Ішкі су көлігі саласындағы қадағалау актілерінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 29 мамырдағы № 194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 1 маусымда № 34439 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 08.06.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-1-бабының 5-тармағына, 17-1-бабының 3 және 5-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес кемені қадағалау актісінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кемені қадағалау актісінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес ішкі су жолдарында орналасқан кеме қатынайтын су жолдары мен құрылысжайларды (айлақтар, порттар) қадағалау актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылғы 8 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 29 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
1-қосымша
Нысан
Кемені қадағалау АКТІСІ
Кеменің атауы: ________________________ Тіркеу №: ___________________________
Кеме иесі: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Актіні жасау күні, уақыты және орны: _________________________________________
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік органның атауы: ________________________________________________
Актіні жасаған лауазымды тұлға: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, қолы
Кеме капитаны (бірінші штурман немесе капитанның аға көмекшісі): ______________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жедел ден қою шарасының түрі: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасын қолдануға негіз болған Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзу (нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып):

Об утверждении форм актов надзора в сфере внутреннего водного транспорта
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 29 мая 2024 года № 194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2024 года № 34439
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 08.06.2024
В соответствии с пунктом 5 статьи 7-1, пунктами 3 и 5 статьи 17-1 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму акта надзора судна согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта надзора маломерного судна согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму акта надзора судоходных водных путей и сооружений, расположенных на внутренних водных путях (причалы, порты) согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 8 июня 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 29 мая 2024 года № 194
Форма
АКТ
надзора судна
Название судна: ___________________ Регистрационный №: _____________________
Судовладелец: ____________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование организации или фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника
Дата, время и место составления акта: ________________________________________
_________________________________________________________________________
Наименование государственного органа: ______________________________________
Должностное лицо составивший акт: _________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись
Капитан судна (первый штурман или старший помощник капитана): ______________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид меры оперативного реагирования: _______________________________________
_________________________________________________________________________
Нарушения требований законодательства Республики Казахстан (со ссылкой на
нормы нормативных правовых актов), послужившие основанием применения меры
оперативного реагирования:

1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған жағдайда): ___________
__________________________________________________________________________
Актіні кеме капитаны алды (бірінші штурман немесе капитанның аға көмекшісі, кеме иесі):
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні
Мемлекеттік органның басшысы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Бас тартудың мәлімделген себептері көрсетілген жазба:__________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 29 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
Шағын көлемді кемені қадағалау АКТІСІ
Тіркеу №: __________________________
Кеме иесі:_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Актіні жасау күні, уақыты және орны: _________________________________________
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік органның атауы: _______________________________________________
__________________________________________________________________________
Актіні жасаған лауазымды тұлға: ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, қолы
Кеме жүргізуші: ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жедел ден қою шарасының түрі: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасын қолдануға негіз болған Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзу (нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып):
1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________

1. _______________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________________
Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости): ____________
_________________________________________________________________________
Акт получил капитан судна (первый штурман или старший помощник капитана,
судовладелец):
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата
Руководитель государственного органа: ______________________________________
_________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Запись с указанием заявленных мотивов отказа: _______________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 29 мая 2024 года № 194
Форма
АКТ надзора маломерного судна
Регистрационный №: ____________________
Судовладелец: _______________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации или фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника
Дата, время и место составления акта: ___________________________________
____________________________________________________________________
Наименование государственного органа: _________________________________
____________________________________________________________________
Должностное лицо составивший акт: ____________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись
Судоводитель: ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид меры оперативного реагирования: __________________________________
____________________________________________________________________
Нарушения требований законодательства Республики Казахстан (со ссылкой на
нормы нормативных правовых актов), послужившие основанием применения меры
оперативного реагирования:
1. ____________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған жағдайда): ___________
__________________________________________________________________________
Актіні кеме жүргізушісі алды (кеме иесі): _____________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні
Мемлекеттік органның басшысы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Бас тартудың мәлімделген себептері көрсетілген жазба: __________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 29 мамырдағы
№ 194 Бұйрыққа
3-қосымша
Нысан
Ішкі су жолдарында орналасқан кеме қатынайтын су жолдары мен құрылысжайларды (айлақтар, порттар) қадағалау АКТІСІ
Иесінің атауы: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы немесе меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қадағалау объектісінің атауы: _______________________________________________
Актіні жасау күні, уақыты және орны: ________________________________________
Мемлекеттік органның атауы: _______________________________________________
Актіні жасаған лауазымды тұлға: ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, қолы
Актіні ресімдеу кезінде қатысқан иесінің өкілі: _________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жедел ден қою шарасының түрі: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасын қолдануға негіз болған Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзу (нормативтік құқықтық актілердің нормаларына сілтеме жасай отырып):
1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған жағдайда): ___________
__________________________________________________________________________
Акті алды: ________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні
Мемлекеттік органның басшысы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Бас тартудың мәлімделген себептері көрсетілген жазба: __________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

3. ____________________________________________________________________
Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости): _________
______________________________________________________________________
Акт получил судоводитель (судовладелец): _________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата
Руководитель государственного органа: ____________________________________
_______________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Запись с указанием заявленных мотивов отказа: _____________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Приложение 3 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 29 мая 2024 года № 194
Форма
АКТ надзора судоходных водных путей и сооружений, расположенных на внутренних водных путях (причалы, порты)
Наименование владельца: __________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование организации или фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника
Наименование объекта надзора: _____________________________________________
Дата, время и место составления акта: ________________________________________
Наименование государственного органа: ______________________________________
Должностное лицо составивший акт: _________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись
Представитель владельца присутствовавший при оформлении акта: _______________
_________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид меры оперативного реагирования: _______________________________________
_________________________________________________________________________
Нарушения требований законодательства Республики Казахстан (со ссылкой на
нормы нормативных правовых актов), послужившие основанием применения меры
оперативного реагирования:
1. _______________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________________
Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости): ____________
_________________________________________________________________________
Акт получил: _____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата
Руководитель государственного органа: ______________________________________
_________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Запись с указанием заявленных мотивов отказа: _______________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________