"Магистральдық темiр жол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің мндетін атқарушы 2015 жылғы 23 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 152 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 сәуірде № 34312 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Магистральдық темiр жол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 ақпандағы № 144 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10785 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық темiр жол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiнде:
77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 және 84-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
77
Шымкент
Жамбыл
3289 пк 0
3509 пк 9
Шымкент - Жамбыл
Жамбыл, Түркістан
78
Шымкент
Леңгір
1 пк 0
29 пк 6
Шымкент - Леңгір
Түркістан
79
Қызылсай
Қазығұрт
1 пк 0
11 пк 2
Қызылсай - Қазығұрт
Түркістан
80
Арыс-1
Шымкент
3213 пк 9
3289 пк 0
Арыс-1 - Шымкент
Түркістан
81
Мемлекетаралық шекара
Арыс-1
3345 пк 1
3213 пк 9
Келес (Өзбекстан) – Арыс-1
Түркістан
82
Мемлекетаралық шекара
Мемлекетаралық шекара
3448 пк 0
3485 пк 0
Жаңа Чиназ (Өзбекстан) – Ирджарская (Өзбекстан)
Түркістан
83
Пақтыарал
Мемлекетаралық шекара
1 пк 0
3 пк 5
Пақтыарал – Сырдарьинская (Өзбекстан)
Түркістан
84
Қандыағаш
Арыс-1
1881 пк 6
3213 пк 0
Қандыағаш – Арыс-1
Ақтөбе, Қызылорда, Түркістан
";
мынадай мазмұндағы 97, 98, 99, 100 және 101-жолдармен толықтырылсын:
"
97
Маңғышлақ
Ақтау-порт
сигнал НЗ
бағыттамалы бұрма №56
Маңғышлақ– Ақтау-порт
Маңғыстау
98
Ақтау-Порт
Строительная
бағыттамалы бұрма №47
бағыттамалы бұрма №20
Ақтау-Порт - Строительная
Маңғыстау
99
Строительная
Строительная ( Порт" паркі)
бағыттамалы бұрма №41
сигнал Н1
Строительная - Строительная ( "Порт" паркі)
Маңғыстау
100
Строительная
Строительная (парк "Химиялық")
бағыттамалы бұрма №3
бағыттамалы бұрма №20
Строительная - Строительная ( "Химиялық" паркі)
Маңғыстау
101
Строительная
Юбилейная
бағыттамалы бұрма №31
сигнал Н1
Строительная - Юбилейная
Маңғыстау
".
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 144 "Об утверждении Перечня магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 26 апреля 2024 года № 152. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2024 года № 34312
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 144 "Об утверждении Перечня магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10785) следующие изменения и дополнения:
в перечне магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть, утвержденном указанным приказом:
строки 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 и 84 изложить в следующей редакции:
"
77
Шымкент
Жамбыл
3289 пк 0
3509 пк 9
Шымкент - Жамбыл
Жамбылская, Туркестанская
78
Шымкент
Ленгер
1 пк 0
29 пк 6
Шымкент - Ленгер
Туркестанская
79
Кзыл-Сай
Казыкурт
1 пк 0
11 пк 2
Кзыл-Сай - Казыкурт
Туркестанская
80
Арысь-1
Шымкент
3213 пк 9
3289 пк 0
Арысь-1 - Шымкент
Туркестанская
81
Межгосударственная граница
Арысь-1
3345 пк 1
3213 пк 9
Келес (Узбекистан) - Арысь-1
Туркестанская
82
Межгосударственная граница
Межгосударственная граница
3448 пк 0
3485 пк 0
Новый Чиназ (Узбекистан) - Ирджарская (Узбекистан)
Туркестанская
83
Пахтаарал
Межгосударственная граница
1 пк 0
3 пк 5
Пахтаарал - Сырдарьинская (Узбекистан)
Туркестанская
84
Кандыагаш
Арысь-1
1881 пк 6
3213 пк 0
Кандыагаш - Арысь-1
Актобинская, Кызылординская, Туркестанская
";
дополнить строками 97, 98, 99, 100 и 101 следующего содержания:
"
97
Мангышлак
Актау-порт
сигнал НЗ
стрелочный перевод №56
Мангышлак – Актау-порт
Мангистауская
98
Актау-Порт
Строительная
стрелочный перевод № 47
стрелочный перевод № 20
Актау-Порт - Строительная
Мангистауская
99
Строительная
Строительная (парк "Порт")
стрелочный перевод № 41
сигнал Н1
Строительная -Строительная (парк "Порт")
Мангистауская
100
Строительная
Строительная (парк "Химическая")
стрелочный перевод № 3
стрелочный перевод № 20
Строительная - Строительная (парк "Химическая")
Мангистауская
101
Строительная
Юбилейная
стрелочный перевод № 31
сигнал Н1
Строительная - Юбилейная
Мангистауская
".
2. Комитету железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности Министра М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан