"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2013 жылғы 29 шілдедегі № 342 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 61/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 4 сәуірде № 34226 болып тіркелді
"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2013 жылғы 29 шілдедегі № 342 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8659 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізуге БҰЙЫРАМЫН:
Аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп-ұстау қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) шағын көлемді кемелердің жекелеген типтері – тіркеу құжаттары бар және жеке тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша тіркеу орындарында күтіп ұсталатын немесе тіркеуі жоқ заңды тұлғалардың болатын орындарына сәйкес кемежайда, айлақта, орналасу пунктінде және тұрақты тұратын орындары жоқ қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелер (құралдар) мен мұз үстімен жылжитын құралдар;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кемелердің жекелеген типтері жеке тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша тіркеу орындарында немесе тіркеуі жоқ заңды тұлғалардың орналасқан орындарына сәйкес кемежайда, айлақта, орналасу пунктінде және тұрақты тұратын орындары жоқ жерлерде күтіп ұсталады.
Көрсетілген шағын көлемді кемелердің жекелеген типтері аумақтық сулар (теңіз) мен ішкі суларға әрбір шығуларының алдында белгіленген орындарынан құрлық бойынша жағалауға иелік етуші тұлғамен жеткізіледі (көлікпен жеткізіледі).";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінде шағын көлемді кемелердің жекелеген типтерін есепке қою иесінің жұмыс орны, тіркеу немесе тұрақты тұратын (тұрақты болу) жері, жеке тұлғаның туған жылы, әкесінің аты (ол болған жағдайда), аты, тегі көрсетілген иесінің жазбаша өтінішінің сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатпен тіркелген құжаттың негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінің Қазақстандық шағын көлемдіөздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін тіркеу журналына тиісті мәліметтерді енгізу жолымен жүзеге асырылады.
Заңды тұлға құжаттарды ұсынатын тұлғаға белгіленген үлгіде ресімделген сенімхатты және заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы куәлікті қосымша ұсынады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 июля 2013 года № 342 "Об утверждении Правил содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 3 апреля 2024 года № 61/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2024 года № 34226
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 июля 2013 года № 342 "Об утверждении Правил содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8659) следующие изменения:
в Правилах содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) отдельные типы маломерных судов – казахстанские маломерные самоходные и несамоходные (надводные и подводные) суда (средства) и средства передвижения по льду, имеющие регистрационные документы и содержащиеся владельцами в местах регистрации по месту жительства физических лиц или месту нахождения юридических лиц без приписки к соответствующим пристаням, причалам, пунктам базирования и не имеющие постоянного места для стоянки;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отдельные типы маломерных судов содержатся в местах регистрации по месту жительства физических лиц или месту нахождения юридических лиц без приписки к соответствующим пристаням, причалам, пунктам базирования и не имеют постоянного места для стоянки.
Указанные отдельные типы маломерных судов доставляются (транспортируются) владельцами к побережью перед каждым выходом в территориальные воды (море) и внутренние воды по суше из установленных мест содержания.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Постановка на учет в территориальном подразделении Пограничной службы отдельных типов маломерных судов осуществляется путем внесения соответствующих сведений в журнал учета отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду территориального подразделения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам на основании письменного заявления владельца, в котором указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения физического лица, место работы владельца (наименование и адрес юридического лица), место регистрации или постоянного проживания (нахождения), технические данные судна, планируемое место его хранения (содержания), а также документа, удостоверяющего его личность, и регистрационного документа.
Юридическим лицом дополнительно представляются свидетельство о государственной регистрации юридического лица и надлежащим образом оформленная доверенность на лицо, представляющее документы.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінде шағын көлемді кемелердің жекелеген типтерін есепке қою, иесінің орналасқан орны немесе өтініш қабылдаған күнгі тіркелу орнының (тұрақты өмір сүретін жерінің) мекенжайымен құжаттың тиісті бетінің оң жақ астыңғы бұрышына Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінің анықтама үшін мөртабан қоюмен бекітіледі.".
"4-қосымшада кестенің 4-бағанындағы "Тұрғылықты жері / тұрақты болатын орны" сөздері" "Тұрғылықты жері бойынша тіркеу" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары – Шекара қызметінің директоры генерал-майор Ерлан Ерғалиұлы Алдажұмановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев

"7. Постановка на учет отдельного типа маломерного судна в территориальном подразделении Пограничной службы закрепляется проставлением штампа для справок территориального подразделения Пограничной службы в правом нижнем углу соответствующей страницы регистрационного документа с адресом места регистрации (постоянного проживания) или места нахождения владельца, в день приема заявления.".
в приложение 4 в столбце 4 таблицы слова "Место проживания / место постоянного нахождения" заменить на слова "Регистрация по месту жительства".
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – Директора Пограничной службы генерал-майора Алдажұманова Ерлана Ерғалиұлы.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев