2024 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 3 шілдедегі № 172 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 5 шілдеде № 9048-16 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 80-тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшасына сәйкес 2024 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормалары бекітілсін.
2. Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің сайтында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің агроөнеркәсіп кешені мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Е. Кошербаев
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2024 жылғы 3 шілдедегі
172 қаулысына қосымша
2024 жылға арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) тізбесі мен субсидиялар нормалары

Об утверждении перечня и норм субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) на 2024 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 3 июля 2024 года № 172. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 5 июля 2024 года № 9048-16
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 80 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20209), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) на 2024 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Восточно-Казахстанской области;
2) размещение настоящего постановления на сайте Восточно-Казахстанского областного акимата после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Восточно-Казахстанской области по вопросам агропромышленного комплекса.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Е. Кошербаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 3 июля 2024 года № 172
Перечень и нормы субсидий на пестициды, биоагенты (энтомофаги) на 2024 год

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.10.2024 № 247 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/р
Пестицидтердің топтары бойынша әсер етуші зат
Өлшем бірлігі (литр, килограмм, грамм, дана)
Пестицидтердің 1 литріне (килограмына, грамына, данасына) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Күрделі эфир түріндегі 2,4-Д қышқылы, литріне 410 грамм + флорасулам, литріне 5 грамм + флуроксопир 50 грамм литріне
1
Дискатор Форте, эмульсия концентраты
литр

Сноска. Приложение с изменениями, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.10.2024 № 247 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Действующее вещество по группам пестицидов
Единица измерения (литр, килограмм, грамм, штук)
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) тенге
2,4-Д кислота в виде сложного эфира, 410 грамм на литр + флорасулам, 5 грамм на литр + флуроксипир, 50 грамм на литр
1
Дискатор Форте, концентрат эмульсии
литр

7 000,00
Лямбда цигалотрин, литріне 100 грамм
699
Рихтер, эмульсия концентраты
литр
1 760,00
Дикват (дибромид), литріне 300 грамм
700
Спортак, сулы ерітінді
литр
4 592,00
Ескертпе: * екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және гербицид пен десикант ретінде пайдаланылатын препараттар;
** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид ретінде және ауыл шаруашылығы өнімін өндірушілердің қойма үй-жайларында қорлардың зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
*** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид ретінде және астық өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындарда қорларды зиянкестерге қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын;
**** үш мақсаттағы мемлекеттік тіркелуі бар және инсектицид ретінде және ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің қойма үй-жайларында қор зиянкестеріне қарсы және нан өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындарда қор зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
***** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид және фунгицид ретінде пайдаланылатын препараттар;
****** екі мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар және инсектицид және егін егу алдындағы өңдеуге арналған препарат ретінде пайдаланылатын препараттар.

7 000,00
Лямбда цигалотрин, 100 грамм на литр
699
Рихтер, концентрат эмульсии
литр
5 892,86
Дикват (дибромид), 300 грамм на литр
700
Спортак, водный раствор
литр
4 592,00
Примечание: * препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как гербицид и десикант;
** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции;
*** имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
**** препараты, имеющие государственную регистрацию тройного назначения и используемые, как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции и против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
***** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и фунгицид;
****** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые, как инсектицид и препарат для предпосевной обработки.