Тауар биржасының мүшелері үшін кіру жарналарының, биржалық сауда-саттыққа қатысқаны үшін төлемдердің және брокерлер комиссияларының ең жоғары мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 84-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 4 наурызда № 35775 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Тауар биржалары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 10-6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі максималды өлшемдерді орнатыңыз:
1) тауар биржасының мүшелері үшін республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің үш жүз еселенген мөлшерінен аспайтын барлық сауда секциялары бойынша жиынтық кіріс жарнасы;
2) биржадағы сауда-саттыққа қатысқаны үшін биржалық саудаға қатысушылардан тауар биржасы алатын төлем мәміле сомасының 0,2% аспайды;
3) брокерлік қызмет көрсеткені үшін брокерлердің комиссиясы, мәміле сомасының 0,2% аспайды.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Электрондық және биржалық сауда департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі

Об установлении максимальных размеров вступительных взносов для членов товарной биржи, платежей за участие в биржевых торгах и комиссий брокеров
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 84-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2025 года № 35775
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2025
В соответствии с подпунктом 10-6) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О товарных биржах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить следующие максимальные размеры:
1) вступительный взнос для членов товарной биржи суммарный по всем торговым секциям, не более трехсоткратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
2) платеж, взимаемый товарной биржей с участников биржевой торговли за участие в биржевых торгах, не более 0,2 % от суммы сделки;
3) комиссия брокеров за оказание брокерских услуг, не более 0,2 % от суммы сделки.
2. Департаменту электронной и биржевой торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан