Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2024 жылғы 13 тамыздағы № 50/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 19 тамызда № 6634-09 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы", "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің тізімін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2020 жылғы 17 қарашасындағы № 73/01 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6094 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3."Қарағанды облысының мәдениет, архивтер және құжатама басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Булекпаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қарағанды облысының
әкімдігінің 2024 жылғы
"13" тамызындағы

Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области
Постановление акимата Карагандинской области от 13 августа 2024 года № 50/01. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 19 августа 2024 года № 6634-09.
В соответствии c Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", "О правовых актах" Карагандинской областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный список памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление Карагандинского областного акимата от 17 ноября 2020 года № 73/01 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6094).
3. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Булекпаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры
и информации Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
Карагандинской области
от "13" августа 2024 года

Қарағанды 2-суэлектростанциясынан (әрі қарай СЭС-2) ОШ-қа 5 шм жерде
4.
Топар 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Топар кентінің аймағында
5.
Топар 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Топар кентінен оңтүстік-батысқа (әрі қарай ОБ) 0,2 шм жерде
6.
Жартас қорымы, ЕТҒ
археология
"Жартас" сауықтыру орнынансолтүстік-шығысқа (әрі қарай СШ) 0,6 шм жерде
7.
Восход қорымы, ЕТҒ
археология
"Жартас" сауықтыру орнынан 0,7 шм жерде
8.
Көксу қорымы, ЕТҒ
археология
"Жартас" сауықтыру орнынанОБ-қа 2 шм жерде
9.
Көксу 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Юбилейный селосынан ОШ-қа 7,5 шм жерде
10.
Құлаайғыр қорымы, ортағасыр
археология
Құлаайғыр селосынан 4,5 шм жерде
11.
Көксу қорғаны, ЕТҒ
археология
Көксу селосынан солтүстікке (әрі қарай С) 2 шм жерде, "Жартас" сауықтыру орнынанОБ-қа 2 шм жерде
12.
Южный қорғаны, ЕТҒ
археология
Топар кентінен оңтүстік-оңтүстік-шығысқа (әрі қарай ООШ) 12 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 2,5 шм жерде, Южный кентінен солтүстік-батысқа (әрі қарай СБ) 7 шм жерде
13.
8-ші ауыл 1 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
8-ші ауыл селосынан оңтүстікке (әрі қарай О) 4 шм жерде
14.
Захаровка қорымы, ЕТҒ
археология
Ақмешіт селосынан ОБ-қа 3 шм жерде, Есенгелді селосынан С 7 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, арнадан 200 м жерде
15.
Құлаайғыр 1 қорымы, ортағасыр
археология
Құлаайғыр селосынан СБ-қа 2 шм жерде, Топар кентінен ОШ-қа 10 шм жерде
16.
Қарабас тұрағы, тас дәуірі
археология
Абай қаласынан ОШ-қа 5 шм жерде
17.
Самарка қорымы,ЕТҒ
археология
Самарка селосынан ОШ-қа 6 шм жерде, Изумрудный селосынан оңтүстік-оңтүстік-батысқа (әрі қарай ООБ) 3 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
18.
Самарка 1 қорымы,ЕТҒ
археология
Самарка селосынан О-ке 7,7 шм жерде, Изумрудный селосынан ОБ-қа 4,5 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
19.
Самарка 2 қорымы,ЕТҒ
археология
Самарка селосынан О-ке 8 шм жерде, Изумрудный селосынан ООБ-қа 5 шм жерде
20.
Шерубай-Нұра қорымы, ортағасыр
археология
Южный кентінен СБ-қа 8 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОШ-қа 0,3 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
21.
Шерубай-Нұра 1 қорымы, ортағасыр
археология
Южный кентінен СБ-қа 7,5 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОШ-қа 0,5 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
22.
Южный қорымы, ЕТҒ
археология
Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 6 шм жерде, Южный кентіненСШ-қа 2 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
23.
Южный 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Южный кентінен батысқа (әрі қарай Б) 2,5 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 7 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
24.
Южный 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 6 шм жерде, Южный кентінен солтүстік-батыс-батысқа (әрі қарай СББ) 2,5 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
25.
Южный 3 қорымы, ЕТҒ
археология

в 5км к ЮВ от Карагандинской гидроэлектростанции-2 (далее ГРЭС-2)
4.
Могильник Топар 1, РЖВ
археология
на территории поселка Топар
5.
Могильник Топар 2, РЖВ
археология
в 0,2 км к юго-западу (далее ЮЗ) от поселка Топар
6.
Могильник Жартас, РЖВ
археология
в 0,6 км к северо-востоку (далее СВ) от санатория "Жартас"
7.
Могильник Восход, РЖВ
археология
в 0,7 км от санатория "Жартас"
8.
Могильник Коксу, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от санатория "Жартас"
9.
Могильник Коксу 1, РЖВ
археология
в 7,5 км к ЮВ от села Юбилейный
10.
Могильник Кулаайгыр, средневековье
археология
в 4,5 км от села Кулаайгыр
11.
Курган Коксу, РЖВ
археология
в 2 км к северу (далее С) от села Коксу, в 2км к ЮЗ от санатория "Жартас"
12.
Курган Южный, РЖВ
археология
в 12км к юго-юго-востоку (далее ЮЮВ) от поселка Топар, в 2,5 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 7км к северо-западу (далее СЗ) от поселка Южный
13.
Могильник 8-й аул 1, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 4 км к югу (далее Ю) от села 8-й аул
14.
Могильник Захаровка, РЖВ
археология
в 3км к ЮЗ от села Акмечеть, в 7км к С от села Есенгельды, на левом берегу реки Нуры в 200м от русла
15.
Могильник Кулаайгыр 1, средневековье
археология
в 2 км к СЗ от села Кулаайгыр, в 10км к ЮВ от поселка Топар
16.
Стоянка Карабас, эпоха камня
археология
в 5 км к ЮВ от города Абай
17.
Могильник Самарка, РЖВ
археология
в 6км к ЮВ от села Самарка, в 3км к юго-юго-западу (далее ЮЮЗ) от села Изумрудный, левый берег реки Нура
18.
Могильник Самарка 1, РЖВ
археология
в 7,7 км Ю села Самарка, в 4,5км к ЮЗ от села Изумрудный, левый берег реки Нура
19.
Могильник Самарка 2, РЖВ
археология
в 8км к Ю от села Самарка, в 5км к ЮЮЗ от села Изумрудный
20.
Могильник Шерубай-Нура, средневековье
археология
в 8 км к СЗ от поселка Южный, в 0,3 км к ЮВ от железнодорожной станции Шерубай-Нура,на правом берегу реки Нура
21.
Могильник Шерубай-Нура 1, средневековье
археология
в 7,5 км к СЗ от поселка Южный, в 0,5 км к ЮВ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, на правом берегу реки Нура
22.
Могильник Южный, РЖВ
археология
в 6км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 2км к СВ от поселка Южный, на левом берегу реки Нура
23.
Могильник Южный 1, РЖВ
археология
в 2,5 км к западу (далее З) от поселка Южный, в 7 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, левый берег реки Нура
24.
Могильник Южный 2, РЖВ
археология
в 6км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 2,5км к северо-западу-западу (далееСЗЗ) от поселка Южный, на левом берегу реки Нура
25.
Могильник Южный 3, РЖВ
археология

Топар кентінен О-ке 12 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 4 шм жерде, Южный кентінен СБ-қа 2 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
26.
Есенгелді қорымы,ЕТҒ
археология
Есенгелді селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
27.
Есенгелді қонысы, қола дәуірі
археология
Есенгелді селосынан ООШ-қа 3 шм жерде, Есенгелді қорымы мен Нұра өзенінің құйылысы аралығы
28.
Есен қорымы, қола дәуірі
археология
8 ауыл селосынан О-ке 5 шм жерде, Есен өзенінен С-ке 200 м жерде
29.
Есен 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Есен өзенінің арнасынан О-ке 200 м жерде, 8 ауыл селосынан О-ке 15 шм жерде
30.
Есен қорғаны, ЕТҒ
археология
8 ауыл селосынан О-ке 18 шм жерде,Есен 1 қорымынан СШ-қа 50 мжерде, Есен өзенінің сол жақ жағасында
31.
Бауырөзен қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 3 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 3 шм жерде
32.
Бауырөзен 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 3 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 3 шм жерде, Бауырөзен қорғанынан ОШ-қа 500 м жерде
33.
Бауырөзен 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 10 шм жерде, жылыту пунктіненБ-қа 10 шм жерде, Билайн ұялы байланысының мұнарасынан Б-қа 11 шм жерде
34.
Бауырөзен қорымы, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан ОБ-қа 8 шм жерде, жылыту пунктінен ОБ-қа 8 шм жерде
35.
Бауырөзен 1 қорымы, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан С-ке 10 шм жерде, жылыту пунктінен С-ке 10 шм жерде, Билайн ұялы байланысының мұнарасынан С-ке 11 шм жерде
36.
Бауырөзен 2 қорымы, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 10 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 10 шм жерде, Билайн ұялы байланысының мұнарасынан Б-қа 11 шм жерде
37.
"Мамочкино" зираты
киелі объект
Жартас кенті
Ақтоғай ауданы
38.
Шағала некрополі, ХІХғ.
ансамбльдер мен кешендер
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
1.
№84 атауы жоқ кесене,ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
2.
№ 85 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
3.
№86 мешіті, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
4.
№88 мешіті, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
5.
Тобышақ кесенесі, ХІХғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
39.
Текежан некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Абай селосынан ОШ-қа 9 шм жерде, Абай селолық округі
1.
№90 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 9 шм жерде, Абай селолық округі
40.
Асылбек некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
1.
№106 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
2.
Жүнісбек кесенесі, ХІХғ.
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
3.
Махамбет кесенесі, ХІХ ғ.
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
41.
Ақтай некрополі, ХІХғ.
ансамбль мен кешен
Нарманбет селосынан шығысқа (әрі қарай Ш) 2 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
1.
Қошқар Сағанасы, ХІХғ.
Нарманбет селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
2.
Шоқтай кесенесі, ХІХғ.
Нарманбет селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
42.
Дүйсек некрополі, ХІХғ.
ансамбль мен кешен
Сарышаған кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде
1.
№149 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Сарышаған кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде
2.
№150 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Сарышаған кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде
43.
Егізқойтас қорымы, ортағасыр
археология
Буденный селосынан Ш-қа 4 шм жерде, Тоқырауын өзенінің сол жақ жағындағы Егізқойтас сайында
44.
Тас қорғандар, ЕТҒ
археология
Егізқойтас сайынан ООШ-қа 5 шм жерде, Тоқырауын өзенінің сол жақ жағасында
45.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен 40 шм жерде, Балқыдақ сайында, Ақтоғай селолық округі
46.
38 қоршаудан салынған қорым, қола дәуірі
археология

в 12км к Ю от поселка Топар, в 4км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 2км к СЗ от поселка Южный, на левом берегу реки Нура
26.
Могильник Есенгельды, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Есенгельды
27.
Поселение Есенгельды, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮЮВ от села Есенгельды, между могильником Есенгельды и устьем реки Нуры
28.
Могильник Есен, эпоха бронзы
археология
в 5км к Ю от села 8 аул, в 200м к С от реки Есен
29.
Могильник Есен 1, РЖВ
археология
в 200м к Ю от русла реки Есен, в 15км к Ю от села 8 аул
30.
Курган Есен, РЖВ
археология
к 18км к Ю от села 8 аул, в 50м к СВ от могильника Есен 1, на левом берегу реки Есен
31.
Курган Баурозен, средневековье
археология
в 3км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 3км к З от обогревательного пункта
32.
Курган Баурозен 1, средневековье
археология
в 3 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 3км к З от обогревательного пункта, в 500м к ЮВ от кургана Баурозен
33.
КурганБаурозен 2, средневековье
археология
в 10 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 10 км к З от обогревательного пункта, в 11км к З от вышки сотовой связи Билайн
34.
Могильник Баурозен, средневековье
археология
в 8 км к ЮЗ от автотрассы Караганды-Алматы, в 8 км к ЮЗ от обогревательного пункта
35.
Могильник Баурозен 1, средневековье
археология
в 10 км к С от автотрассы Караганды-Алматы, в 10 км к С от обогревательного пункта, в 11 кмк С от вышки сотовой связи Билайн
36.
Могильник Баурозен 2, средневековье
археология
в 10 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 10 км к З от обогревательного пункта, в 11км к З от вышки сотовой связи Билайн
37.
"Мамочкино" кладбище
сакральные объекты
поселок Жартас
Актогайский район
38.
Некрополь Шагала, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 8км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
1.
Мавзолей безымянный №84, ХІХ в.
в 8км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
2.
Мавзолей безымянный №85, ХІХ в.
в 8км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
3.
Мечеть №86, ХІХ в.
в 8км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
4.
Мечеть №88, ХІХ в.
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
5.
Мавзолей Тобышак, ХІХ в.
в 8км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
39.
Некрополь Текежан, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 9км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
1.
Мавзолей безымянный №90, ХІХ в.
в 9км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
40.
Некрополь Асылбек, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 7км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
1.
Мавзолей безымянный №106, ХІХ в.
в 7км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
2.
Мавзолей Жунусбека, ХІХв.
в 7км к З от от села Карасу, сельский округ Карабулакский
3.
Мавзолей Махамбета, ХІХ в.
в 7км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
41.
Некрополь Актая, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 2км к востоку (далее В) от села Нарманбет,сельский округ Карабулакский
1.
Сагана Кошкар, ХІХ в.
в 2км к В от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
2.
Мавзолей Шоктая, ХІХ в.
в 2км к В от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
42.
, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 1,5 км к СВ от поселка Сарышаган
1.
Безымянный мавзолей №149, ХІХ в.
в 1,5км к СВ от поселка Сарышаган
2.
Мавзолей безымянный №150, ХІХ в.
в 1,5км к СВ от поселка Сарышаган
43.
Могильник Егизкойтас,средневековье
археология
в 4км к В от селаБуденного, в урочище Егизкойтас на левом берегу реки Токраун
44.
Курганы каменные, РЖВ
археология
в 5км к ЮЮВ от урочища Егизкойтас, на левом берегу реки Токраун
45.
Курганы с "Усами", РЖВ
археология
в 40 км от поселка Актогай, в урочище Балкыдак, сельский округ Актогайский
46.
Могильник из 38 нанесенных оград, эпоха бронзы
археология

Егізқойтас сайынан ООШ-қа 3,5 шм жерде, Тоқырауын өзенінің бойымен 5 шм жерде
47.
Тас қорғандардан тұратын Сыпраоба қорымы, ортағасыр
археология
Буденный селосынан О-ке 4 шм жерде, Сыпраоба сайында
48.
Тас және жер үйінділерінен жасалған қорғандар, қола дәуірі
археология
Телман селосынан 11 шм жерде, Жалаңаш өзенінің оң жақ жағасында
49.
Қарасай қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен 64 шм жерде, Қарасай өзенінің сол жақ жағасында, Ақтоғай селолық округі
50.
Тас мүсін, ортағасыр
археология
Түлкілі өзенінің сол жақ жағасында, Қаратал селосынан 12 шм жерде, Нүркен селолық округі
51.
Қоршаулар мен қорғандардан жасалған қорым, ЕТҒ
археология
Қызылқозы сайында, Нұртай өзенінің жоғары бойында
52.
Қаратас тас қорғаны, ортағасыр
археология
Қаратас сайынан 2 шм жерде, Нұртай өзенінің сол жақ жағасында, Ақтоғай кенінен СБ-қа 64 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
53.
Қола дәуір қорымы
археология
Қаратас сайынан 7 шм жерде, Нұртай өзенінің оң жақ жағасында
54.
20 тас қорғанынан тұратын Қарабие 1 қорымы, ортағасыр
археология
Нұртай өзенінің оң жақ жағасында, Қанаттас сайынан ООШ-қа 5 шм жерде
55.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Тоқырауын өзенінің оң жақ жағасында, Қаратас сайынан 3 шм жерде
56.
Тас қорғандарынан жасалған 37 жауынгердің қорымы, ЕТҒ
археология
Қарасай өзенінің жоғары бойында, Қаратас селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Нүркен селолық округі
57.
26 қоршаудан тұратын Қарабие II қорымы, қола дәуірі
археология
Қарасай өзенінің жоғары бойында, Ақтоғай кентінен Б-қа 40 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
58.
Тас мүсіні, ортағасыр
археология
Жәмші селосының солтүстік шеткері аймағында, Нүркен селолық округі
59.
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Жәмші селосының солтүстік шеткері аймағында, Нүркен селолық округі
60.
Меңгірлер, ортағасыр
археология
Қызылтас селосынан ОБ-қа 7 шм жерде, Нүркен селолық округі
61.
Тас мүсіні, ортағасыр
археология
Жәмші селосынан Ш-қа 34 шм жерде, Қызылтас селосының жанында, Нүркен селолық округі
62.
100 тас қорғаннан тұратын қорым, қола дәуірі
археология
Қызылтас селосынанОБ-қа 8 шм жерде, Нүркен селолық округі
63.
Тас қоршаулар мен тас мүсін, ЕТҒ
археология
Шылым селосынан СШ-қа 5 шм жерде, Шабанбай би селолық округі
64.
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Беғазы өзенінің оң жақ жағасында, Ақтоғай кентінен 20 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
65.
Қоршаулар, ЕТҒ
археология
Беғазы қорымынан Б-қа 3 шм жерде, Беғазы тауында, Шабанбай би селолық округі
66.
"Мұртты" қорғандар және стела, ЕТҒ
археология
Жіңішке өзенінің аңғарында, Беғазы тауының бөктерінде, Шабанбай би селолық округі
67.
Тас мүсін, ортағасыр
археология
Беғазы қорымынан 3 шм жерде, Қарашоқы сайында, Шабанбай би селолық округі
68.
Тас мүсіндер мен қоршаулар, ЕТҒ
археология
Беғазы қорымынан Б-қа 3 шм жерде, Беғазы өзенінің аңғарында, Шабанбай би селолық округі
69.
Тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Беғазы өзенінің оң жақ жағасында, Ақтоғай кентінен СШ-қа 30 шм жерде, Шабанбай би селолық округінің аймағы
70.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Беғазы мен Тоқырауын өзендерінің бірігуінен С-ке 5 шм жерде, Беғазы тауында, Шабанбай би селолық округі
71.
Тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Қаратал өзенінің сол жақ жағасында, Тоқырауын өзенінің құйылысы жерінде
72.
Тасқа салынған сурет,
әр түрлі уақытта
археология
Жіңішке өзенінің сол жақ жағасындағы ойпаңында, Ақтұмсық селосынан СШ-қа 15 шм жерде, Сарытерек селолық округі
73.
Қоршаулар, ЕТҒ
археология

в 3,5км к ЮЮВ отурочище Егизкойтас, в 5 км по реки Токраун
47.
Могильник Сыпраоба из каменных курганов, середневековья
археология
в 4 км к Ю от села Буденного, в урочище Сыпраоба
48.
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 11км от села Тельман, на правом берегу реки Жаланаш
49.
Могильник Карасай, РЖВ
археология
в 64 км от поселка Актогай, на левом берегу реки Карасай, сельский округ Актогайский
50.
Каменное изваяние, средневековье
археология
на левом берегу реки Тулкилы, в 12 км от села Каратал, сельский округ Нуркенский
51.
Могильник из оград и курганов, РЖВ
археология
в урочище Кызылкозы, вверх по реке Нуртай
52.
Курганы каменные Каратас, средневековье
археология
в 2 км от урочища Каратас, на левом берегу реки Нуртай, в 64км к СЗ от поселка Актогай, сельский округ Актогайский
53.
Могильник эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Нуртай, в 7 км от урочище Каратас
54.
Могильник Карабие 1 из 20 каменных курганов,средневековье
археология
на правом берегу реки Нуртай, в 5 км к ЮЮВ от урочищаКанаттас
55.
Курганы,эпоха бронзы
археология
на правом берегу реки Токраун, в 3 км от урочища Каратас
56.
Могильник 37 воинов из каменных курганов, РЖВ
археология
вверх по реке Карасай, в 5км к ЮВ от села Каратас, сельский округ Нуркенский
57.
Могильник Карабие II из 26 оград,эпохи бронзы
археология
вверх по реке Карасай, в 40 км к З от поселка Актогай, сельский округ Актогайский
58.
Каменное изваяние,средневековье
археология
на северной окраине села Жамши, сельский округ Нуркенский
59.
Курганы каменные,эпоха бронзы
археология
на северной окраине селаЖамши, сельский округ Нуркенский
60.
Менгиры,средневековье
археология
в7 км к ЮЗ от селаКызылтас, сельский округ Нуркенский
61.
Каменное изваяние,средневековье
археология
в 34 км к В от села Жамши, у села Кызылтас, сельский округ Нуркенский
62.
Могильник из 100 каменных курганов,эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮЗ от села Кызылтас, сельский округ Нуркенский
63.
Каменные изваяние и ограды, РЖВ
археология
в5 км к СВ от села Шылым, сельский округ Шабанбай би
64.
Курганы каменные,эпоха бронзы
археология
на правом берегу реки Бегазы, в 20 км от поселка Актогай, сельский округ Актогайский
65.
Ограды, РЖВ
археология
в 3 км к З от Бегазинского могильника, в горах Бегазы, сельский округ Шабанбай би
66.
Курганы с "Усами" и стелой, РЖВ
археология
в долине реки Жинишке, на склоне горы Бегазы, сельский округ Шабанбай би
67.
Каменное изваяние, средневековье
археология
в 3 км от Бегазинского могильника, в урочище Кара-шокы, сельский округ Шабанбай би
68.
Каменное изваяние и ограды, РЖВ
археология
в 3 км к З от Бегазинского могильника, в долине реки Бегазы, сельский округ Шабанбай би
69.
Курганы каменные, РЖВ
археология
на правом берегу реки Бегазы, в 30км к СВ от поселка Актогай, территория сельского округа Шабанбай би
70.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 5 км к С от места слияния рек Бегазы и Токраун, в горах Бегазы, сельский округ Шабанбай би
71.
Курганы каменные, РЖВ
археология
на левом берегу реки Каратал, при впадении в реку Токраун
72.
Изображение наскальное,разновременный
археология
на левом берегу реки Жинишке, в низовье, в 15км к СВ от села Актумсык, сельский округ Сарытерекский
73.
Ограды, РЖВ
археология

Беғазы қорымынан Б-қа 3,5 шм жерде, Беғазы сайында, Шабанбай би селолық округі
74.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен солтүстік-солтүстік-шығысқа (әрі қарай ССШ) 4 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
75.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Әмірхан селосынан С-ке 2 шм жерде, Қаратал қыстауынан С-ке 600-700 м жерде, Қызыларай селолық округі
76.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен С-ке 5 шм жерде, Қарамеңде би мазарының жанында, Ақтоғай селолық округі
77.
Тас қорғандар, ЕТҒ
археология
Балқаш селосынан СШ-қа 5-6 шм жерде
78.
№79 құлпытасы, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан Ш-қа 19 шм жерде, Айыртас селолық округі
79.
Машан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нүркен селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Нүркен селолық округі
80.
Шайкен кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нүркен селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Нүркен селолық округі
81.
Нұрлан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан Ш-қа 1 шм жерде, Айыртас селолық округі
82.
Оспан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
83.
Шамбылай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 22 шм жерде
84.
Адабай қызы кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан ОБ-қа 3 шм жерде, Айыртас селолық округі
85.
Әзімбай кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынанОБ-қа 12 шм жерде, Айыртас селолық округі
86.
Игембай кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынанО-ке 81 шм жерде, Айыртас селолық округі
87.
Кенжал молла кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мойынты теміржол бекетінен СШ-қа 30 шм жерде
88.
Ахметша кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жаңаорталық селосынан СШ-қа 9,5 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
89.
Ұлдан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынанО-ке 68 шм жерде, Айыртас селолық округі
90.
№96 атауы жоқ кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынанОШ-қа 6 шм жерде, Айыртас селолық округі
91.
Бесапан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Гүлшад кентінен С-ке 20 шм жерде
92.
Сәмбет кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОБ-қа 42 шм жерде
93.
Серік кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 39 шм жерде
94.
Нұржан кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан ОШ-қа 45 шм жерде, Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қоңырат кентінен СШ-қа 23 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
95.
Түсіпхан кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қоңырат кентінен СШ-қа 25 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
96.
Үкібас кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жаңаорталық селосынан СБ-қа 10 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
97.
Қошқар кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан СШ-қа 50 шм жерде, Абай селолық округі
98.
№93 атауы жоқ сағана, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан Ш-қа 15 шм жерде, Абай селолық округі
99.
№94атауы жоқ сағана, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан Ш-қа 15 шм жерде, Абай селолық округі

в 3,5км к З от Бегазинского могильника, в урочище Бегазы, сельский округ Шабанбай би
74.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 4км к северо-северо-востоку (далее ССВ) от поселка Актогай, сельский округ Актогай
75.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 2 км к С от селаАмирхан, в 600-700м к С от зимовки Каратал,сельский округ Кызыларайский
76.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 5 км к С от поселка Актогай, возле мазара Караменде би,сельский округ Актогайский
77.
Курганы каменные, РЖВ
археология
в 5-6 км к СВ от села Балхашский
78.
Кулпытас №79, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 19 км к В от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
79.
Мавзолей Машана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к В от села Нуркен, сельский округ Нуркенский
80.
Мавзолей Шайкена, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к В от селаНуркен, сельский округ Нуркенский
81.
Мавзолей Нурлана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к В от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
82.
Мавзолей Оспана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к З от села Карасу, сельский округКарабулакский
83.
Мавзолей Шамблая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 22 км к ЮВ от города Балхаш
84.
Мавзолей Адабай кызы, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 3 км к ЮЗ от селаАйыртас, сельский округ Айыртасский
85.
Мавзолей Азимбая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к ЮЗ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
86.
Мавзолей Игембая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 81 км к Ю от селаАйыртас, сельский округ Айыртасский
87.
Мавзолей Кенжал мулла, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 30 км к СВ от железнодорожной станции Моинты
88.
Мавзолей Ахметша, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 9,5 км к СВ от села Жанаорталык, сельский округ Карабулакский
89.
Мавзолей Улдана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 68 км к Ю от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
90.
Безымянный мавзолей №96, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6км к ЮВ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
91.
Мавзолей Бесапана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20км к С от поселка Гульшад
92.
Мавзолей Самбета, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 42км к ЮЗ от города Балхаш
93.
Мавзолей Серика, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 39км к ЮВ от города Балхаш
94.
Мавзолей Нуржана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 45км к ЮВ от села Карасу, в 4км к З от села Карасу, в 23 км к СВ от поселка Конурад,сельский округ Карабулакский
95.
Мавзолей Тусупхана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к З от селаКарасу,в 25 км к СВ от поселка Конурад, сельский округ Карабулакский
96.
Мавзолей Укубаса, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10км к СЗ от села Жанаорталык,сельский округ Карабулакский
97.
Мавзолей Кошкар, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 50км к СВ от села Абай, сельский округ Абайский
98.
Сагана безымянная №93, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 15км к В от села Абай, сельский округ Абайский
99.
Сагана безымянная №94, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к В от села Абай, сельский округ Абайский

100.
Бөртебай кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Ш-қа 4 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
101.
Балықбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан СШ-қа 500 м жерде, Айыртас селолық округі
102.
Балбрауын кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан О-ке 6 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
103.
Алданазар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
104.
Даухар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 9 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
105.
Өзбек Қожа кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 18 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
106.
Ахмет кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 9,5 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
107.
Нығыман кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
108.
Нарманбет кесенесі, ХІХ ғ.
киелі объекті
Қарасу селосынан О-ке 6 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
109.
№119 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 20 шм жерде
110.
Қожа Ахмет кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 20 шм жерде
111.
Қазыбек кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 29 шм жерде
112.
Балажан кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 35 шм жерде
113.
Ақкүшік кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мойынты теміржол бекетінен О-ке 50 шм жерде
114.
Үйрекбейіт кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан СШ-қа 7 шм жерде, Абай селолық округі
115.
№95 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, Еспе өзенінің сол жақ жағасында, Айыртас селолық округі
116.
Аққора қорғаны, ЕТҒ
археология
Қосабай селосынан ОШ-қа 5,77 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 12,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,1 шм жерде
117.
Аққора қорғаны, ЕТҒ
археология
Қосабай селосынан ООШ-қа 3,52 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 14,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,8 шм жерде
118.
Ақөлке қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООБ-қа 5,58 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,25 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 19,4 шм жерде
119.
Ақөлке 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 7,73 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,2 шм жерде, Шабанбай селосынан О-ке 7,22 шм жерде
120.
Ақөлке 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ССШ-қа 9,69 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 20,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 5,15 шм жерде

100.
Мавзолей Бортебая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к В от села Карасу, сельский округ Карабулакский
101.
Мавзолей Балыкбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 500м СВ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
102.
Мавзолей Балбрауын, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6км к Ю от села Карасу, сельский округ Карабулакский
103.
Мавзолей Алданазара,ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
104.
Мавзолей Даухара, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 9 кмСВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
105.
Мавзолей Узбек Кожа, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 18км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
106.
Мавзолей Ахмета, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 9,5км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
107.
Мавзолей Ныгымана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2,5км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
108.
Мавзолей Нарманбета, ХІХ в.
сакральные объекты
в 6км Ю от села Карасу, сельский округ Карабулакский
109.
Мавзолей безымянный №119, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20км к ЮВ от города Балхаш
110.
Мавзолей Кожа Ахмета, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 20км к ЮВ от города Балхаш
111.
Мавзолей Казыбека, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 29км к ЮВ от города Балхаш
112.
Мавзолей Балажана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 35км к ЮВ от города Балхаш
113.
Мавзолей Аккушик, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 50км к Ю от железнодорожной станции Моинты
114.
Мавзолей Уйрекбейт, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 7км СВ от села Абай, сельский округ Абайский
115.
Мавзолей безымянный №95, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2,5км к ЮВ от села Айыртас, на левом берегу реки Еспе, сельский округ Айыртасский
116.
Курган Аккора, РЖВ
археология
в 5,77 км к ЮВ от села Косабай, в 12,2 км к СЗ от села Бегазы, в 16,1 км к ЮЗ от села Шабанбай
117.
Могильник Аккора, РЖВ
археология
в 3,52 км к ЮЮВ от села Косабай, в 14,5 км к СЗ от села Бегазы, в 16,8 км к ЮЗ от села Шабанбай
118.
Курган Аколке, РЖВ
археология
в 5,58 км ЮЮЗ от села Шабанбай, в 9,25 км к СВ от села Бегазы, в 19,4 км к СЗ от села Жинишке
119.
Могильник Аколке 1, РЖВ
археология
в 7,73 км СВ от села Бегазы, в 18,2 км к СЗ от села Жинишке, в 7,22 км к Ю от села Шабанбай
120.
Могильник Аколке 2, РЖВ
археология
в 9,69 км к ССВ от села Бегазы, в 20,5 км к СЗ от села Жинишке, в 5,15 км к ЮЗ от села Шабанбай

121.
Аралтөбе 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 6,98 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,38 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 16,6 шм жерде
122.
Аралтөбе 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 7,18 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 8,93 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 16,6 шм жерде
123.
Аралтөбе 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 7,73 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 7,22 шм жерде
124.
Бағлы 1 қорғаны,ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 6,37 шм жерде, Беғазы селосынан шығыс-оңтүстік-шығысқа (әрі қарай ШОШ) 11,3 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 14,6 шм жерде
125.
Бағлы 2 қорғаны,ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан батыс-оңтүстік-батыс (әрі қарай БОБ) 5,06 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 12,9 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 15,0 шм жерде
126.
Беғазы қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 2,7 шм жерде, Қаратал қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,2 шм жерде
127.
Беғазы 1 қорымы, әр дәуірлі
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 30 шм жерде, Беғазы селосынан батыс-солтүстік-батысқа (әрі қарай БСБ) 0,7 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 14,7 шм жерде, Шабанбай селолық округі
128.
Беғазы 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан солтүстік-солтүстік-батысқа (әрі қарай ССБ), Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,9 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,2 шм жерде
129.
Беғазы 3 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы қорымынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Беғазы селосынан С-ке 1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,8 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,6 шм жерде
130.
Беғазы 3А қорымы, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан С-ке 0,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 17,8 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 14,0 шм жерде
131.
Беғазы 3В қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан С-ке 1,23 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,6 шм жерде
132.
Беғазы 4 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 18,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 15,4 шм жерде, Беғазы селосынан ОБ-қа 1,3 шм жерде
133.
Беғазы 5 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы қорымынан ОБ-қа 0,6 шм жерде, Беғазы селосынан ОБ-қа 1,55 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 19,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 15,4 шм жерде
134.
Беғазы 6 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 1,83 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 19,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 15,8 шм жерде
135.
Беғазы 7 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 19,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,1 шм жерде

121.
Могильник Аралтобе 1, РЖВ
археология
в 6,98 км к ЮВ от села Шабанбай, в 9,38 км к СВ от села Бегазы, в 16,6 км к СЗ от села Жинишке
122.
Могильник Аралтобе 2, РЖВ
археология
в 7,18 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 8,93 км к СВ от села Бегазы, в 16,6 км к СЗ от села Жинишке
123.
Могильник Аралтобе 3, РЖВ
археология
в 7,73 км к СВ от села Бегазы, в 18,2 км к СЗ от села Жинишке, в 7,22 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
124.
Курган Баглы 1, РЖВ
археология
в 6,37 км СЗ от села Жинишке, в 11,3 км к востоку-юго-востоку (далее ВЮВ) от села Бегазы, в 14,6 км к ЮЗ от села Сона
125.
Курган Баглы 2, РЖВ
археология
в 5,06 км к западу-юго-западу (далее ЗЮЗ) от села Жинишке, в 12,9 км к ЮВ от села Бегазы, в 15,0 км к ЮЗ от села Сона
126.
Курган Бегазы, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Каратал, в 2,7 км к СВ от села Бегазы, в 17,2 км к СЗ от села Жинишке
127.
Могильник Бегазы 1, разновременный
археология
в 30 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 0,7 км к западу-северо-западу (далее ЗСЗ) от села Бегазы, Шабанбайского сельского округа, в 14,7 км к ЮЗ от села Шабанбай
128.
Могильник Бегазы 2, РЖВ
археология
к северо-северо-западу (далее ССЗ) от села Бегазы, в 13,9 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,2 км к СЗ от села Жинишке
129.
Могильник Бегазы 3, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,5 км к СВ от могильника Бегазы, в 1 км к С от села Бегазы, в 13,8 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 17,6 км к СЗ от села Жинишке
130.
Могильник Бегазы 3А, средневековье
археология
в 0,8 км к С от села Бегазы, в 17,8 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 14,0 км к СЗ от села Жинишке
131.
Могильник Бегазы 3В, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,23 км к С от села Бегазы, в 17,8 км к СЗ от села Жинишке, в 13,6 км к ЮЗ от села Шабанбай
132.
Могильник Бегазы 4, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 18,9 км к СЗ от села Жинишке, в 15,4 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 1,3 км к ЮЗ от села Бегазы
133.
Могильник Бегазы 5, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 0,6 км к ЮЗ от могильника Бегазы, в 1,55 км к ЮЗ от села Бегазы, в 19,1 км к СЗ от села Жинишке, в 15,4 км к ЮЗ от села Шабанбай
134.
Могильник Бегазы 6, РЖВ, средневековье
археология
в 1,83 км к СЗ от села Бегазы, в 19,3 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 15,8 км к ЮЗ от села Шабанбай
135.
Могильник Бегазы 7, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Бегазы, в 19,0 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 16,1 км к ЮЗ от села Шабанбай

136.
Беғазы 8 қорымы, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 1,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,1 шм жерде
137.
Беғазы 9 қорымы, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 3,5 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 19,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,6 шм жерде
138.
Беғазы 10 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Қаратал өзенінің сол жақ жағасында, Беғазы селосынан О-ке 4 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 19,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 17,5 шм жерде
139.
Бөгеу 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 4,93 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,2 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 19,0 шм жерде
140.
Бөгеу 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 4,95 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,2 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 19,1 шм жерде
141.
Бөгеу 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 5,74 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 10,8 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 18,4 шм жерде
142.
Бөгеу 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 4,66 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 12,4 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 18,4 шм жерде
143.
Қызылжал қорғандар- қоршаулар тобы, қола дәуірі
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 2,07 шм жерде, Беғазы селосынан ШОШ-қа 16,1 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 10,7 шм жерде
144.
Жіңішке 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 14 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 8,4 шм жерде, Жіңішке селосынан ССБ-қа 11,9 шм жерде
145.
Жіңішке 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 16 шм жерде, Сона селосынан БСБ-қа 6,47 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 10,7 шм жерде
146.
Жіңішке 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 13,6 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 9,07 шм жерде, Жіңішке селосынан ССБ-қа 14,3 шм жерде
147.
Жолдыбай 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 5,41 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 18,4 шм жерде, Жіңішке селосынан БОБ-қа 1,6 шм жерде
148.
Жолдыбай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 5,85 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 18,0 шм жерде, Жіңішке селосынан БОБ-қа 14,5 шм жерде
149.
Итөлген 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан О-ке 1,89 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 12,9 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 21,8 шм жерде
150.
Итөлген 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОБ-қа 1,67 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 13,2 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 22,4 шм жерде
151.
Итөлген 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 13,3 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 22,4 шм жерде
152.
Итұшқан қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан БСБ-қа 3,27 шм жерде, Қосабай селосынан ОШ-қа 14,5 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 23,0 шм жерде

136.
Могильник Бегазы 8, средневековье
археология
в 1,3 км к ЮЗ от села Бегазы, в 18,9 км к СЗ от села Жинишке, в 16,1 км к ЮЗ от села Шабанбай
137.
Могильник Бегазы 9, средневековье
археология
в 3,5 км к ЮЗ от села Бегазы, в 19,0 км к СЗ от села Жинишке, в 16,6 км к ЮЗ от села Шабанбай
138.
Могильник Бегазы 10, эпоха бронзы, средневековье, РЖВ
археология
на левом берегу реки Каратал, в 4 км Ю от села Бегазы, в 19,1 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 17,5 км к ЮЗ от села Шабанбай
139.
Курган Богеу 1, РЖВ
археология
в 4,93 км к ЮВ от села Шабанбай, в 11,2 км к СВ от села Бегазы, в 19,0 км к СЗ от села Сона
140.
Курган Богеу 2, РЖВ
археология
в 4,95 км к ЮВ от села Шабанбай, в 11,2 км к СВ от села Бегазы, в 19,1 км к СЗ от села Сона
141.
Могильник Богеу 1, РЖВ
археология
в 5,74 км к ЮВ от села Шабанбай, в 10,8 км к СВ от села Бегазы, в 18,4 км к СЗ от села Сона
142.
Могильник Богеу 2, РЖВ
археология
в 4,66 км к ЮВ от села Шабанбай, в 12,4 км к СВ от села Бегазы, в 18,4 км к СЗ от села Сона
143.
Группа курган-оград Кызылжал, эпоха бронзы
археология
в 2,07 км к СЗ от села Жинишке, в 16,1 км к ВЮВ от села Бегазы, в 10,7 км к ЮЗ от села Сона
144.
Могильник Жинишке 1, РЖВ
археология
в 14 км к ЮВ от села Шабанбай, в 8,4 км к СЗ от села Сона, в 11,9 км к ССЗ от села Жинишке
145.
Могильник Жинишке 2, РЖВ
археология
в 16 км к ЮВ от села Шабанбай, в 6,47 км к ЗСЗ от села Сона, в 10,7 км к С от села Жинишке
146.
Могильник Жинишке 3, РЖВ
археология
в 13,6 км к ЮВ от села Шабанбай, в 9,07 км к СЗ от села Сона, в 14,3 км к ССЗ от села Жинишке
147.
Курган Жолдыбай 1, РЖВ
археология
в 5,41 км к ЮВ от села Бегазы, в 18,4 км к СВ от села Сарытерек, в 1,6 км к ЗЮЗ от села Жинишке
148.
Курган Жолдыбай 2, РЖВ
археология
В 5,85 км к ЮВ от селаБегазы, в 18,0 км к СВ от села Сарытерек, в 14,5 км к ЗЮЗ от селаЖинишке
149.
Курган Итолген 1, РЖВ
археология
в 1,89 км к Ю от села Шабанбай, в 12,9 км к СВ от села Бегазы, в 21,8 км к СЗ от села Сона
150.
Курган Итолген 3, РЖВ
археология
в 1,67 км ЮЗ от села Шабанбай, в 13,2 км к СВ от села Бегазы, в 22,4 км к СЗ от села Сона
151.
Курган Итолген 4, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 13,3 км к СВ от села Бегазы, в 22,4 км к СЗ от села Сона
152.
Курган Итушкан, РЖВ
археология
в 3,27 км к ЗСЗ от села Бегазы, в 14,5 км к ЮВ от села Косабай, в 23,0 км к ССЗ от села Сарытерек

153.
Итұшқан 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан БОБ-қа 2,8 шм жерде, Қосабай селосынан ОШ-қа 15,2 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 22,5 шм жерде
154.
Итұшқан 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан БСБ-қа 2,94 шм жерде, Қосабай селосынан ОШ-қа 14,9 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 22,7 шм жерде
155.
Жүндіоба 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 9,78 шм жерде, Сона селосынан БСБ-қа 16,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 8,46 шм жерде
156.
Кенелі қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан БСБ-қа 17,5 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 22,1 шм жерде, Ақтоғай селосынан СШ-қа 17,0 шм жерде
157.
Сиыртас қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 6,67 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,7 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 8,31 шм жерде
158.
Беғазы тас жүйектері, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан С-ке 1,15 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 24,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,7 шм жерде
159.
Қарамеңде қорғаны,ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ССБ-қа 5,14 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 31,0 шм жерде, Қосабай селосынан БОБ-қа 15,9 шм жерде
160.
Қарамеңде қорымы,ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ССБ-қа 6,11 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 31,0 шм жерде, Қосабай селосынан Б-қа 15,5 шм жерде
161.
Қаратал қорғаны, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ССШ-қа 2,63 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 12,2 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,5 шм жерде
162.
Қаратал 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ССБ-қа 2,33 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 12,8 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,5 шм жерде
163.
Қаратал 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан С-ке 2,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 12,5 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,5 шм жерде
164.
Қаратал 4 қорымы,қола дәуірі, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан С-ке 3,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 11,0 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,1 шм жерде
165.
Қаратал 5 қорымы,қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан С-ке 4,61 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 10,2 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,0 шм жерде
166.
Қараүңгір 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 7,5 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 15,7 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,67 шм жерде
167.
Қараүңгір 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОБ-қа 7,4 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 16,0 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,46 шм жерде
168.
Қарашоқы құрбандық шалу орны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 4,57 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 10,4 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,8 шм жерде
169.
Қарашоқы 1 қорғаны, ЕТҒ
археология

153.
Могильник Итушкан 1, РЖВ
археология
в 2,8 км к ЗЮЗ от села Бегазы, в 15,2 км к ЮВ от села Косабай, в 22,5 км к ССЗ от села Сарытерек
154.
Могильник Итушкан 2, РЖВ
археология
в 2,94 км к ЗСЗ от села Бегазы, в 14,9 км к ЮВ от села Косабай, в 22,7 км к ССЗ от села Сарытерек
155.
Курган Жундыоба 1, РЖВ
археология
в 9,78 км к СВ от села Бегазы, в 16,8 км к ЗСЗ от села Сона, в 8,46 км к ЮВ от села Шабанбай
156.
Курган Кенели, РЖВ
археология
в 17,5 км к ЗСЗ от села Шабанбай, в 22,1 км к СЗ от села Бегазы, в 17,0 км к СВ от села Актогай
157.
Курган Сиыртас, РЖВ
археология
в 6,67 км СВ от села Бегазы, в 17,7 км к СЗ от села Жинишке, в 8,31 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
158.
Каменные гряды Бегазы, РЖВ
археология
в 1,15 км к С от села Бегазы, в 24,1 км к ЮЗ от села Сона, в 13,7 км к ЮЗ от села Шабанбай
159.
Курган Караменде, РЖВ
археология
в 5,14 км ССЗ от поселка Актогай, в 31,0 км к СЗ от села Бегазы, в 15,9 км к ЗЮЗ от села Косабай
160.
Могильник Караменде, РЖВ
археология
в 6,11 км к ССЗ от поселка Актогай, в 31,0 км к СЗ от села Бегазы, в 15,5 км к З от села Косабай
161.
Курган Каратал, средневековье
археология
в 2,63 км к ССВ от села Бегазы, в 12,2 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 17,5 км к СЗ от села Жинишке
162.
Могильник Каратал 1, РЖВ, эпоха бронзы
археология
к ССЗ от села Бегазы 2,33 км, в 12,8 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,5 км к СЗ от села Жинишке
163.
Могильник Каратал 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2,6 км к С от села Бегазы, в 12,5 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,5 км к СЗ от села Жинишке
164.
Могильник Каратал 4, эпоха бронзы, РЖВ, средневековье
археология
в 3,9 км к С от села Бегазы, в 11,0 км к ЮЗ от села Шабанбай, 18,1 км к СЗ от села Жинишке
165.
Могильник Каратал 5, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4,61 км к С от села Бегазы, в 10,2 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,0 км к СЗ от села Жинишке
166.
Курган Караунгур 1, РЖВ
археология
в 7,5 км к ЮВ от села Шабанбай, в 15,7 км к СЗ от села Жинишке, в 9,67 км к СВ от села Бегазы
167.
Курган Караунгур 2, РЖВ
археология
в 7,4 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 16,0 км к СЗ от села Жинишке, в 9,46 км к СВ от села Бегазы
168.
Жертвенные сооружения Карашокы, РЖВ
археология
в 4,57 км к СВ от села Бегазы, в 10,4 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 21,8 км к ЗЮЗ от села Сона
169.
Курган Карашокы 1, РЖВ
археология

Беғазы селосынан СШ-қа 4,21 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 11,0 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,5 шм жерде
170.
Қарашоқы 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 4,2 шм жерде, Шабанбай селосынан О-ке 11,2 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,0 шм жерде
171.
Қасабай 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 17,2 шм жерде, Ақтоғай кентінен СШ-қа 15,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,5 шм жерде
172.
Қасабай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қасабай фермасынан Б-қа 3 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 18,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 19,3 шм жерде, Ақтоғай кентінен СШ-қа 12,4 шм жерде
173.
Қасабай 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 18,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 19,9 шм жерде, Ақтоғай селосынан СШ-қа 11,8 шм жерде
174.
Қойтас 1 қорымы, қола дәуірі,ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан БСБ-қа 1 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 11,5 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 16,6 шм жерде
175.
Қойтас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 1,93 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 11,9 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 15,7 шм жерде
176.
Күзеуай қорымы,ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ССШ-қа 7,51 шм жерде, Сона селосынан БСБ-қа 22,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 7,3 шм жерде
177.
Арамтас қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 8,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 15,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 8,40 шм жерде
178.
Ыбырай қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 0,6 шм жерде, Сарытерек селосынан ССШ-қа 21,3 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 17,8 шм жерде
179.
Қайыншілік қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,1 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 19,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ООШ-қа 11,6 шм жерде
180.
Қарағандыөзек3 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 13,7 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 21,2 шм жерде
181.
Қарақұл 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 12,2 шм жерде, Сарытерек селосынан СБ-қа 14,6 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 25,9 шм жерде
182.
Қарашілік қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 18,5 шм жерде, Сарытерек селосынан СБ-қа 5,62 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 26,7 шм жерде
183.
Қасым қорымы, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан шығыс-солтүстік-шығысқа (әрі қарай ШСШ) 21,2 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 27,4 шм жерде, Жіңішке селосынан ССБ-қа 16,5 шм жерде
184.
Кезеген қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шабанбай селосынан ООБ-қа 7,75 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 8,09 шм жерде
185.
Қосқызыл қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 4,8 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 24,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 14,5 шм жерде

в 4,21 км к СВ от села Бегазы, 11,0 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 21,5 км к ЗЮЗ от села Сона
170.
Курган Карашокы 2, РЖВ
археология
в 4,2 км к СВ от села Бегазы, в 11,2 км к Ю от села Шабанбай, в 21,0 км к ЗЮЗ от села Сона
171.
Курган Касабай 1, РЖВ
археология
в 17,2 км к СЗ от села Бегазы, в 15,3 км к СВ от поселка Актогай, в 16,5 км к ЮЗ от села Шабанбай
172.
Курган Касабай 2, РЖВ
археология
в 3 км к З от фермы Касабай, в 18,3 км к СЗ от села Бегазы, в 19,3 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 12,4 км к СВ от поселка Актогай
173.
Курган Касабай 3, РЖВ
археология
в 18,9 км к СЗ от села Бегазы, в 19,9 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 11,8 км к СВ от поселка Актогай
174.
Могильник Койтас 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 11,5 км к ЮЗ от села Сона, в 16,6 км к ЮВ от села Бегазы
175.
Могильник Койтас 2, РЖВ
археология
в 1,93 км к СЗ от села Жинишке, в 11,9 км к ЮЗ от села Сона, в 15,7 км к ЮВ от села Бегазы
176.
Могильник Кузеуай, РЖВ
археология
в 7,51 км к ССВ от села Бегазы, в 22,0 км к ЗСЗ от села Сона, в 7,3 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
177.
Могильник Арамтас, РЖВ
археология
в 8,3 км к СВ от села Бегазы, в 15,5 км к СЗ от села Жинишке, в 8,40 км к ЮВ от села Шабанбай
178.
Могильник Ибрай, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 0,6 км к ЮЗ от села Бегазы, в 21,3 км к ССВ от села Сарытерек, в 17,8 км к ЗСЗ от села Жинишке
179.
Могильник Кайыншилик, РЖВ, средневековье
археология
в 5,1 км к СВ от села Бегазы, в 19,6 км к ЗЮЗ от села Сона, в 11,6 км к ЮЮВ от села Шабанбай
180.
Могильник Карагандыозек 3, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Шабанбай, в 13,7 км к СВ от села Бегазы, в 21,2 км к СЗ от села Сона
181.
Могильник Каракула 2, РЖВ
археология
в 12,2 км к ЮЗ от села Бегазы, в 14,6 км к СЗ от села Сарытерек, в 25,9 км к ЮЗ от села Жинишке
182.
Могильник Карашилик, РЖВ
археология
в 18,5 км к ЮЗ от села Бегазы, в 5,62 км к СЗ от села Сарытерек, в 26,7 км к ЮЗ от села Жинишке
183.
Могильник Касым, РЖВ
археология
в 21,2 км к востоку-северо-востоку (далее ВСВ) от села Сарытерек, в 27,4 км к СЗ от села Бегазы, в 16,5 км к ССЗ от села Жинишке
184.
Могильник Кезеген, РЖВ, средневековье
археология
в 7,75 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 8,09 км к СВ от села Бегазы
185.
Могильник Коскызыл, РЖВ
археология
в 4,8 км к СЗ от села Бегазы, в 24,5 км к ССЗ от села Сарытерек, в 14,5 км к ЮЗ от села Шабанбай

186.
Құланшат қорымы, ЕТҒ
археология
Қасабай селосынан ОБ-қа 4,15 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 19,0 шм жерде, Ақтоғай кентінен СШ-қа 11,2 шм жерде
187.
Омар 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,5 шм жерде, Сона селосынан ББО-ке 20,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 9,66 шм жерде
188.
Омар 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,8 шм жерде, Сона селосынан ББО-ке 20,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 9,35 шм жерде
189.
Омар 1 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,98 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 20,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ООШ-қа 9,35 шм жерде
190.
Омар 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,1 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 10,1 шм жерде
191.
Омар 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,2 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 9,81 шм жерде
192.
Сармантай қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 14,4 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 13,3 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 13,9 шм жерде
193.
Сармантай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан СШ-қа 15,4 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 14,1 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 11,8 шм жерде
194.
Сармантай 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 14,1 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 14,2 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 13 шм жерде
195.
Сарыбұлақ 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 7 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 21,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 25,4 шм жерде
196.
Сарыбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 7,5 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 20,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 24,6 шм жерде
197.
Сарыбұлақ 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 8,6 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 19,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 23,8 шм жерде
198.
Сарытерек 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан шеткі тұрғын үйлерінен СШ-қа 250м жерде, Беғазы селосынан ООБ-қа 21,3 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 26,3 шм жерде
199.
Сарытерек 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан С-ке 2,46 шм жерде, Беғазы селосынан ООБ-қа 20,3 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 25,6 шм жерде
200.
Сарытерек қорымы, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан ССБ-қа 3,06 шм жерде, Беғазы селосынан ООБ-қа 19,7 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 25,8 шм жерде
201.
Серікбай қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 11,6 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 7,41 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 21,3 шм жерде
202.
Сона қорғаны, ЕТҒ
археология
Сона селосынан ССБ-қа 615 м жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 21,9 шм жерде

186.
Могильник Куланшат, РЖВ
археология
в 4,15 км к ЮЗ от села Касабай, в 19,0 км к СЗ от села Бегазы, в 11,2 км к СВ от поселка Актогай
187.
Курган Омар 1, РЖВ
археология
в 5,5 км к СВ от села Бегазы, в 20,9 км к ЗЗЮ от села Сона, в 9,66 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
188.
Курган Омар 2, РЖВ
археология
в 5,8 км к СВ от села Бегазы, в 20,8 км к ЗЗЮ от села Сона, в 9,35 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
189.
Могильник Омар 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 5,98 км к СВ от села Бегазы, в 20,6 км к ЗЮЗ от села Сона, в 9,35 км к ЮЮВ от села Шабанбай
190.
Могильник Омар 2, РЖВ
археология
в 5,1 км к СВ от села Бегазы, в 21,2 км к ЗЮЗ от села Сона, в 10,1 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
191.
Могильник Омар 3, РЖВ
археология
в 5,2 км к СВ от села Бегазы, в 21,3 км к ЗЮЗ от села Сона, в 9,81 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
192.
Курган Сармантай, РЖВ
археология
в 14,4 км к ЮВ от села Бегазы, в 13,3 км к СВ от села Сарытерек, в 13,9 км к ЮЗ от села Жинишке
193.
Могильник Сармантай 1, РЖВ
археология
в 15,4 км к СВ от села Сарытерек, в 14,1 км к ЮВ от села Бегазы, в 11,8 км к ЮЗ от села Жинишке
194.
Могильник Сармантай 2, РЖВ
археология
в 14,1 км к ЮВ от села Бегазы, в 14,2 км к СВ от села Сарытерек, в 13 км к ЮЗ от села Жинишке
195.
Могильник Сарыбулак 1, РЖВ
археология
в 7 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 21,2 км к СЗ от села Бегазы, в 25,4 км к ЮЗ от села Шабанбай
196.
Могильник Сарыбулак 2, РЖВ
археология
в 7,5 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 20,6 км к СЗ от села Бегазы, в 24,6 км к ЮЗ от села Шабанбай
197.
Могильник Сарыбулак 4, РЖВ
археология
в 8,6 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 19,6 км к СЗ от села Бегазы, в 23,8 км к ЮЗ от села Шабанбай
198.
Курган Сарытерек 1, РЖВ
археология
в 250 м к СВ от крайних жилых домов села Сарытерек, в 21,3 км к ЮЮЗ от села Бегазы, в 26,3 км к ЮЗ от села Жинишке
199.
Курган Сарытерек 3, РЖВ
археология
в 2,46 км к С от села Сарытерек, в 20,3 км к ЮЮЗ от села Бегазы, в 25,6 км к ЮЗ от села Жинишке
200.
Могильник Сарытерек, РЖВ
археология
в 3,06 км к ССЗ от села Сарытерек, в 19,7 км к ЮЮЗ от села Бегазы, в 25,8 км к ЮЗ от села Жинишке
201.
Курган Серикбай, РЖВ
археология
в 11,6 км к ЮВ от села Бегазы, в 7,41 км к ЮЗ от села Жинишке, в 21,3 км к ЮВ от села Шабанбай
202.
Курган Сона, РЖВ
археология
в 615 м к ССЗ от села Сона, в 11,3 км к СВ от села Жинишке, в 21,9 км к ЮВ от села Шабанбай

203.
Сона 1 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Сона селосынан ОШ-қа 303 м жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,0 шм жерде,Шабанбай селосынан ОШ-қа 22,7 шм жерде
204.
Сона 2 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Сона селосынан ССБ-қа 789 м жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,7 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 21,4 шм жерде
205.
Сона 3 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Сона селосынан ОШ-қа 0,640 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 23,4 шм жерде
206.
Сона 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Сона селосынан ОШ-қа 0,840 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 23,7 шм жерде
207.
Тарасу 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан ССШ-қа 20,3 шм жерде, Сона селосынан ССБ-қа 11,3 шм жерде, Шабанбай селосынан БСБ-қа 16,4 шм жерде
208.
Тарасу 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан ССШ-қа 20,1 шм жерде, Сона селосынан ССБ-қа 11,7 шм жерде, Шабанбай селосынан БСБ-қа 16,3 шм жерде
209.
Тарасу 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан ССШ-қа 19,9 шм жерде, Сона селосынан ССБ-қа 11,7 шм жерде, Шабанбай селосынан БСБ-қа 15,9 шм жерде
210.
Тесіктас 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан Б-қа 14,1 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 11,3 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 18,1 шм жерде
211.
Тесіктас 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 14 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 11,2 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 18,2 шм жерде
212.
Тесіктас 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 14,3 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 11,3 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 18,6 шм жерде
213.
Тесіктас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 13,8 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 18,4 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 11,4 шм жерде
214.
Тесіктас 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 13,6 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 13,1 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 20,1 шм жерде
215.
Ұзынбұлақ 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 27,2 шм жерде, Сона селосынан О-ке 20,5 шм жерде, Жіңішке селосынан ОШ-қа 15,2 шм жерде
216.
Ұзынбұлақ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 27,4 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,4 шм жерде
217.
Ұзынбұлақ 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 26,8 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,7 шм жерде
218.
Ұзынбұлақ 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 26,5 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,1 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,2 шм жерде
219.
Ұзынбұлақ 5 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ селосынан Ш-қа 27,5 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,3 шм жерде

203.
Могильник Сона 1, РЖВ, средневековье
археология
в 303 м к ЮВ от села Сона, в 11,0 км к СВ от села Жинишке, в 22,7 км к ЮВ от села Шабанбай
204.
Могильник Сона 2, РЖВ, средневековье
археология
в 789 м к ССЗ от села Сона, в 11,7 км к СВ от села Жинишке, в 21,4 км к ЮВ от села Шабанбай
205.
Могильник Сона 3, РЖВ, средневековье
археология
в 0,640 км к ЮВ от села Сона, в 11,3 км к СВ от села Жинишке, в 23,4 км к ЮВ от села Шабанбай
206.
Могильник Сона 4, РЖВ
археология
в 0,840 км к ЮВ от села Сона, в 11,1 км к СВ от села Жинишке, в 23,7 км к ЮВ от села Шабанбай
207.
Могильник Тарасу 1, РЖВ
археология
в 20,3 км к ССВ от села Жинишке, в 11,3 км к ССЗ от села Сона, в 16,4км к ЗСЗ от села Шабанбай
208.
Могильник Тарасу 2, РЖВ
археология
в 20,1 км к ССВ от села Жинишке, в 11,7 км ССЗ от села Сона, в 16,3 км к ЗСЗ от села Шабанбай
209.
Могильник Тарасу 3, РЖВ
археология
в 19,9 км к ССВ от села Жинишке, в 11,7км к ССЗ от села Сона, в 15,9 кмк ЗСЗ от села Шабанбай
210.
Курган Тесиктас 1, РЖВ
археология
в 14,1 км к З от селаШабанбай, в 11,3 км к СЗ от села Сона, в 18,1 км к С от села Жинишке
211.
Курган Тесиктас 2, средневековье
археология
в 14 км к В от селаШабанбай, в 11,2 км к СЗ от селаСона, в 18,2 км к С от селаЖинишке
212.
Могильник Тесиктас 1, эпоха бронзы
археология
в 14,3 км к В от села Шабанбай, в 11,3 км к СЗ от села Сона, в 18,6 км к С от села Жинишке
213.
Могильник Тесиктас 2, РЖВ
археология
в 13,8 км к В от селаШабанбай, в 18,4 км к СЗ от селаСона, в 11,4 км к С от селаЖинишке
214.
Могильник Тесиктас 3, РЖВ
археология
в 13,6 км к В от села Шабанбай, в 13,1 км к СЗ от села Сона, в 20,1 км к С от села Жинишке
215.
Курган Узунбулак 1, РЖВ
археология
в 27,2 км к В от села Сарытерек, в 20,5 км к Ю от села Сона, в 15,2 км к ЮВ от села Жинишке
216.
Курган Узунбулак 2, РЖВ
археология
в 27,4 км к В от села Сарытерек, в 19,3 км к Ю от села Сона, в 14,4 км к СВ от села Жинишке
217.
Курган Узунбулак 3, РЖВ
археология
в 26,8 км к В от села Сарытерек, в 19,3 км к Ю от села Сона, в 14,7 км к СВ от села Жинишке
218.
Курган Узунбулак 4, РЖВ
археология
в 26,5 км к В от села Сарытерек, в 19,1 км к Ю от села Сона, в 14,2 км к СВ от села Жинишке
219.
Курган Узунбулак 5, РЖВ
археология
в 27,5 км к В от села Сарыбулак, в 19,3 км к Ю от села Сона, в 14,3 км к СВ от села Жинишке

220.
Шабанбай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 3,86 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 12,1 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 19,5 шм жерде
221.
Шабанбай 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ССШ-қа 1,99 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 16,8 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 22,8 шм жерде
222.
Шоқпартас 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 3,53 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,7 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 20,5 шм жерде
223.
Шоқпартас 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 3,42 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,9 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 20,4 шм жерде
224.
Шоқпартас 1 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 3,8 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,6 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 20,2 шм жерде
225.
Шолакеспе қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентіненШ-қа 22,6 шм жерде, Сарытерек селосынан С-ке 29,4 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 8,74 шм жерде
226.
Шолакеспе қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен Ш-қа 21,8 шм жерде, Сарытерек селосынан С-ке 28,6 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 8,28, шм жерде
227.
"Үш арыс" мүсіндік композициясы (Ә.Бөкейханов, Ж.Ақбаев, Ә.Ермеков,), 1998ж. мүсінші Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылыстары.
Ақтоғай кенті, орталық алаңы
228.
"Талдыбейіт" Бөкейхановтардың зираты
киелі объекті
Сарытерек селосынан ШОШ-қа 20 шм жерде
229.
Дәулет кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақши селосынан О-ке 14 шм жерде
230.
Айнан кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосы
231.
Машақ кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жәмші селосынан Б-қа 1 шм жерде
232.
Сана би кесенесі, XVIII ғ.
киелі объекті
Сарытерек селосынан С-ке 11 шм жерде
233.
Атауы жоқ сағана 2 Айыртас, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан Ш-қа 15 шм жерде
234.
Тобышақ кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан Ш-қа 8 шм жерде
235.
Торақ батыр кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Кежек селосынан О-ке 12 шм жерде
236.
Қарамеңде би кесенесі, ХVІІІғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақтоғай кентіненС-ке 5 шм жерде
Балқаш қаласы
237.
Тасқа салынған суреттер
археология
Саяқ кенті көпірінен 1 шм жерде
238.
Монументальды ұшақ, 1980ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш қаласына кіреберісте
239.
"Бұл жерде Балқаш қаласы басталған" монументі, 1931ж. Авторы В.К.Кузьмин
монументтік өнер құрылысы
Балқаш-Шашубай автожолынан 5 шм жерде, Балқаш көлінің жағасындағы төбеде
240.
Ұлы Отан соғысы майданында қаза болғандарғы арналған ескерткіш, 1941-1945жж. 1970ж. Авторлар Б.Мусат, А.Исмайылов
монументтік өнер құрылысы
Балқаш көлінің жағалауындағы төбе, Желтоқсан көшесі бойында

220.
Курган Шабанбай 2, РЖВ
археология
в 3,86 км к ЮВ от села Шабанбай, в 12,1 км к СВ от села Бегазы, в 19,5 км к СЗ от села Сона
221.
Курган Шабанбай 3, РЖВ
археология
в 1,99 км к ССВ от села Шабанбай, в 16,8 км к СВ от села Бегазы, в 22,8 км к СЗ от села Сона
222.
Курган Шокпартас 1, РЖВ
археология
в 3,53 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 11,7 км к СВ от села Бегазы, в 20,5 км к СЗ от села Сона
223.
Курган Шокпартас 2, РЖВ
археология
в 3,42 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 11,9 км к СВ от села Бегазы, в 20,4 км к СЗ от села Сона
224.
Могильник Шокпартас 1, РЖВ, средневековье
археология
в 3,8 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 11,6 км к СВ от селаБегазы, в 20,2 км к СЗ от села Сона
225.
Курган Шолакеспе, РЖВ
археология
в 22,6 км к В от поселка Актогай, в 29,4 км к С от села Сарытерек, в 8,74 км к СЗ от села Бегазы
226.
Могильник Шолакеспе, РЖВ
археология
в 21,8 км к В от поселка Актогай, в 28,6 км к С от села Сарытерек, в 8,28 км к СЗ от села Бегазы
227.
Скультурная композиция "Уш арыс" (А.Букейханов, Ж.Акбаев, А.Ермеков), 1998г. Скульптор Ж.Калиев
сооружения монументального искусства
поселок Актогай, центральная площадь
228.
Родовое кладбище Букейхановых "Талдыбейіт"
сакральные объекты
в 20км к ВЮВ от села Сарытерек
229.
Мавзолей Даулет, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 14 км к Ю от села Акши
230.
Мавзолей Айнан, XIX в.
градостроительство и архитектура
село Айыртас
231.
Мавзолей Машак, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к З от села Жамши
232.
Мавзолей Сана би, XVIII в.
сакральные объекты
в 11км к С от села Сарытерек
233.
Безымянный сагана 2 Айыртас, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 15км к В от села Айыртас
234.
Мавзолей Тобышак, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 8км к В от села Абай
235.
Мавзолей Торак батыра, XIXв.
градостроительство и архитектура
в 12км к Ю от села Кежек
236.
Мавзолей Караменде би, ХVІІІв.
градостроительство и архитектура
в 5км к С от поселка Актогай
город Балхаш
237.
Наскальные рисунки
археология
поселок Саяк в 1 км от моста
238.
Монументальный самолет, 1980г.
сооружения монументального искусства
при въезде в город Балхаш
239.
Монумент "Здесь начинался г.Балхаш", 1931г. Автор В.К.Кузьмин
сооружения монументального искусства
в 5 км от автотрассы Балхаш-Шашубай, на сопке у озера Балхаш
240.
Памятник погибшим на фронтах Великой Отечественной войны 1941-1945гг. 1970г. Автор Б.Мусат, А.Исмайлов
сооружения монументального искусства
на сопке, пролегающей к озеру Балхаш по улице Желтоксан

241.
Кеңес Одағының батыры В.Хоружейдің мүсіні, 1967ж. Авторлар: Н.А.Селидиевская, А.И.Селидиевский, А.П.Ярохин
монументтік өнер құрылысы
Балқаш тау-металлургия комбинатының аумағында, мыс балқыту зауыты
242.
№48-80 локомотиві, 1967ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш тау-металлургия комбинатына кіреберісінде
243.
Қоңырат жер қойнауын алғашқы жарған бұрғы станогы, 1967ж.
монументтік өнер құрылысы
Мәдениет үйі алдында Қоңырат кентінің орталық алаңында
244.
"Бұл жерде Кеңес Одағының батыры Миллер жұмыс істеген" мемориалды тақтасы орнатылған метцех ғимараты, 1967ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш тау-металлургия комбинатының аумағында, мыс балқыту зауыты
245.
Т-34 танкісі, 1978ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш көлінің жағасында, Желтоқсан көшесі бойында
246.
Балқаш қаласын салған алғашқұрылысшыларға арналған ескерткіш ансамбль. 1968ж. Авторлар Б.Мусат, А.Исмайылов
монументтік өнер құрылысы
Балқаш қалалық орталық паркінің аумағында
247.
"Прибалхашстрой" трест ұйымының 50 жылдығына арналған монумент, 1981ж. АвторА.Исмайылов
монументтік өнер құрылысы
Балқаш көлінің жағасында, Желтоқсан көшесі бойында
248.
Ағыбай батыр ескерткіші, 2007ж. Мүсінші Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылысы
Балқаш қаласы, орталық алаң
Бұқар жырау ауданы
249.
Ботақара қорғаны, қола дәуірі
археология
Петровка селосынан Б-қа 4,7 шм жерде
250.
Тас жәшіктері, қола дәуірі
археология
Ростов селосы,Нұра өзенінің оң жақ жағасында, Қызылжар селосының жанында
251.
Хорошевское қорымы, қола дәуірі
археология
Белағаш селосынан ОБ-қа 17 шм жерде
252.
Ащысу 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Аюлы селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Ащысу өзеніндегі көпірден СШ-қа 2 шм жерде
253.
Алтынсу 1 қорымы, ортағасыр
археология
Ащысу өзенінің оң жақ жағасында, бөлімшеден ОШ-қа 7 шм жерде, Шешенқара селосы
254.
Алтынсу 2 қорымы, ЕТҒ
археология
үшінші бөлімшеден ОШ-қа 4 шм жерде, Шешенқара селосы
255.
Алтынтөбе кеніші, қола дәуірі
археология
Шешенқара селосынан О-ке 20 шм жерде
256.
Ташық қорымы, қола дәуірі
археология
Аюлы селосынан ОШ-қа 3,5 шм жерде
257.
Алтынтөбе қорымы, қола дәуірі
археология
Шешенқара селосынан ОБ-қа 20 шм жерде
258.
Алтынтөбе 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан ОБ-қа 20 шм жерде
259.
Ақбалшықты қорым, ЕТҒ
археология
үшінші бөлімшеден СБ-қа 0,2 шм жерде, Шешенқара селосы
260.
"Хорошевское" қорғаны, ЕТҒ
археология
Белағаш селосынан О-ке 3 шм жерде
261.
Қойтас қорғаны, қола дәуірі
археология
көпірден ОШ-қа 100 м жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
262.
Шешенқара 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Шешенқара тауынан СШ-қа 4 шм жерде, Шешенқара селосы

241.
Бюст Героя Советского Союза В.Хоружей, 1967г. Авторы: Н.А. Селидиевская, А.И. Селидиевский, А.П. Ярохин
сооружения монументального искусства
на территории Балхашского горно-металлургического комбината, медеплавильный завод
242.
Локомотив № 48-80, 1967г.
сооружения монументального искусства
при въезде на территорию Балхашского горно-металлургического комбината
243.
Буровой станок, первый заставивший дрогнуть недра Коунрада, 1967г.
сооружения монументального искусства
перед Дворцом культуры центральная площадь поселка Коунрад
244.
Здание метцеха, где установлена мемориальная доска "Здесь работал Герой Советского Союза Миллер", 1967г.
сооружения монументального искусства
на территории Балхашского горно-металлургического комбината, медеплавильный завод
245.
Танк Т-34, 1978г.
сооружения монументального искусства
на берегу озера Балхаш по улице Желтоксан
246.
Памятник ансамбль первостроителям г.Балхаша, 1968г. Автор Б.Мусат, А.Исмайлов
сооружения монументального искусства
на территории центрального парка города Балхаш
247.
Монумент в честь 50-летия со дня организации треста "Прибалхашстрой", 1981г. Автор А.Исмайлов
сооружения монументального искусства
на берегу озера Балхаш по улице Желтоксан
248.
Памятник Агыбай батыру, 2007г. Скульптор Ж.Калиев
сооружения монументального искусства
город Балхаш, центральная площадь
Бухаржырауский район
249.
Курган Ботакара, эпоха бронзы
археология
в 4,7 км к З от села Петровка
250.
Каменные ящики, эпоха бронзы
археология
село Ростовский, на правом берегу реки Нуры, у села Кызыл-Жар
251.
Могильник Хорошевское, эпоха бронзы
археология
в 17 км к ЮЗ от села Белагаш
252.
Могильник Ащису 1, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от села Аюлы, в 2 км к СВ от моста через реку Ащису
253.
Могильник Алтынсу 1, средневековье
археология
село Шешенкара, в 7 км к ЮВ от отделения, на правом берегу реки Ащису
254.
Могильник Алтынсу 2, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 4 км к ЮВ от третьего отделения
255.
Рудник Алтынтобе, эпоха бронзы
археология
в 20 км к Ю от села Шешенкара
256.
Могильник Ташик, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км к ЮВ от села Аюлы
257.
Могильник Алтынтобе, эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЗ от села Шешенкара
258.
Могильник Алтынтобе 2, РЖВ
археология
в 20 км к ЮЗ от села Шешенкара
259.
Могильник Белая Глина, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 0,2 км к СЗ от третьего отделения
260.
Курган "Хорошевское", РЖВ
археология
в 3 км к Ю от села Белагаш
261.
Курган Койтас, эпоха бронзы
археология
в 100 м к ЮВ от моста, на левом берегу реки Нуры, в 3 км к ЮЗ от села Самарканд
262.
Могильник Шешенкара 1, эпоха бронзы
археология
село Шешенкара, в 4 км к СВ от горы Шешенкара

263.
Құлса қорымы, қола дәуірі
археология
Ботақара кентінен Б-қа 4 шм жерде
264.
Құлса 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кентінен 6 шм жерде, Құлса өзенінің оң жақ жағасында
265.
Кішкентай қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосы, Ащысу селосынан С-ке 4 шм жерде
266.
Қуандыққозы қорымы, ЕТҒ
археология
Мазардан ОШ-қа 600 м жерде, Ащысу теміржол бекетінен СШ-қа 4 шм жерде, Шешенқара селосы
267.
Құлса 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кентінен Б-қа 9 шм жерде
268.
Жыланды тау қорымы, қола дәуірі
археология
Тоғызқұдық селосы, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ащысу селосынан СШ-қа 3 шм жерде
269.
Нұра қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан СШ-қа 2 шм жерде
270.
Съезтөбе қорымы, қола дәуірі
археология
Шешенқара селосынанШ-қа 350 м жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ащысу теміржол бекетінен СШ-қа 3 шм жерде
271.
Дермен 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосы, Дермен қыстағынан С-ке 2,5 шм жерде
272.
Дермен 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан СБ-қа 9 шм жерде
273.
Нұра 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кенті, Қарағанды-Қарқаралы автожолының 70 шм жерінде
274.
Дермен тұрағы, тас дәуірі
археология
№3 теміржол бекетінен С-ке 3 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында, Шешенқара селосы
275.
Шешенқара қорымы, ЕТҒ
археология
№3 теміржол бекетінен БСБ-қа 3,5 шм жерде, Шешенқара селосы
276.
Дермен қорымы, ЕТҒ
археология
№3 теміржол бекетінен БСБ-қа 3,5 шм жерде, Шешенқара селосы
277.
Алғабас қорымы, ЕТҒ
археология
Алғабас селосынан ОБ-қа 6 шм жерде
278.
Бұқар жырау кесенесі, 1993ж.
киеліобъекті
"Садық" фермасының жанында, Шалқар селосынан С-ке 25 шм жерде
279.
Православиялық шіркеу ғимараты, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ботақара кенті
280.
Аяпберген қорымы, қола дәуірі
археология
Бұқар жырау селосынан С-ке 20 шм жерде, Аяпберген сайында, Садық қыстағынан СБ-қа 3 шм жерде
281.
Сарыорман қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кентінен (құс фабрикасы) СБ-қа 6 шм жерде
282.
Жамал қорымы, ЕТҒ
археология
Ақжар (Жартас) суқоймасының С жағасында, Жартас және Ақжар екі өзенінің құйылыс орыны
283.
Ақтөбе 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтөбе селосынан ОБ-қа 4 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
284.
Довгуев алаңы қорғаны, ЕТҒ
археология
Керней селосынан С-ке 6 шм жерде, Сарқырама шатқалында
285.
Қойтас 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
286.
Қойтас 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
287.
Қойтас 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 2,5 шм жерде
288.
Белағаш қорымы, ортағасыр
археология
Белағаш селосынан ОШ-қа 12 шм жерде
289.
Ащысу қорымы, қола дәуірі
археология
Аюлы селосынан О-ке 5 шм жерде, Ащысу өзенінің сол жақ жағасында, Ащысу өзеніндегі көпірден Ш-қа 110 м жерде, Қарағанды-Қарқаралы автожолы

263.
Могильник Кульса, эпоха бронзы
археология
в 4 км к З от поселка Ботакара
264.
Могильник Кульса 1, РЖВ
археология
в 6 км от поселка Ботакара на правом берегу реки Кульсы
265.
Могильник Кишкентай, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 4км к С от села Ащису
266.
Могильник Куандыккозы, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 600 м к ЮВ от мазаров, в 4 км к СВ от железнодорожной станции Ащису
267.
Могильник Кульса 2, РЖВ
археология
в 9 км на З от поселка Ботакара
268.
Могильник Змеиная гора, эпоха бронзы
археология
село Тогызкудык, на левом берегу реки Нура, в 3 км к СВ от села Ащису
269.
Могильник Нуринский, РЖВ
археология
в 2 км к СВ села Шешенкара
270.
Могильник Съезтобе, эпоха бронзы
археология
в 350 м к В от села Шешенкара, на левом берегу реки Нура, в 3 км к СВ от железнодорожной станции Ащису
271.
Могильник Дермен 1, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 2,5км к С от зимовки Дермен
272.
Могильник Дермен 2, РЖВ
археология
в 9 км к СЗ от села Шешенкара
273.
Могильник Нуринский 1, РЖВ
археология
поселок Ботакара, на 70 км автотрассы Караганда-Каркаралинск
274.
Стоянка Дермен, эпоха камня
археология
село Шешенкара,на правом берегу реки Нура, в 3 км к С от железнодорожной станции №3
275.
Могильник Шешенкара, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 3,5 км к ЗСЗ от железнодорожной станции №3
276.
Могильник Дермен, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 3,5 км к ЗСЗ от разъезда №3
277.
Могильник Алгабас, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от села Алгабас
278.
Мавзолей Бухар жырау, 1993г.
сакральные объекты
в 25км к С от села Шалкар, около фермы "Садык"
279.
Здание православной церкви, ХIХв.
градостроительство и архитектура
поселок Ботакара
280.
Могильник Аяпберген, эпоха бронзы
археология
в 20 км к С от села Бухаржырау, в 3 км к СЗ от зимовки Садык в урочище Аяпберген
281.
Могильник Сарыорман, РЖВ
археология
в 6 км к СЗ от поселка Ботакара (птицефабрика)
282.
Могильник Жамал, РЖВ
археология
на С берегу водохранилища Акжар (Жартас), на месте слияния двух рек Жартас и Акжар
283.
Могильник Актобе 3, РЖВ
археология
в 4 км к ЮЗ от села Актобе, на правом берегу Нуры
284.
Курган Довгуева площадь, РЖВ
археология
в 6 км к С от села Керней, в урочище Водопад
285.
Курган Койтас 2, средневековье
археология
в 3 км ЮЗ от села Самарканд
286.
Курган Койтас 3, средневековье
археология
в 3 км ЮЗ от села Самарканд
287.
Курган Койтас 4, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮЗ от села Самарканд
288.
Могильник Белагаш, средневековье
археология
в 12 км к ЮВ от села Белагаш
289.
Могильник Ащису, эпоха бронзы
археология
в 5 км к Ю от села Аюлы, на левом берегу реки Ащису, в 110 м к В от моста через реку Ащису, трасса Караганда-Каркаралинск

290.
Ащысу 2 қорымы, ортағасыр
археология
Аюлы селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Ащысу суқоймасының бөгетінен ОБ-қа және 1,5 шм су ағымы бойынша төмен
291.
Ташық 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Ащысу суқоймасынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Аюлы селосынан ООШ-қа 4 шм жерде
292.
Жиендік қорымы, ортағасыр
археология
Ташық селосынан О-ке 1,5 шм жерде, Ащысу суқоймасынан ШОШ-қа 2,5 шм жерде
293.
Нұра қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан С-ке 2 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
294.
Қаратал қорымы, ЕТҒ, кейінгі ортағасыр
археология
Ақжар (Жартас) суқоймасының бөгетінен С-ке 800 м жерде, біратаулы өзенінің оң жақ жағасында
295.
Құйылыс қорымы, ЕТҒ
археология
Ақжар (Жартас) суқоймасының бөгетінен ОШ-қа 700 м жерде
296.
Ордабай қорымы, қола дәуірі
археология
Керней селосынан С-ке 5 шм жерде, таулы-орман массивінің Сарқырама шатқалында
297.
Довгуев алаңындағы қорым, ЕТҒ
археология
Керней селосынан С-ке 6 шм жерде, Сарқырама шатқалында
298.
Ащысу 1 тұрағы, тас дәуірі
археология
Аюлы селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Қарқаралы-Қарағанды автожолынан СШ-қа 2 шм жердегі автотұрақта
299.
Қызылжар қорғаны, ЕТҒ
археология
Тегісжол селосынан 5 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
300.
Қима қорғаны, ЕТҒ
археология
Қима сайында, Теміртау қаласынан О-ке 10 шм жерде
301.
Тегісжол қорымы, ортағасыр
археология
Теміртау қаласынан Б-қа 10 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Самарқанд пен Тегісжол селоларының арасында
302.
Тегісжол қонысы, қола дәуірі
археология
Тегісжол селосынан Ш-қа 1,5 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
303.
Қарағанбас қорымы, ЕТҒ
археология
Теміртау қаласынан ОБ-қа 7 шм жерде
304.
Темірқаш қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 2 шм жерде
305.
Тасауыл қорғаны, ЕТҒ
археология
Тасауыл селосынан ШОШ-қа 400 м жерде
306.
Темірқаш қонысы, қола дәуірі
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
307.
Қойтас қорғаны, қола дәуірі
археология
Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Нұра өзеніндегі көпірден ОШ-қа 500 м жерде, Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде

290.
Могильник Ащису 2, средневековье
археология
в 2 км к ЮВ от села Аюлы, в 1,5 км ниже по течению и к ЮЗ от плотины Ащисуйского водохранилища
291.
Могильник Ташик 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ водохранилища Ащису, 4 км к ЮЮВ от села Аюлы
292.
Могильник Жиендик, средневековье
археология
в 1,5 км к Ю от села Ташик, в 2,5 км к ВЮВ от Ащисуйского водохранилища
293.
Могильник Нуринский, РЖВ
археология
в 2 км к С от села Шешенкара, на правом берегу реки Нура
294.
Могильник Каратал, РЖВ, позднее средневековья
археология
в 800м к С от плотины водохранилища Акжар (Жартас), на правом берегу одноименной реки
295.
Могильник Куюлус, РЖВ
археология
в 700м к ЮВ от плотины водохранилища Акжар (Жартас)
296.
Могильник Ордабай, эпоха бронзы
археология
в 5 км к С от села Керней, в урочище Водопад горно-лесного массива
297.
Могильник Довгуева площадь, РЖВ
археология
в 6 км к С от села Керней, в урочище Водопад
298.
Стоянка Ащису 1, эпоха камня
археология
в 5 км к ЮЗ от села Аюлы, в 2 км к СВ от автомобильной стоянки трассы Каркаралинск-Караганда
299.
Курган Кызыл – Жар, РЖВ
археология
на правом берегу реки Нуры в 5 км от села Тегисжол
300.
Курган Кима, РЖВ
археология
в урочище Кима, в 10 км к Ю от города Темиртау
301.
Могильник Тегисжол, средневековье
археология
в 10 км З от города Темиртау, на левом берегу реки Нуры, между селами Самарканд и Тегисжол
302.
Поселение Тегисжол, эпоха бронзы
археология
в 1,5км к В от селаТегисжол, на левом берегу реки Нуры
303.
Могильник Караганбас, РЖВ
археология
в 7 км ЮЗ от города Темиртау
304.
Могильник Темиркаш, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от села Самарканд
305.
Курган Тасаул, РЖВ
археология
в 400м к ВЮВ от села Тасаул
306.
Поселение Темиркаш, эпоха бронзы
археология
на левом берегу реки Нуры, в 2 км к ЮЗ от селаСамарканд
307.
Курган Койтас, эпоха бронзы
археология
на левом берегу реки Нуры, в 500 м к ЮВ от моста через реку Нура, в 3 км к ЮЗ от села Самарканд

308.
Ростовка 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Ростовка селосынан Ш-қа 1,2 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
309.
Ростовка 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Ростовка селосынан Ш-қа 1,4 шм жерде, Ростовка 1 қонысынан 200 м жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
310.
Алшынбай кесенесі, ХІХғ.
киеліобъекті
Үміткер селосынан СБ-қа 8 шм жерде
311.
Аймағанбает қажы кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақжар селосы
Қарағанды қаласы

308.
Поселение Ростовка 1, эпоха бронзы
археология
в 1,2 км к В от селаРостовка, на правобережье реки Нуры
309.
Поселение Ростовка 2, эпоха бронзы
археология
в 1,4 км к В от села Ростовка, на правом берегу реки Нуры, в 200 м от поселения Ростовка1
310.
Мавзолей Алшынбай, ХІХв.
сакральные объекты
в 8км к СЗ от села Умиткер
311.
Мавзолей Аймаганбет кажы, ХІХв.
градостроительство и архитектура
cелоАкжар
город Караганда

312.
Тәуелсіздік алаңындағы қалақұрылысы ансамблі
Ансамбль мен кешен
Бұқар жырау даңғылы, 16
1.
Қарағанды қаласының Әкімдік ғимараты, 1938ж. Сәулетші А.М.Генин
2.
Техникалық кітапхана қоса салынған тұрғын үй, 1938ж. Сәулетші А.М.Генин
Абай көшесі, 1
3.
Баспахана қоса салынған тұрғын үй, 1938ж. Сәулетші А.М.Генин
Абай көшесі, 2
4.
Облрадио қоса салынған тұрғын үй, 1938ж. Сәулетші А.М.Генин
Бұқар жырау даңғылы, 15
5.
Өнеркәсіптік дүкен қоса салынған тұрғын үй, 1938ж. Сәулетші А.М.Генин
Бұқар жырау даңғылы, 13
313.
Октябрдің 50 жылдығы атындағы алаңның оң жақ бөлігіндегі қалақұрылысы ансамблі
Ансамбль мен кешен
А.Алиханов көшесі, 5
1.
Облыстық кәсіподақтарды Кеңесінің ғимараты (Одақ үйі), 1965ж. Сәулетшілер: С.И.Мордвинцев және Ю.И.Василевич
А.Алиханов көшесі, 5
2.
Су сарқырамасы, 1968ж. Сәулетшілер К.Тен, В.Н.Цицын
А.Алиханов көшесі, 5
3.
Геология басқармасының ғимараты, 1966ж. Сәулетшілер: С.И.Мордвинцев, Ю.И.Василевич
Бұқар жырау даңғылы, 47

312.
Градостроительный ансамбль на площади Конституции
ансамбли и комплексы
проспект Бухар жырау, 16
1.
здание Акимата города Караганды,1938г. Архитектор А.М.Генин
2.
жилой дом со встроенной технической библиотекой, 1938г. Архитектор А.М.Генин
улица Абая, 1
3.
жилой дом со встроенной типографией, 1938г. Архитектор А.М.Генин
улица Абая, 2
4.
жилой дом со встроенным помещением Облрадио, 1938г. Архитектор А.М.Генин
проспект Бухар жырау, 15
5.
жилой дом со встроенным промтоварным магазином, 1938г. Архитектор А.М.Генин
проспект Бухар жырау, 13
313.
Градостроительный ансамбль южной части площади имени 50-летия Октября
ансамбли и комплексы
улица А.Алиханова, 5
1.
здание Областного Совета Профсоюзов (Дом Союзов), 1965г. Архитекторы С.Мордвинцев и Ю.И.Василевич
улица А.Алиханова, 5
2.
водный каскад, 1968г. Ахитекторы К.Тен и В.Н.Цицын
улица А.Алиханова, 5
3.
здание Геологического управления, 1966г. Архитекторы С.И.Мордвинцев и Ю.И.Василевич
проспект Бухар жырау, 47

314.
1942-1943жж. №3414 эвакогоспиталь болған ғимарат, 1938ж.
қалақұрылысы және архитектура
Маметова көшесі, 111
315.
1962-1963жж. А.Николаев, П.Попович, В.Терешкова және т.б. ғарышкерлерді қарсы алған әуежай ғимараты
қалақұрылысы және архитектура
Стартовый қалтарысы, 61/1
316.
Кеншілер мәдениет үйінің ғимараты, 1950ж. Сәулетшілер И.И.Бреннер, Я.А.Яноша
қалақұрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 32
317.
К.С.Станиславский атындағы облыстық драма театрының ғимараты, 1962ж. Сәулетшілер Л.Е.Воробьев, А.М.Лифшиц
қалақұрылысы және архитектура
Н.Ә.Назарбаев даңғылы, 19
318.
Музыка мектебінің ғимараты (бұрынғы Ленин КП АК ) 1958ж. Сәулетші Р.А.Сейдалин
қалақұрылысы және архитектура
Алалыкин көшесі, 9
319.
"Қарағандыгипрошах" институтының ғимараты, 1952ж. Сәулетші А.Н.Кравец-Кравчевский
қалақұрылысы және архитектура
Абай көшесі, 12
320.
1941-1944жж. №3970/71 эвакогоспиталі (қазіргі Болашақ институты) орналасқан ғимарат 1938ж.
қалақұрылысы және архитектура
Ерубаев көшесі, 16
321.
1941-1944жж. №3970/71 эвакогоспиталі (қазіргі ҚММА филиалы) орналасқан ғимарат, 1941ж.
қалақұрылысы және архитектура
Ерубаев көшесі, 18
322.
1941-1944жж. №1776 эвакогоспиталі (қазіргі облыстық клиникалық емхана)орналасқан ғимарат, 1940ж.
қалақұрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 20
323.
"Шалқыма" концерттік залы ғимараты, одан Қарағандыда құрылған әскери бөлімдерді майданға аттандырған, 1939ж. Сәулетшілер Калмыков және Ритт
қалақұрылысы және архитектура
Костенко көшесі, 7
324.
Облыстық музыка мектебінің ғимараты, 1948ж. Сәулетші И.И.Бреннер
қалақұрылысы және архитектура
Жамбыл көшесі, 17
325.
1941-1945жж. Қарағанды қаласы госпиталдерінде қаза болған 17 кеңес жауынгерлерінің ағайындар зираты, 1945ж.
қалақұрылысы және архитектура
Михайлов зираты
326.
1941-1942жж. №3972 эвакогоспиталі орналасқан қалалық емхананың хирургиялық корпусы ғимараты, 1941ж.
қалақұрылысы және архитектура
Сейфуллин көшесі, 13
327.
"Кеншілер даңқы" монументі, 1975ж. Мүсінші А.Билык. Сәулетші А.Малков
монументтікөнерқұрылысы
Бұқар жырау даңғылы (ШМҮ алаң алдында)
328.
"Чайка" қонақ үйі, жерге қонғаннан кейін А.Николаев, В.Терешкова және т.б. ғарышкерлер тұрған, 1962ж.
қалақұрылысы және архитектура
Мичурин көшесі, 11
329.
Нүркен Әбдіров атындағы спорт сарайының ғимараты, 1958ж. Сәулетші И.И.Райкина
қалақұрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 53
330.
Аппақ Байжанов ескерткіші, 1999ж. Автор Ю.Гуммель
монументтік өнер құрылысы
Лободы көшесі, тарихи-өлкетану мұражайының алдында

314.
Здание, в котором находился эвакогоспиталь №3414 в 1942-1943гг. 1938г.
градостроительство и архитектура
улица Маметова, 111
315.
Здание аэропорта, в котором после приземления встречали космонавтов А.Николаева, П.Поповича, В.Терешкову и др. 1962-1963гг.
градостроительство и архитектура
переулок Стартовый, 61/1
316.
Здание Дворца культуры горняков, 1950г. Архитекторы И.И.Бреннер и Я.А.Яноша
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 32
317.
Здание областного драматического театра имени К.С.Станиславского, 1962г. Архитекторы Л.Е.Воробьев и А.М.Лифшиц
градостроительство и архитектура
проспект Н.А. Назарбаева, 19
318.
Здание музыкальной школы (бывший Ленинский РК КП), 1958г. Архитектор Р.А.Сейдалин
градостроительство и архитектура
улица Алалыкина, 9
319.
Здание института "Карагандагипрошахт", 1952г. Архитектор А.Н.Кравец-Кравчевской
градостроительство и архитектура
улица Абая, 12
320.
Здание, (ныне института Болашак), в котором размещался в 1941-1944гг. эвакогоспиталь №3970/71, 1938г.
градостроительство и архитектура
улица Ерубаева, 16
321.
Здание, (ныне филиала КГМА), в котором размещался в 1941-1944гг. эвакогоспиталь №3970/71, 1941г.
градостроительство и архитектура
улица Ерубаева, 18
322.
Здание, (ныне областная клиническая больница), в котором размещался в 1941-1944гг. эвакогоспиталь №1776, 1940г.
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 20
323.
Здание концертного зала "Шалкыма", откуда отправлялись на фронт сформированные в Караганде войсковые части, 1939г.Архитекторы Калмыков и Ритт
градостроительство и архитектура
улица Костенко, 7
324.
Здание областной музыкальной школы, 1948г. Архитектор И.И.Бреннер
градостроительство и архитектура
улица Жамбыла, 17
325.
Братская могила 17-ти советских воинов, умерших в госпиталях г.Караганды в 1941-1945 гг. 1945г.
градостроительство и архитектура
михайловское кладбище
326.
Здание хирургического корпуса городской больницы, в котором в 1941-1942гг. размещался эвакогоспиталь №3972,1941г.
градостроительство и архитектура
проспект Сейфуллина, 13
327.
Монумент "Шахтерская Слава", 1975г. Скульптор А.Билык, Архитектор А.Малков
сооружения монументального искусства
проспект Бухар жырау (площадь перед ДКГ)
328.
Гостиница "Чайка", где после приземления проживали А.Николаев, В.Терешкова и др. космонавты, 1962г.
градостроительство и архитектура
улица Мичурина, 11
329.
Здание Дворца спорта имени Нуркена Абдирова, 1958г. Архитектор И.И.Райкина
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 53
330.
Памятник Аппаку Байжанову, 1999г. Автор Ю.Гуммель
сооружения монументального искусства
улица Лободы, перед историко-краеведческим музеем

331.
Г.Фогеллер ескерткіші, 1999ж. Автор А.П.Билык
монументтік өнер құрылысы
Қазақстанның 40 жылдығы атындағы саябақ
332.
Қаныш Сәтбаев ескерткіші, 1991ж. Сәулетші Р.Шнайдерман, Мүсіншілер Д.Досмағамбетов, О.Прокопьева
монументтік өнер құрылысы
Вокзал аланы
333.
Тұрғын үй, 1932ж.
қалақұрылысы және архитектура
Костенко көшесі,12
334.
1934 жылы қайғылы қаза болған, "Қарағандыкөмір" трестінің басқарушысы И.А.Костенко зираты, 1934ж.
қалақұрылысы және архитектура
Костенко атындағы шахта аймағы
335.
Ленин кинотеатры, 1960 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Абай көшесі, 61
336.
"Мәңгілік алау" архитектуралық-мемориалды даңқты ансамблі, 1975ж. Мүсінші Ж.Молдабаев, сәулетші Н.Қойшыбеков
монументтік өнер құрылысы
Жеңіс паркі (А.Алиханов көшесі)
337.
Ауғанстанда қаза болған жауынгерлер құрметіне арналған мемориалды кешен, 1990ж. Мүсінші Н.Новопольцев, сәулетші Ж.Әлтаев
монументтік өнер құрылысы
жауынгер-интернационалистер паркі
338.
"Қобыз" кешені, 2003ж. Мүсінші М.Қалқабаев, сәулетші В.Троценко
монументтік өнер құрылысы
Н.Ә.Назарбаев даңғылы, 19
339.
Жамбыл мүсіні. мүсінші Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл көшесі
340.
"Сүйінші" мүсіндік-декоративті композициясы, 2003ж. Сәулетшілер: Ғ.Баймырза, Е.Шахиев, Қ.Жанәбілов, мүсінші Ж.Молдабаев
монументтік өнер құрылысы
Этнопарк аумағы
341.
Бұқар жырау ескерткіші, 2008ж. Мүсінші Ж.Молдабаев
монументтік өнер құрылысы
Бұқар жырау даңғылы, 16
342.
С.Сейфуллин атындағы қазақ драма театры ғимараты, 2008ж. Сәулетші Қ.Мұсаев
қала құрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 27
343.
С.Сейфуллин ескерткіші, 2008ж. Авторы Б.Әбішев
монументтік өнер құрылысы
Бұқар жырау даңғылы, 27
344.
А.Құнанбаев ескерткіші, 2008ж. Авторы А.Нартов
монументтік өнер құрылысы
Шалқыма концерт залының алдындағы алаңда
Қарқаралы ауданы
345.
ХІХ ғ. орыс саяхатшысы Г.Н.Потанин тоқтаған үйі бар, қалақұрылысы кешені
ансамбль мен кешен
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 11
1.
кешен тобына кіретін кинопрокат ғимараты, ХІХ ғ.
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 11
2.
кешен тобына кіретін қойма ғимараты, ХІХ ғ.
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 11
346.
Көлбасы қорымы, ЕТҒ
археология
Көлбасы селосынан БСБ-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі
347.
Қоянды қорымы, ЕТҒ
археология
Қоянды селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде
348.
Қорық қорымы, ЕТҒ
археология
Қорық ауылынан СШ-қа 1 шм жерде, Қоянды селосы
349.
Бақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Бақты селосынан СБ-қа 2 шм жерде

331.
Памятник Г.Фогелеру, 1999г. Автор А.П.Билык
сооружения монументального искусства
Парк имени 40-летия Казастана
332.
Памятник Каныша Сатпаева,2011г. Архитектор Р.Шнайдерман, Скульптуры: Д.Осмагамбетов, О.Прокопьева
сооружения монументального искусства
Привокзальная площадь
333.
Жилой дом, 1932г.
градостроительство и архитектура
улица Костенко,12
334.
Могила управляющего трестом "Карагандауголь" И.А.Костенко, трагически погибшего в 1934 г., 1934г.
градостроительство и архитектура
территория шахты имени Костенко
335.
Кинотеатр имени Ленина, 1960 г.
градостроительство и архитектура
улица Абая, 61
336.
Архитектурно-мемориальный ансамбль Боевой Славы "Вечный огонь", 1975г., Скульптор Ж.Молдабаев, архитектор Н.Койшибеков
сооружения монументального искусства
парк Победы (улица А.Алиханова)
337.
Мемориальный комплекс в честь воинов, погибших в Афганистане, 1990г. Скульптор Н.Новопольцев, архитектор Ж.Алтаев
сооружения монументального искусства
парк воинов-интернацианалистов
338.
Комплекс "Кобыз", 2003г. Скульптор М.Калкабаев, архитектор В.Троценко
сооружения монументального искусства
проспект Н.А.Назарбаева, 19
339.
Бюст Жамбыла, скульптор Ж. Калиев
сооружения монументального искусства
улица Жамбыла
340.
Скульптурно-декоративная композиция "Суюнши", 2003г. Архитекторы: Г.Баймырза, Е.Шахиев, К.Жанабилов, скульптор Ж.Молдабаев
сооружения монументального искусства
территория Этнопарка
341.
Памятник Бухар жырау, 2008г. Скульптор Ж.Молдабаев
сооружения монументального искусства
проспект Бухар жырау, 16
342.
Здание казахского драматического театра имени С.Сейфуллина, 2008г. Архитектор К.Мусаев
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 27
343.
Памятник С.Сейфуллину, 2008г. Автор Б.Абишев
сооружения монументального искусства
проспект Бухар жырау, 27
344.
Памятник А.Кунанбаеву, 2008г. Автор А.Нартов
сооружения монументального искусства
на площади перед концертным залом Шалкыма
Каркаралинский район
345.
Градостроительный комплекс с домом, в котором останавливался русский путешественник Г.Н.Потанин, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
город Каркаралинск, улица Бокейханова, 11
1.
здание кинопроката, входящее в группу комплекса, ХІХ в.
город Каркаралинск, улица Бокейханова, 11
2.
здание склада, входящее в группу комплекса, ХІХ в.
городКаркаралинск, улица Бокейханова, 11
346.
Могильник Кольбасы,РЖВ
археология
в 1 км к ЗСЗ от села Кольбасы, сельский округСарытау
347.
Могильник Коянды,РЖВ
археология
в 2,5 км к СВ от села Коянды
348.
Могильник Корык,РЖВ
археология
в 1 км к СВ от аула Корык, село Коянды
349.
Могильник Бак 2,эпоха бронзы
археология
в 2км к СЗ от села Бакты

350.
Талды 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ селосынан ОШ-қа 1 шм жерде
351.
Талды 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ селосынан ОШ-қа 3 шм жерде
352.
Талды 7 қорымы, ортағасыр
археология
Қарабұлақ селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
353.
Талды 8 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде
354.
Бозеген қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СБ-қа 8 шм жерде
355.
Бозеген 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Бозеген тауынан Б-қа 1 шм жерде
356.
Ақшоқы қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан О-ке 1 шм жерде
357.
Ақшоқы 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
358.
Ақшоқы 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан ОШ-қа 0,6 шм жерде, қазіргі заман зират аймағында
359.
Әулие 1 қорымы, ортағасыр
археология
"Ескі Нүркен" қыстағынан СШ-қа 2,5 шм жерде, Нүркен селосы
360.
Әулие 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Әулие төбесінен ОБ-қа 1 шм жерде, Нүркен селосы
361.
Қопа 1 қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан С-ке 4 шм жерде
362.
Қопа 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Нуркен селосынан С-ке 7 шм жерде
363.
Қопа өзеніндегі тас қоршаулары, қола дәуірі
археология
қараусыз қалған фермадан ООШ-қа, Нүркен селосы
364.
"Сарыжайлау" фермасы жанындағы қорған, ортағасыр
археология
"Сарыжайлау" фермасынан Б-қа 1,5-2 шм жерде, Нүркен селосы
365.
Қопа өзеніндегі қорған тобы, ЕТҒ
археология
"Сарыжайлау" фермасынан СБ-қа 2,5 шм жерде, Нүркен селосы
366.
Қопа қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Нүркен селосынан СШ-қа 4 шм жерде
367.
Қопа 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан С-ке 5 шм жерде
368.
Қопа 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан СШ-қа 5 шм жерде
369.
Нүркен қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосы аймағында
370.
Нүркен 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосы аймағында
371.
Суықбұлақ қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Қарқаралы қаласынан О-ке 1,5 шм жерде
372.
Суықбұлақ қорғандары, ЕТҒ
археология
Қарқаралы қаласынан О-ке 1 шм жерде, Суықбұлақ қайнарында, орман көшетінің аумағында
373.
Мәліксай үңгірі, тас ғасыры
археология
Қарқаралы қаласынан С-ке 1,5 шм жерде, Мәліксай сайында
374.
Қарқаралы қорғандары, ЕТҒ
археология
Қарқаралы қаласынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Емхана қалашығынан О-ке 400 м жерде
375.
Қызылту 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту тауынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, "Қызылту" қыстағы, Мамыраев селосы
376.
Қызылту 2 қорымы, ЕТҒ
археология
"Қызылту" қыстағынан ОБ-қа 0,3 шм жерде, Мамыраев селосы, Ақжол селолық округі
377.
Қызылту 3 қорымы, ЕТҒ
археология
"Қызылту" қыстағы, Мамыраев селосынан ОБ-қа, Ақжол селолық округі
378.
Кеңестас қорғандары, ЕТҒ
археология
Бейбітшілік селосынан СБ-қа 7 шм жерде

350.
Могильник Талдинка 5,РЖВ
археология
в 1 км к ЮВ от села Карабулак
351.
Могильник Талдинка 6,РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от села Карабулак
352.
Могильник Талдинка 7,средневековье
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Карабулак
353.
Могильник Талдинка 8,эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к СВ от села Карабулак
354.
Могильник Бозеген,эпоха бронзы
археология
в 8 км к СЗ от станции Талдинка
355.
Могильник Бозеген 3,эпоха бронзы
археология
в 1 км к З от горы Бозеген
356.
Могильник Акшокы,эпоха бронзы
археология
в 1км к Ю от села Нуркен
357.
Могильник Акшокы 1,эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от села Нуркен
358.
Могильник Акшокы 2,эпоха бронзы
археология
в 0,6 км к ЮВ от села Нуркен, на территории современного кладбища
359.
Могильник Аулие 1, средневековье
археология
в 2,5 км к СВ от зимовки "Старый Нуркен", село Нуркен
360.
Могильник Аулие 2,эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮЗ от сопки Аулие, село Нуркен
361.
Поселение Копа 1,эпоха поздней бронзы
археология
в 4 км к С от села Нуркен
362.
Поселение Копа 2,эпоха бронзы
археология
в 7 км к С от села Нуркен
363.
Каменные оградки на реке Копа, эпоха бронзы
археология
к ЮЮВ от заброшенной фермы, село Нуркен
364.
Курган у фермы "Сарыжайлау", средневековье
археология
в 1,5-2км к З от фермы "Сарыжайлау", село Нуркен
365.
Курганная группа на реке Копа,РЖВ
археология
в 2,5 км к СЗ от фермы "Сарыжайлау", село Нуркен
366.
Могильник Копа,эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Нуркен
367.
Могильник Копа 1,эпоха бронзы
археология
в 5 км к С от села Нуркен
368.
Могильник Копа 2,эпоха бронзы
археология
в 5 км к СВ от села Нуркен
369.
Могильник Нуркен,эпоха бронзы
археология
на территории села Нуркен
370.
Могильник Нуркен 1,эпоха бронзы
археология
на территории села Нуркен
371.
Поселение Суыкбулак,эпоха поздней бронзы
археология
в 1,5 км к Ю от города Каркаралинск
372.
Курганы Суыкбулак,РЖВ
археология
в 1 км к Ю от города Каркаралинска, у ключа Суыкбулак, на территории лесопитомника
373.
Пещера Маликсай,каменный век
археология
в 1,5 км к С от города Каркаралинск, в урочище Маликсай
374.
Курганы Каркаралинские, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от города Каркаралинск, в 400 м к Ю от Больничного городка
375.
Могильник Кызылту 1,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от горы Кызылту, зимовка "Кызылту", село Мамраева
376.
Могильник Кызылту 2,РЖВ
археология
в 0,3 км к ЮЗ от зимовки "Кызылту", село Мамраева, Акжольский сельский округ
377.
Могильник Кызылту 3,РЖВ
археология
к ЮЗ от зимовки "Кызылту", село Мамраева, Акжольский сельский округ
378.
Курганы Кенестас,РЖВ
археология
в 7 км к СЗ от села Бейбитшилик

379.
Кеңестас 1 қорғандары, ЕТҒ
археология
Бейбітшілік селосы, Кеңестас жартастарынан О-ке 0,5 шм жерде
380.
Бидайық 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
381.
Бидайық 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан С-ке 0,9 шм жерде
382.
Бидайық 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан ОБ-қа 0,35 шм жерде
383.
Бидайық 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан Ш-қа 0,15 шм жерде
384.
Бидайық 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан Ш-қа 0,5 шм жерде
385.
Кестелітас петроглифтері орналасқан жер
археология
Бейбітшілік селосынан СБ-қа 22 шм жерде
386.
Бесоба қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан О-ке 0,8 шм жерде
387.
Жамантас тас қоршаулары, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОШ-қа 3 шм жерде
388.
Қамқор қорымы, ЕТҒ
археология
Қамқор селосынан С-ке 0,15 шм жерде, Бесоба селолық округі
389.
Қамқор 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қамқор селосынан Ш-қа 0,4 шм жерде, Бесоба селолық округі
390.
Қамқор 3 қорымы, ортағасыр
археология
Қамқор селосынан О-ке 4 шм жерде, Бесоба селолық округі
391.
Сеңгір қорымы, қола дәуірі
археология
Қамқор селосынан О-ке 12 шм жерде, Бесоба селолық округі, Боқбасар зираты қасында
392.
Жаңаауыл қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту селосының шығыс төңірегінде, Бесоба селолық округі
393.
Жаңаауыл 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту селосынан Б-қа 2 шм жерде, Бесоба селолық округі
394.
Ақбастау қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Бесоба селолық округі
395.
Құлболды қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан СШ-қа 15 шм жерде
396.
Асантөре қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан Ш-қа 11 шм жерде, Асан төре мазарынан Ш-қа 0,1 шм жерде
397.
Сұлтанғазы қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОШ-қа 6-7 шм жерде, Сұлтанғазы мазарынан О-ке 1,5 шм жерде
398.
Жібекшоқы қорғаны, ЕТҒ
археология
Қамқор селосынан СШ-қа 3 шм жерде, Бесоба селолық округі
399.
Түлкілі қорғаны, ЕТҒ
археология
Түлкілі қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Бесоба селосы, Бесоба селолық округі
400.
Жарлы 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде
401.
Жарлы 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 2,5 шм жерде
402.
Қарасу фермасының жанындағы тас қоршаулары, қола дәуірі
археология
Қарасу фермасынан Ш-қа 2 шм жерде, Жарлы өзенінен оң жақ жағасында, Т.Әубәкіров селосы
403.
Жарлы 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 3,5 шм жерде
404.
Жарлы 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан СБ-қа 3 шм жерде

379.
Курганы Кенестас 1,РЖВ
археология
в 0,5 км к Ю от скал Кенестас, село Бейбитшилик
380.
Могильник Бидаик 1,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
381.
Могильник Бидаик 2,эпоха бронзы
археология
в 0,9 км к С от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
382.
Могильник Бидаик 3,эпоха бронзы
археология
в 0,35 км к ЮЗ от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
383.
Могильник Бидаик 4,эпоха бронзы
археология
в 0,15 км к В от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
384.
Могильник Бидаик 5,эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к В от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
385.
Местонахождение петроглифов Кестелетас
археология
в 22 км к СЗ от села Бейбитшилик
386.
Могильник Бесобинский,эпоха бронзы
археология
в 0,8 км к Ю от села Бесоба
387.
Каменные ограды Жамантас,эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села Бесоба
388.
Могильник Камкор,РЖВ
археология
в 0,15 км к С от села Камкор, Бесобинский сельский округ
389.
Могильник Камкор 1,РЖВ
археология
в 0,4км к В от села Камкор, Бесобинский сельский округ
390.
Могильник Камкор 3, средневековье
археология
в 4 км к Ю от селаКамкор, Бесобинский сельский округ
391.
Могильник Сенгир, эпоха бронзы
археология
в 12 км к Ю от села Камкор, Бесобинский сельский округ, около кладбища Бокбасар
392.
Могильник Жанааул,эпоха бронзы
археология
на восточной окраине села Кызылту, Бесобинский сельский округ
393.
Могильник Жанааул 1,эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Кызылту, Бесобинский сельский округ
394.
Могильник Акбастау,эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮЗ от села Кызылту, Бесобинский сельский округ
395.
Могильник Кулболды,эпоха бронзы
археология
в 15 км к СВ от села Бесоба
396.
Могильник Асан торе,эпоха бронзы
археология
в 11 км к В от села Бесоба, в 0,1 км к В от мазара Асан торе
397.
Могильник Султангазы,эпоха бронзы
археология
в 6-7 км к ЮВ от села Бесоба, в 1,5 км к Ю от мазара Султангазы
398.
Курган Жибекшокы,РЖВ
археология
в 3 км к СВ от села Камкор, Бесобинский сельский округ
399.
Курган Тулкили,РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Тулкили, село Бесоба, Бесобинский сельский округ
400.
Могильник Жарлы 1,РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
401.
Могильник Жарлы 2,РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
402.
Каменные оградки у фермы Карасу,эпоха бронзы
археология
в 2 км к В от фермы Карасу, село Т.Аубакирова, на правом берегу реки Жарлы
403.
Могильник Жарлы 3,эпоха бронзы
археология
в 3,5 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
404.
Могильник Жарлы 4,РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от села Т.Аубакирова

405.
Шортанды 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарасу фермасынан ОБ-қа 1 шм жерде, Жарлы өзенінен сол жақ жағасында, Т.Әубәкіров селосы
406.
Шортанды 2 қорымы, ортағасыр
археология
Шортанды фермасынан ОБ-қа 1 шм жерде, Т.Әубәкіров селосы
407.
Қарасу фермасының жанындағы, қорған және тас қоршау, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Қарасу фермасынан Б-қа 1,5 шм жерде, Жарлы өзенінің сол жақ жағасында, Т.Әубәкіров селосы
408.
Қарасу фермасының жанындағы қорған тобы, ЕТҒ
археология
Қарасу фермасынан Ш-қа 2 шм жерде, Т.Әубәкіров селосы
409.
Қособа қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан СШ-қа 4 шм жерде
410.
Милыбұлақ 1 қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Аппаз селосының склад-фермасынан Ш-қа 8 шм жерде
411.
Милыбұлақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан ОШ-қа 4,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
412.
Милыбұлақ 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан СБ-қа 5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
413.
Милыбұлақ 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан ОШ-қа 4 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
414.
Ақтас қорғаны, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 10 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
415.
Ақтас 1 қорымы, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 13 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
416.
Ақтас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 11,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
417.
Ақтас 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 10 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
418.
Ақтас 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 9,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
419.
Ақтас 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 12 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
420.
Ақтас 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 8 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
421.
Ақтас 7 қорымы, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 7 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
422.
Көктал қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
423.
Көктал 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Ш-қа 4 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
424.
Көктал 2 тас қоршауы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан Көктал өзенінің төмен ағысымен 5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
425.
Көктал 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Көктал өзенінің төменгі ағысымен 5,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
426.
Көктал 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Көктал өзенінің төменгі ағысымен 6 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі

405.
Могильник Шортанды 1,РЖВ
археология
в 1 км к ЮЗ от фермы Карасу, село Т.Аубакирова, на левом берегу реки Жарлы
406.
Могильник Шортанды 2, средневековье
археология
в 1 км к ЮЗ от фермы Шортанды, село Т.Аубакирова
407.
Курган и каменная ограда у фермы Карасу,эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,5 км к З от фермы Карасу, село Т.Аубакирова, на левом берегу реки Жарлы
408.
Курганная группа у фермы Карасу,РЖВ
археология
в 2 км к В от фермы Карасу, село Т.Аубакирова
409.
Могильник Кособа,РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Т.Аубакирова
410.
Поселение Милыбулак 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 8 км к В от фермы-склада села Аппаз
411.
Могильник Милыбулак 2,эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к ЮВ от села Милыбулак,Кайнарбулакский сельский округ
412.
Могильник Милыбулак 3, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СЗ от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
413.
Могильник Милыбулак 4,эпоха бронзы
археология
в 4 км к ЮВ от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
414.
Курган Актас, средневековье
археология
в 10 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
415.
Могильник Актас 1, средневековье
археология
в 13 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
416.
Могильник Актас 2,РЖВ
археология
в 11,5 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
417.
Курган Актас 3, средневековье
археология
в 10 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
418.
Могильник Актас 4,РЖВ
археология
в 9,5 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
419.
Могильник Актас 5,РЖВ
археология
в 12 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
420.
Могильник Актас 6,РЖВ
археология
в 8 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
421.
Могильник Актас 7, средневековье
археология
в 7 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
422.
Могильник Коктал,РЖВ
археология
в 2 км к В от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
423.
Курган Коктал 1,средневековье
археология
в 4 км к В от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
424.
Каменная ограда Коктал 2,эпоха бронзы
археология
в 5 км вниз по течению реки Коктал от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
425.
Могильник Коктал 3,РЖВ
археология
в 5,5 км вниз по течению реки Коктал от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
426.
Могильник Коктал 4,РЖВ
археология
в 6 км вниз по течению реки Коктал от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ

427.
Сатан қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СБ-қа 4 шм жерде
428.
Сатан 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СБ-қа 4,3 шм жерде
429.
Сатан 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОБ-қа 4,5 шм жерде
430.
Сатан 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СБ-қа 7 шм жерде
431.
Новостройка қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосының О-тік шетінде
432.
Новостройка қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
433.
Новостройка 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 1 шм жерде
434.
Талды 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, мазарлардан ОШ-қа 0,5 шм жерде
435.
Талды 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 3 шм жерде, мазарлардан ОБ-қа 0,1 шм жерде
436.
Талды 3 қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 3 шм жерде
437.
Талды қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 1,8 шм жерде
438.
Талды 2 қорымы, ЕТҒ
киелі объекті
Қ.Аманжолов селосынан Б-қа 2 шм жерде
439.
Талды 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
440.
Талды 4 қорғаны, ортағасыр
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, мазарлардан ОШ-қа 1-2 шм жерде
441.
Талды 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 5 шм жерде
442.
Талды 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде
443.
Талды 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде
444.
Еңбексүйгіш қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосының аймағында
445.
Бадыран қорымы, қола дәуірі
археология
Бадыран тауынан СШ-қа 4 шм жерде, Бүркітті селосы
446.
Бүркітті қорымы, ЕТҒ
археология
Бүркітті селосынан О-ке 4 шм жерде
447.
Ащыөзек қорымы, ЕТҒ
археология
Бүркітті селосынан СБ-қа 12 шм жерде
448.
Бөзінген 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Бөзінген тауынан О-ке 0,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Бүркітті селосы
449.
Ұпайыс қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СШ-қа 5 шм жерде
450.
Ұпайыс қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 3 шм жерде
451.
Қарасу қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен ОШ-қа 2 шм жерде
452.
Талды бекетінің жанындағы қорған, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 1 шм жерде
453.
Талды өзеніндегі қорғаны, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 5 шм жерде
454.
Атауы жоқ қыстақ жанындағы қорған, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 6 шм жерде
455.
Талды қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Қарағанды-Қарағайлы теміржолынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Бүркітті селосы

427.
Могильник Сатан,эпоха бронзы
археология
в 4 км к СЗ от села К.Аманжолова
428.
Могильник Сатан 1,эпоха бронзы
археология
в 4,3 км к СЗ от села К.Аманжолова
429.
Могильник Сатан 2,эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к ЮЗ от села К.Аманжолова
430.
Могильник Сатан 3,эпоха бронзы
археология
в 7 км к СЗ от села К.Аманжолова
431.
Поселение Новостройка,эпоха бронзы
археология
к Ю окраине села К.Аманжолова
432.
Могильник Новостройка,эпоха бронзы
археология
в 1,5км к ЮВ от села К.Аманжолова
433.
Могильник Новостройка 1,эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮВ от села К.Аманжолова
434.
Поселение Талды 1,эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова, в 0,5 км к ЮВ от мазаров
435.
Поселение Талды 2,эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села К.Аманжолова, в 0,1 км к ЮЗ от мазаров
436.
Поселение Талды 3,эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села К.Аманжолова
437.
Могильник Талды,эпоха бронзы
археология
в 1,8 км к ЮВ от села К.Аманжолова
438.
Могильник Талды 2,РЖВ
сакральные объекты
в 2 км к З от села К.Аманжолова
439.
Курган Талды 3,средневековье
археология
в 2 км к ЮВ от села К.Аманжолова
440.
Курган Талды 4, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от села К.Аманжолова, в 1-2 кмк ЮВ от мазаров
441.
Могильник Талды 4,РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
442.
Могильник Талды 5,РЖВ
археология
в 5,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
443.
Могильник Талды 6,РЖВ
археология
в 5,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
444.
Могильник Енбексуйгиш,эпоха бронзы
археология
на территории села Кент
445.
Могильник Бадыран,эпоха бронзы
археология
в 4 км к СВ от горыБадыран, село Буркитти
446.
Могильник Буркитти,РЖВ
археология
в 4 км к Ю от центральной усадьбы, село Буркитти
447.
Могильник Ащиозек,РЖВ
археология
в 12 км к СЗ от центральной усадьбы, село Буркитти
448.
Могильник Бозенген 1,эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к Ю от горы Бозенген, на левом берегу реки Талды, село Буркитти
449.
Поселение Упаис,эпоха поздней бронзы
археология
в 5 км к СВ от железнодорожной станции Талдинка
450.
Могильник Упаис,эпоха бронзы
археология
в 3 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
451.
Могильник Карасу,эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от железнодорожной станции Талдинка
452.
Курган у железнодорожной станции Талдинка,эпоха бронзы
археология
в 1 км к СВ от элеватора железнодорожнойстанции Талдинка
453.
Курган на реке Талдинка,эпоха бронзы
археология
в 5 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
454.
Курган у зимовкиБезымянная,эпоха бронзы
археология
в 6 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
455.
Могильник Талдинка,эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1,5 км к СВ от железной дороги Караганда-Карагайлы, село Буркитти

456.
Талды тұрағы, неолит
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 3 шм жерде
457.
Талды 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан ОШ-қа 0,8 шм жерде
458.
Талды 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан Ш-қа 0,5 шм жерде
459.
Талды 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 1,2 шм жерде
460.
Талды 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 3 шм жерде
461.
Бақ 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Теміржол көпірінен СШ-қа 2 шм жерде, Бүркітті селосы
462.
Талды 2 өзенінің жанындағы тас қоршауы, қола дәуірі
археология
Бозінген тауынан ОШ-қа 1 шм жерде, Бүркітті селосы
463.
Алпамыс қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СБ-қа 4 шм жерде
464.
Нұртай қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СБ-қа 5 шм жерде
465.
Талды 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманажолов селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
466.
Доңғал қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
467.
Доңғал қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде
468.
Нарбас қорымы, ЕТҒ
археология
Кент селосынан ОШ-қа 5 шм жерде
469.
Әкімбек қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
470.
Қарағаш қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде
471.
Домалақтас қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде
472.
Кент қонысы, қола дәуірі
киелі объекті
Кент селосынан Ш-қа 8 шм жерде, Қызылкент өзенінің оң жақ жағасында
473.
Алат қонысыже, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 8,5 шм жерде, Қызылкент өзенінің сол жақ жағасында
474.
Алат 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
475.
Қызылтас 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 8 шм жерде
476.
Қызылтас қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 12 шм жерде
477.
Байшұра қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 7 шм жерде
478.
Байшұра 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 7,2 шм жерде
479.
Қызылтас 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 12 шм жерде
480.
Қызылтас қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 11,5 шм жерде
481.
Кент қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 7 шм жерде
482.
Дермен қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 10 шм жерде
483.
Тасырбай қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ШСШ-да
484.
Тасырбай 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
485.
Тасырбай 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 10 шм жерде
486.
Қызылтас қоршауы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа11 шм жерде

456.
Стоянка Талдинка,неолит
археология
в 3 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
457.
Могильник Талдинка 1,эпоха бронзы
археология
в 0,8 км к ЮВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
458.
Могильник Талдинка 2,эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к В от элеватора железнодорожной станции Талдинка
459.
Могильник Талдинка 3,эпоха бронзы
археология
в 1,2 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
460.
Могильник Талдинка 4,эпоха бронзы
археология
в 3 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
461.
Могильник Бак 1,эпоха бронзы
археология
в 2 км к СВ от железнодорожного моста, село Буркитти
462.
Каменная ограда у реки Талды 2,эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮВ от горы Бозенген, село Буркитти
463.
Могильник Алпамыса,эпоха бронзы
археология
в 4 км к СЗ от железнодорожной станции Талдинка
464.
Могильник Нуртай,эпоха бронзы
археология
в 5 км к СЗ от железнодорожной станции Талдинка
465.
Могильник Талды 1,РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от села К.Аманжолов
466.
Поселение Донгал,эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от села Кент
467.
Могильник Донгал,эпоха бронзы
археология
в 2,5км к ЮВ от села Кент
468.
Могильник Нарбас,РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от села Кент
469.
Могильник Акимбек,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Кент
470.
Могильник Карагаш,эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к СВ от села К.Аманжолов
471.
Поселение Домалактас,эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к ЮВ от села Кент
472.
Поселение Кент,эпоха бронзы
сакральные объекты
в 8км к В от села Кент, на правом берегу реки Кызылкент
473.
Поселение Алат,эпоха бронзы
археология
в 8,5км к В от села Кент, на левом берегу реки Кызылкент
474.
Поселение Алат 2,эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
475.
Могильник Кызылтас 1,эпоха бронзы
археология
в 8 км к В от села Кент
476.
Поселение Кызылтас,эпоха бронзы
археология
в 12 км к В от села Кент
477.
Поселение Байшура,эпоха бронзы
археология
в 7км к СВ от села Кент
478.
Поселение Байшура 1,эпоха бронзы
археология
в 7,2 км к В от села Кент
479.
Поселение Кызылтас 1,эпоха бронзы
археология
в 12 км к В от села Кент
480.
Могильник Кызылтас,эпоха бронзы
археология
в 11,5км к СВ от села Кент
481.
Могильник Кент,эпоха бронзы
археология
в 7 км к СВ от села Кент
482.
Могильник Дермен,эпоха бронзы
археология
в 10 км к СВ от села Кент
483.
Могильник Тасырбай,эпоха бронзы
археология
к ВСВ от села Кент
484.
Могильник Тасырбай 1,эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
485.
Могильник Тасырбай 2, эпоха бронзы
археология
в 10 км к СВ от села Кент
486.
Оградка Кызылтас,эпоха бронзы
археология
в 11 км к СВ от села Кент

487.
Қызылтас 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 10 шм жерде
488.
Шаң 4 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан, ОШ-қа 4 шм жерде,Мәди селосы
489.
Шолақбұлақ 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Мәди селосы
490.
Шолақбұлақ 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан О-ке 2 шм жерде, Мәди селосы
491.
Шолақбұлақ 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 9,5 шм жерде, Мәди селосы
492.
Шолақбұлақ 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Мәди селосы
493.
Шолақбұлақ 6, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан Ш-қа 3,5 шм жерде, Мәди селосы
494.
Шолақбұлақ қонысы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Мәди селосы
495.
Тасшоқыр 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 11 шм жерде, Сарытау селолық округі
496.
Ақтасты қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтасты селосынан О-ке 4 шм жерде, Арқалық селолық округі
497.
Сарыбұлақ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
498.
Сарыбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде, Мәди селосы
499.
Сарыбұлақ 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 7 шм жерде, Мәди селосы
500.
Манасбай 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде
501.
Манасбай 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан О-ке 3 шм жерде
502.
Манасбай 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан О-ке 5 шм жерде
503.
Өсібай қорымы, қола дәуірі
археология
Өсібай селосынан ОШ-қа 3 шм жерде, Сарытау селолық округі
504.
Доңғал тұрағы, тас дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 1 шм жерде
505.
Нарбай тұрағы, тас дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 4 шм жерде
506.
Абылайтау 1 қорымы
археология
Нүркен селосы
507.
Абылайтау 2 қорымы
археология
Нүркен селосы
508.
Жағалбайлы қыстағының жеке қорғаны
археология
Нүркен селосы
509.
Сүлеймен 1 жұптас қорғандары
археология
Нүркен селосы
510.
Сүлеймен 2 жұптас қорғандары
археология
Нүркен селосы
511.
Жарлы өзені жағасындағы ортағасырлық қорым
археология
Нүркен селосы
512.
Төңкеріс 1 қорымы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
513.
Төңкеріс 2 қорымы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
514.
Қарасу қыстағының жанындағы қорғандар тобы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
515.
Кеңдара шатқалындағы қорғандар тобы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
516.
Құнанбай қажы мешіті, ХІХғ.
киелі объекті
Қарқаралы қаласы, Құнанбай қажы көшесі, 23
517.
1848-1853жж. Абай тоқтаған үйі, ХІХғ.
киелі объекті
Қарқаралы қаласы, Құнанбай қажы көшесі, 35
518.
Ақбандылардың қолынан қаза тапқан 78 коммунарлардың бауырластар зиратындағы мемориалды ансамбль, 1967ж. Мүсінші А.П.Билык, сәулетші Н.И.Малков
монументтік өнер құрылысы
Қарқаралы қаласы, орталық алаң

487.
Могильник Кызылтас 2,эпоха бронзы
археология
в 10 км к СВ от села Кент
488.
Могильник Шан 4,эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Шан, село Мади
489.
Могильник Шолакбулак 1,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
490.
Могильник Шолакбулак 3,эпоха бронзы
археология
в 2 км к Ю от зимовки Шолакбулак, село Мади
491.
Могильник Шолакбулак 4,эпоха бронзы
археология
в 9,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
492.
Могильник Шолакбулак 5,эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
493.
Могильник Шолакбулак 6, РЖВ
археология
в 3,5 км к В от зимовки Шолакбулак, село Мади
494.
ПоселениеШолакбулак,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
495.
Могильник Тасшокыр 2,эпоха бронзы
археология
в 11 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
496.
Курган Актасты,РЖВ
археология
в 4 км к Ю от села Актасты, Аркалыкский сельский округ
497.
Курган Сарыбулак 2,РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Сарыбулак, село Мади
498.
Могильник Сарыбулак 2,РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Сарыбулак, село Мади
499.
Могильник Сарыбулак 3,РЖВ
археология
в 7 км к ЮВ от зимовки Сарыбулак, село Мади
500.
Могильник Манасбай 2,эпоха бронзы
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Емзе
501.
Могильник Манасбай 3,РЖВ
археология
в 3 км к Ю от зимовки Емзе
502.
Могильник Манасбай 4,РЖВ
археология
в 5 км к Ю от зимовки Емзе
503.
Могильник Осибай,эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села Осибай, Сарытауский сельский округ
504.
Стоянка Донгал,эпоха камня
археология
в 1 км к ЮВ от села Кент
505.
Стоянка Нарбая,эпоха камня
археология
в 4 км к ЮВ от села Кент
506.
Могильник Аблайтау 1
археология
село Нуркен
507.
Могильник Аблайтау 2
археология
село Нуркен
508.
Одиночный курган у зимовкиЖагалбайлы
археология
село Нуркен
509.
Парные курганы Сулеймен 1
археология
село Нуркен
510.
Парные курганы Сулеймен 2
археология
село Нуркен
511.
Средневековый могильник на берегу реки Жарлы
археология
село Нуркен
512.
Могильник Тонкерис 1
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
513.
Могильник Тонкерис 2
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
514.
Группа курганов у зимовкиКарасу
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
515.
Группа курганов в ущелье Кендара
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
516.
Мечеть Кунанбая, ХІХв.
сакральные объекты
город Каркаралинск, улица Кунанбай кажы, 23
517.
Дом, в котором останавливался Абай в 1848-1853гг., ХІХв.
сакральные объекты
город Каркаралинск, улица Кунанбай кажы, 35
518.
Мемориальный ансамбль на братской могиле 78 коммунаров, погибших от рук белобандитов, 1967г. Скульптор А.П.Билык, архитектор Н.И.Малков
сооружения монументального искусства
город Каркаралинск, центральная площадь

519.
Угар Жәнібековтың бейіті, 1961ж.
қалақұрылысы және архитектура
Қарқаралы қаласы, қалалық бейіт
520.
Кеңес Одағының батыры Н.Әбдіровтің мүсіні, 1961ж. Мүсінші Н.Токарь, сәулетші М.Молданиязов
монументтік өнер құрылысы
Нүркен селосы, Мәдениет үйі ғимаратының алдында
521.
1918-1919 жж. СовДеп өзінің жұмысын жүргізген ғимарат, 1918ж.
қалақұрылысы және архитектура
Қарқаралы қаласы, Ә.Бөкейханов көшесі, 34
522.
Мемориялдық кешен "Азалы ана", 1967 ж. Автор мүсінші А.П.Билык
монументтік өнер құрылысы
Қарқаралы қаласы, орталық саябақ аумағында
523.
ХІХ ғ. М.Пришвин орыс жазушысы тоқтаған үйі, 1909ж.
қалақұрылысы және архитектура
Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі, 26
524.
Орманшының үйі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Кімасар шатқалы
525.
Қазыбек би ескерткіші, 1995ж. Автор Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылысы
Егіндібұлақ селосы, орталық алаң
526.
Қасым Аманжолов ескерткіші, 1971ж.
монументтік өнер құрылысы
Аққора селосының орталық алаңы, Аманжолов селолық округі
527.
Халық композиторы Тәттімбет Қазанғапұлы ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
Егіндібұлақ селосы, Т.Әубәкіров көшесі бойында
528.
Шөже ақын мазары, ХІХ ғ.
киелі объекті
Бүркітті селосынан С-ке 1,8 шм жерде
529.
Халық композиторы Тәттімбеттің зиратындағы кесене, 1962ж.
киелі объекті
Ақтасты селосынан СШ-қа 12 шм жерде
530.
Бақты қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан Б-қа 658 м жерде, Абыз селосынан ОБ-қа 19,8 шм жерде, Бүркітті селосынан ОШ-қа 30,8 шм жерде
531.
Бақты 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан ОБ-қа 564 м жерде, Абыз селосынан ОБ-қа 19,8 шм жерде, Бүркітті селосынан ОШ-қа 31,0 шм жерде
532.
Бақты 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан СБ-қа 2,53 шм жерде, Абыз селосынан ОБ-қа 20,3 шм жерде, Бүркітті селосынан ОШ-қа 28,8 шм жерде
533.
Жамантас қорымы, ЕТҒ
археология
Бесоба селосынан О-ке 2,94 шм жерде, Қамқор селосынан ШСШ-қа 10,5 шм жерде, Қызылту селосынан ШОШ-қа 17,5 шм жерде
534.
Қамқор 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қамқор селосынан О-ке 2 шм жерде, Бесоба селолық округі
535.
Қызылкент қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 11 шм жерде, Қызылкент өзенінің оң жақ жағасында
536.
Алат 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
537.
Ақтас 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
538.
Көкплан қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан Б-қа 5 шм жерде, Көкплан қыстағынан СБ-қа 1 шм жерде
539.
Найза қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 10 шм жерде
540.
Жарқаш қорымы, ЕТҒ
археология
Абыз селосы ОБ-қа 5 шм жерде
541.
Жарқаш 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Абыз селосы СБ-қа 3,5 шм жерде
542.
Көкплан 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан ОБ-қа 4 шм жерде

519.
Могила Угара Джанибекова, 1961г.
градостроительство и архитектура
город Каркаралинск, городское кладбище
520.
Бюст Героя Советского Союза Н.Абдирова, 1961г. Скульптор Н.Токарь, архитектор – М.Молданиязов
сооружения монументального искусства
село Нуркен, перед зданием Дворца культуры
521.
Здание, где проводил свою работу СовДеп в 1918-1919 гг., 1918г.
градостроительство и архитектура
город Каркаралинск, улица А.Бокейханова,34
522.
Мемориальный комплекс "Скорбящая мать", 1967 г. Автор скульптор А.П.Билык
сооружения монументального искусства
город Каркаралинск, территория центрального парка
523.
Дом, в котором в 1909 году останавливался русский писатель М.Пришвин, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
город Каркаралинск, улица Т.Аубакирова, 26
524.
Дом лесничего, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
урочище Кимасар
525.
Памятник Казыбек би, 1995г. Автор Ж.Калиев
сооружения монументального искусства
село Егиндибулак, центральная площадь
526.
Памятник Касыму Аманжолову, 1971г.
сооружения монументального искусства
центральная площадь села Аккора, Аманжоловский сельский округ
527.
Памятник народному композитору Таттимбет Казангапулы
сооружения монументального искусства
село Егиндибулак, по улицеТ.Аубакирова
528.
Мазар Шоже акына, ХІХ в.
сакральные объекты
в 2км к С от села Буркитти
529.
Мавзолей на могиле народного композитора Таттимбета, 1962г.
сакральные объекты
в 12км к СВ от села Актасты
530.
Могильник Бакты, РЖВ
археология
в 658 м к З от села Бакты, в 19,8 км к ЮЗ от села Абыз, в 30,8 км к ЮВ от села Буркутти
531.
Могильник Бакты 1, РЖВ
археология
в 564 м к ЮЗ от села Бакты, в 19,8 км к ЮЗ от села Абыз, в 31,0 км к ЮВ от села Буркутти
532.
Могильник Бакты 2, РЖВ
археология
в 2,53 км к СЗ от села Бакты, в 20,3 км к ЮЗ от села Абыз, в 28,8 км к ЮВ от села Буркутти
533.
Могильник Жамантас, РЖВ
археология
в 2,94 км к Ю от села Бесоба, в 10,5 км к ВСВ от села Камкор, в 17,5 км к ВЮВ от села Кызылту
534.
Могильник Камкор 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к Ю от села Камкор, Бесобинский сельский округ
535.
Поселение Кызылкент, эпоха бронзы
археология
в 11 км к СВ от села Кент, на правом берегу реки Кызылкент
536.
Поселение Алат 1, эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
537.
Могильник Актас 3, эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
538.
Могильник Кокплан, РЖВ
археология
в 5 км к З от села Бакты, в 1 км к СЗ от зимовки Кокплан
539.
Поселение Найза, эпоха бронзы
археология
в 10 км В от села Кент
540.
Могильник Жаркаш, РЖВ
археология
в 5 км к ЮЗ от села Абыз
541.
Могильник Жаркаш 6, РЖВ
археология
в 3,5 км к СЗ от села Абыз
542.
Могильник Кокплан 1, РЖВ
археология
в 4 км к ЮЗ от села Бакты

543.
Кененбай қорымы, қола дәуірі
археология
Кененбай қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Бақты селолық округі
544.
Кененбай 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Кененбай қыстағынан Ш-қа 18 шм жерде, Бақты селолық округі
545.
Кененбай 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Кененбай қыстағынан СБ-қа 1 шм жерде, Бақты селолық округі
546.
Шаң 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
547.
Шаң 3 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
548.
Шаң 2 қорғаны, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
549.
Шаң 3 қорғаны, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 1 шм жерде,Мәди селосы
550.
Шолақбұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Қадырбек қыстағынан ОШ-қа 0,5 шм жерде, Мәди селосы
551.
Шолақбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Мәди селосы
552.
Шолақбұлақ 7 қорымы, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
553.
Тасшоқыр қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Сарытау селолық округі
554.
Тасшоқыр 1 қорымы, ортағасыр
археология
Егіндібұлақ селосынан ООШ-қа 10 шм жерде, Сарытау селолық округі
555.
Тоқжігіт қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Тоқжігіт қыстағынан ОБ-қа 2 шм жерде, Ақтасты селосы
556.
Бастал қорғаны, ЕТҒ
археология
Бастал селосынан Б-қа 3 шм жерде терең шатқалда, Сарытау селолық округі
557.
Түндік қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
558.
Түндік 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ-Сарытау тас жолының 19 шм
559.
Түндік 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі
560.
Түндік 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ООШ-қа 1,3 шм жерде, Сарытау селолық округі
561.
Түндік 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 4 шм жерде, Сарытау селолық округі
562.
Түндік 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 5 шм жерде, Сарытау селолық округі
563.
Түндік 7 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 5 шм жерде, Сарытау селолық округі
564.
Түндік 8 қорымы, қола дәуірі
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 2,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
565.
Түндік 9 қорымы, қола дәуірі
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 3 шм жерде, Сарытау селолық округі
566.
Түндік 10 қорымы, қола дәуірі
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 3,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
567.
Түндік 11 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ өзенінің құйылысынан ШСШ-қа 300 м жерде, Сарытау селолық округі
568.
Түндік 12 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ өзені құйылысынан СШ-қа 600 мжерде, Сарытау селолық округі

543.
Могильник Кененбай, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к В от зимовки Кененбай, Бактинский сельский округ
544.
Могильник Кененбай 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 18км к В от зимовки Кененбай, Бактинский сельский округ
545.
Могильник Кененбай 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к СЗ от зимовки Кененбай, Бактинский сельский округ
546.
Могильник Шан 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 5км ЮВ от зимовки Шан, село Мади
547.
Могильник Шан 3, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Шан, село Мади
548.
Курган Шан 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 3 км к СВ от зимовки Шан, село Мади
549.
Курган Шан 3, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1км к ЮВ от зимовки Шан, село Мади
550.
Курган Шолакбулак, РЖВ
археология
в 0,5 км к ЮВ от зимовкиКадырбек, селоМади
551.
Могильник Шолакбулак 2, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮВ от зимовкиШолакбулак, селоМади
552.
Могильник Шолакбулак 7, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, селоМади
553.
Могильник Тасшокыр, эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
554.
Могильник Тасшокыр 1, средневековье
археология
в 10 км к ЮЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
555.
Могильник Тогжигит, РЖВ, средневековье
археология
в 2км к ЮЗ от зимовки Тогжигит, село Актасты
556.
Курган Бастал, РЖВ
археология
в 3 км к З от села Бастал в глубине ущелья, Сарытауский сельский округ
557.
Могильник Тундык, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
558.
Могильник Тундык 2, РЖВ
археология
на 19 км грейдера Егиндыбулак-Сарытау
559.
Могильник Тундык 3, РЖВ
археология
в 1 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
560.
Могильник Тундык 4, РЖВ
археология
в 1,3 км к ЮЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
561.
Могильник Тундык 5, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
562.
Могильник Тундык 6, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
563.
Могильник Тундык 7, РЖВ
археология
в 5 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
564.
Могильник Тундык 8, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к Ю от моста через реку Тундык,Сарытауский сельский округ
565.
Могильник Тундык 9, эпоха бронзы
археология
в 3 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
566.
Могильник Тундык 10, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
567.
Могильник Тундык 11, эпоха бронзы
археология
в 300 м к ВСВ от устья реки Карабулак, Сарытауский сельский округ
568.
Могильник Тундык 12, эпоха бронзы
археология
в 600 м к СВ от устья реки Карабулак, Сарытауский сельский округ

569.
Түндік тұрағы, тас дәуірі
археология
Тас жолдан Б-қа 500 м, Қарабұлақ шатқалында, Сарытау селолық округі
570.
Жыланды 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан О-ке 15 шм жерде,Сарытау селолық округі
571.
Бақ 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Бақты селосынан СББ-қа 1 шм жерде
572.
Бастал 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Бастал селосынан Б-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
573.
Бастал қонысы, қола дәуірі
археология
Бастал селосынан Б-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
574.
Бастал 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Бастал селосынан Б-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі
575.
Едірей қорғаны, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОБ-қа 7 шм жерде, Мәди селосы
576.
Ердей қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан Б-қа 10 шм жерде, Мәди селосы
577.
Емзе қорғаны, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, Мәди селосы
578.
Емзе 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Мәди селосы
579.
Емзе 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде, Мәди селосы
580.
Емзе 3 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Мәди селосы
581.
Емзе 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОБ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
582.
Емзе 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан СБ-қа 0,7 шм жерде, Мәди селосы
583.
Жанабас қорғаны, ЕТҒ
археология
Жанабас қыстағынан СШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
584.
Жыланды қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Сарытау селолық округі
585.
Жыланды 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Сарытау селолық округі
586.
Жыланды 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ООШ-қа 20 шм жерде, Сарытау селолық округі
587.
Жыланды 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ООШ-қа 18 шм жерде, Сарытау селолық округі
588.
Жыланды 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан О-ке 4 шм жерде, Сарытау селолық округі
589.
Жыланды 6 қорымы, қола дәуірі
археология
Жыланды қыстағынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
590.
Қарабұлақ қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
591.
Қарабұлақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
592.
Қарабұлақ 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке тас жол бойынша 20 шм жерде, Сарытау селолық округі
593.
Қарабұлақ қонысы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1 шм жерде, Балқантау селолық округі
594.
Қарабұлақ тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1 шм жерде, Балқантау селолық округі
595.
Қадырбек қорғаны, ЕТҒ
археология
Шалыбұлақ қыстағынан О-ке 8 шм жерде, Мәди селосы

569.
Стоянка Тундык, эпоха камня
археология
в ущелье Карабулак, в 500 м к З от грейдера, Сарытауский сельский округ
570.
Курган Жиланды 2, эпоха РЖВ
археология
в 15 км к Ю от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
571.
Могильник Бакк 3, эпоха бронзы
археология
в 1км к СЗЗ от села Бакты
572.
Могильник Бастал 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Бастал, Сарытауский сельский округ
573.
Поселение Бастал, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Бастал, Сарытауский сельский округ
574.
Поселение Бастал 2, эпоха бронзы
археология
в 1 км к З от села Бастал, Сарытауский сельский округ
575.
Курган Едрей, РЖВ
археология
в 7 км к ЮЗ от зимовки Шолакбулак, село Мади
576.
Могильник Ердей, эпоха бронзы
археология
в 10 км к З от зимовки Шолакбулак, селоМади
577.
Курган Емзе, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
578.
Могильник Емзе 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
579.
Могильник Емзе 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
580.
Могильник Емзе 3, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
581.
Могильник Емзе 5, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от зимовки Емзе, село Мади
582.
Могильник Емзе 6, РЖВ
археология
в 0,7км к СЗ от зимовки Емзе, село Мади
583.
Курган Жанабас, РЖВ
археология
в 5 км к СВ от зимовки Жанабас, село Мади
584.
Могильник Жиланды, эпоха бронзы
археология
в 15 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
585.
Могильник Жиланды 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 15 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
586.
Могильник Жиланды 3, эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
587.
Могильник Жиланды 4, эпоха бронзы
археология
в 18 км к ЮЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
588.
Могильник Жиланды 5, эпоха бронзы
археология
в 4 км к Ю от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
589.
Могильник Жиланды 6, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮЗ от зимовки Жиланды, Сарытауский сельский округ
590.
Могильник Карабулак, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к З от фермы Карабулак, Сарытауский сельский округ
591.
Могильник Карабулак 2, эпоха бронзы
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
592.
Могильник Карабулак 3, РЖВ
археология
в 20 км к С по грейдеру от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
593.
Поселение Карабулак, эпоха бронзы
археология
в 1 км к З от фермы Карабулак, Балкантауский сельский округ
594.
Стоянка Карабулак, эпоха камня
археология
в 1 км к З от фермы Карабулак, Балкантауский сельский округ
595.
Курган Кадырбек, РЖВ
археология
в 8 км к Ю от зимовки Шалыбулак, село Мади

596.
Қадырбек қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шалыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 6 шм жерде, Мәди селосы
597.
Қадырбек 1 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шалыбұлақ қыстағынан О-ке 4,5 шм жерде, Мәди селосы
598.
Қадырбек 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Шалыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
599.
Қадырбек 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Шалыбұлақ қыстағынан О-ке 4,5 шм жерде, Мәди селосы
600.
Қадырбек тұрағы, тас дәуірі
археология
Қадырбек қыстағынанОБ-қа 0,3 шм жерде, Мәди селосы
601.
Қаратау қорғаны, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 3 шм жерде, Сарытау селолық округі
602.
Қаратау қорымы, ортағасыр
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 20 шм жерде, Сарытау селолық округі
603.
Қаратау 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 19 шм жерде, Сарытау селолық округі
604.
Қаратау 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Бастал селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
605.
Қаратау 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 23 шм жерде,Сарытау селолық округі
606.
Қаратау 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 1,5 шм жерде
607.
Қаратау 6 қорымы, қола, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
608.
Қаратау 7 қорымы, ЕТҒ, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 21 шм жерде, Сарытау селолық округі
609.
Қаратау 8 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
610.
Қаратау 9 қорымы, кейінгі қола, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1 шм жерде,Сарытау селолық округі
611.
Қаратау қонысы, қола дәуірі.
археология
Түндік өзеніндегі көпірден С-ке 1,7 шм жерде, Сарытау селолық округі
612.
Түндік қонысы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
613.
Қарабиік қорымы, ЕТҒ, қола дәуірі
археология
Қарабиік қыстағынан СБ-қа 2,5 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
614.
Қарабиік 1 қорымы, ортағасыр
археология
Қарабиік қыстағынан СШ-қа 1 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
615.
Қарабиік 2 қорымы, ортағасыр
археология
Қарабиік қыстағынан С-ке 1 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
616.
Қарабиік 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан СШ-қа 3 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
617.
Қарабиік 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан СШ-қа 5 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
618.
Қарабиік 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
619.
Қарабиік 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан ОБ-қа 3 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі

596.
Могильник Кадырбек, РЖВ, средневековье
археология
в 6 км к ЮВ от зимовки Шалыбулак, село Мади
597.
Могильник Кадырбек 1, РЖВ, средневековье
археология
в 4,5 км к Ю от зимовки Шалыбулак, село Мади
598.
Поселение Кадырбек 1, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от зимовки Шалыбулак, село Мади
599.
Поселение Кадырбек 2, эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к Ю от зимовки Шалыбулак, село Мади
600.
Стоянка Кадырбек, эпоха камня
археология
в 0,3 км к ЮЗ от зимовки Кадырбек, село Мади
601.
Курган Каратауский, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
602.
Могильник Каратауский, средневековье
археология
в 20 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
603.
Могильник Каратауский 2, РЖВ
археология
в 19 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
604.
Могильник Каратауский 3, эпохи РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от села Бастал, Сарытауский сельский округ
605.
Могильник Каратауский 4, РЖВ
археология
в 23 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
606.
Могильник Каратауский 5, РЖВ
археология
в 1,5 км к Ю от моста через реку Тундык
607.
Могильник Каратауский 6, эпоха бронзы, РЖВ, среднековье
археология
в 2 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
608.
Могильник Каратауский 7, РЖВ, эпоха бронзы
археология
в 21 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
609.
Могильник Каратауский 8, РЖВ
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
610.
Могильник Каратауский 9, эпоха поздней бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к З от фермы Карабулак, Сарытауский сельский округ
611.
Поселение Каратауское, эпоха бронзы
археология
в 1,7 км к С от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
612.
Поселение Тундык, эпоха бронзы
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
613.
Могильник Карабиик, РЖВ, эпоха бронза
археология
в 2,5 км к СЗ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
614.
Могильник Карабиик 1, средневековье
археология
в 1 км к СВ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
615.
Могильник Карабиик 2, средневековье
археология
в 1 км к С от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
616.
Могильник Карабиик 3, РЖВ
археология
в 3 км к СВ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
617.
Курган Карабиик 4, РЖВ
археология
в 5 км к СВ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
618.
Могильник Карабиик 5, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
619.
Могильник Карабиик 6, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ

620.
Қарабұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
621.
Бастал тұрағы, қола дәуірі
археология
Бастал шатқалы, Сарытау селолық округі
622.
Сарыбұлақ 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Мәди селосы
623.
Сарыбұлақ қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Мәди селосы
624.
Сарыбұлақ қоршауы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ССШ-қа 8,5 шм жерде, Мәди селосы
625.
Қызылшоқы қорғаны, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан Ш-қа 4 шм жерде, Мәди селосынан
626.
Манасбай 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
627.
Манасбай 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
628.
Өсібай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Өсібай селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
629.
Өсібай 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Өсібай селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
630.
Ескі қыстақ қорымы, ЕТҒ
археология
Бастал селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Сарытау селолық округі
631.
Түндік қорғаны, ЕТҒ
археология
Тұнды өзеніндегі көпірден О-ке 1,6 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
632.
Түндік 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 4 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
633.
Түндік 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 4,2 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
634.
Мәди Бәпиұлы ескерткіші, 2007ж. Мүсінші Т.Махметов
монументтік өнер құрылысы
Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі
635.
А.Байтұрсынов мектебінің ғимараты, XІX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақтерек селосы, орта мектептің қасында
636.
Ежебай мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ежебай селосынан Б-қа 12 шм жерде, Жаңатоған селолық округі
637.
Балта мазары (Ақбейіт), ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бейбітшілік селосынан Ш-қа 6 шм жерде
638.
Құсбек мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бүркітті селосынан С-ке 2 шм жерде
639.
Дүйсеке мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бейбітшілік селосынан СБ-қа 8 шм жерде
640.
Аппаз мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Аппаз селосы, бейіт аумағында
641.
Қалпе мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бесоба селосынан Б-қа 5 шм жерде
642.
Жамантай төре мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нүркен селосы, бейіт аумағында
643.
Жәңгір төре мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 6 шм жерде
644.
Арыстанбек мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бүркітті селосынан С-ке 2 шм жерде
645.
Байгелді мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бесоба селосынан Ш-қа 15 шм жерде
Нұра ауданы
646.
Қарақойын 3 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Қарақойын селолық округі

620.
Курган Карабулак, РЖВ
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
621.
Стоянка Бастал, эпоха бронзы
археология
ущелье Бастал, Сарытауский сельский округ
622.
Курган Сарыбулак 1, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от зимовки Сарыбулак, село Мади
623.
Могильник Сарыбулак, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от Сарыбулак, село Мади
624.
Ограда Сарыбулак, эпоха бронзы
археология
в 8,5 км к ССВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
625.
Курган Кызылшокы, РЖВ
археология
в 4 км к В от зимовки Шан село Мади
626.
Могильник Манасбай 1, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
627.
Могильник Манасбай 5, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
628.
Могильник Осибай 1, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от села Осибай, Сарытауский сельский округ
629.
Могильник Осибай 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от села Осибай, Сарытауский сельский округ
630.
Могильник Старая зимовка, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от села Бастал, Сарытауский сельский округ
631.
Курган Тундык, эпоха РЖВ
археология
в 1,6 км к Ю от моста через реку Тундык, село Осибай, Сарытауский сельский округ
632.
Курган Тундык 2, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от моста через реку Тундык, село Осибай, Сарытауский сельский округ
633.
Курган Тундык 3, РЖВ
археология
в 4,2 км к ЮВ от моста через реку Тундык, село Осибай, Сарытауский сельский округ
634.
Памятник Мади Бапиулы, 2007г. Скульптор Т.Махметов
сооружения монументального искусства
город Каркаралинск, улица Т.Аубакирова
635.
Здание школы А.Байтурсынова, XIX в.
градостроительство и архитектура
село Актерек, возле средней школы
636.
Мазар Ежебай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 12км к З от села Ежебай, Жанатоганский сельский округ
637.
Мазар Балта (Акбейит), ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 6км к В от села Бейбитшилик
638.
Мазар Кусбек, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2км к С от села Буркитти
639.
Мазар Дуйсеке, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 8км к СЗ от села Бейбитшилик
640.
Мазар Аппаз, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на территории кладбища села Аппаз
641.
Мазар Калпе, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 5км к З от села Бесоба
642.
Мазар Жамантайторе, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на территории кладбища села Нуркен
643.
Мазар Жангирторе, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
644.
Мазар Арыстанбек, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2км к С от села Буркитти
645.
Мазар Байгельды, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к В от села Бесоба
Нуринский район
646.
Стоянка Каракоин 3,эпоха камня
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ

647.
Жанбөбек 4 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Қарақойын селолық округі
648.
Қылыш қорғаны, ортағасыр
археология
Қылыш селосынан СБ-қа 5 шм жерде, Талды селолық округі
649.
Айдағарлы үңгірі, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
650.
Айдағарлы 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
651.
Айдағарлы 3 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
652.
Айдағарлы 4 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
653.
Айдағарлы 5 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Талдысай селосы, Талдысай селолық округі
654.
Аққошқар қорымы, қола дәуірі
археология
Керей селосынан О-ке 10 шм жерде, Қарақойын селолық округі
655.
Жанбөбек 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан О-ке 100 м жерде,Қарақойын селолық округі
656.
Жанбөбек 5 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан ОБ-қа 1 шм жерде, Қарақойын селолық округі
657.
Жанбөбек 6 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан ОБ-қа 1 шм жерде, Қарақойын селолық округі
658.
Аққошқар 1 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан СБ-қа 60 шм жерде, Колжаман өңірінен СШ-қа 5 шм жерде, Қарақойын селолық округі
659.
Аққошқар 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан СБ-қа 25 шм жерде, Қарақойын селолық округі
660.
Аққошқар 3 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ССБ-қа 25 шм жерде, Қарақойын селолық округі
661.
Аққошқар 8 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағының Б-қа 16 шм жерде, төбе шыңында, Қарақойын селолық округі
662.
Аққошқар 9 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан СБ-қа 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
663.
Аққошқар 10 тұрағы, тас дәуірі
археология
Керей селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, Қарақойын қыстағынан СБ-қа 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
664.
Аққошқар 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Керей селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, төбе баурайында, Қарақойын қыстағынан СБ-қа 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
665.
Бақалыбұлақ 1 тұрағы, тас дәуірі
археология
Аққолқа селосынан СШ-қа 17 шм жерде, Қарақойын селолық округі
666.
Қарақойын 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде Қарақойын селолық округі
667.
Қарақойын 5 қорғандар тобы, ортағасыр
археология
Қарақойын қыстағынан Ш-қа 5 шм жерде, Қарақойын селолық округі
668.
Энтузиазист 3 қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауылынан ОБ-қа 1 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
669.
Түменбек қорымы, ЕТҒ
археология
Ахмет ауылынан СБ-қа 1,5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі

647.
Стоянка Жанбобек 4,эпоха камня
археология
в 5 км к ЮВ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
648.
Курганы Кылыш,средневековье
археология
в 5 км к СЗ от села Кылыш, Талдысайский сельский округ
649.
Пещера Айдагарлы,эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
650.
Стоянка Айдагарлы 2,эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
651.
Стоянка Айдагарлы 3,эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
652.
Стоянка Айдагарлы 4,эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
653.
Стоянка Айдагарлы 5,эпоха камня
археология
в 5 км к ЮЗ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
654.
Могильник Аккошкар,эпоха бронзы
археология
в 10 км к Ю от села Керей, Каракоинский сельский округ
655.
Стоянка Жанбобек 2,эпоха камня
археология
в 100 м к Ю от села Жанбобек,Каракоинский сельский округ
656.
Стоянка Жанбобек 5,эпоха камня
археология
в 1 км к ЮЗ от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
657.
Стоянка Жанбобек 6,эпоха камня
археология
в 1 км к ЮЗ от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
658.
Стоянка Аккошкар 1,эпоха камня
археология
в 60 км к СЗ от села Жанбобек, в 5км к СВ от местности Кольжаман, Каракоинский сельский округ
659.
Стоянка Аккошкар 2,эпоха камня
археология
в 25 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
660.
Стоянка Аккошкар 3,эпоха камня
археология
в 25 км к ССЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
661.
Стоянка Аккошкар 8,эпоха камня
археология
в 16 км к З от зимовки Каракоин на вершине сопки, Каракоинский сельский округ
662.
Стоянка Аккошкар 9,эпоха камня
археология
в 18 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
663.
Стоянка Аккошкар 10,эпоха камня
археология
в 10км к ЮЗ от села Керей, в 18 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
664.
Курган Аккошкар 2, средневековье
археология
в 10км к ЮЗ от села Керей у подножья сопки, в 18 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
665.
Стоянка Бакалыбулак 1,эпоха камня
археология
в 17 км к СВ от села Акколка, Каракоинский сельский округ
666.
Стоянка Каракоин 2,эпоха камня
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
667.
Курганная группа Каракоин 5,средневековье
археология
в 5 км к В от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
668.
Поселение Энтузиазист 3,эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
669.
Могильник Туменбек,РЖВ
археология
в 1,5 км к СЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ

670.
Энтузиазист 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауыл селосынан СБ-қа 1,5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
671.
Ахметауыл қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауылынан СБ-қа 1,5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
672.
Энтузиазист 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауылынан ОБ-қа 1 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
673.
Майоровка қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауыл селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
674.
Екпен 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Көбетей селосынан С-ке 10 шм жерде, Черниговский селолық округі
675.
Черниговка қонысы, қола дәуірі
археология
Черниговский селосынан ОБ-қа 16 шм жерде, Көбетей селолық округі
676.
Шекемен қорымы, ЕТҒ
археология
Черниговский селосынан О-ке 10 шм жерде, Көбетей селолық округі
677.
Құланөтпес қонысы, қола дәуірі
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 8 шм жерде, Донской селолық округі
678.
Донской қорымы, қола дәуірі
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 4 шм жерде, Донской селолық округі
679.
Ивановка қорымы, ЕТҒ
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 15 шм жерде, Донской селолық округі
680.
Захаровка 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақмешіт селосынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Захаровский селолық округі
681.
Захаровка 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақмешіт селосынан СШ-қа 4шм жерде, Захаровский селолық округі
682.
Құланөтпес қорымы, ЕТҒ
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 15 шм жерде, Донской селолық округі
683.
В.Кошетковжәне Н.Грибов ерлік жасаған жеріндегі"Алаулы трактористер" ескерткіші, 1962ж.
монументтік өнер құрылысы
Щербаковский селосынан СШ-қа 10 шм жерде, Тассуат селолық округі
684.
Н.Грибовтың зираты, 1962ж.
қалақұрылысы және архитектура
Щербаковский селосының орталық зиратында, Тассуат селолық округі
685.
Н.Грибовтың ерлік жасаған тракторы, 1962ж.
монументтік өнер құрылысы
Щербаковский селосының шыға берісінде, Тассуат селолық округі
686.
Ақбекет мазары, XVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосының аймағында, Талдысай селолық округі
687.
Ахметжан мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосынан С-ке 2 шм жерде, Талдысай селолық округі
688.
Қылыш мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Талдысай селолық округі
689.
Әли-Түсіп мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарақасқа селосы, Аршалы селолық округі
690.
Биғабыл мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосында, Қарақойын селолық округі
691.
Жанғабыл мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосында, Қарақойын селолық округі
692.
Ақпан мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосы аумағында, Талдысай селолық округі

670.
Поселение Энтузиазист 2,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
671.
Поселение Ахметаул,эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к СВ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
672.
Поселение Энтузиазист 1,эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
673.
Поселение Майоровка, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
674.
Поселение Икпень 1,эпоха бронзы
археология
в 10 км к С от села Кобетей, Черниговский сельский округ
675.
Поселение Черниговка,эпоха бронзы
археология
в 16 км к ЮЗ от села Кобетей, Черниговский сельский округ
676.
Могильник Шекемен,РЖВ
археология
в 10 км к Ю от центральной усадьбы, село Кобетей, Черниговский сельский округ
677.
Поселение Куланотпес,эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮЗ от селаКуланотпес, Донской сельский округ
678.
Могильник Донской,эпоха бронзы
археология
в 4 км к ЮЗ от селаКуланотпес, Донской сельский округ
679.
Могильник Ивановка,РЖВ
археология
в 15 км к ЮЗ от селаКуланотпес, Донской сельский округ
680.
Могильник Захаровка 2,РЖВ
археология
в 1,5 км к СВ от села Акмешит, Захаровский сельский округ
681.
Могильник Захаровка 3,РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Акмешит, Захаровский сельский округ
682.
Могильник Куланотпес,РЖВ
археология
в 15 км к ЮЗ от села Куланотпес, Донской сельский округ
683.
Обелиск на месте подвига "Огненных трактористов" В.Котешкова и Н.Грибова, 1962г.
сооружения монументального искусства
в 10км к СВ от села Щербаковского, Тассуатский сельский округ
684.
Могила Н.Грибова, 1962г.
градостроительство и архитектура
на центральном кладбище села Щербаковского, Тассуатский сельский округ
685.
Трактор Н.Грибова, на котором совершен подвиг, 1962г.
сооружения монументального искусства
при выезде из села Щербаковского, Тассуатский сельский округ
686.
Мазар Акбекет,XVIIIв.
градостроительство и архитектура
на территории села Кылыш, Талдысайский сельский округ
687.
Мазар Ахметжан, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 2км к С от села Кылыш, Талдысайский сельский округ
688.
Мазар Кылыш, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 1,5км к СВ от села Кылыш, Талдысайский сельский округ
689.
Мазар Али-Тусуп, ХIХв.
градостроительство и архитектура
село Каракаска, Аршалинский сельский округ
690.
Мазар Бигабул, ХIХв.
градостроительство и архитектура
село Жанбобек, Каракоинский сельский округ
691.
Мазар Жангабыл, ХIХв.
градостроительство и архитектура
село Жанбобек, Каракоинский сельский округ
692.
Мазар Акпан, ХIХв.
градостроительство и архитектура
на территории села Кылыш, Талдысайский сельский округ

693.
Әбілда мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарақасқа селосында, Аршалы селолық округі
694.
Жәнібек мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Керей селосында, Қарақойын селолық округі
695.
Шоңмазары, XVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарақасқа селосынан 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
696.
Щербаковский қорымы, қола дәуірі
археология
Щербаковское селосынан БОБ-қа 300 м жерде, Тассуат селолық округі
697.
Щербаковский 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Щербаковское селосынан ОШ-қа 18 шм жерде, Тассуат селолық округі
698.
Щербаковское қонысы, қола дәуірі
археология
Щербаковское селосынан ОШ-қа 5 шм жерде Тассуат селолық округі
699.
Баршынгүл мазары, ХХғ. басында
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан О-ке 1 шм жерде, Баршын селолық округі
700.
Жанабек мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Керей селосының аумағында, Қарақойын селолық округі
701.
Әбілқасым мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосынан СБ-қа 17 шм жерде, Қарақойын селолық округі
702.
Байжан мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Аққолқа селосынан СБ-қа 1 шм жерде, Қарақойын селолық округі
703.
Құдабай мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосындағы қазіргі заман зираттары аумағында, Қарақойын селолық округі
704.
Шонжар мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селолық округі
705.
Алтын мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селосы
706.
Байзақ мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селолық округі
707.
Рақым мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селолық округі
708.
Тоғыл мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Аршалы селосынан О-ке 35 шм жерде, Аршалы селолық округі
709.
Иса-Қаймақ мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршино селосынан С-ке 12 шм жерде, Баршын селолық округі
710.
Жақан мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан СШ-қа 2 шм жерде, Талдысай селолық округі
711.
Тасмола 1 мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Отарбай селосынан О-ке 7 шм жерде, Құланөтпес селолық округі
712.
Тасмола 2 мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Отарбай селосынан О-ке 7 шм жерде Құланөтпес селолық округі
713.
Тасмола 3 мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Отарбай селосынан О-ке 7 шм жерде Құланөтпес селолық округі
714.
Жаманкөң 1 мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі

693.
Мазар Абильда, ХIХв.
градостроительство и архитектура
село Каракаска, Аршалинский сельский округ
694.
Мазар Жанибек, ХIХв.
градостроительство и архитектура
село Керей, Каракоинский сельский округ
695.
Мазар Шон,XVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 18 км от села Каракаска, Каракоинский сельский округ
696.
Могильник Щербаковский, эпоха бронзы
археология
в 300 м к ЗЮЗ от села Щербаковское, Тассуатский сельский округ
697.
Могильник Щербаковский 4, РЖВ
археология
в 18 км к ЮВ от села Щербаковское, Тассуатский сельский округ
698.
Поселение Щербаковское, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от села Щербаковское, Тассуатский сельский округ
699.
Мазар Баршингуль,начало ХХв.
градостроительство и архитектура
в 1км к Ю от села Баршино, Баршинский сельский округ
700.
Мазар Жанабек, ХIХв.
градостроительство и архитектура
на территории села Керей, Каракоинский сельский округ
701.
Мазар Абылкасым, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 17км к ЮЗ от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
702.
Мазар Байжан, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 1км к СЗ от села Акколка, Каракоинский сельский округ
703.
Мазар Кудабай, ХIХв.
градостроительство и архитектура
на территории современного кладбища села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
704.
Мазар Шонжар, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
705.
Мазар Алтын, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5км от села Кали, Аршалинский сельский округ
706.
Мазар Байзак, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
707.
Мазар Рахим, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
708.
Мазар Тогул, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 35 км к Ю от села Аршакты, Аршалинский сельский округ
709.
Мазар Иса-Каймак, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 12 км к С от села Баршино, Баршинский сельский округ
710.
Мазар Жакан, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 2 км к СВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
711.
Мазар Тасмола 1, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 7 км к Ю от села Отарбай, Куланотпесский сельский округ
712.
Мазар Тасмола 2, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 7 км к Ю от села Отарбай, Куланотпесский сельский округ
713.
Мазар Тасмола 3, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 7 км к Ю от села Отарбай, Куланотпесский сельский округ
714.
Мазар Жаманкон 1, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ

715.
Жаманкөң 2 мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
716.
Жаманкөң 3 мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
717.
Жаманкөң 4 мазары,ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
718.
Байбол 1 мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
719.
Байбол 2 мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
720.
Байбол 3 мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
721.
Байбол 4 мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
722.
Құсайын мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Үшқағыл селосынан ОШ-қа 25 шм жерде, Аршалы селолық округі
723.
Хантыбай мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан С-ке 2 шм жерде, Аршалы селолық округі
724.
Жанбөбек мазары (Қарамола), ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Керей селосынан Ш-қа 200 м жерде, Қарақойын селолық округі
725.
Қолбай мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан Б-қа 38 шм жерде, Талдысай селолық округі
726.
Омар мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан Б-қа 35 шм жерде, Талдысай селолық округі
727.
Жансейіт мазары (Айдапкел), ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан Б-қа 40 шм жерде, Талдысай селолық округі
728.
Смағұл мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосындағы, Қызылүй орнынан 400 м жерде Талдысай селолық округі
Осакаров ауданы
729.
Садовое 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Садовое селосынан СШ-қа 600 м жерде
730.
Садовое 2 қорымы, қола дәуірі
археология
мұнай базасынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Кенетай өзені оң жақ жағасында Садовое селосы
731.
Майзауыты 3 қорымы, ортағасыр
археология
Пионерское кентіндегі май зауытынан СШ-қа 200 м жерде
732.
Бұлақ 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Пионерское кентінен СШ-қа 4 шм жерде
733.
Бұлақ қорымы, ЕТҒ
археология
Пионерское селосындағы егін алқабынан ОШ-қа 2 шм жерде
734.
Бұйра төбе қорымы, ортағасыр
археология
"Есіл" пионер лагерінен С-ке 300 м жерде, Есіл селолық округі
735.
Бұйра төбе 1 қорымы, қола дәуірі
археология
"Есіл" пионер лагерінен СШ-қа 400 м жерде, Есіл селолық округі
736.
Бұйра төбе 2 қорымы, қола дәуірі
археология
"Есіл" пионер лагерінен ОБ-қа 500 м жерде, Есіл селолық округі
737.
Бұйра төбе 3 қорымы, қола дәуірі
археология
"Есіл" пионер лагерінен ОБ-қа 500 м жерде, Есіл селолық округі

715.
Мазар Жаманкон 2, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
716.
Мазар Жаманкон 3, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
717.
Мазар Жаманкон 4, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
718.
Мазар Байбол 1, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
719.
Мазар Байбол 2, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
720.
Мазар Байбол 3, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
721.
Мазар Байбол 4, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
722.
Мазар Кусайын, ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 25км к ЮВ от села Ушкагыл, Аршалинский сельский округ
723.
Мазар Хантыбай, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 2 км к С от села Кали, Аршалинский сельский округ
724.
Мазар Жанбобек (Карамола), ХVIIIв.
градостроительство и архитектура
в 200 м к В от села Керей, Каракоинский сельский округ
725.
Мазар Кольбай, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 38 км к З от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
726.
Мазар Омар, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 35 км к З от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
727.
Мазар Жансеит (Айдапкель), ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 40 км к З от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
728.
Мазар Смагул, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 400 м от местности Кызылуй селаТалдысай, Талдысайский сельский округ
Осакаровский район
729.
Могильник Садовое 1, эпоха бронзы
археология
в 600 м к СВ от села Садовое
730.
Могильник Садовое 2, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от нефтебазы, на правом берегу реки Кенетай, село Садовое
731.
Могильник Маслозавод 3, средневековье
археология
в 200 м к СВ от маслозавода в поселке Пионерское
732.
Курган Родник 1, средневековье
археология
в 4 км к СВ от поселка Пионерское
733.
Могильник Родник, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от полевого стана, село Пионерское
734.
Могильник Кудрявая сопка, средневековье
археология
в 300 м к С от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
735.
Могильник Кудрявая сопка 1, эпоха бронзы
археология
в 400 м к СВ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
736.
Могильник Кудрявая сопка 2, эпоха бронзы
археология
в 500 м к ЮЗ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
737.
Могильник Кудрявая сопка 3, эпоха бронзы
археология
в 500 м к ЮЗ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский

738.
Озерное қонысы, қола дәуірі
археология
Озерное селосынан СШ-қа 5 шм жерде, Озерное селолық округі
739.
Бабай қорымы, ортағасыр
археология
Озерное селосынан СШ-қа 6 шм жерде
740.
Литвинское қонысы, қола дәуірі
археология
Майзауытынан Б-қа 3 шм жерде, Есіл селолық округі
741.
Литвинский 1 қорымы, ортағасыр
археология
Есіл селосынан СШ-қа 150 шм жерде, Есіл селолық округі
742.
Литвинский 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Майзауытынан Б-қа 3 шм жерде, Есіл селолық округі
743.
Ишим қорғаны, ортағасыр
археология
"Есіл" пионер лагерінен ОБ-қа 1 шм жерде, Есіл селолық округі
744.
Жаңа қорғаны, ортағасыр
археология
Окольное селосынан СБ-қа 7 шм жерде, Қарағайлы селолық округі
745.
Ишим маңындағы қорым, қола дәуірі
археология
Колхозное селосынан СШ-қа 2 шм жерде, Есіл селолық округі
746.
Қарғалы қорғаны, ортағасыр
археология
Колхозное селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, Есіл селолық округі
747.
Скобелевка 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 10 шм жерде
748.
Скобелевка 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 15 шм жерде
749.
Скобелевка 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 10 шм жерде
750.
Скобелевка 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде
751.
Кенетай қонысы, қола дәуірі
археология
Северное селосынан С-ке 100 м жерде, Садовое селолық округі
752.
Кенетай орыны, тас дәуірі
археология
Садовое селосынан СШ-қа 6 шм жерде
753.
Кенетай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Садовое селосындағы астық қоймасынан Ш-қа 2,5 шм жерде
754.
Кенетай 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Садовое селосынан СШ-қа 7 шм жерде
755.
Кенетай 4 қонысы, қола дәуірі
археология
Садовое селосының астық қоймасынан шығысқа 2 шм жерде
756.
Дара қорған, ЕТҒ
археология
Садовое селосынан СШ-қа 6 шм жерде
757.
Құндызды өзеніндегі қорған, ЕТҒ
археология
Садовое селосынан СШ-қа 1,5 шм жерде
758.
Құндызды 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Садовое селосының мал базасынан СБ-қа 1 шм жерде
759.
Ақ жартастар қорымы, ЕТҒ
археология
Садовое селосының өзені арқылы 2,5 шм жерде
760.
"Пионерская" неолит тұрағы, тас дәуірі
археология
Пионер селосынан СШ-қа 10 шм жерде
761.
Майзауыты жанындағы қорған, ортағасыр
археология
Геологиялық белгісінен ОБ-қа 700 м жерде, Пионер селолық округі
762.
Майзауыты жанындағы қорған 3, ортағасыр
археология
Майзауытынан СБ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
763.
Майзауыты жанындағы қорған 5, қола дәуірі
археология
Майзауытынан СШ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
764.
Майзауыты жанындағы қорған 6, ортағасыр
археология
Майзауытынан ОШ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
765.
Майзауыты жанындағы қорған 7, ортағасыр
археология
Майзауытынан СШ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі

738.
Поселение Озерное, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СВ от селаОзерное, сельский округ Озерное
739.
Могильник Бабай, средневековье
археология
в 6 км к СВ от селаОзерное
740.
Поселение Литвинское, эпоха бронзы
археология
в 3 км к З от маслозавода, сельский округ Есильский
741.
Могильник Литвинский 1, средневековье
археология
в150 км к СВ от селаЕсиль, сельский округ Есильский
742.
Могильник Литвинский 2, эпоха бронзы
археология
в 3 км к З от маслозавода, сельский округ Есильский
743.
Курган Ишимский, средневековье
археология
в 1 км к ЮЗ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
744.
Курган Новый, средневековье
археология
в 7 км к СЗ от селаОкольное, сельский округ Карагайлинский
745.
Могильник Приишимский, эпоха бронзы
археология
в 2 км к СВ от селаКолхозное, сельский округ Есильский
746.
Курган Каргалы, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от селаКолхозное, сельский округ Есильский
747.
Могильник Скобелевка 1, РЖВ
археология
в 10 км к ЮЗ от селаСункар
748.
Могильник Скобелевка 2, РЖВ
археология
в 15 км к ЮЗ от селаСункар
749.
Могильник Скобелевка 3, РЖВ
археология
в 10 км к ЮЗ от селаСункар
750.
Могильник Скобелевка 4, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от селаСункар
751.
Поселение Кенетай, эпоха бронзы
археология
в 100 м к С от села Северное, сельский округ Садовое
752.
Местонахождение Кенетай, эпоха камня
археология
в 6 км к СВ от селаСадовое
753.
Могильник Кенетай 1, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от зернохранилища селаСадовое
754.
Могильник Кенетай 3, РЖВ
археология
в 7 км к СВ от селаСадовое
755.
Поселение Кенетай 4, эпоха бронзы
археология
в 2 км к В от зернохранилища селаСадовое
756.
Одиночный курган, РЖВ
археология
в 6 км к СВ от селаСадовое
757.
Курган на реке Кундузды, РЖВ
археология
в 1,5 км к СВ от селаСадовое
758.
Курган Кундузды 1, РЖВ
археология
в 1 км к СЗ от скотобазы селаСадовое
759.
Могильник Белые скалы, РЖВ
археология
в 2,5 км по реке от селаСадовое
760.
Неолитическая стоянка "Пионерская", эпоха камня
археология
в 10 км к СВ от селаПионерское
761.
Курган у маслозавода, средневековье
археология
в 700 м к ЮЗ от геодезического знака,сельский округ Пионерское
762.
Курган 3 у маслозавода, средневековье
археология
в 1 км к СЗ от маслозавода,сельский округ Пионерское
763.
Курган 5 у маслозавода, эпоха бронзы
археология
в 1 км к СВ от маслозавода,сельский округ Пионерское
764.
Курган 6 у маслозавода, средневековье
археология
в 1 км к ЮВ от маслозавода,сельский округ Пионерское
765.
Курган 7 у маслозавода, средневековье
археология
в 1 км к СВ от маслозавода,сельский округ Пионерское

766.
Майзауыты 2 қорымы, ортағасыр
археология
Майзауытынан СБ-қа 3 шм жерде, Пионер селолық округі
767.
Борлы қорымы, ортағасыр
археология
Координаттар бойыншаGPS: N 50.48.529 E 073.45.440 ALT418 м
768.
Бабай қорғаны, ЕТҒ
археология
Есіл (Литвинский) селосынан Б-қа 11 шм жерде, Озерное селосынан СШ-қа 6 шм жерде
769.
Бұйра төбе қорғаны, ЕТҒ
археология
Жаңа жол селосынан ОБ-қа 8,4 шм жерде, Колхоз селосынан С-ке 3,5 шм жерде егістік алқабында
770.
Бұйра төбе 1 қорғаны, кейінгі қола дәуірі
археология
Жаңа жол селосынан Б-қа 7,7 шм жерде, Есіл демалыс базасынан БСБ-қа 1 шм жерде
771.
Майзауыт IV қорымы, ортағасыр
археология
Орталық селосынан СШ-қа 1 шм жерде, Пионер селосынан СБ-қа 2,6 шм жерде
772.
Бұйра төбе IV қорымы, ЕТҒ
археология
Жаңа жол селосынан ОБ-қа 7,6 шм жерде, Есіл демалыс базасынан ОБ-қа 0,4 шм жерде
773.
Құндызды I қорымы, ортағасыр
археология
Садовое селосынан Б-қа 1,7 шм жерде, Осакаров-Садовое автожолынан ОБ-қа 2 шм жерде
774.
Құндызды II қорымы, ортағасыр
археология
Садовое селосынан СШ-қа 6,6 шм жерде, Киевка-Осакаров жолынан ОШ-қа 4 шм жерде
775.
Құндықтөбе II қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, электр жеткізу желісінен (әрі қарай ЭЖЖ) СШ-қа 0,2 шм жерде
776.
Майзауыт I қорымы, ЕТҒ
археология
Центральное селосынан Ш-қа 2,3 шм жерде, Пионер селосынан СБ-қа 1,7 шм жерде
777.
Өртенжал V қорымы, ортағасыр
археология
№16 насос станциясынан Ш-қа 3,2 шм жерде, Қарағанды-Павлодар автожолынан ОШ-қа 7,5 шм жерде
778.
Қарғалы қорымы, ЕТҒ
археология
Жаңа жол селосынан С-ке 7 шм жерде, Аюлы тауынан Ш-қа 5 шм жерде, Белоявка селосынан О-ке 10 шм жерде
779.
Қаратоғай 6 қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 5 шм жерде төбе бөктерінде
780.
Майбұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Майбұлақ жылғасының сол жақ жағасындағы биік төбешікте
781.
Майбұлақ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 7 шм жерде
782.
Майбұлақ қорымы, ортағасыр
археология
Майбұлақ бөлімшесінен ОБ-қа 2,5 шм жерде
783.
Майбұлақ 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Майбұлақ бөлімшесінен ОБ-қа 1 шм жерде
784.
Майбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, биік төбеде
785.
Мектеп қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде
786.
Қаратоғай қорымы, қола дәуірі
археология
Телман селосының 2 бөлімшесінен ОШ-қа 1 шм жерде
787.
Қаратоғай 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосының 2 бөлімшесінен ОШ-қа 2 шм жерде, қос дөңде
788.
Қаратоғай 3 қорымы, ортағасыр
археология
Телман селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 1,7 шм жерде
789.
Қаратоғай 4 қорымы, ортағасыр
археология
Телман селосынан ОБ-қа 2,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 2,3 шм жерде

766.
Могильник Маслозавод 2, средневековье
археология
в 3 км к СЗ от маслозавода,сельский округ Пионерское
767.
Могильник Борлы, средневековье
археология
Координаты по GPS: N 50.48.529 E 073.45.440 ALT418 м
768.
Курган Бабай, РЖВ
археология
в 11 кмк З от села Есиль (Литвинский), в 6 км к СВ от села Озерное
769.
Курган Кудрявая сопка, РЖВ
археология
в 8,4 кмк ЮЗ от села Новый Путь, в 3,5 км к С от села Колхозное, на пахотном поле
770.
Курган Кудрявая сопка 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 7,7 кмк З от села Новый Путь, в 1 кмк ЗСЗ от базы отдыха Ишимская
771.
Могильник Маслозавод IV, средневековье
археология
в 1 кмк СВ от села Центральное, в 2,6 кмк СЗ от села Пионерское
772.
Могильник Кудрявая сопка IV, РЖВ
археология
в 7,6 км к ЮЗ от села Новый Путь, в 0,4 кмк ЮЗ от базы отдыха Ишимская
773.
Могильник Кундузды I, средневековье
археология
в 1,7 кмк З от села Садовое, в 2 кмк ЮЗ от автотрассы Осакаровка-Садовое
774.
Могильник Кундузды II, средневековье
археология
в 6,6 км к СВ от села Садовое, в 4 км к ЮВ от трассы Киевка-Осакаровка
775.
Могильник Кундыктобе II, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Белодымовка, в 0,2км к СВ от линии электропередачи (далее ЛЭП)
776.
Могильник Маслозавод I, РЖВ
археология
в 2,3 км к В от села Центральное, в 1,7 км СЗ от селаПионерское
777.
Могильник ОртенжалV, средневековье
археология
в 3,2 кмк В от насосной станции №16, в 7,5 км к ЮВ от автотрассы Караганда-Павлодар
778.
Могильник Каргалы, РЖВ
археология
в 7 км к С от села Новый Путь, в 5 кмк В от горы Аюлы, в 10 км к Ю от села Белоявка
779.
Курган Каратугай 6, РЖВ
археология
в 5 км к ЮЗ от селаТелманское, на склоне сопки
780.
Курган Майбулак, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от селаТельманское, на высокой сопке левый берег ручья Майбулак
781.
Курган Майбулак 2, РЖВ
археология
в 7 км к ЮЗ от селаТельманское
782.
Могильник Майбулак, средневековье
археология
в 2,5 км к ЮЗ от отделения Майбулак
783.
Могильник Майбулак 1, РЖВ
археология
в 1 км к ЮЗ от отделения Майбулак
784.
Могильник Майбулак 2, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от селаТельманское, на высокой сопке
785.
Могильник Мектеп, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Белодымовка
786.
Могильник Каратугай, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮВ от 2 отделения селаТельманское
787.
Могильник Каратугай 2, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от 2 отделения села Тельманское, на двух сопках
788.
Могильник Каратугай 3, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от селаТельманское, в 1,7 км к ЮВ от 2 отделения
789.
Могильник Каратугай 4, средневековье
археология
в2,7 км к ЮЗ от селаТельманское, в 2,3 км к ЮВ от 2 отделения

790.
Қаратоғай 5 қорымы, ортағасыр
археология
Телман селосынан ООБ-қа 5 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 3 шм жерде
791.
Өленті қонысы, қола дәуірі
археология
Телман селосынан С-ке 20 шм жерде, Ахметауыл селосынан Б-қа 3,5 шм жерде
792.
Өртенжал 3 қорымы, ЕТҒ
археология
№16 насос станциясынан СШ-қа 3,2 шм жерде, №15 насос станциясынан ССБ-қа 4 шм жерде, Борлы кенішінен ОШ-қа 14 шм жерде
793.
Өртенжал 2 қорымы, ЕТҒ
археология
№16 насос станциясынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, Родниковский селосы
794.
Өртенжал 1 қорымы, ЕТҒ
археология
№16 насос станциясынан СШ-қа 1,9 шм жерде, Ертіс-Қарағанды каналының оң жағасында, Борлы кенішінен ОШ-қа 12 шм жерде, Родниковский селосы
795.
Өртенжал қорғаны, ортағасыр
археология
Ертіс-Қарағанды каналының оң жағасынан С-ке 0,4 шм жерде, №16 насос станциясынан СШ-қа 3,6 шм жерде, Родниковский селосы
796.
Өртенжал қорымы, ортағасыр
археология
Ертіс-Қарағанды каналынан СБ-қа 0,3 шм жерде, Родниковский селосы, аласа дөңнің үстінде, №16 насос станциясынан Ш-қа 4 шм жерде, Борлы кенішінен ОШ-қа 15 шм жерде
797.
Өртенжал 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Дөң арасы аңғарында №16 насос станциясынан СШ-қа 4,7 шм жерде, Қарағанды-Павлодар автожолынан ОБ-қа 5 шм жерде, Борлы кенішінен ОШ-қа 15 шм жерде, Родниковский селосы
798.
Бақтықопа қорғаны, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан ОБ-қа 5 шм жерде, Төртқұдық кентінен ОШ-қа 6 шм жерде, Родниковский селосы
799.
Бақтықопа 1 қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан ОБ-қа 5,9 шм жерде, Төртқұдық кентінен ОШ-қа 6,3 шм жерде, Родниковский селосы
800.
Бақтықопа 2 қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан О-ке 3,7 шм жерде, Төртқұдық кентінен ОШ-қа 7,8 шм жерде, Родниковский селосы
801.
Бақтықопа 3 қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан ОБ-қа 3,4 шм жерде, Төртқұдық кентінен ООШ-қа 7 шм жерде, Родниковский селосы
802.
Бақтықопа қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан СБ-қа 3,3 шм жерде, Төртқұдық кентінен 4,7 шм жерде, Родниковский селосы
803.
Найзатас қорғаны, ортағасыр
археология
Найзатас қыстағынан СБ-қа 0,3 шм жерде, Белодымовка қыстағынан О-ке 4,7 шм жерде, ЭЖЖ-нен ОБ-қа 0,5 шм жерде Дальний селосы,
804.
Найзатас қорымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынанан О-ке 4,8 шм жерде, Найзатас қыстағынан СБ-қа 0,3 шм жерде, ЭЖЖ-ден БСБ-қа 0,4 шм жерде, Дальний селосы
805.
Найзатас қоршалымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан О-ке 4,2 шм жерде, Найзатас қыстағынан С-ке 1,2 шм жерде, Найзатас тауынан СШ-қа 0,5 шм жерде, Дальний селосы
806.
Жағажай қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосы аумағында
807.
Алдан қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 3 шм жерде

790.
Могильник Каратугай 5, средневековье
археология
в 5 км к ЮЮЗ от селаТельманское, в 3 км к Ю от 2 отделения
791.
Поселение Уленты, эпоха бронзы
археология
в 20км к С от селаТельманское, в 3,5км к Зотсела Ахметаул
792.
Могильник Ортенжал 3, РЖВ
археология
в 3,2 км к СВ от насосной станции №16, в 4 км к ССЗ от насосной станции №15, в 14 кмк ЮВ от карьера Борлы
793.
Могильник Ортенжал 2, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮВ от насосной станции №16, село Родниковский
794.
Могильник Ортенжал 1, РЖВ
археология
на правом берегу канала Иртыш-Караганда, в 1,9 км к СВ от насосной станции №16, в 12 км к ЮВ от карьера Борлы, село Родниковский
795.
Курган Ортенжал, средневековье
археология
в 0,4 км к С от канала Иртыш-Караганда, в 3,6 км к СВ от насосной станции №16, село Родниковский
796.
Могильник Ортенжал, средневековье
археология
на вершине невысокой сопки, в 0,3 км к СЗ от канала Иртыш-Караганда, в 4 кмк В от насосной станции №16, в 15 кмк ЮВ от карьера Борлы, село Родниковский
797.
Могильник Ортенжал 4, РЖВ
археология
в долине между сопок в 4,7км к СВ от насосной станции №16, в 5 км к ЮЗ от автотрассы Караганда-Павлодар, в 15 км к ЮВ от карьера Борлы, село Родниковский
798.
Курган Бактыкопа, РЖВ
археология
в 5 кмк ЮЗ от насосной станции №14, в 6 км к ЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
799.
Могильник Бактыкопа 1, РЖВ
археология
в 5,9 км к ЮЗ от насосной станции № 14, в 6,3 км к ЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
800.
Могильник Бактыкопа 2, РЖВ
археология
в 3,7 км к Юот насосной станции №14, в 7,8 км к ЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
801.
Могильник Бактыкопа 3, РЖВ
археология
в 3,4 км к ЮЗ от насосной станции №14, в 7 км к ЮЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
802.
Могильник Бактыкопа, РЖВ
археология
в 3,3 км к СЗ от насосной станции №14, в 4,7 км от поселка Торткудук, село Родниковский
803.
Курган Найзатас, средневековье
археология
в 0,3км к СЗ от зимовки Найзатас, в 4,7км к Юот зимовки Белодымовка, в 0,5км к ЮЗ от ЛЭП, село Дальний
804.
Могильник Найзатас, средневековье
археология
в 4,8км кЮот зимовки Белодымовка, в 0,3км к СЗ от зимовки Найзатас, в 0,4кмк ЗСЗ от ЛЭП, село Дальний
805.
Ограда Найзатас, средневековье
археология
в 4,2км к Ю от зимовки Белодымовка, в 1,2км к С от зимовки Найзатас, в 0,5км к СВ от горы Найзатас, село Дальний
806.
Курган Набережный, РЖВ
археология
на территории села Тельманское
807.
Могильник Алдан, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от села Тельманское

808.
Ақтүтінді қорым, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан Б-қа 0,2 шм жерде, Дальний селосы
809.
Ақтүтінді 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 0,5 шм жерде, Дальний селосы
810.
Ақтүтінді 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан СБ-қа 0,8 шм жерде, Осакаров селосы
811.
Ақтүтінді 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 1,2 шм жерде, Дальний селосы
812.
Саржал 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыжал тауынан СБ-қа 800 м жерде, Дальний селосы
813.
Сартқойған қорымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан ОШ-қа 1,8 шм жерде, Дальний селосы
814.
Текей қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосынан СБ-қа 4 шм жерде
815.
Текей 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосының 2 бөлімшесінен СБ-қа 3 шм жерде, Телман селосынан СБ-қа 6,3 шм жерде
816.
Қобанды қорғаны, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 3,6 шм жерде, Найзатас қыстағынан СБ-қа 3 шм жерде, Дальний селосы
817.
Қобанды 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Найзатас қыстағынан Б-қа 1 шм жерде, Дальний селосы
818.
Қобанды қорғаны, ЕТҒ
археология
Найзатас қыстағынан С-ке 1 шм жерде, Белодымовка қыстағынан О-ке 4,4 шм жерде, Дальний селосы
819.
Қойыс қоршалымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан О-ке 2,5 шм жерде, Дальний селосы
820.
Құндықтөбе қорымы, ЕТҒ
археология
Сартқорған дөң бөктерінен ОБ-қа, Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 2 шм жерде, ЭЖЖ-нен СШ-қа 0,2 шм жерде, Дальний селосы
821.
Қызылағаш қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан СБ-қа 1 шм жерде, Дальний селосы
822.
Ақбұлақ 1 қорымы, ортағасыр
археология
Молодежный кентінен ОШ-қа 7 шм жерде, Шидерті кентінен С-ке 5 шм жерде
Саран қаласы
823.
Игілік би мазары, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Саран қаласының зираты
Теміртау қаласы
824.
Мәдениет сарайының ғимараты, 1972ж. Авторы Б.Тальберг
қалақұрылысы және архитектура
Республика даңғылы, 38
825.
Жас көрермендер театр ғимараты (ЖКТ) 1956ж. Сәулетші А.Бардошевич
қалақұрылысы және архитектура
Республика даңғылы, 136
Шахтинск қаласы
826.
1933-1935жж. Қарлаг ІІХК (НКВД) басқармасы
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Школьная көшесі, 39
827.
Еркімен жұмысқа алынғандарға арналған емхана, 1941ж. (қазіргі "Арман" (отбасы емдік амбулаториясы)
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Школьная көшесі, 15
828.
"Техника Үйі" Қарлаг ауылшаруашылық көрме кешені (қазіргі "КРЭК" ЖШС ғимараты), 1943ж.
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Транспортная көшесі
829.
Госпиталь, 1927ж. (қазіргі Долинка кенті, әкімшілік ғимараты)
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Садовая көшесі, 58
Шет ауданы
830.
Кесене №61 атауы жоқ некрополь, ХIХғ.
ансамбль мен кешен
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1.
Аманбай (1) кесенесі, ХIХғ.
Киік селосынан ОБ-қа 52 шм жерде, Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында, Мойынты кенттік әкімшілік (әрі қарай - к.ә)
2.
Аманжол (2) кесенесі, ХIХғ.
Киік селосынан ОБ-қа 52 шм жерде, Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында Мойынты к.ә.

808.
Могильник Белодымовка, РЖВ
археология
в 0,2 км к З от зимовкиБелодымовка, село Дальний
809.
Могильник Белодымовка 1, РЖВ
археология
в 0,5 км к ЮЗ от зимовкиБелодымовка, село Дальний
810.
Могильник Белодымовка 2, РЖВ
археология
в 0,8 км к СЗ от зимовкиБелодымовка, село Осакаровский
811.
Могильник Белодымовка 3, РЖВ
археология
в 1,2 км к ЮЗ от зимовкиБелодымовка, село Дальний
812.
Могильник Саржал 1, РЖВ
археология
в 800 м к СЗ от горы Саржал, село Дальний
813.
Могильник Сарткойган, средневековье
археология
в 1,8 км к ЮВ от зимовкиБелодымовка, село Дальний
814.
Могильник Текей, РЖВ
археология
в 4 км к СЗ от села Тельманское
815.
Могильник Текей 2, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от 2 отделения села Тельманское, в 6,3 км к СЗ от села Тельманское
816.
Курган Кобанды, РЖВ
археология
в 3,6 км к ЮЗ от зимовки Белодымовка, в 3 км к СЗ от зимовки Найзатас, село Дальний
817.
Курган Кобанды 1, РЖВ
археология
в 1 км к З от зимовкиНайзатас, село Дальний
818.
Могильник Кобанды, РЖВ
археология
в 1км к С от зимовки Найзатас, в 4,4км к Юот зимовки Белодымовка, село Дальний
819.
Ограда Койыс, средневековье
археология
в 2,5 км к Ю от зимовки Белодымовка, село Дальний
820.
Могильник Кундыктюбе, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от зимовки Белодымовка, в 0,2км к СВ от ЛЭП,на ЮЗ склона сопки Сарткорган, село Дальний
821.
Могильник Кызылагаш, РЖВ, средневековье
археология
в 1 км к СЗ от зимовки Белодымовка, село Дальний
822.
Могильник Акбулак 1, средневековье
археология
в7 км к ЮВ от поселка Молодежный, в 5 км к С от поселка Шидерты
город Сарань
823.
Мазар Иглик би, ХIХв.
градостроительство и архитектура
городское кладбище города Сарань
город Темиртау
824.
Здание Дворца культуры, 1972г. Автор Б.Тальберг
градостроительство и архитектура
проспект Республики, 38
825.
Здание театра юного зрителя (ТЮЗ), 1956г. Архитектора А.Бардошевич
градостроительство и архитектура
проспект Рес(публики, 136
город Шахтинск
826.
Управление Карлага НКВД, 1933-1935гг.
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Школьная, 39
827.
Больница для вольнонаемных, 1941г. (ныне семейно-врачебная амбулатория "Арман")
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Школьная, 15
828.
Сельскохозяйственный выставочный комплекс Карлага "Дом техники" (ныне здание ТОО "КРЭК"), 1943 г.
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Транспортная
829.
Госпиталь, 1927г. (ныне здание администрации поселка Долинка)
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Садовая, 58
Шетский район
830.
Некрополь. Безымянный Мавзолей №61, ХIХв.
ансамбли и комплексы
в 6км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1.
Мавзолей Аманбая (1), ХIХв.
в 52км к ЮЗ от селаКиик, на левом берегу реки Сарыбулак, поселковая администрация (далее-п.а.) Мойынтинская
2.
Мавзолей Аманжола (2), ХIХв.
в 52км к ЮЗ от селаКиик, на левом берегу реки Сарыбулак, п.а. Мойынтинская

831.
Ақсу-Аюлы қорымы, қола дәуірі
археология
Ақсу-Аюлы селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
832.
Тас әйел мүсіні. Смай-Самқай некрополі (кесене), ортағасыр
археология
Ақсу селосынан 1,5 шм жерде, Нұраталды селолық округі
833.
Талды қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 1-4 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 27-29 шм жерде, Талды селолық округі
834.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОБ-қа 29 шм жерде, Бесоба селолық округі
835.
Қорым, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОБ-қа 26 шм жерде, Бесоба селолық округі
836.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Байбала селосынан СШ-қа 2 шм жерде, Талды өзенінің оң жақ жағасында, Талды селолық округі
837.
Қола дәуірінің қонысы I
археология
Нұраталды селосынан ОБ-қа 14 шм жерде, Шопа өзенінің оң жақ жағасында, Нұраталды селолық округі
838.
Қола дәуірінің қонысы II
археология
Нұраталды селосынан СБ-қа 2 шм жерде,Бұғылы тауының СШ бөлігінде, Нұраталды селолық округі
839.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Нұраталды селосынан Ш-қа 26 шм жерде, Нұраталды селолық округі
840.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Құсмұрын тауының С бөлігінде, Шопа аңғарында, Нұраталды селолық округі
841.
Қола дәуірінің қонысы III
археология
Нұраталды селосынан ОБ-қа 25 шм жерде, Бұғылы тауының ОБ бөлігінде, Нұраталды селолық округі
842.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Байбала селосынан 1 шм жерде,Талды өзенінің оң жақ жағасында, Талды селолық округі
843.
Қорғандар 2, ЕТҒ
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Сеңкібай шатқалында, Талды өзенінің оң жақ жағасында, Талды селолық округі
844.
Жер және тас үймелерінен құралған қорғандар, ЕТҒ
археология
Нұраталды селосынан СШ-қа 29,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында (Сеңкібай шатқалында), Нұраталды селолық округі
845.
Талды VI қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
846.
Талды VIII қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
847.
Талды IX қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
848.
Тас қоршаулардан Талды X қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
849.
Тас қоршаулардан Талды V қорымы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 23 шм жерде, Нұраталды селолық округі

831.
Могильник Аксу-Аюлы,эпоха бронзы
археология
в 2,5км к СВ от селаАксу-Аюлы,сельский округ Аксу-Аюлинский
832.
Каменная баба. Некрополь Смай Самкай (мавзолей), средневековье
археология
в 1,5км от селаАксу, сельский округНураталдинский
833.
Могильник Талды, эпоха бронзы
археология
в 1-4км к З от селаЖанажурт, в 27-29км к СВ от селаНураталды, сельский округТалдинский
834.
Курганы,эпоха бронзы
археология
в 29км к ЮЗ от села Бесоба, сельский округБесобинский
835.
Могильник,эпоха бронзы
археология
в 26км к ЮЗ от села Бесоба, сельский округБесобинский
836.
Поселение эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Талды, в 2км к СВ от селаБайбала, сельский округТалдинский
837.
Поселение эпохи бронзы I
археология
на правом берегу реки Шопа, в 14км к ЮЗ от селаНураталды, сельский округНураталдинский
838.
Поселение эпохи бронзы II
археология
в СВ части горы Бугулы, в 2км к СЗ от селаНураталды, сельский округНураталдинский
839.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 26км к В от селаНураталды, сельский округНураталдинский
840.
Поселение эпохи бронзы
археология
к С части горы Кусмурын, в долине Шопа, сельский округНураталдинский
841.
Поселение эпохи бронзыIII
археология
к ЮЗ части горы Бугылы, в 25км к ЮЗ от селаНураталды, сельский округНураталдинский
842.
Поселение эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Талды, в 1км от села Байбала, сельский округТалдинский
843.
Курганы 2,РЖВ
археология
в 2км к З от села Жанажурт, в урочище Сенкебай, на правом берегу реки Талды, сельский округТалдинский
844.
Курганы с насыпью из земли и камня,РЖВ
археология
на левом берегу реки Талды (в урочище Сенкебай), в 29,5км к СВ от селаНураталды, сельский округНураталдинский
845.
Могильник Талды VI, эпохи бронзы
археология
в 2км к З от селаЖанажурт, в 12км к В от селаТалды, на левом берегу реки Талды, сельский округТалдинский
846.
Могильник Талды VIII,эпоха бронзы
археология
в 2км к З от селаЖанажурт, в 12,5км к В от селаТалды, на левом берегу реки Талды, сельский округТалдинский
847.
Могильник Талды IX,эпоха бронзы
археология
в 2км к З от селаЖанажурт, в 12,5км к В от селаТалды, на левом берегу реки Талды, сельский округТалдинский
848.
Могильник Талды X из каменных оград,эпоха бронзы
археология
в 2км к З от селаЖанажурт, в 12,5км к В от селаТалды, на левом берегу реки Талды, сельский округТалдинский
849.
Могильник ТалдыV из каменных оград,эпоха бронзы
археология
в 2,7км к СВ от мавзолея Сенкебай, в 23км к СВ от селаНураталды, сельский округНураталдинский

850.
48 тас қоршаулардан Талды I қорымы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 23 шм жерде, Нұраталды селолық округі
851.
Тас қоршаулардан 2 Талды II қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан СБ-қа 6,7 шм жерде, Талды селосынан СШ-қа 9 шм жерде, Талды селолық округі
852.
33 тас қоршаулардан (3) Талды III қорымы, қола дәуірі
археология
Талды селосынан ОБ-қа 3 шм жерде, Нұраталды селосынан Ш-қа 12 шм жерде, Ақкиік селосынан СШ-қа 3 шм жерде, Талды селолық округі
853.
Талды IV қорымы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Жаңажұрт селосынан Б-қа 7 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 24 шм жерде, Талды селолық округі
854.
Бұғылы қорымы, қола дәуірі
археология
Шопа селосынан О-ке 9 шм жерде, Шерубай-Нұра өзенінен Б-қа 4 шм жерде, Ақсу селосынан Б-қа 6,5 шм жерде, Нұраталды селолық округі
855.
Қола дәуір қорымы
археология
Құсмұрын тауының С бөлігі, Шопа өзенінің аңғарында
856.
Талды 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Талды селолық округі
857.
"Мұртты" қорған (2)
археология
Нұраталды селосынан Шқа 4 шм жерде, Ақкиік селосынан Б-қа 4 шм жерде, Талды өзенінің оң жақ жағасында, Нұраталды селолық округі
858.
Қола дәуір қорымы
археология
Байбала селосынан СШ-қа 8 шм жерде, Талды селолық округі
859.
Қола дәуір қорымы
археология
Байбала селосынан СШ-қа 13 шм жерде, Талды селолық округі
860.
Тас қоршауларынан құралған қорым, қола дәуірі
археология
Байбалы селосынан СШ-қа 13 шм жерде, Талды селолық округі
861.
Қола дәуір қонысы
археология
Ақбауыр селосынан Б-қа 16 шм жерде, Қызылту селосынан СБ-қа 8 шм жерде, Қазықұрт тауынан С-ке 7 шм жерде, Қызылтау селолық округі
862.
Тас қорғандары(5), ЕТҒ
археология
Ақбауыр селосынан Б-қа 9 шм жерде, Қызылту селосынан СБ-қа 8 шм жерде, Қазықұрт тауынан С-ке 7 шм жерде, Қызылтау селолық округі
863.
Сақиналы қоршауларынан құралған қорым, қола дәуірі
археология
Байбол селосынан О-ке 1 шм жерде, Ақбауыр селосынан СБ-қа 10 шм жерде, Серек тауынан О-ке 4 шм жерде, Талды селолық округі
864.
Тас қоршаулардан қорым
археология
Ақбауыр селосынан С-ке 10 шм жерде, Байбала селосынан Ш-қа 14 шм жерде, Жаман Қойтас тауынан Б-қа 3 шм жерде, Ақшоқы селолық округі
865.
Қола дәуір қонысы
археология
Ұзынбұлақ селосынан СШ-қа 10 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
866.
Былқылдақ қорымы
археология
Қызылту селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Байқасқа өзенінен С-ке 1 шм жерде, Қызылтау селолық округі
867.
Тас қоршаулардан құралған БылқылдақІІІ қорымы
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 8,8 шм жерде, Қызылтау селолық округі

850.
Могильник Талды I из 48 каменных оград,эпоха бронзы
археология
в 2,7км к СВ от мавзолея Сенкебай, в 23км к СВ от селаНураталды, сельский округНураталдинский
851.
Могильник Талды II из каменных оград 2, эпоха бронзы
археология
в 6,7км к СЗ от селаЖанажурт, в 9км к СВ от селаТалды, сельский округТалдинский
852.
Могильник Талды III из 33 каменных оград 3, эпоха бронзы
археология
в 3км к ЮЗ от селаТалды, в 12км к В от селаНураталды, в 3км к СВ от селаАккиик, сельский округТалдинский
853.
Могильник Талды IV,эпоха бронзы
археология
в 2,7км к СВ от мавзолея Сенкебай, в 7км к З от селаЖанажурт, в 24км к СВ от селаНураталды, сельский округТалдинский
854.
Могильник Бугулы, эпоха бронзы
археология
в 9км к Ю от села Шопа, в 4км к З от реки Шерубайнура, в 6,5км к З от села Аксу, сельский округНураталдинский
855.
Могильник эпоха бронзы
археология
к С части горы Кусмурын, в долине реки Шопа
856.
Поселение Талды 1, эпохи бронзы
археология
в 2,7км к СВ от мавзолея Сенкебай, сельский округТалдинский
857.
Курган с "Усами" (2)
археология
в 4км к В от селаНураталды, в 4км к З от селаАккиик, на правом берегу реки Талды, сельский округНураталдинский
858.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 8км к СВ от селаБайбалы, сельский округТалдинский
859.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 13км к СВ от селаБайбалы, сельский округТалдинский
860.
Могильник из каменных оград,эпоха бронзы
археология
в 13км к СВ от селаБайбалы, сельский округТалдинский
861.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 16км к З от селаАкбауыр, в 8км к СЗ от селаКызылту, в 7км к Сот горы Казыкурт, сельский округ Кызылтауский
862.
Курганы каменные (5),РЖВ
археология
в 9км к З от селаАкбауыр, в 8км к СЗ от селаКызылту, в 7км к С от горы Казыкурт, сельский округКызылтауский
863.
Могильник из кольцевых оград,эпоха бронзы
археология
в 1км к Ю от селаБайбол, в 10км к СЗ от селаАкбауыр, в 4км к Ю от горы Серек, сельский округТалдинский
864.
Могильник из каменных оград
археология
в 10км к С от селаАкбауыр, в 14км к В от селаБайбала, в 3км к З от горы Жаман-Койтас, сельский округАкшокинский
865.
Поселение эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Нура, в 10км к СВ от селаУзынбулак
866.
Могильник Былкылдак
археология
в 5км к ЮВ от селаКызылту, в 8км к ЮВ от селаАкбауыр, в 1км к С от реки Байкаска, сельский округКызылтауский
867.
Могильник Былкылдак ІІІ из каменных оград
археология
в 5,5км к ЮВ от селаКызылтау, в 8,8км к ЮВ от селаАкбауыр, сельский округКызылтауский

868.
7 тас қоршаулардан құралған БылқылдақІ қорымы
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 8,8 шм жерде, Қызылтау селолық округі
869.
Қола дәуірінің тас қоршалымы
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 4 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 7,2 шм жерде, Байқасқа өзенінің баурайында, Қызылтау селолық округі
870.
57 тас қоршаулардан құралған БұғылыІІ қорымы
археология
Дария селосынан СШ-қа 20 шм жерде, Бұғылы тау бөктерінің С бөлігінде, Деріпсал селосынан О-ке 10 шм жерде, Краснополянский селолық округі
871.
"Мұртты" тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Дария селосынан СШ-қа 20 шм жерде, Бұғылы тау бөктерінің С бөлігінде, Деріпсал селосынан О-ке 10 шм жерде, Краснополянский селолық округі
872.
Тас қорғандар,қола дәуірі
археология
Дария селосынан СШ-қа 20 шм жерде, Бұғылы тау бөктерінің С бөлігінде, Деріпсал селосынан О-ке 10 шм жерде, Краснополянский селолық округі
873.
Қорғандар, ЕТҒ
археология
Жарық теміржол бекетінен СШ-қа 45 шм жерде
874.
Тасқа салынған сурет, әр түрлі уақытта
археология
Киік теміржол бекетінен БОБ-қа 35 шм жерде, Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында Мойынты к.ә.
875.
Көл қонысы, тас дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 20 шм жерде, Мойынты к.ә.
876.
Тас қорғандары (5), қола дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 20 шм жерде, көл маңында, Мойынты к.ә.
877.
Елшібек қорымы, қола дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 20 шм жерде, Үшқызыл селосынан О-ке 2,5-3 шм жерде, Мойынты к.ә.
878.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 18 шм жерде, Киіксу шатқалында, Мойынты к.ә.
879.
Тас мүсіндер мен қоршаулар, ортағасыр
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 22 шм жерде, Елшібек шатқалында, Мойынты к.ә.
880.
Тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
881.
Қола дәуір қорғандары
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
882.
Қола дәуір қорымы
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
883.
Қорғандары(7), ЕТҒ
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
884.
Кен орындары, әр түрлі уақытта
археология
Ақшатау кентінен СШ-қа 15 шм жерде, Ақшатау к.ә.
885.
Неолит (тас) дәуірінің тұрағы
археология
Ақшатау кентінен СШ-қа 15 шм жерде, Ақшатау к.ә.
886.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Ақжал селосынан О-ке 3 шм жерде, Ақжал к.ә.
887.
Жер және тас үймелерінен құралған қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақжал селосынан О-ке 3 шм жерде, Ақжал к.ә.
888.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақжал селосынан О-ке 45 шм жерде, Ақжал к.ә.
889.
Неолит (тас) дәуірінің тұрағы
археология
Ақжал селосынан О-ке 27 шм жерде, Ақжал к.ә.

868.
Могильник Былкылдак І из 7 каменных оград
археология
в 5,5км к ЮВ от селаКызылтау, в 8,8км к ЮВ от селаАкбауыр, сельский округКызылтауский
869.
Каменная ограда эпохи бронзы
археология
в 4км к ЮВ от селаКызылтау, в 7,2км к ЮВ от селаАкбауыр, у подножья реки Байкаска, сельский округКызылтауский
870.
Могильник БугулыІІ из 57 каменных оград
археология
в 20км к СВ от села Дарья, С части предгорья горы Бугулы, в 10км к Ю от села Дерипсал, сельский округ Краснополянский
871.
Каменные курганы с "Усами",РЖВ
археология
в 20км к СВ от села Дарья, С части предгорья горы Бугулы, в 10км к Ю от села Дерипсал, сельский округ Краснополянский
872.
Каменные курганы,эпоха бронзы
археология
в 20км к СВ от села Дарья, С части предгорья горы Бугулы, в 10км к Ю от села Дерипсал, сельский округ Краснополянский
873.
Курганы, РЖВ
археология
в 45км к СВ от железнодорожной станции Жарык
874.
Наскальное изображение, разновременный
археология
на левом берегу реки Сарыбулак, в 35км к ЗЮЗ от железнодорожной станцииКиик, п.а. Мойынтинская
875.
Поселение Озерное,эпоха камня
археология
в 20 км к ЮЗ от железнодорожной станцииКиик, п.а. Мойынтинская
876.
Каменные курганы (5),эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЗ от железнодорожной станцииКиик, около озера,п.а. Мойынтинская
877.
Могильник Ельшибек,эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЗ от железнодорожной станцииКиик, в 2,5-3км к Ю от Ушкызыл, п.а. Мойынтинская
878.
Курган каменный,эпоха бронзы
археология
в урочище Кииксу, в 18 км к ЮЗ от железнодорожной станцииКиик, п.а. Мойынтинская
879.
Ограды с каменными изваяниями,эпоха средневековье
археология
в урочище Ельшибек, в 22км к ЮЗ от железнодорожной станцииКиик, п.а. Мойынтинская
880.
Курганы каменные,РЖВ
археология
в 2км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
881.
Курганы эпохи бронзы
археология
в 2км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
882.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 2км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
883.
Курганы (7),РЖВ
археология
в 2км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
884.
Рудные выработки,разновременный
археология
в 15км к СВ от поселка Акчатау,п.а. Акчатауский
885.
Стоянка эпохи неолита (камня)
археология
в 15км к СВ от поселка Акчатау, п.а.Акчатауский
886.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 3км к Ю от села Акжал, п.а.Акжалская
887.
Курганы с насыпью из земли и камней,эпоха бронзы
археология
в 3км к Ю от села Акжал, п.а. Акжалская
888.
Курган каменный,РЖВ
археология
в 45км к Ю от села Акжал, п.а. Акжалская
889.
Стоянка эпохи неолита (камня)
археология
в 27км к Ю от села Акжал,п.а. Акжалская

890.
Сақиналы қоршалым, қола дәуірі
археология
Мойынты теміржол бекетінен СШ-қа 16 шм жерде,Арқарлы жотасының бөктерінде Мойынты к.ә.
891.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Көктенкөл селосынан Ш-қа 9 шм жерде, Көктенкөл селолық округі
892.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Айса теміржол бекетінен Б-қа 10 шм жерде, Жаман-Сарысу өзенінің сол жақ жағасында, Өспен селолық округі
893.
Тасқа салынған қолтаңба, әр түрлі уақытта
археология
Көктенкөл көлінің ОБ жағасында, Көктенкөл селолық округі
894.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ортау селосынан ОБ-қа 18 шм жерде, Ортау селолық округі
895.
Қола дәуірінің қорымы
археология
Ортау селосынан СШ-қа 6 шм жерде, Ортау селолық округі
896.
Қола дәуір қонысы
археология
Ортау селосынан СШ-қа 12 шм жерде, Ортау селолық округі
897.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ортау селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, Ортау селолық округі
898.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ортау селосынан ОБ-қа 30 шм жерде, Ортау селолық округі
899.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 30 шм жерде, Қызылтау селолық округі
900.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 28 шм жерде, Қызылтау селолық округі
901.
48 қоршаулардан құралған қорым, қола дәуірі
археология
Жаңатас кенішінен 7 шм жерде, Шажағай өзені аңғарында
902.
Тас қорашалымдардан қорым, қола дәуірі
археология
Ағадыр кентінен ООБ-қа 30 шм жерде, Ағадыр к.ә.
903.
"Мұртты" қорғаны
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 54 шм жерде, Қызылтау селолық округі
904.
Аксу-Аюлы ІІ қорымы, қола дәуірі
археология
Ақсу-Аюлы селосынан СШ-қа 35 шм жерде, Шерубай Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ақсу-Аюлы селолық округі
905.
"Мұртты" тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Жарық теміржол бекетінен СШ-қа 45 шм жерде
906.
Қола дәуір қонысы
археология
Ақсу-Аюлы селосынан СШ-қа 5 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
907.
Жер және тас үймелерінен құралған қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОШ-қа 13 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
908.
"Мұртты" тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, Шерубай Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ақсу-Аюлы селолық округі
909.
Тас қорғандары, ортағасыр
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 43 шм жерде, Шерубай Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Қарқалы шатқалында, Ақсу-Аюлы селолық округі
910.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 45 шм жерде, Саршы жотасының жанында, Ақсу-Аюлы селолық округі
911.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарқаралы жолының сол жағында 13 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
912.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарқаралы жолының сол жағында 4-11 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі

890.
Ограда кольцевая,эпоха бронзы
археология
в 16км к СВ от железнодорожной станции Мойынты, на склоне хребта Аркарлы, п.а. Мойынтинская
891.
Курган каменный,эпоха бронзы
археология
в 9км к В от селаКоктенколь, сельский округ Коктенкольский
892.
Курган каменный,эпоха бронзы
археология
в 10км к З от железнодорожный станции Айса, на левом берегу реки Жаман-Сарысу, сельский округ Успенский
893.
Надпись наскальная,разновременный
археология
на ЮЗ берегу озера Коктенколь, сельский округ Коктенкольский
894.
Курганы,эпоха бронзы
археология
в 18км к СЗ от села Ортау, сельский округ Ортауский
895.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 6км СВ от села Ортау, сельский округ Ортауский
896.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 12км СВ от села Ортау, сельский округ Ортауский
897.
Курганы,эпоха бронзы
археология
в 10км ЮЗ от села Ортау, сельский округ Ортауский
898.
Курганы,эпоха бронзы
археология
в 30км ЮЗ от села Ортау, сельский округ Ортауский
899.
Курганы,эпоха бронзы
археология
в 30км ЮЗ от селаКызылтау, сельский округ Кызылтауский
900.
Курган каменный,эпоха бронзы
археология
в 28км ЮЗ от селаКызылтау, сельский округ Кызылтауский
901.
Могильник из 48 оград,эпоха бронзы
археология
в 7км от рудника Жанатас, в долине реки Шажагай
902.
Могильник из каменных оград, эпоха бронзы
археология
в 30км к ЮЮЗ от поселка Агадырь, п.а. Агадырская
903.
Курган с "Усами"
археология
в 54км к ЮВ от селаКызылтау,сельский округ Кызылтау
904.
Могильник Аксу-Аюлы ІІ, эпохи бронзы
археология
в 35км к СВ от селаАксу-Аюлы, на левом берегу реки Шерубай-Нура,сельский округ Аксу-Аюлинский
905.
Курганы каменные с "Усами", РЖВ
археология
в 45км к СВ от железнодорожныйстанцииЖарык
906.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 5км к СВ от селаАксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
907.
Курганы с насыпью из земли и камня, РЖВ
археология
в 13км к ЮВ от селаАксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
908.
Курганы каменные с "Усами", РЖВ
археология
в 20км к ЮЗ от селаАксу-Аюлы, на левом берегу реки Шерубай-Нура,сельский округ Аксу-Аюлинский
909.
Курганы каменные, средневековье
археология
в 43км к ЮЗ от селаАксу-Аюлы, на левом берегу реки Шерубай-Нура, в урочище Каркалы, сельский округ Аксу-Аюлинский
910.
Курган каменный,РЖВ
археология
в 45км к ЮЗ от селаАксу-Аюлы, у хребта Сарши, сельский округ Аксу-Аюлинский
911.
Курган каменный,РЖВ
археология
в 13км на левой стороне дороги на Каркаралинск, сельский округ Аксу-Аюлинский
912.
Курган каменный,РЖВ
археология
в 4-11км на левой стороне дороги на Каркаралинск, сельский округ Аксу-Аюлинский

913.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан О-ке 20 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
914.
Қола дәуір қорымы
археология
Нұраталды селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Шопа өзенінің аңғарында, Нұраталды селолық округі
915.
Шора кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақсу селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
916.
Есбай кесенесі, ХIХғ.
Қармыс селосынан СБ-қа 3 шм жерде, Шет селолық округі
917.
Атауы жоқ кесене№39, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Батық селосынан ОБ-қа 12 шм жерде, Батық селолық округі
918.
Мазар, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мойынты кентінен О-ке 12 шм жерде, Мойынты к.ә.
919.
С.Сейфуллин мүсіні, 1973ж.
монументтік өнер құрылысы
Өспен селосы, Өспен селолық округі
920.
К.Мыңбаевтың қоладан жасалған мүсіні, 1975ж.
монументтік өнер құрылысы
Қызылтау селосы, Қызылтау селолық округі
921.
Байжиен кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының ат фермасынан ОШ-қа 27 шм жерде,Шығажай өзенінің сол жақ жағасында, Қызылтау селосынан О-ке 80 шм жерде, Қызылтау селолық округі
922.
Жантақ кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОШ-қа 28 шм жерде, Қызылтау селосынан О-ке 81 шм жерде, Қызылтау селолық округі
923.
Алтыбай кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 22 шм жерде, Қызылтау селосынан ОБ-қа 91 шм жерде, Қызылтау селолық округі
924.
Күмбезді кесене, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 59 шм жерде, Мойынты к.ә.
925.
Үйсін батыр кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан С-ке 1,5 шм жерде,Шығажай өзенінің сол жақ жағасында, Қызылтау селосынан О-ке 67 шм жерде, Қызылтау селолық округі
926.
Киіз бейнесіндегі кесене, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 50 шм жерде, Қалмаққырған шатқалында, Мойынты к.ә.
927.
Кесене, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 1 шм жерде, Қызылтау селосынан О-ке 65 шм жерде, Қызылтау селолық округі
928.
Үйсінбай кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан О-ке 84 шм жерде, Қызылтау селолық округі
929.
Ағыбай кесенесі, ХIХғ.
киелі объекті
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 45 шм жерде, Мойынты к.ә.
930.
. Төлеубек кесенесі №3 ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік селосынан Ш-қа 7 шм жерде, Мойынты к.ә.
931.
Күмбезді кесене, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 20 шм жерде, Шығажай өзенінің сол жақ жағасында. Қызылтау селосынан О-ке 88 шм жерде, Қызылтау селолық округі

913.
Курган каменный, РЖВ
археология
в 20км к Ю от селаАксу-Аюлы,сельский округ Аксу-Аюлинский
914.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 2км к В от селаНураталдинский, в долине реки Шопа, сельский округ Нураталдинский
915.
Мавзолей Шора, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 10км к ЮЗ от селаАксу, сельский округ Аксу-Аюлинский
916.
Мавзолей Есбай, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 3км к СЗ от селаКармыс, сельский округ Шетский
917.
Мавзолей безымянный №39, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 12км к ЮЗ от селаБатык, сельский округ Батыкский
918.
Мазар, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 12км к Ю от поселка Мойынты, п.а. Мойынтинская
919.
Бюст С.Сейфуллина, 1973г.
сооружения монументального искусства
село Успенское, сельский округ Успенский
920.
Бюст из бронзы К.Мынбаева, 1975г.
сооружения монументального искусства
село Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
921.
Мавзолей Байжиена, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 27км к ЮВ от конефермы села Мынбаева, на левом берегу реки Шыгажай, в 80км к Ю от селаКызылтау, сельский округ Кызылтауский
922.
Мавзолей Жантака, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 28км к ЮВ от конефермы села Мынбаева, в 81км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
923.
Мавзолей Алтыбая, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 22км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, в 91км к ЮЗ от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
924.
Мавзолей сфероконический, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 59км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, п.а. Мойынтинская
925.
Мавзолей Уйсин батыра, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 1,5км к С от конефермы села Мынбаева, на левом берегу реки Шажагай, в 67км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
926.
Мавзолей юрта образный, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 50км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, в урочище Калмаккырган, п.а. Мойынтинская
927.
Мавзолей, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 1км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, в 65км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
928.
Мавзолей Уйсинбая, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 15км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, в 84км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
929.
Мавзолей Агыбая, ХIХв.
сакральные объекты
в 45км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, п.а. Мойынтинская
930.
Мавзолей Толеубека №3, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 7км к В от станции Киик, п.а. Мойынтинская
931.
Мавзолей сфероконический, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 20км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, на левом берегу реки Шыгажай, в 88км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский

932.
Тілеп Қағанақұлы кесенесі №1, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылтау селосынан О-ке 75 шм жерде, Шығажай өзенінің жағасында, Қызылтау селолық округі
933.
Сағанатам №3, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылтау селосынан О-ке 75 шм жерде, Қызылтау селолық округі
934.
Олжадаулен кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жұмыскер селосынан СШ-қа 16 шм жерде, Тағылы селолық округі
935.
Дулат кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жұмыскер селосынан СШ-қа 13 шм жерде, Тағылы селолық округі
936.
Жаманбала кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қайрақты кентінен ОШ-қа 5 шм жерде, Қайрақты к.ә.
937.
Ақмағанбет кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қайрақты кентінен ОШ-қа 10 шм жерде, Қайрақты к.ә.
938.
Тыным кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен ОШ-қа 1 шм жерде, Ақшатау к.ә.
939.
Құлпытас №137, Тоқал некрополі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 20 шм жерде, Ақшатау к.ә.
940.
Зылиха кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде, Ақшатау к.ә.
941.
Атауы жоқкесене №136, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 21 шм жерде, Ақшатау к.ә.
942.
Меден кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 20 шм жерде, Ақшатау к.ә.
943.
Ұлы Отан соғысы кезінде қаза болған Ағадырлықтарға арналған монументальды ескерткіш
монументтік өнер құрылысы
Ағадыр кентінің аудандық агроөнеркәсіптік бірлестік (әрі қарай ААӨБ) ғимараты алдында, Ағадыр к.ә.
944.
С.Сейфуллин обелисі
монументтік өнер құрылысы
Ағадыр кентінің кітапхана ғимараты алдында, Ағадыр к.ә.
945.
Атауы жоқ кесене №5, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талды селосынан СШ-қа 22 шм жерде, Талды селолық округі
946.
Құлпытас №68, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақсу-Аюлы селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
947.
Мешіт № 38, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Батық селосынан ОБ-қа 9 шм жерде, Батық селолық округі
948.
Амантай некрополі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
949.
Аманбай некрополі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 52 шм жерде,Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында, Мойынты к.ә.
950.
Көпбейіт кесенесі,. атауы жоқ кесене №131, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 8 шм жерде, Ақшатау к.ә.
951.
Базарбай кесенесі, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Еңбекшіл селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
952.
Манақа 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қужал селосынан Ш-қа 16 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 12 шм жерде, Манақа өзенінің оң жақ жағасында

932.
Мавзолей Тилепа Каганакулы №1, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 75км к Ю от села Кызылтау, на берегу реки Шажагай, сельский округ Кызылтауский
933.
Саганатам №3, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 75км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
934.
Мавзолей Олжадаулена, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 16км к СВ от села Жумыскер, сельский округ Тагылинский
935.
Мавзолей Дулат, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 13км к СВ от села Жумыскер, сельский округ Тагылинский
936.
Мавзолей Жаман бала, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 5км к ЮВ от поселка Кайракты, п.а. Кайрактинская
937.
Мавзолей Акмаганбета, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 10км к ЮВ от поселка Кайракты, п.а. Кайрактинская
938.
Мавзолей Тыным, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 1км к ЮВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
939.
Кулпытас №137, Некрополь Токал, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 20км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
940.
Мавзолей Злиха, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 1,5км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
941.
Безымянный мавзолей №136, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 21км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
942.
Мавзолей Меден, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 20км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
943.
Монументальный памятник, погибшим агадырцам в период Великой Отечественной войны
сооружения монументального искусства
перед зданием районного агропромышленного объединения (далее РАПО) поселка Агадырь, п.а.Агадырь
944.
Обелиск С.Сейфуллина
сооружения монументального искусства
перед зданием библиотеки поселка Агадырь,п.а. Агадырь
945.
Безымянный мавзолей №5, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 22км к СВ от села Талды, сельский округ Талдинский
946.
Кулпытас №68, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 8км к ЮВ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
947.
Мечеть № 38, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 9км к ЮЗ от села Батык, сельский округ Батыкский
948.
Некрополь Амантай, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 6км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
949.
Нерополь Аманбая, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 52км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, на левом берегу реки Сарыбулак, п.а. Мойынтинская
950.
Мавзолей Копбеит, безымянный мавзолей № 131, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 8км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
951.
Мавзолей Базарбая, ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 8км к ЮВ от села Енбекшил, сельский округ Аксу-Аюлинский
952.
Курган Манака 1, РЖВ
археология
правый берег реки Манака, в 12 км к ССВ от горы Актау, в 16 км к В от села Кужал

953.
Манақа 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қужал селосынан Ш-қа 17 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 11 шм жерде, Манақ өзенінің оң жақ жағасында
954.
Манақа қорымы, ЕТҒ
археология
Дуан бекінісінен Ш-қа 1 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 8 шм жерде, Манақ өзенінің оң жақ жағасында
955.
Манақа 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Дуан бекінісінен О-ке 1,5 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 8,5 шм жерде, Манақа өзенінің сол жақ жағасы
956.
Талды-Манақа 1 "Мұртты" қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау тауы бөктерінің ОШ, Талды-Манақа өзенінің оң жақ жағасы, Жаңаарқа Дарат жолында
957.
Талды-Манақа 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау тауы бөктерінің ОШ, Талды-Манақа өзенінің оң жақ жағасында, Жаңаарқа -Дарат тас жолының жанында
958.
Талды-Манақа 3 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Ақтау тауынан ШОШ-қа 4 шм жерде, Талды-Манақа өзенінің сол жақ жағасы
959.
Талды-Манақа қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Ақтау тауынан ОШ-қа 6 шм жерде, Талды-Манақа өзенінің сол жақ жағасында
960.
Қоңыртөбе 1 қорымы, әр түрлі уақытта (ЕТҒ, этнографиялық уақыт)
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 8 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан Б-қа 6 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері
961.
Қоңыртөбе 2 қорғаны екі, әр түрлі уақытта
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 9 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан Б-қа 7 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері,
962.
Тас алымды кеніші, әр түрлі уақытта
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 10 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан батысқа 9 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері,
963.
Қойшоқы V қорымы, қола дәуірі
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері,
964.
Қойшоқы I қорымы, қола дәуірі
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері
965.
Қойшоқы II қорымы, қола дәуірі
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Бқа 18 шм жерде
966.
Қойшоқы III қорымы, қола дәуірі
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
967.
Қойшоқы IV қорымы, қола дәуірі
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
968.
Қоңыртөбе 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Ббөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде

953.
Курган Манака 2, РЖВ
археология
правый берег реки Манака, в 11 км к ССВ от горы Актау, в 17 км к В от села Кужал
954.
Могильник Манака, РЖВ
археология
правый берег реки Манака, в 8 км к ССВ от горы Актау, в 1 км к Ю от крепости Дуан
955.
Курган Манака 3, РЖВ
археология
левый берег реки Манака, в 8,5 км к ССВ от горы Актау, в 1,5 км к Ю от крепости Дуан
956.
Курган с "Усами" Талды-Манака 1, РЖВ
археология
правый берег реки Талды-Манака, ЮВ склон горы Актау, у дороги Жанаарка-Дарат
957.
Курган Талды-Манака 2, РЖВ
археология
правый берег реки Талды-Манака, ЮВ склон горы Актау, у дороги Жанаарка-Айширак
958.
Могильник Талды-Манака 3, разновременный
археология
левый берег реки Талды-Манака, в 4 км к ВЮВ от горы Актау
959.
Могильник Талды-Манака, разновременный
археология
левый берег реки Талды-Манака, в 6 км к ЮВ от горы Актау
960.
Могильник Коныртобе 1, разновременный (РЖВ, этнографическое время)
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 6 км к З от зимовки Коныртобе, в 8 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас
961.
Два кургана Коныртобе 2, разновременный
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 7 км к З от зимовки Коныртобе, в 9 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас
962.
Каменоломня, разновременный
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 9 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 10 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас
963.
Могильник Койшокы V, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
964.
Могильник Койшокы I, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
965.
Могильник Койшокы II, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
966.
Могильник Койшокы III, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
967.
Могильник Койшокы IV, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас в 18 км к З от села Кызылтау
968.
Курган Коныртобе 2, РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау

969.
Қоңыртөбе 3 қорғандары, (15 қорғандар) ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
970.
"Мұртты" қорған Қоңыртөбе 4, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 15 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 20 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 16 шм жерде
971.
Қоңыртөбе 5 қорған қалауы, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 14 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 18 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 17 шм жерде
972.
Қоңыртөбе 6 қорғаны, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауынан ОБ-қа 4 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 20 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 16 шм жерде
973.
Қызылту 1 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Солтүстік Қызылтау тауынан ОБ-қа 5,6 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 19,2 шм жерде
974.
Қызылту 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауынан ОБ-қа 7,3 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 19,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 9 шм жерде
975.
Атасу-III қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан ОБ-қа 9,3 шм жерде
976.
Атасу-II қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 9,3 шм жерде
977.
Атасу-I қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 9,3 шм жерде
978.
Былқылдақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,4 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 5,4 шм жерде
979.
Былқылдақ 7 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,4 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 5,4 шм жерде
980.
Қызылтау қорымы (некрополь), этнографиялық уақыт
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 10,9 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 6,1 шм жерде
981.
Қызылтау 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 6,2 шм жерде
982.
Қызылтау 4 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 6,2 шм жерде
983.
Қызылтау 5 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 6,1 шм жерде
984.
Қаратөбе 1 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,2 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 7 шм жерде

969.
Курганы Коныртобе 3 (15 курганов), РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
970.
Курган с"Усами" Коныртобе 4, РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 15 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 20 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 16 км к З от посела Кызылтау
971.
Курган-выкладка Коныртобе 5, РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 14 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 18 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 17 км к З от села Кызылтау
972.
Курган Коныртобе 6, РЖВ
археология
в 4 км к ЮЗ от горы Северный Кызылтау, в 20 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 16 км к З от села Кызылтау
973.
Могильник Кызылтау 1, разновременный
археология
в 5,6 км к ЮЗ от горы Северный Кызылтау, в 19,2 км к З от села Кызылтау
974.
Курган Кызылтау 2, РЖВ
археология
в 7,3 км к ЮЗ от горы Северный Кызылтау, в 19,3 км к З от села Кызылтау, в 9 км к СЗ от 2-го отделения
975.
Могильник Атасу-III, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
976.
Могильник Атасу-II, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
977.
Могильник Атасу-I, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
978.
Могильник Былкылдак-2,эпохи бронзы
археология
в 22,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,4 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 5,4 км к С от горы Каратобе
979.
Могильник Былкылдак-7, эпоха бронзы
археология
в 22,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,4 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 5,4 км к С от горы Каратобе
980.
Могильник (некрополь) Кызылтау, этнографическое время
археология
в 22,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 10,9 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,1 км к С от горы Каратобе
981.
Курган Кызылтау 3, РЖВ
археология
в 22,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,1 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,2 км к СЗ от горы Каратобе
982.
Могильник Кызылтау 4, разновременный
археология
в 22,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,1 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,2 км к СЗ от горы Каратобе
983.
Курган Кызылтау 5, РЖВ
археология
в 22,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,1 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,1 км к СЗ от горы Каратобе
984.
Могильник Каратобе 1, разновременный
археология
в 23,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,2 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7 км к СЗ от горы Каратобе

985.
Қаратөбе 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 7,2 шм жерде
986.
Қаратөбе 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 7,3 шм жерде
987.
Қаратөбе некрополі, этнографиялық уақыт
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 7,6 шм жерде
988.
Қаратөбе 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 7,6 шм жерде
989.
Қаратөбе 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 9,3 шм жерде
990.
Ақмұстафа 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
991.
Ақмұстафа 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
992.
Ақмұстафа 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
993.
Ақмұстафа 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
994.
Қаратөбе 6 қорғаны, ортағасыр
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,6 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,7 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 12 шм жерде
995.
"Мұртты" қорған Қаратөбе 7, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,1 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 13 шм жерде.
996.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 1, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан О-ке 14 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 25 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 17,7 шм жерде
997.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 2, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан О-ке 14 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 25 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 17,7 шм жерде
998.
Тасқоралы 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 15,9 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 28 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 18,6 шм жерде
999.
Қырқымбай петроглифі, әр түрлі уақытта
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,5 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,9 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 19,9 шм жерде
1000.
Тасқоралы 4 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,8 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,9 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 19,6 шм жерде
1001.
Қырқымбай II қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология

985.
Курган Каратобе 2, РЖВ
археология
в 23,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,2 км к С от горы Каратобе
986.
Курган Каратобе 3, РЖВ
археология
в 23,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,3 км к С от горы Каратобе
987.
Некрополь Каратобе, этнографическое время
археология
в 23,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,6 км к СЗ от горы Каратобе
988.
Курган Каратобе 4, РЖВ
археология
в 23,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,6 км к СЗ от горы Каратобе
989.
Могильник Каратобе 5, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
990.
Могильник Акмустафа4, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
991.
Могильник Акмустафа3, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
992.
Могильник Акмустафа2, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
993.
Могильник Акмустафа1, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
994.
Курган Каратобе 6, средневековье
археология
в 29,6 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,7 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 12 км к ЗСЗ от горы Каратобе
995.
Курган с "Усами" Каратобе7, РЖВ
археология
в 29,1 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 13 км к ЗСЗ от горы Каратобе
996.
Курган с "Усами" Таскоралы 1, РЖВ
археология
в 14 км к Ю от села Дарат, в 25 км к З от села Айширак, в 17,7 км к СВ от горы Таскоралы
997.
Курган с "Усами"Таскоралы 2, РЖВ
археология
в 14 км к Ю от села Дарат, в 25 км к З от села Айширак, в 17,7 км к СВ от горы Таскоралы
998.
Могильник Таскоралы 3, эпоха бронзы
археология
в 15,9 км к ЮЮВ от села Дарат, в 28 км к З от села Айширак, в 18,6 км к СВ от горы Таскоралы
999.
Петроглифы Кыркымбай, разновременный
археология
в 16,5 км к ЮЮВ от села Дарат, в 29,9 км к З от села Айширак, в 19,9 км к СВ от горы Таскоралы
1000.
Могильник Таскоралы 4, разновременный
археология
в 16,8 км к ЮЮВ от села Дарат, в 29,9 км к З от села Айширак, в 19,6 км к СВ от горы Таскоралы
1001.
Могильник Кыркымбай II, эпоха бронзы, раннего железа
археология

Дарат селосынан ООШ-қа 16,5 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 28,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 18,3 шм жерде
1002.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 5, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,5 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 28,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 18,3 шм жерде
1003.
Тасқоралы 6 қорғаны, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ОШ-қа 7,6 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 26,5 шм жерде
1004.
Мыржық III қорымы, қола дәуірі
археология
Дарат селосынан ОШ-қа 7,6 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 26,5 шм жерде
1005.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 7, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ОШ-қа 9,8 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 31 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 26,9 шм жерде
1006.
Қаратөбе 8 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 8,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 8,2 шм жерде
1007.
Қаратөбе 9 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 8,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 8,2 шм жерде
1008.
"Мұртты" қорған, Қаратөбе 10, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 14,6 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 5,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 12,8 шм жерде
1009.
Қаратөбе 11 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 12,2 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 4,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 15,4 шм жерде
1010.
"Мұртты" қорған Қаратөбе 12, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 12,3 шм жерде, 2 бөлімшеден Ш-қа 0,8 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 17,1 шм жерде
1011.
Қаратөбе 13 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 12,3 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 0,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 17,1 шм жерде
1012.
Қаратөбе 14 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 11,3 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 3,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 19,9 шм жерде
1013.
Қызылтау 5 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОББ-қа 9,2 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 6,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан ОШ-қа 7,5 шм жерде
1014.
Қызылтау 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 9,9 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 6 шм жерде
1015.
Қызылтау 7 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 9,9 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 6 шм жерде
1016.
Қызылтау 8 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 10 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 5,8 шм жерде
1017.
Қызылтау 9 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 11,1 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,8 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 4,7 шм жерде

в 16,5 км к ЮЮВ от села Дарат, в 28,3 км к З от села Айширак, в 18,3 км к СВ от горы Таскоралы
1002.
Курган с "Усами" Таскоралы 5, РЖВ
археология
в 16,5 км к ЮЮВ от села Дарат, в 28,3 км к З от села Айширак, в 18,3 км к СВ от горы Таскоралы
1003.
Курган Таскоралы 6,РЖВ
археология
в 7,6 км к ЮВ от села Дарат, в 29,3 км к З от села Айширак, в 26,5 км к СВ от горы Таскоралы
1004.
Могильник Мыржык III, эпоха бронзы
археология
в 7,6 км к ЮВ от села Дарат, в 29,3км к З от села Айширак, в 26,5км к СВ от горы Таскоралы
1005.
Курган с "Усами" Таскоралы 7, РЖВ
археология
в 9,8 км к ЮВ от села Дарат, в 31 км к З от села Айширак, в 26,9 км к СВ от горы Таскоралы
1006.
Могильник Каратобе 8, разновременный
археология
в 20 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 8,6 км к Ю от 2-го отделения, в 8,2 км к С от горы Каратобе
1007.
Могильник Каратобе 9, разновременный
археология
в 20 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 8,6 км к Ю от 2-го отделения, в 8,2 км к С от горы Каратобе
1008.
Курган с "Усами"Каратобе 10, РЖВ
археология
в 14,6 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 5,5 км к Ю от 2-го отделения, в 12,8 км к С от горы Каратобе
1009.
Курган Каратобе 11,РЖВ
археология
в 12,2 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 4,1 км к ЮВ от 2-го отделения, в 15,4 км к СВ от горы Каратобе
1010.
Курган с "Усами" Каратобе 12, РЖВ
археология
в 12,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 0,8 км к В от 2-го отделения, в 17,1 км к СВ от горы Каратобе
1011.
Могильник Каратобе 13, разновременный
археология
в 12,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 0,5 км к ЮВ от 2-го отделения, в 17,1 км к СВ от горы Каратобе
1012.
Курган Каратобе 14, РЖВ
археология
в 11,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 3,1 км к С от 2-го отделения, в 19,9 км к СВ от горы Каратобе
1013.
Могильник Кызылтау5, разновременный
археология
в 9,2 км к ЮЗЗ от села Кызылтау, в 6,5 км к С от 2-го отделения, в 7,5 км к ЮВ от горы Северный Кызылтау
1014.
Могильник Кызылтау 6, РЖВ
археология
в 9,9 км к З от села Кызылтау, в 8,2 км к С от 2-го отделения, в 6 км к В от горы Северный Кызылтау
1015.
Могильник Кызылтау 7, РЖВ
археология
в 9,9 км к З от села Кызылтау, в 8,2 км к С от 2-го отделения, в 6 км к В от горы Северный Кызылтау
1016.
Могильник Кызылтау 8, эпоха бронзы
археология
в 10 км к З от села Кызылтау, в 8,5 км к С от 2-го отделения, в 5,8 км к В от горы Северный Кызылтау
1017.
Могильник Кызылтау 9, эпоха бронзы
археология
в 11,1 км к З от села Кызылтау, в 8,8 км к С от 2-го отделения, в 4,7 км к В от горы Северный Кызылтау

1018.
Қызылтау 10 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан СБ-қа 9,9 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке11,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 6,4 шм жерде
1019.
Қызылтау 11 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан СБ-қа 6,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ССШ-қа 10,1 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Шқа 9,1 шм жерде
1020.
Қызылтау 12 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,1 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан ССШ-қа 18,7 шм жерде
1021.
Қызылтау 13 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,6 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШШ-қа 19,5 шм жерде
1022.
Қызылтау 14 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,7 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 19,9 шм жерде
1023.
Қызылтау 15 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,8 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 20 шм жерде
1024.
Қызылтау 16 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 8,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 20,8 шм жерде
1025.
Қызылтау 17 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 8,9 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 21,9 шм жерде
1026.
Қызылтау 18 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,1 шм жерде, солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 22,3 шм жерде
1027.
Қызылтау 19 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 22,6 шм жерде
1028.
Қызылтау 20 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 23,1 шм жерде
1029.
Қызылтау 21 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,3 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 23,1 шм жерде
1030.
Қызылтау 21 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 10,7 шм жерде, С Қызылтау тауынан СШ-қа 24,3 шм жерде
1031.
Жерлеу-еске алу кешені (Үлкен Алабас), әр түрлі уақытта
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 36,1 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 23,5 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 19,1 шм жерде
1032.
Едіге қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 32,2 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 24,1 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 22,1 шм жерде
1033.
Алабас 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 32,4 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 22,9 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 21,3 шм жерде
1034.
Қоскеліншек қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 30,2 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 24,6 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 23,9 шм жерде
1035.
Алабас қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 23,6 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,8 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30 шм жерде
1036.
Алабас 1 қорымы, ЕТҒ
археология

1018.
Могильник Кызылтау 10, разновременный
археология
в 9,9 км к СЗ от села Кызылтау, в 11,2 км к С от 2-го отделения, в 6,4 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1019.
Могильник Кызылтау 11, разновременный
археология
в 6,7 км к СЗ от села Кызылтау, в 10,1 км к ССВ от 2-го отделения, в 9,1 км к В от горы Северный Кызылтау
1020.
Могильник Кызылтау 12, РЖВ
археология
в 7,1 км к ССВ от села Кызылтау, в 18,7 км к СВВ от горы Северный Кызылтау
1021.
Могильник Кызылтау 13, разновременный
археология
в 7,6 км к ССВ от села Кызылтау, в 19,5 км к СВВ от горы Северный Кызылтау
1022.
Курган Кызылтау 14, РЖВ
археология
в 7,7 км к ССВ от села Кызылтау, в 19,9 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1023.
Курган Кызылтау 15, РЖВ
археология
в 7,8 км к ССВ от села Кызылтау, в 20 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1024.
Курган Кызылтау 16, РЖВ
археология
в 8,2 км к ССВ от села Кызылтау, в 20,8 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1025.
Курган Кызылтау 17, РЖВ
археология
в 8,9 км к ССВ от села Кызылтау, в 21,9 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1026.
Курган Кызылтау 18, РЖВ
археология
в 9,1 км к ССВ от села Кызылтау, в 22,3 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1027.
Курган Кызылтау 19, РЖВ
археология
в 9,5 км к ССВ от села Кызылтау, в 22,6 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1028.
Могильник Кызылтау 20, РЖВ
археология
в 9,5 км к ССВ от села Кызылтау, в 23,1 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1029.
Курган Кызылтау 21, РЖВ
археология
в 9,3 км к ССВ от села Кызылтау, в 23,1 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1030.
Могильник Кызылтау 21, РЖВ
археология
в 10,7 км к ССВ от села Кызылтау, в 24,3 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1031.
Погребально-поминальный комплекс (Большой Алабас), разновременный
археология
в 36,1 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 23,5 км к ЮВ от горы Ортау, в 19,1 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1032.
Могильник Едыге, РЖВ
археология
в 32,2 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 24,1 км к ЮВ от горы Ортау, в 22,1 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1033.
Курган Алабас 1, РЖВ
археология
в 32,4 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 22,9 км к ЮВ от горы Ортау, в 21,3 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1034.
Могильник Коскелиншек, РЖВ
археология
в 30,2 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 24,6 км к ЮВ от горы Ортау, в 23,9 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1035.
Могильник Алабас, РЖВ
археология
в 23,6 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,8 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1036.
Могильник Алабас 1, РЖВ
археология

Ағадыр кентінен ОБ-қа 22,8 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,8 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30,5 шм жерде
1037.
Алабас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 22,5 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,7 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30,7 шм жерде
1038.
Алабас 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 22,4 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,7 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30,7 шм жерде
1039.
Алабас некрополі, әр түрлі уақытта
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 20 шм жерде, Ортау тауынан ШОШ-қа 27,3 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 32 шм жерде
1040.
Алабас 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 20 шм жерде, Ортау тауынан ШОШ-қа 27,3 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 32 шм жерде
1041.
Саңғыру 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШШ-қа 43 шм жерде, Дарат қыстағынан Ш-қа 3 шм жерде
1042.
Саңғыру 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШШ-қа 44 шм жерде, Дарат қыстағынан Ш-қа 3 шм жерде
1043.
Саңғыру 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШШ-қа 44,3 шм жерде, Дарат қыстағынан Ш-қа 3 шм жерде
1044.
Сеңкібай кесенесі, XIXғ.
киеліобъекті
Талды селосынан Ш-қа 7 шм жерде
1045.
Жидебай кесенесі, XIXғ.
киеліобъекті
Ақсу селосынан ОБ-қа 13 шм жерде

в 22,8 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,8 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30,5 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1037.
Могильник Алабас 2, РЖВ
археология
в 22,5 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,7 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30,7 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1038.
Могильник Алабас 3,РЖВ
археология
в 22,4 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,7 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30,7 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1039.
Некрополь Алабас, разновременный
археология
в 20 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,3 км к ВЮВ от горы Ортау, в 32 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1040.
Курган Алабас 2, РЖВ
археология
в 20 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,3 км к ВЮВ от горы Ортау, в 32 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1041.
Могильник Сангру 3, эпоха бронзы
археология
в 43 км к СВВ от села Актау, в 3 км к В от зимовки Дарат
1042.
Могильник Сангру 4, эпоха бронзы
археология
в 44 км к СВВ от села Актау, в 3 км к В от зимовки Дарат
1043.
Могильник Сангру 5, эпоха бронзы
археология
в 44,3 км к СВВ от села Актау, в 3 км к В от зимовки Дарат
1044.
Мавзолей Сенкибай, XIXв.
сакральные объекты
в 7 км к В от села Талды
1045.
Мавзолей Жидебая, XIXв.
сакральные объекты
в 13км к ЮЗ от cела Аксу