы жерлер, ойықтар немесе өзге деформациялар бар немесе илектеуден кейін бұралған
7214300000
— өзге автоматты болат
721491
— — тікбұрышты (шаршыдан өзге) қимасы:
7214911000
— — — құрамында көміртегі салмағы 0,25%—дан аз
7214919000
— — — салмағы бойынша 0,25% немесе одан да көп көміртегі бар
721499
— — өзгелер:

7211
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
7211130000
— — прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
7211140000
— — толщиной 4,75 мм или более, прочий
7211190000
— — прочий
721123
— — содержащий менее 0,25 мас.% углерода:
7211232000
— — — из электротехнической стали
7211233000
— — — — толщиной 0,35 мм или более
7211238000
— — — — толщиной менее 0,35 мм
7212
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
721210
— с гальваническим или другим покрытием оловом:
7212200000
— электролитически оцинкованный
7212300000
— оцинкованный иным способом
721250
— покрытый иным способом:
7212502000
— — с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
7212503000
— — с гальваническим или другим покрытием хромом или никелем
7212504000
— — с гальваническим или другим покрытием медью
7212506100
— — — с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами
7213
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213100000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
721391
— — круглого сечения диаметром менее 14 мм:
7213911000
— — — используемые для армирования бетона
7213914100
— — — — содержащие 0,06 мас.% или менее углерода
7213914900
— — — — содержащие более 0,06 мас.%, но менее 0,25 мас.% углерода
7213917000
— — — — содержащие 0,25 мас.% или более, но не более 0,75 мас.% углерода
7213919000
— — — — содержащие более 0,75 мас.% углерода
721399
— — прочие:
7213991000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7213999000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
7214
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, но включая скрученные после прокатки:
7214100000
— кованые
7214200000
— имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
7214300000
— из автоматной стали прочие
721491
— — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения:
7214911000
— — — содержащие менее 0,25 мас.% углерода
7214919000
— — — содержащие 0,25 мас.% или более углерода
721499
— — прочие:

7227200000
— кремний—марганецті болаттан жасалған
722790
— өзгелер:
7227901000
— — құрамында салмағы бойынша 0,0008% немесе одан көп бор бар, құрамында кез келген өзге элемент осы тараудың 1(е) ескертуінде көрсетілген ең аз мөлшерден аз.
7227905000
— — салмағы бойынша 0,9% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 1,15%—дан аспайтын көміртегі, салмағы бойынша 0,5% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 2%—дан аспайтын хром және, егер бар болса, масса бойынша 0,5% молибден бар
7227909500
— — өзгелер
7228
Легирленген болаттардың өзге түрлерінің өзге өзектері; легирленген болаттардың өзге түрлерінен бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер; легирленген немесе легирленбеген болаттан бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс өзектер:
722810
— жоғары жылдамдықты болат сырықтар:
7228102000
— — ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген; ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталған, қаптаудан өзге өңделмеген
7228105000
— — жалған
7228109000
— — өзгелер
722820
— кремний—марганец болаттан жасалған өзектер:
7228201000
— — төртбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимасы, төрт жағы ыстықтай илемделген
7228209100
— — — ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген; ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталған, қаптаудан өзге өңделмеген
7228209900
— — — өзге
722830
— ыстықтай илектелген, ыстықтай тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген өзге де өзектер:
7228302000
— — аспаптық болаттан
7228304100
— — — дөңгелек қима, диаметрі 80 мм немесе одан да көп
7228304900
— — — өзге
7228306100
— — — — 80 мм немесе одан да көп
7228306900
— — — — 80 мм—ден аз
7228307000
— — — төртбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимасы, төрт жағына оралған
7228308900
— — — өзге
722840
— соғылғаннан кейін өңделмеген өзге сырықтар:
7228401000
— — аспаптық болаттан
7228409000
— — өзгелер
722850
— салқын өңделген немесе салқын өңделгеннен өзге өңделмеген өзге де өзектер:
7228502000
— — аспаптық болаттан
7228504000
— — салмағы бойынша 0,9% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 1,15%—дан аспайтын көміртегі, салмағы бойынша 0,5% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 2%—дан аспайтын хром және, егер бар болса, масса бойынша 0,5% молибден бар
7228506100
— — — — 80 мм немесе одан да көп
7228506900
— — — — 80 мм—ден аз
7228508000
— — — өзге
722860
— өзге штангалар:
7228602000
— — аспаптық болаттан
7228608000
— — өзгелер
722870
– бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер:
7228701000
— — ыстықтай илектелген, ыстық тартылған немесе экструдталғаннан өзге өңделмеген
7228709000
— — өзгелер
7228800000
– бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс өзектер

7227200000
— из кремнемарганцовистой стали
722790
— прочие:
7227901000
— — содержащие 0,0008 мас.% или более бора с содержанием любого другого элемента менее минимального количества, упомянутого в примечании 1 (е) к данной группе
7227905000
— — содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7227909500
— — прочие
7228
Прутки прочие из других видов легированных сталей; уголки, фасонные и специальные профили, из других видов легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
722810
— прутки из быстрорежущей стали:
7228102000
— — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228105000
— — кованые
7228109000
— — прочие
722820
— прутки из кремнемарганцовистой стали:
7228201000
— — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, горячекатаные по четырем граням
7228209100
— — — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования; горячекатаные, горячетянутые или экструдированные, без дальнейшей обработки, кроме плакирования
7228209900
— — — прочие
722830
— прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования:
7228302000
— — из инструментальной стали
7228304100
— — — круглого сечения, диаметром 80 мм или более
7228304900
— — — прочие
7228306100
— — — — 80 мм или более
7228306900
— — — — менее 80 мм
7228307000
— — — прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения, прокатанные по четырем граням
7228308900
— — — прочие
722840
— прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме ковки:
7228401000
— — из инструментальной стали
7228409000
— — прочие
722850
— прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7228502000
— — из инструментальной стали
7228504000
— — содержащие 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7228506100
— — — — 80 мм или более
7228506900
— — — — менее 80 мм
7228508000
— — — прочие
722860
— прутки прочие:
7228602000
— — из инструментальной стали
7228608000
— — прочие
722870
— уголки, фасонные и специальные профили:
7228701000
— — без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
7228709000
— — прочие
7228800000
— прутки пустотелые для буровых работ

7229
Легирленген болаттардың өзге түрлерінен жасалған сым:
7229200000
— кремний—марганецті болаттан жасалған
722990
— өзге:
7229902000
— — жоғары жылдамдықты болат
7229905000
— — салмағы бойынша 0,9% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 1,15%—дан аспайтын көміртегі, салмағы бойынша 0,5% немесе одан көп, бірақ салмағы бойынша 2%—дан аспайтын хром және, егер бар болса, масса бойынша 0,5% молибден бар
7229909000
— — өзге
7301
бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, тесілген немесе тесілмеген, монолитті немесе құрама элементтерден жасалған қара металдан жасалған қаңылтыр қаңылтыр құрылымдары; бұрыштар, пішінді және арнайы дәнекерленген профильдер, қара металдардан:
7301100000
— қадалы қадалық құрылымдар
7301200000
– бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер
730300
Құбырлар, құбырлар және қуыс профильдер, шойын:
7303001000
— қысымды жүйелерде қолданылатын құбырлар мен құбырлар
7303009000
— өзгелер
7304
Құбырлар, түтіктер және профильдер қуыс, жіксіз, қара металдардан (шойыннан өзге):
730411000
— — тот баспайтын болаттан:
7304110001
— — — күкіртті сутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған
7304110002
— — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін —40 ° C және одан төмен сынақ температурасында соққыға төзімділігі 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары болаттан жасалған1)
7304110005
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм артық емес
7304110008
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам
730419
— — өзгелер:
730419100
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304191001
— — — — күкіртсутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
7304191002
— — — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары сынақ температурасында –40 °C және одан төмен соққыға төзімді болаттан жасалған1)
7304191009
— — — — өзге
730419300
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден аспайтын:
7304193001
— — — — күкіртсутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
7304193002
— — — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары сынақ температурасында –40 °C және одан төмен соққыға төзімді болаттан жасалған1)
7304193009
— — — — өзге
730419900
— — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам:
7304199001
— — — — күкіртсутегі (H2S)1 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
7304199002
— — — — газ құбырларына арналған арматура жасау үшін 2,5 кгс м/см² немесе одан жоғары сынақ температурасында –40 °C және одан төмен соққыға төзімді болаттан жасалған1)
7304199009
— — — — өзге
730429100
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304291001
— — — — Ең аз аққыштық шегі 758 МПа және одан жоғары болаттан жасалған қаптама және түтік құбырлары1)

7229
Проволока из других видов легированных сталей:
7229200000
— из кремнемарганцовистой стали
722990
— прочая:
7229902000
— — из быстрорежущей стали
7229905000
— — содержащая 0,9 мас.% или более, но не более 1,15 мас.% углерода, 0,5 мас.% или более, но не более 2 мас.% хрома и, если присутствует, не более 0,5 мас.% молибдена
7229909000
— — прочая
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301100000
— конструкции шпунтовые
7301200000
— уголки, фасонные и специальные профили
730300
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья:
7303001000
— трубы и трубки, используемые в системах, работающих под давлением
7303009000
— прочие
7304
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья):
730411000
— — из коррозионностойкой стали:
7304110001
— — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304110002
— — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания –40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304110005
— — — — наружным диаметром не более 406,4 мм
7304110008
— — — — наружным диаметром более 406,4 мм
730419
— — прочие:
730419100
— — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304191001
— — — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304191002
— — — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304191009
— — — — прочие
730419300
— — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304193001
— — — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304193002
— — — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304193009
— — — — прочие
730419900
— — — наружным диаметром более 406,4 мм:
7304199001
— — — — предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S)1)
7304199002
— — — — из стали с ударной вязкостью 2,5 кгс·м/см² и более при температуре испытания–40 °С и ниже, для изготовления соединительных деталей газопpоводов1)
7304199009
— — — — прочие
730429100
— — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304291001
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)

7304291002
— — — — Күкіртсутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 517 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, қатты өткізбейтін бұрандалы қосылыстары бар қорап және түтік құбырлары1)
7304291003
— — — — гильзасыз қосылыстары бар қаптама құбырлары
7304291009
— — — — өзге
730429300
— — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден аспайтын:
7304293001
— — — — Ең аз аққыштық шегі 758 МПа және одан жоғары болаттан жасалған қаптама және түтік құбырлары1)
7304293002
— — — — Күкіртсутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған, ең аз аққыштық шегі 517 МПа немесе одан жоғары болаттан жасалған, қатты өткізбейтін бұрандалы қосылыстары бар қорап және түтік құбырлары1)
7304293003
— — — — гильзасыз қосылыстары бар қаптама құбырлары
7304293004
— — — — сыртқы диаметрі 339,7 мм қаптама құбырлары
7304293009
— — — — өзге
730429900
— — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам:
7304299001
— — — — сыртқы диаметрі 508 мм және одан жоғары қаптама құбырлары
7304299009
— — — — өзге
730431
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
730431200
— — — дәлдіктегі түтіктер:
730431800
— — — өзгелер:
730439
— — өзгелер:
7304391000
— — — әр түрлі көлденең қималардағы және қабырғалары қалыңдықтағы құбырларды өндіруде ғана пайдалануға арналған қабырғаларының біркелкі қалыңдығы бар, аяқталмаған, түзу.
730439520
— — — — — мырышталған:
730439580
— — — — — өзге:
730439920
— — — — — 168,3 мм артық емес:
7304399300
— — — — — 168,3 мм артық, бірақ 406,4 мм артық емес
730439980
— — — — — 406,4 мм артық:
730441000
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
730449
— — өзгелер:
7304491000
— — — әр түрлі көлденең қималардағы және қабырғалары қалыңдықтағы құбырларды өндіруде ғана пайдалануға арналған қабырғаларының біркелкі қалыңдығы бар, аяқталмаған, түзу.
730449930
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
730449950
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден аспайтын:
7304499900
— — — — сыртқы диаметрі 406,4 мм—ден астам
730451
— — салқын тартылған немесе салқын илектелген (суық қалпына келтірілген):
7304511200
— — — — 0,5 м артық емес
7304511800
— — — — 0,5 м артық
730451810
— — — — дәлдіктегі түтіктер:
730459
— — өзгелер:
7304591000
— — — әр түрлі көлденең қималардағы және қабырғалары қалыңдықтағы құбырларды өндіруде ғана пайдалануға арналған қабырғаларының біркелкі қалыңдығы бар, аяқталмаған, түзу.
7304593200
— — — — 0,5 м артық емес
7304593800
— — — — 0,5 м артық
730459920
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден аспайтын:
7304599300
— — — — сыртқы диаметрі 168,3 мм—ден астам, бірақ 406,4 мм—ден көп емес

7304291002
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогерметичными резьбовыми соединениями1)
7304291003
— — — — трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304291009
— — — — прочие
730429300
— — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304293001
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные из стали с минимальным пределом текучести 758 МПа и более1)
7304293002
— — — — трубы обсадные и насосно-компрессорные, предназначенные для работы в среде, содержащей сероводород (H2S), из стали с минимальным пределом текучести 517 МПа и более, с высокогерметичными резьбовыми соединениями1)
7304293003
— — — — трубы обсадные с безмуфтовыми соединениями
7304293004
— — — — трубы обсадные наружным диаметром 339,7 мм
7304293009
— — — — прочие
730429900
— — — наружным диаметром более 406,4 мм:
7304299001
— — — — трубы обсадные наружным диаметром 508 мм и более
7304299009
— — — — прочие
730431
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
730431200
— — — прецизионные трубы:
730431800
— — — прочие:
730439
— — прочие:
7304391000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
730439520
— — — — — оцинкованные:
730439580
— — — — — прочие:
730439920
— — — — — не более 168,3 мм:
7304399300
— — — — — более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
730439980
— — — — — более 406,4 мм:
730441000
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
730449
— — прочие:
7304491000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
730449930
— — — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
730449950
— — — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм:
7304499900
— — — — наружным диаметром более 406,4 мм
730451
— — холоднотянутые или холоднокатаные (обжатые в холодном состоянии):
7304511200
— — — — не более 0,5 м
7304511800
— — — — более 0,5 м
730451810
— — — — прецизионные трубы:
730459
— — прочие:
7304591000
— — — необработанные, прямые, с равномерной толщиной стенки для использования исключительно в производстве труб другого сечения и с другой толщиной стенки
7304593200
— — — — не более 0,5 м
7304593800
— — — — более 0,5 м
730459920
— — — — наружным диаметром не более 168,3 мм:
7304599300
— — — — наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм

7307939100
— — — — Шынтақ және иілу
7307939900
— — — — өзге
730799
— — өзгелер:
7307991000
— — — бұрандалы
730799800
— — — өзгелер:
7308
Қара металл конструкциялар (9406 тауар позициясының құрастырмалы құрылыс конструкцияларынан өзге) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың секциялары, құлыптау қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатырдың палубасы, фермалар, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, жалюзилер, балюстрадалар) , тіректер мен бағаналар); Металл конструкцияларында қолдануға арналған қара металдан жасалған парақтар, өзектер, бұрыштар, пішінді профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар:
730840000
— металл тіректерге, қалыптарға, тіреу қабырғаларына немесе біліктерді тіреуге арналған жабдықтар:
730890
— өзгелер:
7308905100
— — — оқшаулағыш толтырғышы бар гофрленген (қырлы) парақтан жасалған екі қабырғадан тұратын панельдер
730900
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған қара металдан жасалған резервуарлар, резервуарлар, құтылар және ұқсас ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшауланған немесе жоқ, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:
7309001000
— газдар үшін (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге)
7309003000
— — қаптамамен немесе жылу оқшаулаумен
7309005100
— — — 100 000 литрден астам
7309005900
— — — 100 000 л артық емес
7309009000
— қатты заттар үшін
7310
Сыйымдылығы 300 литрден аспайтын кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) қара металдан жасалған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистрлер, қораптар және ұқсас ыдыстар, қаптамалары немесе жылу оқшаулауы бар немесе онсыз, бірақ механикалық немесе термиялық жабдық:
7310100000
— сыйымдылығы 50 литр немесе одан да көп
731021
— — дәнекерлеу немесе фланецпен жабылған қаңылтыр банкалар:
7310211901
— — — — сыйымдылығы 1 л артық емес
7310211909
— — — — өзге
7310219100
— — — — 0,5 мм—ден аз
7310219900
— — — — 0,5 мм немесе одан да көп
731029
— — өзгелер:
7310291000
— — — қабырғасының қалыңдығы 0,5 мм кем
7310299000
— — — қабырғасының қалыңдығы 0,5 мм немесе одан көп
731100
Қара металдардан жасалған сығылған немесе сұйытылған газға арналған резервуарлар:
7311001100
— — — 20 л—ден аз
7311001300
— — — 20 литр немесе одан да көп, бірақ 50 литрден артық емес
7311001900
— — — 50 л астам
7311003000
— — өзгелер
7311009100
— — 1000 л—ден аз
7311009900
— — 1000 литр немесе одан да көп
7312
Темірден немесе болаттан жасалған, электр оқшауланбаған сымдар, кабельдер, арқандар, өрілген баулар, итарқалар және ұқсас бұйымдар:
731210
— сымдар, кабельдер және арқандар:

7307939100
— — — — колена и отводы
7307939900
— — — — прочие
730799
— — прочие:
7307991000
— — — снабженные резьбой
730799800
— — — прочие:
7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
730840000
— оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи:
730890
— прочие:
7308905100
— — — панели, состоящие из двух стенок, изготовленных из гофрированного (ребристого) листа с изоляционным наполнителем
730900
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7309001000
— для газов (кроме сжатого или сжиженного газа)
7309003000
— — с облицовкой или теплоизоляцией
7309005100
— — — более 100 000 л
7309005900
— — — не более 100 000 л
7309009000
— для твердых веществ
7310
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7310100000
— вместимостью 50 л или более
731021
— — банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой:
7310211901
— — — — вместимостью не более 1 л
7310211909
— — — — прочие
7310219100
— — — — менее 0,5 мм
7310219900
— — — — 0,5 мм или более
731029
— — прочие:
7310291000
— — — с толщиной стенки менее 0,5 мм
7310299000
— — — с толщиной стенки 0,5 мм или более
731100
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов:
7311001100
— — — менее 20 л
7311001300
— — — 20 л или более, но не более 50 л
7311001900
— — — более 50 л
7311003000
— — прочие
7311009100
— — менее 1000 л
7311009900
— — 1000 л или более
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции:
731210
— скрученная проволока, тросы и канаты:

7608202001
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған, газдарды немесе сұйықтықтарды беруге жарамды бекітілген арматурамен5)
760820200
— — дәнекерленген:
760820810
— — — экструзиядан кейін қосымша өңдеусіз:
760820890
— — — өзгелер:
7609000000
Құбыр немесе түтік фитингтері, алюминий (мысалы, муфталар, шынтақтар, фланецтер)
7610
Алюминий металдан жасалған конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылымдық болаттан өзге) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың секциялары, мұнаралар, торлы діңгектер, шатыр тақталары, фермалар, есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, пирстер мен бағаналар) ; алюминий қаңылтырлар, өзектер, профильдер, түтіктер және металл конструкцияларда пайдалануға арналған ұқсас бұйымдар:
7610100000
— есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, есіктерге арналған табалдырықтар
761090
— өзгелер:
7610901000
— — көпірлер және олардың учаскелері, мұнаралар мен торлы діңгектер
7610909000
— — өзгелер
7611000000
Сыйымдылығы 300 литрден асатын кез келген заттарға (сығымдалған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған резервуарлар, резервуарлар, бөтелкелер және ұқсас алюминий ыдыстар, қапталған немесе жылу оқшаулаусыз, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз
7612
Барабандар, барабандар, банкалар, қораптар және ұқсас ыдыстар (қатты немесе деформацияланатын құбырлы ыдыстарды қоса алғанда), сыйымдылығы 300 литрден аспайтын кез келген заттарға арналған алюминий (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге), төсемі бар немесе онсыз немесе жылу оқшаулағышы бар, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз:
7612100000
– деформацияланатын құбырлы ыдыстар
761290
— өзгелер:
7612902000
— — аэрозольдер үшін қолданылатын ыдыстар
7612908001
— — — сыйымдылығы 1 л аспайтын қатты цилиндрлік ыдыстар
7612908008
— — — — өзге
7613000000
Сығылған немесе сұйытылған газға арналған алюминий ыдыстар
7614
Электрлік оқшауланбаған алюминийден жасалған бұрымды сымдар, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар:
7614100000
— болат өзегі бар
7614900000
— өзгелер
7616
Өзге алюминий өнімдері:
7616100000
— шегелер, ілмектер, қапсырмалар (8305 тауар позициясындағылардан өзге), бұрандалар, болттар, гайкалар, бұрандалы ілмектер, тойтармалар, дюбельдер, түйреуіштер, шайбалар және сол сияқтылар
7616910000
— — алюминий сымнан жасалған мата, торлар, торлар және қоршаулар
761699
— — өзгелер:
761699100
— — — актерлер:
761699900
— — — өзгелер:
7901
Шикі мырыш:
7901200000
– мырыш қорытпалары
7902000000
Қалдықтар мен мырыш сынықтары
7903
Шаң, ұнтақтар және мырыш үлпектері:
7903100000
— мырыш шаңы

7608202001
— — — с присоединенными фитингами, пригодные для подачи газов или жидкостей, предназначенные для гражданских воздушных судов5)
760820200
— — сварные:
760820810
— — — без дальнейшей обработки после экструдирования:
760820890
— — — прочие:
7609000000
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7610100000
— двери, окна и их рамы, пороги для дверей
761090
— прочие:
7610901000
— — мосты и их секции, башни и решетчатые мачты
7610909000
— — прочие
7611000000
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7612100000
— емкости деформируемые трубчатые
761290
— прочие:
7612902000
— — емкости, используемые для аэрозолей
7612908001
— — — емкости жесткие цилиндрические вместимостью не более 1 л
7612908008
— — — — прочие
7613000000
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции:
7614100000
— со стальным сердечником
7614900000
— прочие
7616
Изделия из алюминия прочие:
7616100000
— гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия
7616910000
— — ткань, решетки, сетки и ограждения из алюминиевой проволоки
761699
— — прочие:
761699100
— — — литые:
761699900
— — — прочие:
7901
Цинк необработанный:
7901200000
— сплавы цинковые
7902000000
Отходы и лом цинковые
7903
Пыль, порошки и чешуйки цинковые:
7903100000
— пыль цинковая

8415101000
— — бір ғимаратта
8415109000
— — "бөлінген жүйелер"
841520000
— автокөліктердегі адамдар үшін қолданылады:
8415200009
— — өзгелер
84158100
— — салқындату/жылыту циклін ауыстыруға арналған салқындатқыш қондырғысы және клапаны бар (қайтарылатын жылу сорғылары):
8415810010
— — — арнайы өндірістік үй—жайларда микроклиматты сақтау үшін температура мен ылғалдылықты автоматты түрде реттейтін өндірістік кондиционерлер
8415810090
— — — өзге
8415820000
— — кіріктірілген тоңазытқыш қондырғысы бар өзгелер
8415830000
— — кіріктірілген тоңазытқыш қондырғысыз
841590000
— бөліктер:
8415900009
— — өзгелер
841610
– сұйық отынға арналған пештер:
8416101000
— — автоматты өзгеру құрылғысы бар
8416109000
— — өзгелер
841620
— құрамаларды қоса алғанда, өзге пеш оттықтары:
8416201000
— — тек газға арналған, желдеткіш пен өзгеру құрылғысы бар моноблок
8416202000
— — — құрама оттықтар
8416208000
— — — өзге
8416300000
— механикалық оттық қораптар, оның ішінде олардың механикалық торлары, механикалық күл жинағыштар және ұқсас құрылғылар
8416900000
— бөліктер
841720
— кондитерлік пештерді қоса алғанда, пісіру пештері:
8417201000
— — туннельді пештер
8417209000
— — өзгелер
841780
— өзгелер:
8417803000
— — керамикалық бұйымдарды күйдіруге арналған ұсталар мен пештер
8417805000
— — цемент, шыны немесе химиялық бұйымдарды күйдіруге арналған ұсталар мен пештер
8417807000
— — өзгелер
8417900000
— бөліктер
8418
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге тоңазытқыш немесе мұздату жабдықтары, электрлік немесе өзге түрлер; 8415 тауар позициясындағы ауаны баптау қондырғыларынан өзге жылу сорғылары:
841810
— бөлек сыртқы есіктері немесе тартпалары бар аралас тоңазытқыш—мұздатқыштар немесе олардың комбинациясы:
841810200
— — — сыйымдылығы 340 л астам:
841830
— сыйымдылығы 800 л аспайтын "кеудеге" типті мұздатқыштар:
841899100
— — — тұрмыстық тоңазытқыштарда қолданылатындардан өзге буландырғыштар мен конденсаторлар:
8418991001
— — — — салқындату контуры екіден аспайтын, конденсатордың ұзындығы (байланыстырушы құбырлы элементтерді қоспағанда) кемінде 1300 мм, бірақ 1360 мм—ден аспайтын және ені (бекіткіштерді қоспағанда) көп емес құбырлы конденсаторлар 650 мм , жылу алмастырғыш түтіктің қисық (жартылай шеңбер) бөліктерінің және конденсатордың ең үлкен жағындағы сым элементтерінің орналасуымен
8419
Қыздыру, қайнату, қуыру, айдау, түзету сияқты температураның өзгеруімен байланысты процестерде материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрмен қыздырылмаған (8514 тауар позициясының пештерін, камераларын және өзге аппараттарын қоспағанда) машиналар, өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар , тұрмыстық мақсаттарда пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, булану, конденсациялау немесе салқындату; ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылық) су жылытқыштар, электрлік емес:

8415101000
— — в едином корпусе
8415109000
— — "сплит-системы"
841520000
— используемые для людей в моторных транспортных средствах:
8415200009
— — прочие
84158100
— — со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы):
8415810010
— — — промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в специальных производственных помещениях
8415810090
— — — прочие
8415820000
— — прочие со встроенной холодильной установкой
8415830000
— — без встроенной холодильной установки
841590000
— части:
8415900009
— — прочие
841610
— горелки топочные для жидкого топлива:
8416101000
— — имеющие в своем составе устройство автоматического управления
8416109000
— — прочие
841620
— горелки топочные прочие, включая комбинированные:
8416201000
— — только для газа, моноблочные, имеющие в своем составе вентилятор и устройство управления
8416202000
— — — горелки комбинированные
8416208000
— — — прочие
8416300000
— топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416900000
— части
841720
— печи хлебопекарные, включая печи кондитерские:
8417201000
— — туннельные печи
8417209000
— — прочие
841780
— прочие:
8417803000
— — горны и печи для обжига керамических изделий
8417805000
— — горны и печи для обжига цемента, стекла или химических продуктов
8417807000
— — прочие
8417900000
— части
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
841810
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
841810200
— — — емкостью более 340 л:
841830
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л:
841899100
— — — испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках:
8418991001
— — — — конденсаторы ребристо-трубного типа, с количеством охлаждающих контуров не более двух, с длиной конденсатора (без учета соединительных трубчатых элементов) не менее 1300 мм, но не более 1360 мм и шириной (без учета крепежных деталей) не более 650 мм, с расположением изогнутых (полукруглых) участков теплообменной трубки и проволочных элементов вдоль наибольшей стороны конденсатора
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели проточные или накопительные (емкостные), неэлектрические:

8419110000
— — лездік газды су жылытқыштар
841933000
— — мұздатқыш кептіргіштер, мұздатқыш кептіргіштер және бүріккіш кептіргіштер:
841940000
— айдау немесе ректификацияға арналған аппарат:
8419600000
— ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
8419891000
— — — айналмалы су арқылы тікелей салқындату үшін (бөлгіш қабырғасыз) салқындату мұнаралары және ұқсас қондырғылар
8419893000
— — — бу фазасынан металды вакуумда тұндыруға арналған қондырғылар
8419901500
— — 8419 20 00 0 субпозициясындағы стерилизаторлар
8420
Металл немесе шыны өңдеу станоктарынан өзге каландрлар немесе өзге илемдеу машиналары және оларға арналған орамдар:
842010
— каландрлар немесе өзге роликті машиналар:
842091
— — орамдар:
8420911000
— — — шойыннан
8421
Центрифугалар, соның ішінде центрифугалық кептіргіштер; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
842119200
— — — зертханаларда қолданылатын центрифугалар:
842121000
— — суды сүзу немесе тазарту үшін:
8421310000
— — іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған ауа сүзгілері
842139200
— — — ауаны сүзуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421392001
— — — — иіру өндірісінің қалдықтарын жинаумен
8421396100
— — — — каталитикалық процесс бойынша
842199000
— — өзгелер:
8422
ыдыс жуғыштар; бөтелкелерді немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды, қораптарды, қаптарды немесе өзге ыдыстарды толтыруға, тығыздауға, оларды пломбалауға немесе таңбалауға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтары немесе қақпақтары бар герметикалық тығыздауға арналған жабдық; буып—түюге немесе орауға арналған жабдық (соның ішінде тауарларды термиялық жинағыш материалмен орайтын жабдық) өзгелер; сусындарды газдауға арналған жабдық:
8422110000
— — шаруашылық
842220000
— бөтелкелерді немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық:
842230000
— бөтелкелерді, консервілерді, қораптарды, қаптарды немесе өзге ыдыстарды толтыруға, тығыздауға, оларды пломбалауға немесе таңбалауға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтары немесе қақпақтары бар герметикалық тығыздауға арналған жабдық; сусындарды газдауға арналған жабдық:
842240000
— буып—түюге немесе орауға арналған жабдық (соның ішінде термиялық буып—түю материалымен тауарларды орайтын жабдық) өзгелер:
8422400003
— — — өнімділігі сағатына кемінде 70 паллет полимерлі пленкамен жүктерді паллеттерге орауға арналған жабдық
8422400004
— — — өнімділігі минутына кемінде 30 орау бірлігін құрайтын орауыш материалының термиялық шөгуімен тауарларды орау үшін топтық орау жабдығы

8419110000
— — проточные газовые водонагреватели
841933000
— — аппараты для лиофилизации, установки для сублимационной сушки и распылительные сушилки:
841940000
— аппараты для дистилляции или ректификации:
8419600000
— машины для сжижения воздуха или газов
8419891000
— — — градирни и аналогичные установки для прямого охлаждения (без разделительной стенки) с помощью циркулирующей воды
8419893000
— — — установки для вакуумного осаждения металла из паровой фазы
8419901500
— — стерилизаторов подсубпозиции 8419 20 000 0
8420
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них:
842010
— каландры или другие валковые машины:
842091
— — валки:
8420911000
— — — из чугунного литья
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
842119200
— — — центрифуги, используемые в лабораториях:
842121000
— — для фильтрования или очистки воды:
8421310000
— — воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания
842139200
— — — оборудование и устройства для фильтрования или очистки воздуха:
8421392001
— — — — со сбором отходов прядильного производства
8421396100
— — — — посредством каталитического процесса
842199000
— — прочие:
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков:
8422110000
— — бытовые
842220000
— оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей:
842230000
— оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков:
842240000
— оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее:
8422400003
— — — оборудование для обертки товара на поддонах полимерной пленкой производительностью не менее 70 поддонов в час
8422400004
— — — оборудование групповой упаковки, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала, производительностью не менее 30 упаковочных единиц в минуту

8422400005
— — — диаметрі кемінде 600 мм, бірақ 1500 мм—ден көп емес және ені 300 мм—ден кем емес, бірақ 3200 мм—ден көп емес орамаларға арналған жабдық
8422400006
— — — ені 16 мм аспайтын, бір паллетке 3500 данадан аспайтын пластик таспамен бос қағаз пакеттерді паллеттерге орау үшін жабдықтар
842290
— бөліктер:
8423
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен жұмыс істейтін есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, таразы жабдығы (сезімталдық 0,05 г және одан жоғары таразылардан өзге); барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар:
8423200000
– конвейерлердегі өнімді үздіксіз өлшеуге арналған таразылар
8423300000
— тұрақты салмаққа реттелетін таразылар және белгілі бір массадағы жүкті контейнерге немесе ыдысқа тиейтін таразылар, оның ішінде бункерлік таразылар
842381
— — максималды салмағы 30 кг—нан аспайтын:
8423811000
— — — салмақты бақылау құрылғылары және алдын ала белгіленген салмаққа жеткенде іске қосылатын автоматты өзгеру құрылғылары
8423813000
— — — алдын ала оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдық
842382
— — максималды салмағы 30 кг—нан асатын, бірақ 5000 кг—нан аспайтын:
8423821000
— — — салмақты бақылау құрылғылары және алдын ала белгіленген салмаққа жеткенде іске қосылатын автоматты өзгеру құрылғылары
842390000
— барлық түрдегі таразыларға арналған салмақтар; таразы жабдығының бөліктері:
8423900001
— — таразы жабдығының бөлшектері (8423 10, 8423 81 500 позицияларының жабдықтарының бөліктерінен және 8423 89 000 қосалқы позициясының таразыларының бөліктерінен өзге)
8424
Сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашуға немесе таратуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен өзгерылатын немесе өзгерылмайтын); зарядталған немесе зарядсыз өрт сөндіргіштер; атомизаторлар және ұқсас құрылғылар; бумен жару немесе құм үрлеу және соған ұқсас қозғаушы құрылғылар:
8424200000
— атомизаторлар және ұқсас құрылғылар
842430
— бумен немесе құммен үрлеу машиналары және соған ұқсас қозғаушы құрылғылар:
8424300100
— — — жылыту құрылғысымен
8424301000
— — — сығылған ауамен жұмыс істейді
8424890001
— — — автокөлік жууға арналған механикалық құрылғылар
8425
Көтергіштер мен көтергіштер, скиптік көтергіштерден өзге; лебедкалар мен қақпақтар; ұялар:
8425110000
— — электр қозғалтқышымен қозғалады
8425310000
— — электр қозғалтқышымен қозғалады
842539000
— — өзгелер:
8425410000
— — стационарлық гараж көтергіштері
8425420000
— — өзге домкраттар мен көтергіштер, гидравликалық
8426110000
— — қозғалмайтын тіректердегі аспалы крандар
842612000
— — доңғалақтардағы жылжымалы жүк көтергіш фермалар және тіреуіштер:

8422400005
— — — оборудование для упаковки рулонов, имеющих диаметр не менее 600 мм, но не более 1500 мм и ширину не менее 300 мм, но не более 3200 мм
8422400006
— — — оборудование для упаковки пустых бумажных мешков на поддонах пластмассовой лентой шириной не более 16 мм, количеством не более 3500 шт на одном поддоне
842290
— части:
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423200000
— весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423300000
— весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
842381
— — с максимальной массой взвешивания не более 30 кг:
8423811000
— — — устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
8423813000
— — — оборудование для взвешивания и маркировки предварительно упакованных товаров
842382
— — с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг:
8423821000
— — — устройства контроля массы и устройства контрольные автоматические, срабатывающие при достижении предварительно заданной массы
842390000
— разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания:
8423900001
— — части оборудования для взвешивания (кроме частей оборудования, указанного в позициях 8423 10, 8423 81 500 0, и частей мостовых весов подсубпозиции 8423 89 000 0)
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424200000
— пульверизаторы и аналогичные устройства
842430
— машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424300100
— — — с нагревательным устройством
8424301000
— — — работающие от сжатого воздуха
8424890001
— — — механические устройства для мойки автомобилей
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
8425110000
— — с приводом от электрического двигателя
8425310000
— — с приводом от электрического двигателя
842539000
— — прочие:
8425410000
— — стационарные гаражные подъемники
8425420000
— — прочие домкраты и подъемники, гидравлические
8426110000
— — краны мостовые на неподвижных опорах
842612000
— — фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные:

8426120001
— — — жүк көтергіштігі 60 тоннадан аспайтын доңғалақты порталды тиегіштер
8426200000
– мұнара крандар
842630000
– тіреуіштегі портал немесе жебелі крандар:
8426300001
— — жүк көтергіштігі 80 тоннадан аспайтын рельстердегі порталдық крандар (контейнерлік тиегіштер)
842641000
— — дөңгелектерде:
8426410001
— — — жүк көтергіштігі 75 тонна және одан жоғары
8426410002
— — — жүк көтергіштігі 75 тоннадан аз, қоршаған ортаның —50 ° C және одан төмен температурада жұмыс істеуге арналған2)
8426410003
— — — — телескопиялық жебемен және жүк көтергіштігі 45 тоннадан аспайтын контейнерлерді жоғарыдан түсіруге арналған құрылғысы бар
842691
— — жол көлік құралдарына орнатуға арналған:
842691100
— — — көлік құралдарын тиеу—түсіруге арналған гидравликалық крандар :
8426911001
— — — — батпақты немесе қарлы жерлерде жұмыс істеуге арналған екі жетек арбалары бар төрт жолды көлік құралдарына орнатуға арналған жүк көтергіш машиналар мен механизмдер
8426919001
— — — — батпақты немесе қарлы жерлерде жұмыс істеуге арналған екі жетек арбалары бар төрт жолды көлік құралдарына орнатуға арналған жүк көтергіш машиналар мен механизмдер
8427
Жүк көтергіштер; көтеру немесе жүк тиеу жабдықтарымен жабдықталған өзге арбалар:
842710
— көтергіш немесе жүк тиеу жабдығымен жабдықталған, өздігінен жүретін, электр қозғалтқышымен қозғалатын жүк тиегіштер мен вагонеткалар:
8427101000
— — көтеру биіктігі 1 м немесе одан жоғары
842720
— жүк көтергіш немесе жүк тиеу жабдықтарымен жабдықталған тиегіштер мен вагонеткалар, өзге де өздігінен жүретін:
8427201100
— — — біркелкі емес жерлерге арналған жүк көтергіштер, жинақтау машиналары және көтеру немесе жүк тиеу жабдықтарымен жабдықталған өзге жүк көліктері
8427201901
— — — — — Шыққанына 3 жылдан астам уақыт өтті
8427900001
— — — шығарылғанына 3 жылдан астам уақыт өтті
8428
Өзге де көтеру, жылжыту, тиеу немесе түсіру машиналары мен құрылғылары (мысалы, лифттер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар):
842810
– лифттер және скиплифтер:
842810200
— — электр өзгеруымен:
8428102009
— — — скип көтергіштер
842820
– пневматикалық көтергіштер мен конвейерлер:
8428202000
— — сусымалы материалдар үшін
8428310000
— — жер асты жұмыстары үшін арнайы әзірленген
8428320000
— — өзге шелек
8428330000
— — өзге таспа
8428392000
— — — роликті конвейерлер
8444001000
– экструзияға арналған машиналар
8456
Лазер немесе өзге жарық немесе фотон сәулесінің, ультрадыбыстық, электр разрядының, электрохимиялық, электронды сәуленің, иондық сәуленің немесе плазмалық доғалық процестердің көмегімен материалды жою арқылы кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; су ағынымен кесу машиналары:

8426120001
— — — погрузчики портальные на колесном ходу грузоподъемностью не более 60 т
8426200000
— краны башенные
842630000
— краны портальные или стреловые на опоре:
8426300001
— — краны портальные (контейнерные перегружатели) на рельсовом ходу грузоподъемностью не более 80 т
842641000
— — на колесном ходу:
8426410001
— — — грузоподъемностью 75 т и более
8426410002
— — — грузоподъемностью менее 75 т, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха –50°С и ниже2)
8426410003
— — — — с телескопической стрелой и приспособлением захвата контейнеров сверху грузоподъемностью не более 45 т
842691
— — предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах:
842691100
— — — краны гидравлические, предназначенные для загрузки и разгрузки транспортных средств:
8426911001
— — — — машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8426919001
— — — — машины и механизмы подъемные, предназначенные для установки на4-гусеничных машинах с двумя ведущими тележками для работы в заболоченных или снежных районах
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием:
842710
— погрузчики и тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием, самоходные с приводом от электрического двигателя:
8427101000
— — с высотой подъема 1 м или более
842720
— погрузчики и тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием, самоходные прочие:
8427201100
— — — автопогрузчики с вилочным захватом, штабелирующие автопогрузчики и прочие тележки, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием, для неровной местности
8427201901
— — — — — с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8427900001
— — — с момента выпуска которых прошло более 3 лет
8428
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
842810
— лифты и подъемники скиповые:
842810200
— — с электрическим управлением:
8428102009
— — — подъемники скиповые
842820
— пневматические подъемники и конвейеры:
8428202000
— — для сыпучих материалов
8428310000
— — специально предназначенные для подземных работ
8428320000
— — ковшовые прочие
8428330000
— — ленточные прочие
8428392000
— — — конвейеры роликовые
8444001000
— машины для экструдирования
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:

8456110000
— — лазерлік сәулелену процестерін қолдана отырып жұмыс жасау
845620000
— ультрадыбыстық процестерді қолданумен жұмыс істеу:
845630
— электр разряд процестерін қолданумен жұмыс істеу:
845630110
— — — сым электродпен:
8456301101
— — — — кез келген осьте орналасу дәлдігі 0,005 мм кем емес
8458
Токарь станоктары (көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда) металл кесу:
845811
— — сандық өзгерумен:
8458112000
— — — көп мақсатты токарлық станоктар
845811410
— — — — бір шпиндельді:
8458114900
— — — — көп шпиндельді
845891
— — сандық өзгерумен:
845891200
— — — көп мақсатты токарлық станоктар:
8459
8458 тауар позициясындағы токарлық станоктардан (токарь орталықтарын қоса алғанда) өзге металдарды алу арқылы бұрғылауға, бұрғылауға, фрезерге, сыртқы немесе ішкі оймалауға арналған металл кесетін станоктар (оның ішінде желілік модульдік станоктар):
8459100000
— агрегаттық сызықты құрылыс машиналары
8459210000
— — сандық өзгерумен
8459310000
— — сандық өзгерумен
845941000
— — сандық өзгерумен:
8459510000
— — сандық өзгерумен
845961
— — сандық өзгерумен:
8459611000
— — — аспапты фрезерлеу
8459619001
— — — — орналасу дәлдігі кемінде 0,01 мм және жұмыс аймағымен: X осі — 1800 мм, Y осі — 2000 мм, Z осі — 1100 мм
8459691000
— — — аспапты фрезерлеу
845970000
— өзге де бұрау машиналары:
8459700001
— — мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау үшін қолданылатын муфталар мен құбырлардағы жіптерді кесуге арналған
8460
8461 тауар позициясының тісті кесу, тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан өзге, тегістеуіш тастарды, абразивтерді немесе жылтырату құралдарын пайдалана отырып, металды немесе керметті әрлеуге арналған тегістеу, қайрау, тегістеу, хоштау, сырлау, жылтырату және өзге де операциялар:
846012
— — сандық өзгерумен:
846022
— — CNC центрсіз тегістеу станоктары:
846029200
— — — кез келген ось бойынша кемінде 0,01 мм орналасу дәлдігімен:
8460292001
— — — — — ішкі ажарлау станоктары
846031000
— — сандық өзгерумен:
846040
— ажарлау немесе өңдеу машиналары:
8460401000
— — сандық өзгерумен
8460901000
— — кез келген осьте позициялау дәлдігі кемінде 0,01 мм микрометрлік реттеу құрылғылары бар машиналар
8461
Өзге жерде аталмаған немесе қосылмаған материалды алу арқылы металдарды немесе керметтерді өңдеуге арналған сүргілеуге, сүргілеуге, ойықтарға, брошуға, тісті кесуге, тістерді тегістеуге немесе өңдеуге, аралауға, кесуге арналған станоктар:

8456110000
— — работающие с использованием процессов лазерного излучения
845620000
— работающие с использованием ультразвуковых процессов:
845630
— работающие с использованием электроразрядных процессов:
845630110
— — — с проволочным электродом:
8456301101
— — — — с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,005 мм
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие:
845811
— — с числовым программным управлением:
8458112000
— — — станки токарные многоцелевые
845811410
— — — — одношпиндельные:
8458114900
— — — — многошпиндельные
845891
— — с числовым программным управлением:
845891200
— — — станки токарные многоцелевые:
8459
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы посредством удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458:
8459100000
— станки агрегатные линейного построения
8459210000
— — с числовым программным управлением
8459310000
— — с числовым программным управлением
845941000
— — с числовым программным управлением:
8459510000
— — с числовым программным управлением
845961
— — с числовым программным управлением:
8459611000
— — — инструментальные фрезерные
8459619001
— — — — с точностью позиционирования не ниже 0,01 мм и с рабочей областью:ось Х – 1800 мм,ось Y – 2000 мм,ось Z – 1100 мм
8459691000
— — — инструментальные фрезерные
845970000
— станки резьбонарезные прочие:
8459700001
— — для нарезания резьбы на муфтах и трубах, используемых для бурения нефтяных и газовых скважин
8460
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
846012
— — с числовым программным управлением:
846022
— — станки бесцентрово-шлифовальные с числовым программным управлением:
846029200
— — — с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8460292001
— — — — — станки внутришлифовальные
846031000
— — с числовым программным управлением:
846040
— станки хонинговальные или доводочные:
8460401000
— — с числовым программным управлением
8460901000
— — станки с микрометрическими регулирующими устройствами и точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм
8461
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:

846120000
— көлденең тегістейтін немесе ойып тұратын станоктар:
846130
— бұрғылау машиналары:
846130100
— — сандық өзгерумен:
846150
— аралау немесе кесу станоктары:
8461501100
— — — дөңгелек аралармен
846150900
— — кесу станоктары:
8462
Металдарды соғу, соғу немесе штамптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (соның ішінде престер); майыстыруға, майыстыруға, түзетуге, кесуге, тесуге, тесуге немесе тесуге арналған (сызу станоктарынан өзге) металл өңдеу станоктары (соның ішінде престерді, кескіш сызықтарды және көлденең кесу желілерін); жоғарыда аталмаған металдарды немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған престер:
846222000
— — профильдерді қалыптауға арналған машиналар:
8462390000
— — өзгелер
84629000
— өзгелер:
8463
Материалды алып тастамай металдарды немесе керметтерді өңдеуге арналған өзге станоктар:
846310
— штангаларды, түтіктерді, профильдерді, сымдарды немесе сол сияқтыларды тартуға арналған машиналар:
8463101000
— — сым тарту машиналары
8463109000
— — өзгелер
8463200000
— жіптерді илемдеу машиналары
8463300000
— сым бұйымдарын жасауға арналған машиналар
8463900000
— өзгелер
8468
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан өзге, кесуге жарамды немесе жарамсыз дәнекерлеуге, дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппаратуралар; Газбен жұмыс істейтін беттік термоөңдеу машиналары мен аппараттары:
8468100000
— жарылыспен, қолмен газ қыздырғыштары
8468200000
— газбен жұмыс істейтін өзге де машиналар мен аппараттар
8468800000
— өзге жабдықтар мен аппаратура
847410000
— сұрыптауға, сүзуге, бөлуге немесе жууға арналған машиналар:
847420000
— ұнтақтау немесе ұнтақтауға арналған станоктар:
847431000
— — бетон араластырғыштар немесе ерітінді араластырғыштар:
8474320000
— — минералдарды битуммен араластыруға арналған машиналар
847480
— өзге жабдықтар:
84748010
— — керамикалық композицияларды агломерациялау, пішіндеу немесе құюға арналған жабдықтар:
8477801200
— — — реактивті шайыр өңдеу машиналары
8477809100
— — — ұнтақтау жабдықтары
8477809300
— — — араластырғыштар, илегіштер және араластырғыштар
8477809500
— — — кесуге, бөлуге немесе қабығын тазартуға арналған машиналар
847790
— бөліктер:
8477902000
— — шойын немесе шойын
8479820000
— — араластыру, араластыру, ұнтақтау, ұнтақтау, сүзгілеу, елеу, гомогенизациялау, эмульгациялау немесе араластыру үшін
8481
Қысымды төмендететін және термостатикалық клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтарға, резервуарларға, цистерналарға, резервуарларға немесе ұқсас контейнерлерге арналған крандар, клапандар, клапандар және ұқсас арматура:
848110
— қысымды реттеуге арналған қысымды төмендету клапандары:

846120000
— станки поперечно-строгальные или долбежные:
846130
— станки протяжные:
846130100
— — с числовым программным управлением:
846150
— станки пильные или отрезные:
8461501100
— — — с дисковыми пилами
846150900
— — отрезные станки:
8462
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой (кроме прокатных станов); станки для обработки металлов (включая прессы, линии продольной резки и линии поперечной резки) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные, вырубные или высечные (кроме станков для волочения); прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
846222000
— — машины для формования профилей:
8462390000
— — прочие
84629000
— прочие:
8463
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
846310
— станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий:
8463101000
— — станки для волочения проволоки
8463109000
— — прочие
8463200000
— станки резьбонакатные
8463300000
— машины для изготовления изделий из проволоки
8463900000
— прочие
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе:
8468100000
— горелки газовые с дутьем, ручные
8468200000
— оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
8468800000
— оборудование и аппараты прочие
847410000
— машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки:
847420000
— машины для измельчения или размалывания:
847431000
— — бетономешалки или растворосмесители:
8474320000
— — машины для смешивания минеральных веществ с битумом
847480
— оборудование прочее:
84748010
— — оборудование для агломерации, формовки или отливки керамических составов:
8477801200
— — — машины для обработки реакционноспособных смол
8477809100
— — — оборудование для измельчения
8477809300
— — — смесители, месильные машины и мешалки
8477809500
— — — машины для резки, раскалывания или обдирки
847790
— части:
8477902000
— — чугунные литые или стальные литые
8479820000
— — для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны:
848110
— клапаны редукционные для регулировки давления:

8481100500
— — сүзгілермен немесе майлағыштармен біріктірілген
848120
— майлы—гидравликалық немесе пневматикалық берілістерге арналған клапандар:
848120100
— — майлы—гидравликалық қуат берілістерінің өзгеру клапандары:
848120900
— — пневматикалық қуат берілістерінің өзгеру клапандары:
848130
— тексеру клапандары (қайтарусыз):
848130910
— — шойыннан немесе болаттан:
848140
— қауіпсіздік немесе түсіру клапандары:
8481401000
— — шойыннан немесе болаттан
848180
— өзге фитингтер:
8481801100
— — — араластырғыш арматура
8481803100
— — — термостатикалық фитингтер
8481804000
— — пневматикалық шиналар мен түтіктерге арналған фитингтер
8481805100
— — — — температура реттегіштері
8481805910
— — — — — қысым реттегіштері
8481806100
— — — — — шойыннан
84818063
— — — — — болаттан:
8481806310
— — — — — — ˗40 ° C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S) 2 бар ортада жұмыс істеуге арналған
8481806320
— — — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
8481806390
— — — — — — өзге
8481807100
— — — — — шойыннан
84818073
— — — — — болаттан:
8481807310
— — — — — — ˗40 ° C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S) 2 бар ортада жұмыс істеуге арналған
8481807320
— — — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
84818081
— — — — крандар:
8481808110
— — — — — ˗40 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S)2 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
8481808120
— — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
848180850
— — — — көбелек клапандар:
8481808501
— — — — — ˗40 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 16 Па және одан жоғары қысымда, күкіртті сутегі (H2S)2 бар ортада жұмыс істеуге арналған.
8481808502
— — — — — ˗55 °C және одан төмен қоршаған орта температурасында, 80 Па және одан жоғары қысымда жұмыс істеуге арналған2)
8481808507
— — — — — — азаматтық әуе кемелері үшін5)
8481808508
— — — — — — өзге
8481808700
— — — — мембраналық фитингтер
848180990
— — — — өзге:
8482
Шар немесе роликті подшипниктер:
848210
— шарикті подшипниктер:
848210100
— — ең үлкен сыртқы диаметрі 30 мм—ден аспайтын:
8482101009
— — — өзге
848210900
— — өзгелер:
8482109001
— — — 1 кг брутто салмағы үшін 2,2 еуродан аспайтын импорт елінің шекарасының шарттары бойынша құны
8482109008
— — — — өзге

8481100500
— — объединенные с фильтрами или смазочными устройствами
848120
— клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий:
848120100
— — клапаны регулирующие для маслогидравлических силовых трансмиссий:
848120900
— — клапаны регулирующие для пневматических силовых трансмиссий:
848130
— клапаны обратные (невозвратные):
848130910
— — из литейного чугуна или стали:
848140
— клапаны предохранительные или разгрузочные:
8481401000
— — из литейного чугуна или стали
848180
— арматура прочая:
8481801100
— — — арматура смесительная
8481803100
— — — арматура термостатическая
8481804000
— — арматура для пневматических шин и камер
8481805100
— — — — регуляторы температуры
8481805910
— — — — — регуляторы давления
8481806100
— — — — — из литейного чугуна
84818063
— — — — — из стали:
8481806310
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481806320
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481806390
— — — — — — прочие
8481807100
— — — — — из литейного чугуна
84818073
— — — — — из стали:
8481807310
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481807320
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
84818081
— — — — краны:
8481808110
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481808120
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
848180850
— — — — затворы дисковые поворотные:
8481808501
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
8481808502
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
8481808507
— — — — — — для гражданских воздушных судов5)
8481808508
— — — — — — прочие
8481808700
— — — — арматура мембранная
848180990
— — — — прочая:
8482
Подшипники шариковые или роликовые:
848210
— подшипники шариковые:
848210100
— — наибольший наружный диаметр которых не более 30 мм:
8482101009
— — — прочие
848210900
— — прочие:
8482109001
— — — стоимостью на условиях франко-границы страны ввоза, не превышающей 2,2 евро за 1 кг брутто-массы
8482109008
— — — — прочие

848220000
— конустық роликті подшипниктер, оның ішінде торы бар ішкі конустық сақиналар және жинақ ретінде роликтер:
8482200009
— — өзгелер
848230000
— сфералық роликті подшипниктер:
8482300009
— — өзгелер
848240000
— инелі роликті мойынтіректер, оның ішінде торлар мен толық ине роликтері:
8482400009
— — өзгелер
848250000
— өзге цилиндрлік роликті мойынтіректер, оның ішінде торлар мен толық роликтер:
8482500009
— — өзгелер
848280000
— біріктірілген шарикті мойынтіректерді қоса алғанда, мойынтіректер, өзгелеры:
8482800009
— — өзгелер
848291
— — шарлар, инелі роликтер және роликтер:
8482911000
— — — конустық роликтер
8482919000
— — — өзге
8482990000
— — өзгелер
8483
Трансмиссия біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса алғанда) және иінді; мойынтіректердің корпустары және біліктерге арналған тегіс мойынтіректер; беріліс және беріліс; шарикті немесе роликті бұрандалар; беріліс қораптары және айналу моментін түрлендіргіштерді қоса алғанда, жылдамдықтың өзге вариаторлары; маховиктер мен шығырлар, оның ішінде шығыр блоктары; біліктерді қосуға арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап қосылыстарды қоса алғанда):
848310
— беріліс біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса алғанда) және иінді біліктері:
848310210
— — — шойын немесе шойын:
8483102108
— — — — өзге
848310250
— — — соғылған болат:
8483102509
— — — — өзге
848310290
— — — өзгелер:
8483102909
— — — — өзге
8483105000
— — топсалы біліктер
8483109500
— — өзгелер
8483200000
– біріктірілген шарикті немесе роликті мойынтіректері бар мойынтіректердің корпустары
848330
— кіріктірілген шарикті немесе роликті мойынтіректері жоқ мойынтіректердің корпустары; біліктерге арналған сырғанау мойынтіректері:
848330320
— — — шарикті немесе роликті подшипниктер үшін:
8483303209
— — — — өзге
848330380
— — — өзгелер:
8483303809
— — — — өзге
848330800
— — біліктерге арналған сырғанау мойынтіректері:
8483308007
— — — өзге
848340
— тісті доңғалақтарды, шынжыр тісті доңғалақтарды және бөлек көрсетілген өзге де тетіктерді қоспағанда; шарикті немесе роликті бұрандалар; беріліс қораптары және айналу моментін түрлендіргіштерді қоса алғанда, жылдамдықтың өзге вариаторлары:
8483402100
— — — доңғалақ тісті доңғалақтармен және вертоидты тісті доңғалақтармен
848340230
— — — конустық тісті доңғалақтармен және конустық/доңғалақты берілістермен:
8483402500
— — — червякты беріліс
8483402900
— — — өзге
848340300
— — шарикті немесе роликті бұрандалар:
848360
— біліктерді қосуға арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап қосылыстарды қоса алғанда):
8483602000
— — шойын немесе шойын
8483608000
— — өзгелер
848390
— тісті доңғалақтар, шынжыр тісті доңғалақтар және бөлек ұсынылған өзге де беріліс элементтері; бөліктері:

848220000
— подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе:
8482200009
— — прочие
848230000
— подшипники роликовые сферические:
8482300009
— — прочие
848240000
— подшипники роликовые игольчатые, включая сепараторы и игольчатые ролики в сборе:
8482400009
— — прочие
848250000
— прочие подшипники с цилиндрическими роликами, включая сепараторы и ролики в сборе:
8482500009
— — прочие
848280000
— подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие:
8482800009
— — прочие
848291
— — шарики, игольчатые ролики и ролики:
8482911000
— — — конические ролики
8482919000
— — — прочие
8482990000
— — прочие
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
848310
— валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы:
848310210
— — — чугунные литые или стальные литые:
8483102108
— — — — прочие
848310250
— — — стальные кованые:
8483102509
— — — — прочие
848310290
— — — прочие:
8483102909
— — — — прочие
8483105000
— — шарнирные валы
8483109500
— — прочие
8483200000
— корпуса подшипников со встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
848330
— корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов:
848330320
— — — для шариковых или роликовых подшипников:
8483303209
— — — — прочие
848330380
— — — прочие:
8483303809
— — — — прочие
848330800
— — подшипники скольжения для валов:
8483308007
— — — прочие
848340
— зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы:
8483402100
— — — с цилиндрическими прямозубыми колесами и геликоидальными зубчатыми колесами
848340230
— — — с коническими зубчатыми колесами и коническими/прямозубыми цилиндрическими зубчатыми колесами:
8483402500
— — — червячные передачи
8483402900
— — — прочие
848340300
— — шариковые или роликовые винтовые передачи:
848360
— муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры):
8483602000
— — чугунные литые или стальные литые
8483608000
— — прочие
848390
— зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части:

848390200
— — мойынтіректердің корпустарының бөліктері:
8483902009
— — — өзге
8483908100
— — — шойын немесе шойын
848390890
— — — өзгелер:
8483908909
— — — — өзге
8484
Өзге материалмен біріктірілген немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын қаңылтырдан жасалған тығыздағыштар және ұқсас қосқыштар; қапшықтарға, конверттерге немесе ұқсас қаптамаларға салынған әртүрлі құрамдағы тығыздағыштардың және ұқсас байланыстырушы элементтердің жиынтықтары немесе жиынтықтары; механикалық тығыздағыштар:
848410000
— өзге материалдармен біріктірілген немесе екі немесе одан да көп металл қабаттарынан тұратын қаңылтырдан жасалған тығыздағыштар және ұқсас бекіткіштер:
8484200000
– механикалық тығыздағыштар
8501
Электр қозғалтқыштары мен генераторлары (электрлік қондырғылардан өзге):
850110
— номиналды шығу қуаты 37,5 Вт—тан аспайтын қозғалтқыштар:
850110100
— — номиналды шығыс қуаты 18 Вт аспайтын синхронды қозғалтқыштар:
8501109100
— — — әмбебап айнымалы/тұрақты ток қозғалтқыштары
8501109300
— — — айнымалы ток қозғалтқыштары
8501109900
— — — Тұрақты ток қозғалтқыштары
850120000
— номиналды шығу қуаты 37,5 Вт—тан жоғары айнымалы ток/тұрақты токтың әмбебап қозғалтқыштары:
8501200009
— — өзгелер
8501310000
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт артық емес
850132000
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт—тан астам, бірақ 75 кВт—тан аспайтын:
850133000
— — номиналды шығу қуаты 75 кВт—тан астам, бірақ 375 кВт—тан аспайтын:
8501330005
— — — — Номиналды шығу қуаты 75 кВт—тан жоғары, бірақ 100 кВт—тан аспайтын тұрақты тұрақты қозғалтқыштар
8501340000
— — номиналды шығу қуаты 375 кВт—тан жоғары
850140
— өзге бір фазалы айнымалы ток қозғалтқыштары:
850140200
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт артық емес:
8501402001
— — — номиналды шығу қуаты 735 Вт—тан астам, бірақ азаматтық әуе кемелері үшін 750 Вт—тан аспайды5)
850140800
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт—тан астам:
8501408002
— — — — айналу осінің биіктігі 250 мм асинхронды
850151000
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт артық емес:
8501510001
— — — асинхронды
850152
— — номиналды шығыс қуаты 750 Вт—тан астам, бірақ 75 кВт—тан аспайтын:
850152200
— — — номиналды шығу қуаты 750 Вт—тан жоғары, бірақ 7,5 кВт—тан көп емес:
8501522001
— — — — асинхронды
8501523000
— — — номиналды шығу қуаты 7,5 кВт—тан жоғары, бірақ 37 кВт—тан көп емес
850152900
— — — номиналды шығу қуаты 37 кВт—тан астам, бірақ 75 кВт—тан аспайтын:
8501529002
— — — — — айналу осінің биіктігі 250 мм асинхронды
850153
— — номиналды шығу қуаты 75 кВт—тан астам:
8501535000
— — — тартқыш қозғалтқыштар
8501538100
— — — — 75 кВт жоғары, бірақ 375 кВт артық емес

848390200
— — части корпусов подшипников:
8483902009
— — — прочие
8483908100
— — — чугунные литые или стальные литые
848390890
— — — прочие:
8483908909
— — — — прочие
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
848410000
— прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла:
8484200000
— механические уплотнения
8501
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок):
850110
— двигатели номинальной выходной мощностью не более 37,5 Вт:
850110100
— — синхронные двигатели номинальной выходной мощностью не более 18 Вт:
8501109100
— — — универсальные двигатели переменного/постоянного тока
8501109300
— — — двигатели переменного тока
8501109900
— — — двигатели постоянного тока
850120000
— универсальные двигатели переменного/постоянного тока номинальной выходной мощностью более 37,5 Вт:
8501200009
— — прочие
8501310000
— — номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
850132000
— — номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
850133000
— — номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт:
8501330005
— — — — двигатели постоянного тока номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 100 кВт
8501340000
— — номинальной выходной мощностью более 375 кВт
850140
— двигатели переменного тока однофазные прочие:
850140200
— — номинальной выходной мощностью не более 750 Вт:
8501402001
— — — номинальной выходной мощностью более 735 Вт, но не более 750 Вт, для гражданских воздушных судов5)
850140800
— — номинальной выходной мощностью более 750 Вт:
8501408002
— — — — асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
850151000
— — номинальной выходной мощностью не более 750 Вт:
8501510001
— — — асинхронные
850152
— — номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт:
850152200
— — — номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 7,5 кВт:
8501522001
— — — — асинхронные
8501523000
— — — номинальной выходной мощностью более 7,5 кВт, но не более 37 кВт
850152900
— — — номинальной выходной мощностью более 37 кВт, но не более 75 кВт:
8501529002
— — — — — асинхронные с высотой оси вращения 250 мм
850153
— — номинальной выходной мощностью более 75 кВт:
8501535000
— — — тяговые двигатели
8501538100
— — — — более 75 кВт, но не более 375 кВт

8504340000
— — қуаты 500 кВА жоғары
850440
— статикалық түрлендіргіштер:
8504408300
— — — — түзеткіштер
8504408500
— — — — — қуаты 7,5 кВА артық емес
8504408700
— — — — — қуаты 7,5 кВА жоғары
8504409100
— — — — өзге
850450
— өзге индукторлар мен дроссельдер:
8504502000
— — телекоммуникациялық жабдықпен және компьютерлер мен олардың блоктарының қоректендіру көздері үшін қолданылады
8504509500
— — өзгелер
850490
— бөліктер:
8504900600
— — — 8504 50 200 0 субпозициядағы машиналардың электрондық модульдері
8504901100
— — — — феррит өзектері
8504901700
— — — — өзге
8504909200
— — — 8504 40 30 қосалқы позициясындағы машиналардың электрондық модульдері
8504909800
— — — өзге
8505110000
— — металл
850519
— — өзгелер:
8505191000
— — — күйдірілген ферриттен жасалған тұрақты магниттер
8505199000
— — — өзге
8505200000
– электромагниттік муфталар, муфталар және тежегіштер
850590
— өзгелеры, оның ішінде бөліктер:
850590200
— — электромагниттер; электромагниттік немесе тұрақты магнитті патрондар, тұтқалар және ұқсас ұстағыш құрылғылар:
8505905000
— — электромагниттік көтергіш бастар
8505909000
— — бөліктері
8506
Бастапқы ұяшықтар және бастапқы батареялар:
850610
— марганец диоксиді:
8506101100
— — — цилиндрлік элементтер
850610180
— — — өзгелер:
8506109100
— — — цилиндрлік элементтер
850610980
— — — өзгелер:
850650
— литий:
8506501000
— — цилиндрлік элементтер
8506503000
— — түйме элементтері
8506509000
— — өзгелер
8506600000
— ауа—мырыш
850680
— өзге бастапқы ұяшықтар және бастапқы батареялар:
851150000
— өзге генераторлар:
8512
Велосипедтерде немесе автокөліктерде қолданылатын электр жарықтандыру немесе сигнал беру жабдығы (8539 тауар позициясындағылардан өзге), шыны тазалағыштар, мұз еріткіштер және тұманды кетіргіштер:
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (соның ішінде индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысы негізінде жұмыс істейтін); Индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысын пайдалана отырып материалдарды термиялық өңдеуге арналған өндірістік немесе зертханалық жабдық:
851420
— индукция немесе диэлектрлік шығын құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар:
8514201000
— — индукция құбылысы негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514208000
— — диэлектрлік шығындар негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар
8514400000
— индукция құбылысы немесе өзге диэлектрлік шығындар арқылы материалдарды термиялық өңдеуге арналған жабдық
8514900000
— бөліктер
8516
Электр ағынды немесе жинақтаушы су жылытқыштар (сыйымдылық) және су астындағы электр жылытқыштар; үй—жайларды электрмен жылыту және жермен жылыту жабдықтары, шаш күтіміне арналған электротермиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, бұйралағыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктері; өзге тұрмыстық электр жылытқыштар; 8545 тауар позициясындағылардан өзге электрлік қыздыру резисторлары:

8504340000
— — мощностью более 500 кВА
850440
— преобразователи статические:
8504408300
— — — — выпрямители
8504408500
— — — — — мощностью не более 7,5 кВА
8504408700
— — — — — мощностью более 7,5 кВА
8504409100
— — — — прочие
850450
— катушки индуктивности и дроссели прочие:
8504502000
— — используемые с телекоммуникационной аппаратурой и для источников питания вычислительных машин и их блоков
8504509500
— — прочие
850490
— части:
8504900600
— — — электронные модули машин подсубпозиции 8504 50 200 0
8504901100
— — — — сердечники ферритовые
8504901700
— — — — прочие
8504909200
— — — электронные модули машин подсубпозиции 8504 40 300
8504909800
— — — прочие
8505110000
— — металлические
850519
— — прочие:
8505191000
— — — постоянные магниты из агломерированного феррита
8505199000
— — — прочие
8505200000
— электромагнитные сцепления, муфты и тормоза
850590
— прочие, включая части:
850590200
— — электромагниты; электромагнитные или с постоянными магнитами зажимные патроны, захваты и аналогичные фиксирующие устройства:
8505905000
— — электромагнитные подъемные головки
8505909000
— — части
8506
Первичные элементы и первичные батареи:
850610
— диоксид-марганцевые:
8506101100
— — — цилиндрические элементы
850610180
— — — прочие:
8506109100
— — — цилиндрические элементы
850610980
— — — прочие:
850650
— литиевые:
8506501000
— — цилиндрические элементы
8506503000
— — кнопочные элементы
8506509000
— — прочие
8506600000
— воздушно-цинковые
850680
— первичные элементы и первичные батареи прочие:
851150000
— генераторы прочие:
8512
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах:
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь:
851420
— печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь:
8514201000
— — печи и камеры, действующие на основе явления индукции
8514208000
— — печи и камеры, действующие на основе диэлектрических потерь
8514400000
— оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
8514900000
— части
8516
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545:

851610
— лездік немесе жинақтаушы электр су жылытқыштар (сыйымдылық) және суға батырылатын электр жылытқыштар:
8516101100
— — лездік су жылытқыштар
8516108000
— — өзгелер
8516210000
— — жылу сақтау радиаторлары
851629
— — өзгелер:
8516291000
— — — сұйықтық толтырылған радиаторлар
8516295000
— — — конвекциялық жылытқыштар
8516299100
— — — — кірістірілген желдеткіші бар
8516299900
— — — — өзге
851761000
— — базалық станциялар:
8517610001
— — — сандық сымды байланыс жүйелері үшін
8517610002
— — — 2,2 — 10 ГГц тасымалдаушы жиілік диапазонында жұмыс істеу мүмкіндігі бар сымсыз байланыс желілері үшін
8517610008
— — — өзге
851762000
— — коммутациялық құрылғылар мен маршрутизаторларды қоса алғанда, дауысты, кескіндерді немесе өзге деректерді қабылдауға, түрлендіруге және беруге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар:
8517620002
— — — — тек қана 1270 — 1610 нм толқын ұзындығы диапазонында жұмыс істейтін талшықты—оптикалық байланыс жүйелеріне арналған жабдық
8517620003
— — — — өзге
8517620009
— — — өзге
851769
— — өзгелер:
8517691000
— — — бейнетелефондар
8517692000
— — — домофондар
8518
Микрофондар мен оларға арналған тіректер; монтаждалған немесе қоршауға орнатылмаған дауыс зорайтқыштар; Микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен телефондар, микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар; дыбыс жиілігінің электрлік күшейткіштері; электрлік дыбысты күшейту жинақтары:
851810
— микрофондар және оларға арналған тіректер:
851810300
— — жиілік диапазоны 300 Гц—тен 3,4 кГц—ке дейінгі, диаметрі 10 мм—ден аспайтын және биіктігі 3 мм—ден аспайтын, телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын микрофондар:
8518109600
— — өзгелер
851822000
— — бір корпусқа орнатылған дауыс зорайтқыштар жинағы:
851829
— — өзгелер:
851829300
— — — телекоммуникациялар үшін пайдаланылатын диаметрі 50 мм—ден аспайтын 300 Гц—тен 3,4 кГц—ке дейінгі жиілік диапазоны бар дауыс зорайтқыштар:
8518299600
— — — өзге
851830
— микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен телефондар, сондай—ақ микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар:
8518302000
— — сымды телефон тұтқалары
8519300000
— электроойын құрылғылары (палубалар)
853110
— дабыл құрылғылары, күзет немесе өрт сигналын беруге арналған құрылғылар және ұқсас құрылғылар:
8531103000
— — ғимараттарда қолданылады
8531109500
— — өзгелер
853120
— индикаторлық панельдер, оның ішінде сұйық кристалды немесе жарық диодты құрылғылар:
8531202000
— — кірістірілген жарық диодтарымен (LED)
8535210000
— — 72,5 кВ төмен кернеу үшін
8535290000
— — өзгелер

851610
— электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные:
8516101100
— — водонагреватели проточные
8516108000
— — прочие
8516210000
— — радиаторы теплоаккумулирующие
851629
— — прочие:
8516291000
— — — радиаторы жидконаполненные
8516295000
— — — конвекционные нагреватели
8516299100
— — — — со встроенным вентилятором
8516299900
— — — — прочие
851761000
— — базовые станции:
8517610001
— — — для цифровых проводных систем связи
8517610002
— — — для беспроводных сетей связи с возможностью работы в диапазоне несущих частот2,2 – 10 ГГц
8517610008
— — — прочие
851762000
— — машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы:
8517620002
— — — — аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 – 1610 нм
8517620003
— — — — прочие
8517620009
— — — прочие
851769
— — прочие:
8517691000
— — — видеофоны
8517692000
— — — домофоны
8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электрические звукоусилительные комплекты:
851810
— микрофоны и подставки для них:
851810300
— — микрофоны, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 10 мм и высотой не более 3 мм, используемые для телекоммуникаций:
8518109600
— — прочие
851822000
— — комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе:
851829
— — прочие:
851829300
— — — громкоговорители, имеющие полосу частот от 300 Гц до 3,4 кГц, диаметром не более 50 мм, используемые для телекоммуникаций:
8518299600
— — — прочие
851830
— наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей:
8518302000
— — телефонные проводные трубки
8519300000
— устройства электропроигрывающие (деки)
853110
— устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства:
8531103000
— — используемые в зданиях
8531109500
— — прочие
853120
— панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах (LED):
8531202000
— — со встроенными светодиодами (LED)
8535210000
— — на напряжение менее 72,5 кВ
8535290000
— — прочие

853530
— айырғыштар мен ажыратқыштар:
8535302000
— — 72,5 кВ төмен кернеу үшін
853530900
— — өзгелер:
8535400000
– найзағай, кернеуді шектегіштер және асқын кернеуді сөндіргіштер
853590000
— өзгелер:
8537
8535 немесе 8536 тауар позициясының екі немесе одан да көп құрылғыларымен жабдықталған, электр тогын өзгеруға немесе таратуға арналған, оның ішінде 90—топтағы аспаптарды немесе құрылғыларды және цифрлық өзгеру аппаратын қамтитын өзге де консольдер, қалқандар, пульттер, үстелдер, қалқандар және электр аппараттарына арналған негіздер 8517 тауар позициясының коммутациялық құрылғыларынан өзге:
853710
— 1000 В жоғары емес кернеу үшін:
8537101000
— — кірістірілген компьютері бар сандық өзгеру панельдері
8537109100
— — — жады бар бағдарламаланатын контроллерлер
853720
— 1000 В жоғары кернеулер үшін:
8537209200
— — 1000 В жоғары, бірақ 72,5 кВ—тан аспайтын кернеулер үшін
8537209800
— — 72,5 кВ жоғары кернеулер үшін
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясындағы аппаратураға арналған бөлшектер:
8538100000
— консольдер, панельдер, пульттер, үстелдер, қалқандар және 8537 тауар позициясындағы бұйымдардың өзге де негіздері, бірақ тиісті аппаратурамен жабдықталмаған
8539
қыздыру немесе газ разрядты шамдар, электр шамдары, оның ішінде герметикалық бағыттаушы шамдар, сондай—ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалық шамдар; Жарық диодты жарық көздері:
8542
Электрондық интегралдық схемалар:
854231
— — жадтармен, түрлендіргіштермен, логикалық схемалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе өзге схемалармен байланысты немесе байланыспаған процессорлар мен контроллерлер:
854231100
— — — осы тараудың 12 (b) (iii) ескертуінде көрсетілген тауарлар:
85423190
— — — өзгелер:
8542319010
— — — — монолитті интегралдық схемалар
8542319090
— — — — өзге
854232
— — сақтау құрылғылары:
8542321000
— — — осы тараудың 12 (b) (iii) ескертуінде аталған тауарлар
8542399010
— — — — монолитті интегралдық схемалар
8542399090
— — — — өзге
8542900000
— бөліктер
8543
Осы топтың өзге жерінде көрсетілмеген немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппараттары:
8543100000
— бөлшектердің үдеткіштері
8543200000
— сигнал генераторлары
854370
— өзге машиналар мен аппараттар:
854370300
— — антенналық күшейткіштер:
8543703008
— — — өзге
8543706000
— — электр қауіпсіздік генераторлары
8543900000
— бөліктер
8544
Оқшауланған сымдар (соның ішінде эмальданған немесе анодталған), кабельдер (соның ішінде коаксиалды кабельдер) және қосқыштары бар немесе қосқышсыз өзге оқшауланған электр өткізгіштер; электр өткізгіштерімен немесе қосқыштарымен жинақталған немесе жинақталмаған жеке қапталған талшықтардан жасалған талшықты оптикалық кабельдер:

853530
— разъединители и прерыватели:
8535302000
— — на напряжение менее 72,5 кВ
853530900
— — прочие:
8535400000
— молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
853590000
— прочие:
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:
853710
— на напряжение не более 1000 В:
8537101000
— — цифровые панели управления со встроенной вычислительной машиной
8537109100
— — — программируемые контроллеры с памятью
853720
— на напряжение более 1000 В:
8537209200
— — на напряжение более 1000 В, но не более 72,5 кВ
8537209800
— — на напряжение более 72,5 кВ
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538100000
— пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
8539
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED):
8542
Схемы электронные интегральные:
854231
— — процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами:
854231100
— — — товары, поименованные в примечании 12 (б) (iii) к данной группе:
85423190
— — — прочие:
8542319010
— — — — схемы интегральные монолитные
8542319090
— — — — прочие
854232
— — запоминающие устройства:
8542321000
— — — товары, поименованные в примечании 12 (б) (iii) к данной группе
8542399010
— — — — схемы интегральные монолитные
8542399090
— — — — прочие
8542900000
— части
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8543100000
— ускорители частиц
8543200000
— генераторы сигналов
854370
— машины и аппаратура прочие:
854370300
— — антенные усилители:
8543703008
— — — прочие
8543706000
— — электрические охранные генераторы
8543900000
— части
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:

870432980
— — — — пайдаланылады:
8704900000
— өзгелер
8705
Арнайы мақсаттағы автокөліктер (мысалы, авариялық көліктер, автокрандар, өрт сөндіру машиналары, бетон араластырғыштар, жол тазалау машиналары, су жуу машиналары, автомобиль жөндеу шеберханалары, рентген аппараттары бар көліктер) жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатындардан өзге немесе тауарлар:
87051000
– автокрандар:
870520000
– автобұрғылау:
870530000
— өрт сөндіру машиналары:
870540000
— бетон араластырғыштар:
870590
— өзгелер:
870590300
— — бетон ерітіндісін айдауға арналған көліктер:
870590800
— — өзгелер:
870600
8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерге арналған қозғалтқыштары орнатылған шассилер:
87060011
— — 8702 немесе 8704 тауар позициясындағы көлік құралдары үшін:
870600190
— — өзгелер:
870600910
— — 8703 тауар позициясындағы көлік құралдары үшін:
870600990
— — өзгелер:
8707
8701—8705 тауар позицияларындағы автомобильдерге арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда):
870710
— 8703 тауар позициясындағы көлік құралдары үшін:
8707101000
— — өнеркәсіптік жинақтау үшін5)
8707109000
— — өзгелер
870790
— өзгелер:
8707901000
— — өнеркәсіптік құрастыру үшін: 8701 10 қосалқы позициясындағы бір осьті тракторлар; 8704 тауар позициясындағы сығымдалатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) және қозғалтқышының көлемі 2500 см3—ден аспайтын немесе ұшқын тұтанатын іштен жанатын поршенді қозғалтқышы бар және қозғалтқышының көлемі 2800 см3 аспайтын көлік құралдары; 8705 тауар позициясындағы арнайы мақсаттағы автомобильдер
870790900
— — өзгелер:
8708
8701—8705 тауар позицияларындағы автокөлік құралдарының бөлшектері мен керек—жарақтары:
870810
— бамперлер және олардың бөліктері:
870840
— беріліс қораптары және олардың бөліктері:
870840910
— — — — болаттан штампталған:
870850
— дифференциалды жинағы бар жетекші осьтер немесе өзге беріліс қорабының элементтері мен жетек емес осьтерден бөлек; олардың бөліктері:
870870500
— — — алюминий дөңгелектері; алюминий бөлшектері мен керек—жарақтары:
8708705009
— — — — өзге
870870910
— — — қара металдардан құйылған, жұлдызша тәрізді доңғалақ күпшектері:
870870990
— — — өзгелер:
870880
— аспа жүйелері және олардың бөліктері (соның ішінде амортизаторлар):
870880910
— — — — болаттан штампталған:
870891
— — радиаторлар және олардың бөліктері:
870891910
— — — — — болаттан штампталған:
870892
— — глушительдер мен сору құбырлары; олардың бөліктері:
870892910
— — — — — болаттан штампталған:
870893
— — толық муфталар және олардың бөліктері:
870893900
— — — өзгелер:
870894
— — рульдік дөңгелектер, рульдік бағаналар және рульдік механизмдердің картерлері; олардың бөліктері:

870432980
— — — — бывшие в эксплуатации:
8704900000
— прочие
8705
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов:
87051000
— автокраны:
870520000
— автобуровые:
870530000
— транспортные средства пожарные:
870540000
— автобетономешалки:
870590
— прочие:
870590300
— — автомобили для перекачки бетонного раствора:
870590800
— — прочие:
870600
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
87060011
— — для транспортных средств товарной позиции 8702 или 8704:
870600190
— — прочие:
870600910
— — для транспортных средств товарной позиции 8703:
870600990
— — прочие:
8707
Кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
870710
— для транспортных средств товарной позиции 8703:
8707101000
— — для промышленной сборки5)
8707109000
— — прочие
870790
— прочие:
8707901000
— — для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; моторных транспортных средств специального назначения товарной позиции 8705
870790900
— — прочие:
8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
870810
— бамперы и их части:
870840
— коробки передач и их части:
870840910
— — — — штампованные из стали:
870850
— мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие; их части:
870870500
— — — колеса из алюминия; части и принадлежности к ним из алюминия:
8708705009
— — — — прочие
870870910
— — — ступицы колес звездообразной формы, цельнолитые из черных металлов:
870870990
— — — прочие:
870880
— системы подвески и их части (включая амортизаторы):
870880910
— — — — штампованные из стали:
870891
— — радиаторы и их части:
870891910
— — — — — штампованные из стали:
870892
— — глушители и выхлопные трубы; их части:
870892910
— — — — — штампованные из стали:
870893
— — сцепления в сборе и их части:
870893900
— — — прочие:
870894
— — рулевые колеса, рулевые колонки и картеры рулевых механизмов; их части:

902580
— өзге құрылғылар:
9025802000
— — өзге аспаптармен біріктірілмеген барометрлер
9025804000
— — — электронды
9026
9014, 9015, 9028 тауар позициясының аспаптары мен аппараттарынан өзге, сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе өзге айнымалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (мысалы, шығын өлшегіштер, деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу өлшегіштер) немесе 9032:
902610
— сұйықтықтардың шығынын немесе деңгейін өлшеу немесе бақылау үшін:
9026102100
— — — шығын өлшегіштер
9026108100
— — — шығын өлшегіштер
902620
— қысымды өлшеу немесе бақылау үшін:
9026202000
— — электронды
9026204000
— — — спиральды немесе металл диафрагмасы бар манометрлер
902680
— өзге аспаптар немесе аппаратуралар:
9026802000
— — электронды
9026900000
– бөлшектер мен керек—жарақтар
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппараттар (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін анализаторлары); тұтқырлықты, кеуектілікті, кеңеюді, беттік керілуді немесе сол сияқтыларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (соның ішінде экспозиция өлшегіштері); микротомдар:
902710
– газ немесе түтін анализаторлары:
9027101000
— — электронды
9027200000
– хроматографтар мен электрофорезге арналған аппараттар
9027300000
– оптикалық сәулелену әрекетіне негізделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл)
9027500000
— оптикалық сәулелену (ультракүлгін, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл) әсеріне негізделген құрылғылар мен жабдықтар, т.б.
902790
— микротомдар; бөлшектер мен керек—жарақтар:
9027901000
— — микротомдар
9027905000
— — — 9027 20 — 9027 89 субпозицияларының аппараттары
9027908000
— — — микротомдар немесе газ немесе түтін анализаторлары
9028
Калибрлеуді қоса алғанда, газды, сұйықтықты немесе электр энергиясын жеткізуге немесе өндіруге арналған есептегіштер:
9028100000
— газ есептегіштері
9028200000
— сұйықтық есептегіштері
902830
— электр есептегіштері:
9028301100
— — — бір фазалы
9028301900
— — — көпфазалы
902890
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9028901000
— — электр есептегіштері үшін
9029
Революциялық есептегіштер, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері, педометрлер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптары мен аспаптарынан өзге спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
902910000
— айналым есептегіштері, өндірістік есептегіштер, таксометрлер, жүгіріс есептегіштері, педометрлер және ұқсас аспаптар:

902580
— приборы прочие:
9025802000
— — барометры, не объединенные с другими приборами
9025804000
— — — электронные
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:
902610
— для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей:
9026102100
— — — расходомеры
9026108100
— — — расходомеры
902620
— для измерения или контроля давления:
9026202000
— — электронные
9026204000
— — — манометры со спиралью или металлической диафрагмой
902680
— приборы или аппаратура, прочие:
9026802000
— — электронные
9026900000
— части и принадлежности
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы:
902710
— газо- или дымоанализаторы:
9027101000
— — электронные
9027200000
— хроматографы и приборы для электрофореза
9027300000
— спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
9027500000
— приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
902790
— микротомы; части и принадлежности:
9027901000
— — микротомы
9027905000
— — — аппаратуры субпозиций 9027 20 – 9027 89
9027908000
— — — микротомов или газо- или дымоанализаторов
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие:
9028100000
— счетчики газа
9028200000
— счетчики жидкости
902830
— счетчики электроэнергии:
9028301100
— — — однофазные
9028301900
— — — многофазные
902890
— части и принадлежности:
9028901000
— — для счетчиков электроэнергии
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы:
902910000
— счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы:

9030
9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан өзге, осциллографтар, спектр анализаторлары және электр шамаларын өлшеуге немесе тексеруге арналған өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа, бета, гамма, рентгендік, ғарыштық немесе өзге иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура:
9030100000
— иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған аспаптар мен аппараттар
903020
— осциллографтар және осциллографтар:
9030201000
— — электронды сәуле
903020300
— — өзге, жазу құрылғысы бар:
9030209100
— — — электронды
9030310000
— — жазу құрылғысы жоқ әмбебап өлшеу құралдары
903032000
— — жазу құрылғысы бар әмбебап өлшеу құралдары:
903033
— — жазу құрылғысы жоқ, өзгелеры:
9030331000
— — — электронды
9030339100
— — — — вольтметрлер
903039000
— — жазу құрылғысымен, өзгелеры:
9030400000
— телекоммуникациялар үшін арнайы әзірленген өзге аспаптар мен аппараттар (мысалы, айқаспалы өлшеуіштер, күшейткіштер, бұрмалау өлшегіштер, псофометрлер)
9030820000
— — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды өлшеуге немесе тексеруге арналған (интегралды схемаларды қоса алғанда)
903084000
— — жазу құрылғыларымен, өзгелеры:
9030893000
— — — электронды
903090
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9030902000
— — 9030 82 000 0 қосалқы позициясының аппараттары үшін
9031
Осы тараудың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеу немесе бақылау аспаптары, құрылғылар мен машиналар; профиль проекторлары:
9031100000
– механикалық бөлшектерді теңестіру станоктары
9031200000
— сынақ стендтері
9031410000
— — жартылай өткізгішті пластиналарды немесе құрылғыларды (интегралды схемаларды қоса алғанда) тексеру үшін немесе жартылай өткізгіш құрылғыларды (оның ішінде интегралдық схемаларды) өндіруде пайдаланылатын фотомаскаларды немесе фотомаскаларды тексеру үшін
9031491000
— — — профильді проекторлар
903180
— өзге аспаптар, құрылғылар және машиналар:
9031803200
— — — — жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды тексеру үшін немесе жартылай өткізгіш құрылғыларды өндіруде қолданылатын фотомаскаларды немесе фотомаскаларды тексеру үшін
9031809100
— — — геометриялық шамаларды өлшеу немесе бақылау үшін
903190
— бөлшектер мен керек—жарақтар:
9031902000
— — 9031 41 000 қосалқы позициясының аппараттары үшін немесе 9031 49 900 қосалқы позициясының жартылай өткізгіш пластинкаларының беткі бөлшектерінің ластануын өлшеуге арналған оптикалық аспаптар мен құрылғылар үшін
9031903000
— — 9031 80 320 0 қосалқы позициясының аппараттары үшін
9032
Автоматты реттеуге немесе өзгеруға арналған аспаптар мен құрылғылар:
903210
— термостаттар:

9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030100000
— приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
903020
— осциллоскопы и осциллографы:
9030201000
— — электронно-лучевые
903020300
— — прочие, с записывающим устройством:
9030209100
— — — электронные
9030310000
— — приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
903032000
— — приборы измерительные универсальные с записывающим устройством:
903033
— — без записывающего устройства, прочие:
9030331000
— — — электронные
9030339100
— — — — вольтметры
903039000
— — с записывающим устройством, прочие:
9030400000
— приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
9030820000
— — для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов (включая интегральные схемы)
903084000
— — с записывающими устройствами, прочие:
9030893000
— — — электронные
903090
— части и принадлежности:
9030902000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9030 82 000 0
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные:
9031100000
— машины балансировочные для механических частей
9031200000
— стенды испытательные
9031410000
— — для проверки полупроводниковых пластин или устройств (включая интегральные схемы) или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов (включая интегральные схемы)
9031491000
— — — проекторы профильные
903180
— приборы, устройства и машины прочие:
9031803200
— — — — для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031809100
— — — для измерения или контроля геометрических величин
903190
— части и принадлежности:
9031902000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9031 41 000 0 или для оптических приборов и устройств для измерения поверхностного загрязнения частицами полупроводниковых пластин подсубпозиции 9031 49 900 0
9031903000
— — для аппаратуры подсубпозиции 9031 80 320 0
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления:
903210
— термостаты:

94051100
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған:
94052100
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған:
9405310000
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған
94054100
— — фотоэлектрлік, тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған:
94054200
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған өзге:
94054900
— — өзгелер:
9405500000
– электрлік емес шамдар мен жарықтандыру жабдықтары
940561000
— — тек жарық диодты (жарық диодты) жарық көздерімен пайдалануға арналған:
940569000
— — өзгелер:
940591
— — шыныдан:
9405911000
— — — электрлік жарықтандыру жабдықтарына арналған бұйымдар (прожекторлар мен прожекторлардан өзге)
940591900
— — — өзгелер:
9405920002
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған 9405 11, 9405 19, 9405 61 немесе 9405 69 қосалқы позициясының бұйымдарының бөліктері5)
9405920008
— — — өзге
940599000
— — өзгелер:
9405990001
— — — медициналық мақсатта4)
9405990002
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған 9405 11, 9405 19, 9405 61 немесе 9405 69 қосалқы позициясының негізгі металл бұйымдарының бөліктері5)
9405990008
— — — өзге
9406
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары:

94051100
— — предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
94052100
— — предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
9405310000
— — предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED)
94054100
— — фотогальванические, предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
94054200
— — прочие, предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
94054900
— — прочие:
9405500000
— неэлектрические светильники и осветительное оборудование
940561000
— — предназначенные для использования исключительно с источниками света светодиодными (LED):
940569000
— — прочие:
940591
— — из стекла:
9405911000
— — — изделия для электрического осветительного оборудования (кроме прожекторов и ламп узконаправленного света)
940591900
— — — прочие:
9405920002
— — — части изделий субпозиции 9405 11, 9405 19, 9405 61 или 9405 69, предназначенных для гражданских воздушных судов5)
9405920008
— — — прочие
940599000
— — прочие:
9405990001
— — — для медицинских целей4)
9405990002
— — — части изделий недрагоценных металлов субпозиции 9405 11, 9405 19, 9405 61 или 9405 69, предназначенных для гражданских воздушных судов5)
9405990008
— — — прочие
9406
Сборные строительные конструкции: