"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 8 қазандағы № 676 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 қазанда № 35223 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2024 № 687 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12590 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Мемлекеттік кіріс органдары артуына әкеп соқтыратын қаржылық орнықтылық көрсеткіштерін төмендету, сондай-ақ бұрмалау және (немесе) көрсетпеу фактілерін анықтаған, оның ішінде әлеуетті өнім берушілердің салық есептіліктерінің қосымша нысандарын ұсынуы және (немесе) салық декларацияларын кері қайтарып алу арқылы анықтаған жағдайларда, уәкілетті орган:
1) мемлекеттік кірістер органдарының нақты деректеріне сәйкес олардың артып кету жағдайларын қоспағанда, осындай әлеуетті өнім берушілер бойынша мәліметтерді веб-порталда түзетеді;
2) өткен жылдың алдындағы үш жыл кезеңінде камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған қаржылық орнықтылық көрсеткіштерін негізсіз арттыруға әкеп соғатын салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы мемлекеттік кірістер органдарының хабарламалары бойынша бұзушылық жойылғанға дейін осындай әлеуетті өнім берушілердің қаржылық орнықтылық көрсеткіштерін веб-порталда көрсетпейді;
3) Заңның 11-бабында көзделген жағдайларда мұндай әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу жөнінде шаралар қабылдайды.";
90, 91 және 92-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығын растау мақсатында әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен тиісті мемлекеттік органдарға жүгінеді.
91. Уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері соңғы он жылдағы, оның ішінде ағымдағы жылғы құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды электрондық депозитарийге енгізу туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін мынадай талаптарды ескере отырып қарайды:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 октября 2024 года № 676. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2024 года № 35223.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2024 № 687 (вводится в действие с 01.01.2025).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12590) следующие изменения и дополнение:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. В случаях выявления органами государственных доходов фактов снижения, а также искажения и (или) не отражения показателей финансовой устойчивости, влекущие их завышение, в том числе путем представления потенциальными поставщиками дополнительных форм налоговых отчетностей и (или) отзыва налоговых деклараций, уполномоченный орган:
1) корректирует на веб-портале сведения по таким потенциальным поставщикам согласно фактическим данным органов государственных доходов, за исключением случаев их завышения;
2) не отображает на веб-портале показатели финансовой устойчивости таких потенциальных поставщиков до устранения нарушения по уведомлениям органов государственных доходов об устранении нарушений налогового законодательства, влекущих необоснованное завышение показателей финансовой устойчивости, выявленных по результатам камерального контроля за период трех лет, предшествующих предыдущему году;
3) в случаях, предусмотренных статьей 11 Закона принимает меры по включению таких потенциальных поставщиков в реестр недобросовестных участников государственных закупок.";
пункты 90, 91 и 92 изложить в следующей редакции:
"90. В целях подтверждения достоверности сведений и документов, подтверждающих опыт работы, потенциальный поставщик обращается в соответствующие государственные органы, в порядке, определенном настоящими Правилами.
91. Заявки потенциальных поставщиков о внесении в электронный депозитарий сведений и документов, подтверждающих опыт работы по строительно-монтажным работам за последние десять лет, в том числе за текущий год, по объектам, финансируемым за счет бюджетных средств, ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями, рассматриваются с учетом следующих требований:

1) әлеуетті өнім берушінің бас мердігер ретінде жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың анықтығы қазынашылық органдарының деректері негізінде айқындалады;
2) әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігер ретіндегі жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы "Расталды" мәртебесі бар бас мердігер ретінде жұмыс тәжірибесі бар әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар негізінде және (немесе) осы Қағидалардың 92-тармағының 1) тармақшасына сәйкес айқындалады;
3) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың осы Қағидалардың 253-тармағының талаптарына сәйкестігі.
92. Уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері бюджеттен тыс қаражат есебінен қаржыландырылатын объектілер бойынша соңғы он жылдағы, оның ішінде ағымдағы жылғы құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды электрондық депозитарийге енгізу туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін мынадай шарттарды ескере отырып қарайды:
1) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар:
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын орган және (немесе) сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын органмен расталады. Бұл ретте, мұндай растау веб-портал арқылы ұсынылған жоғарыда аталған органдардан әлеуетті өнім берушілердің өтініштері негізінде жүзеге асырылады;
мемлекеттік сараптама ұйымдарының ақпараттық жүйесімен немесе әлеуетті өнім берушілердің өтініштері негізінде осындай сараптама ұйымдарынан веб-портал арқылы ұсынылған аккредиттелген сараптама ұйымдарының хаттарымен расталады;
2) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың осы Қағидалардың 253-тармағының талаптарына сәйкестігі.";
93-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"93-1. Соңғы бес жылдағы құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер бойынша әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы осы Қағидалардың 280-тармағының екінші бөлігінде көзделген құжаттармен, сондай-ақ осы Қағидалардың 91 және 92-тармақтарында көзделген тәртіппен расталады.";
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"101. Веб-портал арқылы электрондық депозитарийге енгізілген мәліметтерді түзету туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша әлеуетті өнім берушінің әрбір жұмыс тәжірибесі бөлінісінде мынадай:

1) достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика в качестве генерального подрядчика определяется на основе данных органов казначейства;
2) достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика в качестве субподрядчика определяется на основе сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, имеющего опыт работы в качестве генерального подрядчика со статусом "Подтверждено" и (или) в соответствии с подпунктом 1) пункта 92 настоящих Правил;
3) соответствие документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика требованиям пункта 253 настоящих Правил.
92. Заявки потенциальных поставщиков о внесении в электронный депозитарий сведений и документов, подтверждающих опыт работы по строительно-монтажным работам за последние десять лет, в том числе за текущий год по объектам, финансируемым за счет внебюджетных средств ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями, рассматриваются с учетом следующих условий:
1) сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, подтверждаются:
органом, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль и (или) органом, осуществляющим функции в области архитектуры и градостроительства. При этом, такое подтверждение осуществляется на основании обращений потенциальных поставщиков, от вышеуказанных органов, представленных посредством веб-портала;
информационной системы государственной экспертной организации либо письмами аккредитованных экспертных организаций, представленных посредством веб-портала от таких экспертных организаций на основании обращений потенциальных поставщиков;
2) соответствие документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика требованиям пункта 253 настоящих Правил.";
пункт 93-1 изложить в следующей редакции:
"93-1. Достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по инжиниринговым услугам по техническому надзору за строительно-монтажными работами за последние пять лет, подтверждаются документами, предусмотренными частью второй пункта 280 настоящих Правил, а также в порядке, предусмотренном пунктами 91 и 92 настоящих Правил.";
пункт 101 изложить в следующей редакции:
"101. По результатам рассмотрения заявок потенциальных поставщиков о корректировки сведений, внесенных в электронный депозитарий, посредством веб-портала принимается одно из следующих решений в разрезе каждого опыта работы потенциального поставщика:

1) әлеуетті өнім берушінің өтінімінде көрсетілген ұсынылатын түзетулер Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығымен бекітілген Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10666 болып тіркелген) (бұдан әрі – Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидалары) талаптарына сәйкес келген жағдайда қабылданатын түзетуді растау туралы;
2) әлеуетті өнім берушінің өтінімінде көрсетілген ұсынылатын түзетулер Ғимараттар мен құрылыстарды сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда қабылданатын түзетуді растаудан бас тарту туралы шешімдердің бірі қабылданады.";
253-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"253. Құрылыс-монтаждау жұмыстарының жұмыс тәжірибесін растайтын құжат:
1) ағымдағы, орташа жөндеу объектілерін, сондай-ақ меншік иесі өз бетінше пайдалануға қабылдайтын объектілерді қоспағанда, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы Заңы) 20-бабының 22-2) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
2) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы Заңның 20-бабының 23-17) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстар актісінің электрондық көшірмесі;
3) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы Заңның 20-бабының 22-1) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша сәйкестік туралы декларацияның электрондық көшірмесі;
4) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заң) 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның электрондық көшірмесі;
5) жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысының электрондық көшірмесі болып табылады.
"Расталды" мәртебесі бар электрондық депозитарийде жұмыс тәжірибесі бар әлеуетті өнім беруші осы тармақтың 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген құжаттарды 2024 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде енгізеді, олар 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап жарияланған мемлекеттік сатып алуларда қолданылады.

1) о подтверждении корректировки, которое принимается в случае соответствия предлагаемых корректировок, указанных в заявке потенциального поставщика требованиям Правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10666) (далее – Правила определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам);
2) об отказе в подтверждении корректировки, которое принимается в случае несоответствия предлагаемых корректировок, указанных в заявке потенциального поставщика требованиям Правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам.";
пункт 253 изложить в следующей редакции:
"253. Документом, подтверждающим опыт работы строительно-монтажных работ, являются:
1) электронная копия акта приемки объекта строительства в эксплуатацию, по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 22-2) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности), за исключением объектов текущего, среднего ремонтов, а также объектов принимаемых в эксплуатацию собственником самостоятельно;
2) электронная копия акта выполненных работ, по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 23-17) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
3) электронная копия декларации о соответствии по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 22-1) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) электронная копия талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях);
5) электронная копия положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проекта.
Потенциальный поставщик, имеющий опыт работы в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено" вносит документы, предусмотренные подпунктами 3), 4) и 5) настоящего пункта в срок до 15 декабря 2024 года, которые применяются в государственных закупках, опубликованных с 1 января 2025 года.

Әлеуетті өнім берушілер осы тармақтың 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген құжаттарды электрондық депозитарийге 2024 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде енгізбеген не уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 96-тармағының 2) тармақшасында көзделген шешімді қабылдаған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің электрондық депозитарийдегі "Расталды" мәртебесіндегі жұмыс тәжірибесі "Белсенді емес" мәртебесіне ауысады және әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды есептеу кезінде ескерілмейді.";
255, 256 және 257-тармақтар алып тасталсын;
265-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"265. Құрылыс саласындағы жұмыс тәжірибесі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығымен бекітілген Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларына сәйкес айқындалған құрылыс объектілерінің функционалдық мақсаты мен салалық тиесілілігіне (құрылыс түрлері бойынша бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсастығы) және олардың техникалық күрделілігіне қарай есептеледі.";
мынадай мазмұндағы 273-1-тармақпен толықтырылсын:
"273-1. Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін мәліметтерді толтыру бөлігінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушінің өтінімін веб-портал автоматты түрде қалыптастырады.";
274-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"274. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мен жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу бойынша жұмыстарды, сондай-ақ құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде "Расталды" мәртебесі бар электрондық депозитарийдегі әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды веб-портал автоматты түрде есептейді және Заңның 47-бабының тәртібімен шағымдануға жатпайды";
280-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"280. Көрсетілген қызметтер актілерінің және шот-фактуралардың электрондық көшірмелері сатып алынатын қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
Мыналар:
1) ағымдағы, орташа жөндеу объектілерін, сондай-ақ меншік иесі өз бетінше пайдалануға қабылдайтын объектілерді қоспағанда, Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 20-бабының 22-2) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
2) Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңның 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның электрондық көшірмесі;

В случае, невнесения потенциальным поставщиком документов, предусмотренных подпунктами 3), 4) и 5) настоящего пункта в электронный депозитарий в срок до 15 декабря 2024 года либо принятия ведомством уполномоченного органа решения, предусмотренного подпунктом 2) пункта 96 настоящих Правил, опыт работы потенциального поставщика, находящийся в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено" переходит в статус "Не активный" и не учитывается при расчете критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика.";
пункты 255, 256 и 257 исключить;
пункт 265 изложить в следующей редакции:
"265. Опыт работы в сфере строительства рассчитывается исходя из функционального назначения и отраслевой принадлежности объектов строительства (аналогичность или схожесть ранее выполненных работ по видам строительства) и их технической сложности, определенной в соответствии с Правилами определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам.";
дополнить пунктом 273-1 следующего содержания:
"273-1. Заявка потенциального поставщика, участвующего в государственных закупках инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами, в части заполнения сведений, влияющих на конкурсное ценовое предложение, формируется веб-порталом автоматически.";
пункт 274 изложить в следующей редакции:
"274. При осуществлении государственных закупок строительно-монтажных работ и работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации, а также инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами, сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, находящихся в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено" рассчитывается веб-порталом автоматически и обжалованию в порядке статьи 47 Закона, не подлежат.";
пункт 280 изложить в следующей редакции:
"280. Документами, подтверждающими опыт работы на рынке закупаемых услуг, являются электронные копии актов оказанных услуг и счетов-фактур.
Документами, подтверждающими опыт работы инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами, являются:
1) электронная копия акта приемки объекта строительства в эксплуатацию, по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 22-2) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, за исключением объектов текущего, среднего ремонтов, а также объектов принимаемых в эксплуатацию собственником самостоятельно;
2) электронная копия талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона о разрешениях и уведомлениях;

3) жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысының электрондық көшірмесі құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтердің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
"Расталды" мәртебесі бар электрондық депозитарийде жұмыс тәжірибесі бар әлеуетті өнім беруші осы тармақтың екінші бөлігінің 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттарды 2024 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде енгізеді, олар 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап жарияланған мемлекеттік сатып алуларда қолданылады.
Әлеуетті өнім беруші осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттарды 2024 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде электрондық депозитарийге енгізбеген не уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 96-тармағының 2) тармақшасында көзделген шешімді қабылдаған жағдайда, "Расталды" мәртебесі бар электрондық депозитарийдегі әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі "Белсенді емес" мәртебесіне ауысады және әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды есептеу кезінде ескерілмейді.";
283-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"283. Егер әлеуетті өнім берушінің төленген салық көрсеткіші үш пайыздан астам болған жағдайда, веб-портал автоматты түрде әрбір оннан бір (0,1) пайыздан асатын әрбір оннан бір (0,1) пайыз мөлшерінде, бірақ үш пайыздан аспайтын шартты жеңілдік береді.";
көрсетілген Қағидаларға 5 және 5-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 8 қазандағы
№ 676 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
5-қосымша
Электрондық депозитарийге енгізілетін құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жөніндегі жұмыстары бойынша әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар тізбесі
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1
Құрылыс объектісінің атауы
2
Құрылыс объектісі бойынша әлеуетті өнім берушінің мәртебесі:

3) электронная копия положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проекта.
Потенциальный поставщик, имеющий опыт работы в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено" вносит документы, предусмотренные подпунктами 2) и 3) части второй настоящего пункта в срок до 15 декабря 2024 года, которые применяются в государственных закупках, опубликованных с 1 января 2025 года.
В случае, невнесения потенциальным поставщиком документов, предусмотренных подпунктом 2) и 3) настоящего пункта в электронный депозитарий в срок до 15 декабря 2024 года либо принятия ведомством уполномоченного органа решения, предусмотренного подпунктом 2) пункта 96 настоящих Правил, опыт работы потенциального поставщика, находящийся в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено" переходит в статус "Не активный" и не учитывается при расчете критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика.";
пункт 283 изложить в следующей редакции:
"283. В случае, если потенциальный поставщик имеет показатель уплаченных налогов свыше трех процентов, веб-порталом автоматически присваивается условная скидка за каждую превышающую одну десятую (0,1) процента в размере одной десятой (0,1) процента, но не более трех процентов.";
приложения 5 и 5-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 октября 2024 года № 676
Приложение 5
к Правилам осуществления
государственных закупок
Перечень сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по строительно-монтажным работам и работам по разработке проектной (проектно-сметной) документации, вносимых в электронный депозитарий
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1
Наименование объекта строительства
2
Статус потенциального поставщика по объекту строительства:

1. Бас мердігер;
2. Бас жобалаушы;
3. Қосалқы мердігер;
4. Қосалқы жобалаушы.
3
Мердігер туралы мәліметтер
Егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерді (қосалқы жобалаушыны) тартқан бас мердігер (жобалаушы) болып табылса, онда мұндай қосалқы мердігер (қосалқы жобалаушы)туралы мәліметтер қосымша көрсетіледі (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі).
Егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігер (жобалаушы) болып табылса, онда қосымша бас мердігер (жобалаушы) туралы мәліметтер (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) көрсетіледі.
4
Құрылыс-монтаж жұмыстарын техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асырған тұлға туралы мәліметтер
Атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
5
Құрылыс түрі:
жаңа объектілерді салу, қолда бар объектілерді реконструкциялау, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, күрделі жөндеу (ғимараттарды, құрылыстарды және олардың кешендерін, коммуникацияларды)
6
Мекенжайы (құрылыс объектісінің орналасқан жері)
7
Тапсырыс берушінің атауы
8
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
9
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмен)
10
Объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
11
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіп объектілері, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)
12

1. Генеральный подрядчик;
2. Генеральный проектировщик;
3. Субподрядчик;
4. Субпроектировщик.
3
Сведения о подрядчике
Если потенциальный поставщик является генеральным подрядчиком (проектировщиком), привлекавшим субподрядчика (субпроектировщика), то дополнительно указываются сведения о таком субподрядчике (субпроектировщике) (наименование, бизнес-идентификационный номер).
Если потенциальный поставщик является субподрядчиком (субпроектировщиком), то дополнительно указываются сведения о генеральном подрядчике (проектировщике) (наименование, бизнес-идентификационный номер)
4
Сведения о лице, осуществлявшим инжиниринговые услуги по техническому надзору за строительно-монтажными работами
Указывается наименование, бизнес-идентификационный номер
5
Вид строительства: возведение новых, реконструкция, расширение, техническое перевооружение, модернизация, капитальный ремонт существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций)
6
Адрес (местонахождение объекта строительства)
7
Наименование заказчика
8
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
9
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
10
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
11
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
12

Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші мәлімдеген жұмыс тәжірибесіне сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
13
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың нөмірі мен күні
14
Қағидаларға сәйкес жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың атауы
Құжаттардың электрондық көшірмелерін салу қажет
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 8 қазандағы
№ 676 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына

Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий заявленному потенциальным поставщиком опыту работы, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения.
13
Номер и дата документов, подтверждающих опыт работы
14
Наименование документов, подтверждающего опыт работы согласно Правилам
Необходимо вложить электронные копии документов
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 октября 2024 года № 676

5-1-қосымша
Электрондық депозитарийге енгізілетін құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер бойынша әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың тізбесі
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1
Жұмыс тәжірибесі тізіліміндегі құрылыс-монтаж жұмыстары бойынша бас мердігердің жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтер
Мәліметтердің нөмірі, сондай-ақ бас мердігер туралы мәліметтер (атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)көрсетіледі
2
Құрылыс объектісінің атауы
3
Мекенжайы (құрылыс объектісінің орналасқан жері)
4
Тапсырыс берушінің атауы
5
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
6
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың нөмірі мен күні
7
Қағидаларға сәйкес жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың атауы
Құжаттардың электрондық көшірмелерін салу қажет

Приложение 5-1
к Правилам осуществления
государственных закупок
Перечень сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по инжиниринговым услугам по техническому надзору за строительно-монтажными работами, вносимых в электронный депозитарий
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1
Сведения об опыте работы генерального подрядчика по строительно-монтажным работам в реестре опыта работы
Указывается номер сведений, а также сведения о генеральном подрядчике (наименование, бизнес идентификационный номер)
2
Наименование объекта строительства
3
Адрес (местонахождение объекта строительства)
4
Наименование заказчика
5
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
6
Номер и дата документов, подтверждающих опыт работы
7
Наименование документов, подтверждающего опыт работы согласно Правилам
Необходимо вложить электронные копии документов