Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафты аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 372 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 18 желтоқсанда № 6196-05 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексі 127-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 86 "Тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағын, құрылыс салуды реттеу аймағын және қорғалатын табиғи ландшафт аймағын және оларды пайдалану режимін айқындау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20395 болып тіркелген) сәйкес, Алматы облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Есік қорымы" тарих және мәдениет ескерткіштерінің (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге дейінгі VII ғасыр – біздің дәуіріміздің XІ ғасыры № 1-318 қорғандар) қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекараларының карта-схемасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Рахат қонысы" тарих және мәдениет ескерткіштерінің (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге дейінгі VII ғасыр – біздің дәуіріміздің XІ ғасыры) қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекараларының карта-схемасы осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. "Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры расположенных в Енбекшиказахском районе Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 17 декабря 2024 года № 372. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 18 декабря 2024 года № 6196-05
В соответствии с пунктом 2 статьи 127 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 86 "Об утверждении Правил определения охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры и режима их использования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20395), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры расположенных в Енбекшиказахском районе Алматинской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить карту-схему границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры "могильника Иссык" расположенных в Енбекшиказахском районе Алматинской области (ранний железный век, VII век до нашей эры – XI век нашей эры курганы № 1-318) согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Утвердить карту-схему границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры "поселение Рахат" расположенного в Енбекшиказахском районе (ранний железный век, VII век до нашей эры – XI век нашей эры) согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.

6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 372 қаулысына 1-қосымша
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары
Ескерткіштердің атауы, мерзімделуі
Типологиялық тиістілігі
Алаңы, га.
Барлығы
Қорғау аймағы
Құрылыс салуды реттеу аймағы
Қорғалатын табиғат ландшафты аймағы
1
Есік қорымы (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге дейінгі VII ғасыр – біздің дәуіріміздің XІ ғасыры
№ 1-318 қорғандары)
Археологиялық
269 га.
305 га.
343 га.
917 га.
2
Рахат қонысы (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге дейінгі VII ғасыр біздің – дәуіріміздің XІ ғасыры)
Археологиялық
51 га.
64 га.
78 га.
193 га.
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 372 қаулысына 2-қосымша
Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Есік қорымы" тарих және мәдениет ескерткіштерінің (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге дейінгі VII ғасыр – біздің дәуіріміздің XІ ғасыры № 1-318 қорғандар) қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекараларының карта-схемасы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 372 қаулысына 3-қосымша
Алматы облысының Еңбекшіқазақ ауданында орналасқан "Рахат қонысы" тарих және мәдениет ескерткіштерінің (ерте темір ғасыры, біздің дәуірімізге дейінгі VII ғасыр – біздің дәуіріміздің XІ ғасыры) қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекараларының карта-схемасы

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от 17 декабря 2024 года № 372
Границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры расположенных в Енбекшиказахском районе Алматинской области
Наименование памятников, датировка
Типологи
ческая принадлеж
ность
Площадь, га.
Всего
Охранная зона
Зона регули
рования застройки
Зона охрняемого природного ландшафта
1
Могильник Иссык (ранний железный век, VII век до нашей эры – XI век нашей эры курганы № 1-318)
Археологическая
269 га.
305 га.
343 га.
917 га.
Поселение Рахат (ранний железный век, VII век до нашей эры – XI век нашей эры)
Археологическая
51 га.
64 га.
78 га.
193 га.
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от 17 декабря 2024 года № 372
Карта-схема границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры "могильника Иссык" расположенных в Енбекшиказахском районе Алматинской области (ранний железный век, VII век до нашей эры – XI век нашей эры курганы № 1-318)
Приложение 3 к постановлению акимата Алматинской области от 17 декабря 2024 года № 372
Карта-схема границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры "поселение Рахат" расположенного в Енбекшиказахском районе (ранний железный век, VII век до нашей эры – XI век нашей эры)