"Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 414-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 23 желтоқсанда № 35503 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
1
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беруге өтініштерді ресімдеу және осындай лицензияларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші
";
реттік нөмірі 15-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
15
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға берілген рұқсаттың болуы
Пестицидтерді өндіруге (формуляциялауға), пестицидтерді сатуға, пестицидтерді аэрозольді немесе фумигациялық тәсілдермен қолдануға лицензия туралы мәліметтер
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің талабы
";
реттік нөмірі 46-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
46
Минералды шикізатты өндірудің және минералды шикізатты иеленудің заңдылығын растау
Минералды шикізатты өндірудің және минералды шикізатты иеленудің заңдылығын растайтын құжаттардың көшірмесі
Соған сәйкес минералды шикізатты айналымға шығару жүзеге асырылған тауарларға арналған декларацияның көшірмесі немесе осы минералды шикізаттың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында болуының заңдылығын растайтын мүше мемлекет сотының шешімі
Үшінші елдерден әкелінген минералды шикізатты экспорттау кезінде
";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 23 декабря 2024 года № 414-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2024 года № 35503
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074) следующие изменения и дополнения:
в Квалификационных требованиях, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
";
строку, порядковый номер 15 изложить в следующей редакции:
"
15
Наличие разрешения на осуществление соответствующего вида деятельности
Сведения о лицензии на производство (формуляцию) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным или фумигационным способами
Требование Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
";
строку, порядковый номер 46 изложить в следующей редакции:
"
46
Подтверждение законности добычи минерального сырья и владения минеральным сырьем
Копии документов, удостоверяющих законность добычи минерального сырья и владения минеральным сырьем
Копия декларации на товары, в соответствии с которой осуществлен выпуск в обращение минерального сырья, или решение суда государства-члена, подтверждающее законность нахождения этого минерального сырья на таможенной территории Евразийского экономического союза
В случае экспорта минерального сырья, ввезенного из третьих стран
";

келесі мазмұндағы реттік нөмірі 57-1-жолмен толықтырылсын:
"
57-1
Арнайы техникалық құралдарды түпкілікті тұтынушының ниетін растау
Шарттың (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі не арнаулы техникалық құралдардың түпкі тұтынушысының ниетін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
";
реттік нөмірі 73-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
73
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссиясының Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші немесе өтініштің электрондық көшірмесі
";
реттік нөмірі 77-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
77
Тауардың қазақстандық шығу тегін растау
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы куәлік
Тыңайтқыштардың, мойынтіректердің жекелеген түрлері экспортталған жағдайда
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірі 77-1-жолмен толықтырылсын:
"
77-1
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларға жатпайтынын растау
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды
Мойынтіректердің жекелеген түрлері экспортталған жағдайда
";
реттік нөмірі 78-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
78
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші немесе өтініштің электрондық көшірмесі
";
келесі мазмұндағы реттік номері 81-1-жолмен толықтырылсын:
"
81-1
Өтініш берушінің экспортты жүзеге асыруға ниетін растау
Эпизоотологиялық тексеру актісі
Ауыл шаруашылығы жануарларын экспорттау кезінде
";
реттік нөмірі 82-жол келесі редакцияда жазылсын:
"
82
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші
";
көрсетілген бұйрыққа 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

дополнить строкой, порядковый номер 57-1 следующего содержания:
"
57-1
Подтверждение намерения конечного потребителя специальных технических средств
Копия договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему либо копия иного документа, подтверждающего намерения конечного потребителя специальных технических средств.
";
строку, порядковый номер 73 изложить в следующей редакции:
"
73
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
";
строку, порядковый номер 77 изложить в следующей редакции:
"
77
Подтверждение казахстанского происхождения товара
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ"
В случае экспорта отдельных видов удобрений, подшипников
";
дополнить строкой, порядковый номер 77-1 следующего содержания:
"
77-1
Подтверждение неотнесения к специфическим товарам
Заключение об идентификации специфических товаров
В случае экспорта отдельных видов подшипников
";
строку, порядковый номер 78 изложить в следующей редакции:
"
78
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
";
дополнить строкой, порядковый номер 81-1 следующего содержания:
"
81-1
Подтверждение намерения заявителя на осуществление экспорта
Акт эпизоотологического обследования
При экспорте сельскохозяйственных животных
";
строку, порядковый номер 82 изложить в следующей редакции:
"
82
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
";
приложения 2 и 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 414-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия алуға арналған ӨТІНІШ
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
-дан бастап
дейін|
3. Лицензияның типі
|ЭКСПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы №
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны|
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі|
15. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия алуға арналған ӨТІНІШ
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
-дан бастап
дейін|
3. Лицензияның типі
|ИМПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы №
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны|
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі|
15. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия алуға арналған өтінішке ҚОСЫМША
жылғы № өтінішке қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Барлығы парақ Парақ №
Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 414-НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына ЛИЦЕНЗИЯ
Уәкілетті орган

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 23 декабря 2024 года
№ 414-НҚ
Приложение 2 к приказу Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 67
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель|
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС и его описание|
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
форма
ПРИЛОЖЕНИЕ к заявлению на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо заявителя
Приложение 2 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 23 декабря 2024 года
№ 414-НҚ
Приложение 3 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 67
форма
ЛИЦЕНЗИЯ
на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган