Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 қыркүйектегі № 619 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 14 қыркүйекте № 35070 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Казақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Тізбенің 3-тармағының мынадай:
2024 жылғы 1 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізілетін үшінші, жетінші, оныншы, он екінші, он төртінші, жиырма екінші, жиырма алтыншы, отыз үшінші, отыз бесінші, қырық және қырық үшінші;
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілген елу жетінші, сексенінші, жүз үшінші, жүз жиырма тоғызыншы, жүз елу төртінші, жүз сексен бірінші, екі жүз бесінші, екі жүз отыз бірінші, екі жүз елу екінші және екі жүз жетпіс бесінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 619 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысандағы шот-фактураларды жазып беру қағидаларында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 сентября 2024 года № 619. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2024 года № 35070
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пункта 3 Перечня:
третьего, седьмого, десятого, двенадцатого, четырнадцатого, двадцать второго, двадцать шестого, тридцать третьего, тридцать пятого, сорокового и сорок третьего, которые вводятся в действие с 1 декабря 2024 года;
пятьдесят седьмого, восьмидесятого, сто третьего, сто двадцать девятого, сто пятьдесят четвертого, сто восемьдесят первого, двести пятого, двести тридцать первого, двести пятьдесят второго и двести семьдесят пятого, которые вводятся в действие с 1 января 2025 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2024 года № 619
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур, утвержденных указанным приказом:

көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18603 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесінде:
реттік нөмір 289-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
289
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – тазартылуы 99%-дан кем емес;
– – – – отын ретінде пайдалануға арналған
2711121100
2024 жылғы
1 желтоқсан
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 және 298-жолмен толықтырылсын:
"
290
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – өзгелер;
– – – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – – тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 99%-дан кем емес
2711129400
2024 жылғы
1 желтоқсан
291
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – тазартылуы 99%-дан еме емес пропан;
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестері үшін
2711129100
2024 жылғы
1 желтоқсан
292
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – тазартылуы 99%-дан еме емес пропан;
– – – – 2711 12 910 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2711129300
2024 жылғы
1 желтоқсан
293
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – өзгелер;
– – – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – – тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 99%-дан кем емес
2711129400
2024 жылғы
1 желтоқсан
294
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – өзгелер;
– – – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – – өзгелер
2711129700
2024 жылғы
1 желтоқсан
295
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – қайта өңдеудің ерекше процестері үшін
2711131000
2024 жылғы
1 желтоқсан
296
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – 2711 13 100 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2711133000
2024 жылғы
1 желтоқсан
297
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – өзге мақсаттар үшін;

приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384 "Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18603) следующие изменения и дополнения:
в Перечне товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер, 289 изложить в следующей редакции:
"
289
Газы нефтяные и углеводороды
газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – чистотой не менее 99%;
– – – – для использования
в качестве топлива
2711121100
1 декабря 2024 года
";
дополнить строками, порядковые номера 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 и 298 следующего содержания:
"
290
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – прочие;
– – – – для прочих целей;
– – – – – чистотой более 90 %, но менее 99 %
2711129400
1 декабря 2024 года
291
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – пропан чистотой не менее 99 %;
– – – – для специфических процессов переработки
2711129100
1 декабря 2024 года
292
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – пропан чистотой не менее 99 %;
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 9 100
2711129300
1 декабря 2024 года
293
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – прочие;
– – – – для прочих целей;
– – – – – чистотой более 90 %, но менее 99 %
2711129400
1 декабря 2024 года
294
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – прочие;
– – – – для прочих целей;
– – – – – прочие
2711129700
1 декабря 2024 года
295
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для специфических процессов переработки
2711131000
1 декабря 2024 года
296
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 1 000
2711133000
1 декабря 2024 года
297
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для прочих целей;

– – – – тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 95%-дан кем емес
2711139100
2024 жылғы
1 желтоқсан
298
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – өзгелер
2711139700
2024 жылғы
1 желтоқсан
".
3. "Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19784 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды рәсімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-2-жолмен толықтырылсын:
"
3-2
Өндірілуі мен айналымы "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін сұйытылған мұнай газы
2024 жылғы
1 желтоқсан
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларында:
13, 14 және 15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. ТІЖ:
1) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 3-2-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту кезінде;
2) Тауарлар тізбесінің реттік нөмері 4-жолда корсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу кезінде;
3) тауарларды, рұқсат етілген ең жоғары жүк көтеруі 2,5 тоннадан аспайтын, жеңіл автомобильмен әкелуді қоспағанда, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;
4) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1, 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
5) тауарларды, рұқсат етілген ең жоғары жүк көтеруі 2,5 тоннадан аспайтын, жеңіл автомобильмен әкетуді қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына тауарларды әкету кезінде;
6) Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік меншікке айналдырылған мүлікті өткізу кезінде (Тауарлар тізбесінің реттік нөмерлері 1, 2, 3, 3-1, 3-2 және 4 жолда көрсетілген тауарлар) рәсімдеуге жатады;
7) жеке тұлғалардың автомобиль көлігімен ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде ТІЖ тауарларды, жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті (экспедициялау, курьерлік жеткізіп беру) жүзеге асыратын тасымалдаушы рәсімдейді;

– – – – чистотой более 90 %, но менее 95%
2711139100
1 декабря 2024 года
298
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для прочих целей;
– – – – прочие
2711139700
1 декабря 2024 года
".
3. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19784) следующие изменения и дополнения:
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, утвержденный указанным приказом:
дополнить строкой, порядковый номер 3-2 следующего содержания:
"
3-2
Сжиженный нефтяной газ производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О газе и газоснабжении"
1 декабря 2024 года
";
в Правилах оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот, утвержденных указанным приказом:
пункты 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"13. СНТ подлежит оформлению:
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 3-2 Перечня товаров;
2) при реализации на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строке, порядковый номер 4 Перечня товаров;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением ввоза товаров на легковом автомобиле, разрешенная максимальная грузоподъемность которого не превышает 2,5 тонн;
4) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров;
5) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, за исключением вывоза товаров на легковом автомобиле, разрешенная максимальная грузоподъемность которого не превышает 2,5 тонн;
6) при реализации на территории Республики Казахстан имущества, обращенного в государственную собственность (товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров);
7) При ввозе на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров физическому лицу автомобильным транспортом, при этом СНТ оформляется перевозчиком, осуществляющим деятельность по транспортировке товаров (экспедирование, курьерская доставка);

8) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша араластыруды қоспағанда, тауарларды бір тұлға шегінде және (немесе) бір тұлғаның құрылымдық бөлімшелері арасында өткізу кезенде ресімдеуге жатады.
Автомобиль көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру кезінде ТІЖ әрбір автомобиль көлігіне жеке ресімделеді.
14. ТІЖ:
1) бөлшек сауда кезінде, мынадай жағдайларда:
тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар:
сатып алушыға бақылау-касса машинасының чегін ұсына отырып, қолма-қол ақшамен және (немесе) көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу терминалдар арқылы;
төлем карточкаларын пайдаланып, төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдана отырып;
жеке тұлғаларға тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар электрондық ақшамен немесе электрондық төлем құралдарын пайдалана отырып жүзеге асырылған кезде;
2) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 3, 3-1 және 3-2-жолда көрсетілген автожанармай құю станциялары тауарларды бөлшек саудада өткізуі кезінде;
3) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде;
4) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде;
5) ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы тасымалдауды бастау орны болып табылатын ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;
6) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1, 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарларды қоспағанда, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан межелі елі ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағы болып табылатын, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
7) СЭҚ ТН коды Дүниежүзілік сауда ұйымын (бұдан әрі – ДСҰ) Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-га мүше мемлекеттердің аумағына алып қою тізбесіне енгізілген ыдысты әкету жағдайларын қоспағанда, қайтарылатын ыдысты тиеу кезінде;
8) тауарларды бір тұлғаның шегінде бір мекенжай бойынша орналасқан стационарлық, өндірістік және (немесе) қойма үй-жайлары арасында өткізу кезінде;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе жеке тұлғалардың жеке пайдалануы үшін тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде рәсімдеуге жатпайды.

8) при перемещении товаров в пределах одного лица и (или) между структурными подразделениями одного лица, за исключением перемещения по территории Республики Казахстан товаров, указанных в строках, порядковые номера 3-2 и 4 Перечня товаров.
При осуществлении перевозок автомобильным транспортным средством, СНТ оформляется отдельно на каждое транспортное средство.
14. СНТ не подлежит оформлению:
1) при розничной торговле, в следующих случаях:
при реализации товаров, расчеты за которые осуществляются:
наличными деньгами с представлением покупателю чека контрольно-кассовой машины и (или) через терминалы оплаты услуг;
с применением оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
при реализации товаров физическим лицам, расчеты за которые осуществляются электронными деньгами или с использованием средств электронного платежа;
2) при розничной реализации автозаправочными станциями товаров, указанных в строках, порядковые номера 3, 3-1 и 3-2 Перечня товаров;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, и с территории государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, и на территорию государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
5) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, по которым местом начала транспортировки является территория государств, не являющихся членами ЕАЭС;
6) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, по которым страной назначения является территория государства, не являющегося членом ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров;
7) при отгрузке возвратной тары, за исключением случаев вывоза тары, код ТН ВЭД который включен в Перечень изъятия Всемирной торговой организации (далее – ВТО), с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС;
8) при перемещении товаров в пределах одного лица между стационарными, производственными и (или) складскими помещениями, расположенными по одному адресу;
9) при ввозе на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров для личного пользования физическими лицами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

15. Өнім беруші (алушы әкелу кезінде) Салық кодексінің 176-бабында көзделген, мынадай мерзімдерде ТІЖ:
1) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағымен алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
2) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына:
ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан әкелу кезінде – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 3-2-жолда көрсетілген, олар бойынша кедендік тазарту жүргізілген тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелу кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткенге дейін;
3) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3. 3-1, 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
4) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
5) ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше басқа мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде автомобиль өткізу пунктінде ұсынады.
Тауарларды автомобиль көлігімен не әуе кемесімен ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде мемлекеттік кірістер органының қызметкері ТІЖ-ге тиісті белгі қою арқылы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту фактісін растауды жүргізеді.";
22, 23, 23-1 және 24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1, 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарларды алушы бастапқы ТІЖ ресімдейді, ол арқылы тауарлар виртуалды қоймаға түседі.
Осы тармақта көрсетілген тауарлар бойынша бастапқы ТІЖ бастапқы деректерін жеке мұқтаждары үшін пайдаланылатын тауарларды қоспағанда, жанама салықтарды төлеу фактісін мемлекеттік кірістер органдары растағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде ЭШФ-ны жазып беру кезінде шығару көзін автоматты түрде көрсету мақсатында 328.00-нысанының деректерімен салыстыруға жатады.

15. СНТ представляется поставщиком (при ввозе получателем) в следующие сроки, предусмотренные статьей 176 Налогового кодекса:
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке товаров по территории Республики Казахстан – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
2) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан:
с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, – не позднее начала перемещения, реализации товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров, по которым произведена таможенная очистка;
с территории государств-членов ЕАЭС – до пересечения Государственной границы Республики Казахстан;
3) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
5) при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан – на автомобильном пункте пропуска при пересечении Государственной границы Республики Казахстан.
При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортным средством либо воздушным судном, работником органа государственных доходов производится подтверждение факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан путем проставления соответствующей отметки в СНТ.";
пункты 22, 23, 23-1 и 24 изложить в следующей редакции:
"22. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС получатель товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня, оформляет первичную СНТ, посредством которой товары поступают в виртуальный склад.
Данные первичной СНТ по товарам, отраженным в настоящем пункте подлежат сопоставлению с данными формы 328.00 в целях автоматического указания источника происхождения при выписке ЭСФ в течение 10 (десяти) рабочих дней после подтверждения органами государственных доходов факта уплаты косвенных налогов, за исключением товаров, используемых для собственных нужд.

23. Тауарларды автомобиль көлігімен, әуе кемесімен ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде осындай тасымалдауды жүзеге асыратын тұлға (жүргізуші/компанияның өкілі (экспедициялау, курьерлік жеткізу)) өткізу пунктінде/әуежайда Мемлекеттік шекарадан кесіп өту кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өту фактісін растау үшін мемлекеттік кірістер органының қызметкеріне тасымалданатын тауарға ТІЖ тіркеу нөмірін ұсынады.
23-1. Бастапқы ТІЖ бойынша виртуалды қоймаға кіріске алынған, ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу бойынша алушы, қажет болған жағдайда, виртуалды қойма арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарларды қоспағанда, Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1, 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарлар виртуалды қоймадан есептен шығаруды жүргізеді.
24. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1, 3-2 және 4-жолда көрсетілген тауарлар:
тауардың ID-ін қамтитын деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машинасының чегінің негізінде – өткізілген күннен бастап күнтізбелік 16 (он алты) күн өткеннен кейін автоматты түрде;
өз мұқтажы үшін, өндірісте, қызмет көрсетуде, жұмыстарды орындауда пайдалану кезінде;
бүлінген, жоғалған, ұрланған, кәдеге жаратылған кезде;
қадағалап отыру тоқтатылған кезде;
осы Қағидалардың 17-тармағы 3) тармақшасында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін, бөлшек сауда субъектісіне рәсімделген ТІЖ бойынша тауарларды алу кезінде ТІЖ рәсімделген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін автоматты түрде өткізуге ТІЖ рәсімдеусіз виртуалды қоймадан есептен шығарылады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. "Тауарлар бойынша деректер" деген G1 бөлімінде мынадай деректер бойынша бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірі көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. Тауарлардың атауы";
"4. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"5. Өлшем бірлігі";
"6. Саны (көлемі)";
"6/1. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"7. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыру міндетті емес);
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – жанама салықтарды есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыру міндетті емес);

23. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортным средством, воздушным судном, лицо, осуществляющее такую транспортировку товаров (водитель/представитель компании (экспедирование, курьерская доставка)) при пересечении Государственной границы на пункте пропуска/в аэропорту предоставляет регистрационный номер СНТ на перевозимый товар работнику органа государственных доходов для подтверждения факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан.
23-1. Получатель по товарам, ввозимым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров, оприходованным на виртуальный склад по СНТ, имеет возможность произвести списание указанных товаров с виртуального склада.
24. Товары, указанные в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1, 3-2 и 4 Перечня товаров, списываются с виртуального склада без оформления СНТ на реализацию:
на основе чека контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных, который содержит ID товара – автоматически на 16 (шестнадцатый) календарный день со дня реализации;
при использовании для собственных нужд, в производстве, оказании услуг, выполнении работ;
при порче, утрате, хищении, утилизации;
при прекращении прослеживаемости;
при получении товаров по СНТ, оформленной в адрес субъекта розничной торговли, соответствующего критериям, установленным подпунктом 3) пункта 17 настоящих Правил, автоматически по истечении 30 (тридцати) календарных дней с даты оформления СНТ.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. В разделе G1 "Данные по товарам" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указывается порядковый номер по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товара";
"4. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"5. Единица измерения";
"6. Количество (объем)";
"6/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"7. Цена за единицу товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета косвенных налогов (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);

"9/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"9. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"12. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – жанама салықтарды есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыру міндетті емес);
"13. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауарларды шығару туралы өтініштің, Тауарларға арналған декларацияның, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің, тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың (СТ-1) немесе тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың (СТ-KZ), бастапқы ТІЖ-нің нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауар коды" – тауардың GTIN (Global Trade Item Number) коды немесе өзге де коды көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. Қосымша ақпарат" – қажет болған жағдайда қосымша мәліметтер көрсетіледі.
"Барлығы" деген реттік нөмірі 51-жолда – 6, 8, 9, 11 және 12-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.";
38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 және 46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. "Этил спирті" деген G2 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
реттік нөмірі "Операция коды" деген 56-жолда (ЭШФ АЖ анықтамалығынан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдап алынады);
"4. Этил спиртінің түрі, атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Саны (көлемі)";
"6/1. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"7. Литр үшін баға" – тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде валютада шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша, олар болмаған жағдайда – сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша теңгемен көрсетіледі;

"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС, в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом косвенных налогов (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, сертификата о происхождении товара (СТ-1), или сертификата о происхождении товара (СТ-KZ), первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Код товара" – указывается код товара GTIN (Global Trade Item Number) или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"17. Дополнительная информация" – при необходимости указываются дополнительные сведения.
В строке, порядковый номер, 51 "Всего" – указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.";
пункты 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 и 46 изложить в следующей редакции:
"38. В разделе G2 "Этиловый спирт" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер 56, "Код операции" (выбирается из справочника ИС ЭСФ):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, наименование этилового спирта" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода).
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (в литрах)";
"6/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"7. Цена за литр" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии – по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;

"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9/1. Күштілігі (% – спирттің пайыздық құрамы)";
"9/2. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"9. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштен, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен немесе тауарларға арналған декларациядан, бастапқы ТІЖ-дан тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауар коды" – басқа код немесе Тауар коды (GTIN) көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 57-жолда 6, 8, 9, 11 және 12-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
39. "Толысылған шарап" деген G3 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдап алынады);
"4. Толысылған шараптың түрі, атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады).
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН;
"6. Саны (көлемі)";
"6/1. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"7. Тауар бірлігі үшін баға" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде ұлттық валютада немесе шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша, олар болмаған жағдайда сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;

"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9/1. Крепость (% – процентное содержание спирта)";
"9/2. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Код товара" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 57 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.
39. В разделе G3 "Вино наливом" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, наименование вина наливом" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода).
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (объем)";
"6/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"7. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;

"9/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"9. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны ұсынғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттарды растайтын бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияны ұсынғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауар коды" – тауардың GTIN коды немесе өзге де коды көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 58-жолда 6, 8, 9, 11 және 12-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
40. "Сыра қайнату өнімі" деген G4 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"Операция коды" деген реттік нөмірі 59-жолда (анықтамалықтан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі";
"3. Сыра қайнату өнімінің атауы".
"4. Өнім түрі";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі";
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрде)";
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар, кег, қаптамалар данамен)";
"9. Қаптамалардағы (бөтелкелер, банкалар) саны";
"10. Саны (литрмен)";
"10/1. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"11. Тауар бірлігі үшін баға" – жеткізуші енгізген сыра қайнату өніміне арналған бір ыдыстың, бөтелкенің, банкінің, кегтің бөшкенің бағасы (теңгеде) көрсетіледі, (тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютада, олар болмаған жағдайда енгізетін баға сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша алушымен көрсетіледі);
"12. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;

"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов, подтверждающих происхождение товара;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Код товара" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 58. "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.
40. В разделе G4 "Пивоваренная продукция" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер, 59 "Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара";
"3. Наименование пивоваренной продукции".
"4. Вид продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения";
"7. Емкость тары (в литрах)";
"8. Количество (бутылок, банок, кег, упаковок в штуках)";
"9. Количество (бутылок, банок) в упаковке";
"10. Количество (в литрах)";
"10/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"11. Цена за единицу товара" – указывается цена одной емкости, бутылки, банки, кег-бочки для пивоваренной продукции (указывается в тенге), которая вводится поставщиком (при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);
"12. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;

"13/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес)";
"13. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"14. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"15. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"16. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС пен акцизді есепке ала отырып тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"17. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"20. Тауар коды" – тауардың GTIN коды немесе өзге де коды көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"21. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "Барлығы" 60-жолда 8, 9, 10, 12, 13, 15 және 16-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
41. "Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)" деген G5 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"Операция коды" деген реттік нөмірі 61-жолда (анықтамалықтан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Тауардың атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өнім түрі" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрмен)" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар)";
"9. Саны (литрмен)";
"9/1. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"10. Тауар бірлігі үшін баға" – жеткізуші енгізетін бір бөтелкенің бағасын теңгеде көрсетіледі (тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валютада, олар болмаған жағдайда, баға алушы енгізетін сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша көрсетіледі);

"13/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению";
"13. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"14. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"15. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"16. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"17. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"18. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"20. Код товара" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"21. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 60 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 9, 10, 12, 13, 15 и 16.
41. В разделе G5 "Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер, 61 "Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование товаров" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода).
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Вид продукции" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"7. Емкость тары (в литрах)" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"8. Количество (бутылок, банок)";
"9. Количество (в литрах)";
"9/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"10. Цена за единицу товара" – указывается цена одной бутылки в тенге, которая вводится поставщиком (при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);

"11. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12/1. Күштілігі (% – спирттің пайыздық құрамы)";
"12/2. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Тауар коды" – тауардың GTIN коды немесе өзге де коды көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"20. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 62-жолда 7, 8, 9, 11, 12, 14 және 15-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
42. "Мұнай өнімдері жекелеген түрлері бойынша деректер" деген G6 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"63. Операция коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"64. Жеткізушінің түрі" (көрсетілген тізімнен жеткізуші түрінің бірі таңдалады);
"65. жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайының МКО коды";
"66. жеткізіп беру/жеткізу мекенжайының МКО коды";
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Мұнай өнімінің түрі, маркасы" – ПИН-кодты енгізу кезінде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде қойылады;
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Тауардың өлшем бірлігі (тонна, литр)";
"7. Тоннадағы тауардың мөлшері, (бөлшек сауда үшін литрде)";
"7/1. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"8. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыру міндетті емес);

"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12/1. Крепость (% - процентное содержание спирта)";
"12/2. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Код товара" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 62 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 7, 8, 9, 11, 12, 14 и 15.
42. В разделе G6 "Данные по отдельным видам нефтепродуктов" заполняются строки и графы со следующими данными:
"63. Код операции" (выбирается из справочника);
"64. Тип поставщика" (выбирается один из типов поставщика из отображаемого списка);
"65. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"66. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, марка нефтепродукта";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения товара (тонны, литры)";
"7. Количество товара в тоннах, (в литрах для розницы)";
"7/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"8. Цена за единицу измерения товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);

"9. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыру міндетті емес);
"10/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"10. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"11. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"12. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"13. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"14. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"17. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 67-жолда 6, 7, 9, 10, 12 және 13-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
43. "Биоотын бойынша деректер" деген G7 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"68. Операция коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"69. Жеткізушінің түрі" (көрсетілген тізімнен жеткізуші түрінің бірі таңдалады);
"70. жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайының МКО коды";
"71. жеткізіп беру/жеткізу мекенжайының МКО коды";
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Биоотынның атауы";
"4. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"5. Тауардың өлшем бірлігі (тонна, литр)";
"6. Тоннадағы тауардың мөлшері, (бөлшек сауда үшін литрмен)";
"6/1. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"7. Тауар бірлігі үшін баға";
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмай тауарлардың барлық мөлшерінің (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);

"9. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"10/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"11. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"14. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"15. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 67 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 9, 10, 12 и 13.
43. В разделе G7 "Данные по биотопливу" заполняются строки и графы со следующими данными:
"68. Код операции" (выбирается из справочника);
"69. Тип поставщика" (выбирается один из типов поставщика из отображаемого списка);
"70. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"71. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование биотоплива";
"4. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"5. Единица измерения товара (тонны, литры)";
"6. Количество товара в тоннах, (в литрах для розницы)";
"6/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"7. Цена за единицу измерения товара";
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);

"9. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі;
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық мөлшерінің (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 72-жолда 6, 7, 8, 9, 11 және 12-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
44. "Темекі өнімдері бойынша деректер (цифрлық таңбалауды қоспағанда)" деген G8 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"73. Операция коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"74. жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайының МКО коды;
"75. жеткізіп беру/жеткізу мекенжайының МКО коды";
"1. Реттік нөмір" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлер көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Темекі өнімдерінің атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі (қорап, блоктар, бумалар, дана, килограмм, миллилитр, капсулалар, картридждер)";
"7. Темекі өнімінің саны қорап, блоктар, бумалар (дана, килограмм, миллилитр)" (ПИН-кодты енгізген кезде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде қояды);
"8. Саны (қорап, блоктар, бумалар, дана, килограмм, миллилитр, капсулалар, картридждер)";
"9. Темекі өнімінің данада, килограммда, миллилитрде саны";
"9/1. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"10. Тауар бірлігі үшін баға" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған жағдайда сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"11. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;

"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 72 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 8, 9, 11 и 12.
44. В разделе G8 "Данные по табачной продукции (исключая цифровую маркировку)" – заполняются строки и графы со следующими данными:
"73. Код операции" (выбирается из справочника);
"74. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"75. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование табачной продукции".
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения (короба, блоки, пачки, штуки, килограммы, миллилитры, капсулы, картриджи)";
"7. Количество табачного изделия в коробе, блоке, пачке (в штуках, килограммах, миллилитрах)" (автоматически проставляется ИС ЭСФ при вводе ПИН-кода);
"8. Количество (короба, блоки, пачки, штуки, килограммы, миллилитры, капсулы, картриджи)";
"9. Количество табачного изделия в штуках, килограммах, миллилитрах";
"9/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"10. Цена за единицу измерения товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;

"9. Қосымша акциздің мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес қосымша акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыру міндетті емес);
"10. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"11. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыру міндетті емес);
"12. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"13. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"14. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 77-жолда 6, 8, 9, 11 және 12-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
46. "Экспорттық бақылауға жататын (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы) тауарлар бойынша деректер" деген G10 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауар шығарылған жердің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Тауардың атауы";
"4. Құжаттың (лицензия/рұқсат) нөмірі";
"5. Берілген күні (лицензия/рұқсат)";
"6. Аяқталған күні (лицензияның/рұқсаттың аяқталу мерзімі)";
"7. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"8. Өлшем бірлігі";
"9. Саны (көлемі)";
"6/1. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"10. Тауар бірлігінің бағасы" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған жағдайда сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"11. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыру міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;

"9. Ставка дополнительного акциза" – указывается ставка дополнительного акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"11. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза; идентификатор товара в ИС ЭСФ;
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 77 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.
46. В разделе G10 "Данные по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товара";
"4. Номер документа (лицензии/разрешения)";
"5. Дата выдачи (лицензии/разрешения)";
"6. Дата окончания (срок окончания лицензии/разрешения)";
"7. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"8. Единица измерения";
"9. Количество (объем)";
"9/1. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"10. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;

"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияны тапсырғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Қосымша ақпараттар".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 78-жолда 9, 11, 12, 14 және 15-баған бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. "МКО белгілері" деген N бөлімінде мынадай реттік нөмірлермен жолдар толтырылады:
"87. Автомобиль өткізу пункті/әуежай/бақылау-өткізу пункті";
"88. МКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)";
"89. Мемлекеттік шекараны кесіп өту/әуежайға әуе кемесінің ұшып келуі/АЭА аумағына келу күні мен уақыты";
"90 Іс жүзіндегі көлік туралы деректер":
"90.1. Автомобиль көлік құралының/әуе кемесінің маркасы";
"90.2. Автомобиль көлігінің мемлекеттік нөмірі/әуе кемесінің борттық нөмірінің белгісі";
"90.3. Жүргізушінің/компания өкілінің (экспедиция, курьерлік жеткізу) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)";
"90.4. Жүргізушінің/компания өкілінің (экспедиция, курьерлік жеткізу) ЖСН".";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Электрондық шот-
фактуралардың ақпараттық
жүйесін пайдалану
туралы келісімге
қосымша
нысан
СЕНІМХАТ
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі) немесе дара
кәсіпкер не жеке практикамен айналысатын адам)
Заңды мекенжайы _____________________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________________________ атынан
____________________________________________________________________
негізінде әрекет ететін_________________________________________________
(басшы немесе құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берілген өзге тұлға)
осы сенімхатпен______________________________________________________
уәкілетті жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің (ол болған жағдайда)/сеніп
тапсырылған тұлғаның (оператор) атауы_________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________
____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат:
кім және қашан берді ________________________________________________
тұлға атынан _________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара
кәсіпкердің атауы не жеке практикамен айналысатын адам)
мынадай іс-қимылдарды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескертулер: заңды тұлғаның өкілі (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі)
сенім білдірушінің атынан жазылған электрондық шот-фактураларға
электрондық-цифрлық қолтаңбаға (ЭЦҚ) қол қою құқығы беріледі.
Сенімхат басқа біреуге сенім білдіру құқығынсыз _________________________
мерзімге берілді.
Сенім білдірушінің ЭЦҚ _______________________________________________
Күні 20___ ж. "___" _________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 22 сәуірдегі
№ 370 бұйрығына
2-қосымша
нысан
ЭЛЕКТРОНДЫҚ ШОТ-ФАКТУРА
А бөлім. Жалпы бөлім

"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 78 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 9, 11, 12, 14 и 15.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. В разделе N "Отметки ОГД" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"87. Пункт автомобильного пропуска/аэропорт/контрольно-пропускной пункт";
"88. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника ОГД";
"89. Дата и время пересечения Государственной границы/прилета воздушного судна в аэропорт/территорию СЭЗ";
"90. Данные о фактическом транспорте":
"90.1. Марка автомобильного транспортного средства/воздушного судна";
"90.2. Государственный номер автомобильного транспортного средства/знак бортового номера воздушного судна";
"90.3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) водителя/представителя компании (экспедирование, курьерская доставка)";
"90.4. ИИН водителя/представителя компании (экспедирование, курьерская доставка)".";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение
к Соглашению об использовании
информационной системы
электронных счетов-фактур
форма
ДОВЕРЕННОСТЬ
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица)
или индивидуальный предприниматель либо фамилия, имя, отчество
(при его наличии) лица, занимающегося частной практикой)
Юридический адрес __________________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер _____________________________________
____________________________________________________________________
в лице (руководитель или иное лицо, уполномоченное учредительными документами)
____________________________________________________________________,
____________________________________________________________________
действующего на основании ___________________________________________,
настоящей доверенностью уполномочивает: ______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного физического лица
/Наименование поверенного (оператора) _________________________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентификационный номер
____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность кем и когда выдан ___________________
____________________________________________________________________
осуществить от лица __________________________________________________
(наименование юридического лица (структурного подразделения юридического лица)
или индивидуальный предприниматель либо фамилия, имя, отчество
(при его наличии) лица, занимающегося частной практикой) следующие действия:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Примечание: Представитель юридического лица (структурного подразделения
юридического лица) наделяется правом подписывать электронной цифровой
подписью (ЭЦП) электронные счета-фактуры, выписанные от имени доверителя.
Доверенность выдана сроком на ____________________ без права передоверия.
ЭЦП доверителя _____________________________________________________
Дата "___" ______________ 20_______ г. ________________________________
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 370
форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ СЧЕТ-ФАКТУРА
Раздел А. Общий раздел

1. Тіркеу нөмірі
1.1 Есептік жүйе нөмірі
2. Жазып берілген күн 2.1 Қағаз жеткізгіште жазып берілген күн
3. Айналым жасау күні
4. Түзетілген
4.1 Жазып берілген күн
4.2 Есептік жүйе нөмірі 4.3 Тіркеу нөмірі
5. Қосымша
5.1 Жазып берілген күн
5.2 Есептік жүйе нөмірі 5.3 Тіркеу нөмірі
В бөлім. Жеткізушінің деректемелері
6. ЖСН/БСН 6.0 Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің БСН
6.1 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
10. жеткізушінің санаты:
комитент
комиссионер
экспедитор
лизинг беруші
ӨБК қатысушы
бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы
10.1 саны
экспорттаушы
халықаралық тасымалдаушы
сенім білдірілген адам
7. Жеткізуші
7.1
Қатысу үлесі
8. Орналасқан жерінің мекенжайы
9. ҚҚС төлеушінің куәлігі:
9.1 сериясы
9.2 нөмірі
9.3
бейрезидент заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелері
11. Қосымша мәліметтер
В1 бөлімі. Жеткізушінің банктік деректемелері
12. Кбе
13. ЖСК
14. БСК
15. Банктің атауы
С бөлімі. Алушының деректемелері
16. ЖСН/БСН
16.0 Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің БСН
16.1 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
20. алушының санаты:
комитент
комиссионер
лизинг алушы
бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы
20.1 саны
мемлекеттік мекеме
бейрезидент
ӨБК қатысушы немесе ӨБК шеңберінде жасалған мәміле
сенім білдірілген адам
бөлшек сауда
жеке тұлға
17. Алушы
17.1
Қатысу үлесі
18. Орналасқан жерінің мекенжайы
18.1 Ел коды
(КОК Шешіміне сәйкес 2 әріптік коды)
19. Қосымаша мәліметтер
С1 бөлімі. Мемлекеттік мекеменің деректемелері
21. ЖСК
23. Төлемнің мақсаты
22. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды
24. БСК KKMFKZ2A
D бөлім. Жүк жөнелтушінің және жүкті алушының деректемелері
25. Жүкті жөнелтуші
26. Жүкті алушы
25.1 ЖСН/БСН
26.1 ЖСН/БСН
25.2 Атауы
26.2 Атауы
25.3 Жөнелту мекенжайы
26.3 Жеткізу мекенжайы
26.4 Ел коды
(КОК-ның шешіміне сәйкес 2 әріптік коды)
Е бөлімі. Шарт (келісімшарт)
27.1
Тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізуге шарт (келісімшарт)
30. Тауарларды жеткізу сенімхат бойынша жүзеге асырылды
27.2
Тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізуге шартсыз (келісімшартсыз)
27.3 нөмірі
30.1 нөмірі
27.4 күні
30.2 күні
27.5 Есептік нөмірі
31. Межелі пункті
28. Шарт бойынша төлем талаптары
29. Жөнелту тәсілі
(көлік құралдарын таңдау:
автожол, темір жол; әуе; су; құбыр және тағы басқа)
31.1 Жеткізу шарттары
(КОК-ның шешіміне сәйкес 3 әріптік коды)
F бөлімі. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуді растайтын құжаттың деректемелері
32. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуді растайтын құжат
32.1 нөмірі
32.2 күні
G бөлімі. Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша деректер
33.1 валюта коды
33.2 валюта бағамы
Кестенің жалғасы
№ р/с
Тауардың шығарылған жерінің, жұмыстар
дың, көрсетіле
тін қызметтер
дің белгілері
Тауарл ардың, жұмыст ардың, көрсетілетін қызмет
тердің атауы
Тауарларға арналған декларацияға немесе тауарларды әкелу және жанама салықтар
ды төлеу туралы өтінішке сәйкес тауарлар
дың атауы
Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)
Өлшем бірлігі
Саны (көле мі)
Сандық өлшем бірлігі
Сандық өлшем бірлігіндегі саны
Жанама салықтарсыз тауарлардың, жұмыстар
дың, көрсетілетін қызметтердің бір бірлігі үшін бағасы (тариф)
Жанама салықтар
сыз тауарлар
дың, жұмыстардың, көрсетіле
тін қызметтердің құны
Акциз
Мөлшерлемесі
Сомасы
1
2
3
3/1
4
5
6
6/1
6/2
7
8
9
10
Есеп бойынша барлығы:
H бөлім. Бірлескен қызметке қатысушылардың тауарлары, жұмыстары, көрсетілетін қызметтері бойынша деректері

1. Регистрационный номер
1.1 Номер учетной системы
2. Дата выписки
2.1 Дата выписки на бумажном носителе
3. Дата совершения оборота
4. Исправленный
4.1 Дата выписки
4.2 Номер учетной системы
4.3 Регистрационный номер
5. Дополнительный
5.1 Дата выписки
5.2 Номер учетной системы
5.3 Регистрационный номер
Раздел В. Реквизиты поставщика
6. ИИН/БИН
6.0 БИН структурного подразделения
юридического лица
6.1 БИН реорганизованного лица
10. категория поставщика:
комитент
комиссионер
экспедитор
лизингодатель
участник СРП
участник договора о совместной деятельности
10.1 количество
экспортер
международный перевозчик
доверитель
7. Поставщик
7.1 доля участия
8. Адрес места нахождения
9. Свидетельство плательщика НДС :
9.1 серия
9.2 номер
9.3
структурное подразделение юридического лица-нерезидента
11. Дополнительные сведения
Раздел В1. Банковские реквизиты поставщика
12. Кбе
13. ИИК
14. БИК
15. Наименование Банка
Раздел С. Реквизиты получателя
16. ИИН/БИН
16.0 БИН структурного подразделения
юридического лица
16.1 БИН реорганизованного лица
20. категория получателя:
комитент
комиссионер
лизингополучатель
участник договора о совместной деятельности
20.1 количество
государственное учреждение
нерезидент
участник СРП
доверитель
Розничная реализация
Физические лицо
17. Получатель
17.1
доля участия
18. Адрес места нахождения
18.1 Код страны
(2-х буквенный код согласно Решения КТС)
19. Дополнительные сведения
Раздел C1. Реквизиты Государственного учреждения
21. ИИК
23. Назначение платежа
22. Код товара, работ, услуг
24. БИК KKMFKZ2A
Раздел D. Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя
25. Грузоотправитель
26. Грузополучатель
25.1 ИИН/БИН
26.1 ИИН/БИН
25.2 Наименование
26.2 Наименование
25.3 Адрес отправки
26.3 Адрес доставки
26.4 Код страны
(2-х буквенный код согласно Решения КТС)
Раздел Е. Договор (контракт)
27.1
Договор (контракт) на поставку товаров, работ, услуг
30. Поставка товаров осуществлена по доверенности
27.2
Без договора (контракта) на поставку товаров, работ, услуг
27.3 номер
30.1 номер
27.4 дата
30.2 дата
27.5 учетный номер
31. Пункт назначения
28. Условия оплаты по договору
29. Способ отправления
(выбор транспортного средства: автодорожный; железнодорожный; авиа; водный; трубопровод и так далее)
31.1 Условия поставки
(3-х буквенный код согласно Решения КТС)
Раздел F. Реквизиты документов, подтверждающих поставку товаров, работ, услуг
32. Документ, подтверждающий поставку товаров, работ, услуг
32.1 номер
32.2 дата
Раздел G. Данные по товарам, работам, услугам
33.1 код валюты
33.2 курс валюты
Продолжение таблицы
№ п/п
Признак происхождения товара, работ, услуг
Наименование товаров, работ, услуг
Наименование товаров в соответствии с Декларацией на товары или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)
Единица измерения
Количество (объем)
Количественная единица измерения
Количество в количественной единице измерения
Цена (тариф) за единицу товара, работы, услуги без косвенных налогов
Стоимость товаров, работ, услуг без косвенных налогов
Акциз
Ставка
Сумма
1
2
3
3/1
4
5
6
6/1
6/2
7
8
9
10
Всего по счету:
Раздел H. Данные по товарам, работам, услугам участников совместной деятельности

35. БСН
37. Орналасқан жерінің мекенжайы
36. Сенімді
38. Құжат
38.1 нөмірі
38.2 күні
J бөлімі. Алушы өкілінің (оператордың) деректемелері
39. БСН
41. Орналасқан жерінің мекенжайы
40. Сенімді
42. Құжат
42.1 нөмірі
42.2 күні
K бөлімі. Қосымша мәліметтер
43. Қосымша мәліметтер
L бөлімі. ЭЦҚ бойынша мәліметтер
44. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкер не жеке практикамен айналысатын адамның ЭЦҚ
45. Шот-фактураға қол қоюға уәкілетті адамның ЭЦҚ
46. ЭШФ жазып беретін адамның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Ескертпе: аббревиатураны ашып жазу:
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
ЖСН/БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
КБе – бенефициар коды;
КОК-тың шешімі – Кеден одағы комиссиясының шешімі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ӨБК –Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен Өнімді бөлу туралы келісім немесе жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт;
р/с – рет саны;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әксінің аты (ол болған жағдайда);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу
жәнеолардың құжат
айналымы қағидаларына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу және
олардың құжат
айналымы қағидаларына
1-қосымша
нысан
Автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжаттың (ТІЖ) басып шығарылған нысаны
Жалпы бөлім
Әкелу туралы ақпарат
Тізілімнің тіркеу нөмірі:
Типі: Транзит
Жасау/әкелу күні мен уақыты:
Автокөлік өткізу пункті:
МКО қызметкерінің аты-жөні:
Жүк жөнелтушінің/жүк алушының деректемелері
Жүк жөнелтуші
Жүк алушы
ЖСН/БСН:
Атауы:
Жөнелту елі:
Мекенжайы:
Бейрезидент
ЖСН/БСН:
Атауы:
Жеткізу елі:
Мекенжайы:
Бейрезидент
Тасымалдаушылар және автокөлік
Бастапқы деректер
Енгізілген өзгерістер
ЖСН/БСН 1:
Тасымалдаушы:
Жүргізушінің аты-жөні:
Маркасы:
Мемлекеттік нөмірі:
Тіркеменің мемлекеттік нөмірі:
Бейрезидент
ЖСН/БСН 2:
Тасымалдаушы:
Жүргізушінің аты-жөні:
Маркасы:
Мемлекеттік нөмірі:
Тіркеменің мемлекеттік нөмірі:
МКО атауы:
МКО қызметкерінің аты-жөні:
Өзгерістер енгізілген күн:
Бейрезидент
Ілеспе құжаттар
Қосымша ақпарат
CMR
ТКЖ
Нөмірі:
Файлдар:
Тауар бойынша деректер
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Тауар саны
Нетто салмағы
Өлшем бірлігі
Сомасы
Валюта коды
1
2
3
МКО қызметкерінің ТАӘ (ол болған жағдайда): {аты-жөні}
Жүргізушінің ТАӘ (ол болған жағдайда): {аты-жөні}
Берілген күні: {түсіру күні}
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКО – Мемлекеттік кірістер органы;
СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы;
CMR (Conventional Magnetic Recording) – халықаралық тауар-көлік жүкқұжаты;
ТАӘ – тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда);
ТКЖ – тауар-көлік жүкқұжаты.

35. БИН
37. Адрес места нахождения
36. Поверенный
38. Документ
38.1 Номер
38.2 Дата
Раздел J. Реквизиты поверенного (оператора) получателя
39. БИН
41. Адрес места нахождения
40. Поверенный
42. Документ
42.1 Номер
42.2 Дата
Раздел K. Дополнительные сведения
43. Дополнительные сведения
Раздел L. Сведения по ЭЦП
44. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой
45. ЭЦП лица, уполномоченного подписывать счета-фактуры
46. Ф.И.О. (при его наличии) лица, выписывающего ЭСФ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза;
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер/
бизнес–идентификационный номер;
КБе – код бенефициара;
Решения КТС – решение Комиссии Таможенного союза;
НДС – налог на добавленную стоимость;
СРП – Соглашение о разделе продукции или контракта на недропользование,
утвержденного Президентом Республики Казахстан;
п/п – по порядку;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
форма
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
форма
Печатная форма сопроводительной накладной на товары (СНТ) при осуществлении транзитных перевозок автомобильным транспортом
Общий раздел
Информация о ввозе
Регистрационный номер реестра:
Тип: Транзит
Дата и время создания/ввоза:
Автомобильный пункт пропуска:
ФИО работника ОГД:
Реквизиты грузоотправителя/грузополучателя
Грузоотправитель
Грузополучатель
ИИН/БИН:
Наименование:
Страна отправки:
Адрес:
Нерезидент
ИИН/БИН:
Наименование:
Страна доставки:
Адрес:
Нерезидент
Перевозчик и автотранспорт
Первичные данные
Внесенные изменения
ИИН/БИН 1:
Перевозчик:
ФИО водителя:
Марка:
Государственный номер:
Государственный номер прицепа:
Нерезидент
ИИН/БИН 2:
Перевозчик:
ФИО водителя:
Марка:
Государственный номер:
Государственный номер прицепа:
Наименование ОГД:
ФИО работника ОГД:
Дата внесения изменений:
Нерезидент
Сопроводительные документы
Дополнительная информация
CMR
ТТН
Номер:
Файлы:
Данные по товарам
Код ТНВЭД
Наименование товара
Количество товара
Вес нетто
Единица измерения
Сумма
Код валюты
1
2
3
ФИО (при его наличии) работника ОГД: {ФИО}
ФИО (при его наличии) водителя: {ФИО}
Дата выдачи: {дата выгрузки}
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ОГД – орган государственных доходов;
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности;
CMR (Conventional Magnetic Recording) – международная товарно-транспортная накладная;
ФИО – фамилия, имя и отчество (при его наличии);
ТТН – товарно-транспортная накладная.