Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Созақ ауданы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 18 сәуірдегі № 96 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 16 сәуірде № 6515-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, Созақ ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Созақ ауданының әкімі М. Турысбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Созақ аудандық
мәслихаты
Түркістан облысы Созақ ауданы
әкімінің 2024 жылғы 15
сәуірдегі
№ 96 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі:
1) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімінің басшысы;
4) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант;
5) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
6) аудандық маңызы бар (облыстық маңызы бар қаланың) ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
7) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
8) қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
9) психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
10) медициналық мейіргердің;
11) емдік денешынықтыру жөніндегі маман;
12) әдіскер.
2. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі:
1) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы (директоры);

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Созакского района Туркестанской области от 18 апреля 2024 года № 96. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 16 апреля 2024 года № 6515-13
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Созакского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Созакского района М. Турысбеков
"СОГЛАСОВАНО"
Маслихат
Созакского района
Приложение к постановлению
Акима Созакского района
Туркестанской
области от 15 апреля 2024 года
№ 96
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
3) руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
4) консультант по социальной работе;
5) специалист по социальной работе;
6) заведующий отделением организации надомного обслуживания являющийся структурным подразделением организации районного значения (города областного значения);
7) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
8) социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью;
9) социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
10) помощник: младшей (его) медицинской (ого) сестры (брата) (помощник медсестры);
11) специалист по лечебной физической культуре;
12) методист.
2. Перечень должностей специалистов в области культуры:
1) руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия;

2) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының (директоры) орынбасары;
3) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімінің басшысы;
4) режиссер;
5) вокал;
6) бағдарламашы;
7) дыбыс режиссері;
8) дыбыс операторы;
9) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
10) аккомпаниатор;
11) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
12) музыкалық жетекші;
13) ұжым (үйірме) басшысы;
14) барлық атаудағы менеджер;
15) барлық атаудағы суретші (негізгі қызметтер);
16) кітапханашы;
17) әкімші;
18) библиограф;
19) барлық мамандық мұғалімдері;
20) суретші.
3. Спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі:
1) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы (директоры);
2) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының (директоры) орынбасары;
3) әдістеме;
4) жаттықтырушы-оқытушы;
5) жаттықтырушы;
6) (мамандандырылған) медициналық бике/аға.

2) заместитель руководителя (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
3) руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
4) режиссер;
5) репетитор по вокалу;
6) программист;
7) звукорежиссер;
8) звукооператор;
9) культорганизатор (основных служб);
10) аккомпаниатор;
11) методист всех наименований (основных служб);
12) музыкальный руководитель;
13) руководитель коллектива (кружка);
14) менеджер всех наименований;
15) художники всех наименований (основных служб);
16) библиотекарь;
17) администратор;
18) библиограф;
19) учителя всех специальностей
20) художник.
3. Перечень должностей специалистов в области спорта:
1) руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) заместитель руководителя (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
3) методист;
4) тренер-преподаватель;
5) тренер;
6) медицинская(ий) сестра/брат (специализированная (ый)).