"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 28 маусымдағы № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34647 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
66-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66-1. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқышты аванстық субсидиялау тетігін қолдана отырып, тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша жоспарлап сатып алған жағдайда, тыңайтқыш өндірушінің екінші деңгейлі банктегі субсидиялар көлемі аударылатын арнайы шотына (бұдан әрі – арнайы шот) тыңайтқыш өндірушіге субсидияларды аванстық төлеммен аудару жүзеге асырылады. Бұл ретте, тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 66-тармағының 4) тармақшасында көзделген шарттарды орындаған сәтке дейін арнайы шоттан қаражатты үшінші тұлғалар шешіп алмауы тиіс.";
66-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66-4. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 66-тармағының 4) тармақшасында көзделген шартты орындағаннан кейін арнайы шоттағы қаражатты пайдаланады. Бұл ретте, өтпелі өтінімді Басқарма растағаннан кейін тыңайтқыш өндірушінің Жеке кабинетіне арнайы шоттан қаражат алу үшін электрондық хабарлама жіберіледі.
Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидаларға 19-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша күнтізбелік отыз күн ішінде нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізуді қамтамасыз ету бойынша міндеттемені қабылдаған кезде арнайы шоттағы қаражатты пайдалануға жол беріледі. Бұл ретте, қаражат тыңайтқыштарды өндіру мақсаттары үшін ғана оларды ауылшартауарөндірушілерге (ауылшаркооперативіне) одан әрі сата отырып пайдаланылуы мүмкін.
Тиісті жылдың 1 қарашасына арнайы шотта пайдаланылмаған қаражаттың қалдықтары болған кезде, сондай-ақ тыңайтқыш өндіруші қабылдаған міндеттемені орындамаған жағдайда, тыңайтқыш өндіруші оларды тиісті жылдың 10 қарашасына дейін Басқарманың шотына қайтарады.
Арнайы шотқа аударылған бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда, аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде өтпелі өтінімдерді қабылдау тоқтатылады. Мұндай жағдайда өтпелі өтінімдерді қабылдау осы Қағидалардың 71-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Егер тыңайтқыш өндіруші нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген сәтке дейін арнайы шоттағы бюджет қаражаты таусылса, онда ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді кері қайтарып алады.";

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34647
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) следующие изменения и дополнение:
в Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным приказом:
пункт 66-1 изложить в следующей редакции:
"66-1. В случае планируемого приобретения сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений с применением механизма авансового субсидирования, перечисление субсидий производителю удобрений авансовым платежом осуществляется на специальный счет производителя удобрений в банке второго уровня, на который перечисляются объемы субсидий (далее – специальный счет). При этом, со специального счета средства не подлежат снятию третьими лицами до момента исполнения производителем удобрений условия, предусмотренного в подпункте 4) пункта 66 настоящих Правил.";
пункт 66-4 изложить в следующей редакции:
"66-4. Производитель удобрений использует средства, находящиеся на специальном счете, после исполнения условия, предусмотренного в подпункте 4) пункта 66 настоящих Правил. При этом, после подтверждения Управлением переводной заявки в Личный кабинет производителя удобрений направляется электронное извещение для снятия средств со специального счета.
Допускается использование средств, находящихся на специальном счете, при принятии производителем удобрений обязательства по обеспечению в течение тридцати календарных дней внесения в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям по форме согласно приложению 19-2 к настоящим Правилам. При этом, средства могут быть использованы только для целей производства удобрений с дальнейшей реализацией их сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам).
При наличии остатков неиспользованных средств на специальном счете на 1 ноября соответствующего года, а также, в случае неисполнения производителем удобрений принятого обязательства, производитель удобрений до 10 ноября соответствующего года возвращает их на счет Управления.
В случае полного освоения бюджетных средств, перечисленных на специальный счет, прием переводных заявок в рамках механизма авансового субсидирования прекращается. В таком случае, прием переводных заявок осуществляется в соответствии с пунктом 71 настоящих Правил.
Сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) отзывает переводную заявку в случае, если до момента внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку бюджетные средства, находящиеся на специальном счете, исчерпаны.";

осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 19-2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Бердалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 226 бұйрығына
қосымша
Өсімдік шаруашылығы
өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды субсидиялау
қағидаларына
19-2-қосымша
Нысан
Күнтізбелік отыз күн ішінде нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізуді қамтамасыз ету бойынша міндеттеме
Жеке кабинетке өтпелі өтінім келіп түскен күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізуге міндеттенемін.
Арнайы шоттағы қаражат тыңайтқыштарды өндіру мақсаттары үшін ғана, оларды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (ауыл шаруашылығы кооперативтеріне) одан әрі сата отырып пайдаланылатынын растаймын.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) өтпелі өтінімді бермеген жағдайда, қаражатты тиісті жылдың 10 қарашасына дейін қайтаруға міндеттенемін.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
Тыңайтқыш өндірушінің бірінші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған күні мен уақыты.

дополнить приложением 19-2 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Бердалин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленност
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 226
Приложение 19-2 к Правилам
субсидирования повышения
урожайности и качества продукции
растениеводства
Форма
Обязательство по обеспечению в течение тридцати календарных дней внесения в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям
Обязуюсь в течение тридцати календарных дней со дня поступления переводной заявки в личный кабинет внести в переводную заявку сведения по фактически реализованным удобрениям.
Подтверждаю, что средства, находящиеся на специальном счете, будут использованы только для целей производства удобрений с дальнейшей реализацией их сельскохозяйственным товаропроизводителям (сельскохозяйственным кооперативам).
В случае неподачи сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) переводной заявки, обязуюсь вернуть средства до 10 ноября соответствующего года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП первого руководителя производителя удобрений.