Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 31 наурыздағы № 66 "Абай облысында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы" қаулысына өзгерістер еңгізу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2024 жылғы 26 тамыздағы № 162 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 29 тамызда № 318-18 болып тіркелді
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Абай облысында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы" Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 31 наурыздағы № 66 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37-18 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Абай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Әкімдіктің осы қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
Абай облысы әкімдігінің
2024 жылғы 26 тамыздағы
№ 162 қаулысына
қосымша
Абай облысы әкімдігінің
2023 жылғы "31" наурыздағы
№ 66 қаулысымен
бекітілген
Абай облысында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ ақшалай сыйақының мөлшері
Көтермелеудiң түрлерi
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу түрлері:
1) Құрмет грамотасы;
2) Алғыс хат;
3) Ақшалай сыйақы.
Көтермелеудің тәртібі
2. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн Абай облысы әкімдігімен құрылған қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын, қылмыстардың алдын алуға және ашуға ықпал еткен азаматтарды көтермелеу жөніндегі комиссия (бұдан әрi – Комиссия) қарайды.
3. Қоғамдық тәртіпті сақтауда, қылмыстардың алдын алуда және жолын кесуде белсенді қолдау көрсеткен азаматтарды көтермелеу туралы ұсыныстарды Комиссияға қарауға "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Абай облысының Полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Полиция департаменті) ұсынады. Сол азамат наградтауға тоқсан ішінде бір реттен артық ұсыныла алмайды.

О внесении изменений в постановление акимата области Абай от 31 марта 2023 года № 66 "Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в области Абай"
Постановление акимата области Абай от 26 августа 2024 года № 162. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 29 августа 2024 года № 318-18
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай от 31 марта 2023 года № 66 "Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в области Абай" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37-18) следующие изменения:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима области Абай" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Абай.
4. Настоящее постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
Приложение к постановлению
акимата области Абай
от 26 августа 2024 года
№ 162
Утвержден постановлением
акимата области Абай
от "31" марта 2023 года
№ 66
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в области Абай
Виды поощрения
1. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, являются:
1) Почетная грамота;
2) Благодарственное письмо;
3) Денежное вознаграждение.
Порядок поощрения
2. Вопросы поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, рассматриваются комиссией по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений (далее – Комиссия) создаваемой акиматом области Абай.
3. Предложения по поощрению граждан, оказавших активное содействие в охране общественного порядка, предупреждении и пресечении преступлений, на рассмотрение Комиссии вносит государственное учреждение "Департамент полиции области Абай Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – Департамент полиции). Один и тот же гражданин не может представляться к награждению более одного раза в течение квартала.

4. Комиссия қабылдайтын шешiм көтермелеу үшiн негiз болып табылады, оның отырыстары тоқсан сайын және тиісті тоқсанның соңғы айының соңғы онкүндігінде өткізіледі.
5. Комиссия жеті адамнан тұрады:
Абай облысы әкімі аппараты басшысының құқық қорғау органдарымен өзара іс – қимыл мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары – комиссия төрағасы;
Абай облысы Полиция департаментінің жергілікті полиция қызметінің ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспекторы – комиссия төрағасының орынбасары;
Абай облысы әкімі аппаратының құқық қорғау органдарымен жұмыс бөлімі басшысы – комиссия мүшесі;
Абай облысы ішкі саясат басқармасының басшысы – комиссия мүшесі;
Абай облысы экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы – комиссия мүшесі;
Абай облысы қаржы басқармасының басшысы – комиссия мүшесі;
Абай облысы мәслихатының депутаты – комиссия мүшесі.
6. Комиссия отырысы төрағамен бірге оның жұмысына кемінде төрт адам қатысқан кезде заңды болып танылады. Шешім көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші болып табылады. Шешім комиссия төрағасы қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
7. Көтермелеу түрiн, соның iшiнде ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушінің қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн ескере отыра, Комиссия белгiлейдi.
8. Комиссия отырысының хаттамасына отырыстан кейін үш күн ішінде қол қойылады.
9. Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын, қылмыстардың алдын алуға және жолын кесуге ықпал еткен азаматтарды көтермелеу хаттамаға қол қойылғаннан кейін бір ай ішінде жүргізіледі.
10. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесi үшін азаматтарға құрмет грамотасын, алғыс хатты, ақшалай сыйақы беруді Полиция департаменті салтанатты түрде жүзеге асырады.
Ақшалай сыйақының мөлшерi
11. Ақшалай сыйақының мөлшерi комиссиямен белгіленеді және ол 10 еселік айлық есептiк көрсеткiштен аспайды.
12. Ақшалай сыйақыны төлеу Полиция департаментінің бюджет қаражаты есебінен жүргiзіледi.
13. Ақшалай сыйақыны төлеу үшiн Комиссия қабылдайтын шешiмге сәйкес, қосымша Полиция департаменті бастығының бұйрығы шығарылады.
14. Көтермелеуге ақы төлеуге қаражат Полиция департаменті шығыстарының құрамында жеке бағдарламамен көзделеді.

4. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией, заседания которой проводятся ежеквартально в последнюю декаду последнего месяца соответствующего квартала.
5. Комиссия состоит из семи человек:
заместителя руководителя аппарата акима области Абай, курирующего вопросы взаимодействия с правоохранительными органами – председатель комиссии;
старшего инспектора по особым поручениям управления местной полицейской службы департамента полиции области Абай – заместитель председателя комиссии;
руководителя отдела по работе с правоохранительными органами – аппарата акима области Абай – член комиссии;
руководителя управления внутренней политики области Абай – член комиссии;
руководителя управления экономики и бюджетного планирования области Абай – член комиссии;
руководителя управления финансов области Абай – член комиссии;
депутата маслихата области Абай – член комиссии.
6. Заседание Комиссии признается правомочным при участии в ее работе не менее четырех человек вместе с председателем. Решение принимается большинством голосов. В случае равенства голосов решающим является голос председателя. Решение оформляется протоколом, подписываемым председателем комиссии.
7. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
8. Протокол заседания Комиссии подписывается в течение трех дней после заседания.
9. Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений производится в течение месяца после подписания протокола.
10. Вручение почетной грамоты, благодарственного письма, денежного вознаграждения гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется Департаментом полиции в торжественной обстановке.
Размер денежного вознаграждения
11. Размер денежного вознаграждения устанавливается комиссией и не превышает 10 кратного месячного расчетного показателя.
12. Выплата денежного вознаграждения производится за счет средств бюджета Департамента полиции.
13. Для выплаты денежного вознаграждения дополнительно издается приказ начальника Департамента полиции согласно решению, принятому Комиссией.
14. Средства на выплату поощрений предусматриваются в составе расходов Департамента полиции отдельной программой.