"Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 336 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 қыркүйекте № 35133 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидалары:
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Тапсырыс беруші сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерінің инженерлік-геодезиялық ізденістер (жобалау сатысындағы топографиялық түсірілімдер және объектіні пайдалануға қабылдау сатысындағы атқарушылық түсірілімдер) материалдарының мемлекеттік қала құрылысы кадастрының деректер қорына енгізілуін қамтамасыз етеді.";
14-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) объектіні пайдалануға қабылдау актісі бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына объектінің техникалық сипаттамаларын, инженерлік желілердің және (немесе) ғимараттардың (құрылыстардың) нақты жағдайының атқарушылық геодезиялық түсірілімін және осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісін жібереді.".
3-1 және 4-1-қосымшалары осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 336 Бұйрыққа
1-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының)
қызметін ұйымдастыру
және функцияларын жүзеге
асыру қағидаларына

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 336. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2024 года № 35133
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10759) следующие изменение и дополнение:
Правила организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденные указанным приказом:
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Заказчик обеспечивает внесение в базу данных государственного градостроительного кадастра материалов инженерно-геодезических изысканий (топографических съемок на стадии проектирования и исполнительных съемок на стадии приемки объекта в эксплуатацию) объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.";
подпункт 8) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"8) в течение трех рабочих дней с даты утверждения акта приемки объекта в эксплуатацию, направляет в некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта, исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и (или) зданий (сооружений) и документов, предусмотренных в подпункте 4) настоящего пункта.".
приложения 3-1 и 4-1 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2024 года № 336

3-1-қосымша
Тапсырыс беруші: __________________________________________________
(толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, байланыс құралдары туралы деректер)
Мердігер: ___________________________________________________
(толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, байланыс құралдары туралы деректер)
Құрылыс: ____________________________________________________
(атауы, мекенжайы)
Объект: _____________________________________________________
(атауы)
_____________ №_______ мердігерлік шарт (келісімшарт)
Орындалған жұмыстар актісі _____________ (жылы, айы)
__________________________________________ жұмыстары үшін
Негіздеме: 20__ жылғы бағада жасал(ды)ған, теңге
Реті бойынша нөмір
Жергілікті смета позициясының нөмірі
Норматив позициясының шифры, ресурс коды
Жұмыстар мен шығындардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік құны, теңге
Жалпы құны, теңге
Жаслаған елі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тапсырды (Мердігер)
Қабылдады (Тапсырыс беруші)
______________________
(ұйымның атауы, бизнес сәйкестендіру
нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________
(ұйымның атауы, бизнес
сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі)
(лауазымы, қолы, қолтаңбаның толық жазылуы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
(лауазымы, қолы, қолтаңбаның
толық жазылуы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Акт бойынша барлығы:______________________________________
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау сарапшысы(лары): ___________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі,
аттестат №, қолы)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Құрылыс жобасын әзірлеушілер немесе авторлық қадағалау
сарапшысы(лары)___________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі,
аттестат №, қолы)
Ескертпе: 1. Нысан ресурстық әдісті пайдалану арқылы құрылған сметалар бойынша орындалған жұмыстар актілері үшін қолданылады.
2. 9-бағанда, орындалған жұмыстардың актісінде бөлек жолақта ескерілген сол материалдық ресурстар және жабдықтардың мәліметі көрсетіледі.
Орындалған жұмыстар актісіне Материалдық ресурстар мен жабдықтардың жиынтық ведомості _________________________ (ғимарттың,үйдің, объектінің, құрылыстың атауы)
Негіздеме: Орындалған жұмыстар актісі ________________________
№, Реті бойынша нөмірі
Ресурстар коды
Ресурстар атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Тауардың шығу тегі (өндіруші ел)
CT-KZ сертификаты (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
Материалдар (ранжирлнген тәртіппен)
Жабдық (ранжирленген тәртіппен)
Бұйрыққа
2-қосымша
Тапсырыс берушінің (құрылыс
салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын жүзеге
асыру қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам организации
деятельности
и осуществления функции
заказчика (застройщика)
Форма
Заказчик: ____________________________________________________________
(полное наименование, бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, адрес, данные о средствах связи)
Подрядчик: __________________________________________________________
(полное наименование, бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, адрес, данные о средствах связи)
Стройка: ____________________________________________________________
(наименование, адрес)
Объект: _____________________________________________________________
(наименование)
Договор подряда (контракт) №_______ от _____________
Акт выполненных работ
за ______________ (месяц, год) на ______________________________ работы
Основание: Составлен (а) в ценах на 20___ год, тенге
Номер по порядку
Номер позиции локальной сметы
Шифр позиции норматива, код ресурса
Наименование работ и затрат
Единица измерения
Количество
Стоимость единицы измерения, тенге
Общая стоимость, тенге
Страна происхождения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сдал (Подрядчик)
Принял (Заказчик)
____________________________
(наименование организации,
бизнес-идентификационный номер
или индивидуальный
идентификационный номер)
______________________________
(наименование организации,
бизнес-идентификационный номер или
индивидуальный идентификационный номер)
(должность, подпись, расшифровка подписи)
Место печати (при наличии)
(должность, подпись, расшифровка подписи)
Место печати (при наличии)
Всего по акту: ________________________________________________
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора: _______________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии),
индивидуальный идентификационный номер, № аттестата, подпись)
Место печати (при наличии)
Разработчики проекта строительства или эксперт(ы) авторского надзора:
_______________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии),
индивидуальный, идентификационный номер, № аттестата или приказа, подпись)
Примечание:
1. Форма применяется для актов выполненных работ, составленным по сметам
с использованием ресурсного метода.
2. По графе 9 указываются сведения по тем материальным ресурсам и оборудованию,
которые в акте выполненных работ учитываются отдельной строкой.
Ведомость материальных ресурсов и оборудования к Акту выполненных работ
по ____________________________________________________
(наименование здания, сооружения, объекта, стройки)
Основание: Акт выполненных работ __________________
№, Номер по порядку
Коды ресурсов
Наименование ресурсов
Единица измерения
Количество
Происхождение товара (страна-изготовитель)
Сертификат CT-KZ (при наличии)
1
2
3
4
5
6
7
Материалы (в ранжированном порядке)
Оборудование (в ранжированном порядке)
Приложение 2 к приказу

4-1-қосымша
Тапсырыс беруші:
Мердігер:
Құрылыстың атауы және оның мекенжайы:
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындары туралы анықтама (ресурстық әдіс бойынша) 20___ жылғы __________
БСН/ЖСН
ҰҚНК
Шарт
Қаржыландыру көзі
тапсырыс беруші
мердігер
тапсырыс беруші
мердігер
нөмірі
күні
Бағдарлама/ кіші бағдарлама/ерекшелік атауы
коды
Іске қосу кешендерінің, объектілерінің атауы
Орындалған жұмыстардың құны мен шығындар, теңге
ҚҚС
барлығы
құрылыс басынан бастап есепті айға дейін
жылдың басынан бастап есепті айға дейін
есепті айда, ҚҚС-сыз
оның ішінде:
құрылыс-мондаждау жұмыстары
Жабдықдардың, жиһаз және мүккәммалдың
Басқа шығындар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші ______________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Мердігер __________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау сарапшысы (лары): _________________________
(лауазымы, аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайды), қолы, бизнес
сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, аттестат №, қолы, мөрі)

Приложение 4-1
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика (застройщика)
Форма
Заказчик:
Подрядчик:
Наименование строительства и его адрес:
Справка о стоимости выполненных строительных работ и затрат
(по ресурсному методу)
за __________ 20___ года
БИН/ИИН
КОПФ
Договор
Источник финансирования
заказчика
подрядчика
заказчика
подрядчика
номер
дата
Наименование программы/ подпрограммы/специфики
код
Наименование пусковых комплексов, объектов
Стоимость выполненных работ и затрат, тенге
НДС
всего
с начала строительства по отчетный месяц включительно
с начала года по отчетный месяц включительно
в отчетном месяце,
без НДС
из них:
Строительно-монтажные работы
Оборудования, мебели и инвентаря
Прочих затрат
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Место печати (при наличии)
Заказчик ____________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись,
бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, печать)
Место печати (при наличии)
Подрядчик __________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись,
бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, печать)
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора: ______________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись,
бизнес идентификационный номер или индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата, подпись, печать)