Маңғыстау облысының ауылдық елді мекендерінде аса тапшы медициналық мамандықтарды айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 1 қарашадағы № 218 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 5 қарашада № 4745-12 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабының 1-тармағының 14-8) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының ауылдық елді мекендерінде аса тапшы медициналық мамандықтар айқындалсын.
2.Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3.Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 1 қарашадағы
№ 218 қаулысына қосымша
Маңғыстау облысының ауылдық елді мекендерінде аса тапшы медициналық мамандықтар
Аса тапшы медициналық мамандықтар атауы
1
Жалпы дәрігерлік практика (Мұнайлы ауданын қоспағанда)
2
Отбасы медицинасы (Мұнайлы ауданын қоспағанда)
3
Клиникалық зертханалық диагностика
4
Терапия
5
Акушерия және гинекология (ересектер, балалар)
6
Педиатрия
7
Анестезиология және реаниматология (ересектер, балалар)
8
Психиатрия (ересектер, балалар)
9
Неврология (ересектер, балалар)
10
Офтальмология (ересектер, балалар)
11
Кардиология (ересектер, балалар)
12
Физикалық медицина және оңалту (ересектер, балалар)
13
Неонатология
14
Инфекциялық аурулар (ересектер, балалар)
15
Онкология (ересектер)
16
Балалар онкологиясы және гемотологиясы
17
Фтизиатрия (ересектер, балалар)
18
Клиникалық фармокология
19
Оториноларингология (ересектер, балалар)
20
Травматология-ортопедия (ересектер, балалар)
21
Эндокринология (ересектер, балалар)
22
Радиология
23
Жалпы хирургия
24
Балалар хирургиясы

Об определении остродефицитных медицинских специальностей в сельских населенных пунктах Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 1 ноября 2024 года № 218. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 5 ноября 2024 года № 4745-12
В соответствии с подпунктом 14-8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Определить остродефицитные медицинские специальности в сельских населенных пунктах Мангистауской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
2.Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
3.Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Қилыбай
Приложение к постановлению
акимата Мангистауской области
от 1 ноября 2024 года № 218
Остродефицитные медицинские специальности в сельских населенных пунктах Мангистауской области
Наименование остродефицитных медицинских специальностей
1
Общая врачебная практика (за исключением Мунайлинского района)
2
Семейная медицина (за исключением Мунайлинского района)
3
Клиническая лабораторная диагностика
4
Терапия
5
Акушерство и гинекология (взрослая, детская)
6
Педиатрия
7
Анестезиология и реаниматология (взрослая, детская)
8
Психиатрия (взрослая, детская)
9
Неврология (взрослая, детская)
10
Офтальмология (взрослая, детская)
11
Кардиология (взрослая, детская)
12
Физическая медицина и реабилитация (взрослая, детская)
13
Неонатология
14
Инфекционные болезни (взрослые, детские)
15
Онкология (взрослая)
16
Онкология и гематология (детская)
17
Фтизиатрия (взрослая, детская)
18
Клиническая фармакология
19
Оториноларингология (взрослая, детская)
20
Травматология-ортопедия (взрослая, детская)
21
Эндокринология (взрослая, детская)
22
Радиология
23
Общая хирургия
24
Детская хирургия