"Жамбыл облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2020 жылғы 1 шілдедегі № 148 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2024 жылғы 3 маусымдағы № 141 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 5 маусымда № 5210-08 болып тіркелді
Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жамбыл облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2020 жылғы 1 шілдедегі № 148 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4665 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жамбыл облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінде:
реттік нөмірлері 206, 665-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 61-1, 61-2, 61-3, 61-4, 61-5-жолдармен толықтырылсын:
"
61-1.
Мүрделітөбе обалы қорымы (I-VI ғғ.)
археология
Абай ауылынан 700 метр батыс бағытта орналасқан
61-2.
Бөбек обасы (ерте темір дәуірі)
археология
Көктал ауылынан солтүстік-батыс бағытта 4,5 шақырым қашықтықта орналасқан
61-3.
Оба (ерте темір дәуірі)
археология
Жібек жолы ауылының солтүстік-батысында 1 шақырым қашықтықта, Базарбай ауылына барар тас жолдың сол жағында орналасқан
61-4.
Мәмбеттөбе обалары (ерте темір дәуірі)
археология
Абай ауылынан 2 шақырым оңтүстік-шығыс бағытта, ауыл жолынан 20 метр қашықтықта орналасқан
61-5.
Төрткүл (IX-XII ғғ.)
археология
Ақжар ауылының солтүстік-батысында 8,5 шақырым қашықтықта орналасқан
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 348-1-жолмен жолмен толықтырылсын:
"
348-1.
Жауғаш батыр ескерткіші 2006 жыл
монументтік өнер құрылысы
Меркі ауылы, Ә. Исмаилов көшесі, № 167А үйде орналасқан
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 712, 713, 714, 715, 716, 717-жолдармен толықтырылсын:
"
712.
Төле би ескерткіші 2013 жыл
монументтік өнер құрылысы
Төле би даңғылы мен Желтоқсан көшесінің қиылысында орналасқан
713.
"Қазақ хандығына 550 жыл" монументі 2015 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тәуке хан көшесінің бойында орналасқан
714.
"Әулиеата" ескерткіші 2019 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ә. Жангелдин көшесінде "Тектұрмас" этно-тарихи кешенінде орналасқан
715.
"Biz birgemiz" монументі 2020 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл даңғылы бойында орналасқан
716.
"Қазақ халқына мың алғыс" монументі 2020 жыл
монументтік өнер құрылысы
Төле би даңғылы мен Сыпатай батыр көшесінің қиылысында орналасқан

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жамбылской области от 1 июля 2020 года № 148 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 3 июня 2024 года № 141. Зарегистрированы Департаментом юстиции Жамбылской области 5 июня 2024 года № 5210-08
Акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Жамбылской области от 1 июля 2020 года № 148 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4665) следующие изменения и дополнения:
в Государственном списке памятников истории и культуры местного значения Жамбылской области, утвержденном указанным постановлением:
исключить строки с порядковыми номерами 206, 665;
дополнить строками с порядковыми номерами 61-1, 61-2, 61-3, 61-4, 61-5 следующего содержания:
"
61-1.
Курганный могильник Мурделитобе (I-VI вв.)
археология
расположен в 700 метрах западнее села Абай
61-2.
Могильник Бобек (ранний железный век)
археология
расположен на расстоянии в 4,5 километра к северо-западу от села Көктал
61-3.
Могильник (ранний железный век)
археология
расположен на расстоянии в 1 километр северо-западнее села Жібек жолы, слева от трассы в село Базарбай
61-4.
Могильники Мамбеттобе (ранний железный век).
археология
расположены на расстоянии в 2 километра к юго-востоку от села Абай, в 20 метрах от сельской дороги
61-5.
Торткуль (IX-XII вв.)
археология
расположен на расстоянии в 8,5 километра северо-западнее села Ақжар
";
дополнить строкой с порядковым номером 348-1 следующего содержания:
"
348-1.
Памятник Жаугаш батыру 2006 год
сооружение монументального искусства
расположен в селе Мерке по улице Ә. Исмаилова, дом № 167А
";
дополнить строками с порядковыми номерами 712, 713, 714, 715, 716, 717 следующего содержания:
"
712.
Памятник Толе би 2013 год
сооружение монументального искусства
расположен на пересечении проспекта Төле би и улицы Желтоқсан
713.
Монумент "550 лет Казахскому ханству" 2015 год
сооружение монументального искусства
расположен по улице Тәуке хана
714.
Памятник "Аулиеата" 2019 год
сооружение монументального искусства
расположен по улице Ә. Жангелдина в этно-историческом комплексе "Тектурмас"
715.
Монумент "Biz birgemiz" 2020 год
сооружение монументального искусства
расположен по проспекту Жамбыла
716.
Монумент "Қазақ халқына мың алғыс" 2020 год
сооружение монументального искусства
расположен на пересечении проспекта Төле би и улицы Сыпатай батыра

717.
Ерте ислам дәуірінің мешіті (IX-XII ғғ.) және Керуен сарайы (VIII-XII ғғ.)
археология
Төле би даңғылы № 35а үйде орналасқан
".
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының әкімі Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі

717.
Мечеть эпохи раннего ислама (ІХ-ХІІ вв.) и Караван сарай (VIII-XII вв.)
археология
расположены по улице Төле би, дом № 35а
".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жамбылской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской области Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан