2024-2025 жылдарға арналған Қызылорда облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2024 жылғы 18 қаңтардағы № 11 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 22 қаңтарда № 8488-11 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына және Қазақстан Республикасындағы спорт түрлерін саралау бойынша республикалық комиссиясының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 1 хаттамасына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес 2024-2025 жылдарға арналған Қызылорда облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Қызылорда облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Ш.А. Баймановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Налибаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2024 жылғы 18 қаңтардағы
№ 11 қаулысына қосымша
2024-2025 жылдарға арналған Қызылорда облысындағы спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Спорт түрлерінің атауы
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрлерінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Ұлттық спорт түрлерінің атауы
Паралимпиадалық
Спорт түрлерінің атауы
"А" тобы
1
Белбеу күрес
Байдарка мен каноэде есу
Шорт-трек
Қазақ күресі
Волейболды отырып ойнау
2
Спорттық самбо және жауынгерлік самбо
Ауыр атлетика
Тоғызқұмалақ
Пара дзюдо
3
Грэпплинг UWW
Бокс
Пара жеңіл атлетика
4
Каратэ (WKF)
Стенд ату
Пара пауэрлифтинг
5
Панкратион
Дзюдо
Пара оқ ату
6
Кикбоксинг
Таеквандо WTF
Пара үстел теннисі
7
Шахмат
Грек-рим күресі
Пара таеквондо
8
Еркін күрес
9
Қол добы
10
Велосипед спорты (тасжолы, трек, маунтинбайк)
"В" тобы
1
Унифайт
Классикалық волейбол
Шайбалы хоккей
Жекпе-жек
2
Муайтай
Жеңіл атлетика
Аударыспақ
3
Қоян-қолтық ұрыс
Футбол
Жамбы ату
4
Киокушинкай-кан каратэ
Әйелдер күресі
Көкпар
5
Қол күресі
Баскетбол
Асық ату
6
Пауэрлифтинг
Көгалдағы хоккей
7
Гір спорты
Үстел теннисі
8
Теннис
9
Жүзу
"С" тобы
1
Таеквон-до GTF
Қазіргі бессайыс
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Теңге ілу
2
Мейбукан Годзю-рю
карате-до
Көркем гимнастика
Бәйге
3
Футзал
Бадминтон
4
Дойбы
Нысана көздеу
5
Сурдо шағын футбол

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в Кызылординской области на 2024-2025 годы
Постановление акимата Кызылординской области от 18 января 2024 года № 11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 22 января 2024 года № 8488-11
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и протоколом № 1 от 15 сентября 2023 года республиканской комиссии по ранжированию видов спорта в Республике Казахстан акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в Кызылординской области на 2024-2025 годы согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кызылординской области" Байманова Ш.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от 18 января 2024 года № 11
Региональный перечень приоритетных видов спорта в Кызылординской области на 2024-2025 годы
Наименование видов спорта
Наименование
групп
Наименование неолимпийских видов спорта
Наименование летних олимпийских видов спорта
Наименование зимних олимпийских видов спорта
Наименование национальных видов спорта
Наименование паралимпийских видов спорта
Группа "А"
1
Борьба на поясах
Гребля на байдарках и каноэ
Шорт-трек
Казакша курес
Волейбол сидя
2
Спортивное самбо и боевое самбо
Тяжелая атлетика
Тогузкумалак
Пара дзюдо
3
Грэпплинг UWW
Бокс
Пара легкая атлетика
4
Каратэ (WKF)
Стендовая стрельба
Пара пауэрлифтинг
5
Панкратион
Дзюдо
Пара пулевая стрельба
6
Кикбоксинг
Таеквандо WTF
Пара настольный теннис
7
Шахматы
Греко-римская борьба
Пара таеквондо
8
Вольная борьба
9
Гандбол
10
Велосипедный спорт (шоссе, трек, маунтинбайк)
Группа "В"
1
Унифайт
Классический волейбол
Хоккей с шайбой
Единоборство
2
Муайтай
Легкая атлетика
Аударыспак
3
Рукопашный бой
Футбол
Жамбы ату
4
Киокушинкай-кан каратэ
Женская борьба
Кокпар
5
Армрестлинг
Баскетбол
Асык ату
6
Пауэрлифтинг
Хоккей на траве
7
Гиревой спорт
Настольный теннис
8
Теннис
9
Плавание
Группа "С"
1
Таеквон-до GTF
Современное пятиборье
Фигурное катание на коньках
Тенге илу
2
Мейбукан Годзю-рю карате-до
Художественная гимнастика
Байге
3
Футзал
Бадминтон
4
Шашки
Пулевая стрельба
5
Сурдо мини футбол