Ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз уақытша беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 48/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 ақпанда № 34057 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 84-бабының 5-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз уақытша беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Қаржылық және материалдық қамтамасыз ету қызметіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2024 жылғы 27 ақпандағы
№ 48/қе бұйрығымен
бекітілген
Ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз уақытша беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз уақытша беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз уақытша пайдалануға беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша шарт – Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары мемлекеттік мекемелерінің жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының шеңберінде жасалған шарт;

Об утверждении Правил безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 февраля 2024 года № 48/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2024 года № 34057.
В соответствии с пунктом 5-1 статьи 84 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества.
2. Службе финансового и материально-технического обеспечения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Утвержден приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 27 февраля 2024 года № 48/қе
Правила
безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества (далее – Правила) определяют порядок передачи зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества в безвозмездное временное пользование.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) договор по организации питания – договор, заключенный в рамках законодательства Республики Казахстан о государственных закупках по организации питания личного состава государственных учреждений органов национальной безопасности Республики Казахстан;

2) несие беруші – олардың мүдделері үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөнінде шарттар жасалған Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының республикалық мемлекеттік мекемелері;
3) несие алушы – жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалар.
3. Несие берушінің ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті (бұдан әрі - мүліктер) өтеусіз уақытша пайдалануға беру жеке және заңды тұлғалардың тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша шарттық міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырылады.
4. Несие алушыға уақытша пайдалануға берілетін мүліктердің тізбесін тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша шарт жасалғаннан кейін несие беруші жасайды.
2-тарау. Ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз уақытша пайдалануға беру тәртібі
5. Мүліктерді өтеусіз уақытша беру үшін несие беруші мен несие алушы тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша жасалған шарттың мерзімі шегінде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 72-бабына сәйкес ғимараттарды, асхана үй-жайларын және олардағы мүлікті өтеусіз пайдалану туралы шарт (бұдан әрі –өтеусіз пайдалану туралы шарт) жасасады.
6. Несие беруші несие алушымен тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша шартты тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтеусіз пайдалану туралы шарт жасасады.
7. Өтеусіз пайдалану туралы шарт жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде несие беруші мен несие алушының арасында Қағидаларға қосымшаға сәйкес мүліктерді қабылдау-тапсыру актісін ресімдейді.
8. Қабылдау-тапсыру актісі екі данада, несие берушіге және несие алушыға мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады және несие беруші мен несие алушы қол қояды.
9. Өтеусіз пайдалану шартында берілген мүлікті несие алушының дұрыс пайдалануын бақылауды тұрақты негізде жүзеге асыратын тараптардың уәкілетті лауазымды адамдарының құқығы көрсетіледі.
Ғимараттарды, асхана үй-
жайларын және олардағы
мүлікті өтеусіз уақытша
беру қағидаларына
қосымша
Қабылдау-тапсыру актісі
_________қаласы
20___жылғы "___" _________
Бір тараптан Жарғының негізінде әрекет етуші
_____________________________________________________________ атынан
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Несие беруші _______________________________________________________
(несие берушінің атауы)
және ___________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаттарының атауы және тіркелген күні)
_____________________________________________________________ атынан
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Несие алушы
___________________________________________________________________
(несие алушының атауы)
мынадай мекенжайда орналасқан:
___________________________________________________________________
жалпы ауданы ______________________________________________________
объектіні 20___жылғы "___" ______ №____ мүлікті өтеусіз пайдалану шартына
сәйкес қабылдау-тапсыру жүргізді.

2) ссудодатель – республиканские государственные учреждения органов национальной безопасности Республики Казахстан, в интересах которых заключены договоры об организации питания;
3) ссудополучатель – физические и негосударственные юридические лица.
3. Передача зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества (далее – имущества) в безвозмездное временное пользование ссудодателем осуществляется в целях обеспечения выполнения физическими и юридическими лицами договорных обязательств по организации питания.
4. Перечень имущества, подлежащего передаче ссудополучателю в безвозмездное временное пользование, составляется ссудодателем после заключения договора об организации питания.
Глава 2. Порядок передачи зданий, помещений столовых и находящегося в них имущества в безвозмездное временное пользование
5. Для передачи имущества в безвозмездное временное пользование ссудодатель и ссудополучатель заключают договор о безвозмездном пользовании зданиями, помещениями столовых и находящимся в них имуществом (далее – договор о безвозмездном пользовании) в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан и статьей 72 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", в пределах срока заключения договора об организации питания.
6. Ссудодатель заключает договор о безвозмездном пользовании со ссудополучателем в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты регистрации договора об организации питания.
7. В течение 3 (трех) рабочих дней со дня заключения договора о безвозмездном пользовании между ссудодателем и ссудополучателем оформляется акт приема-передачи имущества согласно приложению к Правилам.
8. Акт приема-передачи составляется в двух экземплярах для ссудодателя и ссудополучателя на государственном, русском языках и подписывается ссудодателем и ссудополучателем.
9. В договоре о безвозмездном пользовании отражаются права уполномоченных должностных лиц сторон, которые на постоянной основе осуществляют контроль правильной эксплуатации ссудополучателем переданного имущества.
Приложение
к Правилам безвозмездной
временной передачи зданий,
помещений столовых и
находящегося в них имущества
Акт приема-передачи
город _________
"___" _________20___года
Ссудодатель _________________________________________________________
(наименование ссудодателя)
в лице ______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующий на основании Устава, с одной стороны, и Ссудополучатель
_____________________________________________________________________
(наименование ссудополучателя)
в лице ______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующий на основании ____________________________________________
(наименование и дата регистрации учредительных документов)
произвели прием-передачу объекта, расположенного по адресу:
____________________________________________________________________,
общей площадью_____________________________________________________,
согласно договору о безвозмездном пользовании имуществом №____ от "___"
______20___года.

1. Объектінің сипаттамасы:
___________________________________________________________________
2. Анықталған ақаулар тізбесі бар берілетін объектінің және ондағы мүліктің
техникалық жай-күйі (егер бар болса):
___________________________________________________________________
3. Коммуникациялардың болуы _______________________________________
(сумен жабдықтау, кәріз, жылу энергиясымен
___________________________________________________________________
және газбен қамту бар-жоғын көрсетіңіз)
4. Есептеу аспаптарының көрсеткіштері (су-кәріз және электр энергиясы):
___________________________________________________________________
5. Осы Акт екі (2) данада жасалды, несие беруші және несие алушы үшін бір-бір данадан.
Несие беруші: ____________________
________________________________
(несие берушінің атауы)
________________________________
________________________________
________________________________
(орналасқан жері)
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________
________________________________
(қолы)
М.О.
Несие алушы: ____________________
________________________________
(несие алушының атауы)
________________________________
________________________________
________________________________
(орналасқан жері)
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________
________________________________
(қолы)
М.О.

1. Характеристика объекта:
____________________________________________________________________
2. Техническое состояние передаваемого объекта и находящегося в нем имущества с
перечнем выявленных неисправностей (если имеются):
____________________________________________________________________
3. Наличие коммуникаций: ____________________________________________
(прописать, имеется ли в наличии подача водоснабжения
____________________________________________________________________
и канализация, тепло- и энергообеспечение, газ)
4. Показания приборов учета (водоканализации и электроэнергии):
____________________________________________________________________
5. Настоящий Акт составлен в двух (2) экземплярах, по одному для ссудодателя и ссудополучателя.
Ссудодатель: ____________________
________________________________
(наименование ссудодателя)
________________________________
________________________________
________________________________
(местонахождение)
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________________
________________________________
(подпись)
М.П.
Ссудополучатель: _________________
________________________________
(наименование ссудополучателя)
________________________________
________________________________
________________________________
(местонахождение)
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________________
________________________________
(подпись)
М.П.