"Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19/228-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/154-VIII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 20 желтоқсанда № 9118-16 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 19/228-VI "Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5627 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман және өсімдіктер ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман және өсімдіктер ресурстарын пайдаланғаны үшін мынадай төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) 2-қосымшаға сәйкес қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін;
3) 3-қосымшаға сәйкес орманды жанама пайдалану үшін;
4) 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін мәдени-сауықтыруға, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттарға, аңшылық шаруашылығының мұқтаждығына пайдаланғаны үшін;
5) 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіруге пайдалану үшін.";
көрсетілген шешімнің 2, 3 және 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының

О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2018 года № 19/228-VI "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/154-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 декабря 2024 года № 9118-16
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2018 года № 19/228-VI "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5627) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"О ставках платы за пользование лесными и растительными ресурсами на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить следующие ставки платы за пользование лесными и растительными ресурсами на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области:
1) за заготовку живицы и древесных соков согласно приложению 1;
2) за заготовку второстепенных древесных ресурсов согласно приложению 2;
3) за побочные лесные пользования согласно приложению 3;
4) за пользование участками государственного лесного фонда для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, нужд охотничьего хозяйства согласно приложению 4;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения согласно приложению 5.";
приложения 2, 3 и 4 к указанному решению изложить в следующей редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Д. Рыпаков
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

0,12
Ескертпе: Майқарағай мен қайыңның бұтақтарын дайындау бөлінген кеспеағаш аймағындағы кесілген ағаштардан дайындалады.
шешіміне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 19/228-VI шешіміне 3-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды жанама пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Орман пайдалану түрлері және ресурстар
Шикізат түрі
Өлшем бірлігі.***
Жеке тұлғалар үшін тегін жинау мен дайындау нормасы****
АЕК төлемдер, тегін нормалар және коммерциялық мақсатта пайдалану кезінде өлшем бірлігі.

0,12
Примечание: Заготовка лапки пихтовой и ветвей березы производится на отведенных лесосеках со срубленных деревьев.
Приложение 2 к решению
Приложение 3 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 12 апреля 2018 года
№ 19/228-VI
Ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Виды лесных пользований и ресурсов
Вид сырья
Ед. изм.***
Норма для бесплатного сбора и заготовки физическими лицами****
Ставка платы в МРП, свыше бесплатной нормы и при использовании в коммерческих целях за единицу изм.