"Шымкент қаласында бесінші ауданды құру және аудандардың шекараларын белгілеу туралы" бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 7 шілдедегі № 1234 қаулысы және Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 7 шілдедегі № 18/164-VII шешiмiне өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 2818 бірлескен қаулысы және Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 14 маусымдағы № 17/152-VIII шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 28 маусымда № 216-17 болып тіркелді
Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шымкент қаласында бесінші ауданды құру және аудандардың шекараларын белгілеу туралы" бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 7 шілдедегі № 1234 қаулысына және Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 7 шілдедегі № 18/164-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28880 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы мен Шымкент қаласы мәслихатының шешімінің қосымшасы осы бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы мен Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы және мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
С. Құранбек
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б.Нарымбетов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 2818 мен Шымкент қаласы
мәслихатының 2024 жылғы
14 маусымдағы № 17/152-VIII
бірлескен қаулысы мен
шешіміне қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 7 шілдедегі
№ 1234 мен Шымкент қаласы
мәслихатының 2022 жылғы
7 шілдедегі № 18/164-VII
бірлескен қаулысы мен
шешіміне қосымша
1. Шымкент қаласы Абай ауданының шекарасы
Абай ауданы Шымкент қаласының солтүстік-батыс бөлігінде орналасқан. Абай ауданының шығыс бөлігі Қаратау ауданымен шектеседі. Оңтүстік-батыс бөлігі Тұран ауданмен шектеседі.
Шекара Шымкент қаласының солтүстік-батыс бөлігінен басталып, қаланың солтүстік шекарасымен магистралдық жолдан бастап Түркістан қаласы бағытында, ұзақтығы 8923,6 метр, Бәйдібек би даңғылының қиылысына (Түркістан облысы Бәйдібек ауданы Шаян ауылына бағыт) дейін жетеді.
Одан әрі Бәйдібек би даңғылымен оңтүстік бағытта, ұзақтығы 10707,8 метр, "Бозарық-3", "Бозарық", "Тұран", "Шымкент Сити", "Қайтпас-1", "Нұрсәт" шағын аудандарының бойымен бұрылып, Ұ.Арғынбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ұ.Арғынбеков көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1439,7 метр, Қ.Қазиев көшесінің қиылысына дейін жетеді.

О внесении изменения в совместное постановление акимата города Шымкент от 7 июля 2022 года № 1234 и решение маслихата города Шымкент от 7 июля 2022 года № 18/164-VII "Об образовании пятого района в городе Шымкент и установлении границ районов"
Совместные постановление акимата города Шымкент от 14 июня 2024 года № 2818 и решение маслихата города Шымкент от 14 июня 2024 года № 17/152-VIII. Зарегистрированы в Департаменте юстиции города Шымкент 28 июня 2024 года № 216-17
Акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление акимата города Шымкент от 7 июля 2022 года № 1234 и решение маслихата города Шымкент от 7 июля 2022 года № 18/164-VII "Об образовании пятого района в городе Шымкент и установлении границ районов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28880) следующее изменение:
приложение к указанному совместному постановлению акимата города Шымкент и решению маслихата города Шымкент изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата города Шымкент и решению маслихата города Шымкент.
2. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата города Шымкент вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
С. Құранбек
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение
к совместному
постановлению и решению
акимата города Шымкент
от 14 июня 2024 года
№ 2818 и
маслихата города Шымкент
от 14 июня 2024 года
№ 17/152-VIII
Приложение к совместному
постановлению и решению
акимата города Шымкент от 7
июля 2022 года № 1234 и
маслихата города Шымкент от
7 июля 2022 года № 18/164-VII
1. Граница Абайского района города Шымкент
Абайский район расположен в северо-западной части города Шымкент. Восточная часть Абайского района граничит с районом Каратау. Юго-западная часть граничит с районом Тұран.
Граница начинается с северо-западной части города Шымкент, проходя по северной границе города от магистральной дороги по направлению на город Туркестан, протяженностью 8923,6 метров, доходит до пересечения с проспектом Байдибек би (направление на село Шаян района Байдибек Туркестанской области).
Далее по проспекту Байдибек би поворачивает в южном направлении, протяженностью 10707,8 метров вдоль микрорайонов "Бозарык-3", "Бозарык", "Туран", "Шымкент Сити", "Кайтпас-1", "Нурсат", доходит до пересечения с улицей У.Аргынбекова.
Далее, по улице У.Аргынбекова поворачивает в западном направлении, протяженностью 1439,7 метров, доходит до пересечения с улицей К.Казиева.

Қ.Қазиев көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 863,8 метр, "Самал-2" шағын ауданының бойымен О.Малқаров көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі О.Малқаров көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1094,4 метр, Т.Өтегенов көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Т.Өтегенов көшесімен оңтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 783,3 метр, Т.Рысқұлов көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Т.Рысқұлов көшесімен оңтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2143,6 метр, Әл-Фараби көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Әл-Фараби көшесімен оңтүстік-шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1246,4 метр, Темірлан тас жолының қиылысына дейін жетеді.
Темірлан тас жолы бойымен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 263,5 метр, Н.Табынбаев көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Н.Табынбаев көшесімен оңтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1224,4 метр, Ю.Гагарин көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ю.Гагарин көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 371,4 метр, "Қорғасын-1" және "Қорғасын-2" шағын аудандары бойымен К.Әсілбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
К.Әсілбеков көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 634,4 метр, арықты қиып өтіп, Ш.Ташбулатов көшесінің қиылысына дейін жетеді. Одан әрі Ш.Ташбулатов көшесімен оңтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 55,1 метр, Қосдирмен көшесінің қиылысына дейін жетеді, осы көшенің жалғасымен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 371,2 метр, магистралды Қазақстан темір жолдың қиылысына дейін жетеді. Одан әрі Қазақстан темір жолдың сол жақ бойымен солтүстік-батыс бағытқа бұрылып, узақтығы 1806,2 метр, өте отырып, оңтүстік-батыс бағытына қарай Шардара көшесіне бұрылып, ұзақтығы 501,0 метр, жүріспен Гаражная көшесіне жетпей ұзақтығы 45,0 метрге оңтүстік бағытқа қарай, Бадам өзені арнасының осі бойымен солтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 17678,2 метр, "Қорғасын-2" шағын ауданын, "Игілік" тұрғын алабын, "Жаңаталап" тұрғын алабының солтүстігінен айналып өтіп, Бадам өзенімен Жанкелді батыр көшесіне, одан әрі Үргінбай ата көшесінің қиылысына шыға отырып, жетеді.
Одан әрі қаланың солтүстік-батыс шекарасымен, ұзақтығы 32242,9 метр, "Алтынтөбе" тұрғын алабының солтүстігін айналып өтіп, Темірлан тас жолын Түркістан қаласына бағытпен кесіп өтеді, одан әрі қазіргі шекара бойымен Түркістан облысының Шұбарсу ауылына бағытпен трассаны қиып өтіп, Түркістан қаласына бағытпен магистралды жолға дейін шығады.

По улице К.Казиева поворачивает в южном направлении, протяженностью 863,8 метров, вдоль микрорайона "Самал-2", доходит до пересечения с улицей О.Малкарова.
Далее, по улице О.Малкарова поворачивает в западном направлении, протяженностью 1094,4 метров, доходит до пересечения с улицей Т.Утегенова.
Далее, по улице Т.Утегенова, повернув в юго-западном направлении, протяженностью 783,3 м, доходит до пересечения с улицей Т.Рыскулова.
Далее по улице Т.Рыскулова поворачивает в юго-западном направлении, протяженностью 2143,6 м, доходит до пересечения с улицей Аль-Фараби.
По улице Аль-Фараби поворачивает в юго-восточном направлении, протяженностью 1246,4 метров, доходит до пересечения с Тамерлановским шоссе.
По Тамерлановскому шоссе поворачивает в западном направлении, протяженностью 263,5 метров, доходит до пересечения с улицей Н.Табынбаева.
По улице Н.Табынбаева поворачивает в юго-западном направлении, протяженностью 1224,4 метров, доходит до пересечения с улицей Ю.Гагарина.
Далее, по улице Ю.Гагарина поворачивает в западном направлении, протяженностью 371,4 метров, вдоль микрорайонов "Коргасын-1" и "Коргасын-2" доходит до пересечения с улицей К.Асылбекова.
По улице К.Асылбекова поворачивает в южном направлении, протяженностью 634,4 метров, пересекая арык, доходит до пересечения с улицей Ш.Ташбулатова. Далее, по улице Ш.Ташбулатова поворачивает в юго-западном направлении, протяженностью 55,1 метр, доходит до пересечения с улицей Косдирмен, после передвигаясь по этой улице, протяженностью 371,2 метра поворачивает в южном направлении и доходит до пересечения с магистральной Казахстанской железной дорогой. Далее, проходя вдоль левой стороны Казахстанской железной дороги, повернув в северо-западном направлении, протяженностью 1806,2 метра, повернув на улицу Шардара в юго-западном направлении протяженностью 501,0 метров, не доходя до улицы Гаражная, протяженностью 45,0 метров в южном направлении по оси русла реки Бадам поворачивает в северо-западном направлении, протяженностью 17678,2 метра, огибая микрорайон "Қоргасын-2", жилой массив "Иглик", севернее жилого массива "Жанаталап", следуя по реке Бадам, доходит до улицы Жанкелды батыра, далее с выходом до пересечения с улицей Ургинбай ата.
Далее, по северо-западной границе города, протяженностью 32242,9 метров, обходя севернее жилой массив "Алтынтобе", пересекает Тамерлановское шоссе по направлению на город Туркестан, далее следуя по существующей границе, пересекает трассу по направлению на село Шубарсу Туркестанской области, доходит до магистральной дороги по направлению на город Туркестан.

2. Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының шекарасы
Әл-Фараби ауданы Шымкент қаласының оңтүстік бөлігінде орналасқан. Әл-Фараби ауданының батыс бөлігі Тұран ауданымен шектеседі. Солтүстік бөлігі Абай ауданымен шектеседі. Солтүстік-шығыс бөлігі Қаратау ауданымен шектеседі. Шығыс бөлігі Еңбекші ауданымен шектеседі.
Шекара Қ.Рысқұлбеков және Мәделі қожа көшелерінің қиылысынан басталады.
Мәделі қожа көшесімен шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2052,4 метр, Ж.Адырбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Ж.Адырбеков көшесінің бойымен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2452,7 метр, Ө.Жәнібеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ө.Жәнібеков көшесімен Х.Пазиков көшесіне шыға отырып, ұзақтығы 2815,1 метр оңтүстік-шығысқа бұрылып, Көкбұлақ көшесінің қиылысына жетеді.
Көкбұлақ көшесімен оңтүстік батыс бағытқа бұрылып ұзақтығы 334,0 метр Жібек жолы даңғылының қиылысына дейін жетеді.
Жібек жолы даңғылымен оңтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1655,6 метр, Ж.Аймауытов көшесінің қиылысына дейін жетеді. Ж.Аймауытов көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 207,6 метр Ш.Уалиханов көшесінің қиылысына дейін жетеді. Ш.Уалиханов көшесімен оңтүстік-шығыс бағытымен ұзақтығы 393,1 метр Елшібек батыр көшесінің қиылысына жетеді.
Одан әрі Елшібек батыр көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2597,4 метр, Ақназар хан көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Ақназар хан көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 940 метр, Қапал батыр және Төле би көшелерінің қиылысына жетеді.
Төле би көшесімен ұзақтығы 317,8 метр батыс бағытқа бұрылып, Шымкент қаласының темір жол вокзалының бойымен ұзақтығы 2105,1 метр жүріп, Баян батыр көшесіне жетеді.
Баян батыр көшесімен ұзақтығы 1209,9 метр жүріп, Б.Саттарханов көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Б.Саттарханов көшесімен оңтүстік бағытта, ұзақтығы 354,9 метр, "Береке" және "Бадам-1" шағын аудандары арасынан өтіп, ұзақтығы 7701,9 метр, әрі қарай шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлердің бойымен "Жұлдыз" тұрғын алабының Қазығұрт көшесінің қиылысына дейін жетеді.
"Жұлдыз" тұрғын алабының Қазығұрт көшесінің қиылысынан оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 7222,8 метр, Түркістан облысы, Төлеби ауданының Әңгірата ауылына бағытталып, "Текесу" тұрғын алабының қиылысындағы қаланың оңтүстік шекарасына дейін жетеді.
"Текесу" тұрғын алабынан осы ауданның шекарасына сәйкес келетін, қаланың оңтүстік шекарасы бойымен, ұзақтығы 24915,8 метр, оңтүстік-батысқа бұрылып, Түркістан облысы Қазығұрт ауданы Рабат ауылы бағытындағы трассаның қиылысына дейін жетеді.

2. Граница Аль-Фарабийского района города Шымкент
Аль-Фарабийский район расположен в южной части города Шымкент. Западная часть Аль-Фарабийского района граничит с районом Тұран. Северная часть граничит с Абайским районом. Северо-восточная часть граничит с районом Каратау. Восточная часть граничит с районом Еңбекші.
Граница начинается от пересечения улиц К.Рыскулбекова и Мадели кожа.
По улице Мадели кожа поворачивая в восточном направлении, протяженностью 2052,4 метра, доходит до пересечения с улицей Ж.Адырбекова.
По улице Ж.Адырбекова поворачивая в северном направлении, протяженностью 2452,7 метров, доходит до пересечения с улицей О.Жанибекова.
Далее, по улице О.Жанибекова, выходя на улицу Х.Пазикова, протяженностью 2815,1 метров, поворачивает на юго-восток, доходит до пересечения с улицей Кокбулак.
По улице Кокбулак поворачивая в юго-западном направлении, протяженностью 334,0 метров, доходит до пересечения с проспектом Жибек жолы.
По проспекту Жибек жолы поворачивает в юго-западном направлении, протяженностью 1655,6 метров, доходит до пересечения с улицей Ж.Аймауытова. По улице Ж.Аймауытова поворачивая в южном направлении, доходит до пересечения с улицей Ш.Уалиханова, протяженностью 207,6 м. По улице Ш.Уалиханова в юго-восточном направлении протяженностью 393,1 метра доходит до пересечения с улицей Елшибек батыра.
Далее, по улице Елшибек батыра поворачивает в южном направлении, протяженностью 2597,4 метра, доходит до пересечения с улицей Акназар хана.
По улице Акназар хана поворачивает в западном направлении, протяженностью 940 метров, доходит до пересечения улиц Капал батыра и Толе би.
По улице Толе би, протяженностью 317,8 метров, поворачивает в западном направлении, вдоль железнодорожного вокзала города Шымкент, протяженностью 2105,1 метра, доходит до улицы Баян батыра.
По улице Баян батыра протяженностью 1209,9 метров доходит до пересечения с улицей Б.Саттарханова.
По улице Б.Саттарханова в южном направлении проходит между микрорайонами "Береке" и "Бадам-1", протяженностью 354,9 метров, далее вдоль земель крестьянского хозяйства, протяженностью 7701,9 метров, доходит до пересечения с улицей Казыгурт жилого массива "Жулдыз".
От пересечения с улицей Казыгурт жилого массива "Жулдыз" поворачивает на юг, протяженностью 7222,8 метров, в направлении села Ангирата Толебийского района Туркестанской области доходит до южной границы города на пересечении с жилым массивом "Текесу".
От жилого массива "Текесу" доходит до пересечения трассы в направлении села Рабат Казыгуртского района Туркестанской области, поворачивая на юго-запад, протяженностью 24915,8 метров, по южной границе города, соответствующей границе этого района.

Қаланың оңтүстік шекарасына сәйкес келетін оңтүстік айналма жолдың қиылысынан, ұзақтығы 25265,4 метр, солтүстік бағытқа бұрылып, "Ақтас" шағын ауданын айналып өтіп, Ташкент - Шымкент трассасының жалғасы Республика даңғылымен Б.Момышұлы даңғылының қиылысына дейін жетеді.
Б.Момышұлы даңғылымен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 204,5 метр, Ғ.Иляев көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ғ.Иляев көшесімен солтүстік-шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 245,5 метр, Қ.Рысқұлбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Қ.Рысқұлбеков көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1122,3 метр, Мәделі қожа көшесінің қиылысына дейін жетеді.
3. Шымкент қаласы Еңбекші ауданының шекарасы
Еңбекші ауданы Шымкент қаласының оңтүстік-шығыс бөлігінде орналасқан. Еңбекші ауданының батыс бөлігі Әл-Фараби ауданымен шектеседі. Солтүстік бөлігі Қаратау ауданымен шектеседі.
Шекара С.Жандосов көшесі мен Жібек жолы даңғылының қиылысынан басталады.
Жібек жолы даңғылымен солтүстік-шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 5121,9 метр, К.Тленшин көшесінің қиылысына дейін жетеді. К.Тленшин көшесінен оңтүстік-шығыс бағытына ұзақтығы 593,8 метр темір жол қиылысына жетеді.
Одан әрі темір жол бойымен 4216,7 метр Әл-Фараби көшесімен шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1693,7 метр, Сайрам өткелінің қиылысына дейін жетеді. Сайрам өткелінен оңтүстік батысқа бұрылып, ұзақтығы 1575,6 метр Әмір Темір көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Әмір Темір көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 130,8 метр, М.Мукуми көшесінің қиылысына дейін жетеді.
М.Мукуми көшесімен оңтүстік бағытта ұзақтығы 1120,7 метр Сайрамсу өзеніне дейін бұрылып, одан әрі өзенмен шығыс бағытта, ұзақтығы 19803,3 метр, шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлердің бойымен, "Тұрдыабад" және "Базарқақпа" тұрғын алаптарын айналып өтіп, Ю.Сареми көшесін қиып, одан әрі "Шапырашты" тұрғын алабын қаланың шығыс шекарасына дейін айналып өтеді.
Қаланың шығыс шекарасы бойымен оңтүстік-батыс бағытта, ұзақтығы 39505,3 метр, "Абдулабад" тұрғын алабындағы Озған ата көшесін Көксайек ауылы (Түркістан облысы Сайрам ауданы) бағытында "Елтай", "Маятас", "Тоғыс" тұрғын алаптарын, "Тоғыс" су қоймасын Түркістан облысы Төлеби ауданының Әңгірата ауылы бағытымен айналып өтіп, "Бадам" су қоймасына жетеді.
"Бадам" су қоймасынан қаланың оңтүстік шекарасы бойымен батыс бағытта, ұзақтығы 24397,7 метр, "Оңтүстік" шағын ауданын айналып өтіп, одан әрі солтүстік-батыс бағытта "Жұлдыз" тұрғын алабын айналып, Қазығұрт көшесіне дейін жетеді.

От пересечения с южной объездной дорогой, соответствующей южной границе города, поворачивает в северном направлении, протяженностью 25265,4 метра, огибая микрорайон "Актас", по трассе Ташкент - Шымкент, переходящей в проспект Республики, доходит до пересечения с проспектом Б.Момышулы.
По проспекту Б.Момышулы поворачивает в северном направлении, протяженностью 204,5 метров, доходит до пересечения с улицей Г.Иляева.
Далее по улице Г.Иляева поворачивая в северо-восточном направлении, протяженностью 245,5 метров, доходит до пересечения с улицей К.Рыскулбекова.
По улице К.Рыскулбекова поворачивая в северном направлении, протяженностью 1122,3 метра, доходит до пересечения с улицей Мадели кожа.
3. Граница района Еңбекші города Шымкент
Район Еңбекші расположен в юго-восточной части города Шымкент. Западная часть района Еңбекші граничит с Аль-Фарабийским районом. Северная часть граничит с районом Каратау.
Граница начинается от пересечения улицы С.Жандосова и проспекта Жибек жолы.
По проспекту Жибек жолы поворачивает в северо-восточном направлении, протяженностью 5121,9 метров, доходит до пересечения с улицей К.Тленшина. От улицы К.Тленшина в юго-восточном направлении доходит до железнодорожного пересечения протяженностью 593,8 метров.
Далее, по железной дороге поворачивая в восточном направлении 4216,7 метров по улице Аль-Фараби протяженностью 1693,7 метров, доходит до пересечения с Сайрамским переездом. От Сайрамского переезда, повернув в южном направлении, протяженностью 1575,6 метров, доходит до пересечения с улицей Әмір Темір.
По улице Әмір Темір поворачивает в южном направлении, протяженностью 130,8 метров, доходит до пересечения с улицей М.Мукуми.
По улице М.Мукуми поворачивает в южном направлении протяженностью 1120,7 метров до реки Сайрамсу, далее по реке в восточном направлении, протяженностью 19803,3 метра, вдоль земель для ведения крестьянского хозяйства, огибая жилые массивы "Турдыабад" и "Базаркакпа", пересекает улицу Ю.Сареми, далее огибает жилой массив "Шапырашты" до восточной границы города.
Вдоль восточной границы города в юго-западном направлении, протяженностью 39505,3 метров, огибает улицу Озган ата в жилом массиве "Абдулабад" в направлении села Коксайек (Сайрамский район Туркестанской области), жилые массивы "Елтай", "Маятас", "Тогыс", водохранилище "Тогыс" в направлении села Ангирата Толебийского района Туркестанской области, доходит до водохранилища "Бадам".
От водохранилища "Бадам" вдоль южной границы города в западном направлении, протяженностью 24397,7 метров, огибая микрорайон "Онтустик", далее в северо-западном направлении, огибая жилой массив "Жулдыз", доходит до улицы Казыгурт.

Одан әрі Қазығұрт көшесінің қиылысынан солтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 7701,9 метр, шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлердің бойымен Д.Қонаев даңғылы мен Б.Саттарханов көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Б.Саттарханов көшесінің бойымен солтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 354,9 метр жүріп, Баян батыр көшесімен 1209,9 метр жүріп өтіп, темір жолға тіреледі, әрі қарай темір жол бойымен 2105,1 метр жүріп, Төле би көшесіне дейін жетеді.
Толе би көшесімен солтүстік батысқа бұрылып, ұзақтығы 317,8 метр Ақназар хан көшесіне дейін жетеді. Ақназар хан көшесімен солтүстік-шығыс бағытта ұзақтығы 940,0 метр, Елшібек батыр көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Елшібек батыр көшесінің бойымен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2597,4 метр, Ш.Уалиханов көшесіне дейін жетеді. Ш.Уалиханов көшесімен солтүстік-батысқа бұрылып, ұзақтығы 393,1 метр Ж.Аймауытов көшесінің қиылысына дейін жетеді. Ж.Аймауытов көшесімен солтүстік-шығыс бағытымен ұзақтығы 207,6 метр жүріп Жібек жолы даңғылына дейін жетеді.
4. Шымкент қаласы Қаратау ауданының шекарасы
Қаратау ауданы Шымкент қаласының солтүстік-шығыс бөлігінде орналасқан. Қаратау ауданының батыс бөлігі Абай ауданымен шектеседі. Оңтүстік-батыс бөлігі Тұран ауданымен шектеседі. Оңтүстік-шығыс бөлігі Әл-Фараби және Еңбекші аудандарымен шектеседі.
Аудан шекарасы Бәйдібек би даңғылы мен Ұ.Арғынбеков көшесінің қиылысынан басталады.
Бәйдібек би даңғылымен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 10707,8 метр, қаланың "Нұрсәт", "Қайтпас-1", "Тұран", "Шымкент Сити", "Бозарық", "Бозарық-3" шағын аудандарының бойымен қаланың солтүстік шекарасына сәйкес келетін айналма автожолға (Түркістан облысы Бәйдібек ауданы Шаян ауылына бағыт) жетеді.
Одан әрі қаланың солтүстік шекарасымен шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 7288,1 метр, "Батыс Еуропа-Батыс Қытай" халықаралық транзит дәлізінің қиылысына дейін жетеді.
"Батыс Еуропа-Батыс Қытай" халықаралық транзит дәлізінің қиылысынан қаланың солтүстік-шығыс шекарасымен өтіп, "Береке" шағын ауданын, "Мәртөбе" тұрғын алабын айналып өтіп, ұзақтығы 8958,6 метр, Жібек жолы даңғылының (Шымкент-Алматы трассасы) қиылысына дейін жетеді.
Жібек жолы даңғылынан (Шымкент-Алматы трассасы), ұзақтығы 25786,7 метр, қаланың солтүстік-шығыс шекарасымен өтіп, "Қызылсу" тұрғын алабын (Түркістан облысы Сайрам ауданының Ақсукент ауылына бағыт), "Өтеміс" тұрғын алабын (Түркістан облысы Сайрам ауданының Ақбұлақ ауылына бағыт), "Шапырашты" тұрғын алабын (Түркістан облысы Сайрам ауданының Қарамұрт ауылына бағыт) айналып өтіп, "Сайрамсу" өзені арнасының қиылысына дейін жетеді.

Далее, от пересечения с улицей Казыгурт поворачивает в северо-западном направлении, протяженностью 7701,9 метров, вдоль земель для ведения крестьянского хозяйства доходит до пересечения проспекта Д.Кунаева и улицы Б.Саттарханова.
Вдоль улицы Б.Саттарханова поворачивает в северо-западном направлении, протяженность 354,9 метров, по улице Баян батыра 1209,9 метров, далее вдоль железной дороги 2105,1 метров, доходит до улицы Толе би.
По улице Толе би, повернув на северо-запад, протяженностью 317,8 метров, доходит до улицы Акназар хана. По улице Акназар хана в северо-восточном направлении, протяженностью 940,0 метров, доходит до пересечения с улицей Елшибек батыра.
Далее, по улице Елшибек батыра поворачивает в северном направлении, протяженностью 2597,4 метра, доходит до улицы Ш.Уалиханова. По улице Ш.Уалиханова поворачивает на северо-восток, протяженностью в 393,1 метра, доходит до пересечения с улицей Ж.Аймауытова. По улице Ж.Аймауытова в северо-восточном направлении, протяженностью 207,6 метров, доходит до проспекта Жибек жолы.
4. Граница района Каратау города Шымкент
Район Каратау расположен в северо-восточной части города Шымкент. Западная часть района Каратау граничит с Абайским районом. Юго-западная часть граничит с районом Тұран. Юго-восточная часть граничит с Аль-Фарабийским районом и районом Еңбекші.
Граница района начинается от пересечения проспекта Байдибек би и улицы У.Аргынбекова.
Поворачивая в северном направлении по проспекту Байдибек би, протяженностью 10707,8 метров, вдоль микрорайонов "Нурсат", "Кайтпас-1", "Туран", "Шымкент Сити", "Бозарык", "Бозарык-3", доходит до объездной автодороги (в направлении на село Шаян района Байдибек Туркестанской области), которая соответствует северной границе города.
Далее, поворачивает в восточном направлении по северной границе города, протяженностью 7288,1 метра, доходит до пересечения с Международным транзитным коридором "Западная Европа – Западный Китай".
От пересечения с Международным транзитным коридором "Западная Европа – Западный Китай", пройдя по северо-восточной границе города, огибает микрорайон "Береке", жилой массив "Мартобе", протяженностью 8958,6 метров, доходит до пересечения с проспектом Жибек жолы (трасса Шымкент-Алматы).
От проспекта Жибек жолы (трасса Шымкент-Алматы), протяженностью 25786,7 метров, проходит по северо-восточной границе города, огибая жилой массив "Кызылсу" (направление на село Аксукент Сайрамского района Туркестанской области), жилой массив "Отемис" (направление на село Акбулак Сайрамского района Туркестанской области), жилой массив "Шапырашты" (направление на село Карамурт Сайрамского района Туркестанской области), доходит до пересечения с руслом реки "Сайрамсу".

Одан әрі Сайрам өзенінің арнасымен, ұзақтығы 20588,1 метр, батыс бағытқа бұрылып, "Шапырашты" тұрғын алабын айналып өтіп, Ю.Сареми көшесін, "Базарқақпа", "Тұрдыабад" тұрғын алаптарын қиып өтіп, әрі қарай солтүстік бағытта шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлердің бойымен М.Мукуми көшесінің қиылысына дейін жетеді.
М.Мукуми көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1120,7 метр, Әмір Темір көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Әмір Темір көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1706,4 метр, шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлерді айналып, Әл-Фараби көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Әл-Фараби көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1693,7 метр, темір жол қиылысына дейін жетеді.
Темір жол бойымен солтүстік-батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 4216,7 метр, К.Тленшин көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі К.Тленшин көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып ұзақтығы 593,8 метр, Жібек жолы даңғылының қиылысына дейін жетеді.
Жібек жолы даңғылымен, ұзақтығы 3466,3 метр, батыс бағытқа бұрылып, Көкбұлақ көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Көкбұлақ көшесімен солтүстік-батыс бағытқа бұрылып ұзақтығы 334,0 метр Х.Пазиков көшесінің қиылысына дейін жетеді. Одан әрі Х.Пазиков көшесімен Ө.Жәнібеков көшесіне шыға отырып, ұзақтығы 2815,1 метр, солтүстік-батыс бағытқа бұрылып, оның бойымен батыс бағытта С.Бәйтереков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі С.Бәйтереков көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 904,6 метр, Ұ.Арғынбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ұ.Арғынбеков көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1032,0 метр, Бәйдібек би даңғылының қиылысына дейін жетеді.
5. Шымкент қаласы Тұран ауданының шекарасы
Тұран ауданы Шымкент қаласының батыс бөлігінде орналасқан. Тұран ауданының шығыс бөлігі Әл-Фараби ауданымен шектеседі. Солтүстік бөлігі Абай ауданымен шектеседі. Солтүстік-шығыс бөлігі Қаратау ауданымен шектеседі.
Тұран ауданы қаланың солтүстік-батыс бөлігінен "Жаңаталап" тұрғын алабы Үргінбай ата және Жанкелді батыр көшелерінің қиылысынан басталады.
Одан әрі Жанкелді батыр көшесімен Бадам өзенінің арнасынан оңтүстік-шығыс бағытта, ұзақтығы 17678,2 метр, "Жаңаталап" тұрғын алабын, "Қорғасын-2" шағын ауданын солтүстікке қарай айналып, әрі қарай Шардара көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Шардара көшесімен солтүстік-шығыс бағытта, ұзақтығы 2307,2 метр, Қосдирмен көшесіне дейін жетеді. Қосдирмен көшесімен солтүстік-шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 371,2 метр, Ш.Ташпулатов көшесіне дейін жетеді. Ш.Ташпулатов көшесімен ұзақтығы 55,1 метр жүріп, К.Әсілбеков көшесіне жетеді.

Далее, по руслу реки "Сайрамсу" поворачивает в западном направлении, протяженностью 20588,1 метра, огибая жилой массив "Шапырашты", пересекая улицу Ю.Сареми, жилые массивы "Базаркакпа", "Турдыабад", далее в северном направлении вдоль земель, отведенных для ведения крестьянского хозяйства, доходит до пересечения с улицей М.Мукуми.
По улице М.Мукуми поворачивает в северном направлении, протяженностью 1120,7 метров, доходит до пересечения с улицей Әмір Темір.
Далее, по улице Әмір Темір поворачивает в северном направлении, протяженностью 1706,4 метров, огибая земли для ведения крестьянского хозяйства, доходит до пересечения с улицей Аль-Фараби.
Далее, по улице Аль-Фараби поворачивает в западном направлении, протяженностью 1693,7 метров, доходит до пересечения с железной дорогой.
Вдоль железной дороги, протяженностью 4216,7 метров, поворачивает в северо-западном направлении, доходит до пересечения с улицей К.Тленшина.
Далее по улице К.Тленшина поворачивает в северном направлении до пересечения с проспектом Жибек жолы, протяженностью 593,8 метров.
По проспекту Жибек жолы поворачивает в западном направлении, протяженностью 3466,3 метров, доходит до пересечения с улицей Кокбулак.
Далее, по улице Кокбулак поворачивает в северо-западном направлении, протяженность 334,0 метра, доходит до пересечения с улицей Х.Пазикова. Далее, по улице Х.Пазикова, выходя на улицу О.Жанибекова, протяженностью 2815,1 метра, поворачивает в северо-западном направлении и по ней в западном направлении доходит до пересечения с улицей С.Байтерекова.
Далее, по улице С.Байтерекова поворачивает в северном направлении, протяженность 904,6 метров, доходит до пересечения с улицей У.Аргынбекова.
Далее, по улице У.Аргынбекова поворачивает в западном направлении, протяженность 1032,0 метров, доходит до пересечения с проспектом Байдибек би.
5. Граница района Тұран города Шымкент
Район Тұран расположен в западной части города Шымкент. Восточная часть района Тұран граничит с Аль-Фарабийским районом. Северная часть граничит с Абайским районом. Северо-восточная часть граничит с районом Каратау.
Район Тұран начинается с северо-западной части города от пересечения улиц Ургинбай ата и Жанкелды батыра жилого массива "Жанаталап".
Далее, по улице Жанкелды батыра от русла реки Бадам в юго-восточном направлении, протяженностью 17678,2 метра, огибает севернее жилого массива "Жанаталап" микрорайон "Коргасын-2", далее доходит до пересечения с улицей Шардара.
По улице Шардара, в северо-восточном направлении, протяженностью 2307,2 метра, доходит до улицы Косдирмен. По улице Косдирмен поворачивает в северо-восточном направлении, протяженностью 371,2 метра, доходит до улицы Ш.Ташпулатова. По улице Ш.Ташпулатова, протяженностью 55,1 метра доходит до улицы К.Асылбекова.

Қ.Әсілбеков көшесімен ұзақтығы 634,4 метр "Қорғасын-2", "Қорғасын-1" шағын аудандарының бойымен Ю.Гагарин көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ю.Гагарин көшесімен оңтүстік-шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 371,4 метр, Н.Табынбаев көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Н.Табынбаев көшесімен солтүстік-шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1224,4 метр, Темірлан тас жолының қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Темірлан тас жолымен шығыс бағытта ұзақтығы 263,5 метр, Әл-Фараби көшесіне дейін жетеді.
Әл-Фараби көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1246,4 метр, Т.Рысқұлов көшесінің қиылысына дейін жетеді. Әрі қарай Т.Рысқұлов көшесімен 2143,6 метр, "Самал" базарын айналып өтіп, Т.Өтегенов көшесімен шығыс бағытқа ұзақтығы 738,3 метр О.Малқаров көшесінің қиылысына жетеді.
О.Малқаров көшесімен шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1094,4 метр, Қ.Қазиев көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Қ.Қазиев көшесімен солтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 863,8 метр Ұ.Арғынбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Ұ.Арғынбеков көшесімен шығыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2471,7 метр, С.Бәйтереков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі С.Бәйтереков көшесінің жалғасы Ж.Адырбеков көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 3357,3 метр, Мәделі қожа көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Мәделі қожа көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 2052,4 метр, Қ.Рысқұлбеков көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Қ.Рысқұлбеков көшесімен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 1122,3 метр, Ғ.Иляев көшесінің қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Ғ.Иляев көшесімен батыс бағытқа бұрылып, ұзақтығы 245,5 метр, Б.Момышұлы даңғылының қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі Б.Момышұлы даңғылымен оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 204,5 метр, Республика даңғылының қиылысына дейін жетеді.
Республика даңғылымен (Шымкент-Ташкент трассасының жалғасы) оңтүстік бағытқа бұрылып, ұзақтығы 12292,5 метр, "Ақтас" шағын ауданын айналып өтіп, қаланың оңтүстік шекарасына сәйкес келетін оңтүстік айналма автожолдың қиылысына дейін жетеді.
"Ақтас" шағын ауданын айналып өтіп, ұзақтығы 12972,9 метр, оңтүстік бағытқа бұрылып, Түркістан облысы Қазығұрт ауданы Рабат ауылы бағытындағы трассаға дейін жетеді, батысқа қарай қаланың оңтүстік шекарасына сәйкес келетін оңтүстік айналма автожолмен, ұзақтығы 9469,7 метр, Шымкент-Ташкент трассасының қиылысына дейін жетеді.

По улице К.Асылбекова, протяженностью 634,4 метра, проходит вдоль микрорайонов "Коргасын-2", "Коргасын-1" и доходит до пересечения с улицей Ю.Гагарина.
Далее, поворачивает в юго-восточном направлении по улице Ю.Гагарина протяженностью 371,4 метров, до пересечения с улицей Н.Табынбаева.
По улице Н.Табынбаева в северо-восточном направлении, протяженностью 1224,4 метров, доходит до пересечения с Тамерлановским шоссе.
Далее по Тамерлановскому шоссе в восточном направлении протяженностью 263,5 метров доходит до улицы Аль-Фараби.
Двигаясь по улице Аль-Фараби поворачивает в северном направлении, протяженностью 1246,4 метра, доходит до пересечения с улицией Т.Рыскулова. Далее по улице Т.Рыскулова, протяженностью 2143,6 метров огибая рынок "Самал", по улице Т.Утегенова в восточном направлении, протяженностью 738,3 метра доходит до пересечения улицы О.Малкарова.
По улице О.Малкарова поворачивает в восточном направлении, протяженностью 1094,4 метра, доходит до пересечения с улицей К.Казиева.
По улице К.Казиева поворачивает в северном направлении, протяженностью 863,8 метров, доходит до пересечения с улицей У.Аргынбекова.
По улице У.Аргынбекова поворачивает в восточном направлении, протяженностью 2471,7 метров, доходит до пересечения с улицей С.Байтерекова.
Далее, по улице С.Байтерекова, переходящей в улицу Ж.Адырбекова поворачивает в южном направлении, протяженностью 3357,3 метра, доходит до пересечения с улицей Мадели кожа.
По улице Мадели кожа поворачивает в западном направлении, протяженностью 2052,4 метров, доходит до пересечения с улицей К.Рыскулбекова.
По улице К.Рыскулбекова поворачивает в южном направлении, протяженностью 1122,3 метра, доходит до пересечения с улицей Г.Иляева.
Далее, по улице Г.Иляева поворачивает в западном направлении, протяженностью 245,5 метров, доходит до пересечения с проспектом Б.Момышулы.
Далее, по проспекту Б.Момышулы поворачивает в южном направлении, протяженностью 204,5 метров, доходит до пересечения с проспектом Республики.
По проспекту Республики (продолжение трассы Шымкент-Ташкент) поворачивает в южном направлении, протяженностью 12292,5 метров, огибая микрорайон "Актас", доходит до пересечения с южной обводной автодорогой, которая соответствует южной границе города.
Обогнув микрорайон "Актас", протяженностью 12972,9 метров, поворачивает в южном направлении, доходит до трассы в направлении села Рабат Казыгуртского района Туркестанской области, на запад по южной объездной автодороге, соответствующей южной границе города, протяженностью 9469,7 метров, доходит до пересечения с трассой Шымкент-Ташкент.

Қаланың оңтүстік-батыс шекарасы бойымен, ұзақтығы 23795,8 метр, Үштау көшесін қиып өтіп (Түркістан облысы Қазығұрт ауданы Қызылдала ауылы бағытындағы трассаның жалғасы), шаруа қожалығын жүргізуге арналған жерлер бойымен өтеді, "Айкөл" тұрғын алабын айналып өтіп, Ә.Бекболатов көшесінің қиылысына жетеді (Түркістан облысы Арыс ауданы Тоғансай ауылына баратын жолдың жалғасы).
Ә.Бекболатов көшесінің қиылысынан (Түркістан облысы Арыс ауданы Тоғансай ауылы бағытындағы трассаның жалғасы) қаланың батыс шекарасымен солтүстік бағытта, ұзақтығы 24158,5 метр, Бадам өзенінің бойымен Түркістан қаласына бағытталған темір жолдың қиылысына дейін жетеді.
Одан әрі темір жол бойымен Түркістан қаласына бағытпен шығыс бағытқа бұрылып, 2509,5 метр, Үргінбай ата көшесі мен Жанкелді батыр көшесінің қиылысындағы "Жаңаталап" тұрғын алабына дейін жетеді.

По юго-западной границе города, протяженностью 23795,8 метров, пересекая улицу Уштау (Туркестанская область, Казыгуртский район, продолжение трассы в направлении села Кызылдала), проходит по землям, предназначенным для ведения крестьянского хозяйства, огибая жилой массив "Айколь", доходит до пересечения с улицей А.Бекболатова (Туркестанская область, продолжение дороги на село Тогансай Арысского района).
От пересечения с улицей А.Бекболатова (продолжение дороги на село Тогансай Арысского района Туркестанской области) вдоль западной границы города в северном направлении, протяженностью 24158,5 метров, вдоль реки Бадам доходит до пересечения с железной дорогой, направленной в сторону города Туркестан.
Далее, двигаясь вдоль железной дороги повернув на город Туркестан в восточном направлении, протяженностью 2509,5 метров, достигает жилого массива "Жанаталап" на пересечении улицы Ургинбай ата и улицы Жанкелды батыра.