"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бөлігінде тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және білім беру жүйесіне тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 166 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 116 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2024 жылғы 1 қарашадағы № 508 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 4 қарашадағы № 98 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылы 5 қарашада № 35334 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бөлігінде тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және білім беру жүйесіне тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 166 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 116 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30920 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бөлігінде білім беру жүйесінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына:
4-қосымша осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
__________Н. Байбазаров
Министрдің міндетін атқарушы __________Д. Ахмед-заки
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 4 қарашадағы
№ 98 мен
2024 жылғы 1 қарашадағы
№ 508 Бірлескен бұйрыққа
қосымша
Жоғары және жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
бөлігінде білім беру жүйесінің
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
4-қосымша
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бөлігінде, білім беру жүйесінің субъективті өлшемшарттары бойынша тәуекел дәрежесін айқындауға арналған субъективті өлшемшарттар тізбесі
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (барлығы 100 баллға дейін болуы тиіс), wi
Шарттар / мәндер, xi
1-шарты / мәні
2-шарты / мәні
1
2
3
4
5
Бару арқылы профилактикалық бақылау үшін
1.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымында (бұдан әрі – ЖЖОКБҰ) ішкі және сыртқы академиялық ұтқырлық бағдарламаларына қатысатын білім алушылардың болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
50
1 және одан көп білім алушы
1-ден кем білім алушы
0%
100%
2.
ЖЖОКБҰ-да оқу және (немесе) ғылыми қызметке кемінде бір академиялық кезеңге тартылған шетелдік ғалымдардың болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
50
1 және одан көп ғалым
1-ден кем ғалым
0%
100%
3.
ЖЖОКБҰ-ға шартты түрде қабылданған бірінші курс студенттерінің үлесі ағымдағы оқу жылына жалпы қабылдау контингентінен 10%-дан көп болуы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
50
10%-дан кем
10%- және одан көп
0%
100%
4.
Институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеу нәтижелері бойынша теріс шешімі
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
100
0 факт
1 факт
0%
100%
5.
Ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған соңғы 30 жыл ішінде берілген жоғары білім туралы құжаттардың жұмыс істеп тұрған электрондық деректер базасының (мұрағатының) болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
50
бар болуы
жоқ болуы
0%
100%
6.
ЖЖОКБҰ білім беру қызметінің ғылым және жоғары білім саласындағы қолданыстағы заңнамаға сәйкессіздіктері анықталған мониторинг нәтижесі
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
100
сәйкессіздіктер жоқ
сәйкессіздіктер бар
0%
100%
Талаптарға сәйкестігін тексеру үшін
1.
ЖЖОКБҰ-да мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру есебінен қаржыландырылатын ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік–конструкторлық жұмыстардың, ғылыми-техникалық бағдарламалардың/іргелі /қолданбалы зерттеулер бойынша жобалардың болмауы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
100
1 және одан көп
1-ден кем
0%
100%
2.
Республикалық мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы ЖЖОКБҰ-ны қоспағанда, ЖЖОКБҰ-да бюджеттен тыс қаржыландыру есебінен кемінде 1450 айлық есептік көрсеткіш қаржыландырылатын ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың, ғылыми-техникалық бағдарламалардың/іргелі /қолданбалы зерттеулер бойынша жобалардың болмауы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
100
1 және одан көп
1-ден кем
0%
100%
3.
Оқытуды басқарудың ақпараттық жүйесінің, оның ішінде веб-сайтты, білім беру порталын, оқытудың кредиттік технологиясын қамтамасыз етудің автоматтандырылған жүйесін, цифрлық білім беру ресурстарының жиынтығын, электронды кітапхананы, сондай-ақ тестілеу жүйесіне және ашық электронды ресурстарға қолжетімділікті қамтитын оқытуды басқару платформасының болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
бар болуы
жоқ болуы
0%
100%
4.
ЖЖОКБҰ докторанттарының қорғау үлесі оқу орнын бітіргеннен кейін екі жыл ішінде түлектердің жалпы санынан 40%-дан аз болуы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
25
40% және одан көп
40%-дан кем
0%
100%
5.
"Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жағдайларда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаларды қайта ресімдеу мерзімдерін бұзу
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
100
0 факт
1 факт
0%
100%
6.
Кадрларды даярлаудың бір бағыты бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияға қосымша беруден уәжді бас тарту және (немесе) алдын ала бас тартудың 3-тен көп болуы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
100
3-тен кем бас тарту
3 және одан көп бас тарту
0%
100%
7.
Кадрларды даярлаудың бір бағыты шеңберінде білім беру бағдарламаларын сараптаудың теріс нәтижелерінің 3-тен көп болуы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
50
3-тен кем
3 және одан көп
0%
100%
8.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінен ерікті түрде бас тартуды қоспағанда, дайындықтың бір бағыты бойынша білім беру бағдарламаларын шығарудың 3-тен көп болуы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
50
3-тен кем
3 және одан көп
0%
100%
9.
ЖЖОКБҰ-ның барлық өтінімдері бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға арналған конкурс қорытындысы бойынша комиссияның теріс қорытындысы
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
25
теріс қорытындының болмауы
теріс қорытындының бар болуы
0%
100%
10.
ЖЖОКБҰ-да оқуды аяқтайтын білім алушылары бар білім беру бағдарламаларын қоспағанда, білім беру қызметімен айналысуға лицензияға қосымшасы бар кадрларды даярлау бағыттары бойынша білім алушыларды қабылдаудың болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
1 және одан көп білім алушы
1-ден кем білім алушы
0%
100%
11.
ЖЖОКБҰ-да 4 жылдан кем жаңадан ашылған білім беру бағдарламаларын қоспағанда, білім беру қызметімен айналысуға лицензияға қосымшасы бар кадрларды даярлау бағыттары бойынша бітірудің болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
1 және одан көп
1-ден кем
0%
100%
12.
ЖЖОКБҰ-да кадрларды даярлау бағытының білім беру бағдарламалары бойынша профессор-оқытушылар құрамының дәрежелілігі бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
0 факт
1 факт
0%
100%
13.
Санитариялық ережелердің талаптарына сәйкес келетін мұқтаж білім алушылардың тұруы үшін жағдайларды қамтамасыз етпеу
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
тұру үшін жағдайлардың бар болуы
тұру үшін жағдайлардың жоқ болуы
0%
100%
14.
ЖЖОКБҰ-ны компьютерлік кабинеттермен, компьютерлермен, оқу-зертханалық және материалдық-техникалық базамен, кадрларды даярлау бағытына сәйкес білім беру бағдарламаларын іске асыру үшін қажетті жабдықпен қамтамасыз етпеу
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
қамтамасыз етілген
қамтамасыз етілмеген
0%
100%
15.
Бөтен материалдың бар-жоғын тексеруге арналған компьютерлік бағдарламаның болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
бар болуы
жоқ болуы
0%
100%
0%
100%
0%
100%
16.
Республикалық мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы ЖЖОКБҰ-ны қоспағанда, ЖЖОКБҰ-ның бюджетінен (ғылыми жобаларды негізгі, бағдарламалық-нысаналы, гранттық қаржыландыру және коммерцияландыру жобаларын гранттық қаржыландырудан басқа) профессор-оқытушылар құрамының біліктілігін арттыруға бөлінетін қаражаттың үлесі жыл сайын 0,2%-дан кем болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
0,2% және одан көп
0,2%-дан кем
0%
100%
17.
ЖЖОКБҰ бюджетінен оқу, зертханалық базаларды жаңартуға жыл сайын бөлінетін қаражаттың үлесі 3%-дан кем болуы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
3% және одан көп
3%-дан кем
0%
100%
18.
Басшылыққа арналған бағалауды бөлу кестесіне сәйкес академиялық кезеңдегі бағалардың жалпы санына қатысты "А" және "А–" бағаларының пайызы жазғы семестрді қоспағанда 20%-дан көп болуы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
25
20%-дан кем
20% және одан көп
0%
100%
19.
Аудан орталықтарында, аудандық маңызы бар қалаларда орналасқан ЖЖОКБҰ-ны қоспағанда, Астана, Алматы және Шымкент қалаларында орналасқан ЖЖОКБҰ-да толық оқу циклі бар шет елдік білім алушылардың жалпы білім алушылардың контингентінен 2%-дан кем болмауы, басқа өңірлердегі ЖЖОКБҰ-да 1%-дан кем болмауы
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
25
бар болуы
жоқ болуы
0%
100%
20.
ЖЖОКБҰ-да бакалавриат және магистратура деңгейлері бойынша оқудың әр жылындағы шетелдік жоғары оқу орындарынан ауыстырылған және қалпына келтірілген білім алушылардың үлесі білім алушылардың әрбір оқу жылының орташа жылдық контингентінен 30%-дан көп болуы.
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы
100
30%-дан кем
30%- және одан көп
0%
100%

О внесении изменения в совместный приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 166 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 116 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за системой образования, в части высшего и послевузовского образования"
Совместный приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 ноября 2024 года № 508 и Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 ноября 2024 года № 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2024 года № 35334
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 166 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 116 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за системой образования, в части высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30920) следующее изменение:
в Критериях оценки степени риска за системой образования, в части высшего и послевузовского образования, утвержденных указанным совместным приказом:
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан      __________Н. Байбазаров
Исполняющий
обязанности министра      __________Д. Ахмед-заки
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 4 ноября 2024 года № 98 и
от 1 ноября 2024 года № 508
Приложение 4
к Критериям оценки степени
риска за системой образования,
в части высшего и
послевузовского образования
Перечень субъективных критериев для определения степени риска по субъективным критериям за системой образования, в части высшего и послевузовского образования
Показатель субъективного критерия Источник информации по показателю субъективного критерия Удельный вес по значимости, балл (в сумме не должен превышать 100 баллов), wi Условия /значения, xi
условие 1/значение условие 2/значение
1 2 3 4 5
Для профилактического контроля с посещением
1.
Отсутствие обучающихся в организациях высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО), участвующих в программах внешней и внутренней академической мобильности
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
50
1 и более обучающихся
менее 1 обучающегося
0%
100%
2.
Отсутствие привлеченных зарубежных ученых к учебной и (или) научной деятельности ОВПО не менее чем на один академический период
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
50
1 и более ученых
менее 1 ученого
0%
100%
3.
Доля студентов первого года обучения, условно зачисленных в ОВПО, более 10% от общего контингента приема на текущий учебный год
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
50
менее 10%
10% и более
0%
100%
4.
Отрицательное решение по результатам институциональной и (или) специализированной аккредитации
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
100
0 факт
1 факт
0%
100%
5.
Отсутствие функционирующей электронной базы данных (архив) выданных документов о высшем образовании за последние 30 лет, интегрированной с Информационной системой уполномоченного органа в области науки и высшего образования
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
50
наличие
отсутствие
0%
100%
6.
Результат мониторинга образовательной деятельности ОВПО с выявлением несоответствий действующему законодательству в области науки и высшего образования
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
100
несоответствия отсутствуют
имеются несоответствия
0%
100%
Для проверок на соответствие требованиям
1.
Отсутствие в ОВПО финансируемых научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ, научно-технических программ/проектов по фундаментальным/прикладным исследованиям за счет финансирования из государственного бюджета
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
100
1 и более проектов
менее 1 проекта
0%
100%
2.
Отсутствие в ОВПО финансируемых научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ, научно-технических программ/проектов по фундаментальным/прикладным исследованиям, за счет внебюджетного финансирования не менее 1450 месячных расчетных показателей, за исключением ОВПО в организационно–правовой форме Республиканского государственного учреждения
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
100
1 и более проектов
менее 1 проекта
0%
100%
3.
Отсутствие информационной системы управления образованием, в том числе платформы управления обучением, включающей веб–сайт, образовательный портал, автоматизированную систему обеспечения кредитной технологии обучения, совокупность цифровых образовательных ресурсов, электронной библиотеки, а также доступа к системе тестирования и открытым электронным ресурсам, источникам
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
наличие
отсутствие
0%
100%
4.
Доля защит докторантов ОВПО менее 40% от общего количества выпускников в течении двух лет после выпуска
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
25
40% и более
менее 40%
0%
100%
5.
Нарушение сроков переоформления лицензии и (или) приложений к лицензии, в случаях, установленных Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
100
0 факт
1 факт
0%
100%
6.
Наличие более 3–х мотивированных отказов и (или) предварительных отказов в выдаче приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью по одному и тому же направлению подготовки кадров
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
100
менее 3 отказов
3 и более отказов
0%
100%
7.
Наличие более 3-х отрицательных результатов экспертизы образовательных программ в рамках одного направления подготовки кадров
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
50
менее 3
3 и более
0%
100%
8.
Исключение из Реестра образовательных программ более 3-х образовательных программ по одному направлению подготовки, за исключением добровольного отказа
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
50
менее 3
3 и более
0%
100%
9.
Отрицательное заключение Комиссии по итогам конкурса на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием по всем заявкам ОВПО
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
25
отсутствие отрицательного заключения
наличие отрицательного заключения
0%
100%
10.
Отсутствие в ОВПО приема обучающихся по направлениям подготовки кадров, имеющим приложения к лицензии на ведение образовательной деятельности, за исключением образовательных программ, по которым имеется доучивание обучающихся
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
1 и более обучающихся
менее 1 обучающегося
0%
100%
11.
Отсутствие в ОВПО выпуска по направлениям подготовки кадров, имеющим приложения к лицензии на ведение образовательной деятельности, за исключением вновь открытых образовательных программ менее 4 лет
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
1 и более
менее 1
0%
100%
12.
Несоответствие профессорско-преподавательского состава ОВПО квалификационным требованиям по остепененности по образовательным программам направления подготовки кадров
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
0 факт
1 факт
0%
100%
13.
Необеспечение условий для проживания нуждающимся обучающимся, соответствующим требованиям Санитарных правил
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
наличие условий для проживания
отсутствие условий для проживания
0%
100%
14.
Необеспечение ОВПО компьютерными кабинетами, компьютерами, учебно-лабораторной и материально-технической базой, оборудованием, необходимым для реализации образовательных программ в соответствии с направлением подготовки кадров
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
обеспечен
не обеспечен
0%
100%
15.
Отсутствие компьютерной программы для проверки наличия заимствованного материала
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
наличие
отсутствие
0%
100%
0
100
0%
100%
16.
Доля средств от бюджета ОВПО (кроме базового, программно-целевого, грантового финансирования научных проектов и грантового финансирования проектов коммерциализации), выделяемых на повышение квалификации профессорско–преподавательского состава, не менее 0,2% ежегодно, за исключением ОВПО в организационно–правовой форме республиканского государственного учреждения
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
0,2% и более
менее 0,2%
0%
100%
17.
Доля средств от бюджета ОВПО, выделяемых на обновление учебной, лабораторной баз менее 3% ежегодно
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
3% и более
менее 3%
0%
100%
18.
Процент оценок "А" и "А–" по отношению к общему числу оценок за академический период более 20%, за исключением летнего семестра, согласно таблицы Распределения оценок для руководства
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
25
менее 20%
20% и более
0%
100%
19.
Наличие в ОВПО, расположенных в городах Астана, Алматы и Шымкент, иностранных обучающихся с полным циклом обучения не менее 2%, в ОВПО других регионов – не менее 1% от общего контингента обучающихся, за исключением ОВПО, расположенных в районных центрах и городах районного значения
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
25
наличие
отсутствие
0%
100%
20.
Доля обучающихся в ОВПО на каждом годе обучения по уровням бакалавриата и магистратуры соответственно, переведенных и восстановленных из зарубежных вузов, более 30% от среднегодового контингента каждого года обучения обучающихся
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
100
менее 30%
30% и более
0%
100%