Абай облысының Семей қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 20 ақпандағы № 13/95-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 28 ақпанда № 226-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 11-бабының 1-тармағына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы Семей қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері, осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы
К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 20 ақпандағы
№ 13/95-VIII шешімнің
1-қосымшасы
Абай облысы Семей қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары
Абай облсы мәслихатының
2024 жылғы 20 ақпандағы
№ 13/95-VIII шешімнің
2-қосымшасы
Абай облысының Семей қаласындағы жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймақтың нөмірі
Бағалау аймақтарының шекаралары
Жер учаскесі үшін төлемақы-ның базалық мөлшерлеме-сіне түзету коэффициенті
1
I
Аймақ үш жолақты учаскемен сипатталады, 1-учаскесі – оң жағалау орталығы, 2-учаскесі – сол жағалау орталығы, 3-учаскесі – "Қарағайлы" шағын ауданы.
I бағалау аймағының 1-учаскесінің шекарасы теміржол көпірінің Ертіс өзенінің оң жағасымен түйісу нүктесінен солтүстікке қарай теміржол жолымен Қабанбай батыр көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Қабанбай батыр көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай Чехов көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Чехов көшесінен солтүстік-шығысқа қарай Жамақаев көшесімен қиылысқа дейін, бұдан әрі қарай Қабанбай батыр көшесімен қиылысқа дейін өтеді. Жамақаев көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай Мұхаметханов көшесімен қиылысқа дейін, одан кейін Мұхаметханов көшесінен оңтүстікке қарай Қабанбай батыр көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Қабанбай батыр көшесінен Посмаков көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Посмаков көшесінен оңтүстікке қарай Уәлиханов көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Уәлиханов көшесінен батысқа қарай Панфилов көшесімен қиылысқа дейін, одан кейін Панфилов көшесінен оңтүстікке қарай Дулатов көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Дулатов көшесінен батысқа қарай Д. Бедный көшесімен қиылысқа дейін, одан кейін солтүстік-батысқа қарай Қозбағаров көшесіне дейін, бұдан әрі Қозбағаров көшесінен Беспаев көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Беспаев көшесінен оңтүстікке қарай Абай көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі шығысқа қарай Абай көшесі бойымен Бейбітшілік аралына көпірге шыққанға дейін, одан әрі батысқа қарай Ертіс өзенінің жағасымен.
I бағалау аймағының 2-учаскесінің шекарасы темір жол көпірінің Ертіс өзенінің сол жағасымен түйісу нүктесінен, одан әрі Ертіс өзенінің жағасымен оңтүстік-шығысқа қарай Селевин көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Селевин көшесінен оңтүстік-батысқа қарай Бозтаев көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Бозтаев көшесінен солтүстік-батысқа қарай айналма автомобиль жол айрығына дейін өтеді, одан әрі айналма автомобиль жолының шығыс шеңберінде теміржол жолына дейін, одан әрі солтүстікке қарай теміржол жолымен.

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Семей области Абай
Решение маслихата области Абай от 20 февраля 2024 года № 13/95-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 28 февраля 2024 года № 226-18
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан, маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Семей области Абай, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Абай
К. Сулейменов
Приложение 1 к решению
маслихата области Абай
от 20 февраля 2024 года
№ 13/95-VIII
Границы оценочных зон в городе Семей области Абай
Приложение 2 к решению
маслихата области Абай
от 20 февраля 2024 года
№ 13/95-VIII
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городе Семей области Абай
Номер зоны
Граница оценочной зоны
Поправочный коэффициент к базовой ставке платы за земельный участок
1
I
Зона характеризуется тремя чересполосными участками, участок 1 - центр правобережья, участок 2 - центр левобережья, участок 3 - микрорайон "Карагайлы".
Граница участка 1 оценочной зоны I проходит от точки соприкосновения железнодорожного моста с правым берегом реки Иртыш по железнодорожному пути на север до пересечения с улицей Кабанбай батыра, далее по улице Кабанбай батыра на юго-восток до пересечения с улицей Чехова, далее по улице Чехова на северо-восток до пересечения с улицей Жамакаева, далее по улице Жамакаева на юго-восток до пересечения с улицей Мухаметханова, после чего по улице Мухаметханова на юг до пересечения с улицей Кабанбай батыра, далее по улице Кабанбай батыра до пересечения с улицей Посмакова, далее по улице Посмакова на юг до пересечения с улицей Валиханова, далее по улице Валиханова на запад до пересения с улицы Панфилова, после по улице Панфилова на юг до пересечения с улицей Дулатова, далее по улице Дулатова на запад до пересения с улицей Д.Бедного, после на северо-запад до улицы Козбагарова, далее по улице Козбагарова до пересечения с улицей Беспаева, далее на юг по улице Беспаева до пересения с улицей Абая, далее на восток по улице Абая до выхода на мост к Бейбітшілік аралы, далее на запад по берегу реки Иртыш.
Граница участка 2 оценочной зоны I проходит от точки соприкосновения железнодорожного моста с левым берегом реки Иртыш, далее по берегу реки Иртыш на юго-восток до пересечения с улицей Селевина, далее по улице Селевина на юго-запад до пересечения с улицей Бозтаева, далее по улице Бозтаева на северо-запад до кольцевой автомобильной развязки, далее во восточной окружности кольцевой автомобильной развязки до железнодорожного пути, далее по железнодорожному пути на север.

І бағалау аймағының 3-учаскесінің шекарасы "Омбы-Майқапшағай" автожолынан "Силикат" ЖШС карьеріне шығысқа қарай техникалық автожолы бойынша шамамен 1890 метр, одан әрі оңтүстік-шығыс бойынша шамамен 880 метр, сәл оңтүстік-шығыстан кейін 1 Орманды көшесіне дейін, одан әрі 1 Орманды көшесінен өнеркәсіптік кәсіпорындар мен қоймаларға дейін, содан кейін оларды солтүстік жағынан "Омбы-Майқапшағай" автожолына, одан әрі "Омбы-Майқапшағай" автожолымен солтүстікке қарай айналдыра отырып.

Граница участка 3 оценочной зоны I от съезда с автомобильной дороги "Омск-Майкапчагай" на карьер ТОО "Силикат" на восток по технической автомобильной дороге порядка 1890 метров, далее по юго-восток порядка 880 метров, после немного юго-восточнее до улицы 1 Орманды, далее по улице 1 Орманды до промышленных предприятий и складов, огибая их с северной стороны до автодороги "Омск-Майкапчагай", далее по автомобильной дороге "Омск-Майкапчагай" на север.

2.00
2
II
Аймақ Ертіс өзенінің екі жағасында орналасқан екі жолақты учаскесімен сипатталады.
II бағалау аймағының 1-учаскесінің шекарасы Шугаев көшесі бойымен, автобус паркінің шекарасы бойынша оңтүстік-шығысқа қарай, оны шығыс жағынан "Гараж кооперативіне" дейін, одан әрі "Гараж кооперативі" бойынша оңтүстік-шығысқа және одан әрі солтүстік-батысқа қарай Красный пилщик көшесімен қиылысқа дейін, кейін Красный пилщик көшесінен солтүстік-шығысқа қарай Трусов көшесі, одан әрі Трусов көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай Силин көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Силин көшесінен солтүстік-шығысқа қарай Бегалин көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Бегалин көшесінен Челюскинцев көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі солтүстік-батысқа қарай тұрғын үй секторын айналып өтіп, Жангелдина көшесіне дейін, одан әрі солтүстікке, облыстық аурухана аумағын солтүстіктен және тұрғын үй секторын айналып өтіп, Қаржаубайұлы көшесіне дейін, одан әрі Қаржаубайұлы көшесінен оңтүстікке қарай Кутузов көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі Кутузов көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай Кутузов көшесіне дейін, одан әрі Деповская көшесі теміржол вокзалының теміржол жолдарын оңтүстік-шығысқа қарай теміржол тармағымен өнеркәсіптік аумақтарға дейін кесіп өтіп, одан әрі оларды батыс жағынан "Ескі зиратқа" дейін, содан кейін "Ескі зираттың" контуры бойымен айналып өтіп, оны батыс жағынан Ертіс өзенінің жағасына, одан әрі Ертіс өзенінің жағасынан батысқа қарай I бағалау аймағының 1-учаскесінің шекарасы, одан әрі І бағалау аймағының 1-учаскесінің батыс, солтүстік және шығыс шекаралары бойынша, одан әрі Ертіс өзенінің жағалауы мен солтүстік-батысқа қарай теміржол көпірінің қиылысынан жаңа көпірге дейін, одан кейін айналма жолдың батыс бөлігінің солтүстігіне қарай Гагарин көшесіне шыға отырып, одан әрі Гагарин көшесінен солтүстік-батысқа қарай Шугаев көшесімен қиылысқа дейін.
II бағалау аймағының 2-учаскесінің шекарасы "Аспалы жаңа көпірдің" Ертіс өзенінің сол жағасымен қиылысынан, одан әрі оңтүстік-шығысқа қарай I бағалау аймағы басталатын нүктеге дейін, бұдан әрі І бағалау аймағының оңтүстік шекарасы бойынша Селевин көшесінен Ертіс өзенінің жағасымен қиылысына дейін, одан әрі Ертіс өзенінің жағасымен өнеркәсіптік кәсіпорындарға дейін, оларды батыс жағынан айналып өтіп Әуезов даңғылынан оңтүстікке қарай автожол көшесімен параллель өтетін теміржол жолына дейін, одан әрі теміржол жолымен Рысқұлов көшесі және солтүстік-батысқа қарай Рысқұлов көшесі Глинки көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі солтүстікке қарай Би Боранбай көшесіне дейін, одан кейін шығысқа қарай Би Боранбай көшесінен Ертіс өзенінің жағасына дейін жаңа көпірге шығатын солтүстікке айналма жолға дейін.

2.00
2
II
Зона характеризуется двумя чересполосными участками, расположенными по обеим берегам реки Иртыш.
Граница участка 1 оценочной зоны II проходит по улице Шугаева, на юго-восток по границе автобусного парка, огибая его с восточной стороны до "Гаражного кооператива", далее по "Гаражному кооперативу" на юго-восток и далее на северо-запад до пересечения с улицей Красный пильщик, после по улице Красный пильщик на северо-восток до пересечения с улицей Трусова, далее по улице Трусова на юго-восток до пересечения с улицей Силина, далее по улице Силина на северо-восток до пересения с улицей Бегалина, далее по улице Бегалина до пересечения с улицей Челюскинцев, далее на северо-запад, огибая жилой сектор до улицы Джангильдина, далее на север, огибая территорию "Областной больницы" с севера и жилой сектор до улицы Каржаубайулы, далее по улице Каржаубайулы на юг до пересечения с улицей Кутузова, далее по улице Кутузова на юго-восток до улицы Деповская, далее пересекая железнодорожные пути железнодорожного вокзала на юго-восток по железнодорожной ветке до промышленных территорий, далее, огибая их с западной стороны до "Старого кладбища", после по контуру "Старого кладбища", огибая его с западной стороны до берега реки Иртыш, далее по берегу реки Иртыш на запад до граница участка 1 оценочной зоны I, далее по западной, северной и восточной границам участка 1 оценочной зоны I, далее от пересечения берега реки Иртыш и железнодорожного моста на северо-запад до нового моста, после на север западной части кольцевой развязки с выходом на улицу Гагарина, далее по улице Гагарина на северо-запад до пересечения с улицей Шугаева.
Граница участка 2 оценочной зоны II от пересечения "Нового навестного моста" с левым берегом реки Иртыш, далее на юго-восток до точки где берет начало оценочная зона I, далее по южной границе оценочной зоны I до пересечения улицей Селевина с берегом реки Иртыш, далее по берегу реки Иртыш до промышленных предприятий, огибая их с западной стороны на юг пересекая проспект Ауэзова до железнодорожного пути, идущего параллельно улице Автодорожная, далее по железнодорожному пути до переезда на улицу Рыскулова и на северо-запад по улице Рыскулова до пересечения с улицей Глинки, далее на север до улицы Би Боранбая, после на восток по улице Би Боранбая до кольцевой развязки на север с выходом на новый мост до берега реки Иртыш.

1.50
3
III
Аймаққа 4 жолақты учаске, 2-учаске Ертіс өзенінің оң жағалауында және 2-учаске сол жағалауында кіреді. 1-учаскесі – Контрольный кенті, Мирный кенті, Лодочный кенті, 1 шағын аудан, Айлақ және Затон аудандары, 2-учаскесі – Красный кордон, Энергетик, Ақсай, Верхнеберезовский, Дальный аудандары, Восточный кенті, Восточный кентінің сол жақ алабы, 3-учаскесі – Ұшақтар, Юность, Жоламан және Холодный ключ кенттері, 4-учаскесі – Нахаловка ауданы.
III бағалау аймағының 1-учаскесінің шекарасы "Строитель" профилакториясынан қаланың қалыптасқан шекарасы бойынша шығысқа қарай "Омбы-Майқапшағай" автожолына дейін, одан әрі тұрғын үй құрылысының шекарасы бойынша шығысқа қарай, тазарту құрылыстары мен "Мирный" алабының учаскелерін айналып өтіп, "Омбы-Майқапшағай" автомжолына дейін ішінара, одан әрі оңтүстік-шығысқа қарай, "Кожзавод" аумағын батыстан айналып өтеді, оңтүстік және шығыс жағынан Амбулаториялық тұйыққа дейін, одан әрі оңтүстік-шығысқа қарай ішінара Жангелдин көшесі бойымен Шугаев көшесімен қиылысына дейін, одан кейін оңтүстікке қарай ішінара Шугаева көшесі бойымен кәсіпорындардың аумағын батыс жағынан Шугаев және Гагарин көшесі қиылысына дейін, одан әрі Гагарин көшесі бойымен II бағалау аймағының 1-учаскесінің батыс шекарасы бойынша Ертіс өзенінің жағасына дейін, одан әрі Ертіс өзенінің жағасы мен қорғаныш бөгеті бойымен солтүстік-батысқа қарай су жолдары кәсіпорнының учаскесіне дейін, одан әрі шығысқа қарай қорғаныш бөгеті арқылы оның мұнай базасының аумағын айналып өтіп, одан кейін солтүстік-батысқа қарай жағалау бойымен және тұрғын үй құрылысының ішінара контуры бойынша "Профилакторияға" дейін темір жол желісімен, одан әрі солтүстікке қарай Клубный тұйық көшесіне дейін.
III бағалау аймағының 2-учаскесінің шекарасы тұрғын үй құрылыстарынан солтүстік шекарада 648 км-ге, тұрғын үй құрылысының контуры бойынша оңтүстікке және оңтүстік-шығысқа қарай "Құс фабрикасының" аумағына дейін, оның аумағын батыс жағынан оңтүстікке қарай, одан кейін батысқа қарай тұрғын үй құрылысының контуры бойынша оңтүстікке қарай Восточный кенті және "Восточный левый" алабына дейін, бұдан әрі қолданыстағы тұрғын үй құрылысының контуры бойынша Водный кентіне апаратын автомобиль жолына дейін өтеді, одан әрі шығысқа қарай сол жолмен "Восточный левый" және "Восточный правый" алабтарының Шығыс көшесіне дейін бөліп, одан кейін көше бойымен шығыс оңтүстікке қарай Ертіс өзенінің жағасына дейін, одан әрі солтүстік-батысқа қарай Ертіс өзенінің жағасымен "Ескі зиратпен" тұйыққа дейін, одан кейін зираттың батыс шекарасымен солтүстікке қарай II бағалау аймағының 1-учаскесінің солтүстік шекарасына дейін, одан әрі солтүстік-батысқа қарай Қаржаубайұлы көшесіне дейін, одан әрі Қаржаубайұлы көшесімен солтүстікке және батыс, солтүстік-батысқа қарай тұрғын үй құрылысының контуры бойынша 1 Орманды көшесіне дейін, одан кейін солтүстік-шығысқа қарай 1 Орманды көшесі бойымен және Лесная көшесі кіреберісінде, Горный кіреберісінде, Бурабай кіреберісінде, Краснокордонная көшесі тұрғын үй құрылысының контуры бойынша, Северная көшесімен 648 шақырым тұрғын үй құрылысына дейін.

1.50
3
III
Зона включает в себя 4 чересполосных участка, 2 на правом берегу реки Иртыш и 2 на левом берегу.
Участок 1 – район посҰлок Контрольный, посҰлок Мирный, посҰлок Лодочный, 1 микрорайон, районы Пристань и Затон, участок 2 – районы Красный кордон, Энергетик, Аксай, Верхнеберезовский, Дальней, посҰлок Восточный, левый массив посҰлка Восточный, участок 3 – посҰлки Ұшақтар, Юность, Жоламан и Холодный ключ, участок 4 – район Нахаловка.
Граница участка 1 оценочной зоны III проходит от профилактория "Строитель" на восток по сформированной границе города до автодороги "Омск-Майкапчагай", далее по границе жилой застройки на восток, огибая участки очистных сооружений и массива "Мирный" до автомобильной дороги "Омск-Майкапчагай" частично по ней, далее на юго-восток, огибая территорию "Кожзавода" с западной, южной и восточной сторон до переулка Амбулаторный, далее на юго-восток частично по улице Джангильдина до пересечения с улицей Шугаева, после чего на юг частично по улицы Шугаева, огибая территорию предприятий с западной стороны до пересения улиц Шугаева и Гагарина, далее по улице Гагарина по западной границе участка 1 оценочной зоны II до берега реки Иртыш, далее по берегу реки Иртыш и защитной дамбе на северо-запад до участка предприятия водных путей, далее на восток по защитной дамбе до ее пересечения с железнодорожной линией, далее по железнодорожному пути на север до переулка Клубный, огибая территорию "Нефтебазы", после чего на северо-запад по набережной и частично контуру жилой застройки до "Профилактория".
Граница участка 2 оценочной зоны III проходит от жилых строений на 648 км. на северной границе, на юг и юго-восток по контуру жилой застройки до территории "Птицефабрики", огибая ее территорию с западной стороны на юг, после чего на запад по контуру жилой застройки на юг до посҰлка Восточный, далее по контуру существующей жилой застройки посҰлка Восточный и массива "Восточный левый" до автомобильной дороги ведущей на посҰлок Водный, далее по этой же дороге на восток отделяя массивы "Восточный левый" и "Восточный правый" до улицы Шыгыс, после чего по улицы Шыгыс на юг до берега реки Иртыш, далее на северо-запад по берегу реки Иртыш до створа со "Старым кладбищем", после чего на север по западной границе кладбища на север до северной границы участка 1 оценочной зоны II, далее на северо-запад до улицы Каржаубайулы, далее по улицы Каржаубайулы на север и северо-запад по контуру жилой застройки до улицы 1 Орманды, после чего на северо-восток по улице 1 Орманды и контуру жилой застройки на заезде улицы Лесной, заезде Горный, заезде Боровой, улицы Краснокордонная, улицы Северная до жилой застройки на 648 километре.

III бағалау аймағының 3-учаскесінің шекарасы Саржал көшесі мен "Семей-Знаменка" автожолының солтүстік-шығысқа қарай осы автожол арқылы "Ока" гараж кооперативіне дейін, "Ока" гараж кооперативінің батыс бөлігінен теміржол желісі бойынша оңтүстік-шығысқа қарай, II бағалау аймағының 2-учаскесінің оңтүстік шекарасымен Әуезов даңғылына дейін өтеді, содан кейін тұрғын үй құрылысының контуры бойынша оңтүстік-шығысқа қарай Краснознаменная көшесіне дейін, одан әрі оңтүстікке қарай Краснознаменная көшесінен "Кирпичный" заут көшесіне дейін, одан әрі солтүстікке қарай Жоламан және Холодный ключ кентттері тұрғын үй құрылысының контуры бойынша 23-252-054 есептік тоқсан шекарасына дейін, Лебаев көшесіне дейін, одан кейін Лебаев көшесінен солтүстік-батысқа қарай 1,5 км, одан әрі тұрғын үй құрылысының контуры бойынша оны әуежай аумағынан ең оңтүстік Юность тұйығына дейін "Семей-Қарауыл" автожолына дейін, бұдан әрі осы автожол бойынша солтүстікке қарай Саржал көшесіне дейін 300 метрге жуық, одан кейін Саржал көшесінің бастапқы нүктеге дейін бөліп тұрады.

Граница участка 3 оценочной зоны III проходит от пересения улицы Саржал и автодороги "Семей-Знаменка" на северо-восток по данной автодороге до гаражного кооператива "Ока", от западной части гаражного кооператива "Ока" по железнодорожной линии на юго-восток, по южной границе участка 2 оценочной зоны II до проспекта Ауэзова, после чего по контуру жилой застройки на юго-восток до улицы Краснознаменная, далее на юг по улицы Краснознаменная до улицы Кирпичный завод, далее на север по контуру жилой застройки посҰлка Жоламан и Холодный ключ до границы учетного квартала 23-252-054 до улицы Лебаева, после чего по улице Лебаева на северо-запад 1.5 км, далее по контуру жилой застройки отделяя ее от территории аэропорта до самого южного переулка Юности по нему до автодороги "Семей-Карауыл", далее порядка 300 метров по данной автодороге на север до улицы Саржал, после чего по улицы Саржал до начальной точки.

ІІІ бағалау аймағының 4-учаскесінің шекарасы шеткі солтүстік-батыс учаскесінен шығысқа қарай Центральная көшесіне параллель өтетін жыраның табиғи шекарасы бойынша шығысқа қарай Созидательная көшесімен қиылысқа дейін, одан әрі оңтүстікке қарай Созидательная көшесімен шамамен 750 метр, одан әрі шығысқа қарай тұрғын үй құрылысының алабының шекарасы бойынша Ертіс өзенінің жағасына дейін, одан әрі Ертіс өзенінің жағасы бойымен оңтүстік-шығыс "Жаңа аспалы көпір" Ертіс өзенімен түйіскенге дейін, одан әрі оңтүстікке қарай айналма жол бойымен одан әрі батысқа қарай Би Боранбай көшесі бойымен, Би Боранбай және Созидательная көшесі қиылысында өндірістік объектілерге дейін, одан кейін солтүстікке қарай Созидательная көшесі бойымен, шамамен 440 метрді құрайды, одан әрі батысқа қарай "Бобровка" саяжай алабының шекарасына дейін, содан кейін солтүстікке терек кіргенге дейін, содан кейін солтүстікке қарай "Бобровка" алабының шекарасы бойынша бастапқы нүктеге дейін.

Граница участка 4 оценочной зоны III от крайнего северо-западного участка по улице Центральная на восток по естественной границе оврага, идущего параллельно улице Центральная до пересечения с улицей Созидательная, далее на юг по улице Созидательная порядка 750 метров, далее на восток по границе массива жилой застройки до берега реки Иртыш, далее по берегу реки Иртыш на юго-восток до соприкосновения "Нового навесного моста" с рекой Иртыш, далее на юг по кольцевой развязке далее на запад по улицы Би Боранбая, до производственных объектов на пересечении улиц Би Боранбая и Созидательной, после чего на север по улицы Созидательная порядка 440 метра, далее на запад по свободной от застройки территории до границы дачного массива "Бобровка", после чего на север до заезда "Тополиный", далее так же на север по границе массива "Бобровка" до начальной точки.

1.10
4
IV
Аймақ бас жоспарды өзектендіруді дамытуды ескере отырып, әзірленген егжей-тегжейлі жоспарлау жобасының шекарасына сәйкес, 4 жолақты учаскеден, 1-учаскесі – "Степной" кенті, 2-учаскесі – Мұрат кенті бас жоспарды өзектендіруді дамытуды ескере отырып, 3-учаскесі – Жарқын ауылы және "Жібек жолы" тұрғын алабы бас жоспарды өзектендіруді дамытуды ескере отырып, 4-учаскесі – Водный кенті және Восход кенті, сондай-ақ "Малая Актюба" тұрғын алабынан қалыптастырылды.
IV бағалау аймағының 1-учаскесінің шекарасы Степной кенті шекараларына сәйкес шығыста, оңтүстікте және солтүстікте, әзірленген егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын (құрылыс эскизі) ескеріле отырып, өзектендірілген бас жоспардың негізгі сызбасында көрсетілген, батыста қаланың қалыптасқан шекарасы бойынша өтеді.
IV бағалау аймағының 2-учаскесінің шекарасы Мұрат кенті шекараларына сәйкес бас жоспардың негізгі сызбасында көрсетілген, әзірленген егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын (құрылыс эскизі) ескеріле отырып өзектендірілген.
IV бағалау аймағының 3-учаскесінің шекарасы қаланың қалыптасқан шекарасы бойынша оңтүстік және шығыс бөліктерінде, солтүстігінде, ішінара Ертіс өзенінің жағасында, № III бағалау аймағының 4-учаскесінің батыс шекарасында және "Жібек Жолы" тұрғын алабының шекарасында, әзірленген егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын (құрылыс эскизі) ескеріле отырып, өзектендірілген бас жоспардың негізгі сызбасында көрсетілген.
IV бағалау аймағының 4-учаскесінің шекарасы Автодромная көшесі Водный кентінің батыс және солтүстік бөлігі бойынша, одан әрі солтүстікке тұрғын үй құрылысы шекарасы бойынша қаланың қалыптасқан шекарасына дейін, одан әрі қаланың қалыптасқан шекарасы бойынша жобаланатын ЖЭО учаскесіне дейін, оны солтүстік, батыс және оңтүстік жақтарынан, одан әрі оңтүстік-шығысқа қарай ішінара қалыптасқан шекара бойынша өтеді одан кейін оңтүстікке және одан әрі батысқа қарай тұрғын үй құрылысының шекарасы бойынша орман қоры мен өнеркәсіптік кәсіпорындардың жерлерін солтүстік жағынан Автодромная көшесінің бастапқы нүктесіне дейін айналып өтеді.

1.10
4
IV
Зона сформирована из 4 чересполосных участков, участок 1 – посҰлок "Степной", с учетом развития актуализации генерального плана, участок 2 – посҰлок Мурат с учетом развития актуализации генерального плана, участок 3 – село Жаркын и жилой массив "Жибек жолы" с учетом развития актуализации генерального плана, участок 4 – посҰлок Водный и посҰлок Восход, а также жилой массив "Малая Актюба", согласно границ разработанного проекта детальной планировки
Граница участка 1 оценочной зоны IV проходит на востоке, юге и севере, согласно границ посҰлок Степной, указанных на основном чертеже генерального плана, актуализированного с учетом разработанных проекта детальной планировки (эскиз застройки), на западе по сформированной границе города.
Граница участка 2 оценочной зоны IV проходит, согласно границ посҰлка Мурат, указанных на основном чертеже генерального плана, актуализированного с учетом разработанных проекта детальной планировки (эскиз застройки).
Граница участка 3 оценочной зоны IV проходит в южной и восточной частях по сформированной границе города, на севере, частично по берегу реки Иртыш, на западе границе участка 4 оценочной зоны № III и границе жилого массива "Жибек Жолы", указанных на основном чертеже генерального плана, актуализированного с учетом разработанных проекта детальной планировки (эскиз застройки).
Граница участка 4 оценочной зоны IV проходит от улицы Автодромная по западной и северной части посҰлка Водный, далее на север по границе жилой застройки до сформированной границы города, далее по сформированной границе города до участка проектируемой ТЭЦ, огибая его с северной, западной и южной сторон, далее на юго-восток, частично по сформированной границе города, после чего на юг и далее на запад по границе жилой застройки, огибая земли лесного фонда и промышленные предприятия с северной стороны до начальной точки по улицы Автодромная.

0.90
5
V
"Мирный", "Водный", "Бобровка", "Согра", "остров Большой" саяжай алабтарының жолақты учаскелерін қамтиды, олардың қала шекарасында тұрғын үй құрылысынада ауыстыру әзірленген егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын (құрылыс эскизі) ескеріле отырып өзектендірілген бас жоспардың негізгі сызбасында көзделмеген, олардың шекаралары қолданыстағы саяжай құрылыстарының шекаралары бойынша қалыптасқан.
0.75
6
VI
Аймақ өнеркәсіптік кәсіпорындар шоғырланған аудандарды, басқа өндірісті қамтиды.
Оң жағалауда бұл: 1-бөлім – "Мирный" су жинау шекарасы бойынша солтүстік бөлігі, "Эйкос" ЖШС учаскелері, "Силикат" ЖШС құм карьерінің шекарасы бұдан әрі оңтүстікке қарай III бағалау аймағының 3-учаскесіне дейін, одан әрі оны солтүстік, батыс және оңтүстік жақтарынан оңтүстікке және одан әрі батысқа және солтүстікке бұрын сипатталғандай айналып өту III бағалау аймағының 2-учаскесінің, 2-учаскесінің шекарасы № 2 бағалау аймағы, № III бағалау аймағының 1-учаскесі бастапқы нүктеге дейін, оның ішінде солтүстік өнеркәсіптік торап, "Мирный" су тартқышы, Красный пилщик ауданы, автобус паркі, бұрынғы "Газ аппаратурасы зауыты", "Силикат зауыты", 2 учаскесі іргелес аумағы бар "Құс фабрикасының" ауданы болып табылады, 3-учаскеге "Жүк ауласы" мен "Таймас" ауданы кіреді, 4-учаскеге ЖЭО салуды жоспарлап отырмыз, 5-учаскеге батыс өнеркәсіптік торап аумағы, әуежай аумағы және оған іргелес аумақ, № 18 электр қосалқы станциясы кіреді.
0.65
7
VII
Аймақ қала шетіндегі орман қоры жерінің негізгі бөлігінен, қылқан жапырақты орманның бір бөлігінен, орман белдеулерінен, жапырақты екпелер мен бұталардан, сондай-ақ Ертіс өзеніндегі Бейбітшілік аралынан (остров Полковничий) және басқа да шағын аралдардан құралған.
0.60

0.90
5
V
Зона включает в себя чересполосные участки существующих дачных массивов "Мирный", "Водный", "Бобровка", "Согра", "остров Большой", в границе города, перевод которых в жилой застройке не предусмотрен основным чертежом генерального плана, актуализированного с учетом разработанных проекта детальной планировки (эскиз застройки), границы их сформированы по границам существующих дачных строений.
0.75
6
VI
Зона включает в себя районы с сосредоточением промышленных предприятий, иного производства.
На правом берегу это: участок 1 – северная часть по границе водозабора "Мирный", участков ТОО "Эйкос", границе песчаного карьера ТОО "Силикат", далее на юг до участка 3 оценочной зоны III, далее огибая ее с северной, западной и южной сторон на юг и далее на запад и север по ранее описанным граница участка 2 оценочной зоны III, участка 2 оценочной зоны № 2, участка 1 оценочной зоны № III до начальной точки, включая в себя северный промышленный узел, водозабор "Мирный", район "Красный пильщик", автобусный парк, бывший "Завод газовой аппаратуры", "Силикатный завод", участок 2 представляет собой район "Птицефабрики" с прилегающей территорией, участок 3 включает в себя "Грузовой двор" и район "Таймаса", участок 4 это территория планируем к строительству ТЭЦ, участок 5 самый обширный включает в себя территорию западного промышленного узла, территорию аэропорта и прилегающей территории, электрическую подстанцию № 18.
0.65
7
VII
Зона сформирована из основной части земли лесного фонда на окраине города, часть хвойного леса, лесополосы, лиственные насаждения и кустарники, а также "Бейбітшілік аралы" (остров Полковничий) и другие малые острова на реке Иртыш.
0.60