"Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 15 ақпандағы № 39 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 ақпанда № 34008 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 275 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32959 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларында:
12-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек мобильділігі орталығы Тізбені жұмыс берушілерден мансап орталығына өтінімдер келіп түсуіне қарай жаңартады.";
19-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Мансап орталығы үміткерге оның келісімімен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) бекітілген "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес субсидияланатын жұмыс орнына жолдама береді.";
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Үміткер жұмыстан босаған сәтке дейін соңғы 6 (алты) ай ішінде еңбек қатынастарында тұрған жұмыс берушілерге субсидияланатын жұмыс орнына жолдама берілмейді.
Аталған талап үміткер субсидияланатын жұмыс орындары шеңберінде еңбек қатынастарында болған жұмыс берушілерге қолданылмайды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жалақының субсидияланатын бөлігін қоспағанда, әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеуді жұмыс беруші ай сайын нақты орындалған жұмыс уақыты үшін жүргізеді.
Бұл ретте, жұмыс беруші әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдар үшін еңбек шартында белгіленген жалақы мөлшерін негізге ала отырып, салықтар мен әлеуметтік төлемдер төлеуді жүзеге асырады.
Жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуді жұмыс беруші ұсынған мәліметтердің негізінде Еңбек мобильділігі орталығы әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың екінші деңгейдегі банкте ашылған ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.";
2-қосымшада:

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 275 "Об утверждении Правил организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 февраля 2024 года № 39. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2024 года № 34008
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 275 "Об утверждении Правил организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32959) следующие изменения:
в Правилах организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, утвержденных указанным приказом:
в пункте 12:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Перечень обновляется центром трудовой мобильности по мере поступления заявок от работодателей в карьерный центр.";
в пункте 19:
в часть первую вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Направление на субсидируемое рабочее место не выдается работодателям, с которыми претендент состоял в трудовых отношениях в течение последних 6 (шести) месяцев до момента увольнения.
Данное требование не распространяется на работодателей, с которыми претендент состоял в трудовых отношениях в рамках субсидируемых рабочих мест.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Оплата труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", за исключением субсидируемой части заработной платы, производится работодателем ежемесячно за фактически отработанное время.
При этом, работодатель производит уплату налогов и социальных платежей за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", исходя из размера заработной платы, установленного трудовым договором.
Выплата субсидируемой части заработной платы осуществляется центром трудовой мобильности ежемесячно на основании сведений, представленных работодателем, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", открытые в банках второго уровня.";
в приложении 2:

2.2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) адамға оның талабы бойынша субсидияланатын жұмыс орнындағы жұмыстың нәтижесі жөнінде пікір (ұсыным хат) ұсынуға құқылы.";
2.3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына жалақының субсидияланатын бөлігін уақтылы және толық көлемде аударуға;";
2.4-тармақтың 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) жасалған еңбек шартының мерзімі өткеннен кейін еңбек кітапшасына (бар болса) субсидияланатын жұмыс орынындағы жұмыс кезеңін енгізуге;";
3.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3.1. Жалақының субсидияланатын бөлігін қоспағанда, әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеуді Орындаушы Еңбек кодексіне сәйкес жүргізеді.";
Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шартқа 1-қосымшада:
"Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" деген кестеде:
3-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың саны";
"Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Нысанның 3-бағанында мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың саны көрсетіледі.";
субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шартқа 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.

в подпункт 2) пункта 2.2 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
подпункт 2) пункта 2.3 изложить в следующей редакции:
"2) своевременно и в полном объеме перечислять на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст" субсидируемую часть заработной платы;";
подпункт 12) пункт 2.4 изложить в следующей редакции:
"12) вносить в трудовую книжку лица (при ее наличии) период работы на субсидируемом рабочем месте по истечении срока заключенного трудового договора;";
пункт 3.1 изложить в следующей редакции:
"3.1. Оплата труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст", за исключением субсидируемой части заработной платы, производится Исполнителем в соответствии с Трудовым кодексом.";
в приложении 1 к Договору об организации субсидируемых рабочих мест:
в таблице "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест":
наименование столбца 3 изложить в следующей редакции:
"Количество человек, обративших по направлению карьерного центра для трудоустройства".";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В графе 3 Формы количество человек, обративших по направлению карьерного центра для трудоустройства.";
приложение 2 к Договору об организации субсидируемых рабочих мест изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к Договору об организации субсидируемых рабочих мест изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
Реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
2024 жылғы 15 ақпандағы
№ 39 бұйрығына
1-қосымша
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа
2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: СЖО-1
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
Кесте. Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Жұмыссыздың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыссыздың жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндері
Уақытша жұмысқа жарамсыздық күндері
Еңбек шартына сәйкес жалақының мөлшері, теңге
Жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасы, теңге
6
7
8
9
10
Атауы ________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"_____________
Мөрдің орны (бар болса)
"Әлеуметтік жұмыс орындары
және "Күміс жас" жобасы
шеңберінде субсидияланатын
жұмыс орындарына жұмысқа
орналасқан адамдар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 15 февраля 2024 года № 39
Приложение 2
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных:
Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст"
Индекс формы административных данных: СРМ-1
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: работодатели
Срок представления формы административных данных: к 25 числу отчетного месяца
Таблица. Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст"
№ п/п
Наименование работодателя
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) безработного
Индивидуальный идентификационный номер безработного
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
Размер заработной платы согласно трудовому договору, тенге
Сумма субсидируемой части заработной платы, тенге
6
7
8
9
10
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель:
_______________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
_______________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о лицах,
трудоустроенных на субсидируемые
рабочие места, в рамках
социальных рабочих мест
и проекта "Серебряный возраст""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст""

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Әлеуметтік жұмыс орындары және "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оның міндетін атқарушы адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында есепті айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың есепті айда нақты істеген жұмыс күндері көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың жұмысқа уақытша жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың еңбек шартына сәйкес жалақысының мөлшері көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасы көрсетіледі.
2024 жылғы 15 ақпандағы
№ 39 бұйрығына
2-қосымша
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа
3-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: СЖО-2
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
Кесте. Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
Кестенің жалғасы
Адамның жеке сәйкестендіру нөмірі
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндері
Уақытша жұмысқа жарамсыздық күндері
5
6
7
8
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________             ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"____________________.
Мөрдің орны (бар болса)
"Қоғамдық жұмыстар, жастар
практикасы, "Алғашқы жұмыс
орны" және "Ұрпақтар
келісімшарты" жобалары
шеңберінде субсидияланатын
жұмыс орындарына жұмысқа
орналасқан адамдар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках социальных рабочих мест и проекта "Серебряный возраст"" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя.
9. В графе 4 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
10. В графе 5 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
11. В графе 6 Формы указывается количество рабочих дней в отчетном месяце.
12. В графе 7 Формы указывается фактически отработанные дни безработным, трудоустроенным на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст", в отчетном месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
14. В графе 9 Формы указывается размер заработной платы безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст", согласно трудовому договору.
15. В графе 10 Формы указывается сумма субсидируемой части заработной платы.
Приложение 2 к приказу
от 15 февраля 2024 года № 39
Приложение 3
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных:
Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках
общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место"
и Контракт поколений"
Индекс формы административных данных: СРМ-2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих информацию: работодатели
Срок представления формы административных данных: к 25 числу отчетного месяца
Таблица. Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места,
в рамках общественных работ, молодежной практики,
проектов "Первое рабочее место" и Контракт поколений"
№ п/п
Наименование работодателя
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) лица
1
2
3
4
Продолжение таблицы
Индивидуальный идентификационный номер лица
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
5
6
7
8
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель: _________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
__________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о лицах,
трудоустроенных
на субсидируемые рабочие места,
в рамках общественных работ,
молодежной практики, проектов
"Первое рабочее место"
и Контракт поколений""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ,
молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и Контракт поколений""

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары (бұдан әрі – субсидияланатын жұмыс орындары) шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оның міндетін атқарушы адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында есепті айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның есепті айда нақты істеген жұмыс күндері көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның жұмысқа уақытша жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и Контракт поколений" (далее – субсидируемые рабочие места)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя.
9. В графе 4 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место.
10. В графе 5 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место.
11. В графе 6 Формы указывается количество рабочих дней в отчетном месяце.
12. В графе 7 Формы указывается фактически отработанные дни лицом, трудоустроенным на субсидируемое рабочее место, в отчетном месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место, согласно трудовому договору.