"Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын мәні жоғары және болмашы объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № ҚР ДСМ-144/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 18 маусымдағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 маусымда № 34522 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын мәні жоғары және болмашы объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қазандағы № ҚР ДСМ-144/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 21483 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын тәуекелі жоғары, орташа және төмен субъектілердің (объектілердің) тізбесін бекіту туралы";
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
""Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 30-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1.Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы бақылауға жататын мәні жоғары, орташа және төмен тәуекел субъектілердің (объектілердің) тізбесі бекітілсін.";
Аталған бұйрыққа қосымшамен бекітілген Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын мәні жоғары және болмашы объектілердің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 18 маусымдағы
№ 21 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 144/2020 "Об утверждении перечня объектов высокой и незначительной значимости, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июня 2024 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2024 года № 34522
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № ҚР ДСМ - 144/2020 "Об утверждении перечня объектов высокой и незначительной значимости, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21483) следующие изменения:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Перечень субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи) согласно приложению к настоящему приказу.";
Перечень объектов высокой и незначительной значимости, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи), утвержденный приложением к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 18 июня 2024 года № 21
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 20 қазаны
№ ҚР ДСМ - 144/2020
бұйрығына
қосымша
Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын тәуекелі жоғары, орташа және төмен субъектілердің (объектілердің) тізбесі
1. Тәуекелі жоғары бақылау субъектілері (объектілері):
1) Стационарлық көмек көрсететін субъетілер (объектілер) (аудандық аурухана, нөмірленген аудандық аурухана, көпбейінді ауданаралық аурухана, қалалық аурухана, көпбейінді қалалық аурухана, көпбейінді қалалық балалар ауруханасы, көпбейінді облыстық аурухана, көпбейінді облыстық балалар ауруханасы);
2) Босандыру субъектілері (объектілері);
3) Медициналық жедел жәрдем және медициналық авиация көрсететін субъектілер (объектілер);
4) Қан қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын субъектілер (объектілер);
5) Стоматологиялық емхана (орталық, кабинет);
6) Фтизиопульмонологиялық ұйымдар;
7) Онкологиялық орталық немесе диспансер;
8) Ядролық медицина орталығы;
9) Апаттар медицинасы ұйымдары;
10) АИТВ инфекциясының профилактикасы саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары.
2. Тәуекелі орташа бақылау субъектілері (объектілері):
1) Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету субъектілері (объектілері) (медициналық пункт, фельдшерлік-акушерлік пункт, дәрігерлік амбулатория, медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығы, нөмірленген аудандық емхана, аудандық емхана, қалалық емхана);
2) Амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін субъектілер (объектілер);
3) Патологоанатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын субъектілер (объектілер);
4) Зертханалық диагностиканы жүзеге асыратын субъектілер (объектілер);
5) Психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін субъектілер (объектілер);
6) Дәстүрлі медицинаның субъектілері (объектілері).
3. Тәуекелі төмен бақылау субъектілері (объектілері):
1) Қалпына келтіретін емдеуді және медициналық оңалтуды жүзеге асыратын бақылау субъектілері (объектілері);
2) Паллиативтік көмек пен мейіргер күтімін көрсететін бақылау субъектілері (объектілері);
3) Дәрігерге дейінгі медициналық көмек көрсететін бақылау субъектілері (объектілері).

от 20 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ - 144/2020
Перечень субъектов (объектов) высокого, среднего и низкого риска, подлежащих государственному контролю в сфере оказания медицинских услуг (помощи)
1. Субъекты (объекты) контроля высокого риска:
1) Субъекты (объекты), оказывающие стационарную помощь (районная больница, номерная районная больница, многопрофильная межрайонная больница, городская больница, многопрофильная городская больница, многопрофильная городская детская больница, многопрофильная областная больница, многопрофильная областная детская больница);
2) Субъекты (объекты) родовспоможения;
3) Субъекты (объекты), оказывающие скорую медицинскую помощь и медицинскую авиацию;
4) Субъекты (объекты), осуществляющие деятельность в сфере службы крови;
5) Стоматологическая поликлиника (центр, кабинет);
6) Фтизиопульмонологические организации;
7) Онкологический центр или диспансер;
8) Центры ядерной медицины;
9) Организации медицины катастроф;
10) Организации здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере профилактики ВИЧ-инфекции.
2. Субъекты (объекты) контроля среднего риска:
1) Субъекты (объекты), оказывающие первичную медико-санитарную помощь (медицинский пункт, фельдшерско-акушерский пункт, врачебная амбулатория, центр первичной медико-санитарной помощи, номерная районная поликлиника, районная поликлиника, городская поликлиника);
2) Субъекты (объекты), оказывающие специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях,
3) Субъекты (объекты), осуществляющие патологоанатомическую диагностику;
4) Субъекты (объекты), осуществляющие лабораторную диагностику;
5) Субъекты (объекты), оказывающие медицинскую помощь в области психического здоровья;
6) Субъекты (объекты) традиционной медицины.
3. Субъекты (объекты) контроля низкого риска:
1) Субъекты (объекты) контроля, осуществляющие восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию;
2) Субъекты (объекты) контроля, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход;
3) Субъекты (объекты) контроля, оказывающие доврачебную помощь.